elena1975

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: elena1975

Příspěvek od Renáta »

(:-) Svinstvík & šokík m:-)
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

ahojte vitariani
ako vidim,po 4roch rokoch som vyhrabala moju temu.vzdy znova a znova sa vraciam k zivej strave a znova ju porusujem.ale väcsinnou som bola na varenej.stalo sa vela veci,vela vela pozitivnych. (:-) kedze som chcela chudnut,cely cas tvoril moj jedalnicek zelenina,mäso,ml.vyrobky.su ludia,ktory na tom idu cele roky.mne to po par rokoch zacalo robit problemy.casto som bola a som chora(chripka a co.).vzdy ked som ochorela,nabehla surova strava.vzdy ked som uz bola udrava,vratilo sa to naspät k varenej.po minulotyzdennej chripke som si povedala,ze na surovej strave ostanem nadalej.samozrejme potrebujem povzbudenie a aj sa potrebujem sdielat s ludmi,co maju podobny osud...
-takze tyzden na surovej strave.pomarancove stavy,jablkove..
-banany,jablka,avokado,orechy,sus. ovocie.mam aj susicku.tak momentalne si robim rozne susene placky s orechov,obilnin,su.ovocia,kokos. masla,ci kakaoveho masla.kupila surove kakao.takze uzasne veci.
-viem ze ciel vit ci frutarianov je jest jednoducho...len tak si dat jablko.este to nedokazem.takze moj den je asi taky ze rano si urobim pomarancovu stavu.
-do prace si urobim green smoothie-brokolica,ci spenat zmixovany s jablkom,bananom.obed si davam avokado s lanovymi ci pohankovymi plackami,rajciny
-poobede si iny robia kavu,ja si urobim zase pomarancovu stavu.olovrantujem zase nieco zelene zmixovane.pojedam oriesky,ci sus.ovocie.to sa snazim si dat denny limit,kolko mozem zjest a nie viac.
-ovocie zelenina neobmädzujem
-vecer len jablko a niekedy ani na to nemam chut.
-3x do tyzdna chodim cvicit,2x power joga,1x fitko.uvidim co to somnou urobi.ale je mi jasne ze je to o duchovne.najst samu seba,milovat sa sam seba a vazit si sameho seba.
-uvedomovanie si toho co jeme a davame do seba.
tesim sa.
precitala som si celu moju temu,co som pred rokmi pisala.chcem podakovat vsetkym za vtedajsiu podporu.uzasne rady od uzasnych ludi
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

ahojte vyznavaci dobrych veci
-uz druhy tyzden sa snazim jest vita stravu.v sobotu to bolo zlyhanie.dake sladkosti a pecivo.obcas si davam k avokadu taky kupeny celozrny suchar.ale snazim sa co najviac veci surovych.dost stale este ficim na orechoch,ci sus. ovoci.a verim,ze sa to bude zlepsovat a bude suroveej zeleniny ci ovocia stale viac a viac.
-obcas ma prepadaju myslienky ci som vobec normalns.ze chcem byt na surovej strave.viem ze to mame zakodovane v mozgu,ze varena strava je to normalne.
-potom vytazi zdravy rozum a ja si hovorim,ze stale pozeraj na to,ako sa mas dobre,ked si na surovej strave.
-moj den vyzera asi tak ze si rano robim pomarancovu stavu.potom jablko,ci banan.a ked mam chut orechy,ci placky susene na 40 stupnoch.
-robim si placky s rozmixovaneho namoceneho obilia a semienok,ci mletych orechov a zazvoru.vsetko susene.
-urobila som si aj pastu ze kesu orechy spenat cesnak a to si davam na tie susene placky.medzi tym zase jablka,rajciny,salat a zelene smoothie.
-stale sa presviedcam ze som na dobrej ceste.ze toto je to,co by som mala do mojej smrti jest.trochu sa obavam ze sa to zase prevrhne a ja zacnem ficat na varenej strave.asi treba denne na sebe pracovat a uistovat sa,ze ak chcem byt ziva,nemozem jest mrtvu stravu.
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: elena1975

Příspěvek od rudo »

elena1975 píše:ahojte vyznavaci dobrych veci
.
ahoj, dik za pozdrav

nemala by si ale pozdravit aj vitarianov ? :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: elena1975

Příspěvek od Jindra »

.
rudo co je na Tvý odpovědi konstruktivního :-(
.
.

elena1975 píše:-uz druhy tyzden sa snazim jest vita stravu.v sobotu to bolo zlyhanie.dake sladkosti a pecivo.obcas si davam k avokadu taky kupeny celozrny suchar.ale snazim sa co najviac veci surovych.dost stale este ficim na orechoch,ci sus. ovoci.a verim,ze sa to bude zlepsovat a bude suroveej zeleniny ci ovocia stale viac a viac.
-obcas ma prepadaju myslienky ci som vobec normalns.ze chcem byt na surovej strave.viem ze to mame zakodovane v mozgu,ze varena strava je to normalne.
-potom vytazi zdravy rozum a ja si hovorim,ze stale pozeraj na to,ako sa mas dobre,ked si na surovej strave.
-moj den vyzera asi tak ze si rano robim pomarancovu stavu.potom jablko,ci banan.a ked mam chut orechy,ci placky susene na 40 stupnoch.
-robim si placky s rozmixovaneho namoceneho obilia a semienok,ci mletych orechov a zazvoru.vsetko susene.
-urobila som si aj pastu ze kesu orechy spenat cesnak a to si davam na tie susene placky.medzi tym zase jablka,rajciny,salat a zelene smoothie.
-stale sa presviedcam ze som na dobrej ceste.ze toto je to,co by som mala do mojej smrti jest.trochu sa obavam ze sa to zase prevrhne a ja zacnem ficat na varenej strave.asi treba denne na sebe pracovat a uistovat sa,ze ak chcem byt ziva,nemozem jest mrtvu stravu.
ahojky,
no když se ohlédnu o nějaký rok zpátky, jsi na tom úplně stejně, takže podle mne OK. Buc poudál, že tento směr je pouze pro vyvolené a abych pravdu řekl, ne třeba stoprocentně, ale většinově s tím souhlasím, ostatně chtě nechtě "musím", protože právě já zrovna vyvolený nejsem. Raw jsem totiž zvolil ze zdravotních důvodů a dneska už aj proto, že stejně jako Ty vidím, jak mý tělo reaguje, jak omládlo, zeštíhlelo a je trvale zdravé, což je fajné. Ale kdybych měl jest dle druhýho mozku (tenký střevo), valim do hospody na svíčkovou nebo smažák nebo kuře na paprice a podobný srákoviny. Naštěstí jsem vydržel (ale pozor, taky jsem kolikrát ujel a dal vařeninu, ale s časem to bylo míň a míň, holt je to droga a 40 roků jsem se tím cpal), vydržel jsem a dneska vidím aj ty výhody.
Takže z mýho pohledu - pohoda, jsi ve fázi přechodu, kdy bojuješ s chutěma na vařený no a snaž se - z raw vybírej to nejlepší, co Ti nejvíc chutná, abys zahnala chutě na ty mrtvé varianty. S těma oříškama a sušenejma plackama nepřeháněj, to není to nej, idyž je to dobré, ale holt vysušuje to, takže když už, dostatečně taky popíjej.
Hele v pohodě, tohle je vcelku ucházející, ale současně - nepolevuj, ať nesklouzneš zpátky do stáda, který vaří ;-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: elena1975

Příspěvek od rudo »

Jindro, ze jednej strany ti mozem povedat ze vacsinou si to srandujeme a piseme volovinky o ncom a ziadne konstrukterstvo sa nejak vo velkom neprevdaza

z druhej strany by som ti mohol vysvetlovat velmi zdlhovo pracu s podvedmimi a ako taka srandicka nakopne podvedmie toho komu je urcena a ako tomu prihliadajuci sa nerozumeju pretoze pre nich by bolo treba uplne inu srandicku.

ale z tvojej reakcie teraz som si nie isty ci to dlhodobo niekdy v buducnosti nezabre aj na teba
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: elena1975

Příspěvek od Jindra »

.
ale jo, rudo, ok ok :-)
já jen že Elena očekává povzbuzení (jak sama píše) a mně osobně Tvoje reakce býti povzbudivou nepřipadá, tak jsem chtěl napsat něco pozitivnějšího, jak to zas vidím já, no
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: elena1975

Příspěvek od rudo »

:br
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: elena1975

Příspěvek od buc11 »

elena1975 píše:ahojte vyznavaci dobrych veci
...
-stale sa presviedcam ze som na dobrej ceste.ze toto je to,co by som mala do mojej smrti jest.... treba denne na sebe pracovat a uistovat sa,ze ak chcem byt ziva,nemozem jest mrtvu stravu.
spravne,
Pozn: existuje tu velmi benevoletni atmosfera, proto protivitarianskych viru si netreba všímat, či na ně nedej bůh nejak reagovat-to je živí a posiluje, v opačném případě se sami utlumují,
hodně pomáhá si je označit jako ne přítele a život je mnohem veselejší
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

ahojte vyznavaci dobrych veci
-co sa tyka predchadzajuceho prispevku,ani ma nic negativneho nenapada.
-dalej sa snazim byt na vita strave.celkom sa dari.vcera som si do prace naschval nezobrala ziadne kesu ci vlasske,ani susene placky zo spaldy a snazila jest len zel ovo.mala som chute...ale vecer,ked smo prisla...uz isli presne tieto veci.
-kedze stale sa neviem nadobro vzdat chleba,jedna celozrnna zemla s uhorkami padla.
-takze moje boje su hlavne:jest menej orieskov a sus. ovocia.vyradit chlieb.byt co najviac na vita strave.
-co som si vsimla ,ze pred rokmi,ked som na vita strave bola...tam som len velmi tazko tym chutiam odolala..a ked ma to chytilo,prejedla som cely den.teraz ak mam chut si dat viac chleba,viem to potlacit a ostat pri jednom krajci.
-viem ze to asi velmi nezaujima velmi skalnych vitarianov...ale ja som len na zaciatku a vasa podpora mi velmi pomaha.je to vlastne praca na mojom mysleni
-dakujem za prispevky.este stale prichadzaju myslienky,a co teraz dalej.ako dalej?stale takto?
tesim sa...
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: elena1975

Příspěvek od Sweetie »

jen tak dal. monarch ma radu kterou vyuzivaj i ty ruzny bohaci, jak urychlit zapomenuti na chute (vime ze strevni trakt je druhej mozek), a to klistyrem. aplikovat denne po urcitej cas a clovek se citi znovuzrozen, osvobozen od drog. (pouze informuji, nemam vlastni zkusenost, pac klistyr jsem jeste neprovedla)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: elena1975

Příspěvek od rudo »

Sweetie píše: (pouze informuji, nemam vlastni zkusenost, pac klistyr jsem jeste neprovedla)
klistyr virgin, na ten prvy nezabudnes
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: elena1975

Příspěvek od Jindra »

Sweetie píše:jen tak dal. monarch ma radu kterou vyuzivaj i ty ruzny bohaci, jak urychlit zapomenuti na chute (vime ze strevni trakt je druhej mozek), a to klistyrem. aplikovat denne po urcitej cas a clovek se citi znovuzrozen, osvobozen od drog
ahááá
toto jsem nevěděl anebo již zapomněl, každopádně však potvrzuji,
poslední dva tři měsíce klystýruju velmi velmi poctivě (téměř denně),
prostě mne to baví (podobně jako ženu baví půsty),
chutě, dříve tak obtěžující, výrazně ustoupily. hmmm, díky Sweetie, teď už vím, čím to.
ahááá
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: elena1975

Příspěvek od bukaj »

Já teda také klystýruji, ale dlouhodobě denně se mi to nezdá jako rozumné, v hlavě mi vyskočila myšlenka o omezení přirozené práce střev - myenterikého reflexu.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: elena1975

Příspěvek od Jindra »

.
Bukaji naprostý souhlas, myslím na to, však taky občas dva tři dny vynechám, aby střevo nezlenivělo, jasná věc
nemíním to dělat věčně, teďko ale mám dobrej pocit, že po létech na vařeným očišťuju,
no a taky rád zkouším různý blbiny a teď zrovna to, jak se budu cítit po větší sérii klystýrů
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: elena1975

Příspěvek od elena1975 »

ahojte vyznavaci dobrych veci
dakujem za prispevky.ja smo si uz dakedy klistir davala.ale nemam dojem,ze sa nieco velkeho udialo.ani zo mna na neviem kolky den nesli ziadne tvrde kamene...ci rozne neduhy...väcsinnou okrem vody neslo nic.ale kto vie,mozno dakedy to zase vyskusam.
-zatial sa drzim celkom dobre.este stale oriesky,raw kolaciky a placky ficia.ale vzdy mensie zlo,ako klasicke sladkosti.samozrejme ovocie,salaty chlorofil.a vela energie.
-moj syn prisiel vcera zo skoly ze ho boli hrdlo.moju rodinu nenutim byt 100 perc. na raw strave.denne im nakrajam cely tanier ovocia.denne maju cerstvo vytlacene stavy.ale desiaty zatial klasika ze sunka,celozr. chlieb,maslo,zelenina.tlaci ma na srdiecku,ked to mojim detom robim.muz je mäsovy,tak on len tak obcas raw.ale vidi,ako mi to prospieva,tak uz mu nevadi,ze je susicka placiek cele dni zapnuta a susi a susi.

-takze spät k mojmu synovi.prisiel ze ho boli hrdlo,ze mu nie je dobre. bol bledy.povedala som mu,ze od teraz bude len na ovoci.vcera cely vecer a dnes ho necham na raw strave cely den.
-celkom dobre to akceptoval.uvidime,kolko s nim budem dnes bojovat.ci vobec.kedze nie je chory,len bolesti hrdla,zajtra pojde do skoly.ale dnes ho mam pod kontrolou.cely den stavy s pomarancov,jablcka,banany...a raw kokosovo bananove gulicky.tie miluju moje deti.takze zjedia v pohode.
-dnes ma tak napadlo,ze im mozem aspon ranajky robit raw.desiatu uz zial mrtvu.aj obedy....ale vecere by som im mohla tiez raw.zo zaciatku.zacinam mat v dusi nadej,ze aj deti na tieto veci dam.aj ked aspon na 50 percent.a ked budu väcsie,ze budu chciet same.
-akosik nemam este silu bojovat zo spolocnostou,co sa tyka mojich deti.s babkami...ci muzom..
-ale mam dojem,ze riesenia prichadzaju same.az som prekvapena,ako to vcera moj 7 rocny syn akceptoval...byt cele doobedie a vecer na raw.
-no..deju sa uzasne veci.
-ja som akosik prestala vahu sledovat.kedze som na orieskoch a co...chudnut nebudem.ale povedala som si,ze po ceste mäsovej ani mliecnnej momentalne ist neviem.dviha sa mi s toho zaludok.s mrtvych zvierat.
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Odpovědět