Míruv občasník :-)

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od rudo »

kazda elektronika sa predsa da opravit cez Reiki aj hardware aj software a ted si prdel nedelam aby bylo jasno
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv zbožník :-)

Příspěvek od Pavluska »

mira píše: K mému zármutku mi chcípl kindl a to prakticky na den přesně po dvou letech střídmého užívání, v den našeho dovršeného dvouletého soužití, a tak jeho konec přišel s koncem záruky.
Zobrazuje již pouze chlapce pod stromem, jenž čte, ale pravděpodobně nějakou reálnou, neelektronifikovanou knihu, šťastlivec.
na mně si xindl nepřijde. :) Jedu po staru...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Fiona »

Jeste bych pockala par mesicu jestli se nevzpamatuje sam od sebe. Memu iPadu se to stalo 8) Jednoho dne mu prestala fungovat wifina, tudiz se nemohl nikde a nijak pripojit na internet, tak byl redukovan na ucel kindlu (par nedoctenych knizek v nem jeste bylo tou dobou). Asi po roce najednou zacal fungovat, jako by se nechumelilo. Zapnu to ze si poctu Coelha, a ono mi to hlasi x novych mailu :roll: :D Od te doby facha, uz asi 2 mesice.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv čtečník :-)

Příspěvek od mira »

Již mám novou pocketbook mini, ale lehce mne znepokojila informace v záručním listu, kde stojí, cituji-
" Životnost výrobku je 24 měsíců od data nákupu." :o
Uhynulého kindla pošlu případnému na zázraky věřícímu zájemci za poštovné. Máme sice hořčičné zrno, ale víra v jeho velikosti se nedostává.

Byl včera po týdnu u bratra, kde polemizovali na téma efektivního užití modlitby v těžkých životních situacích.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Míruv čtečník :-)

Příspěvek od rudo »

mira píše: " Životnost výrobku je 24 měsíců od data nákupu." :o
.
uz sa to blizi, jak v tom filme :

this message will sefdestruct in 3 seconds,

2, 1, beng
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od culka »

Ak si ho este nevyhodil, skus toto
Sometimes your Kindle can be unresponsive and keep you from using the device properly (the most important reason for this issue can be glitch in the software). If there is no hardware issue on the device, some of the solutions below should resolve this issue.

Please follow the steps below to reset your device:
1. Press and hold (or slide and hold) the power button for exactly 35 seconds.
2. After 35 seconds, release the power button.
3. Wait 2 minute, then turn on your Kindle.

Please try this procedure at least 3 times (if you have leather cover or any other cover remove it).

If the previous procedure doesn't work, perform the procedure below:
1. Plug the Kindle into the charger for 5 minutes.
2. After 5 minutes (while still plugged in) press and hold power (slide and hold) button for 35 seconds.
3. Allow up to 3 minutes for the Kindle to reboot.

Please try all solutions (step by step) and let me know if that works.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

Se mi tam nejvic libi ta hlaska o kozenym krytu, jeste ze tam neni, ze u toho mas poskakovat na leve noze 3x a na prave pak 7x :D.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv nezdarník :-)

Příspěvek od mira »

Vyzkoušel jsem vše, i to skákání, ale nic platno, na nic nereaguje. Je to ignorant. Chlapec pod stromem
si nyní čte v noci a kazí si oči. Je to amazing, ale po chvíli už to omrzí.
Ještě jsem nezkoušel s ním hodit o zem a skákat po něm, jako starý Hakunděk-Pieczka, když v afektu
komprimoval třešně v batohu a děkoval za každé nové ráno. Měl bych?
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od rudo »

Mel bys, dekovat za kazde nove rano

skakani po batohu s tresnemi to teda ne
5 2 8
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv děkovník :-)

Příspěvek od mira »

Bratr je téhož názoru, ale měl bych také pokorně kanout.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv nedbalník :-)

Příspěvek od mira »

Poněkud to zanedbal, začtl se a zdříml si, tak ten bordel ze zahrady asi letos všechen nedořeší. :roll:
Dnes se s tím 2 hodiny zabýval, ale podcenil oděv a nezačepil, tak měl hlavu vyfoukanou, jako ze špatného
kadeřnictví a z nosu mu kapalo, jako po návštěvě ledabylého instalatéra. Po krátkém pobytu poblíž krbce
však nastalo prudké zotavení, pročež se odvažuje pomýšlet na brzké pokoušení o návrat k té nepopulární
činnosti, avšak lépe termicky zajištěn. Snad ten záblesk entusiasmu nepohasne dříve, než později.
K tomu je třeba dostatek odhodlání, záchova zdraví a lepší časové hospodářství, ale hlavně mi, prosím vás,
nikdo nepomáhejte.
Bratr měl velice výživné halušky, ale už ho to snad přešlo. To zobání patrně vysadil příliš překotně, neměl
navštěvovat pohostinec a i toho modlení asi už bylo příliš. Nedá si to však vymluvit a trvá na tom, že jsem
v tomto ohledu až zarážejícím způsobem lehkomyslný, když se o dobré věci, které se mi dějí, neprosím.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

Kral Miroslav si z toho nic nedelal, nebyl sam co nezacepil, s kadernictvim a instalaterem dopadl uplne stejne, ackoli pouze cistil a lestil okapy zevnitr :D.
Posleze sice omyl zjistil a zacepil, ale uz plat prdno, z kapani uz nebylo uniku:).
Jeste opetovne znovuzasklil kymsi kdysi vysklena okenka hospodarske budovy, zateplil strop teze budovy vatou ze sklenic a muze mrznout az popraska:).
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv chvalořečník :-)

Příspěvek od mira »

Nedělám a oceňuji, že zde i hvězdopravec odhalil své životní prohry, jimiž byly např. chybné konstelace svodů, a naopak zdárné výpočty a realizace ohledně skelných pozorovatelen vnějších i vnitřních jevů, dle stání sledujícího a ještě na to významné tepelné zajištění shůry bych si rovněž dovolil poukázat, že je hodno chvály a obdivu.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv nedávník :-)

Příspěvek od mira »

Nedávno přijatý druh a druhý, prvý v tom také selhal, placvědoucí Jiloš, jenž byl najat jako dozor; aby si Pilev v pracovní
době nečetl noviny, a Lemrich, Jilošův spolužák, nekouřil za rohem; přišel k pásovce, kde si právě oba čtli sportovní,
hulíce při tom převelice, i podivil se, "co je? Copak vy se mne vůbec nebojíte?" A Lemrich zcela nevzrušeně odvětil,
"nebál jsem se tě ve škole, tak se tě nebojím ani teď!"
Počátkem týdne jsem byl s Lemrichem předvolán na koberec k zaměstnavateleti, kde nám sdělilo, že hodlá utlumit
výrobu, neboť se stalo, že prodělává, cituji citlivě "neskutečné peníze"; což v praxi znamená, že ty skutečné už dávno
utratil za tu svou pekárnu, vozový park a za ...; pročež pro nás dva potratil v pilném provozu uplatnění, ale jelikož nemá
na odstupné, převeluje nás do odštěpence v areálu bývalé bramborárny, kde je truhlářská dílna, která prosperuje, ale
nestíhá vyhovět poptávce, a kde budeme zatím zastávat funkci podržprkna, než budeme dále vyhodnoceni přísným
dozorem jako platní součinitelci, či ba právě naopak, jako další adepti vývrhu na dlažbu, popřípadě, respektive bez respektu,
jak žili, uvrženi na tenký asfalt, místy již pod koly těžké techniky, nebo po dopadu našich také nepohodlných předchůdců,
rozlámaný, neboť vždy se tam šetřilo ve správnou chvíli na nesprávném místě.
Snažím se v tom vyvolávat pozitiva a nalézat klady, jako že budu v teple, blízko do nově otevřené velkoprodejny a u zdroje
briket, jichž se momentálně na pile nedostává a téměř se chystal plenit těžbou okolní hvozdy, aby doma nenaklepávali kosu.
Prý máme nějak přežít víkend, pravila účetní, a po neděli snad nějaké budou.
Pročež věnoval nemalé úsilí, v trvání cca dvouhodinové, krácení skromného množství polen na zahradě, které se dopravují
na místo svého žehu a našeho ohřevu v batohu a kočáru, jinak určením pro staršího synáčka, chození neholdujícímu, jenž
poté postrádá obvyklé pohodlí a kvílením protestuje, protestant a potížista, když usedne v ta místa, kde ho již není tolik,
kolik by ho být mohlo, kdyby to zároveň nebyl přechodný převozník, mobilní dřevník, nebo přibližovadlo polen a pokolení.

Jak už to přehnal.
Lihumilný soused byl opět poněkud picnut, tedy nikoliv ořechem uhozený, ačkoliv i to by se mu brzy mohlo stát, ale
lehce opilen, rovněž však nikoliv zpozdilým včelstvem, neboť je již značně odkvetlý a vzezřením odpudivý, pročež je odsouzen
k samosprašnosti, čemuž ale chabě čelí soužitím s přítelkyní, k níž se však chová hrubě, neboť je to primitivní primát.
Zaslechl jsem ho na schodišti za dveřmi, kde hlučel, quoteruji, "ať si to ta kráva uklidí!"
Ve chvílích, kdy na dně chemlonem opředené lahve nalézá zdánlivou nepřemožitelnost, bývá až nepatřičně slovně heroický.
Táži se choti, nepřipadá-li na nás tento víkend úklid, načež odvětila, že ano, ale již ho vykonala, což Ji přimělo povstat od
výchovy a otevřít dveře. Ihned Jí vmetl do tváře "ano! Vás jsem měl na mysli!" Což zdatně kontrovala a hájila se.
Byl jsem už toho dne truchliv a smuten, že přicházím o svou oblíbenou práci u pásovky, tak se ve mne vzňal koudelník,
vymrštil se z pohovky a stanul ve dveřích ve znepokojivě rudých trenýrkách. Seděl tam na lavičce a drze pokuřoval, ačkoliv
to má zakázáno a byl na sebe zjevně hrdý. Přistrčil jsem mu varovně vzpřímený ukazovák před jeho prostoduchý a kalný zrak,
načež jsem pravil, "To bylo naposledy, kdy jsem z vašich ""úst"" zaslechl větnou souvislost mé choti s dojnicí, neboť pokud
by se to ještě mělo opakovat, budu okolnostmi nucen s vámi tu zatím ještě relativně čistou chodbu vytřít do vysokého lesku!"
A ačkoliv jsem to pojal, v rámci možností, více i jemu srozumitelně, tázal se, "a proč jako?" Načež jsem mu to milerád zopakoval.
Nakonec se z jeho iniciativy dočasně usmířili a vnutil nám jednu domácí práci své družky, kterou se coby náctiletá naučila
a nyní, jako když našla.
Později mne napadlo, že si mou hrozbu mohl vyložit i jako pozvánku na společný úklid; byť by se s mým tehdejším odměřeným
výrazem ve tváři patrně jednalo o rajóny se zubním kartáčkem na šůrování a obuvní tkaničkou na výtěr, přičemž by si mohl
zvolit, do které ruky který nástroj uchopí, to celé na čas; a že jsem mu měl prostě sdělit, že dostane pár facek; v jeho případě
by opět nemělo žádnou cenu citovat klasika "jsem zavázán dáti vám políček"; nebo mu je rovnou přidělit, neboť jsem v tomto
optimista a domnívám, že na výchovu není nikdy pozdě a když se toho dosud nikdo zdárně neujal, zbylo to na mne, čemuž se
nebráním.
Není to však žádné hrdinství, neboť je to vyžilý předdůchodový ročník, zoctovatělý, s nelichotivým přívlastkem a vyuzeným buketem.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv vzpomnělník :-)

Příspěvek od mira »

Dodatky k rozpravě s budoucím pilným pekařem a současným prostořekým alkoholikem.
Stěžejní konverzační body mi totiž v záplavě myšlenek vypadly, ale snad proto, že po nich nikdo nepátral, byly při jiných
běžných záležitostech, zcela nesouvisle, znovu objeveny, při jejich náhlém a neočekávaném vytanutí, při přikládání,
četbě starého dobrého fabulátora a konzumaci čerstvého a racionálního pokrmu.
A pak že to prý už není o tom!
Když mne s Lemrichem zasvěcoval do svých košatých zpodnikavých záměrů, které mu zas dozajista vyjdou, ale opět jinak,
než očekává; neboť historie se má tendenci opakovat, jako chyby, ze kterých poučení nevzešlo; projevil prostřednictvím
verbálního a lety propracovaného gestikulačního projevu;; spočívajícího ve specifických pohybech jeho hojně ochlupených ...
rukou, s konečky prací neopotřebených prstů lehce vně vytočených, po jakémsi lachtaním způsobu, snad v mládí, při
návštěvě ZOO, nebo cirkusového představení odpozorovaném; ale abych znovu příliš neodbočil a neztratil uchopenou nit;;
obavy o ochotu mého kolegy setrvávat na budoucím pracovišti v přesčasech a o sobotách, a u mne, pro změnu; nevím, co
jej to napadlo a kde k tomu přišel, jak houslař ke zrakovému postihu; že je to činnost vyžadující "pečlivost", která mi, dle
jeho soudu; dle něhož ho nyní posuzuji, jako nenapravitelného nevděčníka; chybí. Cože? Se mnou že pečlivost nepeče?
Tak to se mne, pomyslel jsem, hluboce dotklo, to mne niterně zhmoždilo, to zabolelo, au.
Já, který se po léta vyznačoval vstřícným přístupem k detailu a svědomitě pracoval na prohlubování citu proň během výkonu
praktických činností, nesoucích dle mého kritického pohledu své těžko zpochybnitelné pozitivní výsledky, kterými by se
on mohl jen stěží pochlubit, když je pouhý teoretik a tlučpysk, sice s výraznou pantomimou, ale pro neslyšící se to myslím
nevysílalo, neboť se jednalo neveřejně a vnitropodnikově, tak co z toho, krom rozcvičky, která však výrazný tonus zjevně
nepřináší, krom nepříznivého napětí ve smluvních mezilidských vztazích? Při nějaké další vhodné příležitosti a pokud mne
to nepřestane zajímat, nakladu dotaz, jak to myslel, nebo co se mu to tehdy přihodilo, že mluvil tak z cesty.
A příčinou rozepře s podroušeným sousedem nebyl toliko nedostatečný třpyt stupňů na jednotlivých schůdných ramenou
a podestách, ani snad externí vstoupení do psího produktu u prádelní šňůry, jak se mylně? domnívali, ale otevřené vnější
dveře, během nízkých teplot před nimi, z čehož plynula ožralova obava o sklepně uskladněné bramborové hlízy, které prý
nejsou jeho, ale pomrzlé nerado požírajícího švagra, co mu je svěřil. Kladl nám proto svým typicky neomaleným způsobem
na srdce, abychom zavírali, na čemž se shodli, protože je nechala otevřené Mirušák, když šla sbírat listy na výtvarno a nepřála si, aby se jí zabouchly. Vetkla do pantů lopatku z písku a zapomněla vytknout. Když se vše vysvětlilo, omluvně vnutil choti chemlonem opletenou a pochopitelně prázdnou lahvev od rumu z Božkovské metlárny, co vypadá jako vycpaný pudl. Straší nám na lince, ale muselo to dát preparátorce hodně práce.
Tento víkend je to na nich a zdá se, že jsou přívrženci rčení "co je mokré, to je čisté", proto jsem byl nucen schody přebrodit
a scházet opatrně. Tak snadno se mne nezbaví. Na utonutí mám vysoké podešve a uklouznutí zabrání vrozený pohybový
talent a zábradlí.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Jindra »

.
Míro, pro Tvůj kindl vánoční dárek zde
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv čtečník :-)

Příspěvek od mira »

Opožděně velice děkuji. Využil toho a je tam i odkaz na Celosvetova.Literatura.A_Z,
čítající ještě větší množství titulů, které však rozhodně nestihnu přečíst do dvou let, po jejichž uplynutí, a možná i dříve, pravděpodobně přestane "E Ink" ukazovat cokoliv smysluplného.
Kindle je mrtev, nyní ať žije pocketbook mini.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv truhlovník :-)

Příspěvek od mira »

Na novém pracovišti je veselý kolektiv, který svorně spílá našemu zaměstnavateli snad ještě více, než ten na pile. Každý den mne pan mistr zasvěcuje do jiné, dosud nepoznané, truhlářské dovednosti. Nejprve jsem pln obav, abych nezpůsobil více škod, než užitku, ale když vidím, že mu to samotnému moc nejde, vždy mne to pobaví a uklidním se. Zatím jsem zničil "pouze" jednoho zánovního maflika, jehož mi, zdá se, ze mzdy nestrhnou. Nezvládl mé vysoké nároky na pečlivost při opracování modřínových trámků.
Topné brikety si vozím na malém dvoukoláku, který za tím účelem obstaral a pojme dva pytle. Prý s ním vypadám jako bezďák, ale já to nějak uvezu.
Jeden z mých nových spolupracovníků mi s úsměvem sdělil, že někteří nováčci jsou plaší a stydí se přinést zápisné, ale já že se vůbec stydět nemusím. Když jsem obědval slunečnici, podivil se, co že je to za krmení pro slepice, tak jsem mu vysvětlil, že má žena plánuje chov drůbeže, tak na sobě testuji, po které krmné směsi to nejlépe snáším.
Sralomír Radosral mi dnes pohnojil mé zneuctěné lůžkoviny, pročež náš vztah, až do odvolání, citelně ochladl. Bylo zjištěno, že si je velmi dobře vědom toho, kam se sluší to složit, leč je v tom velice nedbalý a pranic si z našich výčitek nedělá, leda snad srandu.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv neobratník :-)

Příspěvek od mira »

Po vystoupení ze šatny, kde se z civilu převlékl do služebního s logem firmy, které je už přes vrstvu prachových
pilin nečitelné, což je možná forma protestu proti šéfovu kultu osobnosti a neochota stát se pracujícím billboardelářem,
ještě jsem měl plnou hubu narychlo a málokrát pokousaného kakiho s banánem, ale pan mistr už stál v hale a pokynul
mi vysoce zdviženým prstem, z čehož jsem bez nesnází pochopil, že opět neuniknu nějaké pro mne nové řemeslné nástraze.
Svěřil mi tentokrát vibrační brusku a haldu rustikálně hrbolatých podlahovek, abych je ošmirgloval, ale přitom
zachoval jejich nerovný povrch, který si zákazník přeje; asi ten, co se chce doma naučit zvedat nohy, aby nezakoplo
a milovník nestabilního nábytku; a kterého bylo docíleno asi probíjejícím el. hoblíkem v rukou abstinujícího notorika
s Parkinsonem. Zase byla předváděčka, jak to mám a nemám dělat a lépe mi šlo to druhé. Během mé roztřesené
aktivity často chodil zrakově a hmatově zkoumat; má na to citlivě zastřižený knírač; prkna, co jsem odložil v dojmu,
že víc už nesnesou. Byl jsem upozorněn na nedostatky v odvedeném otěru, které spočinuly v tom, že jedna hrana
byla hladší, než ta druhá, ale úplně dohladka to být nemuselo a také jsem důsledně neodstranil na kompletně všech
kilometrech drobné příčné šrafování, které vzniklo při tvorbě příbojových vln. "De vo to, že až se to netře, tak vyskočej pigmenty."
Jde-li o jaterní skvrny, nebo minoritní přepadovku s dotazem, "co čumíš, more?" jsem se raději neptal. To až budou mé výsledky, jestli kdy budou, lepší a budu-linek mít dojem, že už mohu také s panem mistrem žertovat o vážných věcech.
Rovněž jsem byl požádán o pomoc s lepením a lisováním eurohranolu.
V pondělí se cinkovaly latě na strojové lince z Albrechtic, což byla celkem pohoda a nebylo toho moc, co zkazit.
Když jsem "musel" doma počkat, až odejde vítaná návštěva, než jsem mohl ulehnout se slabikářem, přišel a slušně
mne pozdravil můj starší a velice povedený synek Radoušek, také ho rád vidím, tvářil se neutrálně a dlouhým táhlým
pohybem své světlovlasaté hlavičky si otřel nosík do mé přikrývky. Tak jsem šel přiložit jedno z polen, co jsem bez
zbytečných ohledů na sousedy naštípal v předsíni.

Kde je můj ztracený klid?
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv duševník :-)

Příspěvek od mira »

Na štědrého se přežral ryb, co se mu rozmnožily v nákupním koši, tak je na dlouho nechám plout, plnit sliby, nebo slipy.
Dušnost, kterou momentálně trpím a se mnou všichni posluchači u nás doma, přičítám velké prašnosti nového praco-
placu, leč mohla by to být i náchlada, nikoliv však, to jsem si zcela jist, svatodušnost, neboť jsem hřešil, hamba mi.
Mládež však je, až na lehce krvácivé úrazy, utržené během her a nucených hygienických procedur, hlučně jásající,
tak je skutečně veselo. Válím se, čtu si a kašlu na všecko, neboť mne k tomu průducha podněcuje.
Přikládám tomu do kamen váhu a tak neberu to na lehkou. Pevně věřím, avšak bez modliteb, že to brzy odezní.
Návštěvy bratra zanedbávám, ale zdá se být v pohodě. Usmívá se mi a už je tělesně lehčí, než já. Modlí se a hubne.
Jí jen trochu ovoce, většinou pomeranče a banány, nebo rohlíky s plesnivým sýrem, ale ušlechtile.
Vytvářet znehodnocenosti jdu až příští rok, ale hned na jeho počátku. Již se povrchně začlenil a potykal si s většinou.
Pan mistr je člověk vděčně děkující, s aktivními brýlemi, které mu samy skáčou z nosu na čelo a zase zpět, dle toho,
na jakou vzdálenost právě zaostřuje pozornost a v jeho tváři lze vyčíst, že celou svou bytostí prahne po optimalizaci,
efektivitě a neutuchajícím cvrkotu, aby v ničem nezarmoutil našeho společného zaměstnavatele varieté.
Když mne zasvěcoval do bezpečnosti práce, varoval zejména před strkáním rukou do míst, kde se něco hýbe a říkal,
že by mohl vyprávět. Věřil jsem mu každé slovo, neboť má štěnice a jizvy na téměř všech prstech svých obětavě
názorných rukou.
Jeden mladý truhlář odešel raději do armády, kde je snad šance přijít k úrazu vyšší, tak jsem byl, na jeho místo, přidělen
ke čtyřstrance. Je to poměrně komplikovaný stroj, u něhož se člověk cítí v bezpečí pouze, pokud není v chodu.
Koncem předešlého týdne mistr přivlekl těžkou hřídel, že ji tam osadíme, ale za nic to nešlo. Jindy velice distinguovaný
člověk, kterým bezpochyby je, jenž používá obraty, jako třeba smysluplné, radiál, tangenciál, thermelt, již zmiňované
pigmenty, nebo vohlozek; což je krátký, křivý a obtížně upotřebitelný kus dřeva; byl tím neúspěchem natolik vyveden
z míry, že pronesl "to jsou ty -píp-píp- TOSácký stroje, co si na nich člověk třikrát zalomí ruce, než se někam dostane!"
Tak jsme to obrousili nejprve jemným smirkem, pak pilníkem, to už se mi nezdálo přiměřené, tak to naznačil, načež
mne uklidnil, že to nevadí. No a pak už jsme to tam natloukli. Ještě počala být hlučná ta na první hlavě, tak říkal, že už
má asi také ložiska v rektu.
Překvapil mne tím, že pryskyřicí zatlemené součásti omývá v koncentrovaném roztoku sody bikarbony, což je prý velice
účinné a zároveň nejlevnější řešení, oproti drahému a smrdutému terpentýnu a mnohým dalším.
Hlavy s ostrými noži hlučí a točí se 6000 otáčkami za 60 vteřin, což je respekt vzbuzující, hlavně proto, že jsou stále
nezakrytované a kolem nich leží mnoho způsobenými vibracemi se posunujícího, k častým demontážím používaného
nářadí a nestabilně připevněná ofukovací hubice kompresoru. 4stranka vypadá a zní nějak takhle. Andělé strážní musí mít neustále oči na dlouhých, jakoby třešňových stopkách. Mírně flegmatický obsluhující, jenž se tam rovněž snaží zabránit katastrofě, má na hlavě sluchátka s naladěným rádiem a falešně zpívá koledy, nebo žvýká rohlík, co povaluje v tom binci.
Jsme jmenovci, tak v tom vzniká zmatek, kdo z nás je osloven. Svěřil se mi, že až mne to naučí, pokud k tomu dojde,
opustí toto místo, neboť se prý v našem zaměstnavateli zklamal. Ostatní také, ale řekli to jinak a nepublikovatelně.
Týden zpět byla podniková besídka na kozinecké vyhlídce, kde byla nízká účast. Opil se pinotem grigio a byl nezdvořilý
k jednomu kolegovi, kterému jsem zavázán, pročež mne dvakrát varoval, že pokud s ním nepřestanu konverzovat, bude nucen
mne prohodit vchodovými dveřmi. Nakonec si raději odsedl. On. Nějak se to týkalo dobročinnosti a císařských řezů, o nichž
jsem netaktně soudil, že je to většinou kalorický zákusek, či operace kosmetická, což se ho, nevím proč, dotklo. Po svátcích
měl v úmyslu se pokusit o nápravu pošramocených kolektivních vztahů, nikoliv jako předsevzetí, abych to ještě nezhoršil, ale
zdálo se, že neshody zůstaly v matném okně a více jich již nebylo.
Všichni dva přítomní kolezi uprchli předčasně, neboť ze sebe měli pocit aktuální postradatelnosti, tak šéfově nečekanému
příchodu těsně před padlou čelil osiřele. Vznesl se dotaz, kde jsou všichni, tak odvětil - zde jsem. Trochu mu cukalo obočí,
což jsme si všichni vysvětloval jako lehkou dezorientaci, ale ještě stále schopnost unést i horší zprávy, tak ho nešetřil
a dle pravdy mu řekl, že se neschovali, ani neumřeli, nýbrž odešli dříve, než aby tu setrvali s pocitem marnosti a předstírané
činnosti. Na následující otazník ohledně doby jejich vzdálení se poukázal směrem ke stolu, kde bliká online práskač-pracant,
který mu to naprosto přesně zodpoví, nebo by za měsíční nájem alespoň měl, což uznal. Po chvíli dorazil i pan mistr, kterého
vůdce zpochybnil slovy, "nějak vám to tady nefunguje." Jaký pán, takový kmán.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv soustrastník :-/

Příspěvek od mira »

Honzíček z krkonošských luk nás navždy opustil, odpadky mu budiž lehké.
Předchozí noc se dvakrát otevřely dveře, asi ve 22.30 a v 03.20, ve kterých stanul bratr a tázal se mne, zda jej půjdu
navštívit, tak jsem mu odvětil, že v tuto dobu návštěvu vůbec, ale vůbec, neplánuji.
Když jsem v pondělní odpoledne konečně dorazil, s překvapením zjistil, že není doma, ani pes tam nebyl.
Pojal jsem podezření, že ho asi někde pohřbívá, protože už se nemohl ani zvednout z utěrky, co na ní lehával.
Zanechal navštívenku v podobě pomerančů a mandarinek a měl se k odchodu.
Hned před domem se setkali. Bratr byl, jako obvykle, duchem ne zcela přítomen. Na mou otázku, kde má našeho
letitého nejlepšího přítele, mi odpověděl, jakoby mimochodem, že v neděli ...umřel.
"Tak jsi ho někde pochoval a pronesl nad tím místem politováníhodnou pietní modlitbu?"
"Ne, dal jsem ho do kontejneru."
Připadal mi sklesle, tak jsem mu příliš nevyčítal, že nepočkal na můj verdikt a řekl mu pouze, že by se měl vždy,
než učiní nějaké takové rozhodnutí, zeptat sám sebe, nebo mne, kdyby si sám neodpověděl, co by tomu řekla matka,
kdyby tu ještě byla.
Šťastnější nový rok.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Míruv soustrastník :-/

Příspěvek od Jindra »

mira píše:Šťastnější nový rok.
Co možno nejšťastnější nový rok celé Tvé krásné rodině!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

a nechce brácha nového pejska? aby nebyl v bytě sám...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv nezvěstník :-

Příspěvek od mira »

Bratr byl již druhý den nezvěsten, tak po vlastním bezvýsledném pátrání uvědomili policii, která obratem
zjistila, že byl jimi zadržen za, cituji, "pomatené modlení na veřejnosti", konkrétně na nádraží, a po vyšetření
v nemocnici byl za tento pohoršující přečin proti uzákoněné bezbožnosti uvězněn v Kosmonosích, kde již před
lety hostoval. Nemohly nám být sděleny žádné bližší informace, ani on sám nás nemůže týden kontaktovat,
ale můžeme mu, jelikož se nacházíme 14 let na prahu 21.století, zaslat listovní tajemství, čili dopis.
Zítra jdu do práce, jako většina relativně normálních lidí, a tam přijdu zcela jistě i na nějaké jiné myšlenky.
Asi to na seznamu správně odhadli a půjde o rok ďábla. Jak na nový, tak po celý?
Radomír roztrhal Kneippovo životní dílo, ani nezapíral, rovnou se přiznal a stál si za tím rozhodnutím pevně na židli,
což by mohlo tuto smělou hypotézu o neblahosti roku nadcházejícího potvrzovat, ale konspirace, jak víme, živí
hluboké nepochopení životních situací, v nichž se ocitáme.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Míruv nezvěstník :-

Příspěvek od Jindra »

mira píše:Radomír roztrhal Kneippovo životní dílo, ani nezapíral, rovnou se přiznal a stál si za tím rozhodnutím pevně na židli
a teď roztrhá Šárka Radomíra

půjde to dát lepicí páskou zas dohromady?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od s.arik »

Hotovo, nechybí ani písmenko :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv nezvěstník :-

Příspěvek od Pavluska »

mira píše: Asi to na seznamu správně odhadli a půjde o rok ďábla. Jak na nový, tak po celý?
věřím, že ne. Věřím, že to bude skvělý rok. I když ten začátek je všelijaký... výbuch toho sejfu v Praze, tady zas pro změnu neustále ch..prší... a kdyby jak "na nový, tak po celý", tak mám furt menzes. ")
A bráchu tam mají jako na pozorování či co? Tak ať se to dá zas nějak do pořádku!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv léčebník :-)

Příspěvek od mira »

Požádal 2.1. mistra svého o den dovolené, ještě mám starou, aby mohl uskutečnit návštěvu bratra v psychiatrické léčebně
a nestrávil celý den on the road, k čemuž by v den nevšední, pravděpodobně, došlo.
V pátek si nepřivstal, ale přispal, tak pro něj balil hygienické potřeby na poslední chvíli a zbytečně se stresoval, že něco
zapomenu a dozvím se nepříjemné věci, které mi pokazí náladu a přidělají starosti, kterým se raději vyhýbám, abych také
neonemocněl.
Téměř vše se mi podařilo vecpat do krabice od bot a na zbytek se rozhodl obětovat svou oblíbenou hadrovou tašku,
kterou nosím v kapse složenou do psaníčka a v případě potřeby ji, zpravidla v obchodě, efektně roztřásám, abych ji použil
a zaujal přihlížející frontu zoufalých zákazníků, kteří mi zajisté závidí mou připravenost, nebo mne litují, že zjevně nemám
pojízdnou, ačkoliv, jak by hájil svou nemajetnost, mobilní je rovněž.
Bus do Semil, kde měl přesednout, měl celý pro sebe, tak si sedl až dozadu a pokoušel se natáhnout si nohy až dopředu.
Odeslal email se žádostí o navigaci v terénu a dialogu s ošetřujícími a ošetřovaným své v tomto i všem ostatním se dobře
orientující ženě, abych nebyl v místě a diskusi pomatený a vyhnul se podezření, že tam také patřím.
Projížděl delší trasou a všemi těmi zapadlými vsemi, které jsou sic malebné, ale měl obavy, aby stihl včas přestoupit, když
na to měl, dle řádu, pouhé 2 min. Stihl to akorát, jen šofér se ptal, proč nastupuji právě na tomto místě a ne na stanovišti.
Vysvětlil mu, že jsem zmatený a znepokojený, aby mi snad neujel, jak to již vícekrát zažil, ale dnes rozhodně nechtěl.
Nevyhodil mne, ale dal najevo, že je to projev dobré vůle a velkorysosti, což jsem uznal a slovně ocenil, ale během přepravy
příliš přetápěl, což jsem naopak neocenil a musel se svléknout skoro až do trenek.
V Mladé Boleslavi se snažil zorientovat, což se podařilo, jen to bylo celkem daleko a na prochodech přechodce semafory,
tak musel furt čekat, až bude tikat zelený wolker, pokyn k akci nohou. V kraji bylo vedro, jako na jaře.
V areálu léčebny bludiště, tak hledal vrátnici, kde by zjistil číslo pavilónu, kde je jmenovitý chovanec ustájen.
K21, příjem příjemných a nepříjemných mužů, ve zvláštním duševním rozpoložení. Půjdete kolem B2, zahnete doprava, pak
doleva a tam už to bude. Děkuji mnohokrát. Zazvonil u dveří a do kecafonu sdělil účel svého zvonění. Byl vpuštěn, vyšel do
patra a zazvonil u dalších. Otevřela vysmátá sestra, zasvětila mne do místních obyčejů a nařízení a zavolala bratra, který
se přišoural v erárním pyžamu s dírou na nohavicovi. Byl velice potěšen, že mne vidí a já, že během naší rozpravy nespí.
Tázal se, zda jsem obdržel jeho věci, tak ho zklamal, že mi nikdo nic nenabízel. Nevzpomínal si, co si s sebou přinesl, ale
sestry měly sepsán seznam, dle něhož vyšlo najevo, že okraden nebyl, což jim slouží ke cti a což mne mile překvapilo,
protože měl u sebe značnou hotovost, jen tak v hadrové tašce, neboť se naivně domníval, že je to bezpečnější, než to
nechávat doma za bezpečnostním zámkem. Nebylo to sice zdaleka tolik, kolik jsem věděl, že přenášel a varoval jej před
tím, leč marně, ale většinu stihl rozhýřit před svým zadržením v rámci silvestrovských oslav s nějakými kumpány, co ucítili
příležitost pobavit se na cizí účet a zavolali taxi, zajeli si do Špindlu do nepořádku, objednali si ochotné slečny a jejich
služby a tyto nekřesťanské aktivity pak bratr uhradil, aniž by se jich, jak se dušoval, sám účastnil. Za 25 000,- pouhých
obdržel prý radu, aby neonanoval, ale dobrá je, jak víme, k nezaplacení. Pomněte, že je třeba se modlit, abychom již o více
nepřišli.
Co mu zbylo vystačí akorát na platby pro bytové družstvo a ještě nevíme, co si naúčtují za vyšetření a pobyt ve cvokhausu.
Museli si dohodnout heslo, které personál opravňuje ku sdělování informací po telefu a bratr samozřejmě vymyslel takové,
které odpovídá jeho stavu, takže lehce šílené, ale na mnou navrhované "vitamíny" nechtěl přistoupit, že je to ještě trhlejší.
Mnou přinesený pytel mandarinek hltavě konzumoval a pohledem i kolemjdoucí mešugeové, tak se s nimi rozdělil.
Nejvíce mi však byl vděčen za přinesený toaletní hajzlpapír. "Když tu jdu na velkou, musím se utřít rukou a pak si ji umýt.
Takhle tady žiju", svěřil se mi.
Ihned se mnou odejít nemohl, ačkoliv si to oba přáli, ale stát se musí to, co bude v jeho i našem zájmu, aby více neharašil.
Ve zpátečním buse si přál číst, aby ukrátil dlouhou chvíli, ale byla tam tma, jako v nevyšetřovaném tlustém střevě, neboť
odjížděl v 17.05 a busvedoucí šetřil. Krátce před Turnovem, přesně v 17.44, někomu spadla do uličky lahev koly a bouchlo to,
jako dopad vysoce kalorického tělesa na podložku s dobrou akustikou. V 18.05 projížděli obci Žlábek, tak se mi vybavilo,
že karpální Lemrich říkával, že tam mu to teče po zádech, když se hodně potí. Jinak se během mé cesty nic zvláštního nestalo,
přepínám.
Všeho s mírou.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

tak snad tam nikde nic nechytil.
Vědět kdo byli ti kumpáni, co?! Takhle využít situace.
Přeju pevný nervy...!

Muslimové si taky vystačí s levou rukou a konvičkou vody (ti pokrokovější s bidetem). Ale naprosto chápu bráchovo nadšení toaletním papírem.

A co výhledově za bráchu dělat všechny finanční úkony? Za daných podmínek by asi nebylo těžké to zařídit. Prostě aby bylo vždy na nájem a jídlo...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od s.arik »

To bylo v plánu dávno, ale jevil se spolehlivým, tak třičtvrtě roku fungoval jak hodinky...už mu zkrátka v tomto nebudeme věřit a Míra má další starosti na hrbu. No starosti, na rozdíl od bratra se nebojí svěřit prachy bance a zřídit v minutce trvalý příkaz, takže nemusí každý měsíc jezdit na bytové družstvo do vzdáleného města osobně :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

aha :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od mira »

Při další páteční návštěvě kosmonozderního sanatoria byly vydány sourozencovy osobní věci a opět nebyly vydány žádné
bližší zprávy o zvratech v jeho stavu. Je zarostlý, jako poustevník, ale komunikuje srozumitelně a je při vědomí. Nepřeje si
tam setrvávat.
Z přenesené strohé komunikace s psychopersonálem vzešla úvaha, zda se nemůže snaha druhému pomoci zvrhnout
ve snahu omezit jeho svobodu zpochybněním poškozencovy duchapřítomné rozhodnosti, pokud je člověku dána moc
o druhých rozhodovat a stane se ovladačem dveřního zámku skrze svou funkci a titul, nádavkem ještě farmakolegálně
sužujíce pacientální útroby, játro a ledví tuze. Pročež jsem rozpolcen, zda jej v mezích zákona osvobodit, či doufat, že se
v tomto případě jedná o "ozdravný" žalář, sice bez hladomorny, ale s lačností po svobodě těla i ducha, není-li to svobodomyslnost příliš troufalá a boj marnotratně věrolomný, čili naprd.
Jeden narušenec si mne oblíbil v naději, že jsem zapálenec, z kteréhož omylu byl vyveden krátkým přednesením o ošklivém a nezdravém zlozvyku, kterým tato až neblahá rozedma nepochybně jest a mně pak, při návratu, když přeběhl tři přechody na zeleň a jeden na červeň, abych se nezdržel čekáním a neujel mi spoj, došlo, když nemohl popadnout dech, že člověku je
opravdu třeba se alespoň rekreačně věnovat běhu, chce-li v této uspěchané době přežít předdůchodové období a nechce-li být, ač nehulič, dýchavičný, nebo ujetý.
Měl telehovor s matčinou dědičnou spoluškamnářkou, která, když byla informována o bratrské prekérní situaci, pravila rozhodně, že se v jeho duchastavu zejména nesmí odtučnit nervy, aby nedošlo k jakési psychické pohublosti a ztrátě kypré stability vnitra, z čehož vyrozuměl, že dle jejího soudu není záhodno našemu druhu býti podoben vzpřímenému primáturovi, nýbrž vepři vertikálně stanoucímu a v tísni neochvějnému, jako monopolní masokombinát. Léta práce na jatkách tak, zdá se, dobře uhnětla a zformovala rozhled. Hlavní prý je, že ostatní rodina se těší dobrému zdraví a mám dát věcem volný průběh ještě alespoň týden, aby uzrály.
Doma si prohrabali a proklestili schůdnou cestu bratrovou a matčinou rozsáhlou dokumentací, kterou nosil s sebou v tašce, jako mentálně neúnosné břemeno, kterého byl zbaven, tak snad dojde klidu a brzké propusti.
Nový činokolektiv mi tak dobře nesedí, jako ten původní, kde si byli bližší svým profesně se míjejícím založením, tak z toho vzcházejí pro mne trapné okamžiky, když mne kriticky hodnotí vyučení truhlíci. Musím tomu čelit, ale snažím se myslet a působit pozitivně.
Pilev byl propuštěn z pilných služeb a Lemrich jej pravděpodobně bude následovat, pokud se tak již nestalo. Výpověď podal i ještěrkář a navažeč je navážkách, zda jít do živnosti, s riziky s tím pojícími se. Uvykl totiž vésti život nestřídmý a na vysoké dolní končetině.
Spěje to ku konci jedné éry, nebo podnikového celku, jak z dlážky zvedav se prorocky děl, pokud se nejedná o dosud oku skrytý posun k budoucí prospeřitě.
Nemá to dle svých slov šéfu za zlé, ačkoliv odstupné bylo skromné, lépe vrabčí hnízdo na hlavě, než holubí trus na rameni, ale krám po matce převzatý jej finančně nevytrhne, tak bude bokem porážet a všemožně se protloukat, aby hmotně nepoklesl a překlenul to.
Cítí se zavázán dáti mi něco ze své jablečné sklizně, pokud to nebyla zas jen planá hrozba, ale to by nevadilo, nyní máme hojnost.
Náš zaměstnavatel, který je, jak se jeho podřízencům jeví, nevyzpytatelný, jako cesty páně, oblibuje a navštěvuje koncertní výstupy kapely kabát, jenž mu bližší košile a kde prý divně poskakuje, tak jeho tchán a podnikový údržbář říkává taktně, "von je takovej jinej", ale ne pro jeho hudební, nebo oděvní vkus, ale díky svým způsobem sporným rozhodnutím, jichž se, bez ohledu na mínění svého okolí, dopouští. Nechť se mu, i v zájmu mém, nadále daří, k tomu mu dopomáhej volná ruka trhu a nadhozu.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

Tak ono uz se Miro v nasem Kocourkove nevyplati ani rozpoltit a otesat kmeny ?
A no to sou mi veci, preci popadnu-li (nepredrazeny) strom z lesa, dva tesare k tomu tak mi v cuku letu utesaji tram jako za starych casu, bez premrstenych nakladu na sekretni sekretarky, ucetni, svacinarky, bez topeni (zahreje je prace), bez elektriky ani nemluve a hlavne bez namaceni.
Proc teda musim davat za 1 kvadraturu kubikovu drivi na stropy ceceaaa 5.000,- kacek ceskych, DPH prostych ??? Neni mi v tom moc jasno ani vidno ..
(pro stourave z nas muj deda stolarwm byl a krom nabytku, oken, dveri i tramec utesat umel, stroju nemaje, v stare sope bez topeni na dvorku 5 x 3 m velikosti zvici).
-------------------------------
P.S. Za bratrosvobodu bojuj, jestli ne dnes, tak za tyden urcite, me zpravy z dob minulych (soudruzskych) z ustavu tomuto ne nepodobnych me zcela jasne zpravuji, ze nebyl-li az tak postizen na premyslu, postizen driv nebo pozdeji z tama vyjde :? .
(holka co si sahla na zivot vysla jako koktajici troska, ci nevysla ? uz ani nevim, ale nedej ho, na tlustou skamnarku se vyprdni z vysky sveho nadhledu)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv soudník :-)

Příspěvek od mira »

Soud usoudil, že bratrovi léčku nařídí, je ji podstoupit povinen, takže ho propustí teprve až bude uznán způsobilým
k životu mezi "normálním" lidem a na držení v psychožaláři jeho, ani náš, souhlas nepotřebují. Děkujeme, že nemůžeme odejít.
Je nejen pořádek udržující pomocné chrániče znepokojivě pobuřující kajícník, ale i soudem o svobodu ochuzený, neboť
diagnostigmatizovaný, schizofrenetik.
Trvalé příkazy zřízeny, třísky z rukou vytaženy, na pravé oko, co si do něj vrazil pytel briket, už zase vidím normálně
a levé, zaníceně tupozřivé, mne netrápí.
Kolega čtyřstraník se před aktivací stroje křižuje, tedy pokud se mi znelíbí, mohu jej udat a poslat sourozenci ku
pobavení, neboť tíhne k veselosti. Jeho zbožný posunek byl shůry vyslyšen a tak když se nepřijatelně uvolnilo jím
pochybeně neupevněné ozubené kolo a setkalo se s frézou, stroj zahřměl a létaly z něj ulámané nože, ale naštěstí
stáli právě stranou, mimo dostřel. Pan mistr, co měl tento týden na hlavě, jak říkávala matka, směrovku, což je neukázněný
chochol vlasů, měl proto ztíženou pozici pro udržení kolektivního respektu a marně hledal někoho, kdo by měl pojistku
na blbost a převzal za to odpovědnost.
Bylo teplo, slunečno, tráva se zelenala, ročního období nedbala, kopaná se mohla hrát a jednomu hyperaktivnímu krtkovi
se podařilo získat členství v semilském golfovém klubu. :|

song
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

Tak duveriveho okradeneho zavreli k leceni a zlodeji behaji po svobode ? Zajimavymi verdikty disponuji tamni soudcove ..
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv nesoudník :-)

Příspěvek od mira »

To jsou jistě vhodně volená slova a takto opatrná formulace je na místě, chceme-li se vyhnout případné hrozící
tresti, prudce plynoucí z jadrnějšího popisu soudné práce, vyúsťujícího v pohrdání sudími a sudičkami, na což
jsou hákliví a ihned tlukou kartami, nebo palicí o stolec. V případě hlučně proneseného nesouhlasu se zněním
jejich výnosu dokonce mohou vyklízet v síni a postihovat postižené.
Ale nemám v tom nikomu nic za zlé, neboť bratr doslova oloupen nebyl, pouze v dlouhém momentu své ducha-
nepřítomnosti řekněme zneužit, nebo byl, nikoli proti své vůli, až nepřiměřeně štědrý, tedy se dopustil "dobrého"
skutku, po kterém následoval příchod spravedlivého trestu.
Věděl bych, kde a jak lstí vypátrat obdařené erotické výletníky a mohl bych uchopit spravedlnost do vlastních
rukou a vyřknout kouzelnou formuli, "kalený teleskopický obušku, z pytle ven a nadělej jim jelita, jaká svět neviděl!"
Ale jsem zcela zproštěn hněvu, tak se toho svévolného násilí na pudy zmítaných inventářích bufetu na nádraží
nemám tendenci dopustit. Jen, kdyby náhodou zas měli někdy slabou chvíli a zaklepali na dveře, neboť zřejmě
vědí, kde bratr bydlem, a byl jsem právě v těch místech, pak bych jim umožnil dosáhnout rekordně hbitého
sestupu schodišťového ramene, směřujícího k exitu z budovy a nebylo by proti tomu možno vznést odvolání.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

A dobre delas, ze jsi hnevu prost, drzim palec at vam to brachove dobre dopadne:).
(ikdyz kaleny teleskopicky vykladac zakona neni k zahozeni a tato myslenka priznam se se mi rovnez honiva v zavitnikach, svadim s ni lity boj pomerne casto)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:ikdyz kaleny teleskopicky vykladac zakona neni k zahozeni
:-))))))))))........................:-)))))))))))))))))))))))
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

No co ? .. "jitrnice jakou svet nevidel", ma v jadrinci pravdu predseda :D))) ..
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv soudník :-)

Příspěvek od Pavluska »

mira píše:Soud usoudil, že bratrovi léčku nařídí, je ji podstoupit povinen, takže ho propustí teprve až bude uznán způsobilým
k životu mezi "normálním" lidem a na držení v psychožaláři jeho, ani náš, souhlas nepotřebují. Děkujeme, že nemůžeme odejít.
Je nejen pořádek udržující pomocné chrániče znepokojivě pobuřující kajícník, ale i soudem o svobodu ochuzený, neboť
diagnostigmatizovaný, schizofrenetik.
zajímalo by mě co vlastně teda udělal. Jestli jen přesvědčoval o víře své i jiné lidi, to dělá i hafo jiných a stále běhají po svobodě... tak to nějak nechápu. Navíc co všechno za další lidi na té svobodě běhá. Oproti nim se mi zdá Tvůj brácha slabý odvar.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše: me zpravy z dob minulych (soudruzskych) z ustavu tomuto ne nepodobnych me zcela jasne zpravuji, ze nebyl-li az tak postizen na premyslu, postizen driv nebo pozdeji z tama vyjde :? .
(holka co si sahla na zivot vysla jako koktajici troska, ci nevysla ? uz ani nevim, ale nedej ho, na tlustou skamnarku se vyprdni z vysky sveho nadhledu)
jj, komouši si udělali pacienty či mrtvoly i ze zdravých (nepohodlných) lidí. :|
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv soudník :-)

Příspěvek od s.arik »

Pavluska píše:zajímalo by mě co vlastně teda udělal. Jestli jen přesvědčoval o víře své i jiné lidi, to dělá i hafo jiných a stále běhají po svobodě... tak to nějak nechápu.
Neporušil zákon, nikomu (ani sobě) neubližoval, jen se prostě složil (což se mohlo okolí jevit jako alkoholismus), na záchytce zjistili, že je to duševní choroba a ne intoxikace a když mají psychiatři dojem, že někdo duševně vyšinutý dlouhodobou léčbu opravdu potřebuje a není ani schopen/ochoten podepsat souhlas s hospitalizací, automaticky pošlou odborný posudek a návrh k hospitalizaci na soud, který ji schválí ouředně.
Třeba mě Míra doplní nebo opraví, až bude mít zdravé oči :) Taky říkal, že za ty tři týdny se tam bratr docela uklidnil a vykrmil, že vypadá líp, jak ho při návštěvkách opakovaně viděl. Domů by chtěl a brzy ho asi pustí, ale že by ho léčebna poškodila, to se asi nedá jednoznačně říci.
Naposledy upravil(a) s.arik dne čtv led 30, 2014 15:36, celkem upraveno 1 x.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

aha :)
A vy víte jak ho léčí? Práškama, klidem...?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od s.arik »

Tak bez barevné pilulky to samozřejmě "nejde". Víc nevím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

jasný... v tom jsem je ani v duchu nenadceňovala...

Tak držím pěsti!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:jj, komouši si udělali pacienty či mrtvoly i ze zdravých (nepohodlných) lidí. :|
nemohli predsa az tak velmi zmenit prax systemovej mediciny predoslych, paralelnych a buducich politickych rezimov, zachovali teda kontinuum, aj ked im to moc neslo, no, nejak sa tomu moc nevenovali.
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

okecat se dá všechno, Rudo.
A já si vážím spíš těch, kteří druhým škodit nechtěli, i na úkor sebe.
Ale už jsme OT.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:okecat se dá všechno, Rudo.
A já si vážím spíš těch, kteří druhým škodit nechtěli, i na úkor sebe.
Ale už jsme OT.
okecat

tak si zisti kde sa vyvyjala psychytria a lieky pre psychyatriu ze ta vyroba psychopacosov bola davno pred tym nez si prdla aurora a predtym nez bolo u nas znarodnenie a teraz naprikald tu toto prerastlo do uplne obludnych rozmerov.
preto sa vzdy cudujem ked sa talketo javy prisudia ako to ty nazyvas komousom, ktory v tom boli len cajovy odvar.
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

Hele, Rudo, asi máš Cepha blokovaného, ale já reagovala na jeho konkrétní příspěvek...
A ano, komouše nazývám komoušema. Jestli s tím máš problém, tak promiň. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

To je ale fakt Pavli, komousi byli v leccems oproti soucasnymu "kapitalismu" v nasem pojeti (t.j. naroubovanym na nasem socialistickym hybridu) amateri a zabari:).
Zel je to tak, musim ac nerad mu dat velmi castecne za pravdu, i kdyz OT:).
-----------------------------------
Jinak jo, on predstira ze me ma blokovanyho, ale neprimo na me reaguje a reje do me pres pusty, to musi i blbyho trefit mezi oci :D))) ..
Odpovědět