Luca - zase znovu

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Marie »

luca píše:
Marie píše:Luci, dej vědět kdy a kde!!
Marie, předpokládám, že máš na mysli tu výstavu
bude to u nás ve Strašicích u Rokycan v Museu Středních Brd
začátkem srpna - přesné datum se bude upřesňovat (zítra jdu na vernisáž výstavy přede mnou, ta končí 28.7., musím se s autorem domluvit, do kdy své věci svěsí a rozmyslet si, kolik času si dám na adjustaci)
určitě sem pak hodím pozvánku
ale celé to bude jen o našem kostele svatého Vavřince - perokresby ze všech stran a různých detailů fasády + 365 fotek panoramatu s kostelem (fotila jsem to loni každé ráno)
To bude určitě moc pěkné - rána a východy slunce - nádhera. Vavřinec je patron cestovatelů jsem někde četla, ale jestli je to pravda nevím. Luci, do Strašic se nedostanu - přeju hodně návštěvníků. Možná tak na pár dní v létě do Prahy - hlídat vnučku, jsem vždy raději, když přijedou na Moravu. Hlavní město bere energii (možná jenom moji).
To je dobré Střední Brdy - my zde máme Chřiby s nejvyšším kopcem s rozhlednou - jmenující se Brdo.
Vím, že nic nevím.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Marie, svatý Vavřinec je patron archivářů, cukrářů, hasičů, hostinských, knihovníků, kuchařů, pivovarníků, pradlen, sklenářů, správců a studentů - je toho tolik, že cestovatele by mohl taky zvládnout :D
ona to bude výstava především lokálního významu - u příležitosti posvícení (pokud to někdo neví, posvícení - po svěcení - souvisí se zasvěcením místního kostela, podle toho má taky termín. U nás je kostel zasvěcen svatému Vavřinci, ten má svátek dle církevního kalendáře 10.srpna, posvícení je tedy u nás vždy nejbližší neděli po 10.srpnu).
Nejsem v žádné církvi, ani věřící, ale kostely mám ráda, beru je jako meditační prostory. Taky mi tady došlo, jak velkou roli místní kostel hraje, respektive hrál - každý v něm měl svoje křtiny, pak svatbu, křtiny svých dětí a nakonec pohřeb. A každý rok dle zasvěcení se konají posvícenecké radovánky, a to v případě naší vesnice někdy od 13.století.

Šárko, ředkvičky je dobré přikopčit - zahrnout hlínou tak, aby to červené nekoukalo. Pak je z větší části před slimáky zachráníš.
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Marie »

Hasiči prý mají sv. Floriánka - m:-) , ale vnímám to jen tak okrajově (známý hasič si pořídil i sochu sv. Floriána :lol: )

To mám stejně - nejlépe prázdný kostel, sedíš a energie proudí. Největší, nejsvětější a nejkrásnější chrám na zemi je stejně příroda lesy, stromy, modré nebe, mraky, slunce, voda atd...
A jsme u pěti základních prvků života...

Udělám mamce největší radost, když s ní jdu na mši. Všichni se každou neděli potkají a po kostele se řeší kdo se narodil, je marod atd.

Taky kostelní zvony fungují, jako informátor - zvoní se když někdo umře - jinak ženě, jinak muži. Babi se zaposlouchala a hned věděla z kterého kostela či kapličky a kdo.... měla to tak, že se jí většinou o tom, kdo odešel v noci zdálo, jako by se přišel rozloučit. Lidi nehodnotila a neslyšela jsem, že by se s někým nepohodla.
Vím, že nic nevím.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

ono to s tím patronstvím není až tak jednoduché - každý světec toho má víc, v různých lokalitách preferují různého světce
svatého Vavřince upekli na roštu - proto ho někde hasiči berou jako patrona
pokud jde o tvoji babičku - šťastná to žena :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od s.arik »

luca píše:Šárko, ředkvičky je dobré přikopčit - zahrnout hlínou tak, aby to červené nekoukalo. Pak je z větší části před slimáky zachráníš.
Aha, dík, možná to zkusím příští rok, letos už je pozdě a v té polykultuře se nedá nijak pracovat, ani kopčit, ani plít, akorát sklízet do pusy či na kompost.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od rudo »

energia v kostoloch je zaujimave tema

kostoly sa stavali na miestach s energetickym uzlom, takze energia tade vyteka von a vchadza do kostola a tiez energia vygenerovana v kostole sa cez ten uzol posiela po celej zemi

preto sa v kostoloch tak usilovne proidukuje strasenie a negativoizmus aby tym prepojili celu strasiacu siet

cirkev tieto miesta vhodne na kostoly spoznala a ziskala tak ze slodovala kde si povodna civilizacia - neskazane spojena s prirodou stavala svoje stretavacie miesta meditacne miesta a rokovacie miesta a ked take miesto energeticke takzto zistili tak povodncyh obyvatelov jednoducho vyvrazdili a postavili kostol

umiestnenie kostolov je tiez zaujimave sledovat ak na mape spajame miesta staruch kostolov a zistime ze lezia presne na geometrcikcy ciarach a obrazcoch, tema sa podrobne rozobera naprikald s mapou britanie
5 2 8
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

ano -různé geometrické obrazce lze najít také propojením některých pražských kostelů
např. Svatováclavská kaple Svatovítské katedrály, rotunda Sv. Kříže a Sv. Longina tvoří linii, která je namířena na Jeruzalém
Karel IV založil Karlův most v roce 1357 v 5 hodin a 31 minut - tedy 1357531 - čísla jsou stejná odpředu i odzadu
jeden můj kamarád architekt hledal kabalistické symboly v Kuksu - jsou v půdorysu areálu, v řezech i pohledech ...
tím my se ani zabývat nemůžeme - při splnění všech norem, omezení daných územními plány a respektováním ochranných pásem jsou naše stavby už vymezeny tak, že aplikace podobných principů většinou není možná
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

Marie píše: Největší, nejsvětější a nejkrásnější chrám na zemi je stejně příroda lesy, stromy, modré nebe, mraky, slunce, voda atd...
A jsme u pěti základních prvků života...
:)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

včera jsem se aspoň trochu rozšoupla a koupila mango, avokádo a banány
jinak pořád saláty a vlastnoruční chlebové placky
nebo rýže
ředkvičky dojedeny - zasadím další
zítra punkový festival - půjdu tam později neb napřed musím oslavit sousedovy padesátiny
v důsledku čehož na neděli radši nic neplánuju
co nejdřív budu muset začít s lesními brigádami
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

padesátiny byly moc prima oslava, potom děti oslavence a jejich sestřenice že jedou na punkfest, tak jsem se k nim přidala - odvezla nás tam jejich matka, stejně stará jako já (ostatně se kamarádíme od 4) - ta ovšem nezůstala
jen mě mrzelo, že dcera se odmítla přidat (protože tam budou její kamarádi, kteří by se jí prý posmívali, že má matku za zadkem - ach jo, předsudky v tomhle věku :cry: )
tak jsem s mládeží mocně zapogovala, letos jsem měla překvapivou výdrž - na ty nejlepší kapely (místní Sex Deviants, francouzští Burning Lady a klasičtí a úžasní Plexis) jsem pogovala v kuse, t.j. 3,5 hodiny s dvěma malými přestávkami mezi kapelami ... fakt jsem si to užila
alkohol jsem vyskákala, takže v neděli jen nevyspání, jinak dobrý
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od lumoska »

Taka dobra pogovacka neni nikdy zla.:-)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

musel sem si to najít a i s jedním komentery
No já teda nesnáším když si du zatrsat na Skáčko a nejaké ožralé hovado tam začne pogovat a polévat mě pivem. 12 MiraOi!Punk | E-mail | 29.
www.youtube.com/watch?v=1Eg82WpLhJA
to se dělalo jinak odjakživa si pamatuju jen s jiným názvem
s dcerou či synkem a jejíchmi kamarády chodím nejraději, ale moc často to nedělaj
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buci, tak jsem chtěla napsat, že hudba na tom připojeném videu od tebe je moc měkká a připojit sem příklad
ale ono to naživo prostě je tvrdší vždycky než ze záznamu
ale přece jen o něco bližší: http://www.youtube.com/watch?v=43CvLirUnIo
mám na týhle hudbě ráda údernost a možnost se dokonale vyblbnout
a vyšťavit - pro mě je to zábavnější než běžet několik kiláků
ale jinak poslouchám i jinou muziku - z opačného pólu miluju třeba http://www.youtube.com/watch?v=Maslf8euPl0
tady je to ještě lepší http://www.youtube.com/watch?v=tenwcb9r9PQ - v 6.minutě začíná chór
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:buci, tak jsem chtěla napsat, že hudba na tom připojeném videu od tebe je moc měkká a připojit sem příklad
ale ono to naživo prostě je tvrdší vždycky než ze záznamu
ale přece jen o něco bližší: http://www.youtube.com/watch?v=43CvLirUnIo
mám na týhle hudbě ráda údernost a možnost se dokonale vyblbnout
a vyšťavit - pro mě je to zábavnější než běžet několik kiláků
ale jinak poslouchám i jinou muziku - z opačného pólu miluju třeba http://www.youtube.com/watch?v=Maslf8euPl0
tady je to ještě lepší http://www.youtube.com/watch?v=tenwcb9r9PQ - v 6.minutě začíná chór
já bych musel mít určitou promili abych se tak odvázal, na veřejnosti, v kozím chlívku možná i tak
vyslechnu později, jsem odvolán na montage maxiprintera, není to bohužel 3d jak včera v big bangu
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: já bych musel mít určitou promili abych se tak odvázal, na veřejnosti, v kozím chlívku možná
:mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Pavluska píše:
buc11 píše: já bych musel mít určitou promili abych se tak odvázal, na veřejnosti, v kozím chlívku možná
:mrgreen:
zvláštní - dřív jsem s tím taky měla problém, ale čím jsem starší, tím míň řeším jak u své činnosti (ať už je to pogo nebo něco jiného) vypadám v očích okolí
teď je pro mne podstatné jestli mě to baví nebo ne
včera jsem byla v hospodě s jedním z organizátorů punkfestu - letos to bylo bez větších malérů - jen dva tak trochu zkolabovali z kombinace alkohol a slunce, našla se jedna ztracená SPZ a jedna ztracená OP
jinak pohoda, i finanční bilance vyrovnaná
teď je skoro vedro už i v chalupě - a to je co říct
včera si několik rodičů včetně mě muselo odvézt děti ze školy s podezřením na úpal - už v 10 dopo tam měli 35°
zato konečně rozkvetly pivoňky!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

při včerejším vedru jsem rozhodně ocenila vita stravu:
meloun, banán, kokos, rozinky
+ becherovka, růžové víno
rozinky teda asi nebudou úplně košer, ale když si tady tak čtu některá vlákna, přestávám si být jistá, co je vlastně vitariánství
když jsem tyhle stránky před lety objevila, okouzlila mě průzračnost a jednoduchost stravy spočívající v plodech
teď jsou tady samé velesložité biochemické rozbory a klábosí se tu o tvarohu, sýrech, vejcích, rybách, odsuzuje se ovoce...
fakt tomu přestávám rozumět
chápu, že ne každý zvládne být úplně vita, já sama ostatně taky ne - ulítávám na chlebu, bramborech, rýži a těstovinách
ale teď už to začíná být spíš o něčem úplně jiném
možná by se tyhle stránky měly přejmenovat - když se sem podívá někdo nový, musí v tom mít slušný zmatek
záměrně si tuhle úvahu píšu do svého deníčku, abych snad některé nerozlítila
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od smajliss »

Obrázek
:)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od smajliss »

hele já když zakládal téma nízkosacharidová strava, tak jsem se pouze ptal jako obyčejný začátečník, protože mě ta idea zaujala .. no a potom to téma rostlo přirozeně samo, protože se o to lidi začli zajímat a dnes už o tom ví každý .. ale za to já nemůžu - to je přirozený vývoj :) .. no a vysvětlovat všechno "vědecky" (i když je to stejně tím populárně naučným stylem) je prostě trend, protože tomu lidi jinak nevěří
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Panda »

luca píše:...okouzlila mě průzračnost a jednoduchost stravy spočívající v plodech
teď jsou tady samé velesložité biochemické rozbory a klábosí se tu o tvarohu, sýrech, vejcích, rybách, odsuzuje se ovoce...
Že jo? Obrázek
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od s.arik »

no ono to jednoduché není, mně také vitariánství hodně oslovilo, ale jídelníček založený převážně na ovoci mi vůbec nevyhovuje - častý hlad, třas rukou, ještě větší chutě na sladkosti a tuky, oslabené zuby.
jsem ráda, že nejsem sama, že je s kým to sdílet, že mě život i někteří na fóru přivedli více k zelenině (před pár lety bych rozhodně jen tak nechroustala celer, dokonce ani okurku!!!) a tak... nenapadlo by mě odejít diskutovat někam na paleo, když tady mám známé, ale možná bych mohla :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od rudo »

Luca ak si kladies ptazku sama sebe tak asi vies preco, na fore su stale ludia predsteeirajuci zivot vitariansky alebo ovocinarsky a pokial je to naozaj je to v poriadku ovsem tvarit sa tak a tym zavazdat netusiacu verejnost a pritom pojedat chleba a cestoviny - zjavne tvoje telo na ovoci nedokzae zit ani nezije

rozdiel je len v tom ze niekto si to prizna a niekto si to neprizna
5 2 8
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

rudo, vždyť já to přiznávám - zcela veřejně
mám prostě období, kdy jím ovozel z 95% a zas jiná, kdy jen ze 70%
beru to jako cestu a tohle fórum jako možnost se dočíst, že je někdo jiný schopen to zvládnout lépe
a zcela chápu, že každého tahle cesta časem zavede jinam
ale pořád to beru jako vývoj: vegetarián - vegan - vitarián (a někdo třeba frutarián)
proto mě zaráží, že se z té mléčnovaječné (a někdy i masové) stravy začíná stávat většinové hnutí
a tak si říkám, jestli by se tohle fórum nemělo přejmenovat z "vitarian" na "nízkej sacharid"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

Vsak prece nemuzou lidi porad mudrovat o tomtez, tak proto ty ruzne modni vlny. A ze uz jich tu par bylo. O tom prece pointa neni :) A uz vubec ne o tom kdo ma pravdu nebo kdo ma vic % raw.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Fiona píše:Vsak prece nemuzou lidi porad mudrovat o tomtez, tak proto ty ruzne modni vlny. A ze uz jich tu par bylo. O tom prece pointa neni :) A uz vubec ne o tom kdo ma pravdu nebo kdo ma vic % raw.
tak jsem to ale nemyslela
jen jsem se zamýšlela nad tím, kam se posunulo fórum, které se zabývalo vitariánstvím
teď jsou to spíš "jídelní pokusy" nebo "co mám proboha jíst"
no nic, už jsem zticha
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od rudo »

luca píše:rudo, vždyť já to přiznávám - zcela veřejně
mám prostě období, kdy jím ovozel z 95% a zas jiná, kdy jen ze 70%
beru to jako cestu a tohle fórum jako možnost se dočíst, že je někdo jiný schopen to zvládnout lépe
a zcela chápu, že každého tahle cesta časem zavede jinam
ale pořád to beru jako vývoj: vegetarián - vegan - vitarián (a někdo třeba frutarián)
proto mě zaráží, že se z té mléčnovaječné (a někdy i masové) stravy začíná stávat většinové hnutí
a tak si říkám, jestli by se tohle fórum nemělo přejmenovat z "vitarian" na "nízkej sacharid"
ja viem ze dost ludi ma taku cestu, je zaujimave ako ta cesta vznikla, s Pandom som o tom debatol viackarta aj jeho bretaha forum akoby propagovalo taku cestu ze ovocie je nieco najvyssie a potom az je breatha.

je to vec osobnej filozofie

napriklad podla mna z haldsika zdravia odstranenie obilovin zo stravy je prvy krok je to ovela vacsi probkem ako spravne zivocisne tuky a bielkoviny,

je zaujimave - poznam zopar ludi co maju od detsva diagnozu celiakia a cely zivt sa striktne obilninam vyhybali a tito ludia vyzeraju zdravsie a ovela mladsie ako ich vekovy rovesnici a na veteranskej atletike akosi v pohode vyhravaju a drzia aj svetove vekove rekordy pretoze icg biovek je ovela nizsi a tak cez celiakiu a vyhybaniu obilninam vlastne podvadzaju lebo sutazia sice podla rodneho listu v spravnej kategorii ale podla bio listu sutazia s o 10-20 rokov starsimi
5 2 8
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

rudo píše:je zaujimave - poznam zopar ludi co maju od detsva diagnozu celiakia a cely zivt sa striktne obilninam vyhybali a tito ludia vyzeraju zdravsie a ovela mladsie ako ich vekovy rovesnici a na veteranskej atletike akosi v pohode vyhravaju a drzia aj svetove vekove rekordy pretoze icg biovek je ovela nizsi a tak cez celiakiu a vyhybaniu obilninam vlastne podvadzaju lebo sutazia sice podla rodneho listu v spravnej kategorii ale podla bio listu sutazia s o 10-20 rokov starsimi
to je opravdu zajímavé
přesto si myslím, že by bylo ošidné tvrdit, že jsou obiloviny zlem pro každého
pořád si myslím, že ne všichni fungujeme stejně
já například obiloviny trávím bez problémů (alespoň si to myslím), zato mléko netrávím vůbec
napít se mléka nebo sníst tvaroh či jogurt je pro mě zcela nemyslitelné - buď to rovnou vyzvrátím nebo je mi zle
maso sice strávím, ale mám pocit, že jím něco, co k jídlu prostě není (už se sice dlouho nestalo, že bych maso jedla, ale mám na to barvité vzpomnínky z dětství)
přestože nekonzumuji nic od mléka (naposledy v necelém roce mléko mateřské) či masa, mám robustní kostru
několik let jsem jezdila na koni, mockrát jsem spadla a nikdy se mi žádná kost nezlomila
mám pevné svalstvo, netrpím na kašle (kašel jednou v životě v 10ti letech) ani rýmy, cítím se zdravá (klepu)
prostě cítím, že mi rostlinná strava dělá dobře, jsem na ni stavěná - proto se mi právě vitarian zalíbil
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od rudo »

aby bolo jasne ja netrvdim ze mliecne je trebana kosti, naopak mliecne zrejme odburava vapnik, ja osobne sa snazim mliecne minimalizovaat a jem obcas len plnotucny jogurt koli tukom a koli bakteriam, kedze je to lacnejsie ako bakteriove tabletky
a obcas tvaroh viacmenej koli chuti a ako zmenu zdorja bielkovin

obilniny neposobia na kazdeho negativne okamzite ale psenica ma nejaku specialnu chemikaliu ktora potroske urychlusje starnutie buniek to nie je nieco co sa prejavi pri traveni alebo to nejak citit je to pomalcike nenapadne

co vidim tak ludia sa delia na 2 skupiny - strava tak aby som sa citil dobre teraz, hned po jedla, dneska zajtra pripadne aby sa mi dobre bezalo teraz,

a druha skupina co ich nezaujima kamzity pocit ale maju dlhodoby ciel aj zdravotny aj vykonnostny
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

luca píše: to je opravdu zajímavé
přesto si myslím, že by bylo ošidné tvrdit, že jsou obiloviny zlem pro každého
pořád si myslím, že ne všichni fungujeme stejně
já například obiloviny trávím bez problémů (alespoň si to myslím), zato mléko netrávím vůbec
napít se mléka nebo sníst tvaroh či jogurt je pro mě zcela nemyslitelné - buď to rovnou vyzvrátím nebo je mi zle
maso sice strávím, ale mám pocit, že jím něco, co k jídlu prostě není (už se sice dlouho nestalo, že bych maso jedla, ale mám na to barvité vzpomnínky z dětství)
přestože nekonzumuji nic od mléka (naposledy v necelém roce mléko mateřské) či masa, mám robustní kostru
několik let jsem jezdila na koni, mockrát jsem spadla a nikdy se mi žádná kost nezlomila
mám pevné svalstvo, netrpím na kašle (kašel jednou v životě v 10ti letech) ani rýmy, cítím se zdravá (klepu)
prostě cítím, že mi rostlinná strava dělá dobře, jsem na ni stavěná - proto se mi právě vitarian zalíbil
také si myslím, že ne všichni fungujeme stejně (je to vidět i zde na fóru ") ). Já a obiloviny - to nedělá dobrotu... a moje mamka s nimi úplně v pohodě. Žádná rýma... a celkově je víc fit a akční než mnozí mladší lidi. Sice popichuji, že kdyby vyřadila lepek, tak by na tom byla ještě líp, ale respektuji, že se cítí dobře i tak. Situace by třeba byla jiná kdyby dřepěla na zadku, ale když je člověk na vzduchu, v pohybu, dělá co ho baví...(a když to samé dělali jeho předkové - myslím pohyb a nadšení pro nějaký koníček atd...). :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

luca píše:jen jsem se zamýšlela nad tím, kam se posunulo fórum, které se zabývalo vitariánstvím
teď jsou to spíš "jídelní pokusy" nebo "co mám proboha jíst"
no nic, už jsem zticha
(:-) :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

rudo píše:obilniny neposobia na kazdeho negativne okamzite ale psenica ma nejaku specialnu chemikaliu ktora potroske urychlusje starnutie buniek to nie je nieco co sa prejavi pri traveni alebo to nejak citit je to pomalcike nenapadne

co vidim tak ludia sa delia na 2 skupiny - strava tak aby som sa citil dobre teraz, hned po jedla, dneska zajtra pripadne aby sa mi dobre bezalo teraz,

a druha skupina co ich nezaujima kamzity pocit ale maju dlhodoby ciel aj zdravotny aj vykonnostny
tak to možná zkusím bez pšenice - ostatně žito já ráda
já se snažím jíst co možná nejvíc intuitivně
kdysi jsem myslívala na dlouhodobé cíle - skončilo to ale dost vypjatým asketismem (můj denní jídelníček byl: 1 lžíce ovesných vloček namočených ve vodě, 15ks rozinek, 1 jablko, 2ks jiného ovoce, 1 paprika, 1 rajče, k tomu 2 hodiny jógy)
i se svojí robustní kostrou jsem vážila 42 kg
a jak jsem se tak zabývala tím, abych nesnědla nic navíc, trochu mi myslím hráblo
pak mi trvalo 2 roky než jsem se dala dohromady a smířila se sama se sebou

no nic, včera 2.díl oslavy padesátin, měli navařený kotel guláše a sud nepasterizovaného piva
pro mě zeleninový salát a pár lahví vína :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od rudo »

ako sa kamaratis s pohankou a jahlami ?
5 2 8
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

rudo píše:ako sa kamaratis s pohankou a jahlami ?
pohanka mi nechutná
jáhly jo
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

luca píše:
1. já se snažím jíst co možná nejvíc intuitivně
kdysi jsem myslívala na dlouhodobé cíle - skončilo to ale dost vypjatým asketismem (můj denní jídelníček byl: 1 lžíce ovesných vloček namočených ve vodě, 15ks rozinek, 1 jablko, 2ks jiného ovoce, 1 paprika, 1 rajče, k tomu 2 hodiny jógy)
i se svojí robustní kostrou jsem vážila 42 kg
a jak jsem se tak zabývala tím, abych nesnědla nic navíc, trochu mi myslím hráblo
pak mi trvalo 2 roky než jsem se dala dohromady a smířila se sama se sebou

2. ...pro mě zeleninový salát a pár lahví vína :D
ad 1. : to mi něco připomíná... proto to nyní tolik nehrotím...
ad 2. : :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

včera takový zvláštně vyrovnaný, střídmý a klidný den
konečně začaly dozrávat jahody
dávám dohromady textovou část výstavy, pročež se hrabu v církevní kronice z let 1816-1889
pobavila mě "Nota" na poslední stránce:
"Řídící učitel v Strašicích jest spolu řiditelem choru a má tudíž povinnost hraní varhan při službách Božích. Nynější řídící jménem František Neliba velmi nelibě a liknavě chovává se v této své povinnosti, neb začasté do kostela nepřichází, tak že až příliš nápadným jest vzdorem jeho pohodlné jednání. Znamenal jsem mi, kdy nehrál při mši sv. varhany. (Při sv. požehnání v neděli velmi často nehrává). Nehrál při mši sv. následující dny:
r.1876 - 24krát: 20/4, 5/5, 18/5, 6/6 ..."
atd.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:
luca píše:...okouzlila mě průzračnost a jednoduchost stravy spočívající v plodech
teď jsou tady samé velesložité biochemické rozbory a klábosí se tu o tvarohu, sýrech, vejcích, rybách, odsuzuje se ovoce...
Že jo? Obrázek
jsem naprosto nadšen že někomu dalšímu (myslím že jsme už 3) je čudná na vitarian.cz propagace vitariánských s dovolením shitů

Pozn1:jinak toto jsme už absolvovali před lety až nás musel admin rozehnat tak, že vitariáni či příznivci odešli někam víceméně do neznáma a "nám" zůstavším to prostě už čudné není
2. moje již vlastně prokázaná domně(n)ka zní že tu jest tak příznivé atmosferické ovzduší, že jsou sem na rozdíl od jiných for, a to i obsahově jim mnohem bližších (jen tak mi napadá rybituk.com, parokvrozku.sk, farmakopodpora.cz ) přitahováni takovou silou, že s tím nemohou nič robiť
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: jen tak mi napadá rybituk.com, parokvrozku.sk, farmakopodpora.cz
parokvrozku.sk... to existuje? (:-)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

absolvovala jsem jedno místní štření, kde jsem byla coby odborná podpora svých investorů ve sporu proti jejich sousedům, kteří si postavili problematický objekt bez stavebního povolení a teď se jej snaží zlegalizovat
nevěřila bych, o jakých blbostech se lidi můžou hádat a tím zaměstnávat státní správu
oproti tomu jsou dohady o potravě dokonalá pohoda - tak jsem se sem šla uklidnit
ale ono je to v lidech - věřím, že kdybych tomuhle sousedovi začala vykládat o tom, čím se stravuju, začal by na mě řvát úplně stejně jako řval kvůli okénkům ve svém nelegálně postaveném chlívku na hranici pozemku - míří totiž rovnou k mým investorům a dovolují mu tyto pohodlně šmírovat - a jim to vadí, což vadí zas jemu :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

luca píše: řval kvůli okénkům ve svém nelegálně postaveném chlívku na hranici pozemku - míří totiž rovnou k mým investorům a dovolují mu tyto pohodlně šmírovat - a jim to vadí, což vadí zas jemu :D
:roll: :mrgreen:

Dnes byl na iDnesu článek o sousedce, která pouští hudbu už x let od 6 ráno do 10 večer jako odvetu za štěkání psů.... :roll:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
luca píše: řval kvůli okénkům ve svém nelegálně postaveném chlívku na hranici pozemku - míří totiž rovnou k mým investorům a dovolují mu tyto pohodlně šmírovat - a jim to vadí, což vadí zas jemu :D
:roll: :mrgreen:

Dnes byl na iDnesu článek o sousedce, která pouští hudbu už x let od 6 ráno do 10 večer jako odvetu za štěkání psů.... :roll:

jj so cital som, so psiarmi sa neda niekde vo svete pohnut, si myslia ze im patri svet a ze tato Zem je psi hajzel a verejna stekaren
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: jj so cital som, so psiarmi sa neda niekde vo svete pohnut, si myslia ze im patri svet a ze tato Zem je psi hajzel a verejna stekaren
já vím, Tebe prudí. 8) Za problémy mohou spíš ale jen páníčci.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:
rudo píše: jj so cital som, so psiarmi sa neda niekde vo svete pohnut, si myslia ze im patri svet a ze tato Zem je psi hajzel a verejna stekaren
já vím, Tebe prudí. 8) Za problémy mohou spíš ale jen páníčci.
rudo jsi můj člověk, já věděl, že aspoň něco musíme souznět, ale štěkání mně nevadí, jen když na mě skákají a nebo mí přátelé chtějí abych byl nimi nadšenej
mně soused sdělil, že hodlá postavit sloup asi 2 metry v mé zahradě asi 2 metry od baráku, jako podporu střechy vod své garage, jelikož schválení nepožadoval, nedošlo ani ke konfliktu, aspoň si po něm povedu víno
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše:
Pavluska píše:
rudo píše: jj so cital som, so psiarmi sa neda niekde vo svete pohnut, si myslia ze im patri svet a ze tato Zem je psi hajzel a verejna stekaren
já vím, Tebe prudí. 8) Za problémy mohou spíš ale jen páníčci.
rudo jsi můj člověk, já věděl, že aspoň něco musíme souznět, ale štěkání mně nevadí, jen když na mě skákají a nebo mí přátelé chtějí abych byl nimi nadšenej
mně soused sdělil, že hodlá postavit sloup asi 2 metry v mé zahradě asi 2 metry od baráku, jako podporu střechy vod své garage, jelikož schválení nepožadoval, nedošlo ani ke konfliktu, aspoň si po něm povedu víno
moje psová skáče na všechny z přátelství - snaží jim na uvítanou olíznout obličej :D
je mi jasné, že každému se to nemusí líbit, tak ji při hrozícím setkání držím
ale 99 procent lidí říká ať ji nechám a jsou jejími vítacími projevy nadšeni, už se pro ni vžilo označení "vítací pes"
taky znám jeden sousedský spor spočívající v odlišném hudebním vkusu - jedni si pouštějí jakousi radiovou stanici, co pouští převážně popík - na to sousedi pouští na plný pecky relaxační hudbu
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:..
moje psová skáče na všechny z přátelství - snaží jim na uvítanou olíznout obličej :D
je mi jasné, že každému se to nemusí líbit, tak ji při hrozícím setkání držím
ale 99 procent lidí říká ať ji nechám a jsou jejími vítacími projevy nadšeni, už se pro ni vžilo označení "vítací pes"
taky znám jeden sousedský spor spočívající v odlišném hudebním vkusu - jedni si pouštějí jakousi radiovou stanici, co pouští převážně popík - na to sousedi pouští na plný pecky relaxační hudbu
jak se jeví návštěva?
bereš psa? (plno lidí právě před majitelem jeví nadšení a když se pak my pokrytci sejdeme, od plic si ulevíme, já to dělám pravidelně virtuálně tady), minule si radka vzala svýho bílýho mameluka, kterej nikomu nikdy nic neudělal, je pravda, když tam byla, dělal jako že mu nevadím, ale jak náhle sme nečekaně zůstali sami, vyjel na mě, ale jelikož jsem z thajska zkušenej, podařilo se mi ustoupit do starýho baráku. A to jsem mu ještě předtím dovolil spat vevnitř v předsíni, ale asi mi nerozuměl.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od rudo »

buc11 píše:
luca píše:..
moje psová skáče na všechny z přátelství - snaží jim na uvítanou olíznout obličej :D
je mi jasné, že každému se to nemusí líbit, tak ji při hrozícím setkání držím
ale 99 procent lidí říká ať ji nechám a jsou jejími vítacími projevy nadšeni, už se pro ni vžilo označení "vítací pes"
taky znám jeden sousedský spor spočívající v odlišném hudebním vkusu - jedni si pouštějí jakousi radiovou stanici, co pouští převážně popík - na to sousedi pouští na plný pecky relaxační hudbu
jak se jeví návštěva?
bereš psa? (plno lidí právě před majitelem jeví nadšení a když se pak my pokrytci sejdeme, od plic si ulevíme, já to dělám pravidelně virtuálně tady), minule si radka vzala svýho bílýho mameluka, kterej nikomu nikdy nic neudělal, je pravda, když tam byla, dělal jako že mu nevadím, ale jak náhle sme nečekaně zůstali sami, vyjel na mě, ale jelikož jsem z thajska zkušenej, podařilo se mi ustoupit do starýho baráku. A to jsem mu ještě předtím dovolil spat vevnitř v předsíni, ale asi mi nerozuměl.
psickari jsou tak zamilovani do sveho psa, ze to nikdy nemuzou videt v realite.
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: psickari jsou tak zamilovani do sveho psa, ze to nikdy nemuzou videt v realite.
někteří asi ano...

Já ale i přes to, že psy mám fakt ráda, tak to má hranice. Psa nenechám lízat ani svůj obličej, natož tomu vystavit návštěvu (pokud se toho sama nedožaduje, to už je jiná...). Pes se dá vychovat tak, že pozná co smí a co už ne... no ale někdy mu to stejně ujede - jako děcku. :)

Když jsme u toho svěřování, tak já zas nerada kočky, ale ode mne se očekává, že mám ráda tak nějak všechna zvířata, tak se občas musím taky tvářit jinak než bych chtěla. ") Teda, aby bylo jasno, pár kočičích konkrétních oblíbenců mám, ale nemám ráda, aby se mi jakákoli kočka otírala o nohy a lezla až bůhví kam. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
rudo píše: psickari jsou tak zamilovani do sveho psa, ze to nikdy nemuzou videt v realite.
někteří asi ano...

Já ale i přes to, že psy mám fakt ráda, tak to má hranice. Psa nenechám lízat ani svůj obličej, natož tomu vystavit návštěvu (pokud se toho sama nedožaduje, to už je jiná...). Pes se dá vychovat tak, že pozná co smí a co už ne... no ale někdy mu to stejně ujede - jako děcku. :)

Když jsme u toho svěřování, tak já zas nerada kočky, ale ode mne se očekává, že mám ráda tak nějak všechna zvířata, tak se občas musím taky tvářit jinak než bych chtěla. ") Teda, aby bylo jasno, pár kočičích konkrétních oblíbenců mám, ale nemám ráda, aby se mi jakákoli kočka otírala o nohy a lezla až bůhví kam. 8)

ja mam rad ty skutecna zvirata s timi je radost komunikovat, ale ne ty vychovane lidmi, to je jenom prenesena lidska povaha do tela domaciho majzlicka, to uz neni zvire.
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: minule si radka vzala svýho bílýho mameluka, kterej nikomu nikdy nic neudělal, je pravda, když tam byla, dělal jako že mu nevadím, ale jak náhle sme nečekaně zůstali sami, vyjel na mě, ale jelikož jsem z thajska zkušenej, podařilo se mi ustoupit do starýho baráku. A to jsem mu ještě předtím dovolil spat vevnitř v předsíni, ale asi mi nerozuměl.
pes to perfektně vycítí... ") nemusí to být velký strach, jen to, že jím nejsi nadšený. Někteří to ale potlačí, když se přece jen skrze Tebe mohou dostat aspoň k jídlu apod... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:..to uz neni zvire.
ale je :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
rudo píše:..to uz neni zvire.
ale je :)
je to chlupaty clovek
5 2 8
Odpovědět