Roko - Back to the primitive

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Roko »

Zdravim vas!!!Takze na uvod by som mohol co to v kratkosti o sebe povedat.Rozhodol som sa, ze sa skusit stravovat prirodzenim sposobom, nevarenov stravou.Uz som nad tym rozmyslal dlhsiu dobu a chodil som aj sem na forum a zbieral nejake informacie.Logicky, ked sa nad tym clovek zamysli, tam musi existovat sposom ako sa zivit nevarenou, prirodzenou stravou. Ked tak ziju zvierata, tak potom moze zit tak aj clovek, to je jasne.Ked ze aj dost sportujem tak o to ma viacej zaujima strava.Samozrejme nechcem schudnut na kostru tam som zbieral co najviac informacii a dost som o tom premyslal ze ako vlastne na to.Precital som si aj nejake clanky od Dr.Grahama, ktore mi tiez objasnili dost veci.Venujem sa hlavne posilnovaniu a ked je chut tak aj bicyklovaniu.Od detstva som vlastne vobec nejedaval ovocie ani zeleninu v podstate vobec.Tlacil som do seba kopu sladkosti a ked som nemal na obed maso tak som bol nervozny.Od kedy som sa zacal venovat posilnovaniu, tak som si upravil stravu.Prestal jes sladkosti a zacal jest kulturisticku stavu.Maso, vajcia, jogurty, vlocky, zemiaky, ryza trochu ovocia a zeleninu ako prilohu.Prisli nejake zdravotne probleny a necitil som sa dobre dlhsiu dobu.Aj z treningom som stal dlhu dobu na tom istom a aj som menej cvicienal lebo som nemal energiu.Aj ked som si to nechcel nejako pripustit bolo to asi stravou.Ved vsade odporucali jest len kvanta masa, vajec, tvarohu pred spanim a k tomu este aj doplnkou.Ked ze som sa citil dako biedne bez energie a zivota, tak som si povedal ze to skusim so surovou stravou aspon ako ocistenie a za pokus to stoji.Tak som sa rozhodol a isiel do toho.Dneska je tomu uz desiaty den!!!!Je to nieco neopisatelne.Citil som rozdiel po 3 dnoch, pomaly sa mi vracala energia aj nalada a co som ani necakal tak sa mi zlepsil zrak :shock:Po tyzdni stravovania to bolo nieco uzasne az divne.Strasne sa mi zlepsil zrak videl som jasno, ostro a strasne farebne.Nechapal som co sa to deje farby mi zacali upne ziarit.Nemohol som sa vynadivat vsetko bolo ine cely svet mi zrazu ozil.Do teraz to nechapem, ale ja som bol slepy.Pri tom nenosim okuliare a zrak som mal dobry aj pri ocnom vzdy.Ale toto sa neda porovnat proste krasa....Dalej mysel upne jasna a bolo mi aj vsetko smiesne zrazu:lol: Zmyzli aj cierne myslienky, nic ma nebavilo pred tym ziadny zmysel som nevidel v nicom.Tezar sa citim skvele ako nigdy pred tym.Budem sa snazit aj cvicit a nadalej sa stravovat surovou stravou a som zvedavy ako to bude zo silov.Tak zajtra dam daco vediet dalej....
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Back to the primitive

Příspěvek od Panda »

Roko vítej, tak to máš tedy nádherné výsledky, blahopřeji. :-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Back to the primitive

Příspěvek od Sitar »

Nazdar chlape, to je dobrej skok. Taky jsem desátý den na syrový stravě, ale maso a spol. nebaštím už dlouho, ovšem takové změny jako Ty nepozoruji.

Máš chuť na vařené? Bojuješ s tím nějak?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Back to the primitive

Příspěvek od Fiona »

Cau, fandim :)
Lubim primitivov. Zer ovocie, ser na maso. Love :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Back to the primitive

Příspěvek od Sweetie »

tak tak. mne kdysi v dobe prilisne konzumace masa pekne padaly vlasy. taky fandim.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Fuujin »

Vítám.. Vidimže zážitky máš hodně pěkné, takže na syrovou stravu už do smrti nezapomeneš :D
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Roko »

Dakujem vam za privitanie.Na varene jedlo ani nemyslim nejako, ale tak jasne ze chut mam na vela veci proste to uplne ignorujem.Berem to ako experiment, tak to mienim dodrzovat cisto, inak by to nemalo vyznam.Cez prvy tyzden som mal strasnu chut na syry a aj na bryndzu, ked som ju videl v chladnicke.Bola to chut na nieco slane, tak som si dal trosku bryndzi a aj platok syra.Ale uz je to v pohode dake zachvaty nemavam zvykol som si rychlo.Bud alebo inak to nema vyznam striedat to s varenou stravou, ked chcem vidiet na sebe ciste vysledky.Este jedna vec, ze sa mi zahojil aj egzem na prste, ostala tam iba sucha koza, takze za par dni to bude uplne ok.Pridavam aj foto a dufam, ze zacnem aj viacej cvicit lebo v poslednom case to bola bieda.Po nejakom case pridam foto zase a uvidi sa. http://img199.imageshack.us/i/61470677.png/
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Panda »

Roko píše:..Pridavam aj foto ...
S tím na obličeji ses tak už narodil? :lol:
dvdmchl

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od dvdmchl »

Vypadáš dobře, kdybych byl baba tak už si letím do šuplíku pro vibrátor.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od epony »

dvdmchl píše:Vypadáš dobře, kdybych byl baba tak už si letím do šuplíku pro vibrátor.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: dvd, ty sa ale v babach vyznas..(nič v zlom, roko) :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Back to the primitive

Příspěvek od epony »

Fiona píše:Cau, fandim :)
Lubim primitivov. Zer ovocie, ser na maso. Love :)
(:-) (:-) jasne, stručne, vystižne (:-)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od bstrd »

-podobne povznasajuce az nadnasajuce pocity som tiez mal od zaciatkov koketovania z raw...a to som len pridal salatov a nadalej k nim zral rohliky a aj tak som citil privaly vzletnej energie oproti casom na cestovinach, soji a inych strukovinach...IT´S A KIND OF MAGIC...darmo som to popisoval znamym, kto nevyskusal nepochopi :wink:
I gotta ruin my life on my own
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Roko »

Takze pridavam dnesny jedalny listok:
10 jablk, 1hruska, vlasske orechy
2 banany, zeler stonka, par listov salatu,
1kg jahody orechy, vlasske orechy
1kg ceresne, vlasske orechy, par listov salatu, hrach
2 banay, asi pol kila ryberli,3 marhule, vlasske orechy,par listov salatu, zeler
polka ananasu, velka misa salatu, s paradajkami, zelerom a paprikov,lanove senena

Dneska som si dal zalezat, dalo to dost namahy dostat do seba tolko jedla, mam svalovicu na sanke hlavne po tomto vecernom salate.Snazim sa dostat do seba co najviac jedla, aby som vela neschudol.Dneska som v podstate nic ine nerobil iba nakupoval a jedol.Takyto stravovaci plan ma vyde poriadne draho.O dost viacej ako strava pred tym.Neviem ci to financne utiahnem, budem sa snazit vytrvat.Ked pojdem este k tomu cvicit tak budem potrbovat dalsich 1 000 000 kalorii na vrh.Po cviceny mam bohovy metabolizmus a citim to aj na druhy den.Tak takymto stylom budem potrbovat asi sponzora alebo neviem co :lol: Ak mate nejake navrhy co by som mohol vylepsit alebo pridat tak sem s nimi.A aby som nezabudol za 11 dni ubytok 2 kg to je celkom v norme, ked zoberem, ze prve kilo vlastne iba vytieklo hned asi po prvom dni.Takze to bolo solou a urcite aj daky bordel sa vyplavil a tak.Zajtra pojdem dufam cvicit, tak sa ozvem, ze co a ako.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Panda »

Velké množství jídla bych řekl že moc nepomáhá, alespoň podle mých zkušeností (trochu bojuji s podváhou) - v tomhle typu stravy je hodně vlákniny, takže se to velké množství jídla jen rychle protlačí zažívacím systémem zas ven (rychle se vytlačuje dalším), nestihne se dostatečně natrávit a tak se efektivnost vstřebání živin naopak snižuje. Takže jediný efekt jsou velké finanční náklady. Spíše je potřeba jíst s rozvahou - např. avokádo (tuk), klíčky. V tomto případě by asi byly dobrým řešením šťávy - organismus je 100% stráví (a neprožene vlákninami zas ven) a tak je to nejvydatnější přísun živin a energie. ... tedy údajně, ještě jsem nezkoušel. :-)
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Roko »

No mam dost rychli metabolizmus, tak dufam ze zaludok toho dost vyuzije.Tie stavy sa mi velmi nevidia, pride mi to neprirodzene a ani si ich nemam ako robit.Dost efektivne a koloricke mi pridu banany, tak skusim sa aj na to zameret, len proble je v tom ze ich nemam rad, ale celkom si zvykam aj na ne. Tuk jedavam hlavne z orechov a lanove semena pomlete, ale nakupim aj avokada.dik za radu
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od bstrd »

Roko píše:Takze pridavam dnesny jedalny listok:
10 jablk, 1hruska, vlasske orechy
2 banany, zeler stonka, par listov salatu,
1kg jahody orechy, vlasske orechy
1kg ceresne, vlasske orechy, par listov salatu, hrach
2 banay, asi pol kila ryberli,3 marhule, vlasske orechy,par listov salatu, zeler
polka ananasu, velka misa salatu, s paradajkami, zelerom a paprikov,lanove senena
-docela kruta naloz na jeden den...skus menej kombinovat (predpokladam ze to co je v jednom riadku si skonzumoval v ramci jedneho jedla), telo to lahsie stravi, mne osobne sa najviac osvedcilo rano a na obed monodietne ovocie (jest naraz len jeden druh ovocia, kym si dam dalsie tak pockam aspon 2 hodiny) a az vecer pomiesany zeleninovy salat, orechy, semena a podobne
Roko píše:Dneska som v podstate nic ine nerobil iba nakupoval a jedol.
-tiez mavam taketo dni, ale pokusam sa s tym nieco robit :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Roko »

No mas pravdu mal by som to menej kombinovat, ved casom to nejako este vyladim.Dik za kazdu radu.Takze dnesny den:
Pol ananasa, banan, 2 jablka, hruska, 7 broskyn, vlasske orechy
3 polievkove taniere visni, vlasske orechy
Trening v posilovni:
Bench press: zahrievacie serie:10xtyc, 8x40kg, 8x50kg, 5x60kg
pracovne serie:5x5 70kg
Zhyby na hrazde: zahrievacie serie:kladke 2x8
pravovne serie: 5x5 vaha tela
Mrtvy tah: zahrievacie serie:8x50kg, 5x70kg, 5x80kg
pravovne serie:5x5 90kg

Pocit z treningu mam celkom dobry, zvladol som to co som mal v plane.Sila bola taka ista ako na varenej strave a na mase.Ako som uz spominal ubytok na vahe asi 2kg ,ale na vykone sa to neprejavilo.Tak ten ubytok hmotnosti bude asi vodou a bordelom co sa vyplavilo.Sol nepouzivam vobec, tak to bude asi tym.A opat zradlo, vela zradla :lol:

7 bananov, vlasske orechy, zeler, par listov salatu
1,3kg broskin, vlasske orechy, zeler, par listov salatu
tanier jahod, 5 broskyn, kopa salatu so zelerom a paprikov, lanove senienka

Akoze som ani necakal, ale tie banany zasytili celkom dobre a ani z toho sanka neboli, takze uz viem co idem tlacit po treningu.Citim sa skvele, svalovicu na tele nemam no na sanke je statocna.Dnesny den bol uzasny zase som len zral, nakupoval, zral, cvicil, zral a zase len zral.Telo si proste pyta je naucene na kvanta potravy nema s tym problem, ale problem budem mat ja za chvilu s penazenkou :D
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Roko »

dnesny jedalnicek:
9hrusiek, cez kilo pomarancov, vlasske orechy
14broskin, 7 pomarancov, kesu orechy
8 bananov, spenat, mrkva, vlasske orechy
7hrusiek, vela spenatu s paradajkami a zelerom, mrkva, vlasske orechy

Dnes som bol na bicykli energie plno, vidim uplne brutalne, ked to porovnam pred tym to ako keby som fungoval na 30 rocnej Tesle televizore a teraz najnovsia plazma :lol: Ked sa tak pozeram na seba dako som odpuchol na celom tele aj na tvari, pred tym som bol daky zaliaty.Badam aj ubytok tuku.Uz ani nepijem kavu a ani caje, uplne nemam na to chut, pijem iba neperlivu vodu .Pridavam pekny motivujuci clanok: http://foodnsport.com/blog/articles/dr. ... stein.html
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Roko »

Takze dnes taham 15. den a uz ani neviem, co je to varena strava.Mensie prehresky dal som si trochu bryndzi a syra, ale to je nic.
Dnesna strava 15 hrusiek, vlasske orechy
trening-v pohode necitim ziadny rozdiel v sile oproti masitej varenej strave, zaludok sa dobre roztiahol a bez problemou uz hadzem do seba kvanta ovocia a salatov, tak paliva je dost.
to treningu 10 bananov, vlasske orechy, salat so zelerom, paradajkami a cibulou
Este by som sa chcel spytat, ak by mi vedel niekto poradit skade jod, mohli by byt na to dobre morske riasy ak sa nemylim.A este k B12 viem, ze je tu toho dost popisane, ale privital by som par typov nech to tu je po kope.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od luca »

K B12 krom toho, co je tu v článcích, nevím co napsat. Na B je dobrá sladkovodní řasa Spirulina, na ten jód mořská řasa - to máš pravdu.
Tvé dávky ovoce mi připadají děsivé, možná bys neměl kombinovat tolik druhů ovoce v jednom dni :shock:
Někde tady v článcích jsem kdysi četla, že na svaly je dobrá syrová brokolice - zkus se tím probrat, bude to jistě inspirativní.
Jinak držím palce...
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Roko »

Dik za odpoved luca.Snazim sa uz menej kobinovat ovocie v jednom jedle, no na zaciatku to bol trochu chaos, ale v pohode nic mi to nerobilo, nemal som s tym problem.Este kupim tie morske riasy a uz mam celkom vychytamu stravu.Hej daco som cital o kapuste, ze sa odporuca na svaly, ja sa momentalne napchavam salatmi a spenatom.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od luca »

No tak to jo - ono se ti to jistě časem ustálí...
A nezapomeň, že nejen jídlem živ je člověk
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od buc11 »

já to mám množstevně taky tak a také výkony nepodávám, teď psal jeden na borelce: referenční množství je 197 - 894(povšiměte si ten rozsah, už to je mi k smíchu). A mu naměřili 1630. Dosáhl toho tak, že každý den vycucal jeden "podjazykový" methylcobalamin (5 mg) od Swansonu.
Já jsem měl dnes těch 6 kukel, nemají žádnou chuť. Já mám na parcele tisíce mravenišť, ale ty veliký kukly jsou vyjímka, todle byly asi na lítavce) a nebaví mě to , to byla jen zkouška.
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Roko »

Takze dlhsie som sa neozval tak tu nieco doplnim.Uz to bude takmer mesiac co drzim stravu.Varene vobec, niekedy som neodola tak som si zobol trochu syra ale to je vsetko.Treningov bolo menej ako som planoval, prisiel som aj o robotu, takze nejake starosti a problemy pribudli.S financiami je to bieda neviem co bude dalej, takato strava ma vyde poriadne draho a aj posilovna nieco stoji tak budem chodit menej, ale budem sa snazit aspon o zachovanie tej sily a svalov co mam.Vaha ostala stale -2kg od zaciatku a sila je tiez taka ista.Uz som si dokonale zvykol na stravu a nasiel som si aj nejaky ten system, ktory mi vyhovuje.Uz nejako nebadam dake sokujuce zdravotne zmeny ako na zaciatku.Ale som rad ze som proste isiel do toho zo dna na den a zazil som strasnu zmenu.Ked si to zoberem spetne, tak tu detoxikaciu bolo dost citit telesne aj psychicky.Tiez farba oci sa ozivila.Celkovo sa citim kludnejsi, vyrovnanejsi, mysel je jasna a mam teraz taky iny pohlad na svet.Clovek by ani nepovedal, ze co dokaze strava urobit aj so psychikou.Ale este nejake tie zdravotne problemy pretrvavaju a dufam, ze casom sa to upravi.Kupil som aj morske riasy kvoli jodu a do buducna este zakupim aj nejake klicky.Ako vidim neskapal som bez masa, vajec a mlieka.Citim sa dost oklamny, lebo z kazdej strany len pocuvam reci o mase, vajciach a mlieku ktore su nevyhnutne pre zivot.Denna davka bielkovin pre cloveka je 60g priblizne a pre sportovca by mala byt omnoho viac, co sa mi na vlastnom pokuse zatial nepotvrdilo.Primal som v podstate 0gramov plnohodnotnych bielkovin a pritom vykonost ostala.Preto uz ignorujem vsetky doporucene chujoviny a neverim nikomu, nicomu a ziadnym studiam a bla bla.Vsetko je iba o peniazoch a sme klamany z kazdej strany.Sam budem nacuvat vlastnemu telu a nie riadit sa co mi druhy povedia.Ludia sa spravaju ako stado nemaju vlasny rozum a nieco prodzene ako je surova strava povazuju za extrem.Pre mna je uz teraz varena strava riadny extrem :lol:Pridam aj foto co som robil 17.6.09 nech je casom co porovnavat, ale ja osobne nie som velmi spokojny, ale je to dlha cesta a dufam ze sa do buducna zlepsim.http://img200.imageshack.us/gal.php?g=p1000716s.jpg
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Xion »

Tak ako, ostal si cvicit?
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Roko »

Serus Xion!!!No ako som uz spominal, tak som prisiel o robotu a stale som bez roboty, tak financie niesu, som tym padom dost obmedzeny trochu aj stravou a aj cvicenie v posilke som musel obmedzit.Preto som sem ani neprispieval....Treningy mam obcasne v posilke a doma, zohnal som si jednorucky a velku cinku domov, tak aj s tym sa da celkom slusne pretiahnut a precvicit telo.Vaha je -3kg od startu, co sa nezda dako vela, ale trebalo by zacat konecne intenzivnejsie cvicit a samozrejme poriadne zrat :!: No pokial si nenajdem robotu, tak to bude bieda, leba takato strava ma vyde poriadne draho a aj posilka nieco stoji.Citim sa celkovo omnoho lepsie ako na varenej strave a nikdy by som nepovedal, ako moze mat surova strava vplyv na psychiku.Citim sa celkovo kludnejsi, vyrovnanejsi, zrak sa mi zlepsil o milion krat, brutalne farebne vidim, ale uz som si zvykol na to, nie ako na zaciatku ked som bol z toho totalne vymlety ze co sa deje :).Dalej celkova vnimavost stupla, no cely som sa dako zmenil tazko to opisat, aj som zdivel, citim sa uz skoro ako opica, vkuse lupem ovocie, banany po celej izbe ved to poznate :lol:Bol som minule na stranke Dr.Grahama a precital som si zase motivujuci clanok http://foodnsport.com/blog/articles/801 ... onard.html
hlavne sa mi paci ako ta zena zere :!: 10-15 bananov po treningu a priblizne 4000kcal :!: ma moj obdiv.Idem sa drzat toho Grahama viacej, budem davat monostravu, rano stavnatejsie ovocie, po treningu banany do bezvedomia, ktore doplnim paradajkami a zelerom kvoli sodiku, dalsie jedlo tiez nieco ovocne podla toho co bude, tiez do bezvedomia, a vecer jablka davam a salat s paradajkami zelerom, klicky a orechy.Orechy jedavam aj pocas dna v mensom mnozstve, s tukom neprehanam a avokado som si tiez rozdelil na viacej krat, jedno sa mi zda vela tuku naraz.Skoda ze namam tu knihu od Grahama, keby bola dade v slovencine kupujem ju hned :!: Jeho clanky su super, ziadna veda dobre vysvetlene, netreba si lamat hlavu s nicim, vsetko ma svoju logiku...No musim spomenut aj moje prehresky a to su v malom mnozstve syry a bryndza ked je, ale fakt v malom mnozstve sem tam.Chce to cas neda sa na 100% hned prejst, ja som tak na 95% a som velmi spokojny, ze som to dosiahol, bol to boj.Raz som sa fajne opil zase a potom som si spravil doma 2 krvave stejky naraz ale aspon so salatom, to bola fajnota :lol: Potom ma zacali trapit ryby, tak som si do salatu nakrajal suroveho lososa co bolo celkom v pohode.Mam este strach o b 12 tak si hodim do papuli sem tam zltko....Ovocie stoji za prt v obchodoch, treba aj obehnut viacej co je zase mrhanie s casom.Uz som sa naucil ake ovocie kupit a ako dlho ho treba nehat aj dozret doma.V zime pochybujem ze to utahnem na surovej strave, lebo uz teraz vidiet pomaly ze ovocie ubuda.No cas ukaze...dufam ze som tu nepopisal dake dristy, to je asi vsetko co ma v kratkosti napadlo.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od mira »

Není třeba se ládovat po kilech.
Čím víc toho zbodneš, tím hůř to využiješ
a naopak.
Také trochu cvičím, snažím se nezhoršit,
nezeslábnout, ale tahle strava tě moc daleko,
v přírustku sv.hmoty, nepustí.
To co máš, asi můžeš jen zkvalitnit, vycizelovat.
To stačí k spokojené existenci a fungování. :mrgreen:
Spoléhám ohledně b12 na pangamin, ale jen 4tb. denně
a někdy zapomenu.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Sweetie »

roko jdes na to dobre, zase jeden z mala co se chytil grahama. mela jsem to podobne, taky jsem se bala o hodnoty na kterych bazirujou varaci. ted uz je to za mnou. postupne budes pronikat hloubeji a prichazet na mnoho souvislosti. nebojim se ze v zime budes stradat se soucasnou globalizaci. vzdyt v supermarketu clovek nepozna jaky je rocni obdobi. a penize na ovoce? vymluvy.kdyz se chce, jde vsechno. ja treba usetrim. b12.. cim budes mit cistsi strevo, tim b12tky budes mit vic a telo ho dokaze vyuzit.vita neni o mnozstvi ale o tom jak telo dokaze efektivne vstrebat nutricni hodnoty.
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Roko »

Mirec:Na mna vela jedla funguje, uz na tolko sa poznam, na varenom som pribral dost a celkom kvalitne.Viem ze ked chcem pribrat musim jest strasne vela, vzdy to tak bolo...proste potrebujem jedlo na fungovanie, palivo na treningy a po treningu tankovat nehorazne mnozstva paliva :twisted: Je to dost kalorii, neviem kolko presne, ale ked som intenzivne cvicil a metabolizmus sa dostal do otacok to bolo umenie ukrmit.Dajme tomu ze budem potrebovat tych 3000kcal, je to urcete vela, vela zradla a zelenina mi k tomu velmi nepomoze.Zase tie treningy mi umoznia spracovat ohromne mnozstvo potravy bez problemov.Inak ked som mal pangamin, tak som ho jedol ako lentilky, viem su tam becka, ale dako sa mi nechce verit ze tam je b12.Ja uz na doplnky neverim a nekupim uz nic :!: Radsej si hodim fakt to zltko sem tam do ust....minule som si spravil domacu majonezu a obcas som si ujedol.Idem sa drzat toho Grahama a vnutorneho pocitu, mozem uviest vcerajsie jedlo ako ukazku:
rano: 2 kg mandariniek, mandle
do obeda domaci trening
obed: 12 bananov,2 paradajky,stonka zeleru
dalsie jedlo: 8 bananov, 2 paradajky, mandle
no bol som aj na bicykli tak napisem :)
vecera: 4 jablka, misa spenatu, lanove semienka

Sweetie:No ano mam strach v zime o cerstve ovocie, lebo uz teraz to trochu citit a nechcem skoncit na jablkach v zime a sem tam to a sem tam hento.Aj to ovocie co je teraz treba vyberat, lebo samy bordel to je a kvalita ziadna.Potrebujem jest ako orangutan a mna to stoji vela penazi, eura len tak lietaju a to este nejem na plne obratky.Ja nerobim momentalne, tak penazi nemam na zvys a keby som nemal rodinu tak sa mozem ist rovno zavesit.Ja sa na nic nevyhovaram, ano ide to ako tak, ale je to vsetko na hrane...Mne nestaci jeden bananik a pomarancik na najedenie musis to pochopit.
Inak dakujem vam vsetkym za rady a za reakcie do denicku :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od buc11 »

Roko píše:Mirec:Na mna vela jedla funguje, uz na tolko sa poznam, na varenom som pribral dost a celkom kvalitne.Viem ze ked chcem pribrat musim jest strasne vela, vzdy to tak bolo...proste potrebujem jedlo na fungovanie, palivo na treningy a po treningu tankovat nehorazne mnozstva paliva :twisted: Je to dost kalorii, neviem kolko presne, ale ked som intenzivne cvicil a metabolizmus sa dostal do otacok to bolo umenie ukrmit.Dajme tomu ze budem potrebovat tych 3000kcal, je to urcete vela, vela zradla a zelenina mi k tomu velmi nepomoze.Zase tie treningy mi umoznia spracovat ohromne mnozstvo potravy bez problemov.Inak ked som mal pangamin, tak som ho jedol ako lentilky, viem su tam becka, ale dako sa mi nechce verit ze tam je b12.Ja uz na doplnky neverim a nekupim uz nic :!: Radsej si hodim fakt to zltko sem tam do ust....minule som si spravil domacu majonezu a obcas som si ujedol.Idem sa drzat toho Grahama a vnutorneho pocitu, mozem uviest vcerajsie jedlo ako ukazku:
rano: 2 kg mandariniek, mandle
do obeda domaci trening
obed: 12 bananov,2 paradajky,stonka zeleru
dalsie jedlo: 8 bananov, 2 paradajky, mandle
no bol som aj na bicykli tak napisem :)
vecera: 4 jablka, misa spenatu, lanove semienka

Sweetie:No ano mam strach v zime o cerstve ovocie, lebo uz teraz to trochu citit a nechcem skoncit na jablkach v zime a sem tam to a sem tam hento.Aj to ovocie co je teraz treba vyberat, lebo samy bordel to je a kvalita ziadna.Potrebujem jest ako orangutan a mna to stoji vela penazi, eura len tak lietaju a to este nejem na plne obratky.Ja nerobim momentalne, tak penazi nemam na zvys a keby som nemal rodinu tak sa mozem ist rovno zavesit.Ja sa na nic nevyhovaram, ano ide to ako tak, ale je to vsetko na hrane...Mne nestaci jeden bananik a pomarancik na najedenie musis to pochopit.
Inak dakujem vam vsetkym za rady a za reakcie do denicku :wink:
já ty dávky zvládnu v pohodě a to nic takého něrobím, no vlastně v pohodě moc ne, je to záhul, dyž to není čím spáliť
a osobně bych taky zežral rači kus rawjater z mýho králika než dajakési suplamentátory, dyž by nebylo vyhnutí, ale teď nevím před čím
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od mira »

Pivovarské kvasnice bych za suplement
neoznačoval, vzhledem k tomu, co
spadá pod ten terminustechnikus.
To je v podstatě přírodydílo. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Sweetie »

roko ono v zime banany budou porad a nekdy jsou i levnejsi nez v lete. a take se objevi jiny sortiment za levno, napr cinsky zeli, to je lehounky a chutny. a taky pomerance jsou levny. a jabkama bych nepohrdala. cti si grahama dokola, taky pise neco o cistym organismu, jak potrebuje min pohonnych latek jako cistej motor spotrebuje min paliva.
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Roko »

buc:ja si myslim ze vela nejem je to zatial taky zaklad a do buducna sa budem snazit zlepsit :twisted: Ved aj Graham odporuca atletom okolo 12-18bananov po sporte :D vtedy som pochopil o com to cele je :!: A k tym doplnkom neni co dodat...bral som ich a ziadny efekt to nemalo okrem placebo efektu a samozrejme nejeke tie kalorii tak su hlavne v tych gaineroch, ale z toho sa da pribrat akurat tak tuk nic ine, ale niekomu aj to staci ku stastiu, hlavne ze pribere....
Mirec:Ja uz neverim nicomu ani pangaminu, neviem ani ako sa to vyraba ani co to presne obsahuje, lebo na obale nie su presne informacie.Ja uz verim iba na prirodzenu potravu..
Sweetie:ja neviem co bude v zime, ja len teraz badam nejake tie ubytky ovocia v obchodoch, v lete toho bolo viacej na vyber...Grahama som precital na jeho stranke a v podstate viem vsetko co viediet potrebujem, uz sa len riadim pocitmi a snazim sa stravu este doladit a casom to pride, ved som urobil ohromny skok za taku kratku dobu a som na to hrdy.Hlavne bez ujmy na zdravy a nejakebo strasidelneho ubytku na vahe.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Xion »

Ahoj Roko, som rad ze si vytrval na surovom. Napisem ti, ako to vidim ja.
Podla mna robis dobre, ze jes vela. Si proste chlap, ktory posiluje. Ked som posiloval, tiez som jedol vela, aj 15000KJ denne. Ovocie a zelenina sa stravia lahsie, takze netreba jest tolko KJ ako na varenej, ale ako sam pises, podla mna strava typu "jeden bananik a pomaranc" sa skor hodi pre baby, ktore si udrzuju stihle ohybne telicka, ale myslim ze tvoj zamer je mat svaly, nie? :-) Celkovo si myslim, ze da sa jest aj menej, ale treba na to precisteny cakralny system a velmi vitalne telo. Mozno az take vitalne, ze dnes, ked sa rodime uz znacne oslabeni, vacsina z nas taku vitalitu ani nedosiahne. Do cakier a duchovneho sveta nevidim zatial prilis hlboko, ale sudim napriklad zo skusenosti inych... Pavel na pust.cz sam tvrdi, ze chudne coraz menej hmoty na stale dlhsich postoch... hovori, ze je to o cistote cakralneho systemu. Ja tomu verim, ze su take veci mozne, zaroven vsak viem, ze dostat sa na take urovne je pre vassinu ludi nepochopitelne. Ja tomu verim, ze je tam obrovska rezerva, napriklad aj preto, ako malo mozgovej kapacity clovek vlastne pouziva. Verim, ze v ludskej bytosti sa skryva pre nas tak nepochopitelna sila, ze keby sme videli dokonale rozvinutu ludsku bytost, ostaneme v soku... a v minulosti by taku bytost prehlasili za poloboha alebo carodejnika.

Z KJ si nelam hlavu, to robis dobre... orientuj sa na vlastne pocity. Podla mna to je na tom ta krasa, ze otupene zmysly na varenej strave zacnu fungovat lepsie, zavislosti pomiznu, a konecne sa da nasluchat telu v signaloch, ktore niesu falosne.

Jedine, co sa mi nepaci, a zaroven riesim podobny problem, je konzumovat banany vo velkom. Vsetko by bolo v pohode, keby sme zili v tropickom pasme a mohli si ich natrhat zrele zo stromu. Ja k bananom nemam doveru. Viem o tom, ze ich zbieraju zelene, nedozrete a dozrievaju v nejakych chemickych srackach. Jest to ako pochutinu, to robim, ale zaklad stravy na tom postavit nejak nedokazem. Nieco mi hovori, ze nie. Tym padom mam ale dost velky problem, ako dostat velke mnozstvo sacharidovej energie na surovej strave. Orechy a semena niesu to prave orechove... kedze su pre telo obrovskou zatazou. Ostatny ovozel ma zas malu energeticku hodnotu. Banany su v tomto idealne, vela energie, rychlo zjedene a ani tolko nevazia.

Inak s tou cenou za ovozel ta plne chapem. Uz zopar mesiacov zijem zo zivotneho minima. Chudoba mi ukazala take veci, ake som ako "bohaty" (rozumej - po zaplateni najmu ti ostane dost penazi na volnost v stravovani a este peniaze navyse na zabavu a nieco do zasoby) nevidel. :-) a nikdy by som neuvidel. Toto sa neda nijak vysvetlit a clovek si to musi zazit. Bohaty chudobnemu neveri, syty hladnemu neveri. :-) Naprosto zastavam tvoj nazor, ze ovocie je drahe, je problem ho pozhanat za tychto podmienok a kvalitne, aby bol clovek spokojny, a ze v zime bude este vacsi problem. Viem presne o com hovoris. ;-) Kym som mal cez 20 tisic mesacne, tiez mi to pripadalo divne, ako moze niekto tvrdit ze ovocie je drahe. Teraz ked hrozno klesne pod 1,33E, jasam od radosti, ze po 2 tyzdnoch si mozem pochutnat.
Som velmi rad, ze prislo toto obdobie chudoby, lebo otvorilo mi oci. Pozeram sa na svet uplne inak, viac rozumiem tomu, co sa deje vo svete, ako su vykoristovane chudobne krajiny bohatsimi, ako si ludia vo svojej slepote uzivaju, pritom sa drancuje cela planeta... takisto to zo mna robi skromnejsieho cloveka. A vazim si ovela viac, ked si nieco mozem dopriat.
Neviem, ci aj ty take nieco zazivas, no ja som za svoje chudobne obdobie vdacny. :-)
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Roko »

No nazdar!!!Velmi si cenim ze si si dal namahu a nasiel si si cas na dlhsi prispevok, lebo sa mi velmi paci :P Presne vies o com som pisal a co mam na mysli, pochopil si ma uplne do bodky...Ja si nejak nelamem hlavu z kaloriami, ale uviedol som to iba ako nejaky orietacny bod.Ako som uz spominal snazim sa dost vela jest, lebo to potrebujem :lol: , mam dost velky bazalny metabolizmus a ked k tomu pridam to posilnovanie da to dost namahy nakrmit moj organizmus.Ale zvykol som si a do buducna bude treba este viacej jest, ked zacnem naplno posilnovat.Momentalne sa nejako nezatazujem precistovanim a postami, ved toto cele stravovanie je pre mna jedna velka ocista uz teraz.Ten cakralny system co si spomenul je celkom zaujimavy, ked bude cas tak si to nastudujem a vyjadrim sa k tomu...
K tym bananom co ti poviem, neznasal som ich, nikdy som ich nejedol a naucil som sa ich jest az teraz, ale nie len banany ale aj ine potraviny.NO viem ze sa zbieraju zelene a dozrievaju po ceste, v obchodoch, a na zaver v mojej izbe :P Ale nepocul som nic o chemikaliach v ktorych dozrievaju :o , no tak ci tak ich budem jest, po treningu nenahraditelne pre mna.Banany pomer, cena, vykon su naj...Vsetko v tejto dobe stoji za cocot co uz narobime, na bio stravu nemam zdaleka, ledva toto vykrijem financne.Tiez som na tom biedne s finaciami aj celkovo a uvedomujem si co je to pocitat kazdy cent a vyberat v obchode, nikdy pred tym som to nerobil a tiez som si pre to uvedomil dost veci.Nie kazdy ma lahky zivot, ba vela ludi preziva len tak-tak a vela ludi zase nevie co s peniazmi.Tiez si cenim ked mam doma dozrete banany a zasobu ovocia, zeleniny a orechov, to mam pokoj na dusi v tedy :lol: Tiez mi momentalny stav dal novu skusenost a otvoril mi oci...Spravodlivost ziadna a ani rovnopravost, ked mas peniaze mas vsetko a ked nemas peniaze tak ta ma kazdy v....O drancovani a niceni planety nejdem radsej ani pisat...
Este jedna vec co som tu nikdy nespomenul, ze dlhuuu dobu trpim zlym spankom a aj toto bol dovod preco som presiel na vita.V noci sa prebudzam a stavam dost rozbity, neodychnuty a bolieva ma aj hlava preto.Nemozem v podstate na plno ani cvicit....Neviem cim to je presne, ale dufam ze sa to uz da pomaly do poriadku ako sa mi dalo do poriadku v podstate vsetko.Dosraty spanok je dost blba vec a hlavne tazko sa to vracia do normalu...No dobre dneska by aj stacilo uz sa mi nechce.
rano 2 vajligy hrozna, velka hruska, kus avokada
trening v posilke:som vlastne po miernej chorobe tak sa vraciam nic moc
obed:12 bananov, miesanina: cerry paradajky, zeler, kus avokada, cibula, sosovica naklicena celkom v pohode to bolo :P
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Xion »

Nemas zac, rad som sa vyjadril, lebo mal som pocit, ze ti rozumiem o com pises. :-)

O bananoch si mozes zistit viac. Vydaj sa na bananovu cestu s Chiquitou!
http://www.chiquita.sk/sk/Cesta-bananu-na-Vas-stol/
:-D

S tym spankom ti rozumiem. Nemam presne ten isty problem ako ty, je iny, ale tiez sa tyka spanku, a poviem ti, ze od roku 2005 som nemal suvisle dobre spacie obdobie, a za tento rok mam uz aspon 30 dni, kedy som sa skoro vobec nevyspal (z toho asi 15 z predposledneho podnajmu, vdaka podarenemu susedovi). Je to totalny des, clovek sa moze snazit akokolvek, ale ked sa nevyspi, otapenosti mysle, unave a vseliakym negativnym myslienkam sa nevyhne.
Inak, kolko zvyknes spavat? Na surovej strave sa vacsinou skrati potreba spanku.
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od Roko »

serus, dik za ten clanok o bananoch akurat som ho docital.Bolo tam aj to dozrievanie za pomoci etylenu, ale ten plyn vytvaraju aj jablka ak som to tam dobre pochopil.Raz som mal take fajne bananiky, ze mi pripominali chut odlakovacu :x K tomu spanku no spim dost 8-9hodin, ale budim sa rozbity dost zasto, je to prebudzanim cez noc a nekvalitnym spankom.To nie ako ked som bol decko upadol som do komy a aj ked burky strasne byvali nepocul som ich nikdy.Ten decky spanok mi chyba, vecer som si lahol a zobudil som sa az rano oddychnuty a pozeral som rozpravky aj o 5 00 hod. :lol:Uz badam, ze mavam hlbsi spanok obcas a dufam, ze za dake obdobie sa dostanem v noci do komy ako dakedy, lebo takyto spanok je najvyzivnejsi.
Dalej sa musim postazovat, kupil som v Tesku hrusky, manga a ananas.Hrusky boli dost na chuja na to ako vyzerali, ani chut nic no bieda totalna...Manga som kupil take krasne ze mi ich bolo luto zjest, jedneho dna uz prisla velka chut na ne, tak som zarezal a mango sede bez farby, flaky uplne skazene, alebo ja neviem chore tak jeb do kosa.Ananas fajny dozrety krasny som kupil za drahe peniaze, odkrojim a dobre ze nebol biely...akoze cakal by som zlty ananas nie biely so zltym nadychom, no zozrat sa dal ako tak, ale nebolo to ono.A to vkuse daco to je loteria toto ovocie kupovat, kvalita katastrofalna a peniazi pytaju vela za vsetko :!: Mne to da dost namahy sa takto stravovat, hlavne vlacit batohy kazdy den a vyberat vsade ovocie a nie v jednom obchode ale v troch obchodoch a za drahe peniaze...
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Roko - Back to the primitive

Příspěvek od mira »

To je tou předčasnou sklizní a uchováváním v chladu,
který exoti nesnesou.
Ty banány mají vskutku někdy podivnou, lihovou chuť
a řekl bych, že dobré jsou jen z Ekvádoru a Martiniku,
alespoň dle mých zkušeností. Costarika nic moc.
Tím etylenem to nebude, spíš tou předčasnou sklizní
a chlazením. Pak to asi hodí, za nějaký čas, kvas a zkaz.
Dost napoví barva slupky. Sytě žluté, moučnatější
a křehčí konzistence, jsou hodny vejít do mé hladomordy.
Vydrápali jsme se z lůna v blbé zeměpisné poloze.
Ale podzim již klepe prochladlým prstem na dveře
a tuzemští stromové vydají mnohé skvosty a za
přijatelnou cenu a s menší dávkou pesticidů.
Ten dovoz bývá parodie na ovoce a ještě zátěž pro
životní prostředí, i pajšl.
Všeho s mírou.
Odpovědět