Calathea - Prosím o radu

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

Tyto stránky už nějakou dobu sleduji a také bych se mezi vás ráda připojila. Líbí se mi, jak si vzájemně pomáháte, radíte..proto bych také prosila o radu, jak začít, vydržet a změnit pohled na samu sebe a upravit svůj životní styl. Možná po přečtení, řeknete,že sem nepatřím a mám jít za psychologem..ale tam už jsem chodila.
A opravdu mě tento životní styl velmi přitahuje.
Je mi 21 a z toho 7 let jsem strávila ve společnosti anorexie(1 rok) s následnou bulimií. A právě to je ten problém. Při půstu (jen pokud jsem ve škole, doma to nevydržím) jsem bez potíží do večera. Mám problémy se spaním, spím jen pár hodin a každou hod. či 2 se budím a musím něco sníst, bez jídla ani neusnu. Odolávám třeba i do 1 ráno,ale pak se ze zoufalství najím.
Značný podíl má na tom psychika. Od srpna Žiji sama. Se psem :-) A právě večer mi bývá hrozně smutno. Jídlo je jediné co uklidní. Na druhou stranu, by teď měla být ideální doba, kdy začít. nemáte někdo podobnou zkušenost a jak jste překonali touhu po jídle a hlavně noční nájezdy na jídlo? Ráda bych tím souběžně upravila i váhu, která není zrovna ideální (169cm/68kg) Děkuji za jakoukoliv odpověď
Naposledy upravil(a) Calathea dne sob kvě 08, 2010 8:08, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Prosím o radu

Příspěvek od bstrd »

-vitaj...najlepsie by asi bolo si na vecery najst inu zabavu nez jedlo...ked sa postim tak je najlepsie vypadnut do kina alebo divadla...a tuzby po jedle som nijak neprekonaval, futroval som sa dalej, ale ovozelom a telo si postupne samo upravilo potreby a chute...nehovoriac o tom ze po vycisteni sa lepsie fuguje aj mysel, zmenia sa pohlady na svet zivot a seba sameho a s tym pride ta zmena zivotostylu...teda aspon u mna to tak fungovalo...nech sa ti teda dari, drzim palce :wink:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od RadkaS »

Calathea píše:Tyto stránky už nějakou dobu sleduji a také bych se mezi vás ráda připojila. Líbí se mi, jak si vzájemně pomáháte, radíte..proto bych také prosila o radu, jak začít, vydržet a změnit pohled na samu sebe a upravit svůj životní styl. Možná po přečtení, řeknete,že sem nepatřím a mám jít za psychologem..ale tam už jsem chodila.
Calatheo, jak jsi na to prisla, ze by jsi sem nepatrila... Na psychologa je casu vzdycky dost :mrgreen: . Vitej :P !
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od 800914 »

zmenil by som najprf nazov denicku :) je tam pravidlo ze by mal zacinat nickom ktory tu na fore pouzivas, aby v tom bol prehlad.
a predpokladam ze ten tvoj denik bude hojne diskutovany :) ludi co riesia problemy a chcu v lajfe zmenu tu maju vseci radi :) a ja myslim ze je to tym ze vacsina tu registrovanych v tom vidi paralely s vlastnymi trampotami bud uz vyriesenymi alebo riesenymi.
to preto ze k zmene lajfstylu sa vacsina dopracuje az ked ih k tomu zivot sam dokope.
a preto.. :) budme vdacniii za Problemy Choroby a Mizerie :) lebo vdaka nim sa mozme zamysliet nad vecami podstatnymi a menit co sme pokazili a cistit co sme pokadili.
drzim palce. mas motivaciu tak ju vyuzij.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea

Příspěvek od Calathea »

večerní program může být sebepříjemnější, třeba není vyjímka, že jsem do půlnoci s kamarádem, ale jakmile odejde, je to tu zas. Mohu se klidně vrátit ve 2, 3 ráno a stejně nevydržím. To už je i hodně o zvyku. Každý den začínám s tím, že dnes to bude jiné. Tak třeba dnes?
K odreagování mi hodně pomáhá sport. Bez něho se neobejdu. Např. při aerobiku vypínám zcela..ale ten bohužel přes spaním provozovat nelze. jednu dobu jsem brala léky na útlum, ale právě po těch jsem tolik nabrala a začalo noční jezení, jelikož mi v omámeném stavu bylo jedno, co sním :( Nemáte nějaké vlastní rady krom např. meduňky?
Také by mě zajímal váš názor na hormonální antikoncepci. Samotné se mi to nelíbí, ale jiné řešení neznám.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea

Příspěvek od Calathea »

nemůžu přijít na to, jak název opravit, krom napsání nového tématu :(
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od mlok »

at na to koukam jak na to koukam, rekla bych ze pravidla splnujes, ne? Nazev denicku zacina prezdivkou, problem nevidim. Proc bys to mela menit, napsala jsi, jak jsi citila :)
(poznamka mimo tema :) )
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Calathea

Příspěvek od RadkaS »

Calathea píše: Také by mě zajímal váš názor na hormonální antikoncepci. Samotné se mi to nelíbí, ale jiné řešení neznám.
Je mi 32 let. HA jsem pouzivala od 17-ti do 20-ti. V 17-ti jsem i pres pravidelne brani HA otehotnela, a asi diky HA se plod neudrzel a ja potratila. Az u potratu mi doslo, ze jsem byla tehotna. Nevedela jsem to, brala jsem HA, myslela jsem si, ze jsem 100pro chranena. Od 20-ti dodnes jsem i pres nebrani HA neotehotnela. Vsechno je to o tom prevzit zodpovednost nad svym jednanim. Da se to celkem snadno ohlidat, regulovat. Samozrejme je asi lepsi, kdyz mas staleho partnera, ktery vi, jak se veci maji. Od 20-ti do 29-ti let jsem provozovala prerusovanou souloz, az posledni 3 roky s mym poslednim partnerem nekdy kondom.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Calathea

Příspěvek od RadkaS »

Jo, a k te ochrane pred tehotenstvim me jeste napadlo... protoze chci byt v nejblizsi dobe tehotna, zacala jsem si pred dvema mesici merit bazalni teplotu a zjistila jsem, ze pokud bych si ji merila dejme tomu treba uz rok, mohla bych s urcitosti rict, kdy mam plodne a kdy neplodne dny. Takze pokud chces mit prehled, doporucuju merit bazalni teplotu, kontrolovat stav delozniho cipku, jestli je mekci, tvrdsi, sestouply a hlen. Vsechny tyhle ukazatele dohromady Ti budou dost dobrou zarukou. Protoze behem mesice se prave meni jak teplota, tak tvrdost a sestouplost cipku a konzistence hlenu. Staci to nasledovat, a pak uz budes vedet. Ja to tedy sleduju jen kratkou dobu a to jen teplotu a mem tam hlen a uz jsem byla schopna na den presne odhadnout, kdy mi prijde dalsi menstruace i presto, ze muj cyklus neni uplne pravidelny. Je to hodne zajimavy, mrzi me, ze jsem to nezacala sledovat uz driv.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od martin_hk »

sebeucta, mit se vice rada, mene dat na hodnoceni okoli, protoze to je vzdy subjektivni... bohuzel, do Tveho vnitrniho sveta prozivani mas pristup jen Ty sama, tak jako kazdy z nas u sebe... jde o to, snazit se mit pestry zivot, hezke prostredi kolem sebe, investovat spis do pozitivnich zazitku, nez materialnich veci, vytesnit, distancovat se od vseho, co Ti ublizuje... mezilidske vztahy jsou moc dulezite, skutecnych pratel ma vetsinou kazdy jako prstu jedne ruky, tyto vazby jsou drahocenne... neni lehke se otevrit druhym lidem, pokud si myslis, ze pro ne "nejsi dost dobra", ze si nezaslouzis jejich pozornost, cas, pritomnost... to je totiz hloupost, to je jen dalsi chybna interpretace nas samych... jidlo muze byt naplasti prave na tyto vnitrni bolesti, ale je to jen takove opium, ktere vsak neskyta zadne dlouhodobe pozitivni vychodisko...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od 800914 »

mlok píše:at na to koukam jak na to koukam, rekla bych ze pravidla splnujes, ne? Nazev denicku zacina prezdivkou, problem nevidim. Proc bys to mela menit, napsala jsi, jak jsi citila :) (poznamka mimo tema :) )

uz zasiahla vyssia moc /asi admin hugo?/ bolo tam len prosim o radu..


a co vlastne jes ked to na teba pride?
ja by som skusil napriklad nahradit niecim vlaknitym a stavnatym, zaludok a creva dostanu hmotu a psychika by to mala akceptovat ze si do pece nalozila. ale co tam das je tvoja vlastna volba. ja by som skusil nastruhat mrkvu s japkom a odlozit pre pripad nocneho zachvatu zravosti a kludne zjedol 2+ kg naraz ak je potreba. travenie treba vycvicit na kvalitnu stravu. ak si doteraz jedla vela junkfoodu cele travenie je zblbnute a z toho su tie cravingy.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od 800914 »

a psychiku tiez cvicit. najst si veci co ta potesia. a postupne sa naucit zit aj s tymi co ta nepotesia.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od hugo »

800914 píše:uz zasiahla vyssia moc /asi admin hugo?/ bolo tam len prosim o radu..
JJ, zasáhl admin.

2Calathea: Vítej mezi námi.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea

Příspěvek od Calathea »

RadkaS píše:Jo, a k te ochrane pred tehotenstvim me jeste napadlo... protoze chci byt v nejblizsi dobe tehotna, zacala jsem si pred dvema mesici merit bazalni teplotu a zjistila jsem, ze pokud bych si ji merila dejme tomu treba uz rok, mohla bych s urcitosti rict, kdy mam plodne a kdy neplodne dny. Takze pokud chces mit prehled, doporucuju merit bazalni teplotu, kontrolovat stav delozniho cipku, jestli je mekci, tvrdsi, sestouply a hlen. Vsechny tyhle ukazatele dohromady Ti budou dost dobrou zarukou.

Je to sice přirozený způsob, ale podle mě vhodný spíše pro ty, kterým případné těhotenství nevadí. jako i u přerušované souloži. Teď bych si na to netroufla
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

800914 píše:a co vlastne jes ked to na teba pride?
ja by som skusil napriklad nahradit niecim vlaknitym a stavnatym, zaludok a creva dostanu hmotu a psychika by to mala akceptovat ze si do pece nalozila. ale co tam das je tvoja vlastna volba. ja by som skusil nastruhat mrkvu s japkom a odlozit pre pripad nocneho zachvatu zravosti a kludne zjedol 2+ kg naraz ak je potreba. travenie treba vycvicit na kvalitnu stravu. ak si doteraz jedla vela junkfoodu cele travenie je zblbnute a z toho su tie cravingy.
2, 3 jablka - to by se ještě dalo, mražená zelenina někdy s brambory, hodně ujíždím na mléčných výrobcích- podmáslí či jogurty s kakaem, cottage, či vypreparované celozr.pečivo (nedokáži sníst celé=kůrka a semínka). ,apod.
jednotlivé potraviny nejsou kaloricky špatné, ale dohromady je toho moc. vždy když se vzbudím, tak něco z toho vezmu
teplá a jiná klasická jídla (krom ze zdravé výživy), bych nedokázala sníst a udržet v sobě, takže s tím až takový problém není.

Strouhaná mrkev zní dobře :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Calathea

Příspěvek od RadkaS »

Calathea píše: Je to sice přirozený způsob, ale podle mě vhodný spíše pro ty, kterým případné těhotenství nevadí. jako i u přerušované souloži. Teď bych si na to netroufla
No, nevim, podle me celkem dobry zpusob, myslim, ze dvanact let nechranene souloze uz je celkem dobry dukaz, ze to funguje, muj byvaly partner to takhle delal i se svoji predchozi partnerkou, taky asi 13 let uspesne prerusovali a pak dost let se mnou. A znam spoustu dalsich paru, ktere to delaji stejne a funguje jim to taky. Clovek se boji neznameho, me to taky zpocatku prislo jako strasnej risk. Ale nemuzu poprit, ze na HA jsem otehotnela a bez HA jsem si to ohlidala bez jedineho otehotneni... Ale jinak je to samozrejme na kazdym. Ono, ladovat do sebe HA neni zadna vyhra...
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

martin_hk píše:mezilidske vztahy jsou moc dulezite, skutecnych pratel ma vetsinou kazdy jako prstu jedne ruky, tyto vazby jsou drahocenne... neni lehke se otevrit druhym lidem, pokud si myslis, ze pro ne "nejsi dost dobra", ze si nezaslouzis jejich pozornost, cas, pritomnost... to je totiz hloupost, to je jen dalsi chybna interpretace nas samych... jidlo muze byt naplasti prave na tyto vnitrni bolesti, ale je to jen takove opium, ktere vsak neskyta zadne dlouhodobe pozitivni vychodisko...
To je pravda. Přátel mám hodně, že je ani nestíhám, tak jak bych chtěla, bližších méně, ale skutečně jsem k sobě pustila dva. a když se někdo pokouší překročit danou hranici, tak si udělám odstup. Ale vyhovuje mi to, tak proč to měnit? je to bezpečnější
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea

Příspěvek od Calathea »

RadkaS píše:
Calathea píše: a bez HA jsem si to ohlidala bez jedineho otehotneni... Ale jinak je to samozrejme na kazdym. Ono, ladovat do sebe HA neni zadna vyhra...
Jenže nejsme pár a nebudeme. Na tohle by tedy ani nepřistoupil a bez jeho vědomí to zkoušet nebudu. Vychovávat sama dítě není zrovna ideální.
Ale pokud se v budoucnu situace změní, je to dobrý tip.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Calathea

Příspěvek od RadkaS »

Calathea píše:
RadkaS píše:
Calathea píše: a bez HA jsem si to ohlidala bez jedineho otehotneni... Ale jinak je to samozrejme na kazdym. Ono, ladovat do sebe HA neni zadna vyhra...
Jenže nejsme pár a nebudeme. Na tohle by tedy ani nepřistoupil a bez jeho vědomí to zkoušet nebudu. Vychovávat sama dítě není zrovna ideální.
Ale pokud se v budoucnu situace změní, je to dobrý tip.
Jasny, ja jsem reagovala, protoze jsi ostatni vyzyvala, at napisi svuj nazor. Nic min, nic vic :P .
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od 800914 »

ja myslim ze je to tragedia len ked si to myslis. ja myslim ze je to prechodne stadium. co potrebujes je pmn najst v sebe optimizmus a dobre krmit kazdy den a kludne sa aj v noci prezrat a vyblinkat, ale zajtra sa tomu zasmiat a spravit si radoost cumbajspil ze vezmes hafa za mesto nech sa vyvala v kravincoch to spravi naladu aj jemu, nechces preca aby mal chudacik depresie.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

800914 - k tobě opravdu sedí ten citát se smíchem :)
max. bychom mohli jít ke koním, ale potom s ním odmítám spát. by smrděl ještě týden. je to zhýčkaný yorkšírek :D

ono to jinak s touhle nemocí nejde, než začínat s tím, že to už bude jiné. I kdyby to trvalo ještě pár let, tak se to změní.
mám nachystaný rajčatový džus, hoodně ovoce a zeleniny, tak uvidím k tomu je ale plná lednička mléč. výrobků :-(
K tomu se nabízí otázka - Mohu být na row food se 100% kupovanými džusy?
Na odšťavňovač nejsou finance. kuchyň ještě nemám vybavenou, takže ani to struhadlo, ale to mohu zajít k našim...

A nezažíváte vlčí hlad? Stačí opravdu k zahnání jen ovoce či zelenina. především ze začátku? Z tohohle mám docela obavy
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od bstrd »

-mlieko nebrat, zbytocne zahlienuje...ked uz tak postupne znizovat prijem a snazit sa ho nekombinovat s inymi pozivatinami
-ked raz ochutnas cerstvu vlastnorucne vyzdimanu stavu, nebude ti ta prevarena tekutina z krabice uz pripadat taka lakava :mrgreen: stavic je drahy, ale napriklad taky rucny healthyjuicer nie je az taka horibilna investicia a pre jednu osobu ponuka celkom slusny pomer cena/vynalozena namaha/mnozstvo stavy
-vlcie hlady byvaju, preto je zo zaciatku dobre napchavat creva mnozstvom vlakniny (zeleninove salaty, hodne mrkvy a tak podobne) nech maju pocit plnosti, neskor telo samo da najavo co sa mu ziada
-z hormonoantikoncepcie segra dostala trombozu do nohy a skoro o nu prisla...prerusovana suloz ma pre niektorych nesympaticku cast a to prave ono prerusenie, plus nervozny pocit po, ci sa stihlo nacas vyjst von...to uz radsej gumicku :P
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od mira »

Calathea píše:Mohu být na row food se 100% kupovanými džusy?


A nezažíváte vlčí hlad? Stačí opravdu k zahnání jen ovoce či zelenina. především ze začátku? Z tohohle mám docela obavy
Úvodem buď pozdravena.
100% čus, bych zavrhl, neboť je konzervativní, leda že by mi bylo
tak skvěle, že by se to nedalo vydržet.
Vlčí hlad se dá zahnat klackem, nebo i větším než malým množstvím
ovoce a zeleniny, nějakou činností.
Někdy mne zaujme pohled do interní sítě natolik, že jíst zapomenu,
ale to nebude ideální. Pozdě v noci už se mi jíst nechce, i když kručí
a plná lednice mléčných strukovitostí, je nedostatek místa pro plodiny
rostlin a dostatek místa pro propuknutí problémů a smutná kráva.
Motivuj se četbou plodných knih vhodných autorů s autoritou.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od 800914 »

neviem aky citat se smichem. ale ja tiez nesom vkuse vysmahnuty od ucha guchu, len som tam chcel konstatovat ze pmn treba pristupovat pozitivne lebo to urcuje smer dalsim reakciam a to sa potom nejeden cuduje ked dostane ako bumerangom z modreho neba.
ja verim ze cokolvek neprijemne som si privodil sam. a dovolim si predpokladat ze u teba to moze byt rovnako. ze kde si je tvoja vlastna volba.
a ak chces byt inde tak treba prosto dvihnut hyzde a ist.
nechces mat v chladnicke mliecne veci tak ich nekupuj. ostane ti volny kesh a spravis si radost kupis manual juicer za 9 stoviek. dobry kseft.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Marci »

Calathea píše:Tyto stránky už nějakou dobu sleduji a také bych se mezi vás ráda připojila. Líbí se mi, jak si vzájemně pomáháte, radíte..proto bych také prosila o radu, jak začít, vydržet a změnit pohled na samu sebe a upravit svůj životní styl. Možná po přečtení, řeknete,že sem nepatřím a mám jít za psychologem..ale tam už jsem chodila.
A opravdu mě tento životní styl velmi přitahuje.
Je mi 21 a z toho 7 let jsem strávila ve společnosti anorexie(1 rok) s následnou bulimií. A právě to je ten problém. Při půstu (jen pokud jsem ve škole, doma to nevydržím) jsem bez potíží do večera. Mám problémy se spaním, spím jen pár hodin a každou hod. či 2 se budím a musím něco sníst, bez jídla ani neusnu. Odolávám třeba i do 1 ráno,ale pak se ze zoufalství najím.
Značný podíl má na tom psychika. Od srpna Žiji sama. Se psem :-) A právě večer mi bývá hrozně smutno. Jídlo je jediné co uklidní. Na druhou stranu, by teď měla být ideální doba, kdy začít. Není tu nikdo, kdo by mi nějak ubližoval, jak tomu bylo doteď. S jídlem to začalo ve 14 poté, co se na mě vybíjel bratr a bývalý přítel se kterým, jsem doteď žila, na mě také nebyl zrovna vždy hodný. Mám na sebe čas, není tu nikdo ,kdo by si mě vzal třeba násilím,či jinak využil svou převahu, mohu chodit s přáteli ven atd..ale stejně nemohu v sobě najít klid. nemáte někdo podobnou zkušenost a jak jste překonali touhu po jídle a hlavně noční nájezdy na jídlo? Ráda bych tím souběžně upravila i váhu, která není zrovna ideální (169cm/68kg) Děkuji za jakoukoliv odpověď


Ja sice na tvem miste nejsem,ale resila bych celou vec trochu jinak.Po zkusenostech ,ktere mam, bych nejprve zacala resit priciny tvych problemu v psychicke urovni tveho tela a to na urovni prace s podvedomim.
Podle toho co pises "není tu nikdo ,kdo by si mě vzal třeba násilím,či jinak využil svou převahu" je znakem naruseneho pudu sebezachovy jehoz pricinu bys mela najit.Urcite jsou tam i dalsi veci,ale toto bije nejvice do oci.Tvoje stravovani je tudiz jen nasledek a zpusob jakym se vyporadavas se svym problemem(y).
At chceme ci ne tak vetsinu veci (cca 80%) cinime na bazi podvedome a nikoliv vedome, jak si mnozi mysli.A to i presto,ze jsme skalopevne presvedceni,ze cinime na zaklade vedomi a logiky a to zejmena v klicovych vecech.Proto bych si na tvem miste nasla nekoho,kdo ti pomuze odhalit skutecne priciny.
Mam dobrou zkusenost s vysledky terapie zkrze podvedomi (ne ve stavu hypnozy).Jeji vyhoda je v tom,ze celou vec muzes sledovat a nikdo ti nemuze prepisovat tvoje vlastni programy.
Tez rodinne konstelace by mely napomoci objasnit priciny.
Musim jeste dodat,ze je treba si peclive terapeuta ci kouce RK vybirat.
Preji Ti hodne stesti.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Sweetie »

asi se musis vic utahat aby prisel spanek, zaradila bych vic posilovny nebo aerobiku nebo behu.
sprcha je dobra na utribeni myslenek a uklidneni.
radkas ma pravdu proverenou na sobe same lety. osobne jsem si zvykla na kondom. ha nepouzivam pres rok, po deseti letech pouzivani, je to velky rozdil, clovek se zase umi vnimat.
tak si zkus vyrobit velkou misu salatu, ovocnyho nebo zeleninovyho a klidne pred spanim.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

Sweetie píše:asi se musis vic utahat aby prisel spanek, zaradila bych vic posilovny nebo aerobiku nebo behu.
pred spanim.
S pohybem to dodržuji. Denně buď aerobik nebo alespoň min. 20km někdy i 40k na rotopedu a ráno 1/2hod. cvičení. V týdnu mezi hodinami nachodím po městě klidně i 7km, naposeld 11. Tak nevím, co by mě dostatečně unavilo :?
Ale s těmi saláty je to dobrý začátek, ono je vše o zvyku. Jen to překonat
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

Maria píše:Ja sice na tvem miste nejsem,ale resila bych celou vec trochu jinak.Po zkusenostech ,ktere mam, bych nejprve zacala resit priciny tvych problemu v psychicke urovni tveho tela a to na urovni prace s podvedomim.
Podle toho co pises "není tu nikdo ,kdo by si mě vzal třeba násilím,či jinak využil svou převahu" je znakem naruseneho pudu sebezachovy jehoz pricinu bys mela najit.Urcite jsou tam i dalsi veci,ale toto bije nejvice do oci.Tvoje stravovani je tudiz jen nasledek a zpusob jakym se vyporadavas se svym problemem(y).
At chceme ci ne tak vetsinu veci (cca 80%) cinime na bazi podvedome a nikoliv vedome, jak si mnozi mysli.A to i presto,ze jsme skalopevne presvedceni,ze cinime na zaklade vedomi a logiky a to zejmena v klicovych vecech.Proto bych si na tvem miste nasla nekoho,kdo ti pomuze odhalit skutecne priciny.
Mam dobrou zkusenost s vysledky terapie zkrze podvedomi (ne ve stavu hypnozy).Jeji vyhoda je v tom,ze celou vec muzes sledovat a nikdo ti nemuze prepisovat tvoje vlastni programy.
Tez rodinne konstelace by mely napomoci objasnit priciny.
Musim jeste dodat,ze je treba si peclive terapeuta ci kouce RK vybirat.
Preji Ti hodne stesti.
Předem o RK slyším poprvé, nevím kde někoho, kdo se tím zabývá najít..?
Ale důvod, proč jsem tam kde teď, znám. Chodila jsem ke 2 psychol., 1psychiatr, léčebna, nemocnice, kde jsem sloužila jako učební příklad a po x tém rozhovoru s mediky a neustálém opakování a sumírovnání, si to uvědomíš.
Uvědomuji si to, ale stejně nijak neovlivním, co bylo. A vrátit to už nelze.
A zcela se přes vše přenést nelze. To nedokáži.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

800914 píše:neviem aky citat se smichem. ale ja tiez nesom vkuse vysmahnuty od ucha guchu, len som tam chcel konstatovat ze pmn treba pristupovat pozitivne lebo to urcuje smer dalsim reakciam a to sa potom nejeden cuduje ked dostane ako bumerangom z modreho neba.
ja verim ze cokolvek neprijemne som si privodil sam. a dovolim si predpokladat ze u teba to moze byt rovnako. ze kde si je tvoja vlastna volba.
a ak chces byt inde tak treba prosto dvihnut hyzde a ist.
nechces mat v chladnicke mliecne veci tak ich nekupuj. ostane ti volny kesh a spravis si radost kupis manual juicer za 9 stoviek. dobry kseft.
Citát je moje chyba. Začala jsem psát odpověď a napadlo mě,že pod čarou máš laugh...teď se na to dívám a ono je tam enough.

900? To by se ještě dalo, měla jsem za to, že je to dražší.
Když si něco kupuji, tak pokud možno to lepší, abych to časem nevyměnila. Právě chci nějaký který se bude dobře čistit apod...nějaký tip? možná je to v jiné diskuzi. ale než to tu vše projdu, to potrvá. včera jsem zvládla 2 strany ze 6 o HA.
S jídlem to musím nějak vysvětlit taťkovi, jsem na něm finačně závislá. každý pátek dělá velký nákup a nakoupí i mně. Takže to nebyla moje iniciativa. Ale zase je to od něj hezké.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

mira píše:Vlčí hlad se dá zahnat klackem, nebo i větším než malým množstvím
ovoce a zeleniny, nějakou činností.

a plná lednice mléčných strukovitostí, je nedostatek místa pro plodiny
rostlin a dostatek místa pro propuknutí problémů a smutná kráva.
Motivuj se četbou plodných knih vhodných autorů s autoritou.
Klackem? :D kdyby mě to stačilo, byla bych spokojená :D :D Ale obávám se,že to nebude to pravé. :lol:

Na knížky budu mít čas až o Vánocích. Teď se motivuji spoustou materiálů do školy a knihami, které musím přečíst, že nevím, co dřív :?
Ale to je také plodné
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od 800914 »

:)
no to sa mi paci ta tvoja modifikacia..
som si to zmenil :)
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

bstrd píše:-mlieko nebrat, zbytocne zahlienuje...
-z hormonoantikoncepcie segra dostala trombozu do nohy a skoro o nu prisla...prerusovana suloz ma pre niektorych nesympaticku cast a to prave ono prerusenie, plus nervozny pocit po, ci sa stihlo nacas vyjst von...to uz radsej gumicku :P
Zahleňuje- cítím to i sama na sobě a to je taky důvod, proč s tím chci přestat. jen to bude trochu oříšek.

Přerušovanou soulož praktikujeme z jeho iniciativity, ale přesto si netroufnu riskovat. Nechtěla bych se dostat do situace, kdybych za ním musela jít s tím, že mu to nijak nevyšlo a jelikož jsem zahodila prášky, je tu menší zádrhel.
A gumičku nemusím zase já. Už pro ten pocit.
nechala jsem si předepsat kroužek, s tím,že obsahuje méně hormonů. Po 1. a naposled. 1stojí na 3týdny 330kč a mezi vedlejšími účinky je i zvýšení hmotnosti. žádné terno.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

800914 píše::)
no to sa mi paci ta tvoja modifikacia..
som si to zmenil :)
:D
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od 800914 »

o H Juiceri nemusis mat pochybnosti. manualny juicer tejto konstrukcie odporuca 9 z 10tich nizkonakladovych rawfooderov.
na cerstvy juic pre jednu osobu je to pmn jasna volba, vystavi bez problemu stavnate ovo, a je super aj na zelene listy /s listami ma problem aj nejeden elektricky/

ja ho mam asi 2 roky a pouzival som ho este radsej a castejsie ako elektricku masinu za £130, a HJ mam za 19!

najviac sa mi na nom paci ze je z priesvitneho materialu vidis pekne ako sa to vo vnutri melie a juicuje.

pozri si tu na fore tenu odstavovania v hlavnej diskusii.

900 stoviek prejes za tyzden. tak si daj tyzden pust a mas usetrene a navratovka uz na stavah. gut nie?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Marci »

Calathea píše:
Maria píše:Ja sice na tvem miste nejsem,ale resila bych celou vec trochu jinak.Po zkusenostech ,ktere mam, bych nejprve zacala resit priciny tvych problemu v psychicke urovni tveho tela a to na urovni prace s podvedomim.
Podle toho co pises "není tu nikdo ,kdo by si mě vzal třeba násilím,či jinak využil svou převahu" je znakem naruseneho pudu sebezachovy jehoz pricinu bys mela najit.Urcite jsou tam i dalsi veci,ale toto bije nejvice do oci.Tvoje stravovani je tudiz jen nasledek a zpusob jakym se vyporadavas se svym problemem(y).
At chceme ci ne tak vetsinu veci (cca 80%) cinime na bazi podvedome a nikoliv vedome, jak si mnozi mysli.A to i presto,ze jsme skalopevne presvedceni,ze cinime na zaklade vedomi a logiky a to zejmena v klicovych vecech.Proto bych si na tvem miste nasla nekoho,kdo ti pomuze odhalit skutecne priciny.
Mam dobrou zkusenost s vysledky terapie zkrze podvedomi (ne ve stavu hypnozy).Jeji vyhoda je v tom,ze celou vec muzes sledovat a nikdo ti nemuze prepisovat tvoje vlastni programy.
Tez rodinne konstelace by mely napomoci objasnit priciny.
Musim jeste dodat,ze je treba si peclive terapeuta ci kouce RK vybirat.
Preji Ti hodne stesti.
Předem o RK slyším poprvé, nevím kde někoho, kdo se tím zabývá najít..?
Ale důvod, proč jsem tam kde teď, znám. Chodila jsem ke 2 psychol., 1psychiatr, léčebna, nemocnice, kde jsem sloužila jako učební příklad a po x tém rozhovoru s mediky a neustálém opakování a sumírovnání, si to uvědomíš.
Uvědomuji si to, ale stejně nijak neovlivním, co bylo. A vrátit to už nelze.
A zcela se přes vše přenést nelze. To nedokáži.
To chapu,ale prace s podvedomim nema nic spolecneho s psychiatry.Klasicky psychiatr pracuje s vedomim a to je take duvod proc ti neumi pomoci,protoze tvuj problem je zasut hluboko v podvedomi,takze je treba pracovat s nim na te urovni ve ktere se nachazi.Tento zpusob terapie si ridis jen ty sama,sama hledas priciny,sama si stanovujes vysledky,kterych chces dosahnout.Terapeut je tu jen od teho ,aby ti umel pomoci,jak se dostat na vlnu tveho podvedomi.Takze neni reseni se pres neco prenaset,problemy zazdit,udusat,nevsimat si jich.Reseni je problemy zjistit,pochopit je,vyporadat se s nimi,a nechat je odplavat.Pokud to totiz nechas byt,budou si ti vracet v ruznych obdobach v budoucnosti.Napr tim,ze si zvolis pro sebe naprosto nevhodneho partnera, budes mit stavy uzkosti,deprese apod.A to je myslim skoda,kdyz se to da resit pomerne snadno.Pokud budes chtit mohu ti dat kontakt na jednu terapeutku v Praze,se kterou mam vyborne zkusenosti.Pak mi ale napis do SZ.
Co se tyce RK,nemohu ti nikoho kvalitniho doporocit,protoze znamy co je delal,s nimi jiz skoncil.Uz mel dojem,ze se nema co noveho ucit a nechtel to delat jako automat.Je to skoda,pac to delal opravdu vyborne a dost jinak,nez je obvykle.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Marci »

Precti si oddil Nervove centrum:
http://www.gewo.info/health/2brain.htm
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

Maria píše:Pokud budes chtit mohu ti dat kontakt na jednu terapeutku v Praze,se kterou mam vyborne zkusenosti.Pak mi ale napis do SZ.
Co se tyce RK,nemohu ti nikoho kvalitniho doporocit,protoze znamy co je delal,s nimi jiz skoncil.Uz mel dojem,ze se nema co noveho ucit a nechtel to delat jako automat.Je to skoda,pac to delal opravdu vyborne a dost jinak,nez je obvykle.
Začínám si tu připadat lehce zaostale. Netuším, co znamená SZ..?
Praha je pro mě trochu daleko, Olomoucko je spádnější. Nevíš, tam o někom? Asi měsíc mám kontakt na nějakého doktora z Prostějova, který by mě z toho údajně dostal. Má být dobrý, ale jeho postupy neznám. Především ví jen o bulimii a o ostatním nemá potuchy. Toho si nechávám v záloze :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od RadkaS »

Maria píše:Precti si oddil Nervove centrum:
http://www.gewo.info/health/2brain.htm
Marienko, moc zajimave cteni. Diky
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

800914 píše:900 stoviek prejes za tyzden. tak si daj tyzden pust a mas usetrene a navratovka uz na stavah. gut nie?
Gut by to bylo, jen vydržet půst :) to je zatím jen sen
Na diskuzi se večer mrknu
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Marci »

Calathea píše:
Maria píše:Pokud budes chtit mohu ti dat kontakt na jednu terapeutku v Praze,se kterou mam vyborne zkusenosti.Pak mi ale napis do SZ.
Co se tyce RK,nemohu ti nikoho kvalitniho doporocit,protoze znamy co je delal,s nimi jiz skoncil.Uz mel dojem,ze se nema co noveho ucit a nechtel to delat jako automat.Je to skoda,pac to delal opravdu vyborne a dost jinak,nez je obvykle.
Začínám si tu připadat lehce zaostale. Netuším, co znamená SZ..?
Praha je pro mě trochu daleko, Olomoucko je spádnější. Nevíš, tam o někom? Asi měsíc mám kontakt na nějakého doktora z Prostějova, který by mě z toho údajně dostal. Má být dobrý, ale jeho postupy neznám. Především ví jen o bulimii a o ostatním nemá potuchy. Toho si nechávám v záloze :wink:
SZ znamena soukroma zprava.Bohuzel o nikom jinem nevim,ledaze bys zavolala terapeutce a zeptala se ji.Pripadne si udelala vylet do Prahy.Koneckoncu tahle dama taky leta mezi Danskem a CR .),takze to mas velmi blizko. :D
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

Maria píše:SZ znamena soukroma zprava.Bohuzel o nikom jinem nevim,ledaze bys zavolala terapeutce a zeptala se ji.Pripadne si udelala vylet do Prahy.Koneckoncu tahle dama taky leta mezi Danskem a CR .),takze to mas velmi blizko. :D
Výlet tam sice za kamarádkou plánuji a nedávno jsem tam jela pro sedačku, ale pochybuji, že bych to skloubila dohromady a bylo to jen na jediné sezení. Neproježděné peníze raději vrazím do odšaťňovače atd. :) Ledaže by pro mě poslala soukromé letadlo.

Ala jak jsi psala s nevhodným výběrem partnerů..to bylo výstižné.
Hledám jen komplikované - povahou, život. stylem, dostupností či stavem.

Jak si ale vědomě vybírat, když už narazím na někoho "vhodného" a pravou tvář objevím až při společném soužití :(
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Marci »

Calathea píše:
Maria píše:SZ znamena soukroma zprava.Bohuzel o nikom jinem nevim,ledaze bys zavolala terapeutce a zeptala se ji.Pripadne si udelala vylet do Prahy.Koneckoncu tahle dama taky leta mezi Danskem a CR .),takze to mas velmi blizko. :D
Výlet tam sice za kamarádkou plánuji a nedávno jsem tam jela pro sedačku, ale pochybuji, že bych to skloubila dohromady a bylo to jen na jediné sezení. Neproježděné peníze raději vrazím do odšaťňovače atd. :) Ledaže by pro mě poslala soukromé letadlo.

Ala jak jsi psala s nevhodným výběrem partnerů..to bylo výstižné.
Hledám jen komplikované - povahou, život. stylem, dostupností či stavem.

Jak si ale vědomě vybírat, když už narazím na někoho "vhodného" a pravou tvář objevím až při společném soužití :(
Podivej,kazdy dela jen to co mu stoji zato.Zrejme tve problemy nejsou tak akutni abys kvuli nim jela do Prahy(draha cesta,nejak neni cas to kloubit,a jestli me chce pomoct,at pro me posle stroj).Takze vystup vidim takovy,ze resit se nechce.
Partnera si proste vedome hledat ani nelze.Clovek ma v sobe podvedome programy,ktere funguji at chces nebo ne,a bez ohledu na to ,zda si to pripoustis nebo ne.Pritahujes k sobe to,co sama vyzarujes.Mozna,casem ,za par let si ten cas najdes,az budes zit s partnerem,ktery te bude bit,budes mit treba 2 decka,budes na nem financne i emocne zavisla.To se to pak bude jiste resit "lepe a snadneji".Akorat,ze uz v tom nebudes sama a budes se taky muset rozhodovat za jine.Bohuzel kazdemu co jeho jest.A jak rika arabske prislovi, k vode lze cloveka privest,ale pit uz musi sam.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od mira »

Arabové mají pod plachetkou :!:
Díky nim se zde můžeme dorozumívat prostředníkem, vlastně prostřednictvím
znaků písemných a ještě nás, zcela dehydrované, dotáhnou k vodě, citujíce
moudrosti. Až na ty zpropadené ropné producty.
Jakto, že když jsi fit a hyb, máš deptavku :?:
Všeho s mírou.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

Maria píše:Podivej,kazdy dela jen to co mu stoji zato.Zrejme tve problemy nejsou tak akutni abys kvuli nim jela do Prahy(draha cesta,nejak neni cas to kloubit,a jestli me chce pomoct,at pro me posle stroj).Takze vystup vidim takovy,ze resit se nechce.
Asi máš pravdu, jen si něco nalhávám a ještě to tady ventiluji. Navíc jsem tu ze sebe dělala chuděru a můžu si za to sama :(
Alespoň jídelníček co nejvíc přizpůsobím vita
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Jindra »

Calathea píše:Jak si ale vědomě vybírat, když už narazím na někoho "vhodného" a pravou tvář objevím až při společném soužití :(
Hmmm, tato slova by jistě napsala i má žena... taky se chudák pěkně napálila... zjistila, co jsem vlastně zač, bohužel až po pár letech soužití, až po svatbě... no není ten život vlastně loterie?? :D
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

Jindra píše: Hmmm, tato slova by jistě napsala i má žena... taky se chudák pěkně napálila... zjistila, co jsem vlastně zač, bohužel až po pár letech soužití, až po svatbě... no není ten život vlastně loterie?? :D


A co tak strašného objevila, že jsi to dokázal maskovat tolik let? :)

neříkej, že jídlo. To by nešlo.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Jindra »

Calathea píše:A co tak strašného objevila, že jsi to dokázal maskovat tolik let? :)
neříkej, že jídlo. To by nešlo.
No, "strašného" asi nic, přeci jen jsme se znali 4 roky, než jsme se brali, ale až po svatbě (ta byla před 12 roky), i po těch letech, až teprve potom zjistila, jaký jsem to vlastně protivný, nezábavný typ týpka. No, upřímně, to si jen domýšlím. Kdoví, co dalšího (nelichotivého) by sem napsala ona, kdyby to tu četla :? Jo a jídlo... ne, to ne, to máš pravdu. Tenhle web jsem objevil teprve před rokem a jsem za to vděčný, nesmírně mi změnil život i zdraví. A dnes už nejen mně... pomalu ovlivňuju rodinu, i tu širší. Daří se tak pade na pade.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

Jindra píše:No, "strašného" asi nic, přeci jen jsme se znali 4 roky, než jsme se brali, ale až po svatbě (ta byla před 12 roky), i po těch letech, až teprve potom zjistila, jaký jsem to vlastně protivný, nezábavný typ týpka. No, upřímně, to si jen domýšlím. Kdoví, co dalšího (nelichotivého) by sem napsala ona, kdyby to tu četla :? Jo a jídlo... ne, to ne, to máš pravdu. Tenhle web jsem objevil teprve před rokem a jsem za to vděčný, nesmírně mi změnil život i zdraví. A dnes už nejen mně... pomalu ovlivňuju rodinu, i tu širší. Daří se tak pade na pade.
Nebo naopak, že? a nezábavný určitě ne, víš, jak jsi jim tímhle zpestřil život. To jsi ji zabavil na dlouho :) Ale je hezké, že drží s tebou a ještě se k tomu přiklání. Je vidět, že spolu máte hezký vztah.
Tohle by u mojí neprošlo. Už jen když jsem chtěla vegetariánit, tak to taťka nemohl přenést přes srdce. Byl i u mé obvodní, přemlouval, prosil a zkrátka mě to nakonec zase donutil jíst. Stejně jen napůl sním max. kuřecí a rybu, ostatní mi nechutná. A to šlo jen o maso.
Zbytek rodiny no comment. Dnes jsme byli přát dědovi a kromě křížovak dostal i štanglu salámu.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

Dnešek proběhl příjemně. Od rána do večera ve škole - pro mě ideální na den bez jídla. tak jsem dnes o 100% džusu. Zatím jen krabicový, tak netuším, jak moc blahodárný účinek to má. Ale příští týden má dojít odšťavňovač, tak jsem zvědavá, jak velký to bude rozdíl.
Dokonce jsem odolala i kávě a na Vánočních trzích si dala čaj.

Jediné negativum jsou studené ruce a větší zima než obvykle.
Teď už noc zvládnout musím, byla by to škoda. Jen jsem našla v ledničce pstruha, co mi tam dala mamka, když byla venčit a nevím, co s ním :(

Taky jsem sehnala Pharmatex, tak se konečně mohu zbavit HA :) to už jsem chtěla asi 2 měsíce.

Ještě netuším,co ze zítřkem. ještě džusy nebo ovoce..
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od 800914 »

juicer si oblubis neboj :) rozdiel oproti krabicovemu pasterovanemu hoci 200 percentaku spoznas hned.
a ktory typ si objednala?

a co je ta vec co pises ze si zohnala? nieco antikoncepcne ale bez hormonov? nemam v tom prehlad..
Odpovědět