Míruv občasník :-)

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv sprchník :-)

Příspěvek od mira »

Sprchlo, a tak Krakulák, otupělých již rysů, udržuje ve své pravici místo berly mrazilky dobře
ostrouhanou tužku, což mne tak trochu inspirituje. Lepší půle se na sobě dopouští niterné
očisty a jal mne pocit, že bych měl projevit průjem empatie, ale nebylo to lze, když vedle
vadla půle brokolice, kterou mne zodpovědnost sobě vlastenecká vedla pozřít, nežli seschne
na seno, pro které využití nemáme, nemající téměř žádnou hospodářskou zvířenu a kozokoule
v parku je majitelem písemně doloženě zapovězeno přikrmovat, aby nepřebraly, nebo se nepro-
kutálely skrze chatrný, na opravě se pracuje, plot jinam. Nechal jsem si ji připravit s bramborem
a dolaďujícími ingrediencemi, aby přišla na jiné myšlenky a protože se mi nechtělo se obsloužit
sám, když se na to dalo tak krásně posečkat v leže. Jen kdyby se mi na kraj mísy nevěšel toho
pokrmu lačný dvojzubec, co měl plná ústa lega® a hodlal ho zajíst něčím lépe stravitelným, leč
porce to byla skromná, tak jsem se obětoval a přejedl se tím sám.
Předškolnice se pokouší o výtvarnou činnost a Její výtvory jdoucí až za hranice fantazie a vkusu
se připlesknuty na zdi rozhojňují, abychom v každodenním shonu nepřehlédli ten talent, který nám
chybí, ale zastihla mne při velké potřebě a smála se mi, jak je mi to žinantní a jak je to na mně
patrné, tak jsem Jí to nepochválil, ale stejně to nikdy nedělám, aby nezpychla a za to, že močí
na prkénko a jeho okolí.
Pořez byl historicky minimální, abychom se při pátku prací příliš neunavili a protože nás přepadl
technik z Brna, který měl dobrý úmysl odstranit nedostatky, bylo jich dostatek, na stroji, ale byl
žel v časové tísni, tak se mu to zcela nepodařilo, pročež nás ještě v budoucnu poctí. Šéf mi řekl,
že někam nutně musí a že se ho mám ptát, co a jak kdyby, abychom si s tím případně poradili,
tak jsem se ho zeptal, jak se mu daří a on že prý dobře a pak odjel zpět na Moravu, nebo k nějaké
další poopravě někde jinde, ale to už nebyla naše věc. Údržbář mu na jeho dotaz, jak jsme s tím
spokojení a k jeho údivu navrhl, zda by si ten čtyřtunový vehikl nechtěl naložit vzadu do dodávky
a odvézt si jej domů, nebo do sběrného dvora, ale ten toho nevyužil, tak jsem, ještě než padla,
na tom něco nakrouhal, něco málo a částečně úspěšně jsme s kolegy vypustili ten rybník bez
násady, co se z tajícího sněhu pod pásovkou čeřil na hladině od našich kroků a odletujících pilin,
které v kotli hoří o poznání lépe, jsou-li sušší, jak se nechal žehumistr a navažeč slyšet, ani
nemusel tak křičet. Na přání se řežou 70-80ky fošny, což je už v rukou znát a nutí Lemricha při
úchopu vyplaznout jazyk, jak se soustředí, aby neupustil, a dnes k tomu měl po svačině v koutku
mordy kus rohlíku. To Pilev se k jídlu často nedostane, jak je zaneprázdněn kouřem, tak svůj
ztvrdlý, ze dnů předchozích, vhodil mezi dlouhé palivo na vozíku. Připomněl jsem mu, že krátké
palivo se dává do bedny, ledaže by přešel na bagety, ale nedotklo se ho to a já jsem se toho také
nedotkl, když mám od něj ze zahrádky ta jablka. :?
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv sprchník :-)

Příspěvek od s.arik »

mira píše:Sprchlo, a tak Krakulák, otupělých již rysů, udržuje ve své pravici místo berly mrazilky dobře
ostrouhanou tužku, což mne tak trochu inspirituje.
Co drží ve druhé ruce, raději nedomýšlet, po náměstí chodí i děti.

218
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

:)

a taky tam máte, koukám, zataženo. Nebo večer.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od s.arik »

Foceno dopoledne. Zataženo se změnilo v apríl sníhsluncesníhslunce a teď kvečeru máme úplně jasno s ojedinělými romantickými růžovými obláčky a fialovým obzorem. Má mrznout a být ledovka, tání sněhu se má zastavit, grrrr, ale tak co by člověk chtěl, jaro v únoru nepřijde a tak je to dobře.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Fiona »

Jeee, Krakonos se vybarvil :mrgreen:
A tady uz od predvcerejska v kratkych rukavech (statecnejsich 20% obyvatelstva) ci se slunime v plavkach a po venku behame bez raminek (ja) ci topless (ninja). Ovsem vzhledem k tomu ze takovych nas je hluboko pod 4%, da se toto povazovat za uchylku a nikoliv jaro :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv držník :-)

Příspěvek od mira »

s.arik píše:Co drží ve druhé ruce, raději nedomýšlet, po náměstí chodí i děti.
No přece kornout se zmrzlinou a na znamení, že je dobrá, vztyčil palec. Na co Ty hned nemyslíš. :roll:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od s.arik »

Nevím, na co hned myslíš ty, ale když je pro děti škodlivé pasivní kouření cigaret, s dýmkou to jiné nebude :P
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv troubelník :-)

Příspěvek od mira »

Sice nemá troubel.., ale vzhledem k velikosti chodidel by to mohl být opravdu i yeti v pozdní říji. :arrow:
http://cimrman.chytrak.cz/zobraz.php?co ... an&dia=vyp
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

Neco maleho hnedeho pro Miru.
Myslim, ze bude se svymi feko-sympatiemi Mira primo unesen :| :mrgreen:
Naposledy upravil(a) cepheus dne úte úno 28, 2012 0:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv srdečník :-)

Příspěvek od mira »

Upřímně a z celého srdce děkuji za ten velmi podnětný a výmětný únos, ale jsem nucen se pochlubit, že to, co opouští můj trávící traktát, je nepoměrně velkolepější, nežli ten drobounký aktér z toho animáka, ale zase To se mnou, pokud si vzpomínám, ještě nekomunikovalo, ačkoliv jsem se o to snažil.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

Jsem vedel, ze to videjko potesi i kdyz na Tebe nema, co uz Miro:).
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv pasekník :-)

Příspěvek od mira »

Na venku opřel se pupenec, vykvetly bledule, sněženky, modřenec?.
Pročež se nejen našemu druhu nehodí býti zalezlý ve sluji, ale je třeba, krom náležité suplementace,
tzv. vysunout řepu a pokusit se získat z blahodárných loučí slunečných nějaký ten podkožní kalciferol,
aby skelet nestrádal.
A tak se stalo, že poté, co jsem vyprovodil rodinku na nádraží, svěřil Ji do zodpovědných a dochvilných
rukou pracovníků železnice a vrátil se s neustále se zmateně ohlížející Karduchou domů, nezahořkli jsme
a nezalezli pod postel; která opravdu neúnosně vrže, o čemž jsem se včera večer při divokém sexu s chotí
přesvědčil; truchlit, nýbrž se nechali vidět na parkovišti za městským úřadem, kde jsem se usadil na staré
a po novém nátěru volající, ale nikdo to neslyší, lavičce, ve svém na 60°sepraném spodním prádle a odhazoval
v dál míček, aby se proběhla, ale přinesla mi ho jen 3-4x, protože Jí bylo v zimníku příliš horko a ulehla
ve stínu. Sousedka, na jejíž byt se již třeseme, jak ruka abstinujícího alkoholika při dodržování bezpečnosti
práce, předstírala, že uklízí svůj automobil a pošilhávala po mých skvěle oholených nohách, alespoň z dálky
tak můžou vypadat. Je to místo poměrně rušné, ale mimezevně, barvou pletiva, splývám s fasádou, tak si tu obscénnost mohu dovolit. Její yorkšírka mi přiběhla předvést hygienicky závadnou úroveň hluku, ale jsem zvyklý na vyšší hodnoty synovy, tak jsem ani nehnul pantoflí.
Včerejší den jsem si zpříjemnil pobytem v práci, byv dne předchozího osloven podnikovým vůdcem, zda bych,
v rozporu se svými zásaditostmi, nebyl ochoten přijít. Překvapil jsem Jej hned dvakrát, když jsem nejprve
kladně odpověděl a na Jeho vzápětí pokladený; již druhý v pořadí; dotaz, zda tak nutně potřebuji ohodnotné
bankovky, odvětil, že nikoliv, ale přeji si způsobit Mu radost. Děkovat se sice ještě nenaučil, ale zdarma
to nikdy nežádá, pádem tím získávám svou odměnu již zde, v údolí plačtivém, skřípěním zubů oplývajícím, ale
ne pro mne, lehkomyslníka, jenž dosáhl bezvýznamného plusu, který, jsa prostořeký, snad významu nabývá.
Zdá se, že komusi počala citelně vadit okolistá stromová zeleň a chybělo dříví do krbu?, tedy dal pokyn k důkladnému
průklestu zámeckého parku, kterémuž řádění; čti rozhodnutí; padlo už za oběť mnoho statných větrolamů. Sedm maďalských jírovců mezi muzeem a pivovarem, tři smrky stříbrňáky u kostela, kteří byli nejprve potupně zbaveni všech větví a připomínali totemy, což na církevní půdě tolerovat nelze, tedy byli rovněž podťati zcela. Dalo se tak vzniknout zhruba čtyřiceti novotou zářícím a nezaclánějícím pařezům, co sice šumět neumějí, ale zvyšují alespoň počet míst k sezení v této návštěvníky, těmi okupanty zámečnické paseky, oblíbené lokálitě. Prý v rámci projektilu revitalizace významných částí městské zeleně, dotovaného evropáckou unií téměř osmi melouny a "zrealizovaného" firmou Petr Výkrut - zahradničitelské a medvědí služby. Dokonce i v neděli odtud znějí libé zvuky drtiče větví, jímž je dřevná hmota "zušlechťována" na štěpku.
Ale jak bych toto plenivé počínání mohl kritizovat já, jemuž padlo za oběť nepoměrně více kmenů, za ta léta
v oboru dřevozkracujícím, o dvou kůrkách pecen obrazně přinášejícím k ústům lačným, dokořán otevřeným a žádajícím. :|
Všeho s mírou.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv pasekník :-)

Příspěvek od Pavluska »

mira píše: Její yorkšírka mi přiběhla předvést hygienicky závadnou úroveň hluku, ale jsem zvyklý na vyšší hodnoty synovy, tak jsem ani nehnul pantoflí.
:D

Vrzající postel je hnus. Máme to samé, takže zem to jistí. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv hrnecník :-)

Příspěvek od mira »

Tak jsem musel umýt parní hrnec, neboť byl tak usmolen, že jsem ztrácel chuť na vařené.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Sweetie »

hmmm ja bych ho nemyla.
kdyz my uz parime tak klasicky s nejakym naparovadlem v hrnci, ale vzdycky lituju, pac po tom natecu.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv hrnecník :-)

Příspěvek od s.arik »

mira píše:Tak jsem musel umýt parní hrnec, neboť byl tak usmolen, že jsem ztrácel chuť na vařené.
Smůla krásně voní. A zanedbávání domácnosti jakož i pečlivá příprava do školy se bohatě vyplatilo: jako jedinou mě dnes od zkoušky pan píp nevyrazil, čímž si na rozdíl od ostatních spolužáků ušetřím další cestu do Ostravy a mnoho ponurých hodin nad nudným předmětem. I ostatní dvě dopadly dobře. Vydrž, muži, ještě jednu zkoušku, ještě dopsat diplomku, ještě do státnic, od června třeba začnu řádně uklízet - pokud mi na hodinu denně zabavíš dětičky :P
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv smolník :-)

Příspěvek od mira »

To je tedy legislativec pan Pip klikař, že Tě nevykázal a ušetřil opětovného braní za kliku jeho poplivaných dveří,
hodin nad ponurým a nudným Dickensovským románem, že projevil ohled a nevystavil dlouhé cestě a rozluce.
Měl by snad být méně vlídný, aby příliš neriskoval, že bude nucen těšit se oblibě?
A jsou to vskutku nadějné vyhlídky na zábavný úklid. :shock:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv obžerník :-)

Příspěvek od mira »

Sweetie píše:hmmm ja bych ho nemyla.
kdyz my uz parime tak klasicky s nejakym naparovadlem v hrnci, ale vzdycky lituju, pac po tom natecu.
Vy si ho také nemyjete :?:
Máme v plánu rozpomenout se na někdejší ideály a výpary omezit, nebo této opařující činnosti zanechat zcela, budou-li okolnosti tomuto správnému rozhodnutí příznivě nakloněny.
Také je mi po tom těžko, ale je těžké tomu odolat. Dojíme bez dojnic, ale malou zásobu rýže, quinoy, amarantu a výparník kamsi založíme, nebo narveme do popelnice?
Všeho s mírou.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

quinoa a povedená jasmínová rýže, to občas zbožňuju. :)
Quinoa je super na nervy. ") A jde nasladko, naslano....
Ale už dost. Je tu jaro, tak hurá na fresh jídlo. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od s.arik »

Mou pověst to už asi nezachrání, ale já ten hrnec myju denně, ovšem jen zevnitř, kde zmírají potraviny. Zvenku nestíhám, on taky není moc na očích (není na lince, ale u okna, navíc na zemi, tedy asi o metr dál, než se svými dioptriemi nějakou špínu vůbec zachytím :)).

Těžko mi po vařeném není ani trochu, ale dávám si menší porci než Míra a nechci tam mít každý den x žampionů...a brokolice a okurek atd. A nemám v sobě z odpoledne haldu lněných placek :mrgreen: Samotná rýže/brambory s oliváčem nezatíží.
S pařením chci skončit, přiznám se bez mučení, v prvé řadě proto, že mě to se vším všudy stojí denně hodinu a půl času (kdybych myla zvenku, tak by to bylo ještě víc), ideologie vitariánská je až na čestném druhém místě. Ten čas mi chybí, děti mě potřebují, mám plno učení, chci se taky někdy válet na posteli a ne furt kmitat...

Dnes s Mírou snídáme každý žlutý meloun :delicacy:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od xHardCorex »

s.arik píše: Samotná rýže/brambory s oliváčem nezatíží.
S pařením chci skončit, přiznám se bez mučení, v prvé řadě proto, že mě to se vším všudy stojí denně hodinu a půl času (kdybych myla zvenku, tak by to bylo ještě víc), ideologie vitariánská je až na čestném druhém místě.
A to ako paris? Ja mam jedlo naparene za 10-15 minut. zalezi na velkosti napr zemiakov alebo parenej ryze.

A comu patri teda to prve miesto?
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od s.arik »

Úspora času je u mne na prvém místě. Rýže nám trvá hodinu (červená, natural), jinak je tvrdá, brambory půlku. Ale než to všechno vč. zeleniny a hub a česneku očistím, pokrájím a nachystám, umýt nádobí po čtyřech jedlících, to prostě za chvilku není. Do toho nakrájet jablko dceři, která by během hodiny čekání na večeři umřela hlady, chovat a přebalovat mimino, i když mám rozdělané něco jiného...no lituju všechny vařácké matky, co tohle mají (dvakrát?) denně :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od xHardCorex »

xHardCorex píše:
s.arik píše: Samotná rýže/brambory s oliváčem nezatíží.
S pařením chci skončit, přiznám se bez mučení, v prvé řadě proto, že mě to se vším všudy stojí denně hodinu a půl času (kdybych myla zvenku, tak by to bylo ještě víc), ideologie vitariánská je až na čestném druhém místě.
A comu patri teda to prve miesto?
stale som sa nedockal odpovede:D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od s.arik »

To je na mě moc složité, jsem skoro blondýnka!

Jestli to bylo myšleno vzletně, zda je mi milejší zdraví nebo co, tak to je trochu složitější, pro své zdraví bych mohla dělat mnohem více, nejde jen o stravu...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od xHardCorex »

s.arik píše:To je na mě moc složité, jsem skoro blondýnka!

Jestli to bylo myšleno vzletně, zda je mi milejší zdraví nebo co, tak to je trochu složitější, pro své zdraví bych mohla dělat mnohem více, nejde jen o stravu...
By si mala byt politicka. Vies to pekne obkecat. Zahod vsetky premudrele reci o zdravi a prosto to napis:)
Mne napr viac vyhovuje naparena zelenina ako raw. preto sa pytam, ze co mas ty na prvom mieste. lebo u mna by to bolo urcite naprene jedlo.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od s.arik »

To nebyla vychytralost, ale nechápavost! U mne ovoce a ořechy.
Mně chutná jak raw (což je u mne ovoce a plodová zelenina s ořechy/semínky, listová a kořenová zelenina jen výjimečně), tak pařená zelenina a různé (psoudo)obiloviny. Po obojím se cítím stejně dobře, ani jedno mi nezahání chutě na čuňárny. Ale na to pařené mám chuť max jednou denně, zatímco na ovoce a ořechy úplně pořád. Když občas u mamky dojídám zeleninovou polévku nebo brambory se zelím 2x denně, jsem otrávená, i když mi moc chutná. Tělo to až tak nebere.
No a teorie přirozenosti a zdravotní prospěšnosti (převážně) syrové stravy mi dává větší smysl než postup řekněme makrobiotiky - furt tepelně upravená zelenina, obiloviny, luštěniny a syrové ovoce tak na svačinu mezi tím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

s.arik píše:..větší smysl než postup řekněme makrobiotiky - furt tepelně upravená zelenina, obiloviny, luštěniny a syrové ovoce tak na svačinu mezi tím.
To je hooodne stary model (teplo+vareni) Sari:), jiny zpusob MB ma v prevaze prave tu zeleninu - ruzne mixy salatu apod:).
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od s.arik »

Ok, tak syrovou či kvašenou zeleninu sice považuju za zdravou, ale příliš mi nechutná, jídelníček na tom rozhodně stavět v nejbližší době nedokážu a nechci. Možná časem. Dneska je můj vrchol pár listů ledáku nebo špenátu během jednoho dne. Jednou za měsíc :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Renáta »

Sarik, mrkni na nadšených konzumentov zeleného :D V tejto podobe je tá listová zelenina aj všelijaké byliny úplná lahôdka. Neskúšala si na tvojich deťoch? Ja mám už staré kusy, ale veľmi im to chutí. Chce to len dobrý mixér.
http://g0lubka.blogspot.com/2011/10/green-kids.html
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv uvědomník :-)

Příspěvek od mira »

Za oné noci, kdy jsem se vyvinul z matrace, dostal facku, protože syn, který šetří svého otce, jej nenávidí,
hladil chotino pravé stehno než usne; poslouchal břišní koncert, kde hrály brambory s brokolicí, ale těžko
Jí po nich nikdy není, jen trochu funěla a chodila s rozepnutým knoflíkem kalhot a na lůžko dosedla zprudka,
jako moje babička, co už Jí sice nohy nesloužily, ale přesto byla hbitější, než někteří mí kolegové v práci,
co mají do důchodu ještě daleko, pakliže se ho nějakým zázrakem dožijí; a pak odešel s plnou náručí
tříděného odpadu, čelící silnému pohybu vzduchu, navštívit svou matičku, která měla starost, jsou-li dobře
zavřeny vchodové dveře, což jsem potvrdil, aby ani Její spánek nebyl narušen, tak toho večera jsem si zas
po čase "uvědomil" při čtení událostí zdejších, jaké mám nezasloužené štěstí.
Všeho s mírou.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od dgm »

Ale notak, miro, kazdy ma co si zaslouzi. Sarka taky.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Sweetie »

:D chtelo by to dalsi foto:)
mas stesti, S je chytra, hubena, pohybliva, vlastne to to nej.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od s.arik »

Renáta píše:Sarik, mrkni na nadšených konzumentov zeleného :D V tejto podobe je tá listová zelenina aj všelijaké byliny úplná lahôdka. Neskúšala si na tvojich deťoch? Ja mám už staré kusy, ale veľmi im to chutí. Chce to len dobrý mixér.
http://g0lubka.blogspot.com/2011/10/green-kids.html
Myslím, že jsem to někdy dávno zkoušela, a nechutnalo mi to. Ale Radomírkovi dávám do jídla chlorellu, aspoň trochu. Sytě zelené listy v dobré kondici taky nebývají v krámě každý den, kolikrát jen silně aromatické a předražené bylinky, vyloženě zelenina spíše bledá (ledový salát, čínské zelí, nebo super tuhá kapusta, blééé) :)
Sweetie píše::D chtelo by to dalsi foto:)
mas stesti, S je chytra, hubena, pohybliva, vlastne to to nej.
Foto nacpaného pupku?
Dobrá partnerka pro život by měla mít hlavně hromadu jiných předností, jsem ráda, že Míru příliš netrápí ty, co mi chybí.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Jindra »

Míro hoj, s velkým díky za Tvoje básnickospisovatelské záznamy - které tuze rád pročítám i opakovaně - Tě obzvláště dnes zdravím a k životnímu jubileu přeji samé štěstí, pohodičku, zdraví a mnoho radosti se skotačícími dětmi!
Mějte se rodinko moc moc bezva.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od s.arik »

Míra je v mém životě základním pojmem. Jeho tělo je dlouhé, mozkové závity i střevní zákruty obsažné, svaly objemné, počet všech údů souhlasí. Má složitou definici, úchvatné vlastnosti a ještě zdaleka není plně probádán.

Také mu přeji do dalších let plně funkční tělo a mysl, dobrou náladu i jídlo, spokojenost se sebou i s rodinným životem.

A Mirušákovi hezký den, když má jmeniny.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od dgm »

Miro :D
Preju ti vsechno nejlepsi v tvem zivote.
A Sarku m:-)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv uvědomník :-)

Příspěvek od Pavluska »

mira píše:Za oné noci, kdy jsem se vyvinul z matrace, dostal facku, protože syn, který šetří svého otce, jej nenávidí,
hladil chotino pravé stehno než usne; poslouchal břišní koncert, kde hrály brambory s brokolicí, ale těžko
Jí po nich nikdy není, jen trochu funěla a chodila s rozepnutým knoflíkem kalhot a na lůžko dosedla zprudka,
jako moje babička, co už Jí sice nohy nesloužily, ale přesto byla hbitější, než někteří mí kolegové v práci,
co mají do důchodu ještě daleko, pakliže se ho nějakým zázrakem dožijí; a pak odešel s plnou náručí
tříděného odpadu, čelící silnému pohybu vzduchu, navštívit svou matičku, která měla starost, jsou-li dobře
zavřeny vchodové dveře, což jsem potvrdil, aby ani Její spánek nebyl narušen, tak toho večera jsem si zas
po čase "uvědomil" při čtení událostí zdejších, jaké mám nezasloužené štěstí.
:D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

Také přeji vše nejlepší. Ne že bys to už neměl. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše:
Sweetie píše::D chtelo by to dalsi foto:)
mas stesti, S je chytra, hubena, pohybliva, vlastne to to nej.
Foto nacpaného pupku?
Dobrá partnerka pro život by měla mít hlavně hromadu jiných předností, jsem ráda, že Míru příliš netrápí ty, co mi chybí.
chytrá (tam se dá zahrnout kupa podkategorií - když je žena chytrá, je i trpělivá atd), pohyblivá... to by mohlo stačit. (:-) :oops:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv výročník :-)

Příspěvek od mira »

Rozpačitě děkuji za všimné gratulace a k dožitinám i rodině si blahopřeji rovněž.
Na to, abych se cítil být matematickým pojmem, jsem v tomto oboru měl vždy příliš dlouhé vedení,
patrně stržené závity, obsahující pouhý balast a krutou kašomaltu, jemně opuchlé nitě a sice odsouhlasený,
ale lichý počet končetin. Definitivně složený, zuchvácený vlastnictvím, které, zdá se, zatím neleká, ani
dosud plně neprobodalo - se necítím, ani funkce mne nenaplňuje, krom té rodinné, jinou snad ani nemám
a mít nechci, a jsem uspokojen vychytralou, ale hlavně trpělivou chodí, která mi plně dostačuje. :wink:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Jindra »

I tentokrát si to čtu dvakrát třikrát, abych si to vychutnal,

a teď už se hoď do off line, ať si Tě užije taky rodinka. Není v lednici schovaná lahvinka bio vína? :wink:
A vlastně nemusí být ani tak bio. Narozeniny se neslaví každej den.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv offlineárník :-)

Příspěvek od mira »

Provedu :!:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Samira »

zeby narodeniny? toz vsetko naj ;)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv rozjařník :-)

Příspěvek od mira »

Jaro rozkoplo dveře, vše se zelená, nálada je výborná a nic nám ji nemůže pokazit.
Před oknem mé pracovny náhle stanul, burcující z rozjímání, zjevně rozrušený vůdce podniku, kynoucí ve směru řezu k, připouštím, trochu silnějšímu vrchlíkusu paliva, jehož jsem se právě dopustil, se slovy: "to si snad děláš prdel?"
Rázem jakoby se rozplynulo vše, čeho jsem dosud dosáhl, všechna malá bezvýznamná plus a zbyl jen očividný neúspěch.
A protože se na slušně položenou otázku sluší odpovědět, přemýšlelo jsem, co bych mu na to řeklo. Co třeba- tak proč se nesměješ? Nebo, tos tu měl být ráno, když ještě nebyl opraven první vyrovnávač kmene, pročež bylo nutno ruchat s větším odstupem a tudíž ještě slabším odhadem; či snad, zbytečně se svým hněvem překyseluješ, tvůj tlak a ldl cholesterol je na vzestupu, jako produktivita není, a ještě bych mohl dodat, že si to odpouštím, a že jsem s výsledky své práce spokojen, ale neměl ani tolik slušnosti, aby na mou odpověď počkal, kladeč řečnických.
Kýžený kus palivce mi byl přidělenými lidoopy vržen zpět na hlazenky a to půldruhametrové sukaté prkénko, co z toho šlo vyřezat, jsem zhotovil, aby nezchudl. Slovy kolegy Pileva, "jak se do lesa volá, tak se z lesa jezevec," až mne opět požádá, zda bych nebyl ochoten přijít v den pracovního klidu, nebyl bych, v žádném případě, leda pokud mne nouze, nebo příslib bohatství, neobměkčí.
Po šichtě se zrekreoval s míček pronásledující, v zámečnické devitalizaci. Když odpočívala ve stínu hromad štěpky, hleděl jsem na hemžení zástupů ruměnic společensky prvotně pospolných, to chrobáctvo nejzbožnější, co má krovky s malbou masky domorodé a snažil se zmoudřet, když se to u mravenců, co uklízejí na jídelním stole na šatně, nepodařilo. Musím se šéfa zeptat, patří-li mezi trvalejší zaměstnance, nebo jsou uň na brigádě, když už jsme u těch otázek, ale on si začal.
Snad ještě, zcela bez zajímavosti, souhrn, z paměti občas vynechávající a vytěsňující drobnosti nepodstatné, potravy pozřené a přiznané:
Mandarinky španělské, banány kamerounské, slunečnice moldavská, jablka snad polská, arašídy bionebio mimoevropské, ale kontrolované, kakaové boby indonéské, céčko se šípky retardované, doma pak velký ledový salát a placky lněné s mákem, sezamem, česnekem a majoránkou, později okurka, a zvadlá, již kapitulující kapie, možná s hennepzaadem z deutschlandu a akčními cherry rajčaty z normy. V tescu zlevněný žlutý meloun bude patrně dne následujícího posnídán a pořez chvíli počká.
Všeho s mírou.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od Pavluska »

to jsou zase perly :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:to jsou zase perly :D
též mi to zlepšilo ranní postoje
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od cepheus »

Aaaaaaa !!! - Tak Ty hazes vudcimu svrchnikovi drevitemu kvalitni sukate porezy na hromadu palivove kvality ?
No, nevim, nevim jestli to odmitnuta sobota spravi .. lide z OBI a jinych retezcu sukata (a nasledne schnutim kriva) prkenka radi odkoupi :D .
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv rozjařník :-)

Příspěvek od s.arik »

mira píše:Před oknem mé pracovny náhle stanul, burcující z rozjímání, zjevně rozrušený vůdce podniku, kynoucí ve směru řezu k, připouštím, trochu silnějšímu vrchlíkusu paliva, jehož jsem se právě dopustil, se slovy: "to si snad děláš prdel?"
Rázem jakoby se rozplynulo vše, čeho jsem dosud dosáhl, všechna malá bezvýznamná plus a zbyl jen očividný neúspěch.
Lidi se k sobě někdy chovají hrozně. Vlastně ještě hůř na sebe mluví. Budiž přinejmenším naše rodina světlou oázou respektu a vzájemného pochopení. Směrem k dětem ještě mám co vylepšovat.

Jsem strašně nevyspaná, ale diplomka je myslím komplet. Zítra se tiskne. Pokud mě broučci vzbudí v šest, přijedem po jedné, jestli budeme vyspávat, tak po třetí :)

Výdaje jsou plaché, a tak raději chodí ve skupinkách... Kvůli barevným radargramům a fotografiím bude tisk mastný. A za týden mi končí platnost IN-karty na vlak. A včera mi upadla podrážka u křusek. Ale už mám bezva nové, za dvěctěšedumdeťať :) Tři opruzy a dost, aspoň na půl roku!
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Míruv rozjařník :-)

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:Výdaje jsou plaché, a tak raději chodí ve skupinkách... Kvůli barevným radargramům a fotografiím bude tisk mastný
joj, žes neřekla, sjel bych Ti to gratis, no asi už je pozdě
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Míruv občasník :-)

Příspěvek od s.arik »

Jsi hodný, ale ono se to vzhledem k poštovnému až tak nevyplatí. Kopycentrum taky raději váže vlastní tisk než přinesené papíry, listy musí být naprosto rovné, kvůli vazbě, která tvoří spolu s ražbou na desky podstatnou část celkové ceny, vlastně nadpoloviční. A hlavně, poslední úpravy nařídil vedoucí práce den před nutným termínem tisku :P Nově putují všechny závěrečné práce v jeden den do střediska, jednoho pro celou ČR, kde elektronicky hodlají odhalovat plagiáty. Kdo neodevzdá včas, hoj za rok, tady nestačí benevolentní kantor...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět