Míruv občasník :-)

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

jj, vždyť jo... česká kotlina bude ještě dlouho morálně postižená... současnou situaci rozhodně nevychvaluju do nebes.
Ale dnes aspoň nehrozí, že si někoho vyhlédnou StBáci a dostanou ho do blázince, ač zdravýho. Tak aspoň něco. Reagovala jsem prostě na tu zmínku o tehdejších ústavech.

Nechci tu Mírovi v deníčku moc hnojit, tak končím. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

Ko :-).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:Hele, Rudo, asi máš Cepha blokovaného, ale já reagovala na jeho konkrétní příspěvek...
A ano, komouše nazývám komoušema. Jestli s tím máš problém, tak promiň. :)

kazdy pozuiva nazvoslovie ake chce, to je OK pokial je jasne ze co tym oznacenim mal na mysly

ja sa skor divin, ze take skratkovite nazory stale pretrvavaju v ceskych a slovesnkcyh zemiach - vsetko co sa mi nepacilo, ci nepacilo ma na vine komunizmus, pricom skutocne priciny tu boli davno predtym nez v Londyne na prikaz Marx zacal spisovat tie bludy.

Treaz sa nejak zavadza pojem Havlovsky antikomunizmus, ktory je speicificky druh antikomunizmu a ktory maju mnohe ceske a niektore slovesnke politocke strany ako jediny program, jedinu myslienku, teda program nemaju zadny a len placaju straseneim velke klamstva.

v poslednych ceskych volbach to ale uz skrachovalo a ta ideologia v podstete skolabovala ale politicke strany a niektori obcania v tom nadalej idu.

Ja to beriem od obycajnych obcanov, ze ked som lenivy sa na veci naozaj pozriet odkial co prislo a preco, tak pouzijem tu zazracnu formulku o komousoch, akurat ze dnes to uz malokto vezme ako nejaky argument ci odpoved a samozrjeme ako riesenie to nikdy nebolo pouzitelne.
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

omg, Rudo, fakt ne, fakt to s Tebou nebudu rozvíjet do polit. debat. Mnoho lidí ví co jsem myslela a po zbytku mi je... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:omg, Rudo, fakt ne, fakt to s Tebou nebudu rozvíjet do polit. debat. Mnoho lidí ví co jsem myslela a po zbytku mi je... :)
si s politikou zacala, ale OK, kazdy si myslime svoje.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

Auuuuuuuuuuu !!! :|
To je marny Pavli, "si si zacala", nebo ne ? :)
( jak nejakej malej jarda, to jsou normalne prupovidky naseho rannyho detstvi, mozna u nej uz ta senilita pomalu pracuje, kdo vi .. ):)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv pověřník :-)

Příspěvek od mira »

Byl bratrem pověřen, aby mu při další návštěvě kosmonosníků donesl mobil, který nejprve několikrát nechtěl, neboť
byl pln obav, že by se mu mohl odcizit, nebo dojít k jeho ztrátě a nedojít k nálezu a rovněž pružinový silitel
páru horních končetin, aby mohl zapracovat na své upadlé kondici. Jeho stav se, nyní již očividně, lepší a lepší,
až už to dál nepůjde a půjde domů, snad už za 14 dní, nebo, jak prý říkala ta druhá psychiatryně, třeba až
za 3 měsíce, což byla informace, která jej znepokojila a nyní neví, na čem je, ale v podstatě je stále na témž
oddělení přijatých chovanců s nepřijatelným chováním. Již při mé minulé exkurzi byl oděn jinak, počal o svůj
zevnějšek více dbát, což se zatím projevuje změnou oděvu, z děravého pyjama do tmavě modrých tříčtvrtečních
manchesterových kalhotek a teplákové bundy, převážně zelené. V pase jsou mu zatím hodně volnější, ale nemá
opasek, aby si ho omylem nepřipevnil na krk, tak je před pádem na zem zajišťuje křečovitým ručním držením,
na kteroužto záruku mu ta péra přijdou vhod, přijde-li kýžený pažní tonus. Vlastní; dle mého příkrého soudu,
nikoli však na svobodě omezujícího; rovněž hrozné, nenosí, neboť si je šetří, aby mu vydržely a neznečistil si
je. Přibývá na váze a je zarostlý, jako ten, co měl ode mne holící potřeby, které mu byly svědomitými personáliemi
zabaveny a než mu byly vydány zpět, byly vydány někomu jinému, tak nemá, čím by se z křovinatého vousu vyprostil.
Něco mu na to za týden dopravím a také další ruličku, protože je často žádán o výpomoc a na počet konečníků je
údajně nedostatečný souhrn útržků. Dále prosil o zubní pastu, kterou obden užívá a přál by si v tom pokračovat.
Ujal se dobrovolně péče o úklid kuřáckého kabinetu, z čehož mu plynou stravovací bonusy. Stal se i držitelem vlastní
skříně na osobité věci, které již smí mít u sebe, takže stoupá jeho vážnost a na radu svých nejbližších příbuzných
podepsal souhlas s léčbou, od čehož si slibujeme lidštější přístup jeho dozorců a v praxi se to potvrzuje.
Získal si množství nových přátel z řad zadržovaných, pozorovaných a léčených, s nimiž jsem se již také seznámil
a získal tak zajímavé kontakty, co se jednou můžou hodit, když nikdo neví, čemu jej svrchovanost podrobí, aby se
prověřila jeho charakteristická křivka. Jeho současný nejbližší přítel ze sousedního lůžka je téměř dvoumetrový,
pupkatý a rozcuchaný mladík, který se zdá hýří optimismem a hovoří vysokým hláskem. Zajímá se živě o svůj
mobil a jakékoliv potraviny. Bratr říkal, že se mu musí na vše odpovídat "jó", jinak je neklidný. Právě již poněkolikáté
rychle procházel kolem nás a náhle zvolal, naplněn radostí a krmí, že od někoho "dostal pribináčka!, jahodovýho!
a byl moc dobrej, jó!" Tak pravil a blaženě a demonstrativně si hladil odstálý ranec. Další šel zvolna kolem a měl
ještě větší, ale bratr mne upozornil na to, že je v tomto podvodník a má pod košilí ukryt polštář, což tak vskutku
vypadalo. Další, starší dlouhovlasý muž, se plížil po chodbě v objemně vyplněných slipech, což mne zarazilo,
že je to rovněž poměrně neotřelý styl, tak mi bylo řečeno, že je nositelem pleny, neboť si nedávno kapánek ukápl
v křesle na chodbě, až to teklo na zem, ale naštěstí šel záhy do těch míst posedět jiný nositel dobře savého župana,
tak to po něm "uklidil." Vedle nás sedící muž mne ujišťoval, že byl zavražděn a pak odešel.
Cestou k choromyslným mi volala zděděnina, co nedoporučuje odtučněné nervy, tak jsem to po jejím čtvrtém pokusu
pozvedl a vyslechl zhruba jeden pěší kilometr pozdravů a zpráv o sněhových přírůstcích v Rakousku.
Na zpáteční cestě jsem vzal zavděk busním sedadlem s ochablým opěradlem, které co chvíli musel napřimovat, nechtěl
-li ležet jako ve startujícím raketoplánu. Odhadl, neboť toho již byl v minulosti svědkem, že tu újmu způsobil nějaký
korpulentní netvor, když si nešetrně uvelebovalo tělní záhyby ve stísněném prostoru, určeném spíše pro člověky tvorné.
Proto přál bych si zde krátce rozvést úvahu ohledně prostorově a hmotnostně velmi výrazných osob v hromadných dopravních
prostřednících a jejich žádoucí diskriminaci a vykázání z vozu, pokud by ve schodech zabudovaná osobní váha alarmem
zahlásila nadměrný náklad a doporučila raději náhradní přepravu nákladním vlakem, nebo ve větší dodávce s plošinou,
kterážto opatření by odpovědná místa měla zvážit taktéž, abychom již v budoucnu nebyli, my neúnosně nezbytnělí, trpícími
svědky poškozování veřejného majetku konzumně nestřídmými a morbidními obezitami.
Odpovědnost vládnoucích politických stran, ať již těch minulých, či současných, ani v tomto případě nelze zcela vyloučit.

Ještě tohle si sem nelze neumístit, správný děda. :br
Všeho s mírou.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

Tvůj brácha má štěstí na bráchu. :)
Snad ho teda brzy pustí!

Ad silnější lidi v dopravních prostředcích - je to někdy zážitek. Souhlasím, že ti opravdu (!) výrazně prostorově řešení by snad měli i platit dva lístky/letenky... protože pro vedlesedící lidi je to utrpení - i to, že se radši nechtějí ozvat, aby nebyli neslušní a neupozornili na prostorový (či i čichový) problém celý ztichlý autobus...
Já třeba moc nesnesu dotyky cizích lidí, tak se pak kroutím, aby se mne cizí "sádýlko" zbytečně nedotýkalo a jsem celá rozlámaná (při delší cestě). Naštěstí už mhdéčkem moc nejezdím. Jen občas, plus letadla a tam mám poslední dobou štěstí (ťuk na dřevo) a vlastně i hradbu přítele, tak nemusím sousedit s cizími lidmi.
Já mám vůbec z mhdéčka velmi šťavnaté zážitky, takže proto ta opatrnost. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše:Auuuuuuuuuuu !!! :|
To je marny Pavli, "si si zacala", nebo ne ? :)
no dovolila jsem si hodně, reagovat na Tvou poznámku o tehdejších ústavech. :roll:
Víc to přiživovat nebudu.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
cepheus píše:Auuuuuuuuuuu !!! :|
To je marny Pavli, "si si zacala", nebo ne ? :)
no dovolila jsem si hodně, reagovat na Tvou poznámku o tehdejších ústavech. :roll:
Víc to přiživovat nebudu.
je to ako obvinenie bez pripustenia obhajoby

mozem povedat co chcem ale protiargumentovat sa nesmie

tak to prave byvalo v tom rezime co tak velmi lubis
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

Rudo, nechceš si mě bloknout? Bylo by Ti mnohem líp. :wink:
(To, že někdo někde napíše nějakou poznámku k něčemu a pak se nechce nechat vtáhnout do dlouhé politické diskuze, je jeho právo ") ... natož když ví, jaký máš, Rudo, názor - tedy, že bychom na tom nic "nevydiskutovali", protože dobu minulou vnímáme oba jinak)
No a nebo budu ještě opatrnější při psaní sem.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:Rudo, nechceš si mě bloknout? Bylo by Ti mnohem líp. :wink:
(To, že někdo někde napíše nějakou poznámku k něčemu a pak se nechce nechat vtáhnout do dlouhé politické diskuze, je jeho právo ") ... natož když ví, jaký máš, Rudo, názor - tedy, že bychom na tom nic "nevydiskutovali", protože dobu minulou vnímáme oba jinak)
No a nebo budu ještě opatrnější při psaní sem.
nejde o to aby mne bylo mnohem lip, mne naladu nemoze pokazit nieco na fore

mne ide o tom aby som nepresiel bez povsimnutia nespravne vyroky, ktore sa nechce nikomu oponovat len preto aby sa nezatiahol do diskusie

budu to tu citat deti a ked si nieco podobne precitaju 100x tak to zoberu za pravdu z dejin.

prekvapuje najme to ze to pises prave ty co zijes v krajine kde sa v tejto oblasti deju ovela horsie veci a vzdy sa diali a ktora v podstate tieto psychiatricke podvody a manipulacie vymyslela.
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

Tak tady těm dětem napiš co k tomu napsat chceš, pokud máš pocit, že musíš. Já to už ale možná číst nebudu, protože z mého pohledu jen hnidopišíš, zda mám ten nejlepší termín k vyjádřením minulého režimu. Posluš si. :wink:

Já žiju kde žiju a měním co změnit můžu. Tj. můžu přispět na vybranou charitu atd atd atd, ale na svá bedra si nehodlám naložit víc než chci. Přenechám to Tobě. Jistě děláš prospěšné věci za dva.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:nejde o to aby mne bylo mnohem lip, mne naladu nemoze pokazit nieco na fore
Kolik je nas uz blokovanych ? (to jest "Tvari-m sa ze vas necitam") ?? Hahahahahahaha :D >:-) (:-) (:-) (:-) ..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:Tak tady těm dětem napiš co k tomu napsat chceš, pokud máš pocit, že musíš. Já to už ale možná číst nebudu, protože z mého pohledu jen hnidopišíš, zda mám ten nejlepší termín k vyjádřením minulého režimu. Posluš si. :wink:

Já žiju kde žiju a měním co změnit můžu. Tj. můžu přispět na vybranou charitu atd atd atd, ale na svá bedra si nehodlám naložit víc než chci. Přenechám to Tobě. Jistě děláš prospěšné věci za dva.
obracanie diskusie v nieco co nie je ?

preco nepouzijes svoju vlastnu radu ? : si ma blokni
5 2 8
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv neposledník :-)

Příspěvek od mira »

Včera snad už naposled ve cvokárně. Bratr se nestřídmě rozjedl a říkal, že dojídá i zajímavě vypadající
zbytky po svých vyšinutých spolustolovnících. V pondělí již bude po 6 týdnech psychovazby propuštěn,
těší se na domov, kde se oholí, ale musí v jídle uskromnit, aby vyšel, na což zatím nemyslí.
Také jsem byl osloven sympatickou oslovovatelkou a mohl tak přispět na asistenčního psíka Kaziho.
Opěradla v buse byla v pořádku, ale přetápěl, jak v busauně, až měl levou nohu skoro jedlou, jako Sovák,
tak obsadil zadní pětku uprostřed, aby byl od grilu co nejdál a nikdo se nemohl dotýkat svými výpečky.
Doužíval jsem osamělý víkend, tiše hleděl do žhnoucích plamenů krbic a vrhal míček svěřenkyni, běhu
se věnující, zeminu inhalující a čichové vjemy absorbující. Pohledem mi prozradila, že mnoho srandy
se mnou neužila. Těší se, jako i já, na návrat malých trapičů a jejich dobré matky, co je povila a vůbec
při tom nevyla a až bude smečka zase kompletní.
Koncem předešlého pracovního týdne pan mistrný kladl důraz na to, abych co možná nejdříve ovládl
svěřené stroje, neboť si prý z celého srdce přeje vytvořit tandem plnohodnotně se suplujících 4straníků,
samostatně myslících a odhodlaně jednajících frézařů a akčních hoblíkářů, kteří by měli tu výhodu, že kam
je postaví, tam stát nezůstanou, nýbrž se vynasnaží být v souladném pohybu, aby se celek nezhroutil.
Kolega Šeol mi názorně předvedl, jak je třeba se při práci usmívat, aby zářil chrup, pokud nějaký zbývá
a vysvětlil mi, jak je třeba se správně dívat na prosby a žádosti, totiž, že bychom se neměli ptát proč?,
ale proč ne. Začínám v tom mít jasno, alespoň částečně, ale venku bylo jasněji a v kraji až sparno.
Fanoušovi zase tuchnou chodidla, tak je "osvěžuje" sprejem, který páchne ještě hůř. Polichotil mu proto,
že je velice resistentní, jelikož kdybych měl týž problém a takto ho řešil, obával bych, že by mi z nich po
aplikaci tohoto nic nezbylo. Zasvěcující 4straník je v dobrém smyslu flegmatický pohodář, který neztrácí klid
ani ve vypjatých situacích, kdy plán hoří. Z osobností, které znám, mi nejvíce připomíná vochomůrku, ale má
trochu jiný hlas. Zítra to tam spolu zase roztočíme, ale nejdřív se, pro jistotu, pokřižujeme.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Míruv neposledník :-)

Příspěvek od Jindra »

mira píše:totiž, že bychom se neměli ptát proč?, ale proč ne
to se mi líbí - neodpovídat: "Proč?" Nýbrž použít: "Proč ne."
beru si k srdci.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv rozkvětník :-)

Příspěvek od mira »

Propuštěný bratr nás často navštěvuje a hraje si s dětmi, až bych snad měl stydět, jak obětavě se jim věnuje.
Když tu není, Radouš se naň ptá, kdy přijde ten strejda, co se sebou nechá tak zábavně manipulovat.
Vyměnili jsme si spolu záchodové štětky, neboť nám to připadalo jako dobrý nápad. On tu moji nesl
přes město k sobě a obratem mi přinesl tu svoji. Byl jsem trochu v tenzi, ale nikdo ho cestou nezadržel
a nikam nezavřel, tak celá transakce měla hladký průběh. Když spolu hovoříme, uvažuje nahlas, jaký
vede krásný a pohodlný život, kterého si před ztrátou svobody dostatečně nevážil, ale nyní to již spatřuje.
Konzumuje zejména ovoce a úlety, ale když se nám s tím svěřuje, činí tak s obavou, že mu nepožehnáme.
Proto vždy poskytneme rozhřešení, ač sami viní, které snad snímá alespoň břímě pomyslné, aby zbytečně
nepsychosomatizoval.
Dnes spolu všickni svorně podnikneme výlet do lesa na hraběně, kde nasbíráme staré suché větve, neboť
doma žádné nemáme, když jsme všichni dosud mladí a vodnatí, kterými tentokrát nezatopíme, jak by mnozí
mylně předpokládali, nýbrž jimi budu v práci spravovat vypadlé suky v prknech, které jsou některé až kráterné.
Děvčata vyběhla zrýt záhony, když chlapci usnuli a nezabránili tomu výběhu svými požadavky na bradavky
a pozornost.
V práci se zakázky nehrnou a pan mistr abdikuje ze zdravotních důvodů. Jeho nástupce se jeví přijatelně
a zdá se mi bližší svým podřízeným. Je skromný pohodář, což nevím, zda je slučitelné s delším přežitím v této
funkci.
S kolegagem Šeolem nenuceně konverzujeme o vhodnosti mých potravin, které mu ku jeho nepokryté radosti
vůbec nedoporučuji, neb jsou zatíženy pesticidebakly, antinutriemi a přílišnou tuhostí, kterou by běžný stav chrupu
stěží snesl.
Vyčítá mi, že prý svým dětem odpírám vepřovicové a mnohé další delikatesy a tudíž, že jsou dozajista tváří
propadlých a bledých, smutno na ně pohledět a to ještě ani neměl příležitost. Ačkoliv se tomu snažím vyhnout,
vždy se ho něčím dotknu, třeba když říkal, že jeho děti sladké nejedí, tak mu odvětil, že mé téměř také ne,
ale rády by. Rovněž mi vyprávěl, čemuž jsem pozorně naslouchal a věřil tomu, že zná jednoho člověka, který
se celý život otužoval a v zimě chodil v kraťasech a nyní k stáru, že prý leze o berlích a že by ho to, pošetilce
jednoho revmatoidního, nechal veškeré zdravotnické náklady uhradit, asi aby se mu ještě přitížilo, když tak žil,
až vyžil. Také mi vyčetl mé ranní motání se s bídáckou károu po komunikaci, že mne něco srazí, ale má
hodnota by údajně mým úhynem vzrostla, jelikož by byl nucen utrácet za kytičku a nebo bych se, v případě
nezdárného přežití, na postiženém říditeli ještě finančně zhojil.
Jeho choť prý byla kdysi sražena z krajnice projíždějícím vozidlem a dodnes z toho střetu nese trvalé následky
na pohybové aparatuře. Pročež pokusím se zmírnit jeho bázeň, opatřit svůj palivový dopravník odrazkami a chodit
víc ve škarpě, aby netrnul, nedramatizoval a nekonstruoval katastrofické scénáře.
Už rozkvetly sněženky a prvosenky, tak né že je hned všechny urvete a sežerete!

Dva náčelníci
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Míruv rozkvětník :-)

Příspěvek od Lenuška »

mira píše: Už rozkvetly sněženky a prvosenky, tak né že je hned všechny urvete a sežerete!
...potrefená husa se ozývá: :D :
Sněženky nevím, ale prvosenky jsou fakt mňam. V přírodě bych je ovšem nervala, jsou chráněné....
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

Miro, tomu rikam "hrat az z nich chlupy litaji" :mrgreen: (:-) (:-) .. doooost dobry :D .
A s brachou a kolegagou Leosem taky dobry:).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Jindra »

.
Miro ať se líbí...:
Steam Powered Box Factory
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

Krasny videjko, do oci bijici ukazka toho jak jsme nesmyslne zvedli nejen "produktivitu", ale i vsecky ostatni rezie a obdrzeli tak vysledny (neprodejny) ceny dreva, vubec zbozi obecne :).
Chlap ma pohon, susicku, teplo z pilin a vse co k praci potrebuje :). Neplati elektropodnikum, plynarnam ci jinym darmojedum a darmoslapum:).
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od mira »

Fascinující, ale neměl ten parní pes trochu kratší ocas?
Pila, kde jsem pracoval, ale nyní jsem už pouze zaměstnán na jejím odloučeném sektoru, prý bývala
na vodní pohon. Několikametrové kolo s kapsami o objemu 300 l pohánělo katr, který se tzv. nezadusil
na žádném přesíleném průměru, jako jsme tomu byli svědky u toho na el. energii, na jejíž vysoké
dodávce byl a je pokrok závislý.
Že bych to přeposlal morousovi; tak šéfovi přezdíváme pro jeho veselou povahu a někdy také kakabus;
aby si nad tím zaplakal? On občas nějaký historický stroj zachrání z kopřiv, kde rezivěl, ale hlavně
korodoval a po svém údržbářovi pak chce, aby to opravil, načež ten praví, že to bude náročné a kdyby
tu opravu uspěchal a odbyl, tak by to uteklo z haly, ve které by to zanechalo otřesenou, nebo umrlou obsluhu.
Ale snad raději ne. On by si něco podobného opatřil a po mně by chtěl, abych se na tom učil a pak
bych dopadl, jako ten pes.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

Samoze, vsecko co teklo, nebo foukalo zadarmo, melo obrovskou cenu (energie za facku), parni stroj uz byl zacatkem cesty k "blahobytu" a trem smenam :D.

"Kdyby nasi predci vstali z ledu, podivili by se jak jsme vpredu" :D .. fotovoltaika fraska - panely a tunely :mrgreen:, a vrtule zase nekterym tupcum vadi ze se na poli za vsi potichu toci:).

Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv otazník :-)

Příspěvek od mira »

U všech hvězdopravců, co to tu visí za bzučícího Bobeše, co má 7-9 dětí, kolik přesně, nemá ponětí?
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv řemeslník :-)

Příspěvek od mira »

Welmi inspiratiwní tradiční šwédská wýroba krutopřísné wycházkowé obuwi, hrabla na úklid sněženek a wýkrm
dřewozpracowatelů, dwoumužná hoblowka unplugged a rychlohbitý součep solidního rustikálního wodpočíwadla.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od mira »

Bylo nebylo, stalo se a nestalo, stonalo i nestonalo, zkrátka, byla je a bude, jednou jedna rodina.
Otec, dělník na pile, přišel k věčeru z odpolední směny a "v klidu" pověčeřel, co mu jeho dobrá žena
přichystala. A byla to věru hostina! Klíčená pohanka s hráškem kulatým a zeleným, až se srdce
smálo, k tomu záplava; omluva všem vyplaveným i naplaveným, ba i utonulým; zeleniny z vlastní zahrádky,
jako dlaň. Také, abychom nezapoměli, dvě vejce z blízkého obchodu, kde je za rozumnou cenu
prodávají všem, kdo mají zájem. Byly z nehumánního koncentrovaného velkochovu nosné drůbeže a protože
už neměli eL, byly to eS, takže eSeS, ale chutnaly mu také dobře. Ja! To se zase nacpal!
Krátce na to se rozhodl, že ještě než půjdou spát, zajde si ke svému bratru, kterého měl od narození,
trochu zacvičit, neboť měl takový zvyk. Rozloučil se s dětmi, co přežily plané neštovice, které měly dramatický
průběh, i chotí, která mu sdělila, že je znavena sběrem borůvek, kterých byl odpoledne plný les a které,
s těmi strupatými ratolestmi a jednou přítelkyní, holýma rukama bez hřebenů draly přímo z těch štědrých keřů,
obsypaných poněkud předčasně, oproti předchozím letům, neboť zima byla mírná a pak půl hodiny vedra,
tak došly, noste to sem, já to přeberu, ale to už jinde jsme..
Bratr jej přivítal, jak bylo jeho zvykem, v leže a otázkou, jak se má. Odpovědí, že dobře, byl nadšen a hned
nakladl další, také obvyklou, zda se modlí, na což mu bylo odtušeno, že vůbec, a on na to, že je to málo.
Dlouho se v kazatelně a rozcvičovně nezdržel v naději, že bude-li návrat domů brzký, nalezne ještě choť
bdělou a roztouženou, což se nestalo a tak se stalo, že místo stereotypního rozvrzávání ložního "masívu"
sepisoval tento příběh.
Ráno vstává jako poslední a snídá meloun, který začal kupovat, když jeho cena klesla na téměř křesťanskou.
Vzorová modlitba za výběr zralého a chutného kusu zní takto:
"Otče náš, co jsi na obloze, posvěť se jméno Tvé, přijď království Tvé a staň se Tvá vůle, jak nahoře, tak dole.
Dej, aby má poklepová a vizuálně vyhodnocující metoda neselhala a plod byl sladký a vonící.
Ty přece víš, když víš vše, že kdybych si chtěl koupit okurku, sáhl bych po tom tenkém a dlouhém, co je
vedle a nekupoval bych si ten veliký, kulatý a předražený, prý meloun. A neuveď nás v pokušení ho ukrást,
ale zbav nás od zlého vzteku, jsme-li jeho rozpolcením zklamáni.
Otec někdy vyslyší a někdy zase ne, abychom si udrželi vděčnost za to, když je na příjmu a požehná ho.

Jeho starší syn Radomír vždy žadoní,"ale já chci taky!" Na což se otec táže, "a už chodíš sám a včas na
záchod?" R.- "Ano!"(pěkně kecá) O.- "A může to potvrdit nějaká zodpovědná dospělá osoba?" R.- Až budu
chodit do školky, tak už budu veliká!"
Nedávno oslavil své tři svíčky a tak trochu bilancoval. Rozhodoval se, jestli se už konečně začne chovat jako
člověk a bude si víc všímat svých malých a velkých potřeb, a zda lépe zvolí, kde k nim dojde.
Někdy kálí na koberec v obýváku a ještě to rozjezdí autíčkem. Jako polehčující okolnost uvádí prodělané
neštovice.
Mladší Slávek ještě verbálně nekomunikuje, ale křičí a ukazuje, šplhá a padá na hlavu.
Nejstarší Miruška stále nosí ze školy jen samé trapné jedničky, ale její domácí chování je na známku sníženou.
Otec často uvažuje, že jí napíše do notýsku poznámku, kterou bude muset podepsat p.učitelka.

Na jejich zahradě probíhá fotosyntéza, vzbuzující úžas. Všechno tak kvete a plodí! Mohl si sníst skoro zralou
malinu a bobuli černého rybízu. Denně snědí hrsti hracholusků, které plodí nejlépe. Nejsou to žádní blbí sedláci
a tak mnoho velkých brambor zasadili a pouze několik cvrnkacích kuliček sklidili. Otec si říká, jaký je to div
přírody a slon v koupelně, neboť tam má lepší klima, vodu, nejde tak snadno přehlédnout a v obýváku by ho
netrpěl a stačí, že tam dělá Radouš. Tak nějak se to vyvinulo.

A na samý závěr, dle tradice, trochu kvalitní hudby z cizí produkce.
Majitel čistého hlasového rejstříku a motorové hlavy k tomu, jenž téměř zabil mistra, jemuž při poslechu toho
konkurenta srdce málem puklo žalem, že to také tak nedovede.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Jindra »

.
Míro a šak máš "jen" tři děti, tak to by Ti semo tamo mohl ještě vyzbyt malej čas semkej připsat, jak se Ti daří doma aj f práci
nemusíš psat denně, ale tohle už je třičtvrtěroční absťák, to už je moc :wink: :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět