Luca - zase znovu

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše:no v kombinaci s kafem se nedivim :mrgreen:
:lol: jj, kafe...

ja mam s melounem i mono-zkusenost (asi rok 2007 na chvili) a to jsem chodila skoro jen na malou (casto). Mete streva jen kdyz ma co mest...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od midsummer »

luca píše:pozor nejsou to Strašnice, ale Strašice - bez "n" - od slova "strašiti"
ale bacha, všeobecně se tam dost chlastá :D - lidi tam maj´děsnou výdrž
Luco, nekecej, ve Strašicích jsme bydleli u manžových rodičů půl roku a žádnýho chlastavýho jsem tam neznala. Já jsem vlastně ani nikdy nevěděla, kde je tam hospoda. Že ty je schválně hledáš??? :lol:
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

no, asi záleží s kým se člověk stýká... Já když tam vezmu někoho z Prahy, tak zírá. Já jsem v části Dvůr - tam je 100 let stará hospoda U Andělů, pak tam bývala ještě jedna. Ve Vsi jsou hospody 2, tam nechodím. Na Huti je U Lenina (ofic. Na pile), dřív tam byla ještě hospoda Na Plzeňce, V chlívě a U Nácků... Je fakt, že počet hospod klesá, za první répy jich v obci bylo 14
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

dnes jsem s tátou absolvovala maraton po lékařských vyšetřeních. Tátu v noci probudily bolesti břicha. Řekl si, že to bude z jídla - včera se přejedl ředkviček v kombinaci s rybím salátem. Bolest byla ale stále neměnná a nedostavil se průjem ani zvracení. Tak mi ráno volal, že je mu zle, potřebuje k doktoru a není schopen řídit. On se k doktorům normálně zrovna nehrne. Tak jsem pro něj jela a jeli jsme na polikliniku. Praktická lékařka mu proimatala břicho, na nic nepřišla, poslala ho na chirurgii. Tam prohmatali břicho, na nic nepřišli. Poslali na rentgen a sono a zpátky na chirurgii. Objevili ledvinový kamínek, který se mrcha přesunul z ledviny, kde býval před lety, do ústí močové trubice. Řekli, že je to buď tím nebo jídlem nebo obojím. Tátův stav nezměněn. Poslali ho do nemocnice na urologii. Tam tátovi píchli novokain a poslali znovu na rentgen. Chtěli si ho tam nechat a vyndat ten kamínek. Novokain ovšem začal působit, takže jim táta podepsal revers s tím, že přece nemůže všeho na týden nechat. Užívali jsme doktorů od 9h do 16h, v životě jsme jich tolik neviděli. Na závěr jsem tátu zas odvezla do ateliéru - on prostě musí malovat - a jsem v očekávání věcí příštích...
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

novokain už určitě nepůsobí a táta je v pohodě
možná to bylo přece jen ředkvičkama co se praly s rybím salátem a při té rvačce tlačily na ledvinový kamínek?
radila jsem jíst hodně melounů (jejich šťáva prý rozpouští tyhle kamínky), ale kamínek je půlcentimetrový a to už prý nezabere
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

luca píše:no, asi záleží s kým se člověk stýká... Já když tam vezmu někoho z Prahy, tak zírá. Já jsem v části Dvůr - tam je 100 let stará hospoda U Andělů, pak tam bývala ještě jedna. Ve Vsi jsou hospody 2, tam nechodím. Na Huti je U Lenina (ofic. Na pile), dřív tam byla ještě hospoda Na Plzeňce, V chlívě a U Nácků... Je fakt, že počet hospod klesá, za první répy jich v obci bylo 14
Ve vesnici kde jsem vyrůstala, bejvala za první répy samá hosppoda. Po válce druhý už jen asi dvě, po sametovce je zase každej druhej, no, tochu přeháním, barák hospoda.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

jak se člověk dostane doktorům do spárů tak je to většinou na dlouhý lokty. taky si myslím, že na kamínky jsou nejlepší melouny, jde o to zda je tatínek bude chtít konzumovat.. tak držím palce aby bylo vše ok aby si tatínek mohl bez rušení zase malovat :D
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

květo, díky za přání. Táta melouny moc rád, v tom není problém. Bohužel rád i salámy - on je takový všežravec - ale nepřehání to. Poslední dobou mi dělá radost, každý den konzumuje dost ovoce a zeleniny, ostatní věci velmi střídmě
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

No tak držím palce Luco, aby tatínkovi to nadšení pro ovozel vydrželo a rostlo. :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Samira »

luca píše:novokain už určitě nepůsobí a táta je v pohodě...
radila jsem jíst hodně melounů (jejich šťáva prý rozpouští tyhle kamínky), ale kamínek je půlcentimetrový a to už prý nezabere
Moj tato na lieceni vyhnal nemaly ladvinovy kamienok pitim plzenskeho piva. Vraj mu to poradil doktor a tatino nemal na vyber, inak by ho cakala (dalsia) operacia. Tak vraj za popoludnie vypil 12 Plzni a kamienok vysiel. Mozno pomohlo mnozstvo tekutin, no myslim, ze horke pivo malo na tom tiez nemaly podiel.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

tak to tátovi poradím - on je jinak spíš vinař, ale dáme pro změnu pivní víkend (ostatně na plzeňsku) m:-)
jinak teď byl v té nemocnici na kontrole, ale u nějakého doktora, kterého mu domluvila známá, a ten říká, že operace není nutná ... co doktor, to názor - ergo doktorům věřit-nevěřit?
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

nakonec táta přece jen skončil na operačním stole a je fakt, že to, co z něj vyndali, nebyl ani tak kamínek jako spíš šutrák
bylo to ovšem s komplikací - lokální anestezie mu umrtvila i část mozku, která řídí dýchání (tak jsem si přeložila do lidské řeči informace z pěti telefonátů se třemi různými doktory :? ) - takže táta dýchat jednoduše přestal, museli ho intubovat a dát celkovou anestezii
po operaci ho dali na aro než z něj ta špatná anestezie "vyvětrá"
prý se to občas stává, zažila jsem ale pár hrozných hodin
táta o ničem neví, ten to prostě zaspal
je naprosto v pohodě, už myslí na práci :D
no a já před týdnem odstěhovala třetinu nábytku kamarádovým transitem, dobře půlka věcí už je taky přemístěná, za týden odstěhujeme zbytek až na nutné minimum, se kterým přežijeme poslední 4 dny školního roku (matrace, spacáky, kočičí pelíšek a psí pelíšek) a pak tradá
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

panečku, to se asi tatínkovi ulevilo, když z něj vydolovali takovej balvan, na melouny už bylo pozdě co?

tak se konečně děvčata stěhujete, možná že už jste i přestěhovaný.. těším se na nové zprávy snad ne strašidelný ze strašnic. :D
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

stěhovaly jsme se v pátek a celý víkend jsem jenom vybalovala. Přestože jsem od března eliminovala zbytečnosti, máme nějak moc věcí. I když jsme se se vším všudy vešly do transita s návěsem. Stěhovali nás kamarádi a celé nás to stálo 500,-. Stěhovací firma mi to nabízela za 12 tisíc... I když mne to teda ještě v budoucnu bude stát pár piv :-). No a teď jsme ještě do čtvrtka - konec školního roku - v Praze. Máme tu jen každá nafukovací matraci, peřinu, polštář, trochu šatů a kocour a pes pelíšky a misky. Úžasnej minimalismus, ale už aby byl čtvrtek...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

luca píše: Přestože jsem od března eliminovala zbytečnosti, máme nějak moc věcí.
to znam. Clovek eliminuje a eliminuje, ale porad toho pouziva docela dost a pri presunu to pozna. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

já mívám období kdy nemám nic a pak jen to nejnutnější a pak i až moc a vše to beru ok :D
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

včera kvečeru jsme se definitivně dopřestěhovaly! Poslední dny byly dost hektické, takže jsem po příjezdu vybalila nejnutnější a padla do pelechu. Báječně jsem se vyspala, ráno jsem vyrazila na zadní konec zahrady pro pár listů kopřivy (zaleju je pak horkou vodou a popíjím celé dopoledne). Cestou jsem zjistila, že na třešních už jsou některé zralé (my máme pozdní bhrupky, bývají až 2.týden července), tak jsem se napásla a pokračovala ke kopřivám, vedle kterých jsem okusila rybíz. Pak se psem do lesa, který je 50 metrů nad chalupou. V lese běh (v Praze jsem nikdy neběhala, tady mne to baví). Teď mne čeká práce, kolega mi na notebooku oastavil připojení na pracovní server, takže můžu nejen na mail, ale i na všechny soubory. Prostě takhle nějak jsem si to představovala :-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

moc hezký, úplně to jasně vidím, tu romantiku lyrického léta v domečku se zahrádkou u lesa..

je to už hodně dávno, měla jsem bylinkové období, a bylinky jsem si macerovala ve velký zavařovací sklenici na sluníčku
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

tak jsem si po delší době vzpomněla na vitariány...
jsme v podstatě dozabydlené, je tu báječně, až doteď bylo dost třešní, teď už hnijou...
dnes jsem konečně sehnala dříví na zimu - ono to není tak jednoduché, pokud člověk nechce topit klestím (rychle shoří, pořád se musí přikládat), jsou 2 možnosti: 1. hajný dá povolenku na nějakou část lesa, kde si lze skácet soušky, eventuálně odvézt silnější větve co zbyly po skácení velkých stromů - tzn. mít motorovku (nebo dost páry na práci se sekyrou), vozík za auto, doma to naštípat..., 2. koupit - zájem je velký, ceny různé, navíc je to často dřevo vhodné pro zimu napřesrok neb není vyschlé...
po zorientování se v problematice jsem dostala tip a mám dřevo dubové, vyschlé, nařezané :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 0:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

cepheus, to jo fakt dobrý!
můj problém je, že jsem to v návalu všech činností kolem stěhování drobátko zanedbala
ono jen to dříví natahat z lesa a nařezat zabere nějaký čas - sice mám pár ochotných kamarádů, ale už jsem je využila na maximum při stěhování a mají taky své starosti...
na příští zimu se holt začnu připravovat od jara jako ostatní
já topím na krbová kamna s výměníkem - mám ještě nějaké šindele a trámky ze staré střechy, což je dobré na zátop, ale pak tam člověk potřebuje dát poleno, aby nemusel pořád přikládat....
celkem na zimu potřebuju cca 7 m3 (pokud bude tak krušná jako ta poslední)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 0:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

tak přeju ať se baráček podaří
Ytong je v pohodě - slušné izolační vlastnosti a stavba odsejpá rychleji než s cihlou plnou pálenou.... stejně na to dáš fasádu
ty sruby z celých kmenů tady stejně působí nějak cize, podivně bachratě
tradiční roubenka z trámů a s vymazanými sparami sem patří spíš, znám chlápka, co si takovou postavil úplně nově - zachoval technologie, proporce, vybral jednu z tradičních barevností .... a dopadlo to skvěle ... finančně ovšem náročnější
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 0:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

už mi zbývá jen dorozvěsit pár obrazů (máme jich pěknou porci, takže je rozmisťuju vždy podle občasné inspirace, někde i 2 nad sebou...) a jsme zabydlené
každé ráno běhám po lese (když musím do Prahy tak odpo po návratu) a já celoživotní neběžec jsem se propracovala k 5km :D
jinak stravu moc neřeším - jím co je - třešně došly, zato jsou teď levné melouny - s těmi vystačím dopoledne, no a krom nich co potkám, respektive co vařím dceři (klidně i brambory, rýže, těstoviny) a taky občas čokoška
takže teď vita nejsem, ale cítím se skvěle a přirozeně - ono se to třeba zas promění... :D
hlavně se mi líbí, že mne to vůbec ale vůbec netrápí
a abych nezapomněla taky víno (v tekuté podobě), občas kvasnicové pivo a různí paňácové - neb hojně probíhají seznamovačky 8)
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

tak si říkám, že si dám na nějaký čas pauzu - ovozel moc neřeším, takže v tomhle směru tady teď asi ničím neprospěju
takže tady mnohdy zbytečně vylejvám nějaký svý názory na věci, na kterých mi záleží, pak se nechám strhnout k většinou neplodné diskusi... žere to čas a energii
ale nikdy neříkej nikdy
prostě na chvíli pauza
mějte se co nejlíp
za čas sem juknu a budu zvědavá, kam se vše posunulo
takže zatím
.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

tak vás všechny zase po delším čase zdravím
je to zajímavé číst si po delším čase deník vlastní
a taky deníky ostatních - vidím, že vše je víceméně při starém :)
žiju si v pohodě na vesnici
pomalu se chystám spolu s přírodou na nové kolo zahradních prací
v tom minulém (prvním) jsem vypěstovala: ředkvičky, saláty, cibuli, kedlubny, květáky, brokolice, cukety, hrášek, jahody, fazole, mrkev, oregano, pažitku, brambory
a stromy spolu s keři bez mého přispění dodaly třešně, rybízy, švestky, jablka
doteď máme jablka, brambory, mrkev
poslední cuketa ve sklepě nedožila - vyhodila jsem ji před měsícem
topivo jsme s přáteli obstarali na povolenku v lese - v létě jsme káceli, na podzim svezli a rozřezali, průběžně štípu
náklady na topení na celou zimu byly necelá tisícovka (za benzín do pily, naftu do traktoru a povolenku)
ještě nějak vyrábět vlastní elektřinu - na solár nemáme, žijeme nízkorozpočtově
dcera si tu zvykla, vyznává punk a učí se japonsky :D
konzumuju co potkám - vyjma vlastních výpěstků i chleba a víno v tekuté podobě
s jarem bych to ráda trochu odlehčila - možná zase přiblížení k vita?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:tak vás všechny zase po delším čase zdravím
je to zajímavé číst si po delším čase deník vlastní
a taky deníky ostatních - vidím, že vše je víceméně při starém :)
žiju si v pohodě na vesnici
pomalu se chystám spolu s přírodou na nové kolo zahradních prací
v tom minulém (prvním) jsem vypěstovala: ředkvičky, saláty, cibuli, kedlubny, květáky, brokolice, cukety, hrášek, jahody, fazole, mrkev, oregano, pažitku, brambory
a stromy spolu s keři bez mého přispění dodaly třešně, rybízy, švestky, jablka
doteď máme jablka, brambory, mrkev
poslední cuketa ve sklepě nedožila - vyhodila jsem ji před měsícem
topivo jsme s přáteli obstarali na povolenku v lese - v létě jsme káceli, na podzim svezli a rozřezali, průběžně štípu
náklady na topení na celou zimu byly necelá tisícovka (za benzín do pily, naftu do traktoru a povolenku)
ještě nějak vyrábět vlastní elektřinu - na solár nemáme, žijeme nízkorozpočtově
dcera si tu zvykla, vyznává punk a učí se japonsky :D
konzumuju co potkám - vyjma vlastních výpěstků i chleba a víno v tekuté podobě
s jarem bych to ráda trochu odlehčila - možná zase přiblížení k vita?
to je super
všechno
tedy jen to dřevo by bylo lepší tak ze 2 ročky vysušit, bude ještě lepší výhřevnost a čistčí komín
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

s tím dřevem máš buci samozřejmě pravdu, ale vzhledem k tomu, že jsme káceli hlavně soušky, to celkem jde
teď dělám projekt pro jedny lidi co před 3 lety museli pokácet 100letý jasan neb jim kořeny narušovaly statiku baráku a mají ho celou tu dobu uskladněný v kůlně
dřevem netopí a tak mi ho nabídli
napřed mě nějakou dobu oťukávali, protože paní s tím stromem vyrůstala, z kácení byla smutná a tak se rozhodla, že pokud na otop tak jedině někomu, kdo se jí bude líbit
tak mám radost, že jsem prošla
česnek už mi vykukuje cca 5 cm
teď jen aby už zima vysmahla - sníh sice taje, ale prej se má zas ochladit, ach jo, letos mi to přijde dlouhý
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

dnes strava celkem vyvážená - jablka (už jsou zcvrklá, ale sladká), brambory (vařené, ale vlastní), kešu, teď sladké červené, pak plánuju pomeranč
dneska zase jednou hezky, taje a tak jsem na konci této zimy už potřetí vyrazila ohledávat a čistit zahradu opět doufaje že už nenasněží
dítko mi odjelo do Plzně vzdělávat se v japonském jazyce, tak přemýšlím, jestli nevyrazit do hostince
na jednu stranu jsem si částečně předsevzala hostinec do velikonoc vynechat (moje pojetí katolického půstu)
na stranu druhou když člověk pracuje sám doma, tak se baví jen s dcerou, zvířaty a po telefonu s úředníky na stavebních úřadech ...
když chci kontakt s lidmi, jdu ke kamarádovi (ten okamžitě otvírá flašku vína) nebo do hostince (hospodský jak mě vidí dává finskou vodku do mrazáku - vždy když chci odejít mi nalévá panáky zdarma) anebo někdo z kámošů přijde a samozřejmě ne s prázdnou :lol:
tak asi zůstanu u toho červeného doma a exces si naplánuju na pátek :mrgreen:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

luca píše: kešu, teď sladké červené, pak plánuju pomeranč...
lekla jsem se, že červené kešu. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Pavluska píše:
luca píše: kešu, teď sladké červené, pak plánuju pomeranč...
lekla jsem se, že červené kešu. :)
:D kešu já zásadně bílé, víno raději červené :)
dnes ráno běh po lese v těžkých punkových botách v obavě, že tam bude mokro, ale ono tam bylo zmrzlo :roll:
pak odvolána skorosousedy na poradu jakou barvou mají vymalovat obývák
pak štípání třísek, protože už zase musím roztopit hned ráno neb se ochladilo, poletuje sníh...
prostě 1.jarní den :mrgreen:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

jasan je výborný
mám štěstí, že jsi tak daleko, být v naší vesnici to by byl můj konec,
v hostinci totiž netočí nic moc
a vínu sám moc nedávám, ale též jiné než sladké neberu
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše:jasan je výborný
mám štěstí, že jsi tak daleko, být v naší vesnici to by byl můj konec,
v hostinci totiž netočí nic moc
a vínu sám moc nedávám, ale též jiné než sladké neberu
už jsem tady dva skalní pivaře předělala na občasné vinaře - to je cesta :mrgreen:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:
buc11 píše:jasan je výborný
mám štěstí, že jsi tak daleko, být v naší vesnici to by byl můj konec,
v hostinci totiž netočí nic moc
a vínu sám moc nedávám, ale též jiné než sladké neberu
už jsem tady dva skalní pivaře předělala na občasné vinaře - to je cesta :mrgreen:
no, já mám ve sklepě několik beden kadarky a to ročníky 2008 až 2010, červené, sladké, makedonské takřka be tříslovin a kyselin z lídlu,
ale po značné nadkonzumaci ovoce už nemám na víno až takovou chuť
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

to máš, buci, dobrý - zásoby a malá chuť ...
já letos dost trpím prodlužující se zimou, už bych chtěla víc slunce a ono nic nebo minimum
v tom makedonském či bulharském to slunce trochu cítím
dnes zatím pomeranč, kešu
koupila jsem si lněné semínko - mám matnou vzpomínku že jsem to kdysi pojídala poránu
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:to máš, buci, dobrý - zásoby a malá chuť ...
já letos dost trpím prodlužující se zimou, už bych chtěla víc slunce a ono nic nebo minimum
v tom makedonském či bulharském to slunce trochu cítím
dnes zatím pomeranč, kešu
koupila jsem si lněné semínko - mám matnou vzpomínku že jsem to kdysi pojídala poránu
to tam mám už leta pro nečekané návštěvy, vitariánky co se mi podařilo ke mně nalákat na meruňky, byly dosud striktně antivinné, a jindra s manželkou (protože se zdrží jen krátce) to nevytrhnou,
kešuové závislosti jsem se zbavil již dávno, nyní mi stačí denní krabička močených vlašáků
a na počasí jsem již zaslal několik protestů
dnes již také orechy, pomeranč a mandarinka, vinná ochutnávka tu v práci se odkládá vzhledem k pondělnímu půstiku až na úterý
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

škoda, buci, že jsi tak daleko - ráda bych s vínem trochu pomohla :)
já dnes zatím dvě scvrklá jablka
a schroupala jsem lžičku lněných semínek (už se mi sice vybavilo, že jsem z nich dřív sušívala jakési placky, ale kouzlo vita stravy spatřuji především v tom, že se dá jíst potravina bez úprav, takže kašlu na placky)
já mohu ochutnávat víno klidně i během pracovního procesu (pokud nemusím někam jet autem), arbeituju doma a jsem sama sobě šéfem :D
ale od bujarých studentských let jsem se už přece jen posunula - neochutnávám před polednem
ráno svítilo slunko, to člověk hned líp snáší, že je půda zmrzlá a zaprášená sněhem, v lese bylo báječně, ptáci zpívali jak vzteklí, datlové makali, na výpravu do lesa se mnou šla nejen naše psová (viz avatar), ale i oba naši kocouři - připadala jsem si jak František z Assisi, když kázal zvířatům - já teda byla zticha
teď se ale zase zatáhlo, tak jdu vyrábět hezké počítačové obrázky vyprojektovaných domečků
taky potřebuju kreslit, ale ateliér je taková letnější stavba, tak čekám až mi tam neumrznou ruce, v chalupě je méně světla a v ateliéru je to něco úplně jiného, ale jestli se to počasí neumoudří, budu se do toho muset pustit v chalupě, protože v červenci budu mít výstavu a mám zatím jen asi třetinu věcí co jsem stihla na podzim
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:škoda, buci, že jsi tak daleko - ráda bych s vínem trochu pomohla :)
já dnes zatím dvě scvrklá jablka
a schroupala jsem lžičku lněných semínek (už se mi sice vybavilo, že jsem z nich dřív sušívala jakési placky, ale kouzlo vita stravy spatřuji především v tom, že se dá jíst potravina bez úprav, takže kašlu na placky)
já mohu ochutnávat víno klidně i během pracovního procesu (pokud nemusím někam jet autem), arbeituju doma a jsem sama sobě šéfem :D
ale od bujarých studentských let jsem se už přece jen posunula - neochutnávám před polednem
ráno svítilo slunko, to člověk hned líp snáší, že je půda zmrzlá a zaprášená sněhem, v lese bylo báječně, ptáci zpívali jak vzteklí, datlové makali, na výpravu do lesa se mnou šla nejen naše psová (viz avatar), ale i oba naši kocouři - připadala jsem si jak František z Assisi, když kázal zvířatům - já teda byla zticha
teď se ale zase zatáhlo, tak jdu vyrábět hezké počítačové obrázky vyprojektovaných domečků
taky potřebuju kreslit, ale ateliér je taková letnější stavba, tak čekám až mi tam neumrznou ruce, v chalupě je méně světla a v ateliéru je to něco úplně jiného, ale jestli se to počasí neumoudří, budu se do toho muset pustit v chalupě, protože v červenci budu mít výstavu a mám zatím jen asi třetinu věcí co jsem stihla na podzim
jinak já už si trochu kadarky 2008 svojí co tu mám pro případ duchovní nouze dal, ale nechtěl to tak veřejně přiznat
měl jsem tam původně i pozvání, ale pak to smázl, ovšem v červenci když byste měli cestu a byly ty meruňky tak to bývá opravdu zážitek že ani na to víno není chuť,
tak snad v létě, to se chystám na brusle někam do německa že bych ho přiložil do auta,
kdysi jsme chodívali na procházku s kozou a to s nama šel taky ještě pes a kočka, ta ale jen tak kilák
kouzlo vitariánství spatřuji, též v tom, že se to maximálně oloupe
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

meruňky miluju!
mohla bych se v létě vypravit na Moravu - mám kamarádku v Uherském Hradišti
anebo když pojedeš do Německa, jsme při cestě
my máme v červenci výborné třešně chrupky - bývají kolem půli července
já už taky ochutnávám, přestože není poledne, ale drobátko spolu s pomerančem dělá dobře
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:meruňky miluju!
mohla bych se v létě vypravit na Moravu - mám kamarádku v Uherském Hradišti
anebo když pojedeš do Německa, jsme při cestě
my máme v červenci výborné třešně chrupky - bývají kolem půli července
já už taky ochutnávám, přestože není poledne, ale drobátko spolu s pomerančem dělá dobře
tak už jen aby byly, nějakej rok nejsou vůbec, to mám aspoň v červenci volno
Německo mám zatím v hlavě, ale určitě bych přinejhorším udělal loni osvědčené jižní čechy nebo lipno, tam jsou též pěkné tratě pro nezávodníka
třešně já mám již v květnu,
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

u nás v květnu teprv kvetou - je tady trochu drsnější kraj (530 m.n.m.)
zatímco chudák počítač maká a rendruje perspektivy, prošla jsem různé starší příspěvky a s hrůzou zjistila, že až na pár zářných exemplářů maj lidi hromadu zdravotních problémů
předpokládám, že je to tím, že lidi spíš píšou o problémech než o tom, že je všechno prima (takoví tu taky jsou ale v menšině)
tak zuřivě přemýšlím jestli jsem fakt tak dokonale zdravá, spíš si asi nic nepřipouštím a jak nechodím k doktorům, o ničem nevím
i když můžu přihodit aspoň jeden úraz bych se začlenila: v létě při samovýrobě dřeva se při kácení jedna naštěstí malá souška utrhla a padala přesně kolmo na původně naplánovaný směr a tam jsem zrovna stála, začala utíkat, ale ono to padá fofrem, takže mě to ještě bouchlo na bedra
bylo z toho odražené maso, kamarád pěstuje konopí a vyrábí masti, tak mi to na to dal
zdárně se to hojilo, pak jsem ale šla na koncert Pumpy (jejich bubeník je odsud), tam se nechala strhnout a zapogovala, otřesy neudělaly dvakrát dobře - udělala se boule, pak horečka...
za pár dní už jsem nevydržela, svěřila se a byla odvezena na chirurgii
tam mě rozřízli, vytekl litr tekutiny - úžasná úleva :D
prostě nešikovný maso se musí otlouct
ale teď jak počítač dorendruje se jdu z těch příběhů uklidnit do hostince
kecám - to jsem plánovala i předtím - přes zimu je malá návštěvnost, tak jsem si dala závazek alespoň jednou týdně hospodského podpořit
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Panda »

Co renderuješ, nějaký stavební projekt nebo jsi grafička?
Naposledy upravil(a) Panda dne pát bře 22, 2013 18:03, celkem upraveno 1 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

Jeej, chudak nesikovny maso :? Ranku bych asi v prvni rade promyvala urinou, ale asi bych si nevedela rady s tim jak tam to maso dat zpatky... asi prilozit a pockat jestli to sroste???
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Pando, rendruju projekty 4 rodinných domků, jeden místní živnostník uložil peníze do nákupu čtyř stavebních pozemků vedle sebe s tím, že chce, aby se tam postavilo něco hezkého a teď jak jeho firma nemá práci, tak vymyslel, že by jeho zaměstnanci mohli pracovat na stavbě, aby je nemusel propustit
takže jsem udělala studii a teď vyrábím propagační materiály, aby se ty domky podařilo prodat a tím zafinancovat stavbu
takže stavební projekt, ale grafiku dělám taky, architekturu jsem vystudovala, grafiku se učila odmala od táty

Fiono, problém byl v tom, že se vrchní maso oddělilo od spodního a vzniklá dutina se vyplnila vodou - ale to až po tom tanci, předtím to bylo jen napuchlé
a jak to rozřízli a vyteklo to (voda s krví), tak to pak postupně samo srostlo - ale byl to delší proces, stalo se to v srpnu a až teď už tam není ani nejmenší otok, jen jizvu po naříznutí
no, měla jsem kliku
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

i přes včerejší (teda už dnešní) pozdní návrat z hostince funguju čile od relativně brzkého rána
kocovina jen lehounká, snadno to spravil pomeranč
pak lžička lněného semínka
v poledne brambory
procházka vymrzlým lesem, ledově foukalo, ale aspoň svítilo
pak garpefruitový likér
oříšky
pomeranč
ještě musím pracovat, těším se do pelechu
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od culka »

Ak chces pomoct s vinom, tak sa zastav. Dnes sme sa vykotili pred dom tesne po obede a dnu sme sa zasunuli pred stvrtou. To sme dali kazdy kavu, slahackovy pohar s berries a litrik cerveneho. Psiska pomahali likvidovat sneh a nosili lopticku. Obcas sa im stratila v zaveji.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

culka píše:Ak chces pomoct s vinom, tak sa zastav. Dnes sme sa vykotili pred dom tesne po obede a dnu sme sa zasunuli pred stvrtou. To sme dali kazdy kavu, slahackovy pohar s berries a litrik cerveneho. Psiska pomahali likvidovat sneh a nosili lopticku. Obcas sa im stratila v zaveji.
zní to idilicky :D
škoda že jste tak nějak mimo můj dosah :(
tady byl celý den ledový silný vítr, ven se moc nedalo, uklidnilo se to až se setměním
ale taky když je slunečno, zalezu s lahví sladkého červeného a s knihou do závětří
tyhle okamžiky miluju, mám pocit, že pro tohle žiju
nicméně dnes žádné víno neproběhlo, dnes mi nejvíc ze všeho chutnala voda z kohoutku
jinak strava obdobná jak včera, jen v poledne místo brambor spagetti s olivovým olejem
dnešek celkově proběhl v duchu hesla "arbeit macht frei"
a zítra dopoledne si dám návštěvy stavebních úřadů - to fakt nemusím, ale je to prostě občas nutné
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

No jo, kurva zima se tvari jakoze letos jaro neprijde. Vsak nejsi tak blba abys ji na to skocila :D Zem se toci a bude tocit.

Btw, jsem si radsi dnes koupila filtr. Takovy ten dzbanek na vodu co prefiltruje co se da... co uz. Mam to radsi nakupovat ve flaskach? Dobre, priplatim si a piju relativne OK vodu. Co vic chtit od teto metropole, dobre ze voda tece, jeste k tomu tepla...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

tady je snad voda dobrá, navíc můžu přepnout na studniční

mám za sebou úřady, ještě jsem dnes nic nekonzumovala
když není klid, nebaví mě jíst
ale teď začnu - pomerančem
Odpovědět