Luca - zase znovu

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Feng shui říká, že nahromaděné věci, které člověk nepoužívá, znamenají stagnující qi (čchi = energie). Pokud energie neproudí, ale stagnuje, má to negativní vliv na zdraví a psychiku a vzájemné vztahy lidí, kteří v daném prostoru žijí. Řečeno zjednodušeně a polopaticky pro nás, zápaďáky:-)
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od lumoska »

no ved to vravim:D...len ja som nikdy nebola na presne poucky. Nie len co nepouziva, ale aj veci poskodene....joj, kopec veci, netraba to tu vypisovat.
Po skuskach si uz konecne spravim aj tochtorocnu analyzu nasho brloha snad. najradsej vsak mam ked sa mozeu niekde stahovat:D, uz mi je tu dlho... celkom ti v dobrom zavidim :wink:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

už se nemůžu dočkat, až se přesun uskuteční - mám v tom našem celkem velkém (100 m2) bytě čím dál tím větší ponorku... ještě že je pořád co zařizovat :)
nějak si nevím rady s internetovým připojením - potřebuju nějaké výkonné, soused říkal, že s bezdrátovým to tam není nic moc (lesy, kopce...), on sám to má na kabel spolu s pevnou od Českých radiokomunikací - ty mají ovšem na stránkách, že jejich služby přecházejí pod t-mobile, což je mi jakési nesympatické...
jinak samovolně ubývá nevita úletů - tak se mi to líbí, když se člověk nenutí a je to přirozené 8)
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

mám vyvložkovaný komín a připojená kamna m:-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

já mám prasklou vodárnu a zanesenej komín, eště že je teplo
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 1:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

vzhledem k tomu, že v tom baráku 30 let nebyla žádná kamna ani jiné topení ... prostě nakonec přijde okamžik, kdy člověk dostane chuť dát věci do pořádku a pak to jede :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:vzhledem k tomu, že v tom baráku 30 let nebyla žádná kamna ani jiné topení ... prostě nakonec přijde okamžik, kdy člověk dostane chuť dát věci do pořádku a pak to jede :D
já dyž se nastěhuju, tak ze začátku makám jak šílenec, ale co neudělám v tom počátečním amoku, tak pak už to de dost ztuha (již asi 4x)
věřím, že do zimy tu rouru proťáchnu
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Včera se narodil můj prasynovec KRYŠTOF. Šťastný otec trval na důsledném zapití každého písmenka zvlášť. Ach jo, je mi veeelmi špatně...
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Samira »

Bud rada, ze to neboli trojicky Alexandra, Drahoslava a Konstantin :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

luco, blahopřeju k narození Kryštofa.

hlavně, že víš po čem je ti blbě a nesvádíš to na ovoce ha ha aha..
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Ovoce za to fakt nemůže, já k tomu nejedla vůbec nic. Byli tam mladší než já a ti na tu hru s písmenky nepřistoupili. Důslední jsme byli včetně otce jen tři. Kdy já dostanu rozum...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

mojí kamarádku všehojedlici, málojedlici, nejlíp po opičce postaví zpět na nohy čerstvá štáva z pomerančů. Občas mám tu čest tu její rychlou pozitivní proměnu sledovat na vlastní oči. Rozum máš, akorát ho bereš moc vážně... :mrgreen:
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Kveto, to máš asi pravdu. Na jednu stranu jsem stižena pocitem zodpovědnosti, na stranu druhou se občas zachovám nezodpovědně a pak mám z toho výčitky. A ty kocovinu umocní, prostě psychika. Jinak já si pomáhám z kocoviny buď tím, že nejím nic anebn pomerančem, ale vcelku. Mně se líbí, když s jídlem nemusím nic dělat, takže ani nešťavím8-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

nejíst je velký plus, když není ta pravá pohoda, a pomeranč jen tak je taky bezva, štáva je jenom víc bezva, teda má silnější účinky. Ale chápu Tě lenochu, mám dostatek líných přátel, a tak jsem li k mání, dělám pro ně šťávy já a panečku jak jim chutnaj. Pro mě je odměnou je sledovat jak se rychle mění ne jen barva v jejich obličeji ale i nálada, to vše k lepšímu.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

kveta píše:nejíst je velký plus, když není ta pravá pohoda, a pomeranč jen tak je taky bezva, štáva je jenom víc bezva, teda má silnější účinky. Ale chápu Tě lenochu, mám dostatek líných přátel, a tak jsem li k mání, dělám pro ně šťávy já a panečku jak jim chutnaj. Pro mě je odměnou je sledovat jak se rychle mění ne jen barva v jejich obličeji ale i nálada, to vše k lepšímu.
škoda, že jsi tak daleko, Květo
jinak už je mi samozřejmě dávno skvěle, akorát ještě doháním co jsem tím ztraceným dnem zmeškala...
ale dneska jedu konečně zpátky do chalupy - čím dál tím víc mám pocit, že jedu domů - ještě 6x jen na víkend, pak už natrvalo m:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

jasně, dala by sis štávičku, kdybych Ti jí udělala vidˇ?

i na dálku cítím tu romantickou atmosféru Tvojí chaloupky. je hezký, že se těšíš až se nadobro nastěhuješ. :D
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Na chalupě je fajn, ale čím dál tím hůř snáším ty všední dny v Praze (ještě 5 pracovních týdnů a kousek :? ).
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Sweetie »

ja bych se trosku bala ze by mi tam chybela kultuura, brala bych to na vikendy a dovoleny, ale kazdej jsme jinej.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

Jak jen ti rozumim, taky jsem z tech co by nejradsi jezdili do mesta jen jednou za par tydnu, na nakupy a za tou kulturou :) Pak si clovek i to mesto jinak vychutna a dokaze vic ocenit.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

upřímně řečeno na té vesnici žiju kulturněji než ve městě. Funguje tam výborný ochotnický spolek (naposledy uvedli Krále Ubu a povedlo se), nedávno zřídili museum, které postupně rozšiřují, je tam i sál na dočasné výstavy. Je tam několik profi muzikantů a snad třetina obyvatel muzicíruje amatérsky. Loni postavili multifunkční sál. A kdyby nejhůř, Plzeň je blízko... V Praze jsem poslední roky skoro nikam nechodila, připadá mi tu všechno moc anonymní. Jen na tátovo vernisáže, tam jsou samí kamarádi nebo známí. Ale ono to taky bude věkem, před 15 lety bych si neuměla představit, že bych opustila město, před 10 lety mě to nesměle napadlo, před 5 lety jsem po tom začala toužit...
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

ještě jsem si vzpomněla na jednu místní kulturní akci: jmenuje se to Židle, je to vždycky v září a spočívá to v tom, že se účastníci sejdou před jednou místní hospodou (kde je jako průvodní akce výstava fotek), každý si přinese židli. Po několika pivech (a prohlídce fotek) se všichni seberou a i se svými židlemi jdou do lesa. Jde se po trase, kterou organizátoři předem vyberou, někam hlouběji do lesa třeba na některou z pasek nebo na kopec. Tam si každý postaví svou židli, posadí se a na příhodném místě (posed, pařez,...) se střídají autoři a čtou ze svých děl. V obci a okolí je dost básníků i prozaiků. Musím říct, že jsem vždy překvapena slušnou až skvělou úrovní děl. A pak se zas všichni vrátí do té hospody, zbytek je už obvyklý
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

hmmm, zajímavá kulturní vesnice, tam se Ti bude krásně žít, už se Ti to blíží, teda spíš vám, dcerka se taky těší? Máte tam taky přírodní koupání? Mě město nechybí, nejlíp je mi a vždy bylo v přírodě. Ale nevadí mi, když je podávaný v malých dávkách. :D
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

dcerka se těší částečně - na prázdniny jo, ale není nadšená změnou školy - jde do sedmé a to už jsou hodně stmelení, ostatně s některými chodila už od školky. Na vesnici má ovšem také kamarádky, tak jsme se dohodly, že uvidíme jak to bude vidět koncem prázdnin. Kdyby příliš tesknila, asi bych najala v Praze nějaký pidikutloch na přežití přes týden a holt bychom jezdily domů na víkend... Doufám, že to tak nedopadne - už i proto, že dcera je výtvarně nadaná a v blízkém městě (Rokycany) je skvělá umělecká škola, která umí dobře připravit na talentovky na střední. Ale nechci na ni tlačit.
Možná to ale vyřeší okolnosti (finance)...
Přírodní koupání máme - buď ve vedlejší obci (tam bývá dost lidí) anebo přímo u nás - to je těžká romantika - na kraji lesa, rybník na konci přechází v mokřinu - žijí tam volavky a jiné vodní ptactvo. Tak tam se koupe málokdo :D
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od midsummer »

Tam je nááádherně. Pár let jsem bydlela v Mirošovech, do Rokycan jsem jezdila do práce. Už nikdy potom se mi nikde tak nelíbilo. Tak to vám moc přeju.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

nemyslíš spíš v Mirošově? on je to Mirošov
jo, my jsme kousek vedle, ve Strašicích
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od midsummer »

Jasně že v Mirošově, ale místní mě poučili, že se říká v Mirošovech, protože jsou to správně ty Mirošovi. Ve Strašicích jsem měla tchánovce - tedy manžovi rodiče :D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Panda »

Strašice? Jé, tam jsem byl rok na vojně, 1987. :D Ale jinak to tam vůbec neznám, protože nás nepouštěli ven, takže je má poznámka bezpředmětná (kdoví zdalipak tam ještě bydlí náš "milovaný" velitel Šudřich nebo nejvyšší šéf Kuklínek, oblíbené humorné postavičky).
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

To nevím, ale posádka už tam není
Z důstojnické vily (30.léta) je teď Museum Středních Brd
A z jednoho z těch dřevěných baráků za ní je Museum zážitkové turistiky (jsou tam kavalce a tak - je možno se tam též ubytovat)
O tom Mirošově(vech) jsem tohle ještě neslyšela a to tam mám také příbuzné... musím se na to optat - i na historických mapách je Miroschow, Strašice jsou Strachitz...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

ahoj Luco, a to víš že vám ve Strašicích straší?

http://zpravy.idnes.cz/video-v-zahadnem ... domaci_vel

navíc tyto úkazy nejsou ve světě neznámé, někdy vzplane a shoří i člověk. vysvětlení proč neexistuje, jen různé domněnky

já jsem nějaký čásek bydlela v Hlohovicích nedaleko městečka Radnice a do Rokycan jsem jezdívala mým trabantíkem do sauny, býval tam i bezva masér. Bydlela jsem na starý faře, nebyla a nejsem členkou žádnýho náboženství, a tam taky strašilo i když jinak. V noci mi tam po nastěhování se, nějací duchové vybalovali věci z krabic, když jsem se zvedla a rozsvítila, tak bylo ticho po pěšině, a jen jsem zhasla už zase šramotili potvůrky.. >:-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Panda »

Strašení ve Strašicích není moc nadpřirozené. :-) Vojenský útvar u kterého jsme tam byli byl spojařský - bylo tam hodně výkonných krátkovlnných vysílaček. Po rozpuštění útvaru si lidi některé zkonfiskovali a používali je pak načerno doma. Záření z vysílaček se pak indukovalo do budovaného vodovodního potrubí (protože to je dobrá KV anténa) a odtud přes uzemňovací vodiče do blízkých domků, kde vyvolávalo vf výboje (byly tam i naměřené vf jevy).

Samovznícení lidí je už celkem také objasněné. Obvyklý scénář je např. - člověk v posteli usne s cigaretou. Od ní začne doutnat deka. Ze vzniklého kouře (z molitanů a kdoví z čeho) se člověk začne přiotravovat (proto ho to nevzbudí) až se postupně udusí úplně. Pak začne doutnat jeho oblečení. Vzniklým teplem se taví podkožní tuky v člověku a pomalu vzlínají kůží a látkou, je to efekt jako knot svíčky. Při simulaci bylo takové hoření velmi pomalé a dlouhé, ale dokonalé - nakonec zbyde jen trocha sazí. A protože je hoření jen mírné, tak po vyčerpání tuku nestačí na zapálení např. postele a uhasíná, proto se takový požár dál nešíří.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

No nevim Pando, nezda se mi ze by od horiciho cloveka nechytla postel :?: Prece horici tuk je lepsi nez pepo. Takhle se jednou povedlo zapalit dum memu milemu byvalemu, po nehode byl na morfinech a usnul s cigaretou v puse, ale vzbudil ho smrad, je v pohode a bez popalenin, akorat uz nemuze do Vietnamu kvuli zpopelnenemu domu :roll:

Celkem se divim panovi z toho ohniveho domku ze tam navzdory bolestem hlavy spi a hlida aby neshorelo. Nez si takhle drasat nervy, asi bych na jejich miste zacala za vstup do domu vybirat vstupne, s tim ze kdyz shori tak shori, bydlet se tam stejne neda a z pojistky se postavi novy :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:No nevim Pando, nezda se mi ze by od horiciho cloveka nechytla postel :?: Prece horici tuk je lepsi nez pepo....
Nehoří velkým plamenem, protože ten tuk jen pomalu prosakuje, akorát tak na to aby to vyškvařilo přísun paliva. A jak už dohořívá, tak dochází tukové palivo, hoření se zmírňuje, klesá teplota, vespod je už i nějaký popel který to izoluje takže to pak chcípne a nepokračuje. Byly o tom natočené nějaké dokumenty kde to takhle nějak prakticky předváděli.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

no, ono to hoření v onom domku se snad vysvětlilo - oficiální verze je, že to dělal jejich syn a rodiče to nevěděli. Verze, která se tehdy nesla obcí byla, že si domek postavili na hypotéku, pánpřišel o práci, nebylo na splátky... A tak vymysleli senzaci... Ale fakt nevím, jestli takhle lze néco získat... Jiná verze je, že domek postavili na místě, kde se nikdy dřív nestavělo a předci dobře věděli proč... Ten objekt je ovšem na druhém konci obce, já jsem v té nejstarší části. Tady zas máme rybník, u něj hospodu, do které se před 100 lety uchýlil poutník poté, co u toho rybníka potkal vodníka. Prostě Strašice
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

No jo, chvili jsem na vesnici bydlela, vim jak to chodi. Na jednom konci dediny rano pripustis ze nekdo neni uplne skaredy, a do vecera s dotycnym na druhem konci dediny cekas dite :) Ty verze mi pripadaji ze lidi jen tak kecaj. Neverim ze kluk podpaluje, to uz radsi bych vsadila na ty kradeny vysilacky. Kazdopadne be me asi bavilo sedet v hospode a spekulovat nad tim s mistnimi znalci :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

http://en.wikipedia.org/wiki/Spontaneou ... combustion

http://en.wikipedia.org/wiki/Spontaneous_combustion

Pando tohle jsem měla na mysli, ne kohosi uhořelého díky cigaretě v posteli. Kdo neumí anglicky, může si nechat od google přeložit, už jsou ty překladače docela na úrovni, a občas i komický. navíc to vysětlení s vysílačkama, nebylo by to na víc než na jednom místě? to strašení na faře jsi mi Pando nevysvětlil. :D

Nevím, zda je to tak jak si Luco, vysvětlila proč se samo od sebe toho spoustu v tom domě zapaluje, a navíc praskaj žárovky, byli tam i jiní lidé, kteří to viděli na vlastní oči. Potkala jsem jednou holku, která byla zasažená prasklou žárovkou, která se roztříštila na sklelnej prach, a po deseti letech stále měla v kůži kousky skla, a přišla skoro o všechny vlasy, nosila paruku.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

Luco, ten rybník zní moc lákavě...jééé, já chci taky vidět vodníka >:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Sweetie »

Fiona píše: Kazdopadne be me asi bavilo sedet v hospode a spekulovat nad tim s mistnimi znalci :D
myslim ze uz zrovna spekulujes s 'mistnimi znalci' jen ten drink tu u toho chybi :) strasidelna diskuse..
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

květo, rybník je to pěknej, s vodním ptactvem, žábama a rybama, vodník se úspěšně schovává. Můj táta se po něm jako kluk plavíval v neckách, starosta po něm občas připádluje do hospody a o posvícení se v něm v rámci obvyklých taškařic občas někdo vymáchá a vyleze pak černej od bahna. Nevím co na to vodník, ale moc klidu tam asi nemá. Zjara rybník navíc jeho majitel (Collorado-Mansfeld) vypustil a vylovil. Ale už je zas napuštěn a je to nádhera sedět před hospodou, upíjet pivo a civět na vodu...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

Panečku, Luco, já snad budu muset do těch Strašnic zavítat. Zní to jako velice inspirativní vesnička. :D
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

pozor nejsou to Strašnice, ale Strašice - bez "n" - od slova "strašiti"
ale bacha, všeobecně se tam dost chlastá :D - lidi tam maj´děsnou výdrž
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

no, prosím, už mi hrozilo, že po cestě do Strašic zabloudím do Strašnic.. ha ha ha.. dík za opravu Luco Já taky chlastám i když něco jinýho, výdrž taky mám, tak bych asi zapadla, není se čeho bát, i když v Strašicích, jeden nikdy neví.. >:-)
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

ve Strašicích máme pro strach uděláno :P
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

dnes konečně meloun za rozumnou cenu - i když ne moc sladký...
takže snídaně: čtvrtina melouna a kafe :mrgreen:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

to já si přislazují nesladký melouny tak že je mixuju s banánem a pak vypiju. Je pravda, že někteří raw experti když to slyší tak šílí, ale já se jen směju, žádný problémy s melounovobanánovým drinkem nemám. Mango taky ne. Nejlepší vyzkoušet a zařídit se podle toho.. Pravda, když není po ruce banán, melouna vypijeme taky. v tekutý podobě ho taky lehčeji s větším potěšením do sebe vpravíme.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od kveta »

luca píše:ve Strašicích máme pro strach uděláno :P
v tom případě jste na správném místě.. :D
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

meloun s banánem jsem už párkrát taky dala, ale rozkrájený na kousky - jako ovocný salát, je to dobrá kombinace
ale takhle po ránu mi hoví samotnej meloun, že je samá voda a řádně propere střeva >:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Sweetie »

no v kombinaci s kafem se nedivim :mrgreen:
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

mě meloun propírá aj v bezkafových obdobích, vždycky v sezoně je to to první co každý den pozřu, je to pro mne taková letní očistná kůra... A když zlevněj, dávám meloun i večer jako poslední jídlo, a to občas spolu se sklenkou vína - to má taky grád :mrgreen: y
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

Taky mam rada melounove dny :D Ale musi to prijit hlavne prirozene. V urcitem obdobi (leto) ani nic jineho nez meloun nechci, ale nejdriv me musi prejit obdobi tresnove. Ja kupuju meloun vzdy cely, na den mi to akorat vystaci.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět