Kar.

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Kar.

Příspěvek od Kar. »

Ahoj všichni,
Po delší době sledování tohoto fóra jsem se rozhodl registrovat. Takže se krátce představím.
Nejsem 100% vitarian, spíš tak na 50%. V minulosti jsem byl asi tak 3 roky tak na 90% - podle E. Güntera, tedy hlavně obilí a syrové mléko, v současné době se přikáním jako asi většina tady na fóru spíše k ovozelu, tada hlavně k ovoci, které je super. Zbývajících 50% je vařené, akorát při výrazném omezení smaženého, uzeného, curu a soli, jím ale maso. Takže jsem vlastně 1/2 vařák, eště k tomu masovej.
Můj vývoj byl asi Günter-Diamondovi-Walker, Morse, Graham

To Buc: jsem z vedlejší vesnice, takže jsme vlastně sousedi, taky zahradničím

To Honza: mám podobné pocity jako ty, jednak jsem vystudoval stejný obor jako ty dodatečně (Mgr) a taky mám malé dítě, moje manželka není nakloněna 100% vita stylu, i když je tím ovlivněna, rodina na 1. místě, dřív jsem hodně sportoval, kromě posilování cyklo, plavání

To Mira: taky jsem posiloval - v té době jsem jedl spousta masa a vajec, necítil jsem se bůhvíjak dobře, ale momentálně jsem z 93 kg zhubl na 83 kg, teď už necvičím s činkama, pouze jednou týdně jeden nejmenovaný styl kung - fu. Posilování bylo pohodlný v tom, že mám doma ve sklepě vlastní posilovnu, seběhl jsem pár schodů a mohl jsem cvičit, teď mě činky, hrazda, lavička...rezaví, ve sklepě jsou akorát brambory.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Kar.

Příspěvek od Jindra »

Vítej "Karle", to je fajn, že opouštíš řady pasivních čtenářů tohoto webu a přecházíš k nám, pisálkům. To sportování nepovažuj za minulost, jak píšeš, naopak pěkně navaž a pokračuj, ať nejsi na vita "kost a kůže". Když už nebudeš mít kvanta tuků, tak aspoň nějaký ten sval :) Jinak teda máš ještě co vylepšovat, takže nudit se tedy nebudeš, to máš dobrý.

Jo a napiš pár dat do svého profilu, ať se lépe představíš (bydliště, zájmy, věk, povolání), dík. Ostatně tohle může platit pro 80 % zde registrovaných. Profily máte prázdné a pak se navzájem vyptáváte, kolik je vám let a kde kdo bydlíte :?

Tož vitaj a ať se Ti daří :wink:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Kar.

Příspěvek od mira »

Buď pozdraven!
Maso nech na zvěři a vercajk nenech reznout,
to je hříšné vůči tvému chrámu tělesnému. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Kar.

Příspěvek od Kar. »

To Jindra: Doplnil jsem svůj profil, aspoň částečně
To Mira: spravuju barák, rodina, zahrada, jedou týdně kF, čoveče, na posilování nezbývá čas ani energie.

Dnes nemám moc času, ale zítra napíšu svůj jídelníček, uff...
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Kar.

Příspěvek od Pavluška »

Kar. píše:Můj vývoj byl asi Günter-Diamondovi-Walker, Morse, Graham
Ahoj, vítej Kar. :)
V čem vidíš největší rozdíl mezi Morsem a Grahamem? Dík.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kar.

Příspěvek od buc11 »

Pavluška píše:
Kar. píše:Můj vývoj byl asi Günter-Diamondovi-Walker, Morse, Graham
Ahoj, vítej Kar. :)
V čem vidíš největší rozdíl mezi Morsem a Grahamem? Dík.
teoreticky nebo prakticky?
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Kar.

Příspěvek od Kar. »

Ahoj všichni

Jaký vidím rozdíl mezi Morsem a Grahamem?

Grahamovy knihy jsem nečetl, protože jsem je nesehnal, navíc by byly asi jenom v Angličtině, a to by byl pro mě problém, because I can read and understand English only a little. Takže znám pouze základní teze, je to o ovoci a low fat, zdá se mi, že to má hlavu a patu, sympatický je mě taky jeho zájem o sport a zvýšení výkonosti.

Morseovu knihu "zázračná detoxikace" jsem četl min 2x, má velmi široký záběr, pokud mu funguje jeho léčebná klinika jak píše, není co řešit (např. vyléčení nejenom rakoviny, cukrovky, ale také přerušené míchy). Zaujaly mě taky jeho názory na duchovní věci. Je to velmi převědčivé.
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Kar.

Příspěvek od Kar. »

Jídelníček:

Dopoledne :
jím vždy pouze ovoce, podle sezóny, vycházím i cen, takže velkou část roku se živím jablky, chutnají mi a jsou cenově dostupné. Jinak jak jde sezóna meruňky, hrozny, melouny, banány. To doplňuju sušeným (většinou datle 1/2 kg za 22 kč opět kvůli cenové dostupnosti, nebo sušený banány)
Sním naráz i 2 kg ovoce, jak už jsem říkal ovoce je super, do obilí i zelenýho bych se musel nutit.

Odpoledne :
Když mám v práci krátký den, pokračuju s ovocem, dřív jsem si namáčel vlašské ořechy z vlastního sběru, nebo sem jedl namočené mandle, ale už nepraktikuju.
Když mám v práci dluhý den, nebo dělám na stavbě, dám si odpoledne chleba z něčím - teď raději nečtěte jo salám sýr tak něco, k tomu pokud možno zeleninu.

Večer :
Opět raději nečtěte, manželka dělá klasické vařená jídla, pouze málo cukru a soli, jím minimum smažených a uzených jídel.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Kar.

Příspěvek od Pavluška »

buc11 píše:
Pavluška píše: Ahoj, vítej Kar. :)
V čem vidíš největší rozdíl mezi Morsem a Grahamem? Dík.
teoreticky nebo prakticky?
Jak to myslíš? Tak třeba teoreticky... :)
Co jsem zatím pochopila, oba jsou pro převahu ovoce, nějakou zeleninu (aha, Graham asi jen zelenou) a minimum tuků ze semen a ořechů. Četla jsem jen Morseho.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Kar.

Příspěvek od Pavluška »

Kar.: také jsem několikrát četla Morseovu knihu.
Takže z něho si nejvíc bereš duchovní věci a z Grahama zájem o sport. Už to chápu...
Myslela jsem, že máš na mysli rozdíl ve stravě.
Co jsem si všimla, nemá Morse pevně daný poměr čeho co ve stravě. Myslím, že psal, že ovocem čistíme a když je detoxikace nepříjemná, přidáváme podle potřeby ostatní na zpomalení.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kar.

Příspěvek od buc11 »

Pavluška píše:
buc11 píše:
Pavluška píše: Ahoj, vítej Kar. :)
V čem vidíš největší rozdíl mezi Morsem a Grahamem? Dík.
teoreticky nebo prakticky?
Jak to myslíš? Tak třeba teoreticky... :)
Co jsem zatím pochopila, oba jsou pro převahu ovoce, nějakou zeleninu (aha, Graham asi jen zelenou) a minimum tuků ze semen a ořechů. Četla jsem jen Morseho.
tak teoreticky po přečtení knih nebo vyprávění
a prakticky po vlastním praktikování obého, což se může in fact lišit
a PMN mors má plné pero očista a graham určitého dle většiny až striktního směru výživy, známého pod 811
nic samozřejmě proti oboum ale individuální výskumník by mohl najít svá specifiká (u obou)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Kar.

Příspěvek od Pavluška »

buc11 píše:["] nic samozřejmě proti oboum ale individuální výskumník by mohl najít svá specifiká (u obou)
[/quote]
našel jsi? :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Kar.

Příspěvek od mira »

Kar. píše:Jídelníček:

Večer :
Opět raději nečtěte, manželka dělá klasické vařená jídla, pouze málo cukru a soli, jím minimum smažených a uzených jídel.
Když umoříš choť na stavbě, tak večeři doladíš snáz.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kar.

Příspěvek od buc11 »

Pavluška píše:
buc11 píše:["] nic samozřejmě proti oboum ale individuální výskumník by mohl najít svá specifiká (u obou)
našel jsi? :)[/quote]
samozřejmě
ale musel bych to znovu akouknout, abych specifikoval
já si totiž sám sebe považuji za velmi, velmi ...ného, teď mi nenapadá výraz (doplň si sama) v této oblasti
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Kar.

Příspěvek od Pavluška »

buc11 píše:[samozřejmě
ale musel bych to znovu akouknout, abych specifikoval
já si totiž sám sebe považuji za velmi, velmi ...ného, teď mi nenapadá výraz (doplň si sama) v této oblasti
jsem ještě více ...ná než ty. Jestli jsem to pochopila ok.
Teoreticky si asi vzít z obou (Morse -ho? a Grahama) to nejlepší. Pohyb i duchovní náhled. Stejně Morsemu se to na Floridě povídá. Já se dnes ráno probíjela mlhou jako mlíko.
Ale už se stočím k sobě, ať Kar. nezabírám místo v deníčku.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Kar.

Příspěvek od mira »

Také jsem zmatený. Morse---...---telegraf
a Graham-celozrnný chléb? Před lety bych to tak viděl.
Všeho s mírou.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Kar.

Příspěvek od Pavluška »

mira píše:Také jsem zmatený. Morse---...---telegraf
a Graham-celozrnný chléb? Před lety bych to tak viděl.
to bych si pak jako to nejlepší brala morseovku a obilí.
:lol: to tak leda morseovku...
Míro, ty ale víš o čem je řeč, že jo?
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Kar.

Příspěvek od Kar. »

Miro, choť by spíš umořila mě.

Když jsem, psal do Jindrovýho deníčku příspěvěk o raw milk, že ho malý pije a je zdravý, asi jsem to zakřikl.
Malý měl ve středu horečky skoro 40 - cítky celou noc, takže teď poprvé v životě bere ATB. Prý má angínu, dcera od známých, od které to asi dostal, má podle MUDr. v Praze prý streptokoka, tak nevím.

Do výčtu svých hříchů jsem neuvedl, že piju jako správný jihomoravák víno, budiž mě na omluvu že víno je jediný raw alkohol, piju jenom víno od strejdy, které je povětšinou nedoslazené cukrem a nesířené, jediná chyba na kráse je ta, že je ze stříkaných hroznů. Ale bez postřiků se nedají klasické odrůdy u nás vůbec vypěstovat, čehož důkazem je můj vinohrad, stav hroznů je žalostný, pouze rezistentní odrůdy jsou v poho. Můj děda pil až jeden až dva litry červenýho vína denně, dožil se 84 let, strašně málo jedl, u doktora byl asi 4x v životě, jinak nebyl vážně nemocný, pouze nějaký úrazy, umřel při operaci zlomeného krčku, jinak by žil asi dál.
Semotamo piju taky pivo, ale ohodně míň, než vína.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Kar.

Příspěvek od Sitar »

Kar. píše:Miro, choť by spíš umořila mě.

Když jsem, psal do Jindrovýho deníčku příspěvěk o raw milk, že ho malý pije a je zdravý, asi jsem to zakřikl.
Malý měl ve středu horečky skoro 40 - cítky celou noc, takže teď poprvé v životě bere ATB. Prý má angínu, dcera od známých, od které to asi dostal, má podle MUDr. v Praze prý streptokoka, tak nevím.

Do výčtu svých hříchů jsem neuvedl, že piju jako správný jihomoravák víno, budiž mě na omluvu že víno je jediný raw alkohol, piju jenom víno od strejdy, které je povětšinou nedoslazené cukrem a nesířené, jediná chyba na kráse je ta, že je ze stříkaných hroznů. Ale bez postřiků se nedají klasické odrůdy u nás vůbec vypěstovat, čehož důkazem je můj vinohrad, stav hroznů je žalostný, pouze rezistentní odrůdy jsou v poho. Můj děda pil až jeden až dva litry červenýho vína denně, dožil se 84 let, strašně málo jedl, u doktora byl asi 4x v životě, jinak nebyl vážně nemocný, pouze nějaký úrazy, umřel při operaci zlomeného krčku, jinak by žil asi dál.
Semotamo piju taky pivo, ale ohodně míň, než vína.
Tohle je zvláštní, párkrát jsem to v minulosti taky udělal, jako že jsem se chlubil tím, jak jsou děti zdravé a bác, do několika dní něco přišlo. Sice to zase rychle odeznělo, ale stejně. Teď už to raději nedělám.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kar.

Příspěvek od kveta »

zajimavy, ze uz se neda bez chemikalii asi uz nic kvalitniho na jistych mistech pestovat. a co nejake prirodni hnojeni to nepomaha?

dedovi k dlouholetosti urcite pomohlo to malojedeni a vino asi bylo domaci.. navic mohl mit tuhy korinek. kdyz tak posloucham ty doktori pribehy, tak vic ublizujou nez pomahaji. ach, jo. jsou tak uctivani.
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Kar.

Příspěvek od Kar. »

Vinná réva se dá pěstovat i bez postřiků, ale u nás na Jižní Moravě je vysoká hustota vinic, můj vinohrad je mezi jinýma, tam se to opravdu bez postřiků nedá, ale záleží na průběhu počasí v daném roce.

Navíc evropská réva, která se na výrobu vína tady pěstuje, je na plísňové choroby zvlášť náchylná, americké druhy réva a kříženci s evropskými druhy jsou podstatně odolnější, ty by šlo i bez postřiků.

Můj otec má pravokořený vinohrádek u Brna (odrůda Irsay), kde nejsou vinice, a bez postřiků má poměrně zdravé hrozny, takže si myslím, že nevinařské oblasti by mohly být paradoxně líp než u nás, kde je vinice na vinici.
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Kar.

Příspěvek od Kar. »

Teď začala pracovní sezóna, honem musím dodělat práci, která nejde dělat v zimě, na zahradě i na baráku.

Zároveň je ale taky sklizňová sezóna, je hojnost ovoce.
Před několika dny jsem pil výborný burčák, letos mají být výborná vína, hrozny mají hodně cukrů, takže se nebude muset třeba ani doslazovat. Jsem toho názoru, že do vína ani řepný cukr nepatří.

V sobotu jedu na svatbu sestry až k Bystřici pod Hostýnem, takže břicho dostane záběr, pouze jídelní, protože jedu autem, takže alkohol nebude. Ale já piju ponejvíce stejně jenom dobré víno, a to je sto a jedna oproti jinýmu alkoholu.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kar.

Příspěvek od Renáta »

Kar. píše:V sobotu jedu na svatbu sestry až k Bystřici pod Hostýnem, takže břicho dostane záběr, pouze jídelní, protože jedu autem, takže alkohol nebude.
A čo budeš papať - iba ovozel? Či sa zúčastníš v plnej miere svadobného hodovania? Ako vraví Mira: Všeho s mírou :wink: Dobre sa zabav!
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Kar.

Příspěvek od Kar. »

Ovozel dopoledne, pak se zůčastním hodování z ostaními, no možná se pokusím trošku žinýrovat.
Už sem to psal výše, jsem vitarian jenom na půl, ale byly doby, kdy jsem byl hodně radikální, vita téměř na 100 %, ale to byla docela dávno, takovej vita - Günter - styl.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Kar.

Příspěvek od Rarach »

Já mám tedy osobní zkušenost s tím, že když jsi vita jen na 50% nebo tak nějak, tak jsi víc nemocný, než když jsi úplný vařák. Ono by se to jistě posléze projevilo opačně, ale právě přidáním hodně ovozelu se tělo začíná víc čistit a tak jsem já osobně měla víc klasických nachlazení a sem tam nějakej ekzem atd.
Ale čím víc jsem přidávala vita stravy a čím radikálněji jsem vyřazovala klasickou vařenou stravu (jestli se to dá vůbec nazvat strava :D ), tak mi bylo líp a líp.
Teď jsem na 100% - konečně! A cítím se báječně!
Ale k tomu asi musí najít každý svou cestičku...

Tak držím palce Kar.
Banán jede!!! m:-)
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Kar.

Příspěvek od Kar. »

No, taky se mě někdy zdá, že 50% je problém - mám na mysli částečné vitariány, speciálně ovoce se s ničím nesnáší. Takovej částečnej vitarián na tom může být kvůli kvašení hůře než vařák, akorát vařáci mají hnití a kombinátor má kvašení (silně kyselé).
Manželka mě kdysi nevěřila ohledně kombinací a na vinobraní si dopřála hutnou svačinku ala chleba se salámem. pochopitelně střeva se vzbouřila, a to pak ani na záchod doběhnout nelze...
Zaznamenal jsem v diskuzním fóru jak švagrova "normálně" stravující se si dala ovocnou šťávu a potom zvracela a průjem, tomu se moc nedivím, ovoce chce ven a vařená strava + nánosy chtějí zůstat, tak to začne kvasit.
Já semotamo mívám kopřivku na rukách, nejhorší je když sekám trávu strunovou sekačkou a v té době požívám kyselé ovoce-pravděpodobně alergická reakce s prudkým čištěním přes kůži, jeden léčitel mě řekl, že mě špatně fungují játra, takže to jde asi přes kůži.
Manželka pila vodu s citroném, pojedla několik str. česneku a měla dokonce celotělní kopřivku, byla zoufalá, páč jak se to začalo loupat vypadala kůže tak jak v 60 - 70 letech...
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Kar.

Příspěvek od Kar. »

Svatba v sobotu, 100 km tam, pak hned za pár hodin 100 km zpátky. Rodina ženichova je fajn.
V kostele Bystřice p. Host. - krásné místo, ale zima jak sviňa, tak na zimní kabát. Krajina hezčí než u nás, když jsme sjeli níž tak bylo tepleji, ale na mě furt zima, u nás na Jižní Moravě je o několik C tepleji.
Vrch Bystřice cca 800 m.n. moř.
Bydliště švagra cca 350 m.n. moř.
Moje bydlištzě cca 200 m. n. moř
Když jsem viděl ale v zahrádkách obsypaný stromy ořechy a švestkama, má to něco do sebe, u nich více prší, u nás je teplejš, ale sucho.
Švagr má novostavbu, malý domeček bungalow, velký pozemek (necelých
2 000 m2), z okna krásný výhled na Hostýnské vrchy, už se ve mě ozval budovatel a v duchu jsem viděl, jak bych pozemek zastavěl a osázel, to by byl sad a vinohrad.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Kar.

Příspěvek od Panda »

Moc se neraduj, severomoraváci přeměňují všechny švestky na slivovici a vinohrad by tam nezrál.
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Kar.

Příspěvek od Kar. »

S těma šveskama máš pravdu (dělají sice taky výborný domácí povidla a z nich výborný koláče), ale z vinohradem ne, zrál by tam, minimálně ranné odrůdy, někteří lidé mají vinohrad i ve vyšší nadmořské výšce.
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Kar.

Příspěvek od Kar. »

Jsem ve všech tématech offtopic, tak se vracím k sobě.
Na vysvětlení dodávám ještě několik podrtobností: mám za sebou několik fází, jak jsem popsal výše ve svém deníčku.
Vita ala Günter, pak jsem začal posilovat s těžkýma váhama, v té době jsem začal jíst kvanta masa a vajec, výsledkem byl nárůst váhy ze 74 kg na 94 kg, nárůst síly(zhyby na hrazdě 6op. se zavěšenýmy 40 kg, kliky na bradlech 6op. s 60kg, dřepy 6op. 100Kg (nápodobně benchpress), mrtvý tah 6 op. 140 kg.).
Bohužel s nárůstem svalů jsem začínal měl narcistické sklony, možná to někdo z Vás zná, ale to člověk vidí až s odstupem času.
Před více rokem jsem se částečně vrátil na vita (hlavně ovoce), zhubl jsem na cca 83 kg, po přechodu na část. vita jsem se cítil super, ale teď zase vidím, že strava není vše. Můj problém ovšem je, že mám sedavou práci a jsem lenoch - to chce to opravdu každodeně sportovat, dyž nic jinýho tak aspoň skákat přes švihadlo. Občas si zastesknu po svalnaté postavě, no ale na druhou stranu pro nic nedělám, mám taky trochu jiné priority než se zabývat jenom svým vzhledem.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Kar.

Příspěvek od Panda »

Na vzhled kašli, hlavní je zdraví. Proto si myslím že pohyb by neměl být kvůli postavě a svalům (proto se mi nezamlouvá posilování) ale kvůli posilování funkčnosti orgánů (srdce) a ohebnosti kloubů - proto mi připadá optimální běh (stylem šetrným ke kloubům - tj. "neskákat") a hathajóga - ta také hodně posiluje svaly, uvolňuje klouby a rozproudí krev. Po takových aktivitách se člověk začne cítit lépe a proto k nim začne i cítit potřebu. Cvičení náročné na svaly (posilování) nebo na rychlost a nárazy (švihadlo) moc ke zdraví nepřispívají - proto člověk začne cítit k tomu lenost a nechuť a musí se k takovým aktivitám pak nutit, což je vlastně příznak že je to špatně.
Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Re: Kar.

Příspěvek od Kar. »

Pravdou je, že posilování z velkýma váhama je extrém a nejspíš si vybere časem svou daň na klubech a když k tomu přičteš velký dávky proteinů.... nemluvě o tom když někdo užívá anabolika.
S tím švihadlem ale nesouhlasím, to je relativně šetrný způsob, cvičení, který nahrazuje běhání.

Teď z jiného soudku, patřilo by spíš do vlákna kvalita ovoce.

O víkendu nás pozvala teta, aby sme jí pomohli otrhat jablka z jednoho stromu. Protože to je odrůda Gloster, která mě z obchodu nechutná moc se mě tam nechtělo. Vzal jse sebou jen 3 bedny.

Ale, z jedinného stromu jsme otrhali cca 12 beden a to tam ještě tak 3 zůstaly, strom nikdy nebyl za 20 let stříkaný ani hnojený, jablka jsou zdravíá a bez červů. Jedn strom = 15 beden po 15 kg, to je nářez (příští rok bude asi prd).Pak že nejde pěstovat Bio kvalita. Je to jen o lokalitě a odrůdě. Lidé ovoci většinou moc nerozumí, dyť se trhají pozdní jablka, která se mají trhat koncem října už v srpnu a nezralý to je fuj.

Jen chci dodat, že se považuju za trochu znalého jablek, min. už proto, že jich sním denně tak 2 kg., někdy i více, takže je to pro mě základní potravina.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kar.

Příspěvek od awa »

Kar. píše: Jen chci dodat, že se považuju za trochu znalého jablek, min. už proto, že jich sním denně tak 2 kg., někdy i více, takže je to pro mě základní potravina.
Taky si dovolím o sobě říci, že se celkem vyznám. Mám fajnový jazýček a jablek díky vášni najezeno mnoho...na podzim zažívám hody a dočkám se svých favoritů ze soukromých teritorií. :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kar.

Příspěvek od buc11 »

taky se vyznám v japkách, v japkách vlastně ne, ani je moc nerozpoznám dle druhu, ale zralostně určitě a myslím si že to není nic těžkýho, i když..
vědcové zjistili že čtvrtina lidí (já mezi ně bezesporu patřím), má 6x víc chuťových pohárků než ten zbytek, tedy skoro jak prasata a to je co říct. Proto cítím mnohem intenzívnějš dobrotu a i naštěstí nedobrotu, moje žena patřila do toho zbytku, tak jí bylo skoro jedno z hlediska chutí co jedla,
ale když se musí trhat tak nic pro mne, padlý a ještě uleželý,
takže všechny kyselinoviny rozložený, aby převládla ta sladkost,
Odpovědět