Sevgili

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevgili
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 15, 2009 23:09

Sevgili

Příspěvek od sevgili »

Ahoj, přeju všem krásný jarní večer:) Už asi dva měsíce sem nakukuju, dneska jsem se konečně odhodlala založit deníček..Na úvod bych se ráda představila:)
Co se týká jídla, jsem "exot" už od školky, kde mi tak znechutili maso, že od té doby jsem ho dobrovolně nepozřela. Teda není dobrovolně jako dobrovolně, pětiletému dítěti se bohužel dá namluvit, že "ten řízeček není maso" :evil: :D Ale jinak jsem moc zdravě nejedla, nevěděli co se mnou, tak jsem prostě dostala jenom přílohu a bylo.
Asi v patnácti jsem se začala více zajímat o vegetariánství, myslím tím "uvědomělé" vegetariánství, víc jsem přemýšlela nad tím co jím a přidala hodně zeleniny a ovoce..Nakonec jsem se proklikala až k vitariánovi, nějakou dobu pročítala fórum a asi půl roku jedla víceměně vita. Potom, už ani nevím proč, z raw food zase sešlo. Ovšem super "ovozelo" pocit ve mně zůstal a když jsem si letos po náročné zimě (připravovala jsem se na přijímačky na výšku) připadala úplně vycucnutá a trápilo mě několik plno drobných "běžných" zdravotních problémů (různé vyrážky, semtam mě píchlo tam a jinde, atd.), vzpomněla jsem si zase na vitariána.
Teď jsem na vita asi měsíc a půl, s občasnými menšími úlety. Přečetla jsem plno knížek o raw food, detoxikaci, atd. Ne všechno se mi zamlouvá, ale pomalu si skládaám dohromady "svoji mozaiku" a začíná mi všechno do sebe zapadat.
Zní to asi trochu jako z reklamy, ale musím říct, že se cítím mnohem mnohem líp. Jak fyzicky tak psychicky. Znovu jsem začala běhat, najednou mám chuť a energii dělat spoustu věcí, ke kterým jsem se dřív nemohla dokopat, zhubla jsem asi 7 kg, vyrážky jsou pryč...Posledních pár dní pozoruju změnu i v mé rodině. Mamka a sestra jí většinou na večeři salát , hodně omezily sladkosti, atd..Mám z toho radost:)

To by asi pro začátek stačilo:) Jsem ráda, že jsem vitariána objevila, každý den se těším, až si přečtu Vaše příspěvky >:-) Snad se brzo potkáme naživo m:-)
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Sevgili

Příspěvek od pavel_k »

Ahoj. Vítám tě a přeji ti co nejvíce vita-úspěchů. Já zatím bojuji s chutěmi, ale je třeba neustále znovu a znovu začínat a nevzdávat to.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Sevgili

Příspěvek od k.winky »

Ahoj Sevgili, to je paráda, že jsi se do toho takhle pustila ... Přeju ti, ať ti ten krásný pocit vydrží, přesně vím o čem mluvíš ... Přeju výdrž a ať ti to odhodlání vydrží ... Je super, že i tvoje rodina si bere příklad, já to mám doma taky, ty výsledky se prostě nedají skrývat :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Odpovědět