summer:)

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
summer
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 28, 2009 9:51

summer:)

Příspěvek od summer »

Ahojte:)
tuto stranku som objavila uz davnejsie pred nejakymi 2-3 mesiacmi ale doteraz som sa nou iba prehryzala...no uz by bolo nacase sa aj zapojit lebo mam vela otazok:)takze sa teste:D
ako som sa k tomu dostala?myslim ze klasickym sposobom-priberala som, sice nenapadne ale isto...prebrusila som internet knihy a snazila sa z toho vytiahnut nejake pravidla...teda ziadne sladkosti, biele pecivo ,malo ovocia, malo sacharidov...zato vela masa ktore som predtym dako nejedla...nebolo to ono bola som bez energie a citila som sa hodne obmedzovana...
potom prisiel dalsi zlom...odmalicka horsie pocujem som nedoslychava..v lete mi na par dni "vypadol"sluch ale uplne nic som nepocula...doktori len krcili ramenami ze vraj to co mam je nevyspytatelne a nevedia ako sa to bude spravat...
ohladom sluchu uz moji rodicia vyskusali vselico-vela liecitelov, lieciteliek...z toho niektore liecenia hodne tazke...vsugerovavala som si ze budem pocut no nestalo sa...
kratko predtym nez nastal ten vypadok sa mi dostala do ruk kniha Fit pro zivot od Diamondovych...najskor som sa tomu vysmiala ze aka somarina odkial beru bielkoviny, vapnik atd?vtedy som bola pod vplyvom "racionalnej vyzivy"...tam je idealne ked kazde jedlo obsahuje urcite percento tukov bielkovin sacharidov vo vhodnom pomere...najidealnejsie boli bielkoviny teda maso, tvaroh a varena zelenina...
no ked som sa do tych Diamondovych zacitala zistila som ze to ma nieco do seba...bolo to vysvetlenie na to ze preco sa napriek tomu ako zdravo sa stravujem citim unavena a bez energie...rozhodla som sa to aspon vyskusat ved tym nic nestratim..svoju ulohu pri tom zohral aj ten vypadok...
na ranajky ovocie, obed paradajky uhorky paprika a taka jedla zelenina na veceru opat ovocie...
vysledky ma prekvapili naozaj som mala viac energie a skvely pocit ze sa nemusim obmedzovat...naozaj to stalo zato....len mala som problem ako to do seba dostat...ovocie milujem ale zeleninu az tak moc nie...
po 3 dnoch sa mi sluch postupne vratil...nemuselo to byt len stravou..viem neznie to logicky riesit problem so sluchom prave stravou ale vtedy som to vnimala tak ze proste tu mi doktori moc nepomozu a vzala to do vlastnych ruk...
po tych 4 vita dnoch to bolo skvele:)od konca jula fungujem na 70%vita v tych slabsich dnoch ale snazim sa minimalne 3 dni to tyzdna 100% raw...mam problem s rodicmi a s tym, ze ked si uz dam nieco nevita tak toho spakujem hodne..teda tak som jedavala v casoch ked som este nerozmyslala moc nad stravou ale teraz mi z toho byva zle...
okrem toho vita mi dalo okrem zhodenia par kil lepsej nalady a prilevu energie aj ine veci...zacala som sa zamyslat nad vecami ktore ma dovtedy nezaujimali...
tak teraz uz musim koncit zajtra vstavam:)ale uz sa na vas tesim:)pa
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: summer:)

Příspěvek od Sweetie »

predevsim preju at ti to vydrzi a sluch se spravi. vareniny jsou droga, jednou si das davku a uz se to rozjede. tak je tomu lepci se preventivne vyhnout uplne.
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: summer:)

Příspěvek od Primainfo »

Ať se stále daří a hlavně ať si vždy sama se sebou spokojená. Názorů tu najdeš kupy, ale pravé odpovědi najdeš stejně jen ve svém srdci. :wink:
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: summer:)

Příspěvek od awa »

Pokaždé, když ti bude smutno, najdeš tu hodně spřízněných duší. Poradila bych jen jediné, pokaždé se snaž o vyrovnanost a harmonii se sebou, to ostatní se doladí přirozeně. Uvidíš, že přerod nebude jen na rovině jídla...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: summer:)

Příspěvek od Sitar »

Ahoj summer,
hezký příspěvek, dost mě inspiroval.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: summer:)

Příspěvek od mira »

Léto budiž pochváleno.
Všeho s mírou.
summer
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 28, 2009 9:51

Re: summer:)

Příspěvek od summer »

Dakujem za privitanie:)
zatial brusim vase diskusie a clanky a nasavam vsetko nove co sa da...som strasne rada ze tato stranka existuje:)a obdivujem vas ze to dokazete:)je to velka podpora lebo realne poznam akurat par vegetarianov...nasi si myslia ze je to moj dalsi vystrelok....vsak sa necudujem boli obdobia ked som furt pri sporaku vyvarala "zdrave"veci a kazala kupovat tony tvarohu jogurtov a masa....medzitym zemiakove a tofu obdobie...ale uz by si mohli zvyknut:Dodmalicka som vselico vymyslala...nechutilo mi maso absolutne ked sme mali halusky alebo segedin tak som sa v tom dovtedy prplala kym vsetko maso nebolo vytriedene...
akurat mama ma prekvapila...najskor poznamky typu"nemozem sa pozerat ako to nasilu do seba pchas"...ale ted je to uz horsie...udajne som na najlepsej ceste k anorexii...ked som namietla ze "jem normalne len viac ovocia a zeleniny" tak sa na mna pozrela takym tym pohladom a "aj my sme si tym presli...len nechapem co riesis uz si dost chuda "atd...
potom som sa jej pokusala vysvetlit ze mi o chudnutie nejde potom sa to zvrtlo a bola ta dost ostra hadka...ze ona so mnou po doktoroch behat nebude a tak...
ale tu polievku na veceru som jest nemusela takze fajn:)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: summer:)

Příspěvek od Sumicka »

Tohle je hodně častý scénář, většinou to není jen strach o blízkého člověka (o dceru), ale taky strach o sebe, co kdyby to byla pravda a oni by měli sami sebe nějak omezit - to je nepříjemná představa, pro mnoho lidí nepřijatelná a proto jsou ochotni se do krve hádat a argumentovat i zjevnými nesmysly, jen aby obhájili ten svůj systém a utvrdili se, že všechno dělají pro své zdraví správně. Vydrž, časem se to poddá, hlavně, když ty se cítíš dobře a víš, že ti změna pomáhá.
Držím palečky a fandím ti. :)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: summer:)

Příspěvek od Samira »

Summer - pozeram, ze si bola nedavno prihlasena, skoda, ze nepokracujes v dennicku :(

K liecbe sluchu - verim, ze to strava moze zlepsit. Preco? Moja mama ma pri vyske 150cm asi 100kg. Odjakziva bola nedoslychava (asi predispozicia po dedkovi, hluchy ako poleno), vekom sa jej to horsi. Raz som ju ukecala, podarilo sa jej zhodit asi 10-15kg. Tesila sa z toho a povedala mi to, co som si vsimla aj sama - zacala lepsie pocut.
Pochopitelne sa zase vratila do starych kolaji a pri tlacenke vzdycha, ako ju vsetko boli...
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: summer:)

Příspěvek od mira »

Ostrý krevní obraz a dobrý zvukovod, přejí OZáci. :)
Všeho s mírou.
summer
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 28, 2009 9:51

Re: summer:)

Příspěvek od summer »

Ahojte:)
som tu zas a diky za posledne prispevky:)vo vita pokracujem, sluch sa zatial nezlepsuje ale dufat neprestavam...bude dobre,aj ked sa to aspon nebude zhorsovat:)
s nasimi to chcem riesit tak, ze proste z domu vypadnem...bohuzial tato predstava je v blizkej dobe nerealna lebo nie je ani brigada poriadna a peniaze si poziciavat nechcem, tak tie dva roky nejako vydrzim a potom pojdem na tu vysku:)
Odpovědět