Luca - zase znovu

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: luca

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

tak já asi tu jedničku zkusím - asi by to chtělo do novoluní
tak nevím - zítra? (jestli to není narychlo)
v pátek určitě ne (jdu na abiturientský večírek)
sobota? (pokud se na tom večírku zvládnu krotit)
neděle (nejzazší možnost)
pondělí je nevhodné (hradní kolotoč)
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

vlastně - jak dlouhá je jednička?
já to vždy brala tak, že jeden den jím naposled večer, druhý den nic, třetí den ráno šťáva, pak ovoce atd
takže je to vlastně cca 36 hodin
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Panda »

luca píše:...takže je to vlastně cca 36 hodin
Lidi to často počítají špatně, když počítají interval od jídla k jídlu. To by pak mohli říkat, že půstují od snídaně do oběda. Jídlo se nějakou dobu tráví. Půst se dá počítat až od okamžiku, kdy se vynechá jídlo, které by jinak běžně bylo. Takže když se večer jí, přes noc se to ještě spotřebovává a teprve až se ráno vypustí první obvyklé jídlo (na které je organismus jinak zvyklý) tak to je začátek půstu, což je do příští snídaně 24 hodin a ne 36 jak se často chybně uvádí.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Samira »

36 vyzera ovela lepsie, nez 24 :-P
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Jo, 36 zní hrdě:-), ale vlastně jsem si vždy myslela, že je to tak, jak říká cepheus a Panda...až mi někdo tvrdil, že to přeháním. Já ty 1 držela naposled ještě před vita pokusy (byla jsem rozežranej vegan), teď to třeba půjde líp:-). Už jsem se rozhodla-dám to zítra. Teď jsem dala zeleninu, později dám ještě pomeranč... A pak až v pátek ráno šťávu
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od lumoska »

Aha takto...ok uz som sa zlakla, ze som nahodou drzala 36-ky :D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

takže po dlouhé době pokus o jedničku
jsem zvědavá, jestli to půjde lépe než před lety :roll:
je fakt, že tehdy jsem krom práce dělala ještě instruktorku chen taiji (čínské BU) - takže celé odpo a večer tréninky s různými kopy, údery, otočkami... a mně se z půstu motala hlava (a ještě k tomu bolela)
teď je mi zatím hej - ostatně normálně si někdy teď teprve dávám první jídlo (nějaké hodně šťavnaté ovoce)
před lety krize přicházívala někdy po 14.hodině - tak uvidíme
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od xHardCorex »

luca píše:takže po dlouhé době pokus o jedničku
jsem zvědavá, jestli to půjde lépe než před lety :roll:
je fakt, že tehdy jsem krom práce dělala ještě instruktorku chen taiji (čínské BU) - takže celé odpo a večer tréninky s různými kopy, údery, otočkami... a mně se z půstu motala hlava (a ještě k tomu bolela)
teď je mi zatím hej - ostatně normálně si někdy teď teprve dávám první jídlo (nějaké hodně šťavnaté ovoce)
před lety krize přicházívala někdy po 14.hodině - tak uvidíme
Drzim palce. nech ti to vyjde:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:takže po dlouhé době pokus o jedničku
jsem zvědavá, jestli to půjde lépe než před lety :roll:
je fakt, že tehdy jsem krom práce dělala ještě instruktorku chen taiji (čínské BU) - takže celé odpo a večer tréninky s různými kopy, údery, otočkami... a mně se z půstu motala hlava (a ještě k tomu bolela)
teď je mi zatím hej - ostatně normálně si někdy teď teprve dávám první jídlo (nějaké hodně šťavnaté ovoce)
před lety krize přicházívala někdy po 14.hodině - tak uvidíme
skvěle, jednička je nejhorší a zvlášť odpoledne až navečer a je to vo vůli, já nikdy nepiju to je nejlepší
to sou kraviny, počítá se to od jídla k jídlu, nechodí každej spat v 8, někdo jí v noci nebo až po ní atd, proto 36ka je správně
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

cepheus píše:
buc11 píše:.. já nikdy nepiju to je nejlepší to sou kraviny..
Buci, nejsou kraviny, neznamená že Ty jako 1 promile populace snášíš dobře suchoše, že je dobře snáší i 99,9% ostatních lidiček. :)
Opak je pravdou, lidi pijou málo a hroutí se proto kvůli bolestem hlavy první den.
To nemám vyčtený, ale vyzkoušený v nejbližším okolí, čuměl jsem pro kolik lidí je jednička těžký problém (v dobách kdy mě ještě bavilo půst někomu osobně předkládat jako řešení problémů, dnes už jsem z toho načisto vyléčenej a poradím jen tomu kdo má sám zájem, ne proto, že bych se z nudy dloubal v nose). :)
Snažím se na to koukat hlavně nejen skrz vlastní optiku, ale skrz to, co většina lidí bez problémů dá.
Znovu opakuju, na suchoše si může troufnout až hodně zkušený frajer, co už má pár vodních půstů za sebou (což předpokládám, že jsi).
Ne však jedničkář, co překonává přesně tyhle počáteční symptomy.
pardón, pardón,
tam chyběla čárečka, ty kraviny patřily až k těm 36ti hodinám, k pitným regime bych si to nedovolil
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Samira »

cepheus píše:...Tak to jsem vlastně neobědval 3.456.000 sekund, to je numero, co ? :P
Teď si představ, že se na konci spleteš a najíš se o pár vteřin dřív, no není to na mašli ? :mrgreen:
Rozhodne! To musis okamzite dat cele a pekne odznovu! :D (aka som rada, ze si to vtedy zmakol)

Luca - dufam, ze sa pokus o jednicku vydari, kazda hodina je dobra...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

cepheus píše:Sami jsem taky rád, že jsi zmákla (jste zmákly :) ) 1.814.400 sec, klobúk dole .. :D

Buc, v tom případě naopak já pardón pardón, že jsem nepochopil čárku, ale stejně model 1 půstovního dne mi vyhovuje jak jsem popsal. :D
I když, v podstatě nejíš od večera tudíž připouštím, že první den může být 36h, ale dál už den o 12h nenafoukneš a počítáš po 24h, čiže pro zjednodušení jednotka půstu = 24h =1den a basta. :D
samozřejmě se jedná o první nebo poslední den, a ten může být skončíš-li v 13:45 a nikoliv v 18:00 a začneš až v 11:52 a nikoliv v 6:00 eště víc
nicméně s jednotkou půstu "den .. a basta" souhlasím
mám zrovna už od 11:00 vypracovat pro šéfika akousi zprávu, ale napadají mě jen samé takéto ovádoviny, které tam nelze nijako zapracovat
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Samira »

buc11 píše:mám zrovna už od 11:00 vypracovat pro šéfika akousi zprávu, ale napadají mě jen samé takéto ovádoviny, které tam nelze nijako zapracovat
A naco mas nas? Kopni sem temu, daco uz len vypracujeme, neboj :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

Samira píše:
buc11 píše:mám zrovna už od 11:00 vypracovat pro šéfika akousi zprávu, ale napadají mě jen samé takéto ovádoviny, které tam nelze nijako zapracovat
A naco mas nas? Kopni sem temu, daco uz len vypracujeme, neboj :D
bohužel to je konkretni o naší firmě, aby nám banky zas pučily, abstraktní blábol bych zvládl sám
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše:
Samira píše:
buc11 píše:mám zrovna už od 11:00 vypracovat pro šéfika akousi zprávu, ale napadají mě jen samé takéto ovádoviny, které tam nelze nijako zapracovat
A naco mas nas? Kopni sem temu, daco uz len vypracujeme, neboj :D
bohužel to je konkretni o naší firmě, aby nám banky zas pučily, abstraktní blábol bych zvládl sám
to musíš holt spáchat nějaký chvalozpěv :D
koukni do novin a vyber si taková ta slova jako konkurenceschopný, smysluplný, ohleduplný k životnímu prostředí, trvale udržitelný rozvoj...
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

jinak blíží se čtvrtá a mně je furt fajn
je fakt, že mi půl dne dokonale zapláclo koordinační jednání se statikem, takže jsem na to nemusela myslet, pak jsem dala procházku, teď kreslím, pak procházka domů...
blbej bude možná večer - vyrazím se psem
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Panda »

buc11 píše:bohužel to je konkretni o naší firmě, aby nám banky zas pučily, abstraktní blábol bych zvládl sám
Něco jako: "Pánko dobrý dajte korunke sedem dzecí na krke všetky choré už pat dnou nemaly nič v hube"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

cepheus píše:Touhle dobou si 1.den říkám vždycky už jsem za vodou, ještě 3-4 hoďky, zalehnu a zbytek zaspím, den je za mnou, pohodička. :wink:
(eště sem tady, zplodil 3 věty, to je průměr 1 na hodinu, ale ten si teď )zkazím
-to je vlastně pravda, já si řeknu, že vlastně po 17:00 už nejim, takže pohoda, v tuto dobu už bych to nikdy nezkazil po tom co sem odtrpěl
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Jo, vypadá to, že to nezkazím - už je 19h. Tělesně vůbec netrpím-hlava nebolí, hlad minimální. Akorát jsem trochu pomalejší. Trpí jen má psýché-chybí mi ty požitky z jídla...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od culka »

To sa tak dobre cita s plnym zaludkom. Teraz uz asi spis, takze dobru noc, rano sa dotankuj vodou a mozes pokracovat. :wink:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:Jo, vypadá to, že to nezkazím - už je 19h. Tělesně vůbec netrpím-hlava nebolí, hlad minimální. Akorát jsem trochu pomalejší. Trpí jen má psýché-chybí mi ty požitky z jídla...
no právě, to je na tom to nejhorší, mně nic není , hlad není, většinou je mi až dobře a to mě právě psychicky deptá, že k tomu nemůžu ještě jest
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Zvládla jsem to bez problémů, akorát jsem si musela dát 1.jídlo (pom.šťáva) už v 7, neb musím do terénu (na stavbu). Trochu jsem váhala, jestli ten půst neprotáhnout do poledního, ale to jsem zavrhla s tím, že by se mi mohla na stavbě motat hlava. Jinak jak říká buc, chybí ty požitky, ale říkám si, že jsou i jiné požitky (myslím duchovní:-)) a že se na ně příště zkusím zaměřit-jsem moc přízemní
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

oproti vlastnímu očekávání jsem po týdnu půst nezopakovala - od rána jsem nejedla nic, jela jsem vyměnit pneumatiky, pak s dcerou k zubaři, ale jelikož byla opět bez zubního kazu (je jí 12 a ve třídě je jediná bez plomb), spontánně jsem ji pozvala na oběd a až poté, co jsem zhřešila obligátníma bramborama, jsem si vzpomněla, že jsem vlastně chtěla půstovat :?
no nic, holt příště
jinak internzivně chystám stěhování, takže se probírám věcmi v Praze a na chalupě a nepotřebné daruji či vyhazuji - velice příjemný pocit to zbavování se balastu :)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Samira »

luca píše:...nepotřebné daruji či vyhazuji - velice příjemný pocit to zbavování se balastu :)
Prechadzam podobnym obdobim a je to skvely pocit :)
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

musím říct, že mě ten můj povedený jednodenní půst vlastně úplně rozhodil
bohužel jsem si opět ověřila, že funguju nejlépe při ortodoxním dodržování každodenního stereotypu, každé vybočení (byť pozitivní) mě vykolejí
najednou se mi nedaří být na vita - dopo dobrý, v poledne zhřeším třeba chlebem a párkrát jsem si dala s dcerou vařenou večeři....
a prostě to nejde - leda bych se nutila, ale to už znám - to jsem pak nespokojená, disharmonická....
no co se dá dělat, snad to zas pomalu změním
zítra mi přivezou do baráku krbová kamna (abychom tam byly schopné přežít zimu - zimy jsou v Podbrdsku krušné) - tak snad mě naladí pozitivně
sice kamna na sklonku jara zní trochu divně, ale to je jen začátek - bude následovat vyvložkování komína (máme průlezný 50x50cm), pak instalace radiátorů a rozvodů... ono to všechno dost stojí a tak je nutno to pořizovat postupně - do zimy to snad zvládnu 8)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Sweetie »

to je moc hezky a motivacni se takhle realizovat (na vlastnim baraku). preju ti at je to co nejdriv zarizeny a muzes se venovat vita. brdy jsou pekny a do prahy blizko.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

No, cepheus, ono to bez topení v zimě nějak nejde. Jinak chalupa je z přelomu 19. a 20.st. a vyjma nutností jako je záchod, sprcha, kuchyň a topení, se ji snažím respektovat - původní (netěsnící:-)) okna a dveře, křivé vnitřní omítky. Fasádu bohužel srovnali když jsem byla dítě - břízolit:'( ("hoď na to brizol, Karle", poradil soused tátovi), ale to holt změním až budou zbytečný prachy
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Jindra »

luca píše:vyjma nutností jako je záchod, sprcha, kuchyň a topení, se ji snažím respektovat
jé snad nemíníš rušit kadibudku, vždyť je to taková parádní historická věc (no já vím, no - v létě pavouci, v zimě zima)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Jindro, tu jsme zrušili před 10 lety - pro babičku začalo být problematické se tam dostat. Ale je fakt, že to byla drsná romantika:-). Když člověk potřeboval v noci a bylo jasno, mohl cestou zírat na to neuvěřitelně hustě hvězdami poseté nebe (které ve městě není k vidění). To se takový výlet snadno protáhl. Ale pak v obci zavedli vodovod a kanalizaci... Tak na hvězdy koukám cestou z hospody 8-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

cepheus píše:
luca píše:No, cepheus, ono to bez topení v zimě nějak nejde. Jinak chalupa je z přelomu 19. a 20.st. a vyjma nutností jako je záchod, sprcha, kuchyň a topení, se ji snažím respektovat - původní (netěsnící:-)) okna a dveře, křivé vnitřní omítky.
A máš v těch oknech tzv. "ruční sklo" ? (starý ručně dělaný float, co měl bubliny a měnil při pohybu obraz venku). :D
To Ti schvaluju, škoda té fasády, ale co už, lidi takhle przní všecko možný, úplně šílím, když místo opravy otlučou štuky z fasády okolo oken apod.
Svého času se takto "renovovaly" i staré krásné hodiny-pendlovky, lidi z toho oškubali veškeré dřevěné řezby a soustružené ozdoby a nafládrovali, nebo je polepili samolepící mahagonovou tapetou. Auuuuuuu!!!
Hrůza mě jímá ještě teď, když vzpomenu co jsme jich s kamarádem restaurátorem-hodinářem dávali do původního stavu ze zbylého torza.
Topení být musí, jen žertuju, jak jsi vyjmenovávala ty úpravy tak se mi to asociovalo hnedle se Svěrkou. :D :wink:
Ve 20. letech tam bydlel truhlář a ten všechna okna vyměnil za vlastnoručně vyrobená - takže jsou špaletová, s jednoduchým zasklením, vnější křídla se otevírají ven, vnitřní dovnitř, taktéž nadsvětlíky, v oknech už ovšem nejsou ruční skla. Dveře kupodivu nechal původní. Nicméně drobnou újmu na oknech vynahradil tím, že si v zahradě postavil dílnu - je to velice vzdušný dům z režného vápenocementového zdiva, s velkými jednoduchými okny dělenými na tabulky a s vysokým stropem. Prostor je předělen příčkou na menší a větší - v menším má táta ateliér, ve větším máme takový letní obývák. Je to velmi příjemný prostor díky velkým oknům maximálně propojený se zahradou, kde jsou před okny 2 velké staré třešně.
Pokud jde o Svěráka, myslím, že víc sedí postava chalupáře z filmu Na samotě u lesa - ten člověk renovoval chalupu a vyjmenovával, co ještě zbývá udělat: příčky vyzdít, okna osadit, vnitřní omítky, vnější omítky, okna natřít... :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Samira »

cepheus píše:Sami snad nepůstuješ ? :D
Kdezeeeee :D
Pri vyhadzovani veci ma clovek uzasne odlahcujuci pocit. Gril raclette som dala kamosom, perlickovy lavor na nohy kolegovi pre jeho mamu, rozdala som dajake knizky, strihy na tanecne kostymy, nejake sperky na tancovanie... Vyhodila som dvoje topanky, co ma tlacili a nenosila som ich, ale bolo mi ich luto (nesmejte sa), celkovo toho islo dost vela do kosa a este pojde.

Luca - skoro Ti zavidim, mame sice tiez chalupu, na ktorej roky rokuce drie moj mangel, ale nezijeme tam a tak skoro nebudeme. No mozno raz ;)
Hviezdnate nebo milujem. Malokedy sa mi podari vidiet ho v plnej krase. Najkrajsie bolo asi na pusti v Egypte, totalna tma tmuca.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Samiro, já zas neviděla hvězdné nebe kdekoli jinde dobrých 5 nebo 6 let. Chalupě jsem věnovala veškerý volný čas a peníze. A ještě před půl rokem jsem měla pocit, že se tam hned tak nepřemístím - připadalo mi nemyslitelné vytrhnout dceru z prostředí, na které je zvyklá, připravit ji o pražské kulturní radovánky...
Nakonec mi pomohla finanční krize :D . Můj obor (architektura) to teď má těžší - méně se staví, klienti méně a pozdě platí a vlastně mě to v poslední době už dost unavovalo - myslím ta snaha vydělat kolik je nutno.
Na venkově se žije levněji, navíc mám peníze z pronájmu pražského bytu (doufám, že nájemnice vydrží) a dokonce jsem zjistila, že pro dceru je v místě spousta možností různých zájmových kroužků za neuvěřitelně nízké ceny, že místní děti tak z 90% hrají na nějaký nástroj nebo sportují, že obec žije velmi kulturně - skvělí ochotníci, spousta muzikantů, loni si tam postavili divadelní sál, houfně chodí na vlastivědné vycházky po okolí...
Zajímavé je, že můj děda v roce 1939 sebral rodinu (mému tátovi byly 2) a odešel do Prahy za lepším. Já se v roce 2011 vracím - a myslím, že taky za lepším :) . Časy se prostě mění
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Panda »

Samira píše:...Pri vyhadzovani veci ma clovek uzasne odlahcujuci pocit....
To je u žen nějaká nemoc, ne? Přítelkyně také stále žije tím, jak nemůže dýchat z přeplnění bytu věcmi a jak je pro ni úleva když se něčeho zbaví. Moc to stále nechápu co na tom máte, proč ty věci tak prožíváte.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Samira »

Panda píše:
Samira píše:...Pri vyhadzovani veci ma clovek uzasne odlahcujuci pocit....
To je u žen nějaká nemoc, ne? Přítelkyně také stále žije tím, jak nemůže dýchat z přeplnění bytu věcmi a jak je pro ni úleva když se něčeho zbaví. Moc to stále nechápu co na tom máte, proč ty věci tak prožíváte.
Zeny celkovo nie. Moja mamina je najstastnejsia obklopena haldou veci, tesia ju spomienky pri pohlade na kazdu malickost, rada kupuje nove predmety. Toto nadsenie pre materialne statky som nepodedila.
Mozno ide aj o ajurvedsky typ, mama je viac kapha (usadlejsia, zberatelskejsia) nez ja. Mne sa pacia vzdusne presvetlene priestory. Cize to u seba nechapem ako chorobu, skor ako prednost, ze som schopna zbavit sa nepotrebnosti :) Manzel si pochvaluje, ze nei som typ, co je stale v obchodoch a nakupuje handry, cacky-macky...
luca píše:...a dokonce jsem zjistila, že pro dceru je v místě spousta možností různých zájmových kroužků za neuvěřitelně nízké ceny, že místní děti tak z 90% hrají na nějaký nástroj nebo sportují, že obec žije velmi kulturně - skvělí ochotníci, spousta muzikantů, loni si tam postavili divadelní sál, houfně chodí na vlastivědné vycházky po okolí...
To je pravda. Aj zivotny postoj ludi je tam iny. Ked som este ucila tanec, tak zienky v meste byvali lenivejsie, viac vynechavali, "nevazili" si, ze par metrov od domu maju moznost kurzu. Zeny so vzdialenejsich dedin a mesteciek chodili pravidelne, s nadsenim, a ked sa otvoril kurz priamo u nich, boli stastne ako blchy a poctivo chodili.

Vlastne je to cele jedno, hlavne, nech ste tam obe stastne, zabyvate sa, susedia nech su nakloneni a napomocni, nech decka prijmu medzi seba novu kamosku... a tak. Nech to skratka klapne :)
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od lumoska »

Jej to je super....aj my planujeme (niekedy v neznamej buducnost, ked budeme investovat do nehnutelnosti) nebyvat v Bratislave...obaja mame take obory, zeby sme mohli pracovat aj z domu, alebo inde proste. Aj ked v mladsich rokoch som uz aj mesiac prazdnin na chate niesla dost tazko:D Byvat vsak niekde v prilahlej dedine vacsieho mesta je uplne super. Clovek ma vyhody oboch.

Na triedenie veci sa chystam aj ja :D Z hladiska feng shuei je to super...veci, co clovek na seba neoblecie viac ako 2-3 mesiace by sa malo vyhodit. (samozrejme sa nerataju do toho prilezitostne nobl oblecenie, ci ked si clovek odlozi veci na zimu a naopak :) ) Tak isto by sa mali vypratat aj ine nepotrebne haraburdy, ci polepene sosky, pohare a pod.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od lumoska »

Samira píše: Aj zivotny postoj ludi je tam iny. Ked som este ucila tanec, tak zienky v meste byvali lenivejsie, viac vynechavali, "nevazili" si, ze par metrov od domu maju moznost kurzu. Zeny so vzdialenejsich dedin a mesteciek chodili pravidelne, s nadsenim, a ked sa otvoril kurz priamo u nich, boli stastne ako blchy a poctivo chodili.
To mas uplne pravdu. U nas je to tiez tak, v Ba musime mat telocvicnu v kazdej mestskej casti, lebo ludia by nechodili niekde dalej. Comu ja nerozumiem lebo ja som chodila z ineho mesta do Ba a aj teraz to mam z domu cez 40 min. elektrickou, ale ludia to tu tak proste potrebuju. Ale tiez mam aj ludi co dochadzaju z prilahlych dedin a su radi a malokedy ten trening vynechaju...
Celý život žiadne hranice.
Odpovědět