Rarach

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Rarach

Příspěvek od awa »

dvdmchl píše: Ono škola je děsně důležitá, naučí člověka dotahovat věci do konce, vědomosti se časem vytratí, ale tahle schopnost už zůstane....
No, není. Svoboda, zdraví, láska, srovnané hodnoty....to tě naučí, co je skutečně důležité, to ti dá radost k dotahování věcí dokonce a spoustu bonusů navíc. Nemyslím, že jsem výjimka. To, co dělá můj život krásným a naplněným, jsem se naučila mimo školu, z vlastního zájmu a vůle a podle svého rytmu bez jakkýchkoliv musů apod. Psala jsem v deníčku, že mě letos přijali na vejšku, bavilo by mě to, ale až v té chvíli jsem si uvědomila, že to už při mých zkušennostech a nazírání na svět není tak přínosné, jak jsem si kdovíjak dlouho myslela. Preferuju svobodu, volnost. Dneska už nevyměním svůj čas za peníze.Chápej, že tohle ti píše člověk, který ví, co je to koukat smrti do očí - té vlastní. Žiju svůj život v barvitosti a přitom se učím. Je to přínosnější, příjemnější, neskutečné zábavné, bez jakéhokoliv stínu trápení s termíny, nesmyslnými pracemi a mohla bych pokračovat...
Nechci tím nikoho odrazovat od studia, jen to hodnotím jinak.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

Rarach píše: (aspoň v nejbližší době)
Tak uvidíš. Jestli máš teď fofr v práci, asi sama nejlíp víš, jak zvládáš. přinejhorším (to slovo teda nemyslím v plném významu, je nějaké vycpávkové) si to doděláš na MD. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

No, rozmyslet si to už nechci. To jsem dělala doteď :D
Můj život se má asi tak: teď momentálně mě už dodělat magistra nic nepřinese (myslím po finanční stránce), neboť jsem v práci docílila svého maxima a víc už mi prostě nedají :lol:
Časově mě to stálo velké úsilí. Nemyslím ani tak učení samotné, jako spíš přemáhání se do toho!!! Pověsila jsem si na krk závaží a pořád jsem ho táhla s sebou. A co je nejdůležitější, odrazovalo mě to od jiných věcí. Stále jsem měla takovou tu výmluvu, že tohle teď dělat nemůžu, protože musím dodělat školu. A až jí dodělám, tak se do toho (možná) dám...atd.

Já netvrdím, že to nikdy nedodělám, ale teď si prostě chci užít víc toho báječného života kolem mě. :wink:
Někdo to chápe, někdo mi to vyčítá, někdo mě přemlouvá...Já se s tím rozhodnutím taky docela prala, ale když se opravdu zeptám sama sebe, tak jsem si jistá, že tam, kde bych chtěla jednou být, tohle potřebovat nebudu.
A taky je fakt, že jsem si už dřív říkala, že bakaláře nějak udělám a zbytek dle situace a opravdu možná na MD...

Ta krása rozhodnutí je v tom, že jsme každý jiný a každý na své hodnoty nahlížíme jinak. Pokud člověk následuje hlas své duše, tak je podle mě rozhodnutí vždy správné.
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

awa píše:
Rarach píše:Tak jsem si vzala zítra dovolenou a jedu ukončit studium.
Jak jen vysvětlím rodičům, že jejich dcerunka nebude Mgr. (aspoň v nejbližší době), to tedy nevím... :oops:

Ale hned je mi líp, když vím, že se nebudu muset psát s těma kvantama seminárek... :wink:
Ty jsi studovala, abys udělala radost rodičům, aby na tebe byly pyšní?
Proboha, to ani v nejmenším! Ale mamka je na mě tak hrdá. Mám trochu pocit, že jí "zklamu". Ona to ještě neví. Jenže moji rodiče mají bohužel tu vlastnost, že se snaží žít můj vlasní život. Znáte ty řeči typu: To za mého mládí nešlo..., tehdy byla jiná doba..., ty můžeš cestovat, studovat, atd.

Každý v životě toužíme po něčem jiném, protože každá duše je ojedinělá!
Otázkou zůstává, co pro to, aby byla duše šťastná, skutečně uděláme...
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Rarach

Příspěvek od Renáta »

Myslím, že pravdu má aj Dvdmchl, aj Awa. PMN škola rozširuje obzor - človeku sa dostane riešiť aj také veci, na ktoré by tak akosi sám od seba zrejme ani nenarazil. Tento týždeň synátor vypracúval do školy referát na tému Živočíšne a rastlinné endemity v Chile - a bolo to naozaj zaujímavé, študovať si okolo toho materiál. Kde by to človeka napadlo bez tvorivej profesorky biológie :wink: Tá práca aj posilnila vedomie, aké je vzácne to, čo tu na Zemi máme, že by sme to mali poznať a chrániť.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Rarach

Příspěvek od Sweetie »

Rarach píše: když jsem nepobrala procenta... :lol:
A pak už bez kalkulačky ani ránu... (:-)
a ja se v zivote procenta ve skole neucila. na zakladce to nebylo v my dobe zarazeno a na gymplu nam matikar rovnou rek, zapomente, to jsou kupecky pocty, ty se naucte v osobnim volnu, to na gympl nepatri :) a tak je dodnes neumim.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Rarach

Příspěvek od Sweetie »

Rarach píše:Tak jsem si vzala zítra dovolenou a jedu ukončit studium.
Jak jen vysvětlím rodičům, že jejich dcerunka nebude Mgr. (aspoň v nejbližší době), to tedy nevím... :oops:

Ale hned je mi líp, když vím, že se nebudu muset psát s těma kvantama seminárek... :wink:
no, taky jsem to tak kdysi citila, zajimava prace, prijem, a pak litovala nebo spis byla frustrovana neuspokojena az do doby kdy jsem zacala znova studovat. nadavam denne ze to za ty nervy nestoji, ale kdyz skonci rocnik, najednou prazdnota.. pro me je studium vyzva (pro jiny treba ne,nepotrebuji to). a samozrejme samostatna kapitola jsou moznosti vyberu otevreny vysokoskolakum ve srovnani s ostatnimi.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rarach

Příspěvek od buc11 »

Sweetie píše:
Rarach píše: když jsem nepobrala procenta... :lol:
A pak už bez kalkulačky ani ránu... (:-)
a ja se v zivote procenta ve skole neucila. na zakladce to nebylo v my dobe zarazeno a na gymplu nam matikar rovnou rek, zapomente, to jsou kupecky pocty, ty se naucte v osobnim volnu, to na gympl nepatri :) a tak je dodnes neumim.
já si musím vždycky nenápadně napsat trojčlenku, když byla dcera ve 3.třídě, tak to měli zakázaný
všichni mají pravdu, ale jsem taky pro studium ale ještě víc pro vlastní rozhodnutí, vždyťstotam mívala dole i napsaný, ne?
nejvíc sem si užíval na studiu a to sem nebyl ani v plzni
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

buc11 píše:
Sweetie píše:
Rarach píše: když jsem nepobrala procenta... :lol:
A pak už bez kalkulačky ani ránu... (:-)
a ja se v zivote procenta ve skole neucila. na zakladce to nebylo v my dobe zarazeno a na gymplu nam matikar rovnou rek, zapomente, to jsou kupecky pocty, ty se naucte v osobnim volnu, to na gympl nepatri :) a tak je dodnes neumim.
já si musím vždycky nenápadně napsat trojčlenku, když byla dcera ve 3.třídě, tak to měli zakázaný
všichni mají pravdu, ale jsem taky pro studium ale ještě víc pro vlastní rozhodnutí, vždyťstotam mívala dole i napsaný, ne?
nejvíc sem si užíval na studiu a to sem nebyl ani v plzni
Jejda, ale já studuju v Plzni :oops:
Ale práva teda néééé :lol:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Kdybych si mohla vybrat, tak jdu studovat něco jiného!
Evropská kulturní studia mě nějak moc neberou... Studovala jsem to jen kvůli práci. Chtěla jsem studovat filologii, jenže to opravdu nejde dálkově!

A když vás někdo do učení nutí, tak to je prostě nezáživné... :roll:
V práci musím mít titul, takže jsem do toho šla. A moc mi to dalo!!! Našla jsem spoustu nových kamarádů, nových informací, otevřelo mi to oči...
Teď už mám ale spíš pocit vyždímaného citronu. A taky mi mrzí, že jsem se musela kvůli škole vzdát spousty zajímavých příležitostí, protože jsem ji chtěla dodělat a zkloubit to fakt nešlo...
Teď už ale další titul nepotřebuji a oči mám už dost otevřené. Chci dát šanci také něčemu jinému v mém životě.

Takže prostě za pár minut vyrážím (:-)
Nemůžu se dočkat!!! Fakt mi spadne šutr ze srdce!!!
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: Rarach

Příspěvek od nancycka »

ja ta s tym vymackanym citronom uplne chapem. osobne som musela prerusit bakalara v polovici kvoli zlej zivotnej situacii, po dvoch rokoch som znova urobila primacky a dorobila druhu polovicu. do mgr som nesla, hoci som vzdy bola jedna z najlepsich, lebo som sa prestahovala na sardiniu za mojim muzickom, ale i tak by som do toho nesla, lebo uz na konci bc som mala pocit, ze ma to hrozne zvazuje. ale znova teraz po par rokoch rozmyslam, na co by som sa zapisala, skola je pre mna troska vyzvou tak ako pre sweetie. ale kedze v tychto koncinach by mi pokracovanie v pedagogike bolo nanic, zrejme to bude zdravotna sestra. ja som povodne chcela studovat filozofiu alebo antropologiu, ale na sardinke ta prijmu bez primaciek, lebo sa tu tym aj tak neuzivis a je ti to nanic. tak sa mi to furt nejak meni, ale ani bez skoly ani dlho so skolou sa mi neda. podla mna pauza ti moze dat vela, ale pozor na straty ktore by si mohla casom olutovat. vela stastia. :D
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Díky všem za postřehy ohledně studia.
Já jsem teda stejnak tvrdohlavá a tak jsem to prostě prozatím (a to zdůrazňuji) ukončila, ale to neznamená, že se k tomu nikdy už neodhodlám :D
Každopádně je mi parádně. Třídím si teď své životní priority, zase se nořím do studia španělštiny a své služební cesty si užívám jako nikdy, protože se na nich nemusím učit (:-)
Jsem tak nějak víc svobodná!!!
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Tak vám musím napsat můj naprosto neuvěřitelný zážitek.
V neděli jsem letěla na služebku do Bruselu. Spala jsem v děsně velkým hotelu, který teda nebyl nějak luxusní, ale opravdu vynikal vnitřní prostorovostí. Ztrácela jsem se tam při každé cestě do pokoje (bydlela jsem ve 24. patře) :roll:
Ale to není až tak důležité. >:-)
Point byl v tom, že se v tom pokoji musel někdo zabít, protože jsem tam strávila 2 noci s něčím - někým...nevím.
Prostě to byl šílený pocit. Nemohla jsem spát a když jsem usnula zdálo se mi, že se vidím, jak spím a u postele někdo stojí (a rozhodně teda nebyl živý). Ten zvláštní pocit ve mě stále je. Neměla jsem strach, ale příjemné to teda nebylo. A zvláštní na tom bylo to, že se mi to zdálo obě noci po sobě.
Já tedy nevím, co si o tom myslet, ale jsem ráda, že jsem doma. Konečně jsem se vyspala. Třetí noc bych tam asi dobrovolně nebyla.
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Panda »

Brr, takové horrory máš psát někdy ráno a ne večer před spaním. :-)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Fuujin »

Zajímavý. Asi se tam stalo něco hodně negativního, nebo hodně negativní věci po sobě.. Nebo tak možná taky někoho zabili, těžko říct.. Nebo jen ten stres :D
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Tak to pardon, Pando. Ale neboj, jdou po mě a ne po tobě :lol:
Taky jsem sama doma a zrovna teď nemám nejlepší pocit, ale to už je asi vsugerovaný. Nějak jsem se z toho ještě nevzpamatovala...
Vždycky si vzpomenu na 6. smysl - ten film mi naháněl vždycky hrůzu, ale takovou tu zvědavou :wink:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Rarach

Příspěvek od mira »

Když mám pocit, že spím, bývá to i ve stoje při práci, asi způsob, jak
se s ní vyrovnat, a že na mne civí nějaký čumil, ať už živý, nebo neduživý,
vyzvu ho, aby se posadil a nevynesl spaní.
Nebo vstanu a vyvětrám ho, šmíráka.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rarach

Příspěvek od buc11 »

není místečko na zemi, kde by někoho nebo něco nezabili, hlavně, že to nejsem zatím já
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

Teda! Fuj!!! Ale už jsi pryč. :)
Mě kolikrát nějaká místa něčím nesednou, ani to nemusím vidět tak zhmotněně. To musí být mazec. Já jsem teď na místě, kde se kdysi někdo utrápil/upil, ale naštěstí mi u postele nestraší. Jen vrže pracující dřevo.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Rarach

Příspěvek od Fiona »

Kamaradka je zena kastelana a bydli v puvodne reneancnim, mockrat rekonstruovanem hrade. S duchy se vyporadala jednoduse. Nejdriv mela porad pocit ze jim nekdo chodi pres postel. Dosla k zaveru ze v tom miste nejspis sveho casu byly dvere (coz se pozdeji ukazalo byt pravdou) a ze duchove asi chodi dirama na ktere jsou zvykli, nebo je mozna jenom vnima z jejich doby pres nejakou casovou smycku, kdo vi. Tak presunula postel na misto kde pravdepodobnost drivejsiho vyskytu dveri je minimalni - a ma pokoj :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Pavluška píše:Teda! Fuj!!! Ale už jsi pryč. :)
Mě kolikrát nějaká místa něčím nesednou, ani to nemusím vidět tak zhmotněně. To musí být mazec. Já jsem teď na místě, kde se kdysi někdo utrápil/upil, ale naštěstí mi u postele nestraší. Jen vrže pracující dřevo.
A praskající dřevo něco znamená, Pavluš?
U nás vrže všechno, ale nikdy mi to nevadilo...to asi, že jsem na to zvyklá od narození :D
Když jsem ještě bydlela u našich, tak tam se zase otevíraly dveře. Prostě jen tak :lol: To mi bylo asi 10 a děsně jsem se bála!!! Na půdě jsme měli starý gauč a já si myslela, že je za ním kostra, která nám okupuje podkroví. Přes den jsem si tam klíďo hrála, ale po setmění mě tam nikdo nedostal :lol:
Kámoška pak napsala povídku o kostře za gaučem. Něco jako Malý princ. On bydlel na planetě s tou kytkou, kostra bydlela na planetě za gaučem... :lol:
Ach ty dětské vzpomínky... (:-)
Naposledy upravil(a) Rarach dne ned lis 22, 2009 10:52, celkem upraveno 1 x.
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Fiona píše:Kamaradka je zena kastelana a bydli v puvodne reneancnim, mockrat rekonstruovanem hrade. S duchy se vyporadala jednoduse. Nejdriv mela porad pocit ze jim nekdo chodi pres postel. Dosla k zaveru ze v tom miste nejspis sveho casu byly dvere (coz se pozdeji ukazalo byt pravdou) a ze duchove asi chodi dirama na ktere jsou zvykli, nebo je mozna jenom vnima z jejich doby pres nejakou casovou smycku, kdo vi. Tak presunula postel na misto kde pravdepodobnost drivejsiho vyskytu dveri je minimalni - a ma pokoj :)
No, tohle je taky pěkné :?
Já teda věřím na to, že tady všude kolem jsou, ale člověk si to nesmí moc připouštět, jináč by se z toho zbláznil :lol:
Ta kámoška, co napsala tu povídku o kostře za gaučem, má s duchem taky zkušenosti. Jí přímo záměrně navštěvoval. Dokonce i když jsem tam byla já.
Já mám zase zvláštní pocit, že u mě někdo stojí nebo kolem chodí, když si pustím psychowalkmen a jsem tak na půl v tranzu. To pak člověk vidí a cítí tak zvláštní věci...
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

ne praskající; pracující dřevo, jak sesychá... a snad neznamená nic. :)
hihi, u nás se také v dětství otevíraly dveře, ale člověk věděl, že je to pes.
Já se v noci bojím víc živých lidí než mrtvých, ale je fakt, že jsem setkání s viditelným duchem nezažila. Zato se mi chtělo zvracet, když jsem jednou zjistila, že na mě v noci kouká přes moskytku stanu zaměstnanec kempu. Humus nad všechny duchy. :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

Rarach píše: když si pustím psychowalkmen a jsem tak na půl v tranzu. To pak člověk vidí a cítí tak zvláštní věci...
jak často ho používáš? vyplatí se? :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Rarach

Příspěvek od bstrd »

Rarach píše: To mi bylo asi 10 a děsně jsem se bála!!! Na půdě jsme měli starý gauč a já si myslela, že je za ním kostra, která nám okupuje podkroví. Přes den jsem si tam klíďo hrála, ale po setmění mě tam nikdo nedostal :lol:
-tiez som maval problem ist po urcitej hodine zamknut bicykel do pivnice aj ked cez den som tam chodil v pohode...a po zhasnuti vyliezali strasidla, ovsem postel bola pre nich tabu, takze svetlo v izbe som zhasinal tak, ze som sa minimalne jednou nohou dotykal postele :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluska »

:lol: jak daleko od postele byl vypínač?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Panda »

Trochu nechápu proč lidé mají strach z duchů? :shock: Chápu strach z živých. Ale duchové a mrtví a nehmatatelné - když má člověk čisté svědomí tak cítí spíš klid a soucítění s nimi, ne strach. Když v noci běhávám kolem hřbitova tak mě to místo spíš uklidňuje a je mi příjemné než že by vyvolávalo strach.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Rarach

Příspěvek od bstrd »

Pavluska píše::lol: jak daleko od postele byl vypínač?
-obcas to boli docela krkolomne pozy, ale aspon som sa pred spanim ponatahoval (:-)
Panda píše:Trochu nechápu proč lidé mají strach z duchů? :shock: Chápu strach z živých. Ale duchové a mrtví a nehmatatelné - když má člověk čisté svědomí tak cítí spíš klid a soucítění s nimi, ne strach. Když v noci běhávám kolem hřbitova tak mě to místo spíš uklidňuje a je mi příjemné než že by vyvolávalo strach.
-ked mas 8 rokov tak este nevies ze sa mas bat zivych a nie mrtvych :mrgreen: cintoriny na mna tiez posobia ukludnujuco, jednu dobu som si tam chodieval na lavicku citat, pretoze nikde inde v meste nebol taky klud a ticho
I gotta ruin my life on my own
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Rarach

Příspěvek od kveta »

taky mam dost zkusenosti s duchama, a i kdyz je to nekdy strasidelny, prekvapim sama sebe svoji odvaznosti. dam sem jednu prihodu:

v cechach, bylo mi asi dvacetpet, jsem bydlela ve vesnice hlohovice u rokycan, na stare fare, kdyz jsem se tam nastehovala a mela vybaleno asi polovinu veci, v noci, jsem lezela v posteli a najednou slysim, ze mi nekdo vybaluje veci, slysela jsem i kroky, proste jsem byla presvedcena, ze ve vedlejsi mistnosti nekdo je. dvere mezi temito dvema mistnostmi nebyly, a tak jsem se snazila neco videt, ale byla jen tma, tak jsem se odvazila rozsvitit svetlo a jit se podivat kdo mi to pomaha ze zabydlet, a nikde nikdo a ticho po pesine, tak zase zalezla do postele, zhasla a uz tam zase ten kdosi hospodaril, no doslo mi o co jde a uklidnila se a nechala ducha at si hraje. byla jsem rada ze to nebyl clovek z masa a kosti s tema se nekdy hur komunikuje.

myslim si, ze kazdy ma podobne pribehy, nekdo vic, nekdo min, (ja docela dost) akorat malokdo o nich mluvi.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Rarach

Příspěvek od mira »

bstrd píše:cintoriny na mna tiez posobia ukludnujuco, jednu dobu som si tam chodieval na lavicku citat, pretoze nikde inde v meste nebol taky klud a ticho
Dávno jsem na krchu nebyl, ale matně si vzpomínám, že tam byl hluk.
Způsobují ho stařenky, které dosud žijí a vržou jim klouby, když štrachají
konve s vodou, šourajíc se po štěrkem sypaných cestičkách nohy nezvedaje a škrtají
se zápalkami s úmyslem zapálit kahan i květinovou výzdobu a mluví se sebou.
Také tam bývají stromy a ve větvích štěbetají ptáci,
kteří s oblibou šustí ve spadaném listí. Ale bez těchto narušitelů by tam
bylo mrtvo.
Ducha jsem nezmerčil, protože potmě si nevidím ani na špičku nudlometu.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Rarach

Příspěvek od midsummer »

A nevíte náhodou, když už jsme u těch krchovů, něco o tom, že se ze hřbitova nesmí nic odnášet - a hlavně proč? Byli jsme nedávno s přítelem na hřbitově v rodné vesničce jeho prarodičů, hřbitov je to malebnej, udržovanej, částečně jako zahrada s mnoha stromy. Pod jedním stromem jsem si vzala takovou pěknou spadlou větývku, že si ji dám doma do vázy. Ale přítel mi řekl: "A ty nevíš, že ze hřbitova se nesmí nic odnášet domů? Ty nevíš nic o neštěstí co to přináší?" No nevím, slyšela jsem to prvně. ale přišlo mi to ihned dost logické a větev tam samozřejmě zůstala.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Pavluška píše:
Rarach píše: když si pustím psychowalkmen a jsem tak na půl v tranzu. To pak člověk vidí a cítí tak zvláštní věci...
jak často ho používáš? vyplatí se? :)
Pavluš, to strašně záleží na člověku. Mám ho už dva roky a poslední dobou ho použiju tak jednou za měsíc. Ale dřív třeba denně. Hlavně proti usínání a na učení. A pak na takovou tu psavou na seminárky. Jsem si dala hodinu relax a pak se mi tužka nezastavila, dokud to nebylo hotové :wink:
Jináč taky záleží na typu přístroje. Ty levný nemají takové funkce. Takže do toho musíš dát aspoň 15 tis., což není jen tak za takovou hračku.
Ale kámoška je psycholožka a nejde bez něj spát, že prej jí to uklidňuje po tom náročném dni v práci...což plně chápu :D
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Panda píše:Trochu nechápu proč lidé mají strach z duchů? :shock: Chápu strach z živých. Ale duchové a mrtví a nehmatatelné - když má člověk čisté svědomí tak cítí spíš klid a soucítění s nimi, ne strach. Když v noci běhávám kolem hřbitova tak mě to místo spíš uklidňuje a je mi příjemné než že by vyvolávalo strach.
Pandi, to je takové zvláštní. To máš jako s pavoukama. Nebojím se jich, ale šahat na ně nemusím. Rozhodně nevřeštím, když nějakého vidím, ale nevyhledávám je. :lol:
A to samé s duchama, nebojím se, ale mám z toho takový zvláštní pocit. Je v tom trochu zvědavost, ale taky trochu strach.
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

midsummer píše:A nevíte náhodou, když už jsme u těch krchovů, něco o tom, že se ze hřbitova nesmí nic odnášet - a hlavně proč? Byli jsme nedávno s přítelem na hřbitově v rodné vesničce jeho prarodičů, hřbitov je to malebnej, udržovanej, částečně jako zahrada s mnoha stromy. Pod jedním stromem jsem si vzala takovou pěknou spadlou větývku, že si ji dám doma do vázy. Ale přítel mi řekl: "A ty nevíš, že ze hřbitova se nesmí nic odnášet domů? Ty nevíš nic o neštěstí co to přináší?" No nevím, slyšela jsem to prvně. ale přišlo mi to ihned dost logické a větev tam samozřejmě zůstala.
No, to je snad jen pověra, ne? Pověry mají tu vlastnost, že lidi tomu pak věří a jak na to myslí, tak se toho v podvědomí bojí. Takové to "co kdyby". No a pak se chovají slušně.

Myslím, že nikdo by ti kvůli větvi nic neudělal :wink:
Pokud nechceš ukrást třeba náhrobek nebo tak něco, tak si myslím, že se ti nic nemůže stát.

Vem si třeba nějaké vypatlané mozky, které chodí likvidovat židovské hřbitovy, nebo nekalé praktiky některých prodejců z pohřebních služeb, kdy prodávají 3x a vícekrát květiny a rakve atd. :x
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Panda »

midsummer píše:A nevíte náhodou, když už jsme u těch krchovů, něco o tom, že se ze hřbitova nesmí nic odnášet - a hlavně proč?...
Řekl bych, že to bude uměle vytvořená pověra chránící hřbitov před rozkrádáním hrobů, aby lidi nebrali kytky a svíčky z hrobů. A stačí pak pochybnost "pro jistotu, co když to funguje?" a tím to pak už opravdu funguje (lze tak snadno uměle vytvořit jakoukoliv fungující pověru). Kromě toho, babiččina holenní kost by se doma ve vázičce špatně vyjímala.

... aha, Raraška už napsala v podstatě to samé :-)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Rarach

Příspěvek od bstrd »

-mam kamarata z mesta, kde bolo zvykom na vianoce davat na hroby stromceky s komplet vyzdobou...a on ako maly s kamaratmi robili pravidelne kazdorocne vypravy na salonky...a vobec im nevadilo ze je to cintorin a nemalo by sa odtial nic odnasat (:-)
I gotta ruin my life on my own
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Rarach

Příspěvek od Fiona »

A nevíte náhodou, když už jsme u těch krchovů, něco o tom, že se ze hřbitova nesmí nic odnášet - a hlavně proč?
Nevim, ale zato vim ze to neni pravda :)

Jako decko nevinne jsem se na hrbitov bezne chodila past, rostly tam nejlepsi jahody a nikdo je nesbiral :)

Jako o neco vycuranejsi dospivajici jsme jednou s deckama prisli na to, ze jista pani nosi sve dceri na hrob obden cerstve buchty - pekla moooc dobre! :lol: Dodnes me nikdo nechodi za to strasit...

A do tretice, znam osobne clovicka co ma jako nejvznesenejsi hobby a cil sveho zivota vybirani starych zubnich protez z hrobek z pocatku minuleho stoleti... (zlatych samozrejme, ve svatem jmenu vedy!^^) a strasit se taky musi sam. Co uz clovek nadela :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Rarach

Příspěvek od midsummer »

No mně je celkem jasný, že jde asi o nějakou pověru - jenom pořád nevím, co by se mi bývalo mělo stát, kdybych si tu větev odnesla. :|
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Rarach

Příspěvek od Fiona »

By se s tebou pohadal a meli byste pokazeny den oba :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Panda »

midsummer píše:No mně je celkem jasný, že jde asi o nějakou pověru - jenom pořád nevím, co by se mi bývalo mělo stát, kdybych si tu větev odnesla. :|
Asi málo sleduješ filmy. To je přece jasné - přijde mumie a odnese si ji zpátky.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

Rarach (-á -šek) : Aha, mě stejnou službu při studiu dělalo kafe. :oops: :)
Kámošku také chápu (dneska jsem zase viděla jak se k sobě chovají děcka - asi nějací spolužáci ze školy a mrazilo mě. Obecně práce s lidma může (nemusí) být pořádný výcuc). :?
Ohledně psychiky si občas zapálím svíčku (-y) a pustím oblíbenou hudbu a mám to skoro zadarmo; z nouze ctnost a bůhví, zda je to funkční. Ale příjemné ano.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

Panda píše:
midsummer píše:No mně je celkem jasný, že jde asi o nějakou pověru - jenom pořád nevím, co by se mi bývalo mělo stát, kdybych si tu větev odnesla. :|
Asi málo sleduješ filmy. To je přece jasné - přijde mumie a odnese si ji zpátky.
jen větev? :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Panda »

Pavluška píše:jen větev? :lol:
Předpokádám, že se jí midsummer včas pustí.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

:mrgreen:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Rarach

Příspěvek od midsummer »

Fiona píše:By se s tebou pohadal a meli byste pokazeny den oba :)
Tak to asi ne, VON se NiKDY nehádá, znám ho 12 let a ještě jsem to nikdy nezažila, i když jsem se párkrát opravdu usilovně snažila :evil: . To spíš věřím Pandovi s tou mumií, to se mi zdá pravděpodobnější :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Fiona píše:
A nevíte náhodou, když už jsme u těch krchovů, něco o tom, že se ze hřbitova nesmí nic odnášet - a hlavně proč?
Nevim, ale zato vim ze to neni pravda :)

Jako decko nevinne jsem se na hrbitov bezne chodila past, rostly tam nejlepsi jahody a nikdo je nesbiral :)
Taky jsem chodila na hřbitovní jahody. Mňam!
A na čtyřlístky, rostly u kapličky pod tím ukřižovaným pánem, jak jsem mu jako malá říkala :lol:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Pavluška píše:Rarach (-á -šek) : Aha, mě stejnou službu při studiu dělalo kafe. :oops: :)
Ohledně psychiky si občas zapálím svíčku (-y) a pustím oblíbenou hudbu a mám to skoro zadarmo; z nouze ctnost a bůhví, zda je to funkční. Ale příjemné ano.
To víš že jo! Vždyť to je taky super relax. Kámoš tvrdí, že meditace na přístrojích už není to samé jako léta dřiny, než se to pořádně naučíš sám od sebe. No, třeba jo, ale my nepotřebujeme tak zásadní relax, že? :lol:
Cokoli ti pomáhá, využij. :wink:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Panda »

midsummer píše:Tak to asi ne, VON se NiKDY nehádá,...
Teď ještě kdo obvykle ustoupí, třeba nemá důvod se hádat. Nepoužíváš příliš často větu "Jak si přeješ miláčku!" ? :-)
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Rarach

Příspěvek od midsummer »

Panda píše:
midsummer píše:Tak to asi ne, VON se NiKDY nehádá,...
Teď ještě kdo obvykle ustoupí, třeba nemá důvod se hádat. Nepoužíváš příliš často větu "Jak si přeješ miláčku!" ? :-)
Kdepak, je to jinak. Já coby blíženec bych měla být složena ze dvou povah, ale myslím, že je nás těch blíženců ve mně podstatně víc. Já sama říkám, že mám dost problémů dohodnout se sama se sebou, natož když se mi do toho ještě začne někdo montovat :roll: . Navíc nejsem žádná tuctovka a vždy všechno si dělám podle svého - stádo mě absolutně nezajímá. Přítele jsem upozornila na "blížence" hned jak jsme se poznali. Tvrdil, že má trénink z domova - jeho matka je též blíženec, ale on coby váhy má dispozice s blíženci vycházet. Teď tvrdí, že už pozná, kdy jsem ještě blíženec a kdy už jsem Ublíženec. Fakt je, že je absolutně klidnej (až moc :wink: ). On nás blížence co máme (JÁ) v sobě nechá, ať se vyřádíme mezi sebou, ví že je nás dost, coby se nám do toho ještě montoval :mrgreen:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

Rarach píše:... No, třeba jo, ale my nepotřebujeme tak zásadní relax, že? :lol:
já jo. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Odpovědět