Luca - zase znovu

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:
Pavluska píše:
rudo píše:..to uz neni zvire.
ale je :)
je to chlupaty clovek
napiš, která zvířata máš rád Ty a já Ti je taky rozeberu... :wink: :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše: napiš, která zvířata máš rád Ty a já Ti je taky rozeberu... :wink: :mrgreen:
jsem uz napsal - takove co nejsou lidmi vychovavane a s lidmi nezijou 24/7, sice jsou s lidmi v kontaktu ale zustavaji sami sebou

priklad - ridina lisek v mistni male rezervaci co mame jenom 500m od baraku, ale to si musim rano privstat abych se s nimi moh potkat
5 2 8
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše:jak se jeví návštěva?
bereš psa? (plno lidí právě před majitelem jeví nadšení a když se pak my pokrytci sejdeme, od plic si ulevíme, já to dělám pravidelně virtuálně tady), minule si radka vzala svýho bílýho mameluka, kterej nikomu nikdy nic neudělal, je pravda, když tam byla, dělal jako že mu nevadím, ale jak náhle sme nečekaně zůstali sami, vyjel na mě, ale jelikož jsem z thajska zkušenej, podařilo se mi ustoupit do starýho baráku. A to jsem mu ještě předtím dovolil spat vevnitř v předsíni, ale asi mi nerozuměl.
buci, návštěva by mohla proběhnout někdy ve 2.půli července - pokud se něco neschumelí a pokud máš čas, přesněji to zatím říct neumím, a propos: kdyže u vás dozrávají meruňky?
jinak upřednostňuju cestování bez zvířat, proto je taky termín závislý na tom, aby tady byl někdo, kdo se postará o dceru, psa a kocoury
Pavluska píše:Já ale i přes to, že psy mám fakt ráda, tak to má hranice. Psa nenechám lízat ani svůj obličej, natož tomu vystavit návštěvu (pokud se toho sama nedožaduje, to už je jiná...). Pes se dá vychovat tak, že pozná co smí a co už ne... no ale někdy mu to stejně ujede - jako děcku. Když jsme u toho svěřování, tak já zas nerada kočky, ale ode mne se očekává, že mám ráda tak nějak všechna zvířata, tak se občas musím taky tvářit jinak než bych chtěla.
moje psová je z útulku, fakt nevím, co prožila předtím, ale když na ni zvednu hlas, tak se roztřese a někdy i počůrá ... takže jí všichni dáváme najevo lásku a ona zase naopak nám - tzn. spoustu olizování. Mně to nevadí, sliny dezinfikujou :D . A hlavně ji mám fakt ráda - je to taková oddaná psí dušička a nikomu fakt neubližuje.
Stejně ráda mám i oba naše kocoury a potažmo všechny kočky - na ních se mi líbí zase to, že když chtějí, přijdou, ale jinak si jedou po svým. O mě se mohou klidně otírat - což taky činí, neb jsem nositelem žrádla
odjinud:
Filip Topol je pohřben - do země
Náčelníku Psích vojáků, měj se tam kde jsi blaze ... až se tam jednou sejdeme, bude to teprve potřetí, přesto mám pocit, že jsem s Tebou prožila tu podstatnější půlku života
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: jsem uz napsal - takove co nejsou lidmi vychovavane a s lidmi nezijou 24/7, sice jsou s lidmi v kontaktu ale zustavaji sami sebou

priklad - ridina lisek v mistni male rezervaci co mame jenom 500m od baraku, ale to si musim rano privstat abych se s nimi moh potkat
ve své podstatě jsou stejná jako ta domácí.... taky koukají, zda z Tebe něco nekápne nebo obyčejná zvědavost... ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

luca píše: moje psová je z útulku, fakt nevím, co prožila předtím, ale když na ni zvednu hlas, tak se roztřese a někdy i počůrá ... takže jí všichni dáváme najevo lásku a ona zase naopak nám - tzn. spoustu olizování. Mně to nevadí, sliny dezinfikujou :D . A hlavně ji mám fakt ráda - je to taková oddaná psí dušička a nikomu fakt neubližuje.
Stejně ráda mám i oba naše kocoury a potažmo všechny kočky - na ních se mi líbí zase to, že když chtějí, přijdou, ale jinak si jedou po svým. O mě se mohou klidně otírat - což taky činí, neb jsem nositelem žrádla
tak to je pochopitelné, pokud je na tom tak. :wink:
Já mám z koček radši kocoury, přesně jak píšeš - že si jdou často po svým. Osobnosti. Většina mých kočkomilných kamarádů má právě kocoury a ty mám ráda. Plus nevtíravé kočky. Kočičí otírání mi nevadí do určité intenzity...a motání pod nohy, kdy se kočka střídavě otírá o jednu či druhou nohu v chůzi... to nepotřebuje komentář - když člověk spěchá, stojí to za to. :)
No jo, každý jsme nějaký...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Panda »

Pavluska píše:...a motání pod nohy, kdy se kočka střídavě otírá o jednu či druhou nohu v chůzi... to nepotřebuje komentář - když člověk spěchá, stojí to za to. :)...
Přestože kočičky už 10 let nemám, tak se dodnes ze zvyku doma stále dívám pod nohy, abych někoho nezašlápl.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše: buci, návštěva by mohla proběhnout někdy ve 2.půli července - pokud se něco neschumelí a pokud máš čas, přesněji to zatím říct neumím, a propos: kdyže u vás dozrávají meruňky?
předpokládám, že mi to začne od příštího víkendu, já mám čas vlastně pořád, dnes mi dokonce končí smlouva, ale obávám se, že do podzimu ještě něco vemu, jestli mi nabídnou,
Jediné co může nastat jsou cca 3 trhací akce, konající se během července, to volám i děti, kdy celý den sbíráme a druhej odvážím do jobové lhoty a tento den já poznám až ten den ráno, takže nelze nic plánovat, ale druhá půlka by byla docela optimální, to už budou i švestky
ze zvířat, co mě napadá mám rád ptáky krkavcovitého charakteru a ještěrky (snad kromě varana komodského, )
mám rád i psy a i třeba malé děti, ale nejlíp když jsou dál, nelížou nebo na vodítku
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Panda »

buc11 píše:...a i třeba malé děti, ale nejlíp když jsou dál, nelížou nebo na vodítku
Ty obzvlášť.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše:
luca píše: buci, návštěva by mohla proběhnout někdy ve 2.půli července - pokud se něco neschumelí a pokud máš čas, přesněji to zatím říct neumím, a propos: kdyže u vás dozrávají meruňky?
předpokládám, že mi to začne od příštího víkendu, já mám čas vlastně pořád, dnes mi dokonce končí smlouva, ale obávám se, že do podzimu ještě něco vemu, jestli mi nabídnou,
Jediné co může nastat jsou cca 3 trhací akce, konající se během července, to volám i děti, kdy celý den sbíráme a druhej odvážím do jobové lhoty a tento den já poznám až ten den ráno, takže nelze nic plánovat, ale druhá půlka by byla docela optimální, to už budou i švestky
ze zvířat, co mě napadá mám rád ptáky krkavcovitého charakteru a ještěrky (snad kromě varana komodského, )
mám rád i psy a i třeba malé děti, ale nejlíp když jsou dál, nelížou nebo na vodítku
tak fajn, termín upřesním včas, těším se
varana komodského nevlastním, psa i dítě nechám doma
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Panda »

... oba přivázané u boudy. Hlídající kdyby náhodou šel kolem vařan koňský.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

Jo, psi se projevujou vselijak :) Moje mamka ma dva takove vetsi, suka je extremne pratelska az vlezla, ale pes (obri cerna obluda) se rad tvari ze je strasne nebezpecny. Jak tam jezdim jednou dvakrat do roka, tak mu vzdycky chvili trva nez si na me vzpomene, a jak se blizim k vratkum, vybehne, steka, vrci a celkove se tvari ze me roztrha. Staci ho ignorovat, jednoduse si otevrit a jit dal, on chvilku prekvapene kouka jak puk a nevi co by, a kdyz se rozkouka a skoci na me, tak uz je kamarad :) Rad pousti hruzu ale je to mazel. Tim teritorialnim chovanim mi prijde ze si lidi filtruje :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: a ještěrky (snad kromě varana komodského, )
mám rád i psy a i třeba malé děti, ale nejlíp když jsou dál, nelížou nebo na vodítku
to máme stejně... :)
(ještěrky u mne dlouhodobě naprosto vedou, jen jsem se tím nechlubila zde - vlastně jednou jo)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

luca píše: tak fajn, termín upřesním včas, těším se
varana komodského nevlastním, psa i dítě nechám doma
:mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

konečně mohu snídat formou pastvy - zrajou jahody
to mám nejradši - najím se rovnou venku na zahradě
ještě v pyžamu :D
a brzy bude hrášek!
jinak denně hromada salátu
+ víno
a nějaká ta úlitba jako třeba brambory - ty mi asi chutnat nikdy nepřestanou
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:konečně mohu snídat formou pastvy - zrajou jahody
to mám nejradši - najím se rovnou venku na zahradě
ještě v pyžamu :D
a brzy bude hrášek!
jinak denně hromada salátu
+ víno
a nějaká ta úlitba jako třeba brambory - ty mi asi chutnat nikdy nepřestanou
tak mně už končí třešně, jahody a hrášek 3.vlny, snad ještě najdu nějaký luční
včera 1.meruňka, višně přezrálé a rybíz, okurky, cukety, saláty, je to děsný
brambory jsem dělal loni fialové ale všetky je vlastně vyhodil, není na ně již prostor (v žaludku, mám jen jeden)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od s.arik »

Snídani pastvou mám od časného jara, je to bezva, že oplocená zahrada není počůraná cizími psy (naše fena se tam venčí výjimečně). Zpočátku to byly pampelišky, popenec, kontryhel, sedmikrásky a asi deset dalších "plevelů", o chvíli později jsem si jejich už zhořklou chuť vylepšovala lístky cibule, pak se přidal špenát, řeřicha, sem tam ředkvička, když už to vypadalo, že plevele už se nedají pro svou hořkost jíst, rozjel to ve velkém jetel :delicacy:
Každý den tak snídám z hlíny do pusy, jen tři dny jsem vynechala, když byl fakt slejvák. A každý večer řeřichu příp. se špenátem nasekat do pohanky(rýže/jáhel).

Hrášek cukrový a špenát snídám už kolik dní. Příští rok ale vyseju jen dřeňový, lusky zase tak úžasně nechutnají, maličké dobré, ovšem veliké kuličky ze starších vláknitějších jsou lepší.

Na to, jak mě zjara leccos nevyklíčilo a podlehlo plzákům, mám bezvadnou úrodu. Jsem Mírovi moc vděčná, že mě v koupi zahrady podpořil, i když to nebylo právě levné.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

na plevele jsem se nějak ještě nenaučila
od jara jsem se pásla jen na pažitce, pak byly ředkvičky
když jsem ale vysadila druhou várku ředkviček, jakmile vykoukly první lístky, sežrali mi je slimáci - to bylo po těch deštích
totéž mi udělali s cuketama, tak je teď mám v květináčích v besídce a na záhon je šoupnu až budou dost velké
deště tady dost zacvičily s třešněma - letos jich bude podstatně míň než obvykle
a jsou ještě zelené - naše jsou sice pozdní, ale touhle dobou už bývají přeci jen zarůžovělé
když jsem žila ve městě, vůbec mi nedocházelo, jak počasí dovede všechno řádně zamíchat
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od s.arik »

Slimáci snědli skoro celou várku špenátu, ale naopak než u tebe, tu první várku :)
Druhou várku jsem sela do zatravněného záhonu (na plení nemám čas) a slimáci ho "nenašli" >:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

s.arik píše:Slimáci snědli skoro celou várku špenátu, ale naopak než u tebe, tu první várku :)
Druhou várku jsem sela do zatravněného záhonu (na plení nemám čas) a slimáci ho "nenašli" >:-)
to je dobrý - akorát vidím problém se sekáním trávy ...
a že teda letos roste, když jsou periodicky větší deště
dneska ráno mě probudil prudký liják, strhlo to ze stromu další třešně, letos je to mizerie
a já se na ně tak těšila
v lese nejsou borůvky
kvetou ostružiny - tak snad budou koncem srpna aspoň ty
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od s.arik »

Já ten špenát všechen sním jako "baby", než bude tráva na záhonu po pás :mrgreen: Pak to všechno zlikviduji (pořád přemýšlím o ploskořezu, prý je to úplný zázrak, i osobní zkušenosti kamarádek), a pouvažuju, zda zaseju zelené hnojení (svazenku) nebo podzimní žrádlo (polníček, znovu špenát či ředkvičky).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

s.arik píše:Já ten špenát všechen sním jako "baby", než bude tráva na záhonu po pás :mrgreen: Pak to všechno zlikviduji (pořád přemýšlím o ploskořezu, prý je to úplný zázrak, i osobní zkušenosti kamarádek), a pouvažuju, zda zaseju zelené hnojení (svazenku) nebo podzimní žrádlo (polníček, znovu špenát či ředkvičky).
koukala jsem na ten ploskořez - vypadá to užitečně
jen myslím, že pokosit s tím větší plochu bude trvat dýl než třeba kosou, která má podstatně větší záběr
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od s.arik »

Nechci s tím kosit, máme minizahrádku a ještě je trávník rozdrobený mezi chatkou, potokem, keříky, záhonky, tam se ani s kosou ani se sekačkou nedostaneš...kosím srpem a užívám si to.

Je mi fuk, kolik druhů nářadí může ploskořez nahradit, toužím po jediné - rychlé plošné odplevelení záhonu po sklizni či před setím. Všechno dělám s miminem v šátku na břiše, když se déle ohýbám, řve, klasické plení nepřichází v úvahu, tak tak se napasu a něco málo pokosím, abych plela hodiny v kleku jednu rostlinku po druhé, to nejde. Denně tak pozoruji sousedku důchodkyni, klečí a klečí a přebírá to v hlíně jak popelka. Chci to rychle plošně ze stoje "podseknout", shrábnout hráběmi, opakovat po týdnu a mít hotovo.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

tak to jo - na to je určitě skvělý nástroj
čímž jsi mi připomněla, že bych už taky měla prokypřit ...
já to moc nehrotím, čas od času to tak nějak prohrábnu
větší plevely vytáhnu - a hotovo
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

nikdy jsem si nemyslela, že budu někdy přejezená jahod, ale stalo se
ale teď už je můžu prokládat hráškem
kdyby to počasí, co je teď, vydrželo celoročně, život by byl mnohem snazší
sedět na sluníčku před hospodou u rybníka ... to snad ani v ráji nemají
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od s.arik »

ani já to moc nehrotím - ve výsledku by můj špenátový záhon objevil jen detektiv, samá tráva a sem tam špenát :) za tři dny bude dožraný, další vyseju asi až v srpnu, jak se doporučuje, ještě jsou dlouhé dny, aby mi nevykvet dříve než udělá šest listů :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

dneska v lese konečně houby - máme oběd
měla jsem tam i snídani - borůvky
teď se dojídám jahodama, pak hrášek
léto funguje nízkorozpočtově :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

situace:
předpokládám krisový týden, od rána do noci trhání, tahání, odvoz meruněk
takže by mi víc vyhovoval eventuelní ten další víkend, abych se mohl víc věnovat a poflakovávat
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od rudo »

buc11 píše:situace:
předpokládám krisový týden, od rána do noci trhání, tahání, odvoz meruněk
takže by mi víc vyhovoval eventuelní ten další víkend, abych se mohl víc věnovat a poflakovávat
merunky us jsou

ja si nejak pamatoval az pozdejc ?
5 2 8
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše:situace:
předpokládám krisový týden, od rána do noci trhání, tahání, odvoz meruněk
takže by mi víc vyhovoval eventuelní ten další víkend, abych se mohl víc věnovat a poflakovávat
ok
dám koncem týdne vědět, trochu to začíná vypadat na krizové 2 týdny zas u mně - výstava se blíží, kreslení sic dokončím tenhle týden, pak mě ale čeká příprava panelů s texty a hlavně instalace
a do toho mi vlezly jedny křtiny, navíc v Praze
tak uvidím, s čím vším se popasuju tenhle týden
v nejhorším konec srpna nebo někdy v září (burčák?)
léto zas utíká moc rychle, to jsem si ještě naplánovala, že vyspravím svá stará okna
taky jsem chtěla dveře zbavit nánosů nátěrů, aby pěkně vystoupila profilace (jsou z konce 19.století) a znovu je natřít ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:
buc11 píše:situace:
předpokládám krisový týden, od rána do noci trhání, tahání, odvoz meruněk
takže by mi víc vyhovoval eventuelní ten další víkend, abych se mohl víc věnovat a poflakovávat
ok
dám koncem týdne vědět, trochu to začíná vypadat na krizové 2 týdny zas u mně - výstava se blíží, kreslení sic dokončím tenhle týden, pak mě ale čeká příprava panelů s texty a hlavně instalace
a do toho mi vlezly jedny křtiny, navíc v Praze
tak uvidím, s čím vším se popasuju tenhle týden
v nejhorším konec srpna nebo někdy v září (burčák?)
léto zas utíká moc rychle, to jsem si ještě naplánovala, že vyspravím svá stará okna
taky jsem chtěla dveře zbavit nánosů nátěrů, aby pěkně vystoupila profilace (jsou z konce 19.století) a znovu je natřít ...
mně se to hodí kdykoliv,
burčák je naprosto ideální (meruňky a maliny budu mít namražený v mrazaku) tedy září, srpen ovšem taky, (je to sice už naknop ale možná bych stihl uklidit, minulou neděli jsem se při tom zranil, tak jsem tu aktivitu přerušil)
pokusím se zachovat druhové složení vinotéky, nyní cca 40 litrů v 7ičkách a 8 odrůdách plus jeden ks extra, včetně 3 druhů liquere
taky zrovna kreslím, něco jako součást kamen
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

s úklidem si nedělej hlavu
ani s vinotékou - ze 40 litrů snad za měsíc něco zbyde :D já možná přivezu ořechovici - pokud se zadaří a kamarádi ji konečně stočí
cože to kreslíš? nějakou součástku kamen? jakože projektuješ?
všechno kolem kamen mě zajímá
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:s úklidem si nedělej hlavu
ani s vinotékou - ze 40 litrů snad za měsíc něco zbyde :D já možná přivezu ořechovici - pokud se zadaří a kamarádi ji konečně stočí
cože to kreslíš? nějakou součástku kamen? jakože projektuješ?
všechno kolem kamen mě zajímá
ořech nevoz, leda k porovnání, mám letošní i loňský,
jsou to kamna krbová, plechová, různá, zkrátka ty co vyrábíme, já spíš dělám jen úpravy, hlava to vymyslela už přede mnou jiná
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

pokud bude mít někdo 10.srpna nebo později až do 10.září cestu na rokycansko a zajímala by ho výstava o strašickém kostele sv. Vavřince - tady je pozvánka na výstavu:
365_Vavřinec_pozvánka.pdf
(872.2 KiB) Staženo 209 x
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

třešně už jsou černé, ale kam jsem ze žebříku dosáhla, tam jsou snězené
na ty ostatní bych potřebovala křídla - na samém vršku stromu, na koncích větví, nezbývá než je nechat špačkům
ode dneška děláme s kámošem dříví
povolenku máme akorát do termínu mé vernisáže - takže příprava výstavy a dřevorubectví, pěkně se to doplňuje, snad stihnu obé
Šárka ve svém deníčku psala o snech, tak jsem si uvědomila, že v poslední době se mi zdávají takové příjemně nelogické, vizuálně zajímavé a vytratil se z nich úzkostný podtext, který vládl mým snům v dětství
později jsem mívala především dva typy snů: v jednom jsem uměla létat a fascinovalo mě, jak je to snadné a jak je možné, že na to ostatní nepřišli (to bylo hlavně v bohémském období flámů), ve druhém jsem vyšla z domu nahá s pocitem, že je to normální a až na ulici jsem zjistila, že to vlastně normální není a různě jsem se schovávala a snažila se dostat domů (to zas bylo v době nevydařeného manželství)
ale hlavně jsem vždycky pociťovala ve svých snech úzkost
a ta se vytratila až teď, mám dojem, že se to časově kryje s přestěhováním na vesnici
asi jsem udělala dobře :D
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

je fakt teplíčko - až se nechce věřit, že fakt třeba dělat dříví na zimu - ale je, to už vím :D
včera oslava kámošových narozenin - před hospodou u rybníka bylo v noci báječně
dost se panáčkovalo, tak jsem měla obavu z dnešního horkého rána
ale ustála jsem to v pohodě
pořád se cpu salátama, mám pocit, že je snad nikdy nedojím
překvapilo mě, že aniž bych nové vysadila, urodily se nové hrášky - v houští těch starých, které jsem jaksi ještě nezlikvidovala
a jsou tam i květy - jakýsi zázrak
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

včera proběhla vernisáž, dopadlo to dobře, přišlo hodně lidí a zdá se, že se to líbí, dokonce už mám i zájemce o koupi obrázků
pak jsme s kamarádem u ohně pokračovali ve vínu, k tomu pouštěli Nicka Cavea
pak i tancovali, později padali ...
byly krásné hvězdy a najednou koukám, že nebe nějak bledne - a ono bylo ráno
šla jsem spát v půl šesté, takže posvícenecká neděle pro mě jako by nebyla
nejvíc mě štve, že jsem propásla varhanní koncert, ale co dělat
a to bude zítra Pěkná ... to budeme zase pěkní :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Sweetie »

luca píše:včera proběhla vernisáž, dopadlo to dobře, přišlo hodně lidí a zdá se, že se to líbí, dokonce už mám i zájemce o koupi obrázků
pak jsme s kamarádem u ohně pokračovali ve vínu, k tomu pouštěli Nicka Cavea
pak i tancovali, později padali ...
byly krásné hvězdy a najednou koukám, že nebe nějak bledne - a ono bylo ráno
šla jsem spát v půl šesté, takže posvícenecká neděle pro mě jako by nebyla
nejvíc mě štve, že jsem propásla varhanní koncert, ale co dělat
a to bude zítra Pěkná ... to budeme zase pěkní :D
uzivas si peknou ceskou letni pohodu. tak at to jde dal. nicka cave jsem videla vcelku komorne tady v manchesteru, zahral bezvadne.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

též jsme měli svatovavřinecké hody, strávil jsem je trapně pracovním úsilím (tajně , abych nerušil krojovancou) a skoro nic ani nevypil, věřím, že v pátek napravím, máme ve vedlejší vsi pracovní pařbu, zajišťuji víno, už jsem vybral u vomasty 6 nejlepších vzorků, zajímavá bude i prohlídka kostela a kasemat v kurdějově, boulink, gastroochutnávka, šampusový welnes a dorážka u nás doma, jestli tam ty 3 kiláky dolezeme.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše:též jsme měli svatovavřinecké hody, strávil jsem je trapně pracovním úsilím (tajně , abych nerušil krojovancou) a skoro nic ani nevypil, věřím, že v pátek napravím, máme ve vedlejší vsi pracovní pařbu, zajišťuji víno, už jsem vybral u vomasty 6 nejlepších vzorků, zajímavá bude i prohlídka kostela a kasemat v kurdějově, boulink, gastroochutnávka, šampusový welnes a dorážka u nás doma, jestli tam ty 3 kiláky dolezeme.
a máte u vás taky Pěknou?
tady v okolí to mají ve všech obcích, vždy v pondělí po posvícení
pro ty, co to neznají:
chlápci musí být v hospodě nejpozději v 9h, holky můžou až po poledni, od dvou hraje muzika a trvá to do úterního rána dle možnosti
původně se to jmenovalo Pěkná hodinka - to chodívali do hospody hned ráno všichni, zapálily se svíčky a když ty dohořely, šly se holky převlíct do svých nejlepších šatů a pak byla ta nejslavnější taneční zábava roku
teď se tedy taky zapalujou svíčky, tancovačka je taky a následně to pokračuje taky stejně
akorát dřív bylo v pondělí volno oficiálně, teď si na to lidi berou dovolenou
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:
buc11 píše:též jsme měli svatovavřinecké hody, strávil jsem je trapně pracovním úsilím (tajně , abych nerušil krojovancou) a skoro nic ani nevypil, věřím, že v pátek napravím, máme ve vedlejší vsi pracovní pařbu, zajišťuji víno, už jsem vybral u vomasty 6 nejlepších vzorků, zajímavá bude i prohlídka kostela a kasemat v kurdějově, boulink, gastroochutnávka, šampusový welnes a dorážka u nás doma, jestli tam ty 3 kiláky dolezeme.
a máte u vás taky Pěknou?
tady v okolí to mají ve všech obcích, vždy v pondělí po posvícení
pro ty, co to neznají:
chlápci musí být v hospodě nejpozději v 9h, holky můžou až po poledni, od dvou hraje muzika a trvá to do úterního rána, dle možnosti
původně se to jmenovalo Pěkná hodinka - to chodívali do hospody hned ráno všichni, zapálily se svíčky a když ty dohořely, šly se holky převlíct do svých nejlepších šatů a pak byla ta nejslavnější taneční zábava roku
teď se tedy taky zapalujou svíčky, tancovačka je taky a následně to pokračuje taky stejně
akorát dřív bylo v pondělí volno oficiálně, teď si na to lidi berou dovolenou
u nás to jsou hody a zábava je v kulturáku
vybraní se oblečou do krojů, pohybují se po vesnici, zvú , nabízí šláftruňk za příspěvek a fidlaj takřka nepřetržitě dechovku od pátku do pondělí do rána, (jak jsem jel ráno v 5:30 na kole, viděl jsem ještě 2 páry krojovanců cca kol 16ti táhnout kamsi z vesnice snad oklikou domů, no jeden stárek nebo sklepník byl spíš statický a měl tendenci se propracovávat gučou těch spodniček, i když mně to do toho kopca chvílu trvalo, nedočkal jsem se finalizace)
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Pěkná se pěkně povedla
někteří, co se účastnili opravdu od rána, odpadli kolem deváté, ale pár jich do půlnoci vydrželo
naštěstí jsem dala jen malinkého panáčka se starostou
jinak se držela vinných střiků
dost jsem i křepčila
takže je mi skoro dobře
jak je po posvícení, začíná si člověk uvědomovat, že léto už se zase chýlí ke konci
čeká nás teď hlavně dříví a různé opravy kolem baráku
prostě příprava na zimu
teprve co bydlím na vesnici, jsem naplno pochopila význam rčení "až se zima zeptá, cos dělal v létě"
prostě je to tak
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

koupil jsem si na příští týden(středa, čtvrtek) pobyt na chatě v nýrsku(499 kč skoro s polopenzí a stolním fotbalem), koukám na mapu, že to není tak daleko od vaší vsi...
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše:koupil jsem si na příští týden(středa, čtvrtek) pobyt na chatě v nýrsku(499 kč skoro s polopenzí a stolním fotbalem), koukám na mapu, že to není tak daleko od vaší vsi...
ráda tě uvidím
zastav se, máme č.p.264, na google to je snadno k nalezení
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

luca píše:
buc11 píše:koupil jsem si na příští týden(středa, čtvrtek) pobyt na chatě v nýrsku(499 kč skoro s polopenzí a stolním fotbalem), koukám na mapu, že to není tak daleko od vaší vsi...
ráda tě uvidím
zastav se, máme č.p.264, na google to je snadno k nalezení
ale pozor, jsou ještě jedny Strašice u Strakonic - ty jsou k Nýrsku blíž
já jsem ve Strašicích u Rokycan - to zas až tak blízko není, ale je to při cestě
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:
luca píše:
buc11 píše:koupil jsem si na příští týden(středa, čtvrtek) pobyt na chatě v nýrsku(499 kč skoro s polopenzí a stolním fotbalem), koukám na mapu, že to není tak daleko od vaší vsi...
ráda tě uvidím
zastav se, máme č.p.264, na google to je snadno k nalezení
ale pozor, jsou ještě jedny Strašice u Strakonic - ty jsou k Nýrsku blíž
já jsem ve Strašicích u Rokycan - to zas až tak blízko není, ale je to při cestě
já vím,
už to mám potvrzené, takže do pátku setrvám tam v těch hvozdech a v pátek přesun,
jestli tě nenapadá nějaká společná odpolední aktivita, tak bych se předběžně až nezávazně (zatím) stavil později odpoledne
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

pátek odpoledne bude fajn
pokud jde o aktivity - jsou tu lesy, muzeum a hospoda
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

v pátek pěší výlet cca 5 km přes les do Medového Újezdu do hospody U Černíků, pak náhodná návštěva neznámé putyky a zrovna tam byla zpívaná, jeden chlápek si pak nechtěl nechat vysvětlit, že chceme vážně po půlnoci jít těch 5 km přes les zpátky a naložil nás nekompromisně do vozu ač byl značně podroušen - konečné vítězství bylo, že jsme přežili
v sobotu v Praze rodinná oslava
už jsem městu vážně odvykla, pořád jsem tam kejchala, prostě mi vadil prach
další vítězství byl šťastný návrat domů
a v neděli tříčtvrteční vítězství nad jasanem - o jasanu viz bucův deníček
přestalo pršet, tak jdu zas kolečkovat ...
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

dcera mi odjela do Londýna, cestou k místu odjezdu se ladila na město punku - tak mám takovou punkovou náladu
jasan takměř odkolečkován, zbývá hromádka největších polen
teď už to jen nařezat a naštípat - vysychal 7 let, tak je pěkně tvrdej
jídlo mám teď nějak blbě - ovocná úroda mizerie, už jen rybíz, švestek bude drobet, jablka jsou malá
salát snězen ...
a s tím dřívím je tolik práce, že to moc neřeším, nejčastěji si dám kousek chleba se solí a pivo
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

pro zajímavost ukázka populární israelské hudby: http://www.youtube.com/watch?v=1RMZUyKpSwM
dcera se seznámila s mladým ortodoxním židem z israele, takže se nám zajímavě rozšířily obzory :D
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

7.září se u nás konají Židle - více v přiložené pozvánce
už jsem tady o tom asi psala, ale alespoň v krátkosti: každý si přinese židli, jde se předem vytipovanou trasou lesem, během cesty jsou dvě zastávky, kdy si účastníci sednou na židle a kdokoli z nich má zájem, přečte ostatním něco ze svého literárního díla - poezii nebo krátkou prózu
někteří zas třeba něco zahrají ... je to zcela svobodné
zrovna tak je možné zúčastnit se pouze coby posluchač
(záměrně to nedávám do Akcí, protože o jídle to není, na závěr spíš o pití - ale nikoli šťáv)
Přílohy
Židle_2013_pozvánka+.pdf
(368.99 KiB) Staženo 222 x
Odpovědět