elena1975

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

Xion..citim sa uplne perfektne.mne tato strava nikdy nerobila problemy..ziadne naduvanie,ziadne hnacky,ziadne zapchy...co ja viem,..je to normalne?ja som zeleninu a ovocie jedla aj pred tym...mozno ze nejake priznaky este pridu..obcas ma pobolieva hlava..a uz nevladzem zjest pol melonu naraz..uz len po stvrtkach... :)
dakujem za preklad
dnesny jedalnicek
cele doobedie polka melona,1xbanan
obed stvrtka melonu,2 banany
poobede-stava(jablcka,citron,zazvor,mrkva,cvikla a extra kapustova)
ta kapustova je dost tazka...takze riedim 50:50 s vodou,aj mrkvova do toho
vecera ovci syr,uhorky,cibulka.....
neuveritelne...stvrtka melona je este v chladnicke...rekord..ja za den nemam problem zjest cely obrovsky melon....
smeju sa mi,ze budem platit vysoke stocne....
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

vcerajsok prebehol v pohodicke..akurat som zjedla 1,5 avokada...a ani neviem kolko orechov..nebolo to urcite 10dg....ale vybarala som ich zo skrupinky..nacistila som si vlasske s maminej zahradky nech mam do zasoby
doobeda stvrtka melona,asi 4 broskine,1 banan
obed 4 broskine 1 banan
poobede uhorka,paradajka,cesnak,1,5 avokada
vecer 1jablko,1banan
uhorka,ovci syr
dnes teda druhy krat post....mam dnes toho vela vybavovat.tak snad den ubehne dobre...nie je cas na klystir..ale pri 36 hodinovom poste by to vraj nemalo az tak vadit...
snad snad potiahnem na 3 dni?
uvidime zajtra
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: elena1975

Příspěvek od buc11 »

ty orechy je lepčí močit, tedy namočit i když urinoterapeuti kdoví
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

dakujem "buc"...normalne si orechy namacam do vody..ale pri tom supani sa nestihlo
tak uz druhy den som to zatial vydrzala pit len vodu...chcela by som 3 dni...uvidime
je to naozaj velke premahanie..a pozorujem na sebe fazy...
najhorsia faza prichadza okolo 15 00-16 00
potom prestane..a najlepsie je to uz po 20 00
na to normalne jedenie sa uz pripravujem,nech nechytim zase zravku..nakupim melony,broskine..a same dobrotky s ovocia a zeleniny
samozrejme surova strava
najprv som si povedala ze len 36hodin
potom som citala rozne prispevky,skusenosti...nejaksa mi pozdava to,co pise panda
ze chudy ludia nemusia drzat dlhsie post..je to asi logicke...a ze tlstejsi maju dlhsie drzat post...takze ak chudy jednodnovy..tak tlsty 3j dnovy...
klystir som stale neurobila...niet na to cas..cely cas sme u rodiny..a nalozaj zrejme je rpavda,ze je dobre aby clovek mal stale neico robit...pocitam s hodiny na hodinu...ako sa blizi vecer..tesim sa...ze jeden den za mnou..este zajtra a potom chcem skoncit..clovek naozaj musi mat najprv skusenosti s kratkymi dnami..a potom skusit dlhsi post..
tesim sa uz na melon...mnam
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

takze 2 dni postu mam za sebou..krasne dva dni..ale dnesny...ja fakt asi nebudem drzat post...zase dosla zravka.a. ja ju proste neviem ovladnut..to sa proste neda...
mam nenormalne chute..ktore konecne prestali,ked som bola na surovej stravenechapem to...ak je post tak dobry pre telo..preco potom tie hrozne chute??
aj ked tie dva dni boli uplne krasne..clovek sa citi tak zvlastne..taka sloboda..nezavislost..konecne sa nezaoberat jedlom...
no je mi luto ze to tak zase blbo skoncilo,aj ked uzasna skusenost...
dnes som nakupovala ovocie a zeleninu..a velmi som sa etsila zase na ovocne a zeleninove dni..farebne plne stavy..a hlavne koniec vsetkym chutiam na sladkosti,chleba...
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: elena1975

Příspěvek od Panda »

Žravce se nediv - tělo bylo léta zvyklé jednak na vařenou stravu a jednak na pravidelný přísun jídla - v neuronech mozku se zafixují psychické dráhy informující, že to je ten správný způsob stravování a všechno se tomu podřizuje. Když tento režim porušíš a snažíš se vnutit něco nového, tělo je z toho šokované a mozek se snaží navrátit ten starý zaběhlý režim který zná jako dobře fungující. Domnívá se že mu hrozí vyhladovění a proto i aktivuje všechny možné prostředky které Tě od toho mají odradit - jako přehnané chutě na jídlo (obzvláště vařené, které je zafixované jako doposud nejsprávnější jídlo), ale mohou se objevit i úplně nesmyslné důvody jako např. nějaké fyzické potíže. Všechno je to ale jenom psychika. Člověk ze začátku bojuje se svým organismem než ho přesvědčí, že mu žádné nebezpečí nehrozí a než se zbaví těchto psychických blokád. Může mít ze začátku pocit, že tělu něco chybí a říká si o to a že syrová strava proto není ta správná, jsou to ale jen vypěstované závislosti. Až se mozek zbaví strachu z nového stavu a zmizí tyto psychické blokace tak až potom teprve začne zas fungovat intuice a je možné se pak řídit řečí organismu, jeho potřebami. Takže - vydrž a zkoušej dál, bude to čím dál lepší.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: elena1975

Příspěvek od Sitar »

elena1975 píše:takze 2 dni postu mam za sebou..krasne dva dni..ale dnesny...ja fakt asi nebudem drzat post...zase dosla zravka.a. ja ju proste neviem ovladnut..to sa proste neda...
mam nenormalne chute..ktore konecne prestali,ked som bola na surovej stravenechapem to...ak je post tak dobry pre telo..preco potom tie hrozne chute??
aj ked tie dva dni boli uplne krasne..clovek sa citi tak zvlastne..taka sloboda..nezavislost..konecne sa nezaoberat jedlom...
no je mi luto ze to tak zase blbo skoncilo,aj ked uzasna skusenost...
dnes som nakupovala ovocie a zeleninu..a velmi som sa etsila zase na ovocne a zeleninove dni..farebne plne stavy..a hlavne koniec vsetkym chutiam na sladkosti,chleba...
Elen, v čem spočívala ta žravka, tedy co vše jsi snědla? Nebo to skončilo jen u chutí a překonala si to?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

Panda-velmi ti dakujem za odpoved..a aj za vysvetlenie,a je naozaj mozne,ze to tak je.ale teraz momentalne post drzat nebudem..pretoze ak pekne kezdy den surovu stravu jem...aj pekne chudnem...ak drzim post a na druhy den zravka,vaha stoji 2 dni...chcela by som najprv schudnut...a ide to velmi dobre..som nadsena
este viac som nadsena,ze mam konecne energiu..ze zvladam deti aj vsetky ostatne komplikovane veci v mojom zivote bez toho,aby som si kupovala cokoladu.je to uzasne..citim sa tak volna..a ovocie mi naozaj robi dobre...uz chapem niektorych ludi,ktory vedia o ovoci pisat basne...naozaj mi ovocie velmi pomaha,dodava energiu...a ubera kila...
aj zelenina..ale inklinujem viac k ovociu
Sitar....co pojem?ked som drazala 36 hodin...zravka travala 1 den...mala som chut hlavne na pyskoty,chlieb s vajickom...
ked som drzala necele dva dni..zravka trvala vecer a aj cely druhy den..zase chlieb pyskoty,vajicka..ale aj sladkosti ako cokolada..moje nervy
na treti den boli stale chute..ale uz som ich ovozel zvladla...no a vcera nastastie uplne bez problemov zase ovocie zelenina..a ovci syr
naozaj som vdacna za ovocie a zeleninu..je to uplny zazrak...vcera som bola od skoreho rana vybavovat..az do vecera..dlhe cestovanie vlakom...vybavovacky..a vo väcsej kabelke hrozno,banany,jablcka...a 1,5l flase vody...bolo to uzasne..v tom velkom teple...som si pojedala cely den moje ovocicko...takze potenie minimalne..smäd minimalny...a napriek velkej unave...sila vybavit vela veci...
ja som s toho uplne nadsena...
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: elena1975

Příspěvek od Renáta »

Eli, pekne sa to číta. Dík, že tu píšeš, ako sa ti darí.
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

dakujem Renatka...
takze vcerajsok aj dnesok prebehol v melonovej vlne..naozaj su tie melony nenormalne dobre...vecer prisla akasik uzkost...ci je to to spravne..ci je to normalne jest len ovocie a zeleninu?ale ked som zase zacala uvazovat,kam ma moja varena strava doviedla...a aky by mal obrovsky prinos pre ludstvo a prirodu,keby sa ludia stravovali surovou stravou...ze by sme mali menej odpadu,menej nemocnic...menej chorob...tak to ma povzbudilo.trocha mi je nevolno...zelenina mi skoro vobec nechuti,ako keby sa mi dvihal zaludok...su to tie abstinencne priznaky?do teraz mi bolo celkom fajn,ale moze byt..ze u ludi s nadvahou naozaj trochu potrva,kym sa abstinencne priznaky objavia..mame proste viac zasob....ale co ked mi bude zle aj s ovocia?napriklad stavy..co som si robila s mrkvy jablk zeleru..ani tie uz nemozem...je mi s nich zle...celkovo zeleninu..okrem paradajok a uhoriek..mrkva,karfiol,kalerab...sa mi dviha zaludok...asi treba zmensit mnostvo..
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: elena1975

Příspěvek od veri »

Nebo vynechat úplně.. Nelámej nic přes koleno a jez v rámci vita jen to, na co máš chuť.. Já zeleninu na vita pořádně ani nejedla, jen jak říkáš - okurky, rajčata - a nejím doteď a nestrádám. Tělo si řekne, až (nebo pokud vůbec :) ) zeleninu bude potřebovat.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: elena1975

Příspěvek od mira »

Zajímavá shoda, ze zeleniny jím pravidelně
jen okurky a rajčata. Ostatní mne neláká.
Občas mrkev, led. salát. Červená paprika
je lákavá, ale většinou cenově přemrštěná.
Zdar. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: elena1975

Příspěvek od Renáta »

Eli, veď ani tie šťavy nemusia byť pravidelne. Keď ti teraz neberú, tak načo sa siliť a premáhať? Veď je toľko skvelého ovocia, samá šťava, aj keď ho ješ vcelku. Tak jedz na čo máš chuť - hoci aj celý deń len ten melón. Svoje robia aj horúčavy - človek nemá až taký apetít, nie? (Teda dnes je celkom príjemne chladnejšie. Hneď som to zajedla strúhaným jablkom s makom a škoricou :oops: )
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

dakujem za odpovede..mam sa zatial celkom fajn.ano..zeleninove stavy som vyradila,takze sa stravujem len melonmy,obcas banan alebo broskine.nadalej vecer zeleninovy salat s paradajok,a uhorky..no a ovci syr.neviem si ho este odopriet.vcera som si miesto neho dala pohanku...ale dnes som proste musela.ale dala som si len polovicu...asi 70g
samozrejme,cely den ma obcas napadnu myslienky,ci je to normalne...jest len ovocie..ale citim sa celkom dobre.boli ma uz druhy den hrdlo,ale inak sa mam fajn.
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: elena1975

Příspěvek od Renáta »

Teším sa, že si ok (teda až na to hrdlo). Vidíš, pýtaš sa, či je to normálne jesť takto a pritom sa cítiš dobre. No, pomysli na tých, čo sa nepýtajú a jedia jedno cez druhé a dobre sa necítia. Zaujímavé, že tí sa nepýtajú, že?
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

Renatka velmi dakujem za tvoje odpovede...ze mozeme komunikovat.este som zabudla napisat dve veci...jedna je..ze akosik sa mi vaha zastavila...za tie 3 tyzdne asi 3 kila...trosku som bola sklamana..hcela by som viac...chudnut.potrebujem este asi tak 15 kg dat dole.preto trochu aj take sklamanie..ale samozrejme ze toto nie je o chudnuti...je to o navrate k prirode.aspon ja sa tak citim.vlastne som ho akosik stratila..ten kontakt..prehliadnem kvety,co rastu v zahrade..a akosik sa stracam v kazdodennych povinnostiach.hlavne beham medzi mojimi dvomi malymi detmi..a som rada,ze den prebehne bez stresov,nervakov...a ked deti kludne zaspia..je to akasi psychicka unava..nie fyzicka.
druha vec je (alebo tretie stvrta)..dnes nam sused dal plnu bednicku tych jablcok padaviek...su sice trochu kysle,a mama mi povedala,ze ked sa 2 dni odlezia budu dobre....bol to nadherny pocit pozerat na tu bednicku plnu nestriekanych biologickych jablcok padaviek..uz zajtra ich zacnem jest.kupujem jablka aj v obchode,ale pripada mi to nejak neprirodzene..ze v lete,ked je plno sezonneho ovocia..kupujeme jablka.tie predsa dozrievaju na jesen...nie?
a doslo mi,ako ma dokaze potesit bednicka plna krasnych jablcok
a nemusim ist nikam do obchodu...zase..taka krasna sloboda...
aj nektarinky som si kupovala v obchode,a potom ma napadlo..odkial su tie nektarinky?...mama mi povedala,ze povedla na druzstve predavaju broskine...ze uz dozrievaju...tak tiez taka krasa..aspon nieco..vela ovocia sa u nas kupit neda..ako napriklad melony(ale aj to dufam pride)
ale co sa da,treba kupovat tu...dlho som zila v zahranici...a tam je to naozaj tak,ze je tazko kupit nejake miestne ovocie..vsetko je dovazane
ale som sa rozpisala..uplne zasnem..kolko sa da o ovoci pisat snivat..a ako nam sposobuje radost....
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: elena1975

Příspěvek od Renáta »

Eli, to mi vrav s tou psychickou únavou, veru to poznám tiež dobre. Myslím, že ťa chápem. Naučila som sa, že i ja som dôležitá - aspoň tak, ako všetkých tých milión povinností, ktoré na mňa denne striehnu. Každý deň si treba nájsť chvíľku len pre seba. Vlastne sa to stále učím.
Úplne si ťa viem predstaviť nad tou bedničkou jabĺčok. No skrátka - je to iná energia, tá živá strava. (Na bedničku plnú pitvaných kurčiat sa dozaista nedá pozerať s takým pôžitkom.)
Keď pripravujem jedlo z ovocia a zeleniny, tak sa usmievam. Keď varím otcovi mäso... No a dospelo to tak ďaleko, že ma včera naplo, keď si otec varil na chalupe nejaký sajrajt. Muž sa zľakol, čo sa deje. Úplne sa mi obrátil žalúdok a melón sa pýtal von :oops:
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

pomylila som sa...o tych melonoch..myslela som,ze sa nedaju kupit melony vypestovane u nas...a su zrejme dovazane
ale dalsia myslienka..od kedy jem surovu stravu,aj moj 3j rocny syn spapka ovela viacej ovocia--malony,banany,jablcka...aj rajciniek
detom varim,a jedia normalne klasicky..ja doma teda varim pre ne..bez mäsa..ale papkaju u mamy a svokry aj mäso...sladkosti..neviem,nejak ich necham...myslim si ze mozu vsetko.nie som tym nadsena..ale ako budu rast,budu vidiet,ako sa stravujem ja...a rozhodnu sa samy.
moj syn papka vela melonov somnou,a pije stavy..ak som teda robila
sice tym,ze je aj varenu stravu..stale si poprdkava..a smejeme sa na tom.
u deti nie som tak daleko,aby som im davala len surovu stravu.ale papkaju stale viac a viac surovej
dcera ma 9 mesiacov,a nebola kojena..stale este dostava mliecko s flase
a snazim sa jej davat uz okrem jablcka,bananov aj broskine..
a do varenej zeleniny nastruham mrkvu..len mam dojem ze su jej plienky stale plne..ze cely den kaka do plienocky...ci ju to velmi neprehana
mliecko s flasky je davat chcem..este si ho pyta...na upokojenie.
musim povedat,ze synovi som tolko surovej stravy nedavala,ked bol babätko..snad to teraz dobehne..
zase som sa rozpisala
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: elena1975

Příspěvek od Sitar »

Eli, co dáváš malé za mléko? Snad ne Sunar či Nutrilon? Já jim od půl roku vařil mléko rostlinné, přirozeně bezlepkové. Sice to nejsou ovocné šťávy, ale Sunar či Nutrilon je myslím velké svinstvo, čistá chemie, sušené mléko nevalné kvality, ať si na tom píšou co chtějí o tom, jak to dětem prospívá a jak to obsahuje vše potřebné.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: elena1975

Příspěvek od Sweetie »

Renáta píše: že ma včera naplo, keď si otec varil na chalupe nejaký sajrajt. Muž sa zľakol, čo sa deje. Úplne sa mi obrátil žalúdok a melón sa pýtal von :oops:
aha, dobra metoda.. :)
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

Renatka...je to asi tak..ked som unavena,vzdy si pomyslim na ovocie..a to ma potesi...ze mi dava energiu.sportovat si ani neviem predstavit...a len zo zanietenim citam o ludoch,co sportuju,lozia po horach,a tam by som chcela dospiet niekedy..zacat nieco sportovat.lenze ako uvarit,upratat,nakupit,oprat,pozehlit,100x jedno dieta prebalit,100x druhe dat na zachod a utriet zadok..3x za den prezliect jedno ci druhe,nakrmit,uspat,v noci 2-3x vstavat,robit flase,prebalit,dat vycikat...a takto stale dokola..kde zobrat este energiu sportovat?...surova strava mi v tomto velmi pomaha,aby ma neico nekleplo v hlavicke..smaozrejme,rodicia mi pomahaju,beru deti ..a ja mam akoze cas pre seba...lenze ten vyuzijem hlavne na nakupy..aby som nemusela vlacit obe deti no a tak..nestazujem sa..je to krasne obdobie,ktore rychlo prejde a ja som rada,ze mozem byt ako ta kvocka pri detoch kym su malicke.....
sitar...
ano davam dcere nieco podobne ako nutrilon..aj ja mam dojem ze to nie je to prave..ale musim povedat,ze syn bol vychovany tiez na takom mlieku,v zivote nebol naozaj vazne chory...ma 3 roky,este nikdy nebral antibiotika...takze neviem..nemyslim,ze je to az take svinstvo.jasne ze to moze mat nasledky v buducnosti...ale snad do vtedy bude jest vela surovej stravy,aby to nejak vyvazil.
a ake mlieko detom varis?sojove?aby som si sama robila sojove mlieko to nepripada do uvahy...to praskove,co je na slovensku dostat je plne chemie..(myslim sojove)..viem ze v rakusku je dostat sojove v takych krabiciach...a mozno aj na sk..ale snad v bratislave...ze by som vymenila take mlieko za sojove?
za pokus to stoji...
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: elena1975

Příspěvek od Sitar »

Kdepak sojové, to bych tak malému dítěti nedával, ono s tou sojou by se to obecně nemělo přehánět.

Jako základ byla rýže, jáhly, cizrna, semínka a řasy. Dalo se to i různě obměňovat, aby bylo složení různé. Vařil jsem to dvojčatům od půl roku asi do dvou let. Dvakrát týdně, přes rok. Uvařit, rozmixovat, přecedit, dát do lednice, vyndat a ohřát. Celkem řehole, ale myslím, že to stálo za to. Recept přikládám v pdf souboru, kdyby byl zájem.

Ale jestli říkáš, že s tím malá nemá problém, asi je hodně silná a zvládá to dobře. Pak bych třeba jen občas dal rýžové, jindy ovesné nebo mandlové a občas i to sojové mléko, aby si trochu užila. ;-) Možno přisladit agávovým sirupem, sladěnkou nebo ovocnou šťávou, prostě možností je spousta.

Máš jenom dvě děcka? Kluka 3 roky a holčičku 9 měsíců? To musí být v klidu, ne? ;-)
Přílohy
Recept na obilné mléko.pdf
(58.58 KiB) Staženo 5325 x
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

Sitar velmi dakujem za recept a dnes hned si zozeniem vsetky veci,a zajtra to uvarim.ak to bude detom chutit(lebo aj moj syn este vecer flasku s mlieckom) velmi rada prejdem na tuto ovela zdravsiu alternativu...uzasne co vsetko existuje.ja uz som o roznych nahradach mlieka citala...ale ked ty mas s tym dobre skusenosti...vyskusam aj ja.a co tak sladit medom?
ta morska riasa..nema to potom chut po rybe?ja som skusala morske riasy..ale mne sa vyslovene s nich dviha zaludok.okrem pecenej ryby som nikdy nic nezniesla..ako suschi ci krevety...vsetko co tak strasne bolo po rybe citit..takze zial ani riasy...a ked to dam do toho..necitit to po rybacine?..vyskusam to
ze "JENOM" dve deti?mne manzelicek domov nepride aby prevzal deti...je uz v nebi a urcite si s nas robi srandu,jak to tu samy zvladame..
ale deti su naozaj dobrucke,aj v noci väcsinnou spia..takze par hodin spanku mam...placu len ked su hladny..takze vdaka bohu..ano deti su dobrucke...asi maminka obcas neposlucha...
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: elena1975

Příspěvek od Sitar »

Klidně to zkus osladit medem, je to jen na Tobě, kterou možnost zvolíš. Na začátek to klidně oslaď víc, je to přeci jen nová chuť a ten větší kluk nevím, jestli to skousne. Není to tak "chutné" jako kravské mléko, chybí tomu ta "lahodná" tučná chuť. Dvojčata to přijala hned na druhý pokus, jenže to jim bylo půl roku a ještě nebyly tolik zmlsaní. Kojeni byly do dvou měsíců, pak Nutrilon do půl roku. Řasu tam na začátku nedávej, i když se jí tam dává málo a moc to cítit nebylo, pokud si dobře vzpomínám. Když se to ujme, alespoň u té malé, můžeš postupem času doplnit i tu řasu, přeci jenom je to pak z nutričního hlediska pestřejší.

Jenom se bojím trochu toho medu, má přeci jenom takovou agresivnější chuť, aby to celé nezkazil. Ten agávový sirup mi přijde mnohem lepší a u Terky nebo v DM se dá koupit za slušnou cenu v BIO kvalitě. Já tenkrát ag. sirup ještě neznal, tak jsem používal pouze sladěnku, ta se dá koupit ve většině obchůdků se zdravou výživou.

Jestli seš na všechno sama, tak potom je to o něčem jiném, to uznávám. Ale řekl bych, že to zvládáš skvěle.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

Sitar dakujem za uzitocne rady..urcite to vyskusam..a dufam ze sa to ujme u oboch deti...
Dnes ma chytila nejaka kriza..pridu svokrovci.mama im vyprazila kura,ja varim len ryzu a zeleninu..no bolo to dost tazke,aby som si to mäso nedala,co mi tu rozvoniava..aj tu varenu ryzu zo sampionmy...chcela som si nakrajat ovci syr zo zeleninou,co normalne jem az poobede..a zrazu prisla mama,a doniesla mi nadherne broskine,a melony...no a moje kysle jablcka padavky...a kriza pominula..ja neviem..je to naozaj otazka psychiky..ze si telo pyta taketo veci?alebo mu naozaj chybaju?citala som nieco o bielkovinach..ale ako je to naozaj..?odkial si telo zoberie bielkoviny,ked jeme len surovu stravu?
pri tom vyprazanom mäse je mi jasne,ze je to len zlozvyk..nie je na tom nic zdrave...ale ine veci..ako mliecne vyrobky..aj ked aj tu si hovorim,ved je vsetko varene pasterizovane znehodnotene.....ved ani to nam vyzivu nedava.ale co s tymi chutami?je to naozaj len psychicke?no hrozne..uz sa tesim ked to vsetko zjedia,alebo im to zabalim domov...ja si to tu urcite nenecham.
ale nastastie kriza pominula...uf...aby som sa pripravila na dalsiu.nie je to naozaj vela krat lahke...budu taketo krizy stale pretrvavat?alebo to bude len lepsie?
pri pohlade na to nadherne ovocie v garazi kriza naozaj zazracne pominula...takze zrejme je to naozaj len vec psychiky...
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

v pondelok ma chytili stare chute,tak som to zase nejak nezvladla..ale potom dalsie dni boli nastastie super.vcera a dnes som dokonca 100%RAW
nejak je to uzasne..ze som do seba nedala ani stipku soli.post som sa rozhodla nedrzat ..ale uz ma to zase laka..
rozhodla som ze sa uz na vahu stavat nebudem.nejak mi vaha ostala stat...asi je to tym ovocim...orechy jem len minimalne..asi tak 40g za den..ale skusala som jest menej ovocia..a dostala som zase tu zravku..takze teraz jem ovocie,kolko mam chut..aj zeleninu..naklicene fazulky mungo(asi 50g suchych)alebo 50g pohanky..zase..naklicenej..dnes uz ani ziadny olivovy olej,len bylinky...jedalnicek dnes
rano stvrtka melona
predobedom zase stvrtka melona
obed 1 uhorka,2 paradajky,cibulka,a mungo
poobede stvrtka melona
zase stvrtka melona
vecera 1 uhorka,paradajky,zvysna fazulka mungo
2 broskine
vcera to iste..len salaty s pohankou.....
takze uz som si povedala,nebudem sa viac vazit...telo samo uzna za vhodne,ked zacnem chudnut..pred tym som jedla kvanta sladkosti...teraz som ich vymenila za ovocie....citim sa dobre a stale este zasnem nad tym zazrakom,co som objavila
Sitar...to mlieko som nerobila,jednoduch nie je cas....kupit vsetky ingrediencie...keby som ich mala vsetky doma,asi to urobim..snad na buduci tyzden dam hlasenie,ci som to zvladla uvarit
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: elena1975

Příspěvek od Panda »

Zda jsou krize jen zvyk (psychika) nebo zda to tělo opravdu potřebuje poznáš podle toho, zda jsou krize stále častější a silnější nebo zda časem slábnou. U mne byly krize pár dnů (možná tak 2 týdny) na začátku stále silnější, ale od té doby už stále jen slábnou - čili z toho usuzuji, že je to jen psychika a ve skutečnosti to tělo nepotřebuje, jinak by to i nadále vyžadovalo čím dál intenzivněji.
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

dakujem Panda...citala som tvoj dennicek..a vidim,ze zaciatky tvoje boli podobne pri poste ako som mala ja..ale aj vela ludi okolo...este som neprecitala vsetko..mas tam toho dost..ale paci sa mi,ze ides na veci vedecky..a vies ich aj vedecky vysvetlit...
co sa tyka krizy...pred tym som mavala krizu kazdy den..
po surovej strave..ako vidim,asi tak 1x do tyzdna...aj to bolo preto asi lebo som proste malo jedla...vela vybavovaciek...a proste moj muster bol..ked som toho mala vela,tak som proste jedla..hlavne sladkosti..
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: elena1975

Příspěvek od Xion »

mira píše:Zajímavá shoda, ze zeleniny jím pravidelně
jen okurky a rajčata. Ostatní mne neláká.
Občas mrkev, led. salát. Červená paprika
je lákavá, ale většinou cenově přemrštěná.
Zdar. :mrgreen:
Len pre zaujimavost, nieje to az taka nahoda, pretoze rajciny aj uhorka su ovocie. :-)
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

Xion...usmievam..a dakujem..vies ze som nad tym rozmyslala?ze rajciny a uhorka..ci nie su ovocie..ale naozaj su?nie je to tak..ze melon je zelenina?nech uz je to akokolvek..naozaj jem len toto...ok..tie fazulky
Panda..tvoj dennik ma motivoval,a dnes je piatok..takze som sa rozhodla zase do zajtra post.povedala som si,nech uz to akokolvek zajtra dopadne..budem naozaj skusat kazdy tyzden jeden...a na jesen skusim 3 dni...a na jar dlhsi....chcela by som v tomto vyhrat...verim v to..ze post ma uzdravujuci ucinok na telo...ze tak ako sa vsetko musi upratovat cistit..tak aj nase vnutro...aj ked nechapem..preco telo tak silno reaguje na pre hodin nejedenia prejedanim...
rano som si dala klystir..uz som vodu udrzala dlhsie...asi 20 minut...
....co ma zaraza..po klystire som zistila ze..
v normalnej stolici to nie je tak vidno ako ked si clovek da klystir..vsimla som si ze su tam zvysky ..nestravene zvysky fazulky a orechov...
preco to za normalnych okolnosti nie je vidiet?dotravi sa taketo jedlo este v creve?alebo ho zaludok nedokaze pretravit?
ak ho nedokaze stravit..kolko vitaminov ide naozaj do tela po takejto strave?
je to dovod..preco niektory uz ani orechy a ani strukoviny ci obilie?
budem vdacna za odpoved
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: elena1975

Příspěvek od Renáta »

Eli, ad) tie zvyšky. Treba lepšie žuť - všetko rozžuť "na kašičku" a tak to poslať ďalej - potom nebudú žiadne kúsky orechov a pod. :wink: Skús si to pri jedení uvedomiť. Je to celkom sranda, to správne žutie.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: elena1975

Příspěvek od Panda »

elena1975 to nebude věc klystýru. Jak píše Renáta - rozkousávat, protože trávicí systém neumí tvrdou potravu mechanicky rozmělnit, umí ji kyselinami jenom rozložit což je u takové tvrdé stravy málo účinné. Ale druhá věc co se ještě může projevit - přejídání. Když se člověk přejídá tak se potrava nestráví efektivně, organismus ji vylučuje polostrávenou (protože musí uvolnit místo nově přisunované stravě) a to pak může vést k tomu, že z ní získá ještě méně živin než když jí střídmě, takže ho to nutí k ještě většímu přejídání (dokonce může při přejídání paradoxně hubnout - ale je to pro organismus velmi škodlivé).
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

vcerajsi post prebehol skoro bez problemov.musim povedat,ze som mala dost toho vybavovat,takze mi den prebehol velmi rychlo.okolo 17 00 bola zase kriza,nastastie som mala zase nieco na praci...a vecer skoro spat
rano cuduj sa svete ziadna zravka...som uplne nadsena...
budem skusat jednodnove do jesene...a uvidim..
dnes sa citim ale unavena..ja viem ze 36 hodin postu pre telo nie je nic velkeho..ale pre mna je...keby mi niekto pre dvoma mesiacmi povedal,ze dokazem jeden den nejest a celu noc k tomu...smiala by som sa
ako je to drzat viac krat za tyzden jednodnovy post?
tak ja snad dufam,ze sa v tomto posuniem dalej..ako aj vy
dakujem za podporu....
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

vcerajsi den prebehol cely na ovoci ..takze uplne v pohode,ziadna zravka...nic...som nadsena...
rano stava s pomarancov a grapefruitov
broskina
melon
obed namocena pohanka,uhorka,rajcina,cibulka
zlty melon galia
dalsia stvrtka cerveneho melona
2 broskine
cely den asi 50g orechov
akurat som bola cely den akasi unavena,podrazdena...mam to po poste..cez post samotny to tak necitim,ale druhy den....
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: elena1975

Příspěvek od Sweetie »

myslim ze po pustu a odlehceni na ovoci ty orechy te zmalatnily, jsou moc tezky a cibule taky dela neplechu. po jednicce hladovky vzdycky ocividne zkrasnim, nevim proc si ji ted nedopravam, zkusim zas nejakou. jen tak dal elen :)
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

dakujem sweeti..preco myslis,ze su orechy tazke?aj cibula je tazka?mne tieto veci ziadne problemy nerobia...alebo?
vcerajsok som zial nevydrzala..a tuzba po varenej strave a chlebe ma ovladla..takze cely den bol neslavny..
dne uz je to lepsie...aj ked tuzba po varenej strave je dost silna..ale najhorsie je na tom to,ze ak si aj clovek da..nepomaha to..ma chut este na viac...nejak mu to aj tak nenaplni jeho tuzbu...ako honba za vetrom...
takze dnes tej tuzbe odolavam...velmin by som chcela vydrzat a zotrvat na tomto style stravovania...
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: elena1975

Příspěvek od Hugo z Hor »

Taky bych měl s jedničkama začít. Poslední byla někdy v březnu, čitak.
Ale žádné krásnění jsem u sebe nepozoroval >:-)

Cibule dělá neplechu v tom, že podporuje chutě, stejně jako česnek, pepř, ... Zkrátka vylazený rytmus dokonale rozhodí a pak i cvičenému dělá problémy se udržať.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: elena1975

Příspěvek od Renáta »

Hugo z Hor píše: Taky bych měl s jedničkama začít. Poslední byla někdy v březnu, čitak.
Ale žádné krásnění jsem u sebe nepozoroval >:-)
Sa čuduj, keď si strčíš banán na hlavu m:-)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: elena1975

Příspěvek od Hugo z Hor »

(:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: elena1975

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše:...po jednicce hladovky vzdycky ocividne zkrasnim, nevim proc si ji ted nedopravam...
To je jasné - protože už jsi dostatečně krásná, takže to nepotřebuješ. m:-)
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

po tyzdni sa ozivam...takze kriza kriza kriza...najprv velka chut na chleba..a potom to uz islo...myslela som ze je to hlupost stale jest len surovu stravu..ved ked to tak dobre robi telu,preco tie hrozne chute??zial..aj ked som zacala vsteko jest..chute neprestavali...
po tolkych dnoch som zistila,ze v tychto teplach sa musim aj 3x do dna osprchovat..a na surovej strave som tak krasne vonala...stacilo sa osprchovat 1-2x... dat za den jeden krat deo....teraz?neustale...ach ako som sa dobre citila na surovej strave..velmi by som chcela vratit tie dni spät..ked som cely den bola len na surovej strave....
neviem ci sa to podari...naozaj som nedokazala zvitazit...a myslela som,ze faza surovej stravy skoncila...ale postradam tu prijemnu vonu vlastneho tela...dobry pocit v zaludku...
ja dufam ze sa mi podari zacat znova......
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: elena1975

Příspěvek od Panda »

Přesně jak to znám od sebe. :D Nějakou dobu na vita, pak si člověk řekne že to vzdává, přejde na vařenou, ale uvědomí si jak mu bylo na vita krásně a má silnou potřebu se vracet zpět. Přitom ta vařená strava ho neuspokojuje, zjišťuje že to ani nestálo za to a neodpovídá to představám o chutích a touze po vařeném. Neboj, vita u Tebe neskončí, protože jak jednou vstoupíš do té řeky tak Tě to bude stále táhnout zpět, máš to už spočtené. Navíc mám podezření, že organismus ani nemůže přejít skokem na vita, protože se musí teprve naučit syrovou stravu správně zpracovávat a zřejmě ani ještě z ní neumí získávat vše co potřebuje a proto má ještě potřebu občas si to doplňovat původní stravou (např. B-čka z pečiva).
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: elena1975

Příspěvek od Sweetie »

ale prosim te, co nas je co presli ze dne na den. :) vsecko jde kdyz se chce.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: elena1975

Příspěvek od dgm »

prispevek jsem vymazala :D :D :D
nejak nemam prehled :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: elena1975

Příspěvek od Xion »

Dost zalezi, kam ta pusti vlastna psychika. Od toho zavisi, ci zvladnes prechod zo dna na den, alebo to bude dlhorocny boj.
Elena, hlavne sa za to neodsudzuj, nebud na seba prisna. Ked to zoberes statisticky, dovtedy si bola takmer 0% vita, a teraz si tak 75% mozno aj viac. To je astronomicky uspech! Nieje dovod na lutost, naopak, na oslavu! Dokonca, aj keby si jedla varene kazdy den, ale vzdy si dala jeden chod ako surovu stravu, je to pokrok. Uvedom si, co si jedla dovtedy. :-) Je to cele o psychike proste, podla mna telo si to nikdy neziada, iba mozog... vsetky chute, to iba mysel vymysla. Takze nikdy nieje dovod na pocit prehry, naopak, vzdy sa mozes tesit, akoby si vyhravala... uz len to, ze si sa rozhodla bojovat, je vitazstvo... v duchovnej rovine totiz na nicom inom nezalezi... vsetko materialne, vsetky vysledky, porovnania, su nic nehovoriace, preto sa ani nedaju porovnat dvaja ludia skrze konecne vysledky... to je cisty materializmus.
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

dakujem za odpoved...u mna je trochu problem,ze ja som proste bola zavisla na jedle..nepatrim medzi ludi,co sa pred tym "normalne " stravovali...kazdu menej ci viac stresovu situaciu som riesila jedlom..aj ked mi to nikdy nic okrem momentalneho dobreho pocitu..nedavalo..vedela som,ze varena strava,sladkosti...vedu len k väcsej zavislosti.a ze clovek je chorejsi a chorejsi.prave o to sa pokusam,prelomit ten bludny kruh..
nepatrim medzi ludi,co si dali na ranajky rohlicek s marmeladkou,kavickou..na obed kusticek mäska a prilohu poobede kavicku kolacik a vecer decentne jogurtik...a ked presli na vita stravu ..dali si na ranajky jablcko,obed bananik a veceru broskinku ..a boli stastny...
u mna je jedlo zavislost...preto nie je take jednoznacne..ze ved inym sa to podarilo hned a dalo sa..
..su ludia co zo dna na den zacali,a v zivote uz ziadnu varenu stravu...ale takych je asi malicko....
a ja v tom mam jasno..nikoho nenapodobnujem,a ani si nehovorim..ze ten a ten to predsa zvladli hned a za jeden den...s nikym sa neporovnavam...
iba pisem o svojich skusenostiach a pocitoch..a ako citam,vela s vas zazivalo podobne pocity...
Panda...myslis,ze je to nedostatkom vit.B?a co pivne kvasnice vo forme tabletiek..?ja viem,ze to nie je vita..ale v dnesnej civilizacii...proste ludia musia siahnut aj po takychto veciach...aj ked som si myslela,ze ak jem namocenu fazulku,alebo pohanku..ze by tam toho vit.B aj mohlo byt dost...ale ak je to tak,ze telo este takuto stravu nevie dobre spracovat..logicky by to aj znelo..
Xion..dakujem za povzbudenie...myslim,ze vycitky nemam...skor skusenost..a zrejme musim tymto prejst...cely zivot som bola zavisla na jedle..(NIE NORMALNE JEDLA.....ALE ZAVISLA)..
takze asi by bolo nepravdepodobne...ze s jedneho dna hned na vita stravu a uz nikdy ziadny prehresok...
no nic..dnes skusim vita...a uvidim,co to somnou urobi...este raz dakujem za prispevky a uzasnu podporu...a aj rady....
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: elena1975

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše:ale prosim te, co nas je co presli ze dne na den. :) vsecko jde kdyz se chce.
No jo vy nejmladší, vám to jde snadno když jste si ještě nestačili vypěstovat silné návyky. :P
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: elena1975

Příspěvek od Panda »

elena1975 píše:...Panda...myslis,ze je to nedostatkom vit.B?...
Asi to tím vitamínem B nebude, spíš to byl příklad že možná ještě něco chybí nebo přebývá a asi těžko říct co. Nevím. Ale mám také stejný hloupý zlozvyk řešit stresy jídlem, proto i na vita jím více než bych měl. Asi psychika, ale proč to je a jak se toho zbavit jsem ještě nezjistil. Jen pozoruji, že časem se to všechno zlepšuje, tak možná čas a vytrvalost a neustálé nové pokusy a omyly je nejlepším prostředkem na nápravu.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: elena1975

Příspěvek od buc11 »

Panda píše: Navíc mám podezření, že organismus ani nemůže přejít skokem na vita, protože se musí teprve naučit syrovou stravu správně zpracovávat a zřejmě ani ještě z ní neumí získávat vše co potřebuje a proto má ještě potřebu občas si to doplňovat původní stravou (např. B-čka z pečiva).
to je jako legrando, žejo?
jako furt mu tam přisypávat trochu svinstvíku?, aby jako co?, dyť především vařouni trpí béčkama a není deficitou, len přebytkou
a neboj i na vita tam má pořád dost odpadu na odstraňování, takže to takovej šokík až zas nebude
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: elena1975

Příspěvek od Panda »

Buci dík za uklidnění a vyvedení z omylu.
Odpovědět