Rarach

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Ano, já jsem Varák. I když teď momentálně bydlím u přítele v Sokolově!
Ale stále je to západ :lol:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

Rarach píše:Ohryzávat nábytek? Tak to ne, ale kytky!!!
:lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

Rarach píše:Ano, já jsem Varák.
(:-) :oops: neodolala jsem smajlíku
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Pavluška píše:
Rarach píše:Ano, já jsem Varák.
(:-) :oops: neodolala jsem smajlíku
Teď když na to tak koukám, tak to vypadá fakt blbě, ale jak jinak nazvat obyvatele Varů??? Kdyby to aspoň nebylo tak podobné tomu vařáku, což?
:lol:
Už to mám - tak budu varanda. Ale to zní zas jak veranda :lol:
Já se picnu, taky mám dnes trochu hrábě...sedím v práci a nemám do čeho píchnout...a tak vymejšlím blbosti >:-)
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

Varacka? (varecka). To je jedno, jen jsem se usmála vařákovi. Bez jakýchkoli postranních úmyslů. :)
No, já si jdu vyžehlit a zacvičit a psychicky se připravit na další pohovory, když jsem nebyla schopná vytrvat v předchozím jobu. Se mnou je to těžké, kvůli podvědomí, které mě zrazuje a nechce být v kanclu. :roll:

Je, tak si nos do práce knížky apod. 8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Knížek mám plný šuplík, můžu si vybrat podle žánru :lol:
Ale ono to není tak docela bezpečné a nemám pak z toho ten požitek...

Jóóó, taky nesnáším kancelářskou práci, jsem radši v terénu. Ale služebka v lednu nebude asi žádná, tak to budu muset vytrpět.
Fyzickou práci na mě, to by bylo jinčí kafe. :mrgreen:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

Jee, to znám... letos na jaře jsem si tahala na brigádu knížku a vždycky při vrznutí dveří mě málem trefilo.
Naordinuj si fyzickou práci v době volna. 8) :D To se mi to radí.
ps: jak jsi mi říkala o tom špinění CV, tak ta část byla náhodou nejzábavnější (no, chvílema)-fyzická práce. :)
Na služebku pojedeš třeba hned začátkem února. :P
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Špinění CV - teda to zase prrr :D To já jen kdyby ses chtěla věnovat profesi, kterou máš vystudovanou. Ale jináč co job, to nová zkušenost a tak by to měli i noví zaměstnavatelé posuzovat!

Jenže dnes mám spíš pocit, že každýmu zaměstnavateli něco vadí. Většina chce jen roboty na práci a dívají se jen na své bankovní účty...v této realitě pracuje 75% práce schopných lidí. A to je opravdu smutné!!!

Co dodat, do člověka nevidíš. Já bych se třeba sama nezaměstnala :lol:
Sice jsem opravdu velmi schopná, ale nedokážu se přinutit "makat".
Držím se striktně hesla: Pracuj jen do výše svého platu"
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

Chápu. ;) :)
Mě se to špinění bude hodit jedině zase k podobné práci nebo jiné práci ve stejné zemi. Jinak ne.
Dost záleží jak člověka práce baví, jaký vidí/nevidí smysl apod.
Ale prachy jsou taky dobrý. 8)
Jdu raději na kutě. Hezký večer. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Rarach

Příspěvek od awa »

Rarach píše: Co dodat, do člověka nevidíš. Já bych se třeba sama nezaměstnala :lol:
Sice jsem opravdu velmi schopná, ale nedokážu se přinutit "makat".
Držím se striktně hesla: Pracuj jen do výše svého platu"
Do sebe minimálně člověk vidí. Ovšem mohu ukázat i druhou stranu, když makáš, jako by to bylo pro tebe, ale je to pod někým jiným a pro někoho jiného. Taky je to blbě, většina takových zaměstnavatelů tě bude okrádat v různých rovinách nad rámec a ještě budou brblat a nebudou spokojení. Zákonitě přijde fáze, že pochopíš svoji blbost, naivitu, pohodlnost či "jistotu" a přestaneš mít chuť makat na druhé. Nedovolíš, aby tě vysávali jako citron. Člověk si musí určit priority, co je schopen přijmout, co ne a zařídit se podle toho, pak nelituje a nevzdychá, i když to nese rizika a i období náročná.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Ono je to všechno o přístupu k životu, k práci, apod.
Pokud se někdo chce dřít pro jiné, ačkoli jeho zásluhy pak přičtou někomu jinému, tak to je pak příklad toho citronu, vyšťaveného na kost :lol:
Já mám svou práci ráda a baví mě, ale upřímně říkám, že čím míň toho udělám, tím víc zásluh z toho mám. Pravidlo 80/20 :lol:

Ale to musí být v člověku. Taková ta přirozená drzost nenechat si .... na hlavu a umět prodat to, za čím si člověk jde.
Vím, že to nejde všude. Poslední dobou mi přijde, že čím větší blb, tím má větší funkci, ale pokud člověk něco ví o psychologii, dá se zmáknout mnoho :wink:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Rarach

Příspěvek od awa »

Ne vždy je vše tak jednoznačné. V jedné firmě před třemi lety jsem dost dřela (i mě to svým způsobem bavilo), ale zase šéfové to uměli ocenit mnoha směry a při odchodu jsem dostala královské odstupné s bonusem.
Vždy jsem pracovala v obchodní sekci různých branží a tam si nemůžeš pravidelně dovolit " čím míň toho udělám, tím víc zásluh z toho mám", to by firmu existenčně položilo. Naopak, člověk musí dávat něco navíc, co zákazník u obchodníka s podobným sortimentem nenajde, ocení to a bude se vracet. Často z pole duševního vlastnictví.
Jako kancelářská myška s občasným jednáním by se pravidlo 80/20 dalo použít za předpokladu, že pravidelně nepředkládáš v číslech a grafech konkrétní výsledky a je možno srovnávat jednotlivé měsice i roky. Řeč čísel je dost jasná, rychle by se to projevilo a pocítilo.
Chtěla jsem nastínit, že nevyrovnanost na obě strany je nerozumná a ani tvrdá dřina nemusí přinést kýžené výsledky. Hmotně třeba ano, ale jinde to zaplatíš. Je lepší, aby mou zkušennost nemuseli opakovat jiní.
Bylo to cenné poznání o sobě a zkušennosti, která pomohla dobře zacílit, svůj účel to v mém případě splnilo, ale ne každý si to musí prožít, aby pochopil. Jenže někdy se to špatně vysvětluje. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Ano, to máš pravdu. Ve firmě, která musí nést ovoce, tohle určitě moc dobře uplatnit nejde. Nebo jde, ale to musíš mít buď hroší kůži nebo spoustu podřízených, kteří to udělají za tebe. A nebo ti ta práce musí přinášet takové uspokojení, že to budeš dělat s nadšením a nevyčerpá tě to!
Point je v tom, že když "dřeš", tak se to vždycky odrazí zpět. Jak píšeš, sice dostaneš zaplaceno, ale nemáš čas na sebe, rodinu, kamarády, může se to projevit i na zdraví, protože i ve spánku sestavuješ ty grafy a děsíš se, aby ti to vyšlo, hrbíš se u PC atd.
Za to by mi nestálo pracovat.
Já mám opravdu výhodu, že jsem sama svým pánem. Až na 2 měsíce v roce nemám stereotypní práci s příchodem ráno v 7 a odchodem večer v 5. To by mě totiž asi zabilo :lol:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Hele jí, mršku. Už chytá moje manýry :lol:
Přílohy
Hipí s mrkví.jpg
Hippy a mrkev
(147.98 KiB) Zatím ještě nestaženo
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Rarach

Příspěvek od awa »

Rarach píše:Hele jí, mršku. Už chytá moje manýry :lol:
Je miloučká, ale to asi dost vyroste, že ano?
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Ani ne, je to border kolie a fena k tomu :mrgreen: a ty mají tak 40cm v kohoutku. Ten dojem dělají jen ty chlupy. Žádný bernardýn z ní nebude :lol:
To bychom jí pak nemohli vozit na koni :!:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Rarach

Příspěvek od Sitar »

Pavluška píše:ok, Sitar, a co tedy tomu štěněti doporučuješ? :) Ty králíčky? myšičky...? Přiznám se, že přirozenost v této podobě se mi krapet ekluje, i jsem kdysi krmila dravce slepičíma hlavama a kuřátky. Nebo možná proto.
Nebo doporučuješ vařené maso místo granulí? Tak proč poznámka na chudinky kuřata? ... kdo teda není chudinka?
Nebo máš na mysli podobné živiny v rostlinné formě?
Jen se ptám, nesleduju tady všechny diskuze, tak sorry za případné opakování.
Ještě že nemám psa. :oops: :)
Nedovolil bych si nic doporučovat, natožpak štěneti, nejsem odborník, ale měl jsem na mysli živiny ideálně z rostlinných zdrojů, nejlépe obohacené lisované syrové rostlinné krmivo. Lisované tepelně neupravené už existuje, tak ještě to rostlinné a bude to. ;-)

Rarášku,
psisko je parádní.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Tak my jsme prožili klidného Silvestra s naší malou čtyřnohou princeznou a musím uznat, že je to pěkný gauner. Má zoubky jako jehličky a pořád kouše a kouše...Ale je to poklad!

Sitar: A myslíš, že je dobré psovi dávat jen rostlinnou stravu? Já jen, že předchozí Dinuška byla opravdu "vegetarián". Cpala se veškerou zeleninou a i ovocem (snad kromě banánu sežrala vše) a vždy po náloži tohoto rostlinného "jídla" dostala kopřivku a děsně se drbala. Když měla jen granule, tak to přestalo.
Třeba to bylo jen tou čerstvostí, nevím, ale já bych se radši přiklonila k psovi jako vlkovi - žrát maso a sem tam ovozel.
Nemáš link na nějaké to syrové žrádlo? Já tedy buď našla, že je to sušené do 90 stupňů, nebo tam o teplotě nebylo řečeno nic. :x
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Rarach

Příspěvek od Sitar »

Rarach píše:Tak my jsme prožili klidného Silvestra s naší malou čtyřnohou princeznou a musím uznat, že je to pěkný gauner. Má zoubky jako jehličky a pořád kouše a kouše...Ale je to poklad!

Sitar: A myslíš, že je dobré psovi dávat jen rostlinnou stravu? Já jen, že předchozí Dinuška byla opravdu "vegetarián". Cpala se veškerou zeleninou a i ovocem (snad kromě banánu sežrala vše) a vždy po náloži tohoto rostlinného "jídla" dostala kopřivku a děsně se drbala. Když měla jen granule, tak to přestalo.
Třeba to bylo jen tou čerstvostí, nevím, ale já bych se radši přiklonila k psovi jako vlkovi - žrát maso a sem tam ovozel.
Nemáš link na nějaké to syrové žrádlo? Já tedy buď našla, že je to sušené do 90 stupňů, nebo tam o teplotě nebylo řečeno nic. :x
Osobně myslím, že je to lepší než masové granule. Odkaz jsem sem už někam dával, tak doufám, že to není ten s těmi 90 stupni, ale o teplotě jsem tam nic nenašel: http://www.baron.cz/pes/prirodni-lekarn ... stravy/i-0
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

To vypadá dobře! Dík Sitar :wink:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Tak dnes jsem byla u zubaře a dostala jsem vynadáno... :(
Jsem přes svátky nějak přehnala čerstvé džusíky z citrusů a moje sklovina to nevydržela...
No jo, to je úděl... :roll:
Tak jsem teď na vodě a snad se to nezhorší :!:

Já jen doufám, že na mě neprásknete, že jsem si nekoupila ten gel s fluorem, co mi má jako pomoct :x
:wink:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Rarach

Příspěvek od awa »

Rarach píše:Tak dnes jsem byla u zubaře a dostala jsem vynadáno... :(
Jsem přes svátky nějak přehnala čerstvé džusíky z citrusů a moje sklovina to nevydržela...
No jo, to je úděl... :roll:
Tak jsem teď na vodě a snad se to nezhorší :!:

Já jen doufám, že na mě neprásknete, že jsem si nekoupila ten gel s fluorem, co mi má jako pomoct :x
:wink:
Kdepak! Mlčet jako ryba budu :lol: .
Asi začnu být rarita s tím svým chrupem bez vady...jenže já ovocné šťávy vůbec nepiji, nemám je ráda (jen z čerstvých bylin v létě a na podzim, ale to není ovoce) a citrusy ani jiné tropikány moc nemusim...a piju zelený čaj. :!:, některými zavrhovaný.
Jen je mi divné, že jsi to nepoznala dřív. Copak ti tělo neřeklo? Mně zuby po některém ovoci až brní, už ten pocit znám, tak vím, že mám jíst něco jiného.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Jo, poznala jsem to už dřív, taky jsem to sama omezila. Ale odříct si pomerančový džus po ránu...když je čerstvě vymačkaný... mě to nakopává!
Tak teď to řeším tak, že potom hodně proplachuju pusu vodou :D
Aspoň něco! A taky jsem to opravdu omezila...
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

no mě ranní citronové džusíky sklovinu potrápily pořádně. Už nedávám a když, tak taky vyplachuju pusu poté obyčejnou vodou. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Tak si počkáme, až nám narostou 3. zoubky a tyhle zhuntovaný dáme zubní víle :lol:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rarach

Příspěvek od buc11 »

citrusoví zkušenci čistí po, mechanicky snítkou celery
proplachování H2O se jeví slabým, zvlášč, je-li již narušená dřívějšími excesíky způsobující dlhodobo nepříhodný stav ph v ústach
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

buc11 píše:citrusoví zkušenci čistí po, mechanicky snítkou celery
proplachování H2O se jeví slabým, zvlášč, je-li již narušená dřívějšími excesíky způsobující dlhodobo nepříhodný stav ph v ústach
Jo, já vím, ten celer...on je teda dobrej, ale mam ho radši v salátku s mrkví, než ho papkat samotnýho.
Ale nic naplat. Buď citrusy nebo celer :D
Výběr je na mě!!! :lol:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rarach

Příspěvek od buc11 »

Rarach píše:
buc11 píše:citrusoví zkušenci čistí po, mechanicky snítkou celery
proplachování H2O se jeví slabým, zvlášč, je-li již narušená dřívějšími excesíky způsobující dlhodobo nepříhodný stav ph v ústach
Jo, já vím, ten celer...on je teda dobrej, ale mam ho radši v salátku s mrkví, než ho papkat samotnýho.
Ale nic naplat. Buď citrusy nebo celer :D
Výběr je na mě!!! :lol:
moment,
1. je to přeci o jezení citrusou ne buď a nebo, není nad padaný orandž
2. snítka může být jakákoliv, a jest se nemusí, kartáček taky nejíš
3. není to z mé hlavy, ve spainu sem viděl Garyho z vitasekty bydlícího v orangesadu a měl zuby úplně rozpuštěný, že zbývaly jen také kousíčky a tvrdil, že to má z pití pomorančščávy, což musím potvrdit, že sme každej den nějakej litřík vypili, ale rovněž tvrdil, že už je měl hin, když do vitariánova lezl, no a že guruové, kteřížto kemp semotamo navštěvují, mu důrazně vytkli, že v jeho případě práchnivosti, si to měl hned zezačátku čistit tím celery, teď že už ať se na to vyse.e
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Rarach

Příspěvek od Jindra »

Rarach píše:Tak dnes jsem byla u zubaře a dostala jsem vynadáno... :(
Jsem přes svátky nějak přehnala čerstvé džusíky z citrusů a moje sklovina to nevydržela...
Tak teď nevím... někde jsem totiž četl, že tenhle problém způsobuje kyselina salicylová a ta že je jen v grapefruitech. Psalo se tam výslovně o tom, že v pomerančích a citronech tato není, takže problémy se zubama fakt jen po grepech. Kolik jsi měla grepů a kolik ostatních druhů citrusů...?
Já si například pomerančovou ščávu dělám celkem často a se zubama pohoda, no problem.
intro
Příspěvky: 10
Registrován: pát dub 17, 2009 14:31

Re: Rarach

Příspěvek od intro »

buc11 píše:citrusoví zkušenci čistí po, mechanicky snítkou celery
proplachování H2O se jeví slabým, zvlášč, je-li již narušená dřívějšími excesíky způsobující dlhodobo nepříhodný stav ph v ústach


zdravim, chcem sa len spytat, ze ako konretne take cistenie zubov celerom vyzera? Neviem si to celkom predstavit. Ide o to kusanie, pri jedeni celeru alebo?
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Rarach

Příspěvek od Rarach »

Jasně, že jde jen o snězení celeru - čímž se přemění kyselé ph na zásadité (nebo jak se to jmenuje :lol: )
Ale můžeš si tím klíďo i zuby vyčistit :mrgreen:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rarach

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:
Rarach píše:Tak dnes jsem byla u zubaře a dostala jsem vynadáno... :(
Jsem přes svátky nějak přehnala čerstvé džusíky z citrusů a moje sklovina to nevydržela...
Tak teď nevím... někde jsem totiž četl, že tenhle problém způsobuje kyselina salicylová a ta že je jen v grapefruitech. Psalo se tam výslovně o tom, že v pomerančích a citronech tato není, takže problémy se zubama fakt jen po grepech. Kolik jsi měla grepů a kolik ostatních druhů citrusů...?
Já si například pomerančovou ščávu dělám celkem často a se zubama pohoda, no problem.
ne, Gary jed jen pomeranče
čištění celerem: vezme se průměrně silnější celerek vnaťový i se stonečkem, lehce se párkrát nakousne a pak se jím normálně drhnou ty zuby, zepředu, zezadu a kde se zadaří a přitom z toho trochu teče ta ščáva a alkalizuje i se dutina, pak se může taký kartáček ještě nakúsať a vycucať a komu se ekluje, vypluť
PMN jezení celeru, nežuje-li se tedy makrobioticky minimálně 200x, neodstraní dokonale plaky, povlaky na narušených sklovinách, se tedy domnívám
A pak dalším jabkem je taká narušená sklovina opětně atakována, takže je dobrý mít takých kartáčků zásobu a nebo jest celej den
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

buc11 píše:ve spainu sem viděl Garyho z vitasekty bydlícího v orangesadu a měl zuby úplně rozpuštěný, že zbývaly jen také kousíčky a tvrdil, že to má z pití pomorančščávy, což musím potvrdit, že sme každej den nějakej litřík vypili, ale rovněž tvrdil, že už je měl hin, když do vitariánova lezl, no a že guruové, kteřížto kemp semotamo navštěvují, mu důrazně vytkli, že v jeho případě práchnivosti, si to měl hned zezačátku čistit tím celery, teď že už ať se na to vyse.e
:lol: sorry
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

buc11 píše:A pak dalším jabkem je taká narušená sklovina opětně atakována, takže je dobrý mít takých kartáčků zásobu a nebo jest celej den
Zubařka mi říkala, že právě časté uzobávání sladkého nebo obecně věcí neprospívající sklovině je nejhorší. Radši si dát o kus toho víc a až se to srovná v puse, tak někdy později se může zase. Ale nedat šanci prostředí v puse na chvíli se srovnat je nejhorší. To by mohlo nastat celodenním popíjením džusů apod (hitem na zuby na pochodu jsou lízátka co jsou s odpuštěním stále v hu., puse) podle mě. Ale celer je fajn nápad. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rarach

Příspěvek od buc11 »

Pavluška píše:
buc11 píše:A pak dalším jabkem je taká narušená sklovina opětně atakována, takže je dobrý mít takých kartáčků zásobu a nebo jest celej den
Zubařka mi říkala, že právě časté uzobávání sladkého nebo obecně věcí neprospívající sklovině je nejhorší. Radši si dát o kus toho víc a až se to srovná v puse, tak někdy později se může zase. Ale nedat šanci prostředí v puse na chvíli se srovnat je nejhorší. To by mohlo nastat celodenním popíjením džusů apod (hitem na zuby na pochodu jsou lízátka co jsou s odpuštěním stále v hu., puse) podle mě. Ale celer je fajn nápad. :)
tak celej den je blbost, ale komu o ty zuby de je dobrý to po každým jídle, nějak mechanicky odstraňovat včetně niti
ale jak sem uváděl v durian cestování, musím se "tam" trevorovi pořádně podívat na ty jeho
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

buc11 píše:ale jak sem uváděl v durian cestování, musím se "tam" trevorovi pořádně podívat na ty jeho
aha, to jsem nečetla (nestíhám), ale podívej. :wink: :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: Rarach

Příspěvek od levandulka »

Rarach píše: Tu jeho knížku o jazycích jsem si taky někdy chtěla pořídit, ale myslím, že je to taky dost ohraná metoda "hraní si" s jazykem (myšlenkové mapy, fantazie, vizualizace atd.).
Jestli mi někdy zbude na účtu pár doláčů, tak to prubnu a dám echo :lol:
Ahoj Rarach, ak by si si ju ešte chcela kúpiť, má celkom slušné predsvadobné zľavy :D

http://www.fredericpatenaude.com/weddingsale.html
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Rarach

Příspěvek od Pavluška »

Rarášku, kde je Ti konec?!!! :) Proháníš koníka?
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Odpovědět