Rarach

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Rarach

Příspěvek od Rarach »

Milý deníčku ... :lol:

dnes jsem se konečně rozhodla, že se sem taky zapíšu, aby nás tu bylo víc :P
Mám spoustu práce, ale protože jsem odjakživa líný člověk, tak při slově "musíš" lezu pod stůl a vyvěšuju telefon. Teď momentálně mi tu skáče jeden pracovní mejl za druhým a tak se radší uchyluji na forum sem k vám ostatním příznivcům vita stravy, páč mi to prostě přijde přínosnější než facebook a ostatní žrouti drahocenného času...

Tohle forum po očku sleduju už asi 2 roky, kdy jsem začala svoje okolí šokovat ještě víc svými úchylkami (teď by se slušelo napsat, že nejsem žádný úchyl - jen jsem prostě jiná než ostatní) (:-)

Zkusila jsem vegetariánství, veganství, ale nějak to furt nebylo ono. Teď na vitariánství jsem asi fakt spokojená a na něm chci už zůstat. Do včerejška jsem ale občas udíbla kus ryby nebo mořských potvor a sem tam jsem si koupila lučinu a uzenýho lososa...
Nějak jsem z toho nedělala drama, lepší hříšný vitarián než vařák, že? Teď jsem ale nějak dospěla k tomu, že bych chtěla mimčo a že mu musím vyčistit byteček v bříšku a tak už prostě nehřeším.

To jsem dobrá, co?
Že jo???

Tak se pochválím sama! :D
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Rarach

Příspěvek od Renáta »

Áno, áno, čoby nie? Jasné, že si dobrá! Vitaj! Čudných je nás tu rozhodne viac. (:-) Teším sa na tvoje postrehy a skúsenosti z vitaživota :D
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

No nééé, jasně že mezi vámi jsem normální! Ale jináč jsem naprosto jiná!!!
:lol:
V práci na mě koukají jak na exota, že si každé ráno lisuju kilo pomerančů k snídani...ani po těch letech si ještě nezvykli...A taky nechápou jak můžu přežít bez něčeho teplého v žaludku - vždyť přeci tělo to potřebuje!!!
To už fakt nekomentuju!

Máte někdo vita kolegy nebo jste taky exoti na pracovišti???
>:-)
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Panda »

Já si někdy až říkám jestli vitariánství není jen vymyšlený virtuální svět na internetu, protože jediní lidi co znám tak jsou přes internet, v reálu neznám ani jediného vegetariána nebo jinak-riána, natož pak vitariána. Všichni jsou klasičtí masožrouti, příbuzní i kolegové v práci.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Rarach

Příspěvek od mira »

Virtuáliánství. Již jsem někde trousil, že na pracovisku jsem získal
přezdívku veverka. Ale podle stejnojmenných, prvně efektivně půdu
orajících bratranců to nebude. Ale říše hlodavců je pestrá a mohl
jsem dopadnout hůře.
Abych netrpěl osamělostí, na své pouti plodožroutí, rozhodl
jsem, že budu doma diktátorem pro ostatní členy a domácnost.
Ale když jsem se onehdy nečekaně předčasně vrátil od spoje, jenž
nejel, byli přistiženi s plnou hubou ořechové bábovky, což jsem
jim neprodleně vytkl. Prý je to zcela výjimečné, ale jejich kypré
postavy vypovídají o opaku. Nehnou se, pilates a spol je nebere,
jsou v důchodu a v bedně je furt něco strhujícího. Zdar.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Rarach

Příspěvek od Sitar »

Pando, co na to jít jako Mira?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Rarach

Příspěvek od Sweetie »

Sitar píše:Pando, co na to jít jako Mira?
to byla vyzva i pro tebe? taky jsem se jeste s vitarianem osobne nesetkala. v praci jsem exot. dve to pry chtej vyzkouset. pojmenovaly tuto 'dietu' po mne.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama :lol:
Ještě že máme ten internet!!!

Míro, mám něco podobného! Ostatní (a teď myslím i příbuzné i kolegy) mě mají za hlodavce - občas to tedy prostřídají s nějakou obludnou zkomoleninou typu mrkvožravka nebo půstomil...holt lidská závist :lol:

Ale nechápu, že nacházejí potěchu v tom cpát se od rána do večera čímkoli, co najdou, kynout u televize, rozčilovat se nad každou kravinou...
Hmm, jak smutné :D
Moji spolupracovníci mě moc neberou a já jsem za to i ráda. Mám svůj klid. Mám velkou kancelář sama pro sebe, kde nehraje žádná Evropa 2 (maximálně si občas pustím soundtrack z K-paxu nebo Piana nebo naopak Led Zeppelin, když se potřebuju nastartovat k nějaké "práci"), nekouřím, nechodím pařit (to znamená po práci na pivo :lol: ), vlastně skoro nejím, nemám nejmenší páru, co nového a strhujícího se stalo v nějaké stupidní soup opeře, co dávaj v televizi, protože já televizi vlastně ani nemám, nezajímají mě drby, nečtu bulvár a nerozplývám se nad ním u ranního kafe, nemám 10 a více párů bot a nesnáším nakupování oblečení...
...to vše podtrženo a sečteno znamená, že jsem nepoužitelná pro normální život!!!

Jak jsem jen za to ráda!!!
:D
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

A dnes ráno jsem šokovala asi nejvíc, když jsem si donesla do práce moje sezamové mlíčko. Nějak jsem ho nestačila vypít ráno doma jako vždy, tak jsem odložila tradiční lisování pomerančů na dopoledne a ráno si nalila plnou sklenici slaďounkého sezamového potěšení plného organického vápníku a atd....
No, to jste měli vidět ty kyselé xichty, co házely, když si jen přivoněly (asi jako já, když se jen podívám na kravské mléko :lol: ).
Radši jsem jim ani nedala ochutnat - by mi to jen hanily. Já je znám, jsou to čarodějnice (:-)
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Rarach

Příspěvek od Kar. »

Jojo, Miro, máš to těžký, moje matka je taky v důchodu, taktéž málo pohybu a hodně jídla a je to vidět jak na postavě, tak na zdraví.

Já jsem snahy o radikální zdokonalení okolí svého už před nějakou dobou vzdal. Jsem polovitarián v utajení, nijak se tím nechlubím, mám kancelář pro sebe, takže to spousta kolegů v práci na rozdíl od mých příbuzných ani neví co jsem to za podivína. Akorát uklizečka musí tušit, že je něco schnilého ve státě Dánském, páč mám v koši neustále spostu bioodpadu z jablek, banánů a ovozelu, občas mám nastláno i pod sebou, ty mrchy semínka z jablek padajů všude, vypadá to jako ve chlívku.

Manželka mě říká -blumožrout-, tak nevím, jestli je to lepší než veverka, dyť jabka a banány nejsou přece blumy?
Taky nemám povahu diktátora, takže bych velet neuměl, ono by to asi tejně nezabralo, páč dyž člověk sám nechce, tak ho nikdo nedonutí - Dyť co by s teho života jako měli, že.
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Rarach

Příspěvek od Kar. »

Rarachu, chápu tvoje pocity, ale oni Ti ostaní kolegové nemusí být tak špatní, zkus pochopit, proč tě nechápou.
Dyť jde jenom o "žrádlo", tak na co se hádat, negativní myšlenky taky škodí. Nakonec není vyloučeno, že se karty obrátí.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Jasně, co by z toho života pak měli...kdyby jim vzali cigarety, válení u televize a jídlo - to by pak byl průser!!!
Si to dovedu živě představit :lol:

Já mám rodiče taky v důchodu, ale musím říct, že mamča je super čiperka, sice nejí úplně vita, ale hlavně v létě je jen na obsahu skleníku. A hlavně toho pohybu co mají. Náš koník je zaměstnává a skáčou kolem něho jak šílení, pak pes, kočky...no náš malý zvěřinec zabere hodně času :D
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Kar. píše:Rarachu, chápu tvoje pocity, ale oni Ti ostaní kolegové nemusí být tak špatní, zkus pochopit, proč tě nechápou.
Dyť jde jenom o "žrádlo", tak na co se hádat, negativní myšlenky taky škodí. Nakonec není vyloučeno, že se karty obrátí.
Já netvrdím, že jsou špatní. A vlastně je mi fuk, jestli mě chápou nebo ne. Já se jen tak trochu škodolibě usmívám nad tím, jak se projevují... :mrgreen:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Dneska mám nějakou psavou, to bude tím ospalým počasím tady u nás :wink:

Včera jsem v Globusu pořídila 2 super bio dýně hokaido. Poslední dobou jsem posedlá oranžovým ovozelem. To je samá mrkvička, batáta, pomeranče, mandarinky, teď ještě dýně... :lol:
A tak jsem jí včera hned podřízla a frnkla do mixéru, přidala ždibec nerafinované soli a dala jsem si do nosu!!!
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Panda »

To je stále věcí co ještě neznám, o hokaido slyším poprvé. To jsi rozmixovala celé nebo nějakou část? Je to myslíš poživatelné v původním stavu tak jak to je, bez mixování (a bez soli)? Jo a nevzpomínáš si přibližně cenu?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Rarach

Příspěvek od Renáta »

Tak za pečenou hokaido s troškou sójovej omáčky a cesnakom - no, za tou mi je ľúto a je to najvážnejší kandidát na porušenie raw. Je priamo božská. Surovú ju nejako nemusím.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Ta dýně stála za kus 29 Kč, je malá, ale pro jednoho na porci akorát!
Já jí jen opláchla (sice je bio, ale kdo ví, jak dlouho ležela v regále) a i se šlupkou lupla do mixeru - nemám klasický mixer, jen ten ponorný s takovou tou miskou na mixování (jako food procesor)...
A ještě něco důležitého - obsah dýně už se mi suší na okně, mám vlastní bio semínka - mňam! :lol: Pár jsem jich ale taky rozmixovala.

Nevím, jestli ti to bude bez soli chutnat - samotné je to trošku mdlé. Možná přidat trochu dulse???
Kdybych mohla, tak tam loupnu i avokádo a trochu česneku, ale nějak se mi usadilo v hlavě, že melouny a dýně se nemají mixovat s jinými potravinami, tak se toho držím :wink:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Jo a nejlepší na tom je ten vlastní nákup!
To opravdu stojí za to si vždycky pozorně vybrat pokladnu, protože když vám něco namarkují špatně, tak vám to vždycky můžou vrátit (pokud si toho všimnete), ale když si toho nevšimnou oni, tak já se dobrovolně hlásit nebudu :D
Běžně kupované druhy ovozelu znají, ale o bio hokaido ještě snad neslyšeli, takže mi namarkovala paní okrasnou tykev za 14 Kč :mrgreen:
Takže to byla super výhra, ušetřila jsem 30 korunek do prasátka.
Cherimoyu mi běžně markují jako avokádo - což teda nechápu, takový rozdíl :lol:
Ještě jsem to teda nezkoušela s durianem, kdyby byl na kase nějaký mladík, tak bych ho mohla třeba opít rohlíkem, že je to kokos :mrgreen:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Iwa
Příspěvky: 42
Registrován: stř dub 08, 2009 10:30
Bydliště: Praha 6

Re: Rarach

Příspěvek od Iwa »

Rarach píše: ale když si toho nevšimnou oni, tak já se dobrovolně hlásit nebudu :D
...no fůůůůj. Ono se ti to někde vrátí.
Já toto tedy vůbec nemám ráda. Potom jednou uděláš chybu ty a neozve se ten druhej a jak budeš skuhrat. :oops:
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

No, já teda osobně účtenky rovnou vyhazuju bez kontroly. Pro mě je to škoda času. Kolikrát ani nevím, co kolik stojí a prostě si to koupím. Maximálně se pak divím, kolik platím :lol:
Ale u velkoobchodů jsem teda nemilosrdnej pes, páč oni si cokoli stejně odepíšou a pár korun je nespasí. Když si toho u kasy všimnu, tak to se mnou teda nehne ani v nejmenším!
Za to stát se to u nějakých obchůdků, kam ráda chodím nakupovat jen pár věcí - u maloobchodníků, které většinou znám, tak to bych se zase přiznala, to jako jóóó!
Stejnak nás berou velkoobchody na hůl, vždyť když si chci koupit na bio farmě bio ovozel, tak tam nenechám ani polovinu peněz. Velkoobchod si připočte rabat a mojí peněženku to skolí...
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Rarach

Příspěvek od balada »

Rarach píše:No, já teda osobně účtenky rovnou vyhazuju bez kontroly. Pro mě je to škoda času. Kolikrát ani nevím, co kolik stojí a prostě si to koupím. Maximálně se pak divím, kolik platím :lol:
Ale u velkoobchodů jsem teda nemilosrdnej pes, páč oni si cokoli stejně odepíšou a pár korun je nespasí. Když si toho u kasy všimnu, tak to se mnou teda nehne ani v nejmenším!
Za to stát se to u nějakých obchůdků, kam ráda chodím nakupovat jen pár věcí - u maloobchodníků, které většinou znám, tak to bych se zase přiznala, to jako jóóó!
Stejnak nás berou velkoobchody na hůl, vždyť když si chci koupit na bio farmě bio ovozel, tak tam nenechám ani polovinu peněz. Velkoobchod si připočte rabat a mojí peněženku to skolí...
v mladi jsem na tom byl s moralkou hodne spatne
ted si cenim cistou hlavu a svedomi
velkoobchod nevelkoobchod
vesmir je mrcha
vsechno vraci
10x
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Rarach

Příspěvek od Sitar »

Sweetie píše:
Sitar píše:Pando, co na to jít jako Mira?
to byla vyzva i pro tebe? taky jsem se jeste s vitarianem osobne nesetkala. v praci jsem exot. dve to pry chtej vyzkouset. pojmenovaly tuto 'dietu' po mne.
Jak to prosím myslíš, s tou výzvou?

Jinak hokaido zbožňujeme doma všici, byť vařenou v podobě polévky jenom se solí a trochou oleje a nějakou tou cibulí. Jenom vydlabat semínka, povařit i se slupkou a na konec rozmixovat. Možná bude dnes k večeři.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Iwa
Příspěvky: 42
Registrován: stř dub 08, 2009 10:30
Bydliště: Praha 6

Re: Rarach

Příspěvek od Iwa »

Když ta ženská na té kase s velkoobchodem nemá nic společnýho. V konečným důsledku to potom chudák cáluje ze svý kapsy. :cry:
Už jsem si kdysi říkala, že založím na fejsbúku Hnutí odporu proti čecháčkovskýmu překračování pravidel. :D
Všichni na ostatní nadáváme jak se hrozně chovají a potom když dojde na nás, tak skutek kamsi utek.
Proto svým dětem neustále vykládám: když ostatní se chovají jako hovádka, neznamená to, že i ty se tím hovadem musíš stát.
:cry:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Rarach

Příspěvek od Sitar »

Mně se to taky nelíbí, ale tenhle konkrétní případ za tou ženskou u pokladny asi nepůjde, jelikož nikdo nezjistí, že zrovna ona rozpoznala špatně druh zboží.

Nemyslím si, že tohle je typické čecháčkovství. Já Rarachovi rozumím, ona to bere jako tichou formu jakéhosi protestu proti této šílené globalizaci ve formě hypersuper obchodů.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Panda »

Také mám takový vztah k supermarketu, mám radost (a mlčím) když se spletou v můj prospěch. :oops: Pokladní z toho nemá žádnou újmu, dodatečně nelze kontrolovat zda markovala špatné zboží. Mohla by mít problémy jedině kdyby zákazníkem byla namátková kontrola. Chyba by se poznala až v účetnictví supermarketu, ale tam jsou takové toky a ztráty že taková drobnost se tam úplně ztratí - vždyť hromady věcí vyhazují když se zkazí nebo je prodávají se slevou. Tohle jsou pro ně zanedbatelné chyby a naopak oni tahají z lidí peníze akcemi a jinými obchodnickými fintami, takže tam výčitky nemám.
Uživatelský avatar
Iwa
Příspěvky: 42
Registrován: stř dub 08, 2009 10:30
Bydliště: Praha 6

Re: Rarach

Příspěvek od Iwa »

:shock: :shock:
Ale tady se snad jedná o princip, ne?
Čert vem babu za kasou.
Jak můžu nadávat na zlodějnu velkoobchodu, když se v konečném důsledku sama stávám zlodějem?
Ufff.. Toto mi hlava nebere.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Panda »

Princip? Všude kolem se porušují principy daleko více a jsou daleko větší podvody, takže když se člověk dopustí takové drobnůstky tak se může považovat za "celkem poctivého" člověka. Je to jako malinko se přiživit na úkor zloděje. Myslím si že člověk naprosto bezúhonný, který nikdy nezalhal ani nic neošidil - je buď nereálný nebo blázen nepatřící do této společnosti. Přesto se považuji za velmi poctivého člověka - relativně ke společnosti. Teprve až bude společnost alespoň přibližně tak poctivá tak je vhodné teprve přemýšlet o vlastním posunu k vyšší poctivosti. Byl jsem tolikrát podveden že chovat se v současnosti absolutně poctivě byl bych jako naivka který skončí velmi špatně. Ale neboj, s poctivým člověkem jednám vždy poctivě a na rovinu.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Rarach

Příspěvek od Renáta »

Panda píše: Byl jsem tolikrát podveden že chovat se v současnosti absolutně poctivě byl bych jako naivka který skončí velmi špatně. Ale neboj, s poctivým člověkem jednám vždy poctivě a na rovinu.
Pandi, poctivo a na rovinu jednám s každým. Nie kvôli druhej strane, ale kvôli tej, čo sa skrýva v mojej schránke. Chcem s ňou mať dobré vzťahy :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:Pandi, poctivo a na rovinu jednám s každým. Nie kvôli druhej strane, ale kvôli tej, čo sa skrýva v mojej schránke. Chcem s ňou mať dobré vzťahy :wink:
Ano, možná jsem se do toho příliš zamotal - nepodvádím nikoho, na nečestné lidi si jen dávám větší pozor - chtěl jsem jen říct že neupozorňovat na nesprávně namarkované zboží v můj prospěch ve velkém supermarketu mi nepřipadá jako prohřešek.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Rarach

Příspěvek od dgm »

Jj, cokoliv vedome udelam druhemu, podotykam, ze vedome, kolikrat si toho clovek bohuzel ani nevsimne, tak vsechno se vraci... Stejne tak se ale vraci i to, pokud bych ten omyl pokladni napravila. Vyzkousej :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Iwa
Příspěvky: 42
Registrován: stř dub 08, 2009 10:30
Bydliště: Praha 6

Re: Rarach

Příspěvek od Iwa »

:( :(
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Rarach

Příspěvek od dgm »

Iwi?
Psala jsem to jako reakci na Raracha...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Iwa
Příspěvky: 42
Registrován: stř dub 08, 2009 10:30
Bydliště: Praha 6

Re: Rarach

Příspěvek od Iwa »

dgm píše:Iwi?
Psala jsem to jako reakci na Raracha...
Váhala jsem tak dlouho s odkliknutím, až se to vměstnalo tam kam nemělo. Reakce patřila jinam. Takže přátelsky kynu :D !!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Panda »

Pokladní by z toho měla jen traumata že udělala chybu, protože na zaměstnavateli jí nezáleží. To upozornění by jí jen zkazilo den. Musela by někoho volat na storno a možná by z toho pak měla docela problémy že se takto spletla. Supermarketu je těch pár korun rozdíl docela jedno, když se to stane takto výjimečně.

S poctivostí soulasím, ale myslím si že má mít také nějaké hranice.

Ale už s řečmi končím. :-) Každý člověk má svou oblast názorů a svůj způsob života, v tomhle nechci své názory vnucovat a možná si své také později opravím.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Pando, dík za podporu :D
Cítím to úplně stejně!
Jen pro uklidnění Iwi a ostatních - ta pokladní mi to namarkovala za levnější schválně, protože nevěděla kód přesně na tu dýni. Nemohla se nikam dovolat, protože pod sekcí bio nikdo nepracuje a tak tam prostě lupla něco podobného a upřímně - bylo jí to jedno!
Takže mě taky!
Kdyby mi dala špatně peníze, tak jí je samo vrátím, ale protože mi zboží naúčtovala (i když jiné a levnější), nikdo jí nemůže nic říct a ona z toho mít žádný postih nebude. Vcelku jde jen o etický kodex, který někomu vadí a někomu ne.
Velkoobchody to stejně odepíšou, jak už jsem psala já i Panda, takže problém je ztracen. Pokud jde o tu morální stránku věci, já s tím problém nemám. Poctivá jsem dost a v zásadě na vše podstatné. Tohle je banalita, která ze mě dělá člověka...
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Jináč s tím vracením...já to beru trochu jinak.
Pokud mi to vesmír chce vrátit, tak fajn, beru to všema deseti - cokoli sešle. Pro mě platí pravidlo, že vše je stále pozitivní.
Má-li to tak být, tak ať je. Nejsem lhostejná k tomu, co se se mnou stane, ale na každé situaci se snažím vidět něco pozitivního. Takže pokud mi tohle vrátí 10x, tak to pro mě bude stejně 10x pozitivní :mrgreen:
Pro mě platí, že po bílé vůbec nenásleduje černá, ale ještě bělejší. A svět je přesně takový, jaký ho vidíme. Takže pokud chce někdo věřit, že mu to vesmír vytmaví, tak fajn. Nic proti. Já věřím, že svět bude stejně krásný jako doposud byl a každým dnem je ještě hezčí!!!

Ale konec filozofování >:-)
Kam až se to dostalo od jedné dýně... (:-)
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
dvdmchl

Re: Rarach

Příspěvek od dvdmchl »

Já věřím, že svět bude stejně krásný jako doposud byl a každým dnem je ještě hezčí!!
:) Svět seš ty...
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Máš recht!!! >:-)
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Rarach

Příspěvek od dgm »

Jeste se tedy vracim k tomu svemu prispevku.
Aby nedoslo k mylce, nedelam to proto, ze bych se bala odplaty, nejakeho hroziciho prstu, ale proto, ze kdyz udelam neco "spravne", ihned to muzu pustit z hlavy a taky to tak delam. Takze ne, ze se rochnim v pocitu - ach, jak jsem dokonala a spravedliva - ale naopak, mam od teto udalosti cistou hlavu, narozdil od situace, kdybych to nepriznala a vracela se k tomu a myslela na to, jeste se ve vzpominkach k tomu neustale vracet.... Tim te nijak neodsuzuju, to ne, ale spis na tom ukazuju, jak se "vyplati" to udelat jinak a proc.
No, nenapsala jsem to moc srozumitelne, doufam, ze budu pochopena :lol:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Panda »

Jestli jsem to dobře pochopil - jedná se opět o psychiku a vlastní pocit. Když má člověk pocit že něco udělal špatně, cítí potřebu trestu, stále ho to trýzní a pak se mu to může i vrátit ve zlém. Ale pokud je to podle jeho názoru v pořádku, zapomene na to nebo má z toho dobrý pocit a přivolává si tím pozitivní následky. Přitom se může jednat o stejnou věc, ale je to jen otázka vnitřního přesvědčení co je dobré a co špatné a proto jsou i následky různé.
Uživatelský avatar
Iwa
Příspěvky: 42
Registrován: stř dub 08, 2009 10:30
Bydliště: Praha 6

Re: Rarach

Příspěvek od Iwa »

..hmmm, tak já jsem reagovala na toto
Rarach píše:Jo a nejlepší na tom je ten vlastní nákup!
To opravdu stojí za to si vždycky pozorně vybrat pokladnu, protože když vám něco namarkují špatně, tak vám to vždycky můžou vrátit (pokud si toho všimnete), ale když si toho nevšimnou oni, tak já se dobrovolně hlásit nebudu :D
Běžně kupované druhy ovozelu znají, ale o bio hokaido ještě snad neslyšeli, takže mi namarkovala paní okrasnou tykev za 14 Kč :mrgreen:
Takže to byla super výhra, ušetřila jsem 30 korunek do prasátka.
Cherimoyu mi běžně markují jako avokádo - což teda nechápu, takový rozdíl :lol:
Ještě jsem to teda nezkoušela s durianem, kdyby byl na kase nějaký mladík, tak bych ho mohla třeba opít rohlíkem, že je to kokos :mrgreen:
Ale to je vcelku v rozporu s tím, co píšeš teď...tak ti teď člověče nevím... Třeba to máš ale nějak srovnaný.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Rarach

Příspěvek od balada »

kazda kradez se da ospravedlnit
nezalezi na tom komu krades, jestli chudince pokladni nebo hajzlovskemu hypermarketu
svoboda je nekrast
kdyz se nekdo splete, dava ti sanci mu to vratit
v nekterych castech indie lide nedekuji
tim ze pro ne neco udelas vylepsujes svoji karmu
dekovat bys mel ty
vesmir(buh) je velmi spravedlivy
energii kterou vysles znasobi a vrati ti ji zpet
muzes ospravedlnovat,omlouvat,okecavat,chytracit,lhat...
...a potom se ptat "proc zrovna ja?"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rarach

Příspěvek od Panda »

Je to ale krádež když se jedná o nesprávné převedení majetku z důvodu omylu? Za krádež bych chápal úmyslné přivlastnění. Ale když se zjistí až po transakci že došlo k omylu a člověk se nesnaží ten omyl napravit, já nevím, připadá mi to trochu jiný případ. Kdyby to zjistila i druhá strana a požádala o opravu tak samozřejmě to napravím, ale když druhá strana ten omyl nezjistila a ani nezjistila že vlastní chybou o něco přišla? Není to jejich trest za to že byli nedbalí? Když pak v účetnictví zjistí že jim něco nevychází tak by pak měli heldat chybu a snažit se o nápravu - přidávat další kontroly aby k omylům nedocházelo. Jistě si neřeknou že je někdo okradl u pokladny, ale přiměje je to dělat svou práci důsledněji a pečlivěji - protože v supermarketech bývá práce dost odbývaná, např. velmi často nesedí ani cenovky. Zákazník ten omyl může ale ani nemusí zjistit, takže se to ani nedá považovat za krádež - může se dokonce kouknout na účtenku a říct si že asi se sám spletl.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Rarach

Příspěvek od balada »

Panda píše:Je to ale krádež když se jedná o nesprávné převedení majetku z důvodu omylu? Za krádež bych chápal úmyslné přivlastnění. Ale když se zjistí až po transakci že došlo k omylu a člověk se nesnaží ten omyl napravit, já nevím, připadá mi to trochu jiný případ. Kdyby to zjistila i druhá strana a požádala o opravu tak samozřejmě to napravím, ale když druhá strana ten omyl nezjistila a ani nezjistila že vlastní chybou o něco přišla? Není to jejich trest za to že byli nedbalí? Když pak v účetnictví zjistí že jim něco nevychází tak by pak měli heldat chybu a snažit se o nápravu - přidávat další kontroly aby k omylům nedocházelo. Jistě si neřeknou že je někdo okradl u pokladny, ale přiměje je to dělat svou práci důsledněji a pečlivěji - protože v supermarketech bývá práce dost odbývaná, např. velmi často nesedí ani cenovky. Zákazník ten omyl může ale ani nemusí zjistit, takže se to ani nedá považovat za krádež - může se dokonce kouknout na účtenku a říct si že asi se sám spletl.
dobre ospravedlneni
tezko neco namitnout
ale ja to delam jinak
asi se bojim vesmiru
mozna zbytecne
a mam cistou hlavu
vicemene
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Rarach

Příspěvek od Sweetie »

Iwa píše::shock: :shock:
Ale tady se snad jedná o princip, ne?
Čert vem babu za kasou.
Jak můžu nadávat na zlodějnu velkoobchodu, když se v konečném důsledku sama stávám zlodějem?
Ufff.. Toto mi hlava nebere.
cert vem princip
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Rarach

Příspěvek od Sweetie »

Sitar píše:
Sweetie píše:
Sitar píše:Pando, co na to jít jako Mira?
to byla vyzva i pro tebe? taky jsem se jeste s vitarianem osobne nesetkala. v praci jsem exot. dve to pry chtej vyzkouset. pojmenovaly tuto 'dietu' po mne.
Jak to prosím myslíš, s tou výzvou?
ale nijak :) vyznelo mi to ze i ty bys radikalne prosadil vita styl -Pando, co kdybychom na to sli jako Mira?
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Rarach

Příspěvek od balada »

Iwa píše::shock: :shock:
Ale tady se snad jedná o princip, ne?
Čert vem babu za kasou.
Jak můžu nadávat na zlodějnu velkoobchodu, když se v konečném důsledku sama stávám zlodějem?
Ufff.. Toto mi hlava nebere.
tvoje hlava je v poradku
naprosty souhlas
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Rarach

Příspěvek od Sitar »

Sweetie píše:
Sitar píše:
Sweetie píše: to byla vyzva i pro tebe? taky jsem se jeste s vitarianem osobne nesetkala. v praci jsem exot. dve to pry chtej vyzkouset. pojmenovaly tuto 'dietu' po mne.
Jak to prosím myslíš, s tou výzvou?
ale nijak :) vyznelo mi to ze i ty bys radikalne prosadil vita styl -Pando, co kdybychom na to sli jako Mira?
Ale ne, nadneseně jsem Pandovi doporučoval razantnější přístup po vzoru Miry.

Rarášku, Iwa a spol. to berou na můj vkus zbytečně moc pragmaticky. Všechno slovy prostě nepopíšeš a někdy není nálada či chuť se do druhého na dálku vcítit. Nebo mají špatný den nebo ...
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Rarach

Příspěvek od mira »

Někdy se musí vzít lopata a začít vysvětlovat polopaticky.
Někdo je líný to sám knižně vstřebávat, ačkoliv ho to může oslovit.
Zahrnul jsem matku knižstvem, ale používala je jako podtácky a pracholapy.
Řekl jsem jí, že je to svatokrádež a donebevolající už nevím co. :roll:
Bratr čte pouze bibli a myslím, že má středoevropský rekord v počtu
jejích přečtení, ale zpotí se i cestou na záchod. Matka až na zpáteční
cestě, je trochu pohyblivější, protože někdy pere a venčí psa, třeba
i deset minut, když se nechce bleskově vysypat. Dobrou.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Víte, co je na tom nejlepší. Vy všichni, co tady věříte na to vesmírné vracení...jak píše Panda - to máte v hlavě jen a jen vy. A pokud bych měla vysvětlit, jak to teď myslím, tak já věřím na něco jiného. Pro mě je svět velkým zrcadlem a vrací nám vše (to jako jóóó), ale pouze tak, jak to vidíme my sami. To znamená, že pokud já vinu necítím, nikdy mi to nemůže vrátit. Přesně jak píše Panda! Pokud si myslíš, že po provinění má následovat trest - rozhodně pak následovat bude! Ale já vinu necítím, nemám proč. Nikomu jsem neublížila (ani neúmyslně) a nemám pocit, že bych si měla nějaký trest zasloužit.
Svět je pro každého přesně takový, jaký ho vidí. A jedná na základě našich myšlenek. Pokud myslím negativně, jsem pesimista a furt se babrám v prohřešcích, myslím na to, pronásleduje mě nemilý pocit, že jsem něco neudělala správně a že mě jistě stihne trest - hádejte, co bude následovat. Pokud ale myslím pozitivně, nic si nevyčítám (ani nikomu jinému), žiju tak, že svět je přece nádherné místo a každým dnem mi to dokládá, tak pak mě žádný trest nepotká, protože na to nemyslím a v myšlenkách to nepřivolávám.
Nebo jinak, proč si myslíte, že se říká, že svině mají štěstí? Jednoduše - oni necítí vinu. Nemůže tedy následovně ani přijít trest.
Na druhou stranu se taky říká, že boží mlýny melou pomalu ale jistě - to ovšem neplatí vždy. Spoustu zlých lidí umírá bez trestu. Leda bychom se mohli uklidnit tím, že budou potrestáni v dalším životě (pokud na to věříme).

Svět odráží naše myšlenky a tím nám staví naší realitu. Tohle je můj zákon, podle kterého se řídím. Nejhorším nepřítelem jsou naše myšlenky (tedy pouze ty negativní!).
Pokud někdo chce rozvíjet dál moje nákupní aktivity, tak mi napište mejla :lol:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Odpovědět