Calathea - Prosím o radu

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od olfess »

Calathea a RadkaS,
jenom holky, jak jste psaly o tom otěhotnění, tak mi to opět nedalo :wink: , jinými slovy, si zase naběhnu (:-).... tady na vitariánovi :(

Tedy od poloviny minulého století je znám nový způsob ideálního otěhotnění a naopak neotěhotnění :
(Název metody je poměrně známý, bohužel 95% všech textů o ní je neúplných, tedy téměř nefunkčních. Je to metoda Slováka MUDr. Eugena Jonáše, POZOR neplést s pražským Mudr. Jonášem :wink: :wink: , toto je už velmi starý pán a přihodím vám i video a rozhovor s ním v televizi)

Výhody metody:
- žádná antikoncepce a hlídání všeho možného
- pohlaví prvního potomka je dáno přírodou, bohem, to nemůžete ovlivnit
- pohlaví dalších potomků už si jako rodiče vybíráte sami
- dostanete roční kaledář vašich plodných ( tedy jednoho plodného měsíčně) a neplodných dní (mohou se značně lišit od představ vašeho gynekologa)
- každé případné těhotenství(otěhotnění) je označeno body od snadného do komplikovaného(nedoporučovaného), rodiče si vybírají tedy jak pohlaví, tak ideální dobu - termín, kdy je matka připravena být těhotná bez komplikací a mít snadný porod
- úspěšnost této metody je 98%
- MUDr. Eugen Jonáš byl za tuto metodu 2x navrhován na Nobelovu cenu
- metoda je daleko známější v cizině, než u nás a pozor, zakládá se na astrologii, ať se nám to líbí nebo ne, proto nečtěte články, že stačí jen vaše datum narození, pokud budete plánovat potomka, tak potřebujete i info partnera
- když už využijete těchto služeb, dejte pozor, ať je to jen Institut Dr. Jonáše a jeho synů na Slovensku, nikoliv někdo jiný...

Může se to trochu déle načítat, ale myslim, že to stojí za to a že by toto měla znát každá dáma (nejen) :wink: , bude se jistě v budoucnu hodit!

http://www.ta3.com/sk/relacie/12_portre ... rodia-deti
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

800914 píše:juicer si oblubis neboj :) rozdiel oproti krabicovemu pasterovanemu hoci 200 percentaku spoznas hned.
a ktory typ si objednala?

a co je ta vec co pises ze si zohnala? nieco antikoncepcne ale bez hormonov? nemam v tom prehlad..

Healthy juicer od Winky, chtěla ho někomu udat :)
Párkrát jsem měla čerstvé vymačkané pomeranče a dokonalost.

Pharmatex krém/mastička bez hormonů, ale asi se budu muset vrátit k HA. Nevyhovuje, tak jsem tam ,kde předtím..
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od johanka »

Ahoj Calatheo, teprve teď jsem poprvé otevřela tvůj denníček. Ještě jsem se o tom na tomto fóru nezmiňovala, ale byla jsem v zajetí ppp určitě deset let, s tím že se mi střídaly všechny tří a posledních pár let převažovalo záchvatovité přejídání. Vitariánkou jsem se chtěla stát už před lety, ale měla jsem zlého manžela, hodně dluhů, prostě jedno velké neštěstí a nějak jsem s tím vitariánství nedovedla dát dohromady, Teď je můj život naopak plný štěstí a lásky a najednou to jaksi jde samo. Ano, přiznávám, sem tam ještě večer mám záchvat, ale přejím se ovocem, nebo oříšky a druhý den zase funguju normálně. Od léta jsem zhubla 10 kg a záchvatů ubývá :D nemluvě o desítkách dalších pozitivních změn, které na sobě pozoruji.
Ps. o půstech mi tu bylo porazeno, ať se nejdřív úplně stotožním s vitariánstvím a poté teprve začnu půstovat, právě proto, abych po dnu půstu večer nehupla na vařené.
Držím ti palečky >:-)
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

johanka píše:Ahoj Calatheo, teprve teď jsem poprvé otevřela tvůj denníček. Ještě jsem se o tom na tomto fóru nezmiňovala, ale byla jsem v zajetí ppp určitě deset let, s tím že se mi střídaly všechny tří a posledních pár let převažovalo záchvatovité přejídání. Vitariánkou jsem se chtěla stát už před lety, ale měla jsem zlého manžela, hodně dluhů, prostě jedno velké neštěstí a nějak jsem s tím vitariánství nedovedla dát dohromady, Teď je můj život naopak plný štěstí a lásky a najednou to jaksi jde samo. Ano, přiznávám, sem tam ještě večer mám záchvat, ale přejím se ovocem, nebo oříšky a druhý den zase funguju normálně. Od léta jsem zhubla 10 kg a záchvatů ubývá :D nemluvě o desítkách dalších pozitivních změn, které na sobě pozoruji.
Ps. o půstech mi tu bylo porazeno, ať se nejdřív úplně stotožním s vitariánstvím a poté teprve začnu půstovat, právě proto, abych po dnu půstu večer nehupla na vařené.
Držím ti palečky >:-)

Deset let, tak to mám ještě časovou rezervu :D ...ne špatný vtip.
a ta tvá situace se vyřešila sama nebo jsi to musela rozhodnout a vyřešit sama? a teď se mohu zeptat to máš jak? bylo mi řečeno, že si podvědomě vybíráme nevhodné partnery. Tys ten kruh uzavřela?

Do půstu počítáš i džusy? Asi ano,že? mně vyhovují v tom, že se mi na druhý den i srazí žaludek. A ten den si odpočinu(nesmím být doma) od myšlenek na to ,co si mohu dát a co ne.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

olfess píše:Calathea a RadkaS,
jenom holky, jak jste psaly o tom otěhotnění, tak mi to opět nedalo :wink: , jinými slovy, si zase naběhnu (:-).... tady na vitariánovi :(

http://www.ta3.com/sk/relacie/12_portre ... rodia-deti

úplně jsem tenhle příspěvek přehlídla. no jsem zvědává, co tam bude. ale i přes ty procenta, mi největší jistotu dělají tabletky. asi chyba. Ale nejdůležitější, aby tomu věřil partner, pokud se zvolí jiná alternativa.
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od johanka »

Calathea píše: Deset let, tak to mám ještě časovou rezervu :D ...ne špatný vtip.
a ta tvá situace se vyřešila sama nebo jsi to musela rozhodnout a vyřešit sama? a teď se mohu zeptat to máš jak? bylo mi řečeno, že si podvědomě vybíráme nevhodné partnery. Tys ten kruh uzavřela?

Do půstu počítáš i džusy? Asi ano,že? mně vyhovují v tom, že se mi na druhý den i srazí žaludek. A ten den si odpočinu(nesmím být doma) od myšlenek na to ,co si mohu dát a co ne.
Těch deset let to nebylo pořád tak vážné, jako poslední dobou, vyvýjelo se to, když to shrnu, tak jsem ale zkrátka nikdy neuměla normálně jíst ( to se vlastně učím až teď na vita) tenkrát jsem považovala za normál to, jak se stravuje většina lidí a já jsem si na téhle stravě nedokázala přizpůsobit nějakému režimu, buď jsem nejedla vůbec, nebo moc a zoufale jsem nevěděla co a jak mám dělat. Teď jím to co už vím že je správné, nedodržuju žádné režimy, jím když mám potřebu a troufám si říct, že jsem z toho venku. Jinak k vitariánství jsem se nijak nepřemlouvala, bylo to jakési procitnutí, ve vteřině jsem věděla že jinak než tak už nechci žít.
S těmi partnery, vlastně jsem si je nikdy nevybírala nějak pečlivě, když to řeknu hodně přízemně, tak jsem prostě vždy tolik toužila po lásce, že mi bylo skoro jedno s kým jsem, hlavně že nejsem sama, mimo to jsem měla vždy sklony zachraňovat různé zoufalce, nakonec jsem ale sama potřebovala být zachráněna a můj nynější manžel, který mě zachránil je prostě ten nejlepší chlap na světě. Vlastně si vybral on mě, spš než já jeho , ale jsem si jistá že tím je kruh uzavřen.
A nakonec, s těmi půsty jsem to myslela tak, že já když zkouším půstovat (tedy jen o vodě), tak většinou večer nevydržím a přejím se. Proto mi zde bylo porazeno ať zatím nepůstuji, dokud se s vitariánstvím nesžiju na sto procent, aby se mi nemohlo stát že se vrhnu na vařené. Džusy jsem nezkoušela, pokud máš vůli a dělá ti to dobře, tak asi určitě půstuj :mrgreen:
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od buc11 »

rád čtu o uzavřených kruzích když něco funguje,
militantní vitariánství na ostatní členy by určitě nevyvážilo přínosy fungujícího šťastného společenství
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od olfess »

Calathea píše:
olfess píše:Calathea a RadkaS,
jenom holky, jak jste psaly o tom otěhotnění, tak mi to opět nedalo :wink: , jinými slovy, si zase naběhnu (:-).... tady na vitariánovi :(

http://www.ta3.com/sk/relacie/12_portre ... rodia-deti

úplně jsem tenhle příspěvek přehlídla. no jsem zvědává, co tam bude. ale i přes ty procenta, mi největší jistotu dělají tabletky. asi chyba. Ale nejdůležitější, aby tomu věřil partner, pokud se zvolí jiná alternativa.
Jukni na to,
asi to dám i jako samostatný příspěvěk, aby to tu na webu bylo, kdyby někdo chtěl řešit tyto problémy v budoucnu.

Jinak antikoncepce tě nechrání na víc než 98 %, respektive spíš ani to ne.
Spousta holek by mohla vyprávět, myslim, že něco takového psala i RADKA. No uvidíš, všechno je na tobě ;)
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

MUDR je geniální. Už to že na něco takového přišel a ono to funguje, klobouk dolů. Třeba to ještě pokročí dál do doby než se mi bude hodit:-) taky vlastní zkušenosti někoho z okolí by nebyly od věci.
Zatím jsem se zbavila HA a přecházím na gumičkovou metodu :) sám dotyčný to navrhl, když jsem se zmínila, že to do sebe dál cpát nechci..je to od něj hrozně hezký

jinak stále se mi nedaří přejít zcela na vita. Když jsem celý den jen na ovoci a zelenině, neními 2x nejlíp. Připadám si jako dítě z Afriky, jak mám nafouklé břicho. Je to normální či jak to zmírnit?
dokonce se mi zvýšila i váha.. měla jsem pár ořechů,ale zase takové kvanta to nebyly. A rozhodně mám menší příjem než dřív, tak nevím..
potom začnu pochybovat, jestli je to skutečně dobrá cesta a nakonec si dám aspoň cottage nebo kousek pečiva a je to lepší.
a svádět to na stres také nechci- zkouškové a Vánoce s ex. Taťka ho pozval, jelikož mu je ho líto. Rodinná idylka je pryč. Sním nevita večeři, rozbalím dárky a zalezu k sobě, pokud se mi to podaří :( šťastné a veselé
ale dnes jsem si dotáhla vlastní stromeček, i za cenu že mi rozpíchal ruce do krve.

jinak jsem si zamilovala pomelo. 2x bylo k obědu, ale je tak velké, že ho celé naráz nezvládnu.
zkoušela jsem avokádo,ale je na můj vkus příliš tučné.

dnes na oběd byl mrkvový salát dle, dřívějšího tipu. jen jsem se pozastavila nad dochucením..nakonec, 2jablka, trocha pomeranč., citron. a jabl. šťávy, pár rozinek ve snaze to udělat sladší. jsou nějaké rady?
občas trpím na citlivé zuby.a kousání je problém, nevím, z čeho dnes, ale představa, že bych pokousala mrkev vcelku. auu. že by za to mohl pro dnešek ovocný čaj s citronem??
když mám chvilku, snažím se tu načerpat nějaké info. ale je tu toho toolik, že přečtu v nějaké diskuzi ze 2 stránky a třeba to podstatné mi unikne. Teď jsem se pobavila nad rozsáhlém tématu koza a město :lol:

nepodařilo se mi tu nic najít o mandlích..není to tu někde?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od RadkaS »

Calatheo, moc gratuluju k tomu, ze opoustis HA. Super :P ! Co se tyka toho ostatniho, at uz nafukovani bricha, to ze se nedari byt 100pro vita, stresy a tak.... Calatheo, rozhodla jsi se zmenit svoje postoje, rozhodla jsi se zmenit svuj zivot. A tim, ze vypoustis HA a snazis se premyslet nad tim, co jis, i dokazujes, ze o tom jen nemluvis, ale ze i konas. Netrap se tim, ze jsi se rozhodla chodit a hned to nejde. Ono to chce trosku potrenovat, trosku si jiste veci osahat. Chce to najit si polohu, ktera ti bude vyhovovat. Jasne, ze si nebudes hned jista a nebudes behat, sotva se postavis na nohy. I kdyz prvni dny, tydny a mozna i mesice nebudou perfektni, jsou prave tyto dny hodne dulezitym okamzikem, meznikem zivota. Uvidis, ze i kdyz zpocatku ti bude to "uceni se chodit" mozna obcas neprijemne, parkrat mozna zakopnes a mozna i spadnes.. , kdyz vytrvas, pujde ti to lepe a lepe a bude lepe a lepe. Kazdy zacatek je tezky, nikdo z nas nevedel vsechno hned najednou. Ale jedna hodne pozitivni zprava tu je, i kdyz hned nebudou vysledky, i kdyz se mozna na urcitou dobu dokonce nejake veci zhorsi (nafouknute bricho, mozne bolesti hlavy, chripkove stavy - to diky tomu, ze se telo zacne cistit a nekudy to ven jit musi), vis, ze jdes dobrym smerem, vis, ze do dnesniho dne jsi pracovala na tom, aby byla kvalita Tveho zivota za par let horsi. Ode dneska pracujes na tom, aby byla kvalita Tveho zivota za par let lepsi.
Cti si tu, zkousej, tipuj, ptej se... pujde to, neboj. Pokud budes mit pochybnosti, prijd mezi nas a ptej se. Nelekni se prvnich negativnich priznaku, ktere s nejvetsi pravdepodobnosti prijdou. Prekazky jsou od toho, aby se prekonavaly. Pujde to. Pochop, ze jsi jela mnoho let v nejakem rezimu. Ted to menis. Telo, psychika a dokonce i okoli bude protestovat. Je to normalni, vsechno a vsechny jsi na neco naucila. I Tvoje telo. A najednou to bez varovani menis! Na kazdou zmenu se da cekat reakce. Dulezite je to ustat. Hodne sil, jsi sikulka, at se dari 8) !
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

Za dobu co jsem tu nepsala se nic převratného nestalo. Spíše stále balancuji zda vita či ne. Je to pro mě lákavější než různé vařené výtvory, ale skutečně vás to zasytí? Nedokáži se vzdát pečiva - křupavé celoz. alespoň kousek, mléčných výrobků a hlavně kávy s mlékem - závislost číslo 1. :( a třeba teď mražená zelenina. Ta je ještě přijatelná?
A druhá věc, před 2 měsíci se mě snažila kamarádka přesvědčit k nástupu do stacionáře v Motole. Byl by to program na letní prázdniny,s tím že bych mohla bydlet ve volném bytě za malý nájem a tam jen docházela. Docela na mě tlačila a já se ze strachu snažila nacpávat klasickými vařenými jídly, abych jí i sobě dokázala,že to zvládnu. Do toho jsem četla Fit pro život. Nevím, co je v mém případě správná volba, tak to tak kombinuji. 4položky co jsem psala a hodně ovoce, zeleniny.
Stacík jsem už definitivně odmítla.
Včera proběhla nejspíš poslední psaná konfrontace s ex. A snad ho už nikdy neuvidím. Akorát se mi vytratila euforie, kterou jsem měla minulý týden. Celkový pocit spokojenosti. Byla jsem na školním plese, kde bylo spousta bývalých spolužáků, nahlásila se jako dobrovolník na ples s mentálně postiženými. Tam jsem pomáhala tento pátek a konečně dělala něco prospěšného a s ostatními si to i užili :D
Za 14dní odjíždím na týden na praxi a jsem zvědavá, jak to tam bude s jídlem. Respektive co budou mít v obchodě. Ale ono to vždy nějak jde.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

Konečně jsem objevila své zapomenuté heslo a podařilo se mi přihlásit.
Kolísání mezi vita nevita je stále stejné.
Po pár zdravých dnech mi stoupla váha a spolu s nafouklostí mě přinutila zase si dát aspoň jogurt, podmáslí, či kousek pečiva :-/
Asi bylo moc oříšků? Každopádně tohle je moje osobní noční můra a právě proto jsem se jim doteď vyhýbala. Vyzkoušela jsem lňenky. Byly dobré, ale potomhle si na ně netroufnu. Ale bez nějaké náhražky na zaplácnutí se mi přechod nevyvede :?
Od včerejška jsem převážně na zelenině a ovoce max 1, 2 kusy. Bohužel hřeším zase kávou. Až přijde velký hlad, zase nejspíš zhřeším :(
Nevím, jak jíst vita a přitom hubnout. Mám dosti rozhozený metabolismus.
Tělo by to potřebovalo. Sval. hmoty je docela dost, ale pěkně maskované tuk. vrstvou. Denně běhám kolem 5km nebo jsem na aerobiku. Ale necítím se dobře. Při určitých protahovacích cvicích mi zkrátka ten přebytek zavazí :?


Před 2 dny jsem testovala klystýr. No byl to docela boj se do této fáze dopracovat. Nějaký týden jsem tu pročítala o něm info, dalších pár týdnů chodila kolem prodejny, ale dovnitř si netroufla :) Nakonec když tam nikdo nebyl, se mi jej podařilo koupit a ani lékarnice se nijak neudivovaly. Doma se mi s ním podařilo nejdříve vyplavit koupelnu, když jsem se pokoušela dostat do něj vodu a nevšimla si, že je ten sášek otevřený :lol: to mě nenapadlo.
Ale nakonec se to úspěšně podařilo. Jen jsem čekala, že budu více zamořená. nebo to přijde později?
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od martin_hk »

Calathea píše:Konečně jsem objevila své zapomenuté heslo a podařilo se mi přihlásit.
Kolísání mezi vita nevita je stále stejné.
Po pár zdravých dnech mi stoupla váha a spolu s nafouklostí mě přinutila zase si dát aspoň jogurt, podmáslí, či kousek pečiva :-/
Asi bylo moc oříšků? Každopádně tohle je moje osobní noční můra a právě proto jsem se jim doteď vyhýbala. Vyzkoušela jsem lňenky. Byly dobré, ale potomhle si na ně netroufnu. Ale bez nějaké náhražky na zaplácnutí se mi přechod nevyvede :?
Od včerejška jsem převážně na zelenině a ovoce max 1, 2 kusy. Bohužel hřeším zase kávou. Až přijde velký hlad, zase nejspíš zhřeším :(
Nevím, jak jíst vita a přitom hubnout. Mám dosti rozhozený metabolismus.
Tělo by to potřebovalo. Sval. hmoty je docela dost, ale pěkně maskované tuk. vrstvou. Denně běhám kolem 5km nebo jsem na aerobiku. Ale necítím se dobře. Při určitých protahovacích cvicích mi zkrátka ten přebytek zavazí :?


Před 2 dny jsem testovala klystýr. No byl to docela boj se do této fáze dopracovat. Nějaký týden jsem tu pročítala o něm info, dalších pár týdnů chodila kolem prodejny, ale dovnitř si netroufla :) Nakonec když tam nikdo nebyl, se mi jej podařilo koupit a ani lékarnice se nijak neudivovaly. Doma se mi s ním podařilo nejdříve vyplavit koupelnu, když jsem se pokoušela dostat do něj vodu a nevšimla si, že je ten sášek otevřený :lol: to mě nenapadlo.
Ale nakonec se to úspěšně podařilo. Jen jsem čekala, že budu více zamořená. nebo to přijde později?
Kazda zmena by mela byt pozvolna, tedy pokud nejde o drogy a podobne "veci". Pyramidu, prehradu nelze postavit pres noc, tudiz ani telu nelze (bez komplikaci) vnutit tyto zmeny nahle, bez "varovani", adaptace... Tak je to i ve sportu, k rychlym casum vede dlouha, pomala cesta. :wink:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Kometa »

Ahoj,
také mám zkušenost s ppp, takže ti naprosto rozumím. Někdy v šestnácti jsem zhubla na BMI 16 a pak po hormonálních injkcích se začala přecpávat a zase to rychle nabrala a nabrala na víc jak na původní váhu. Jako spousta jiných děvčat jsem pak trpěla na přejídání, naštěstí bez zvracení, měla jsem dost rozumu na to abych věděla, že tamtudy cesta nevede. Neznala jsem správnou velikost porce, nepoznala, kdy mám dost, prostě jsem neuměla normálně jíst. No a ty depky z toho, hrozný. Myslela jsem si, že to snad nikdy nepřejde, že už se to nenaučím.
Ale postupně se to tak nějak dávalo do pořádku, ačkoli když na mě přišel špatný den, stejně jsem se přejedla. No a pak jsem si jednoho dne uvědomila, že už se vůbec nepřejídám, že poznám, kdy mám dost, že už pro mě jídlo nepředstavuje stres. Hodně mi totiž asi pomohlo to, že jsem chodila s přítelem, který mojí váhu nijak neřešil. Naopak si nepřál, abych hubla, protože je "horňák" a když jsem byla oplácanější, měla jsem větší prsa. Naučila jsem se mít ráda své tělo a byla spokojená.

A tohle je asi něco, co se nedá přeskočit nebo urychlit.

Pak jsem se jednoho dne rozhodla, že zas něco zhubnu a rázem to šlo - velice snadno jsem zhubla asi 6 kilo a vypracovala si pěknou postavu. Teď mam zase pár kilo navrch, protože ze zdravotních důvodů se nemůžu moc hýbat, ale přesto jsem spokojená. A to je asi to hlavní - mít své tělo ráda a hlavně se nepeskovat za prohřešky.

Moc ti držím palce, ať se ti také podaří najít z toho cestu ven a mít ppp jako cennou zkušenost.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Kometa »

Jinak si myslím, že na tvém místě bych asi půsty nezkoušela, nejsi "stabilizovaná", může tě to zas hodit do přejídání. Zkus spíš hledat nějakou zlatou střední cestu, ke své spokojenosti, a váhu tolik neřeš.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Katarína »

Kolegyna (bezne stravujuca sa) drzi dietu kvoli schudnutiu a mozno by mohla byt cestou aj v tomto pripade. Lebo na jednej strane nie je prilis obmedzujuca a na druhej urcite pravidla predsa len ma, cize mohol by sa nou dosiahnut aj uvolneny vztah k jedlu a hlavne k sebe samemu namiesto zufaleho nasilneho potacania sa medzi extremami: http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php5.sk/

Drzim palce!
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

martin_hk píše: Kazda zmena by mela byt pozvolna, tedy pokud nejde o drogy a podobne "veci". Pyramidu, prehradu nelze postavit pres noc, tudiz ani telu nelze (bez komplikaci) vnutit tyto zmeny nahle, bez "varovani", adaptace... Tak je to i ve sportu, k rychlym casum vede dlouha, pomala cesta. :wink:
Něco na tom bude. Nejsem na rychlost, raději svým tempem a dál, ať už jde o běh,plavání apod. Tak budu pokračovat a ono to přijde :wink:
Vita má skutečně něco do sebe a samovolně se jím držím třeba, když zajedu na aerobikový maratonek. Během např. 5h jen ovoce. Nic těžšího by tělo ani nebralo. A té energie, ostatní odpočívají a ty jedeš :)
I dnes spánek necelé 4h, stále jen zelenina, pár hroznů a kafe :roll: (stydím se) a uběhnuto 6km.
Chtělo by to dotáhnout na 10. Ale to je hooodně daleko
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

Kometa píše:A to je asi to hlavní - mít své tělo ráda a hlavně se nepeskovat za prohřešky.
Moc ti držím palce, ať se ti také podaří najít z toho cestu ven a mít ppp jako cennou zkušenost.
Děkuji za podporu a ochotu se tu svěřit.
Jen se obávám, že u mě je to hodně dané psychikou a pár událostmi, které se už bohužel nedají vrátit. Kamarádka by to nazvala svinstvem, které mám v sobě. Přebíjím to, právě přísuny endorfinů ze sportu. Nádherný pocit, kdy se zcela vypne. Ale i tak to občas musím ventilovat i jinak.
Potom co bylo, nedokáži mít toto tělo ráda. Ne. Ani se se vším smířit. S 1věcí se povedlo, ale další 2 váznou. Prozatím by to chtělo se zbavit strachu. Chce to aspoň najít harmonii těla a duše. A právě takové mi přijde i vita. Momentálně mám kolem sebe báječné lidi, přátelé, i tu školu miluji :)
Ano, odnáším si z toho to, že se snažím cenit všech drobností. A taky něco zužitkuji v budoucím povoláním. Alespoň jsem našla motivaci, kde se uplatnit. (a PPP to není :-) ) Jsou to takové ideje. Ale bůhví, kde nakonec skončím, že :)
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

Katarína píše:Kolegyna (bezne stravujuca sa) drzi dietu kvoli schudnutiu a mozno by mohla byt cestou aj v tomto pripade. Lebo na jednej strane nie je prilis obmedzujuca a na druhej urcite pravidla predsa len ma, cize mohol by sa nou dosiahnut aj uvolneny vztah k jedlu a hlavne k sebe samemu namiesto zufaleho nasilneho potacania sa medzi extremami: http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php5.sk/

Drzim palce!
Trochu jsem na ni mrkla. Připomíná mi to režim z knihy Fit pro život. Hrozně nerada si plánuji dopředu jídlo. Ale takhle by se také moc řešit nemuselo. Ještě to lépe projdu a případně přizpůsobím sobě. Třeba to maso mě neláká. Teď mi leží na stole ještě teplá makrela, co mi koupil taťka a nevím, co s ní. Vyhodit škoda, tak ji nacpu do mražáku a případně jim ji později propašuji zpět.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Sumicka »

Život tím nekončí a už to, že o tom přemýšlíš a chceš s tím něco dělat je velmi pozitivní. Cestu sama k sobě si musíš najít jen zase ty, ale přátelé, kteří naslouchají umí občas i nasměrovat a pak už to jde. Vydrž, nespěchej na sebe a dej tomu čas. Dlouhé roky ses trápila fyzicky i psychicky a pak bys to ráda vyřešila za měsíc? Tak snadné to opravdu není, ale určitě to dokážeš když budeš chtít. Každý tady máme nějakou tu kouli na noze, se kterou se pereme a ona se postupně zmenšuje a jednoho dne je člověk volný. I tobě se to povede najít rovnováhu a harmonii. :wink:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

[quote="Sumicka"]
Je pozitivní, že i ty to vidíš pozitivně. Hlavně se těším, až to dopracuji do stejného stadia, kde jsi ty. Ať s malou nebo žádnou koulí :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Katarína »

Calathea píše:Ještě to lépe projdu a případně přizpůsobím sobě. Třeba to maso mě neláká.
Tak to aj bolo myslene. Jest z tej kategorie na dany den, ale prave Ty si vyberies, ze co to bude.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

Raději bych sem ani neměla psát. opravdu se není čím chlubit, třeba mě to zase trochu nakopne.
Několik dnů se mi dietka od Kataríny :wink: dařila a i několik kg zmizelo, ale pak přišel zkoušecí maraton a udělalo to své..
Tak pěkně to se to nashromáždilo, že celý týden vyšel na každý den nějaký zápočtový test, zkouška..a ležela jsem jen v učení s litry kávy a už ani nevím, co jsem jak kdy jedla...příkladné to ale nebylo určitě.
Říkám si, že si přece zkouškovým nenechám rozházet celý jídelníček, ale nervy a časový pres dělá své.
V úterý a středu mě čekají další dvě.. :(

Včera jsem s mamkou byla v Praze na muzikálu Baron Prášil. Na jedné benzínce jsem poprvé objevila a ochutnala smoohthie.Doteď jsem na to v obchodě nikde nenarazila. V Praze se mi pak hrozně líbil obchůdek, kde lisují čerstvé šťávy a výběr je parádní. Tohle být i v mém okolí tak....jsem brzy bez peněz :)
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Calathea - Prosím o radu

Příspěvek od Calathea »

hmm.. tak mám jeden problém, který mi to znepříjemňuje.
Přes den by stravování nebylo až tak těžké, ale v noci se budím s nepříjemnými výkyvy cukru v krvi. Nerozumím, proč zrovna v noci.
Navíc mám chuť zvláště na pečivo, které to rychleji napraví. Zaspat se mi nedaří :(
Odpovědět