Luca - zase znovu

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:koukám, že jsem tu nějak dlouho nebyla
čas tak rychle míjí
čím jsem starší, tím víc si to uvědomuju
v poslední době jsem přímo posedlá snahou čas co nejvíc vyplnit příjemnýma věcma
jsem prostě hedonista - ale nemůžu se zbavit pocitu, že o to právě jde
jím hlavně jablka a brambory a taky chleba
a piju víno a pivo - nejlépe buď jedno nebo druhé
dnes ráno jsem se ve spěchu napila jakéhosi "ledového čaje", co ho tam dcerka měla zbytek - z té sladkosti se mi zvedl žaludek - takže nealko vyjma vody nebrat
kouknul jsem do viki a jsem taky, hlavně jak jsem starší, hedonista, a to obou typů, a možná proto chodím třeba na pás abych si zvýraznil ten rozdíl
mládí jsem trávíval většinou v užívající si lechké nasranosti
taky jím hodně jabka, chleba? co to je?
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

buc11 píše: taky jím hodně jabka, chleba? co to je?
chleba - to je takový to co se snadno a levně pořídí, když se to nechá v kuchyni na vzduchu, příjemně to okorá a vydrží klidně 14 dní
tady to platí za nezdravost, nicméně dříve základní potravina
je-li čas, vyrobím vlastní nekvašený z kukuřičné mouky plackovitého tvaru - ten je lepší
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:
buc11 píše: taky jím hodně jabka, chleba? co to je?
chleba - to je takový to co se snadno a levně pořídí, když se to nechá v kuchyni na vzduchu, příjemně to okorá a vydrží klidně 14 dní
tady to platí za nezdravost, nicméně dříve základní potravina
je-li čas, vyrobím vlastní nekvašený z kukuřičné mouky plackovitého tvaru - ten je lepší
ano, už jsem si vzpoměl, to bývala dobrota, když jsem ho robívával z kvásku, a ten bývával naopak dosti prokvasený, ach jo,
je strašné být v nouzrní vězení
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

Na chleba jsem tez sveho casu zkousela zanevrit, akorat mi to neslo moc od srdce, tak jsem se na to vykaslala, da se rict ze mi tech veci vadi dost i bez chleba :wink: Na vino se mi jednu dobu darilo jakz takz zanevrit, pri spatne kvalite a nadmernem mnozstvi. Pivo nenavidet nelze, dokonce ani teple, s vyjimkou americkych.

Aha, tak ono se tomu rika hedonismus :D Nekde jsem to uz slysela, ale do slovniku zarazuji az odted, diky. Budu to odpovidat az se me zas nekdo zepta jakeho jsem nabozenstvi. Budu hedonista z Bohemie, at maj co googlit na smartfounech :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od s.arik »

Fiona píše:Budu hedonista z Bohemie, at maj co googlit na smartfounech :mrgreen:
(:-)
možná by se v tomto duchu mohlo i přejmenovat fórum.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Lenuška »

buc11 píše:... to bývala dobrota, když jsem ho robívával z kvásku, a ten bývával naopak dosti prokvasený, ach jo,
je strašné být v nouzrní vězení
kváskový chleba teď peču pro přítele co 3-4 dny.
Né že by sežral bochník za tři dny, to já peču takovej malej kulatej, přítel rád když je to samá patka a kůrka. Načichám se toho, a stačí mi to pro ten požitek. Když ho vyndám z trouby, zaklepu, až zazvoní, očichám, a jsem spokojená :D
a máš buci pravdu, musí být řádně prokvašený, aby byl stravitelný. Dnes se peče z droždí, aby to bylo hodně nafouklý a rychle to vykynulo. Proto lidi mají alergie na lepek.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

s.arik píše:
Fiona píše:Budu hedonista z Bohemie, at maj co googlit na smartfounech :mrgreen:
(:-)
možná by se v tomto duchu mohlo i přejmenovat fórum.
na tom něco bude - vlastně se tu bavíme převážně o požitcích (myslím, že i půst lze chápat jako svého druhu požitek)
pokud jde o chleba, ten nekvašený mám možná přece jen raději
jinak o víkendu jsme dali malý vandr (pěšky lesem, vlakem, busem, pěšky ...) s několika zastávkami v hostincích
takže jsem opět pokořila svůj pivní rekord
takové akce jsou fajn
letos nechci trávit zimu u kamen, ale co nejvíc venku
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

nic se přejmenovávat nebude, pokorně si to tu u nich užívejme se svými z jejich pohledu nedokonalostmi, jinak hedonista je z mého pohledu i bezvuolovec,
jinak se těším na zítřejší pařbičku na otvíracích vánočních trzích včetně pivní ochutnávky u zelené kočky, mají tam i jednoho aleho, tak jsem zvědavej na porovnání
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

Buci nepodcenuj roli vedomi. Jedna vec je zadnou vuli nemit, druha ji mit a vedome uchovat pro pouziti na dulezitejsi veci :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

zase jeden podařený weekend
v sobotu turné po hospodách směrem na východ (zatímco před týdnem totéž směrem západním) od naší vesnice
okusili jsme tři lokály, všechny moc příjemné
pivně tedy pouze desítky gambrinusy ač měli i bernardy
ale všude byly výborné
už plánujeme cestu na sever
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

zatím pořád ještě neřeším vánoce
jediný obchod, který jsem navštívila, byl včera antikvariát
dneska cesta na big beat - do postele se dostanu tak ve dvě
zítra jakási vánoční besídka s kolegy z ateliéru - doma budu kolem půlnoci
v sobotu už v 7 ráno jedeme do Prahy na výstavu a pak hospodské setkání s kamarády, návrat někdy večer
to v neděli zrovna brzy asi nevstanem ...
ale je to lepší než blbnout s nákupy a úklidem
nějaký pamlsek v pondělí vyrobit stihnu
za poslední léta pozoruju, že vánoce prožívám stále pohodověji
postupně si uvědomuju, co všechno lze vynechat
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od buc11 »

luca píše:zatím pořád ještě neřeším vánoce
jediný obchod, který jsem navštívila, byl včera antikvariát
dneska cesta na big beat - do postele se dostanu tak ve dvě
zítra jakási vánoční besídka s kolegy z ateliéru - doma budu kolem půlnoci
v sobotu už v 7 ráno jedeme do Prahy na výstavu a pak hospodské setkání s kamarády, návrat někdy večer
to v neděli zrovna brzy asi nevstanem ...
ale je to lepší než blbnout s nákupy a úklidem
nějaký pamlsek v pondělí vyrobit stihnu
za poslední léta pozoruju, že vánoce prožívám stále pohodověji
postupně si uvědomuju, co všechno lze vynechat
zrovna jsme v začátku degustačky, opravdu skvělé vzorky místních vinohradců, koegyně nachystala syrovýho odleželýho nacukrovanýho spešl omáčkou přelitýho lososa, celkem se dá, ale vedle ležící zrovna vytaženej klobásek z udírny to teda není,
taky snáším vánoce čím dál líp, uvažuju přemluvit matku na 24.ho na pivčo
musím si ještě co nejvíc to nepříznivé počasí užít
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Zase po čase... vánoce byly v pohodě, Silvestr taky, akorát dítě mi začalo vyrážet do světa až moc - punkove koncerty a vše co k tomu patří. Ale udělala mi radost při talentovkach a dostala se na středni školu, tak mám o starost míň. Jídelne byla zima takové období, kdy jsem to moc neřešila - nejoblíbenější byly zeleninové polívky. A vypadá to, že zima to snad zabalí, tak se pomalu chystám na záhony. Bohužel to k poslednímu únoru zabalí taky hospoda u rybníka, kde Bucovi tak chutnalo v létě pivo. Pokud se tedy nenajde nový nájemce. Lidi prostě chodí do hospody málo. Já s kamarády to nevytrhnem... pokud jde o pivo, pokořila jsem už hromadu svých rekordů. ... s nadcházejícím jarem doufám v příklon k asketictejsimu životnímu stylu, ale to se u mě nedá zrovna předvídat...
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Sobotní večer - velká tancovacka - ožrali jsme se jak psi. Ale neděle odpoledne nádhera - jaro, ze země leze pažitka a česnek. Dnes konečně umerenejsi den, tak snad to vydrží. Ale koukám, že to tady všichni mají všelijak - nizkosacharidove a spol. Buc zrejme kdesi v teple, Fiona o sobě nedáva vědět, atd. Ale některé stálice zůstávají a to je fajn
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

po dvou nádherných slunečných dnech zase jeden šedivý
ale stejně mám jarní náladu, což se pozitivně projevuje i na konzumaci
už nemám takovou potřebu znehodnocovat zeleninu vařením :D
ale po ránu stále ještě kafuju
a odpoledne přichází chuť na víno
zato odpadá potřeba večeřet
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

Teta Luca, kde jses???

Fiona o sobe nedavala moc vedet protoze se ji moc nechtelo psat o tom jak ji tez jede vice vinko cervene a cigy nez jidlo, natoz to zdrave, a nez tu demoralizovat ty kdo se jeste nezvrhli, lepe drzeti zobak a mlceti zlato... Ale uz je jaro ;) Vsecko zas kvete tak proc ne my, ze?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Fiona píše:Teta Luca, kde jses???

Fiona o sobe nedavala moc vedet protoze se ji moc nechtelo psat o tom jak ji tez jede vice vinko cervene a cigy nez jidlo, natoz to zdrave, a nez tu demoralizovat ty kdo se jeste nezvrhli, lepe drzeti zobak a mlceti zlato... Ale uz je jaro ;) Vsecko zas kvete tak proc ne my, ze?
milá Fiono, fakt jsem ráda, že ses zase ozvala!
já jsem pořád u nás na vsi - a přesně jak píšeš - je jaro, takže člověka přepadají takové ty zdravější tendence ...
u mě sice žádné plavání ... ale spíš se plácám mezi těmi dovednostmi, které jsem za život posbírala - joga, taij apod. a čekám, až se u něčeho z toho zastavím a začnu to zas provozovat intenzivně
problém je ale společenský život - vždycky když najedu na zdravší rytmus, přijde nějaká akce, druhý den jsem demoralizovaná a posléze začínám znovu
ale hlavní je, aby člověka život bavil - ne?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

No a v cem je problem? :) Kdo rika ze se nemuzes sem tam zkalet, kdyz prevazne zijes zdrave? ;)
Spolecensky zivot je o pochopeni ze neexistuje rozdil mezi druhymi a mnou. Bez ohledu na to jestli jsou jednodussi nebo slozitejsi, a ze zazivame obe roviny, no ne?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

nějak mi to nedalo a zareagovala jsem na jeden příspěvek ... takže jsem se přihlásila ... tak si sem zase jednou něco napíšu - je zajímavé si to po čase po sobě přečíst ...
pořád žiju tady na vesnici
snažím se zabývat podstatnými věcmi
cvičím a vyučuju chen taiji
běhám po lese
občas se vracím k józe
snažím se vydělávat tak málo, jak jen to je možné
snažím se nechávat se ovlivňovat 17tiletou dcerou :) - ona se potom nechá zas na oplátku ovlivňovat mnou (to bylo fakt důležité poznání)
jím to, z čeho mám dobrý pocit
nejím to, z čeho mám špatný pocit
a řekla bych, že je mi dobře :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

A jak to delas ze se snazis vydelavat tak malo jak je to jen mozne? Mne to treba jde samo, aniz bych se snazila :) Ja bych zas tech penez chtela mit hodne, abych nemusela pracovat, protoze na to je zivota fakt skoda.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Fiono, já to formulovala poněkud nejasně, takže to dovysvětlím:
- snažím se potřebovat k životu co možná nejméně peněz, abych jich nemusela moc vydělat - to je přesnější.
Prostě svůj osobní vývoj nemám zaměřený na hromadění peněz pro to, abych si mohla pořídit víc věcí, ale na snižování potřeby těch věcí, abych nepotřebovala hromadit peníze.
Je jasné, že spoustu věcí lze jen těžko ovlivnit, pokud se člověk následně nechce potýkat se státními institucemi, potažmo exekutory - takže jsou tu jisté nutné výdaje, které mi naštěstí pokrývá příjem z pronájmu pražského bytu.
To ostatní - jídlo, šatstvo, otop apod. - lze ovlivnit aspoň do určité míry.
A jiné statky - nové auto, lednice, bazén a jánevímcoještě - prostě nepotřebovat.
Faktem ovšem je, že já nerada cestuji, takže tenhle výdaj - který je u Tebe asi podstatný - u mě odpadá :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Fiona »

Tak to jo, ted uz to dava smysl :)

Taky se pokousim o takovy relativni minimalismus, ale porad to ma svoje mouchy. Treba uz jsem pochopila ze bez toho bestselleru, pokud se budu muset i nadale zivit praci, nehrozi ze bych nekdy mela vlastni bydleni. Obavam se ze by to nevydalo ani na karavan nebo na houseboat, coz by me jinak docela bavilo. Nekde v prirode, to by bylo super, pokud mozno i se zahradkou, ale zatim nehrozi. Tim padem neni prakticke vlastnit nic vic nez dva bagly a kytaru, vyrazne to usnadnuje ty vecne presuny. Auto taky neresim, zadne momentalne nemam a v nejblizsi dobe opravdu neplanuju. Lednicka kdyz je tak je, za luxus v ramci sharehousu povazuju i to kdyz tam mam vlastni prihradku, a kdyz neni, no tak proste neni. Stejne vzdycky vsecko snim hned jak to koupim.

Sranda na tom je ze cela dovolena pro dva na tech Azorech vyjde levnejc nez najem v Londyne za jeden pokoj, na baraku s dalsima 10 lidma. Pak clovek nema cestovat, ze, kdyz ta doba se tak obratila ze je to levnejsi nez bydlet. Jinak o jogu se pokousim obcas taky, tak vlazne. A tai chi musi byt super.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

jo, taiji je báječné
objevuji ho už víc než 13 let a pořád přicházím na různá zlepšení
to je ta moje CESTA
jídlo se postupem doby vyřešilo samo - použila jsem k tomu metodu odhození ega a naslouchání svému tělu
příkladem mi v tom byl postup, který jsem použila při běhání v lese nad chalupu, kde se výrazným převýšením nevyhnu, ať už zvolím jakoukoli trasu
když jsem začínala před pár lety, měla jsem pocit, že uprostřed kopce přejít do chůze by bylo selhání - dopadlo to tak, že když jsem si jednou natáhla achilovku a musela běhání přerušit, bylo to pro mě vysvobození
začátkem roku jsem se rozhodla k běhání vrátit (pročetla jsem si metodu čchi runningu, takže mi to koreluje s taiji) s tím, že kašlu na ego a kdykoli nebudu schopná klidně nadechovat i vydechovat nosem, přejdu do chůze
zprvu to vypadalo tak, že jsem do prudšího kopce uběhla pár desítek metrů, pak přešla do chůze a kousek pod vrchem kopce zase do běhu
odchozený úsek se ale postupně zkracoval
a jednoho dne jsem s údivem zjistila, že jsem to vyběhla celé
tenhle postup - alespoň dle mého - lze aplikovat na cokoli
odhazovat ego se snažím poslední dobou ve všech oblastech života - v některých je to těžké - a to je mi 46 a myslela jsem si, že to mám v hlavě srovnané
ale je fakt, že zábavnější je na sebekultivaci stále pracovat - co by bylo, kdybych měla hotovo, že :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

hezky napsane :)
ja podobne... plus, kdyz to jde, dodrzuju cyklicnost (jako zena). Nehodlam se nutit do extremnich vykonu behem ms a pred tim a to se netyka jen fyzickych vykonu... :) O to vic blbnu a mam dostatek energie v lepsi casti cyklu.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Pavluska píše:hezky napsane :)
ja podobne... plus, kdyz to jde, dodrzuju cyklicnost (jako zena). Nehodlam se nutit do extremnich vykonu behem ms a pred tim a to se netyka jen fyzickych vykonu... :) O to vic blbnu a mam dostatek energie v lepsi casti cyklu.
no, v tom se tedy diametrálně liším
nikdy jsem netrpěla jakýmikoli předms či ms stavy - žádné bolesti či tlaky ať už kdekoli
když mi bylo 19, začala jsem žít asketičtěji a ms mě zcela opustila
poslušna všeobecně přijímané pravdě, že je to prostě nutné, jsem navštívila dr, ta mi píchla provokačku, ta pro jednou zabrala, ale pak zas nic
a tehdy jsem si uvědomila, že v situaci, kdy se cítím báječně, kdy mi navíc zmizela hygienická komplikace, bych se měla tvářit jako nemocná a léčit se?! ani náhodou!
tehdy jsem to ale s tou askezí dost přepískla, takže následoval návrat k předchozí stravě a s tím i ms
během následujících let při své snaze o harmonizaci a sebekultivaci jsem objevení se či zmizemí ms brala jako vodítko - objevila se = špatně, zmizela = dobře
když se mi podařilo nastolit dobrý stav na delší dobu, zjistila jsem, že nezmizí docela, ale objevuje se 1x za 6 až 9 měsíců
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Pavluska »

:) no ja kdybych zila tak, ze vymizi ms, tak mi vymizi i zuby.... :) bez nadsazky.

Jinak cyklus nemusi byt dramaticky, muze byt i poklidny, ale ty vychylky tam jsou (jako barometr).... v plodnych dnech vetsi chut na sex apod. Nejsou to jen zapory. :)

Kazdy jsme tak krasne jiny. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od Karambola »

Mé zkušenosti s MS jsou takové, že pokud jím nezdravě, mám jí bolestivou, zadržuji hodně vody, asi mám i nálady - to by musel potvrdit muž :-D a v létě při super stravování byla slabší, kratší, nateklá jsem moc nebyla a celkově jsem se cítila lépe. Kdyby se mi cyklus protáhl, tak se vůbec zlobit nebudu. A klidně by i mohla vymizet, třeťí neplánuji a nechráníme se skoro nijak. I když jsem někde četla (možná Walker), že ženy se delšího života dožívají díky každoměsíčnímu zbavování se železa. Nevím jestli tomu věřit. Zdravé tělo si při správné stravě podle mě reguluje samo správné množství a nepotřebuje k tomu MS.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Luca - zase znovu

Příspěvek od luca »

Kazdy jsme tak krasne jiny. :)[/quote]

moje řeč
Odpovědět