Luca - zase znovu

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

díky weekendové silně inspirativní návštěvě z Moravy (která navíc přivezla bedýnku výtečných velmi zralých rajčat - zatímco ta moje jsou zelená) se mi zase povedlo odstřihnout se od chleba, takže poněkud lépe:
sobota - rajčata, víno (tekuté), houby (ty ovšem nesyrové, na česneku), meloun, víno (tekuté)
neděle - meloun, rajčata, houby, víno (tekuté), rajčata
dneska zatím nic, ještě není hlad
dcerka přijela z deštivého Londýna do deštivých Brd silně nachlazena
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

vždy mě potěší setkání, kdy mám pocit že jde o stejnou vlnu, v tomto pohodovém všeobecném nazírání se pak jeví případné odchylnosti v stravovací či věroučné zvyklosti dosti malicherně,
mně byla inspirativní hospůdka u rybníka s výtečně natočenou plzní, ještě že takovou tu nemáme, to by byl můj konec už úplně,
burčáková cyklojízda je skutečně příští sobotu, kdy budu doufám opět v pešti
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše:vždy mě potěší setkání, kdy mám pocit že jde o stejnou vlnu, v tomto pohodovém všeobecném nazírání se pak jeví případné odchylnosti v stravovací či věroučné zvyklosti dosti malicherně,
mně byla inspirativní hospůdka u rybníka s výtečně natočenou plzní, ještě že takovou tu nemáme, to by byl můj konec už úplně,
burčáková cyklojízda je skutečně příští sobotu, kdy budu doufám opět v pešti
hospodskému u rybníka jsem přetlumočila chválu stran natočeného piva - byl velmi potěšen
po tvých výkonech s kalačem jsem prozatím zamítla nákup štípačky, teď to ale nemohu sama vyzkoušet, vše je zcela promoklé a kluzké
příští sobotu taky nemůžu
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

včera přijela švagrová a neteř
přivezly mi okurky od jakéhosi zahrádkáře od nich
čímž mi příjemně rozšířily jídelníček
taky přivezly hummus - myslela jsem, že je to jen rozmixovaná cizrna, teď mi google vyjevil, že se to aj vaří
ale nikdo to tu nechce jíst, tak to zbyde na mě - s přikusováním zeleniny je to dobré
dozvěděla jsem se, že mi výstavu prodlouží do konce září neb na to lidi chodí
tak mám zas jednou pozvednuté ego - ale ne zas moc
počasí je na nic, je tu 14 stupňů a to jsem měla naplánované drobné opravy některých okenních křídel
ale snad se to ještě zlepší
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

včera objevování kamarádova objektu tady nedaleko na kopci
jsem ostuda, že jsem se tam dosud nevypravila, ale to je napraveno
je to krásná stará hospoda se sálem, teď slouží pro občasné akce
téměř vše v původním stavu (až na jedny dveře)
má duše architekta-konzervátora zaplesala
navíc kolem hrušně, švestky, jabloně
jablka a hrušky letos malé jako všude tady v okolí
ale jeden strom dobrých letňáčů (dnešní snídaně)
švestky tam jsou v dobrém stavu, jen co dozrajou, jdeme na ně
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:včera objevování kamarádova objektu tady nedaleko na kopci
jsem ostuda, že jsem se tam dosud nevypravila, ale to je napraveno
je to krásná stará hospoda se sálem, teď slouží pro občasné akce
téměř vše v původním stavu (až na jedny dveře)
má duše architekta-konzervátora zaplesala
navíc kolem hrušně, švestky, jabloně
jablka a hrušky letos malé jako všude tady v okolí
ale jeden strom dobrých letňáčů (dnešní snídaně)
švestky tam jsou v dobrém stavu, jen co dozrajou, jdeme na ně
včera jsem kosil v sadu a prokosil se k mnoha obsypaným švestkám, vzhledem k porostu to ale do kádě sbírat nebudu,
jinak budeš-li mít chuť k výletu, tak od 21.9, to je sice plánovaný vitasraz v malé fatře, což ještě rozmýšlím, budu připraven
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše: jinak budeš-li mít chuť k výletu, tak od 21.9, to je sice plánovaný vitasraz v malé fatře, což ještě rozmýšlím, budu připraven
21.9. to vidím reálně, snad by taky ještě mohlo být slušné počasí - v týdnu předtím si dáme vědět
dnes je tady konečně slunečno, vypadá to na krásný den
teď vyřídím to nejnutnější u počítadla a pomažu ven
první dvě vlastní rajčata, ale na ty tvoje, buci, nemají ani náhodou
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od s.arik »

My už snědli asi čtyři nebo kolik, jinak tam visí tak pět kilo zelených. Bohužel, odrůda Tornádo příště ne, jsou nic moc. V Tescu prodávají lepší, ze Španělska, voňavější, výraznější chuti i barvy :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od cepheus »

luca píše:první dvě vlastní rajčata, ale na ty tvoje, buci, nemají ani náhodou
Bucovy vita-fekouse nic nenahradi, kam se hrabe "bezny kompost", malo naplat :D ..
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

s.arik píše:My už snědli asi čtyři nebo kolik, jinak tam visí tak pět kilo zelených. Bohužel, odrůda Tornádo příště ne, jsou nic moc. V Tescu prodávají lepší, ze Španělska, voňavější, výraznější chuti i barvy :mrgreen:
jenomže vlastní rajčata jsem si předpěstovala, přesadila, zalévala, neošetřovala žádnou chemií ... rozhodně k nim mohu mít nějaký vztah, zrovna tak jako k plodinám, které od někoho dostanu
o těch z tesca vůbec nic nevím
možná to zní sentimentálně, ale u místních plodin je to pro mne důležitý faktor
u exotických nezbývá než se s anonymitou smířit
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Marie »

luca píše:
s.arik píše:My už snědli asi čtyři nebo kolik, jinak tam visí tak pět kilo zelených. Bohužel, odrůda Tornádo příště ne, jsou nic moc. V Tescu prodávají lepší, ze Španělska, voňavější, výraznější chuti i barvy :mrgreen:
jenomže vlastní rajčata jsem si předpěstovala, přesadila, zalévala, neošetřovala žádnou chemií ... rozhodně k nim mohu mít nějaký vztah, zrovna tak jako k plodinám, které od někoho dostanu
o těch z tesca vůbec nic nevím
možná to zní sentimentálně, ale u místních plodin je to pro mne důležitý faktor
u exotických nezbývá než se s anonymitou smířit
U nás v trhu prodává vlastní rajčata pan co chová kozy a proti plísní stříká rajčata kozím mlékem, říkal, že stejně bude působit i kravské. Proto jsme je přestali pěstovat, každý rok nám je napadla plíseň. Ale příští rok začnu.
Taky sem vozí rajčata a papriky ze Slovenska od Nitry - lepší než Holandsko, Španělsko.
Vím, že nic nevím.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od s.arik »

Ale jasně, taky mám SVOJE rajčata ráda. Nicméně když jsou v krámě lepší a když se to musí denně zalévat, proč se při mém nevelkém objemu času a půdy neradovat raději z VLASTNÍCH rybízů, rakytníků, muchovníků atd.
Mrkev a kedlubny si taky kupuju, všechno prostě (zatím) pěstovat nemohu. Neříkám, že do rajčat už nepůjdu, uvidíme, každopádně pokud, tak jinou odrůdu, tahle plodí bohatě, leč mdle.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

rajčata darovaná téměř došla - ta moje začínají houfně červenat :D
pěkné švestky z vršku stromku nejblíž plotu kdosi očesal - nejspíš soused :(
v pátek návštěva hostince ve vedlejší vsi a heroický výkon - pět desítek
v sobotu dřevo - řezání, štípání (kalač fakt funguje, na štípačku kašlu), skládání
v neděli započata komplexní oprava vnějšího kuchyňského okna (z oken nejstarší v chalupě), byl nutný i odborný zásah truhláře - výměna části rámu neb tento byl shnilý - cena: protislužba v podobě výtisku reklamního plakátku
dnes ráno otrávené dítko odkvačilo do vzdělávacího ústavu a já díky tomu brzy vylezla z pelechu, začínají delší dny
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

tos kalačovala sama osobně?
nástin: eventuelní návštěvu bych pojal architektoaerobně, neboli cyklovýlet na lednicko-valtický areál s lednickým a valtickým zámkem a druhý den třeba mé předešlé bydliště mikulovsko
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše:tos kalačovala sama osobně?
nástin: eventuelní návštěvu bych pojal architektoaerobně, neboli cyklovýlet na lednicko-valtický areál s lednickým a valtickým zámkem a druhý den třeba mé předešlé bydliště mikulovsko
buci, nechám to na tobě - v Lednici jsem sice byla, ale už je to asi tak 30 let, kolem Valtic jsem tehdy jen projížděla ... jen je při výběru trasy třeba brát ohled na technický stav mého 22tiletého bicyklu nikdy neseřizovaného se zpuchřelými pneumatikami
ale určitě bych ráda viděla bojanovického vavřince a tvé plantáže
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:
buc11 píše:tos kalačovala sama osobně?
nástin: eventuelní návštěvu bych pojal architektoaerobně, neboli cyklovýlet na lednicko-valtický areál s lednickým a valtickým zámkem a druhý den třeba mé předešlé bydliště mikulovsko
buci, nechám to na tobě - v Lednici jsem sice byla, ale už je to asi tak 30 let, kolem Valtic jsem tehdy jen projížděla ... jen je při výběru trasy třeba brát ohled na technický stav mého 22tiletého bicyklu nikdy neseřizovaného se zpuchřelými pneumatikami
ale určitě bych ráda viděla bojanovického vavřince a tvé plantáže
bicykle mám vlastní a je to samá rovina v podstatě
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

tak fajn - už jsem na tu trasu koukala, ono je to docela blízko a mé matné vzpomínky mi říkají, že je tam krásně

jinak kalačoval výrobce kalače a nechtěl mě k tomu pustit
ale už jsem to v jeho nepřítomnosti vyzkoušela na příznivě vyhlížejících špalcích - jde to
líbí se mi na tom možnost zapojit prakticky všechny svaly
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:tak fajn - už jsem na tu trasu koukala, ono je to docela blízko a mé matné vzpomínky mi říkají, že je tam krásně

jinak kalačoval výrobce kalače a nechtěl mě k tomu pustit
ale už jsem to v jeho nepřítomnosti vyzkoušela na příznivě vyhlížejících špalcích - jde to
líbí se mi na tom možnost zapojit prakticky všechny svaly
já jsem si též vybíral ty příznivé, ale mám rád i soubojové klínování, jen co odvozím zbytek, pustím se do svých,
jestli to odřídíš zpátky, tak bysme se přiblížili k oblasti autem, a rejdili jen tam, když ne, obětuju se sám
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Jindra »

luca píše:v sobotu dřevo - řezání, štípání (kalač fakt funguje, na štípačku kašlu), skládání
tuhle práci miluju, předešlé tři měsíce jsem ji často dělal a hurá, svaly mi hned viditelně poskočily
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše: jestli to odřídíš zpátky, tak bysme se přiblížili k oblasti autem, a rejdili jen tam, když ne, obětuju se sám
klidně odřídím, ale možná bude lepší jet to celé na kole a cestou příležitostně ochutnávat vínko - tam určitě nějaká příležitost bude

konečně dozrávají švestky, sice letos vypadají všelijak, ale jsou dobré, jen je třeba předběhnout mravence
a houby rostou jak zběsilé - to je fajn, ale člověk si v lese klidu zrovna neužije, je tam hromada lidí, u lesa (a bohužel i v lese :( ) parkuje hromada aut ... takže buď tam vlítnu na své místečko, nasbírám potřebné množství a mažu zas domů nebo vyrazím naopak až nahoru na hřebeny, tam se většině lidí nechce trmácet
už se těším na lesní klid v říjnu
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

akce Židle opět excelentní - v mnohém dle očekávání, v lecčems překvapila (nový básník odkudsi bal první překvápko, druhé: basák místní punkové kapely složil songy o místních pověstech - fakt dobrý)
zakončení v hospodě u rybníka (ještě pořád si tě tam pamatujou, buci)
dva plně funkční kytaristi + dav nadšeně řvoucích (mysleli si že zpívajících) a pak i pár tančících a několik do stolu bubnujících :oops:
výsledkem byla po delším čase dokonale vykropená palice
k tomu s výše zmíněným punkovým kytaristou složený neuvěřitelně blbý popěvek, kterého jsem se nezbavila dodnes
snězené 2 tyčinky (pečivo) neb mi bylo kamarádem vyhrožováno v případě nejezení tělesnými tresty
hlučný návrat domů kolem třetí ráno
lehce psychedelické nedělní dopoledne
ale překvapivě rychlé zotavení se po poledním spánku
to bude tím, že už mám přece jen trochu rozumu a odmítla jsem úúúplně všechny panáky, co mi kdo nabízel
v nedělním podvečeru milé zjištění, že útratu za mě už kdosi zaplatil
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

tak předpověď není úplně katastrofická a pro naše plány vyhovující, což je podle mne nejdůležitější,
jestli se nedostavíš, začnu připravovat orbu, což se snažím odkládat až když není zbytí
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše:tak předpověď není úplně katastrofická a pro naše plány vyhovující, což je podle mne nejdůležitější,
jestli se nedostavíš, začnu připravovat orbu, což se snažím odkládat až když není zbytí
buci, moc to nevidím
jezdím teď denně do Plzně do ateliéru kvůli práci, takže přes týden nic moc nestihnu
za víkend musím konečně dodělat okno, abych ho osadila než se ochladí příliš
a taky pohnout s dřívím, do toho je zase nějaká kulturní akce, sice jsem zapomněla o co jde, ale nějak jsem přislíbila účast
takže to vypadá, že tě odsoudím k orbě ...
jo a to mi připomíná, že budu muset dosklidit brambory
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:
buc11 píše:tak předpověď není úplně katastrofická a pro naše plány vyhovující, což je podle mne nejdůležitější,
jestli se nedostavíš, začnu připravovat orbu, což se snažím odkládat až když není zbytí
buci, moc to nevidím
jezdím teď denně do Plzně do ateliéru kvůli práci, takže přes týden nic moc nestihnu
za víkend musím konečně dodělat okno, abych ho osadila než se ochladí příliš
a taky pohnout s dřívím, do toho je zase nějaká kulturní akce, sice jsem zapomněla o co jde, ale nějak jsem přislíbila účast
takže to vypadá, že tě odsoudím k orbě ...
jo a to mi připomíná, že budu muset dosklidit brambory
nevadí, příště,
pokusím se ještě o nějakou alternativu, jinak příprava k orbě začíná vyházením a rozvozem kompostu, to mě baví
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

tohle s kompostem dělám taky, ale jen ho rozházím na záhonky, a to tak koncem října
počasí hnus, letos až moc brzy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:tohle s kompostem dělám taky, ale jen ho rozházím na záhonky, a to tak koncem října
počasí hnus, letos až moc brzy
však já taky jen rozházím, ale pak terou zaořu, nebo rýčem zaryju. Vzpoměl jsem si na portské ve sklepě, které jsem silou vůle schovával na víkend, takže vzhledem k situaci už nevěřím, že půjde zachránit. To moc ale nevadí, akce v lídlu se často opakují.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od s.arik »

Jé, to se mi hodí do noty, kompost jsem chtěla taky rozházet, ale někde jsem četla, že hnůj na podzim, kompost na jaře. Více se mi to hodí na podzim, tak to udělám podle vás. Musím nutně odstranit hromadu č.1, aby bylo kam přeházet hromadu č.2, aby se uvolnilo míst pro hromadu č.3, na kterou začnu házet trávu a plevel hned zjara. Na všechno se těším, jen ještě musím domyslet, čím se motivovat k radosti ze Zimy :?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

s.arik píše:Jé, to se mi hodí do noty, kompost jsem chtěla taky rozházet, ale někde jsem četla, že hnůj na podzim, kompost na jaře. Více se mi to hodí na podzim, tak to udělám podle vás. Musím nutně odstranit hromadu č.1, aby bylo kam přeházet hromadu č.2, aby se uvolnilo míst pro hromadu č.3, na kterou začnu házet trávu a plevel hned zjara. Na všechno se těším, jen ještě musím domyslet, čím se motivovat k radosti ze Zimy :?
na přelomu října a listopadu napíchej do země stroužky česneku (českého)
je hezké pozorovat jak se česneková nať klube ze sněhu
no a pokud jste si pořídili kamna - sedět u praskajících kamen je taky fajn
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

s.arik píše:Jé, to se mi hodí do noty, kompost jsem chtěla taky rozházet, ale někde jsem četla, že hnůj na podzim, kompost na jaře. Více se mi to hodí na podzim, tak to udělám podle vás. Musím nutně odstranit hromadu č.1, aby bylo kam přeházet hromadu č.2, aby se uvolnilo míst pro hromadu č.3, na kterou začnu házet trávu a plevel hned zjara. Na všechno se těším, jen ještě musím domyslet, čím se motivovat k radosti ze Zimy :?
on by měl vypadat jak černozem, tedy hlína a lepší je ho hned zapravit, aby se dost z těch cenností neodpařilo vniveč,
česnek ve sněhu mě potěší vzpomínkově z thajska
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od gabrielik »

Kompostovat už asi budem priamo pri výrobe vyvýšených hriadkokôp a hádzaním trávy a sena priamo na záhony. som desne lenivý človek :) A ani nerýlujem, len raz, prvýkrát, potom len mulcujem.
Na cesnak sa uz teším, krásny paličák som mala toho roku, až som lutovala, ze som na jesen nenastrkala viac hlávok.
Vyzerá velmi esteticky na kraji hriadky. Treba strúčky (plmesiačiky) dávať rovnakým smerom do zeme a potom pekne rastú jedným smerom. Podla rady mamičky som kvetné puky vylámala. Nechala som len na dvoch, aby som vedela kedy ho mám vyťahať zo zeme. Pekne bolo vidieť, o koľko väčšie vyrástli, keď sa netlačili do kvetu ale do cibulky.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

gabrielik píše:Kompostovat už asi budem priamo pri výrobe vyvýšených hriadkokôp a hádzaním trávy a sena priamo na záhony. som desne lenivý človek :) A ani nerýlujem, len raz, prvýkrát, potom len mulcujem.
Na cesnak sa uz teším, krásny paličák som mala toho roku, až som lutovala, ze som na jesen nenastrkala viac hlávok.
Vyzerá velmi esteticky na kraji hriadky. Treba strúčky (plmesiačiky) dávať rovnakým smerom do zeme a potom pekne rastú jedným smerom. Podla rady mamičky som kvetné puky vylámala. Nechala som len na dvoch, aby som vedela kedy ho mám vyťahať zo zeme. Pekne bolo vidieť, o koľko väčšie vyrástli, keď sa netlačili do kvetu ale do cibulky.
já dělám podzimní i jarní a většinouz se doženou, důležitá je okopávka a zálivka (tedy na velikost)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od s.arik »

Kompostovou hromadu nutně potřebuji, na záhony se nekonečně mnoho posekané trávy nevejde a melounové či jiné šlupky by je též nezkrášlily.
Rytí (spíše kypření vidlemi) a odplevelení provádím také jen při založení záhonu a pak po sklizni. Plevel mi vesele roste spolu se zeleninou, mulčovat nejde, hodně toho vysévám naširoko, třeba řeřichu. Ale hrášek příště plánuju do řádků a mírně okopávat, tak by mohlo být trávy méně :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od gabrielik »

vravim, som leniva. nezalievam a neookopavam, len povytrhavam burinu a prihadzujem okolo. trochu zamulčujem a hotovo. Dokonca ma samu prekvapilo, som zbierala hrach, co mi vyrastol v tych najväčších 40tkach. a v zeleri ma zaskočila rosnička. :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od s.arik »

Taky :) Nezalévám, až na dvě výjimky: rajčata (vyvýšený záhon odvádí vodu rychleji), pak kombinace vedra/sucha a čerstvě vyseté řeřichy (tu seju co měsíc a s jarními várkami nebyla žádná práce, ty letní prostě trochu vody potřebují).
Už se nemůžu dočkat, až strčím zítra děti mamce a chvíli budu zahradničit bez toho osmikilového pírsingu. Chci rozšířit záhony, ten hrachový tak zarostl trávou přes mulč z vyškubaných hrachorů, plevele a trávy okolo, že jsou jeho hranice téměř neznatelné. Neva - stejně chci expandovat až k plotu. Ale příště ho trochu okopávat budu, nechci už dávat trávě tolik prostoru...

Zjistila jsem, že když vidlemi trávník "nakypřím", jdou pak celé drny velmi snadno vytáhnout a hodit na kompost. Nesrovnatelně menší dřina, než když jsem zakládala záhony loni (rytí rýčem s převracením drnů). Ale škoda té hlíny, co tak odejde (na rok) na kompost. Kdybych sem tam okopala, nemusela bych ze záhonu materiál odnášet pryč.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

včera ochutnávka piv malých pivovarů
ale fakt jen ochutnávání, nikoli prolévání krku, takže bez následků (i přes ochutnávku 18ky)
jinak zase jednou více práce v oboru
takže vymýšlím, skicuju a baví mě to
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:včera ochutnávka piv malých pivovarů
ale fakt jen ochutnávání, nikoli prolévání krku, takže bez následků (i přes ochutnávku 18ky)
jinak zase jednou více práce v oboru
takže vymýšlím, skicuju a baví mě to
kde se to konalo?
co se chutnalo?
co chutnalo?
s jaké bylo vyhodnocení?
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

v Plzni v Klubu malých pivovarů
tam se pořád obměňuje nabídka
nepamatuju si názvy, nosili to kamarádi
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

mám teď hektické období
celé prázdniny jsem příjemně proflákala
teď od půlky září spolupráce na velkém projektu a najednou se všichni zbláznili a chtějí po mně i hromadu malých akcí
to tak prostě v těch volnonožních profesích je - buď není práce žádná nebo je jí příliš
takže mám co dělat abych stihla taky zahradu
dozrávají rajčata - je jich hromada
taky švestky - též kupodivu dosti
pořád ještě jsem nedosklidila brambory - snad o víkendu
jím všechno ze zahrady (včetně těch brambor), k tomu nějaké zakoupené víno v tekutém stavu
párkrát do týdne zajdu na pivo
a jsem jakási neuvěřitelně aktivní (což není můj standard)
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

okno konečně opraveno, zaskleno a repasováno
brambory sklizeny
v sobotu návštěva hostince, něco piva a bohužel i panáky s hostinským
podcenila jsem konverzaci s jedním panem doktorem (jsem rozvedenej, postavil jsem x baráků, zrekonstruoval..., firmu založil, prachy ... atd.)
takže na závěr úprk z hostince na kole (odřené koleno), nicméně šťastný únik
z jakýchsi nepochopitelných důvodů hubnu
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

au :) a bude hur, prichazi RIJEn :mrgreen: :br
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:au :) a bude hur, prichazi RIJEn :mrgreen: :br
aha, teraz sa chapem, zrejme si musim obstarat aj cesky kalendar, october mi vysvetli len novembrovu revoluciu
5 2 8
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

říjen dobrý
akorát je nějak míň času
zavalili mě prací
a tak když se odpoutám od práce, zdrhám od počítadla tak rychle jak to jen jde ... a trávím čas v lese, v hospodě, na koncertech, na výstavách ... apod ... ale hlavně s lidma
je to tak pestré, že mám zase jednou pocit, že prožívám nejlepší období v životě
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

konečně můžu konstatovat, že dříví na zimu je připraveno
nicméně kdyby chtěl vydržet dosavadní trend v počasí, vůbec bych se nezlobila...
v poslední době mi zcela překvapivě nejvíc chutná pivo
a oproti očekávání po něm netloustnu, ale naopak hubnu
je tedy pravda, že moje maximum je 5 velkých desítek...
dneska sklizena půlka jablek
listí ještě nechám
za hoďku razím do společnosti
a zítra se uvidí ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:konečně můžu konstatovat, že dříví na zimu je připraveno
nicméně kdyby chtěl vydržet dosavadní trend v počasí, vůbec bych se nezlobila...
v poslední době mi zcela překvapivě nejvíc chutná pivo
a oproti očekávání po něm netloustnu, ale naopak hubnu
je tedy pravda, že moje maximum je 5 velkých desítek...
dneska sklizena půlka jablek
listí ještě nechám
za hoďku razím do společnosti
a zítra se uvidí ...
dooral jsem
sklidil jabka a orechy, na listí se těším
dříví mě moc nezajímá, věřím, že tu nebudu,
taky netloustnu, i když, chutná mi vše,
zítra se uvidí, ale vím že neuvidím nic,
tedy neočekávaného
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

Zejo? :) Taky po pive netloustnu ani neblbnu, jak by se sluselo a patrilo dle oficialni pavedy. Ani nehubnu. Zvenku to vypada ze to telu svedci, za predpokladu ze se to nemicha s jidlem. Ale jabka zavidim. Myslim opravdova, ty z marketu co chutnaj jako plast tu mame taky.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

Fiona píše:Zejo? :) Taky po pive netloustnu ani neblbnu, jak by se sluselo a patrilo dle oficialni pavedy. Ani nehubnu. Zvenku to vypada ze to telu svedci, za predpokladu ze se to nemicha s jidlem. Ale jabka zavidim. Myslim opravdova, ty z marketu co chutnaj jako plast tu mame taky.
to já říct nemůžu, zvlášť zvenčí, ale japka mám bio, takový žlutý pololetní už na téměř odešlém stromě, a už přezráním začínají pukat jak banány, takový mám nejraději a hlavně už takový nechce nikdo z rodiny, a podobný ještě červený (tak 15 beden)
zrovna piju hned po ránu, poměrně vyjímečně, 14%ního holandskýho polotmavýho lagera s máčenými vlašáky, síla, ale jedině tak můžu přežít po tom cykloblátivém začátku
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše:
Fiona píše:Zejo? :) Taky po pive netloustnu ani neblbnu, jak by se sluselo a patrilo dle oficialni pavedy. Ani nehubnu. Zvenku to vypada ze to telu svedci, za predpokladu ze se to nemicha s jidlem. Ale jabka zavidim. Myslim opravdova, ty z marketu co chutnaj jako plast tu mame taky.
to já říct nemůžu, zvlášť zvenčí, ale japka mám bio, takový žlutý pololetní už na téměř odešlém stromě, a už přezráním začínají pukat jak banány, takový mám nejraději a hlavně už takový nechce nikdo z rodiny, a podobný ještě červený (tak 15 beden)
zrovna piju hned po ránu, poměrně vyjímečně, 14%ního holandskýho polotmavýho lagera s máčenými vlašáky, síla, ale jedině tak můžu přežít po tom cykloblátivém začátku
jablek mám letos málo, ale jsou dobrá, červená
momentálně piju spíš až po poledni drobet vína
a večer to pivo - ale jen točené, flaškové mi nechutná
mám pocit, že mi muselo dost chybět - do letošního léta jsem ho nepila
jinak o sobotním večeru jsem překonala rekord, jen nevím o kolik
v neděli se zas překonával kamarád
ale v pondělí jsme to srovnali dlouhým výšlapem po brdských kopečcích
byly to krásné dny ... dnes už chladněji, jasan hoří dobře
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

dnes výborná stočesová 11 a ochutnávka 12 řepiš (obé v malém pivovaru U Stočesů v Rokycanech)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:dnes výborná stočesová 11 a ochutnávka 12 řepiš (obé v malém pivovaru U Stočesů v Rokycanech)
tak já včera klasické 2 medové richardy 15°, vyjde to levněji než jeden velký
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

koukám, že jsem tu nějak dlouho nebyla
čas tak rychle míjí
čím jsem starší, tím víc si to uvědomuju
v poslední době jsem přímo posedlá snahou čas co nejvíc vyplnit příjemnýma věcma
jsem prostě hedonista - ale nemůžu se zbavit pocitu, že o to právě jde
jím hlavně jablka a brambory a taky chleba
a piju víno a pivo - nejlépe buď jedno nebo druhé
dnes ráno jsem se ve spěchu napila jakéhosi "ledového čaje", co ho tam dcerka měla zbytek - z té sladkosti se mi zvedl žaludek - takže nealko vyjma vody nebrat
Odpovědět