Hi Moon

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
HiMoon
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 25, 2015 20:19

Hi Moon

Příspěvek od HiMoon »

Ahojte priatelia. Trochu sa predstavím. Som 25 ročný chalan ktorý prešiel na raw pred niečo vyše 4 mesiacmi. Beriem to všetko ako ročný osobný experiment, na potvrdenie/vyvrátenie mojich presvedčení o prospešnosti tejto stravy.

Tu sú moje zistenia:
- Moje doterajšie zdravotné výsledky sú pre mňa sklamaním. Jediná vec ktorá sa mi v porovnaní z predošlou stravou (vegetarianstvo) javí ako benefit, je že sa kyslosť v ústach takmer úplne stratila (mal som predtým často taký kyslí pocit z trávenia)
- Trávenie sa celkovo zhoršilo- pocit nadúvania atd som pri vegetarianstve nemal zďaleka tak častý - dnes je to na dennom poriadku
- Energicky som na tom rovnako (možno trošku lepšie),...po jedle samozrejme nemám pocit únavy.
- Vidí sa mi že som vnímavejší na energetické podnety, viac potrebujem byť v prírode ...avšak častejšie reagujem podráždene na negatívne podnety.
- Schudol som z 65kg na 56kg ... Nevypadám zdravo, ale vychudnuto (vpadnuté lícne kosti, úbytok svalovej hmoty, absencia tuku)
- Cvičím pravidelne, ale sila mi tiež išla dolu ...pri ťažkej fyzickej robote, nevydržím toľko ako keď som bol na vegetariánskej strave

Finančne je pre mňa náročné to zvládať, keďže dočasne nemám stabilný príjem. Oblečenie ktoré nosím na mne visí, takže musím si kupovať všetko o číslo menšie = ďalšie financie naviac. Strava tvorí najväčšiu položku mojich výdajov. Za tú cenu by sa najedla 3 členná rodina. (nehovoriac o tom, že vo svojom okolí nezoženiem možnosť najesť sa bez toho aby som si to sám pripravil - čo častokrát nieje až tak chutné :D a stojí ma to ďalší čas navyše)

To že som vychudnutý (čo ma dostáva do psychickej nepohody - mierne povedané :D), finančne ma to zaťažuje natoľko že už idem do mínusu,a hlavne to, že som zatiaľ nepocítil zlepšenie zdravotného problému ktorý mám (žily), ma naozaj silne odrádza od vitarianstva.

Robím to už vlastne len pre moju tvrdolavosť, dosiahnuť ten rok čo som si zaumienil a končím s tým.
Nerobím veci uplne ako Markus (jem vela plodovej zeleniny, vela ovocia, vločky atd) to je možno príčinou týchto negatív ....ale stačí prejsť opäť na vegetarianstvo a vyrieši mi to tieto problém. A ten zdravotný ktorý mi to nevyrieši, mi ako vidím nevyrieši ani vitariánstvo

Som rozhodnutý vytrvať do konca roka, aj keby ma malo pritlačiť na nemocničné lehátko...avšak chcel by som sa stretnúť s vitariánmi, ktorí žiju na Raw bez problémov a niesu vychudnutí (a predtým neboli obézni) ....píšem muži, pretože u žien je to iné .... chodil som s vitariánkou a jej váha je stabilna (pritom jedáva len malý zlomok toho čo ja) čo som sa dozvedel že ženy majú prirozdene stabilnejšie percento tuku....Samozrejme sa rád stretnem aj s vitariánkami :D Vlastne s hocikým, kto je na takejto strave...pretože ja som jediný vitarián široko ďaleko - niekedy človek jednoducho potrebuje byť v spoločnosti rovnako zmýšľajúcich aby si občas pripadal že je normálny :D

Budem rád ak mi poradíte čo s tým. Avšak poprosím len naozaj odskúšané veci ...teoretické dohady nemusím - preto som prešiel na raw....aby som vyvrátil/potvrdil dohady
Zatiaľ sa to pre mňa nejaví ako správna cesta, ...viete niekto čo s tým?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Hi Moon

Příspěvek od s.arik »

Ahoj, nedavam definitivni duraz na to, jestli je strava varena nebo syrova, jako spise na jeji slozeni. Urcity podil raw je nezbytny, uz kvuli termolabilnim vitaminum, ale ze by skodilo jedno varene jidlo denne, treba ryze se zeleninou, tomu proste neverim. Takze k tomu slozeni, zkus se zacist do nizkosacharidove stravy. Vice zelniny, vice zelene, zelene, zase zelene zeleniny, opravdu kvalitni tuky a bilkoviny alespon dvakrat denne, mene cukru z ovoce a zadne vlocky. Da se to vest jak syrove, tak varene, jak masove, tak vegansky. V tvem pripade, uz vis, ze ovoce neni ok, ale u syrovky chces zustat, tak zapomen na nemocnicni luzko, zarad vice listove a korenove zeleniny, olivovy olej, kokosovy tuk, syrove zloutky, v mensim seminka a orisky...

(Jestli jis jen ovoce a vlocky, moc se nedivim, ze neprospivas, ale neni to chyba syrovosti. Jako by ses krmil vyhradne jablecnym strudlem a nikdy nicim jinym a v pripade nemoci pak tvrdil, ze vegetarianstvi je nesmysl a ze bez masa to nejde - snad vis, jak jsem to myslela.)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Hi Moon

Příspěvek od rudo »

ano vitarianstvo nie je ovocinarstvo

to je najcastejsi omyl a je to take akoze pohodlene a ten cukor tak chuti

na zily je to prave skodliva strava

mne osobne fruktoove ovocia vyvolava okmazite bolesti prave v zilach


vitarisnatvo moze byt aj zelene

kde s aje zelana strava takzo to nazvat ZELENina kedze su to skor zelene rastliny


co jedia srnky antilopy kamziky zirafy

susilne maju svaly su krasne a nemaju zilove problemy

lebo starva ma mat zelene a bezfruktozova\\


ina varainta je ist na tuky cez orechy a semiacka, to sa musis strikne bez ovocia kombinovat so zelenym

ale podla mna zohnat cerstve orechy je velky problem

je mozne tiez cyklovanie napriklad 3 tyzdne orechy semaicka a ine tuky s doplnkom zelenym

a 3 tyzdne len cisto zelene rastliny bez tukov a porovnavat

ja vodom na sebe okamzite zlepsenie ak idem iba na zelenom

doslova staci jedno ciste zelene jedlo a citim sa uplne inak
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Hi Moon

Příspěvek od Fiona »

Ahoj. Experimentovani na vlastnim tele je dobra vec, ale s experimentovanim prichazi i odpovednost vuci tomu telu. Zkusit, proc ne, ale hlavne slyset co to telo na to rika. Ono nemusi mit nutne pravdu, ale to hlava taky ne. Tim mene internetovi mudrlanti vseho druhu. Hlavni je najit se v tom co je pro tebe nejlepsi prave ted, v tehle fazi, ktera samozrejme neni finalni a bude se dal vyvijet. Ze vseho nejhorsi je uverit nejakemu (byt dobre myslenemu) dogmatu a nasledne sama sebe odsuzovat ze to nedavas. Disciplina je dobra vec, ale neni nadrazena ucte k vlastnimu telu. Nejlepsi je to telo dobre pozorovat a poslouchat, mit ho rad, a pak si to vse jeste dvakrat trikrat prebrat, pro jistotu.

Co konkretne mas za zdravotni problem, co veris ze strava nevyresi? (v cemz mas nejspis pravdu) A neboj jsme tu anonymni.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět