Pavel_k

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Tak jsem se rozhodl založit si deníček.
Syrovou stravu se snažím držet ca. 5 měsíců, ale
každý týden několikrát porušuju.
Ráno si dám citrón s teplou vodou.
V práci 8 jablek, 3 pomeranče, kedluben (postupně)
Doma pak 1/3 čínského zelí, 3 rajčata, kedluben, 2 okurky
Ideální je to vydržet až do druhého dne, ale někdy
si dám ještě pomeranče nebo jabka.
Mám dost velkou nadváhu 128 kg/194 cm (už jsem shodil 13 kg,
z toho 5 kg na vita-stravě.)
Všechny vás tu obdivuji a přeji co nejvíce úspěchů.
Pavel
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pavel

Příspěvek od Sweetie »

ahoj pavle, jak jsi se k syrove strave dostal?
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel

Příspěvek od pavel_k »

Ahoj Sweetie.
Objevil jsem klasiku: Dr. Walker a jeho 5 knih.
A potom: p. Wandmaker a jeho 3 knihy.
Také jsem četl od Ch. Opitze - Výživa pro člověka a Zemi
a od R. Morseho - Zázračná detoxikace.
Myslím, že p. Wandmaker s jeho osobitým stylem nemá chybu.
Poprvé jsem si uvědomil, že chleba a všechno, co je z obilí,
je horší, než libové maso, což byl pro mě docela šok.
Já nejvíce postrádám chleba, sýry a salámy.
Vařenou stravu mít nemusím (klasické obědy), ale chlebovku
s plátkovým sýrem a třeba šunkou bych si dal.
Proti tomu se snažím bojovat, ale zatím každý týden několikrát
podlehnu. Jak to překonáváš ty?
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pavel

Příspěvek od Sweetie »

ja uz nic neprekonavam, nybrz prozivam nesnesitelnou lehkost lidskyho byti prevazne na ovoci a zelenych dzusech. chleba jsem samovolne prestala jist asi pred tremi roky. upravovany jidlo vypusteno z hlavy ze dne na den po precteni walkera, je to pro me karcinogenni zalezitost. maso s hnilobnymi zarodky jsem taky vypustila, byt slo o syrovou rybu, kdyz ve streve tleje. jinak jednou za cas ulet mam ale to je vetsinou spojeny se spolecenskym denim a pitim alkoholu. mas wandmakera elektronicky? dost by me zajimal.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Wandmakera elektronicky bohužel namám, i když jsem se
po něm sháněl. Tu lehkost bytí ti závidím, ale aspoň
mám motivaci.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Pavel_k

Příspěvek od Sitar »

Zdar Pavle,
jak se po tom chlebu citis? Ja po kupovanym dost tezce, tak zatim konzumuju svuj zitny kvaskovy, ten mi prijde o dost prijatelnejsi.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Po chlebu se cítím dost těžce. Ale u mě je to záležitost hlavně psychická. Pokaždé, když si dám chleba nebo dokonce bagetu, tak si slibuju, že to za to nestojí atd. Ale za 2 dny už zase okukuju chleba. Je třeba si to napřed vyřešit v hlavě a pak už to půjde samo. Proto čtu Wandmakera, ten dokáže člověka správně "nakopnout".
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Pavel_k

Příspěvek od veri »

Ahoj, vítám! Walker by skákal radostí, kdyby věděl, kolik lidí už na vita jeho knížky přivedly :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pavel_k

Příspěvek od Sweetie »

a ze se mu rika klasik :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pavel_k

Příspěvek od Sweetie »

pavle mohl bys napsat co uvadi wandmaker jako argument pro nejezeni chleba a obilovin? a proc je libovy maso lepsi zlo?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pavel_k

Příspěvek od Renáta »

Vitaj, Pavlíku. A čo pôstík? Ten ťa neláka vyskúšať? :wink:
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

pavle mohl bys napsat co uvadi wandmaker jako argument pro nejezeni chleba a obilovin? a proc je libovy maso lepsi zlo?
Chleba a obiloviny jsou tvořeny převážně škrobem, který je ve vodě nerozpustný. Škrob je také v rýži a bramborách. Tento škrob postupně zanáší celé naše tělo, zejména, pokud se ještě zahřeje při pečení nebo dokonce smažení. Zahřátý škrob s tukem vytváří jedovaté nerozpustné sloučeniny, které se v organizmu ukládají a poškozují jej. Z tohoto pohledu je pak "lepší" místo škrobu jíst bílkoviny (libové maso), které organizmus tak nezanáší škodlivinami.
Já si vždycky myslel, že chleba je mnohem lepší z hlediska diety než maso, ale pokud maso není tučné (jiný problém), tak je maso menší zlo
než chleba.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Ahoj Renáto. Půst mi zatím neláká, protože ještě nekokážu alespoň 1 týden jíst pouze raw stravu. Pak bych zkusil spíš několik krátkodobých 1-2 denních půstů. Jinak obdivuju všechny, kdo vydrželi jakýkoliv půst.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Pavel_k

Příspěvek od Sitar »

pavel_k píše:
pavle mohl bys napsat co uvadi wandmaker jako argument pro nejezeni chleba a obilovin? a proc je libovy maso lepsi zlo?
Chleba a obiloviny jsou tvořeny převážně škrobem, který je ve vodě nerozpustný. Škrob je také v rýži a bramborách. Tento škrob postupně zanáší celé naše tělo, zejména, pokud se ještě zahřeje při pečení nebo dokonce smažení. Zahřátý škrob s tukem vytváří jedovaté nerozpustné sloučeniny, které se v organizmu ukládají a poškozují jej. Z tohoto pohledu je pak "lepší" místo škrobu jíst bílkoviny (libové maso), které organizmus tak nezanáší škodlivinami.
Já si vždycky myslel, že chleba je mnohem lepší z hlediska diety než maso, ale pokud maso není tučné (jiný problém), tak je maso menší zlo
než chleba.
Pavle,
to je mozna pravda z hlediska zdravotniho. Jeste je tu ale hledisko eticke a na to bych nezapominal. Jestli si budu zanaset organismus skrobem ci nikoliv, je ciste muj problem. Jestli do sebe ale budes ladovat maso, tak to uz zavani nerespektovanim prava na zivot jineho tvora, ktery s Tebou sdili tuto planetu.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Pavel_k

Příspěvek od RadkaS »

Sitar píše:
Pavle,
to je mozna pravda z hlediska zdravotniho. Jeste je tu ale hledisko eticke a na to bych nezapominal. Jestli si budu zanaset organismus skrobem ci nikoliv, je ciste muj problem. Jestli do sebe ale budes ladovat maso, tak to uz zavani nerespektovanim prava na zivot jineho tvora, ktery s Tebou sdili tuto planetu.
Presne to stejne probehlo i v me hlave, kdyz jsem to tu cetla .. >:-)
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Plně s vámi souhlasím. Maso už prakticky nejím několik let a nikomu to nedoporučuji. Pouze mě zarazil ten fakt, že škrob je mnohem větší
zlo než bílkoviny z masa.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Pavel_k

Příspěvek od RadkaS »

pavel_k píše:Plně s vámi souhlasím. Maso už prakticky nejím několik let a nikomu to nedoporučuji. Pouze mě zarazil ten fakt, že škrob je mnohem větší
zlo než bílkoviny z masa.
Jo, jo, skrob je previt
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Od pondělí (4.5.) si každý den dávám klystýr. Do 2 litrů teplé vody vymačkám celý citron. Počkám až do mě nateče ca. 0,7 litru (to ještě udržím), pak zavřu kohoutek a v poloze klečmo a hlavu na rukou vydržím ca. 3 min. Pak otevřu kohoutek a nechám dotéct do ca. 1 litru. Pak vyndám plastovou trubičku a jdu hned na záchod. Pak to samé ještě jednou opakuji.
Ten citron je asi docela dobrý pro rozpouštění usazenin ve střevě.
Po 4 klystýrech se cítím mnohem lépe, nemám takouvou potřebu porušovat raw stravu a shodil jsem 2 kg.
Podle dr. Partykové se klystýry dávají 1. týden denně a pak postupně obden atd. až 5 týden jen 1x týdně.
Po počátečních obavách se teď na klystýr docela těším, představuju si, jak se střevo pěkně vyčistí a může vstřebávat zase živiny.
Někdy později bych rád zkusil 24 h - 36 h půst.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Tak jsem zkusil malý půst. Vydržel jsem od pátku večer do neděle v poledne - tj. 42 hod. Několikrát jsem si dal šťávičky z citronu a pak z pomerančů. Myslím, že pro tak malý půst je lepší použít citron, aby se lépe čistilo tělo. I když půst jen o vodě je snažší, že tak neškrundá v břiše.

Je zajímavé, že po půstu nemám takovou chuť na pečivo, sýry a podobně.

Chtěl bych zařadit půst (24-36 hod.) každý týden.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Jaké máte zkušenosti s mixováním ovoce nebo zeleniny.
Objednal jsem si mixér Philips HR 2094, který má nerezové nože a výkon 750 W. Pokud bych chtěl odšťavovat ovoce nebo zeleninu, které mají málo šťávy, tak se toho zbytečně moc vyhodí jako odpad.
Pokud bych to všechno rozmixoval a přidal k tomu vodu, tak dostanu také šťávy navíc ještě s vlákninou.
Jinak se snažím každý víkend držet půst. Zatím mi v břiše nekručí.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Tak jsem dokončil půst (ve dnech ekadašu) celkem 48 hod.
Na konci jsem už měl opravdu hlad, nechápu, jak někdo může vydržet delší dobu hladovět.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel_k

Příspěvek od Panda »

pavel_k píše:Tak jsem dokončil půst (ve dnech ekadašu) celkem 48 hod.
Na konci jsem už měl opravdu hlad, nechápu, jak někdo může vydržet delší dobu hladovět.
Právěže v té době jak jsi končil je asi tak maximum pocitu hladu, pak to už klesá. :-)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Pavel_k

Příspěvek od Fiona »

Panda pravdu di. Co jsou to dny ekadashu?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel_k

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:Panda pravdu di. Co jsou to dny ekadashu?
Dny ekadaši = jedenáctý den po novoluní a jedenáctý den po úplňku, kdy by se podle kalendáře Indů měly dělat jednodenní nebo jeden a půldenní hladovění, očištění má být nejúčinnější a nejsnazší. (ekadashi = v sanskrtu "jedenáct").
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Samozřejmě to má být ekadaši - 11. den po úplňku nebo novu.
Rád bych chtěl vydržet 60 nebo až 72 hodin, ale na ten hlad
kolem těch 48 hodin si musím nejdříve zvyknout.
Půst uvažuji max. ty 3 dny, delší hladovky mě moc nelákají.
Spíše bych chtěl každý týden držet aspoň 24 hod. půst a ve dnech ekadaši např. 48 hod. Myslím, že po dobu půstu má tělo šanci se trochu zregenerovat a také shodit nějaké to kilo, což docela potřebuji.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel_k

Příspěvek od Panda »

pavel_k píše:...a také shodit nějaké to kilo, což docela potřebuji.
Se shazováním kilo pomocí půstů pozor a obzvláště se to týká krátkých půstů. Po půstu je tělo vyhladovělé a má tendenci ztrátu rychle dohnat, touha po jídle je mnohem větší než před půstem a velmi snadno se sklouzne do opačného extrému, že se po půstu může naopak přibrat (jojo efekt). Půst může sloužit jen jako výpomoc k rychlejšímu odstranění tukových zásob, ale NUTNÉ k tomu je i změna stravovacích návyků. Když se pokračuje ve stravě která k nadváze vedla tak je to pak po půstech ještě horší. Zlepšení lze dosáhnout jedině dlouhým půstem (alespoň 21 dnů), který je schopný alespoň zčásti napravit rozhozený metabolismus - ale i v tom případě je potřeba po půstu změnit stravu, jinak během pár týdnů začnou být zas sklony nabírat. ... Pokud chceš tedy řešit nadváhu a do dlouhého půstu si netroufáš, tak si po půstech váhu dobře hlídej a pokud budou sklony spíše nabírat tak raději půsty nedělat a zaměřit se spíše na vita stravu, ta je na nadváhu mnohem účinnější prostředek.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

O vita stravu se snažím již asi půl roku, i když mám pořád úlety. Právě když držím půst (1-2 dny), tak se cítím jakoby lehce a jídlo mě prakticky neláká. Tento pocit bych si rád odnesl do běžného života. Je ale pravda, že po ukončení půstu mám sklony se nacpat. Na tom chci ale pracovat. Ten úbytek jsem myslel např. o 2 kila, pak to stoupne např. o 1 kg a tento stav se snažím udržet. Půst je jakoby prostředek, jak nějaké to kilo shodit a pak mám motivaci si to udržet. Pokud bych se stravoval jen vita bez půstů, tak to schazování je velmi pozvolné a to mě tak nemotivuje. Jinak jo-jo efekt znám z dřívějška velmi dobře, je to pěknej prevít.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Dneska od rána držím 24 h půst. Vlastní držení půstu mi nedělá nějaké velké problémy. Problémy jsou s návratovkama. Tady se pokusím max. omezovat množství jídla a hlavně jíst 100% vita. Doufám, že se mi takto podaří rychleji zhubnout. (Větší motivace)
Každý týden plánuji 1x 24 h půst a další týden (před úplňkem nebo novem) plánuji 2x 24 h.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Dneska jsem dokončil půst (45 hod.)
Cítím se dobře. Přes týden už praktikuji urinoterapii.
Myslím, že moč mi zejména během půstu krásně pročistí mé tělo.
Teď si dám šťávu z červené řepy, mrkve, jablek, 2 grepů a citronu.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Dnes jsem dokončil 45 hod. půst. Snášel jsem ho lépe, než před týdnem. Chtěl bych tento půst držet každý týden. Podařilo se mi zhubnout 3 kg.
Odšťavuji červenou řepu s mrkví a jablky.
Beru chlorellu a piju kombuchu. Chtěl bych brát ještě mladý ječmen - spolu s chlorelou mají hodně chlorofylu a spoustu dalších potřebných látek.
Používám ještě koloidní minerály, mumio, vojtěšku (alfalfa) a B12.
Hlavní je celkově moc nejíst - rozložit si jídlo na delší dobu.
Syrová strava má větší tzv. "radiaci" - výživnou energii. Je to tím, že např. 1 jablko v sobě obsahuje naprosto všechno, co je třeba k trávení (enzymy) a mnoho dalších látek nebo stopových množství dosud ještě neobjevených živin a tělu tak dodá max. vitality.
Pokud by se porovnával např. chleba s máslem a salámem se syrovým jídlem o stejných kJ, tak syrové ovoce dodá více energie a proto jej můžeme jíst daleko méně, než stanoví množství kJ a užitek je mnohem větší.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Další půst 45 hod. Zhubnul jsem o 5,5 kg. Snažím se tuto váhu co nejdéle udržet. Teď jím hodně třešně ze zahrady, hroznové víno a dělám šťávu z červené ředkve, cuket, jablek a angreštu.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pavel_k

Příspěvek od Renáta »

Pavlík, super. Teším sa z tvojich úspechov. Si dobrý s tými pôstíkmi. Je to zvláštne, ako si človek čosi ani nevie predstaviť a keď to skúsi, hneď je to inak. Že? Prajem ti, aby sa pôst stal tvojím dobrým kamarátom a pomocníkom:wink:
elena1975
Příspěvky: 43
Registrován: ned črc 05, 2009 8:08

Re: Pavel_k

Příspěvek od elena1975 »

super si to napisal a ide ti to fajn...aj ja drzim palce..pomahas takym zaciatocnikom ako som napriklad ja...
Milujem svoj zivot,lebo je jedinecny a robim vsetko pre to,aby som bola stastna.Vsetko co v zivote stoji za to..si vyzaduje odvahu...
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Dělal jsem doma menší úklid a objevil jsem ještě z dřívější doby tyto 2 čaje:http://www.internetova-online-lekarna.c ... eleny-caj/
http://www.internetova-online-lekarna.c ... rveny-caj/
Přemýšlel jsem jak by šly využít a napadla mě kombucha.
Tam používáme pravý čínský čaj, ale měl by jít i zelený čaj nebo červený.
Tak uvidím.
Naposledy upravil(a) pavel_k dne pon črc 13, 2009 15:45, celkem upraveno 1 x.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Takže opět jeden půst 45 hod. Zjistil jsem, že mi to hlavně pomáhá zapomenout na chutě z vařeného jídla (hlavně pečivo a sýry).
Dělal jsem teď šťávu na centrifuze (trochu angreštu, pomeranče, jabka, cukety, mrkev a červená řepa - co dům dal). Na dnešek si jí nechám 1,5 l a 1 l na zítra.
Dneska mám něco jako návratovku - tak chci pouze vypít tu šťávu, jinak nic.
Chtěl bych v budoucnu vydržet půst aspoň 60 hod.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pavel_k

Příspěvek od buc11 »

hmm, držíš se dobře
já mám po ženě plnou skříň čajů asi všechny druhy, dal sem je její sestře, ale zapomněla je tady a tak sem si z nich začal dělal likéry, takový mixy a vynikající, (je tam i třeba ženský urologický a většina jsou protirakovinovitých), takže teď už nikomu nedám nic
Uživatelský avatar
vladka
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 19, 2009 21:40
Bydliště: ostrava

Re: Pavel_k

Příspěvek od vladka »

Buci,
jak prosím Tě děláš ty liquére??
naházíš do lihu bejlí, nejlíp hořké, žaludeční a pak louhuješ a čekáš, až se vše nasaje(týden, dva?) a pak to scedíš a nasáváš ty??? :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pavel_k

Příspěvek od buc11 »

vladka píše:Buci,
jak prosím Tě děláš ty liquére??
naházíš do lihu bejlí, nejlíp hořké, žaludeční a pak louhuješ a čekáš, až se vše nasaje(týden, dva?) a pak to scedíš a nasáváš ty??? :wink:
akorát že to je do meruňkovice min. 5 let staré, osobně bez cukru robené
a já to beru jako lék na boreliozu
mám ale i kladnější stránky, hodnější následování
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Tak jsem ukončil další půst. Tentokrát jsem vydržel 53 hod.
V noci jsem měl takový hlad, že jsem nemohl usnout, tak jsem si dal slunečnicové semínko.
Hlavní problém u mě je přechod zase na normální stravu a pak tuto stravu udržet. Celkově jsem zhubnul 4,5 kg, takže chci nabrat max. 2 kg a pak si to udržet do dalšího týdne. Udělal jsem si šťávu z jablek, pomerančů, červené řepy a cuket.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Pavel_k

Příspěvek od mira »

Jsi na sebe zlý. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Mira píše:Jsi na sebe zlý.
Ono to tak vypadá, když píšu jenom o skončených půstech. Jinak během týdne občas sklouznu k pečivu nebo sýrům. Také dokážu sníst balení sušených fíků nebo meruněk. Tyhle každotýdenní půsty vnáší do mého života určitý řád a já už se na ně vždycky těším. Jednak tím, že shodím nějaké to kilo (to ale není to nejdůležitější). Ale hlavně se ti krásně pročistí myšlení. Člověk přestane být tak svázaný s tou tělesností a z toho vyplývajícími starostmi a začne si uvědomovat hlubší (duchovní) souvislosti. V tomto ohledu je půst úžasný. Pokud bych ty půsty z nějakého důvodu "musel" držet, tak by to bylo hrozné. Ale pokud to pramení ze mě, tak mi to přináší jenom samá pozitiva.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Pavel_k

Příspěvek od mira »

Také jsem mněl a mám tendenci ve všední pracovní dny,
odpoledne po práci, když jdu nakupovat, brousit kolem
pečiva a mléčných výrobků, ale přišel jsem na to, jak na
sebe vyzrát. Večer a ráno propláchnu 120 gr. pohanky
a tu si večer následující zbaštím místo pečiva, které už
mne neláká koupit, když vím, že doma něco je.
Taky se tak přecpu melounem, že už toho moc sníst
nejde. Což je víc přijatelné a můj způsob očisty střev.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Tak se mi podařilo dosáhnout min. váhy (121,1) a od dubna 2008 jsem už shodil 21 kg. Tento týden v pondělí jsem ještě měl 127,5 a po 2 dnech půstu jsem ještě přidal více pohybu (za 70 min. jsem ušel 7 km). Takže postíky a pak rychlá chůze (6 km/hod) aspoň 1 hod.
Také jsem od pondělí jedl pouze 100% vita stravu (minulý týden jsem to každý den porušoval). Doufám, že se mi brzo podaří zdolat magickou hranici 120 kg a pak až na 95 kg - pevně věřím, že se mi to takto podaří.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Pavel_k

Příspěvek od mira »

Věříš-li a konáš, tak podaří. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Pavel_k

Příspěvek od Sitar »

To by bylo, abys to nedal. Do roka a do dne.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Tak se po delší době zase ozývám. Před 3 týdny jsem přestal porušovat vita stravu. Předcházelo tomu 14 dní braní Koloidních minerálů (300 ml). Beru je ráno a večer 1 víčko. Všichni, kdo je vyzkoušeli, si je velmi pochvalují. Já jsem po nich přestal mít ty hrozné chutě na pečivo a sýry. První týden čisté vita stravy byl napínavý, zda poruším nebo ne, ale teď po 3 týdnech mi vařená strava nic neříká (hrozně mi smrdí). Také mi hodně pomohlo to, že jsem si uvědomoval, jak mě vařená strava hrozně okyseluje. A já jsem za žádnou cenu nechtěl být okyselován. Vždycky mi po vita stravě byla hrozná zima, ale teď, když beru ty Koloidní minerály (jsou všude na netu - stojí ca. 260 Kč), tak mi je docela teplo.
Jinak ráno si vymačkám 2 citrony do odstáté vody. Pak v práci mám ca. 8 jablek a 4 pomeranče. Odpoledne si rozmixuju ca. 0,5 kg mrkve a pak si dám ještě okurku nebo čínské zelí. (Princip je ráno ovoce - odpoledne zelenina).
Kolem 18 hod. si rozmixuju 24 hod namočený sezam a lněné sem. - je v tom hodně vápníku a hořčíku.
Občas sním té vita stravy docela hodně (mám pořád ještě roztažený žaludek), ale snažím si dávat menší porce. Zatím jsem zhubnul ca. 4 kg, ale doufám, že to bude lepší. Jinak zdravím všechny vitariány.
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pavel_k

Příspěvek od Sweetie »

To se ti jen zda, ze snis hodne, pokud se bavime o ovoci a zelenine. Ve skutecnosti jis mnohem min, vzdyt je to voda. Potrebujes se hydratovat.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Pavel_k

Příspěvek od s.arik »

pavel_k píše:Tak se po delší době zase ozývám. Před 3 týdny jsem přestal porušovat vita stravu. Předcházelo tomu 14 dní braní Koloidních minerálů (300 ml). Beru je ráno a večer 1 víčko. Všichni, kdo je vyzkoušeli, si je velmi pochvalují. Já jsem po nich přestal mít ty hrozné chutě na pečivo a sýry. První týden čisté vita stravy byl napínavý, zda poruším nebo ne, ale teď po 3 týdnech mi vařená strava nic neříká (hrozně mi smrdí).
Prakticky stejnou zkušenost mám s MMS, jsem ráda, že jsem se dozvěděla i o těch minerálech.

Držím ti palce, na syrové stravě určitě dosáhneš 95 kg a pokud vytrváš, myslím, že zhubneš daleko více... Tak ještě zapojit nějaký pohyb a za rok dva budeš nový člověk :) zdravější a spokojenější.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Pavel_k

Příspěvek od Jindra »

Pavle taky držím palce. Seš dobrej, s jídlem se Ti hodně daří a půsty máš teda přímo skvělý, to jsi, mám dojem, lepší než já, což závidím (ale přejícně) a musím dohánět. S chutěma na pečivo a sýry, jó to znám. Souhlasím se Sweetie, nepíšeš tu o pitném režimu, možná bys měl víc hydratovat? Dík za info o koloidních minerálech, od chutí i mně pomohlo MMS a toto je pro mne nová možnost na vyzkoušení.
Ať se Ti daří, Pavle.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 14, 2009 17:19
Bydliště: Stod, Plzeň-jih

Re: Pavel_k

Příspěvek od pavel_k »

Možnost stažení souborů:
H.Wandmaker - Nejzdravější výživa
H.Wandmaker - Co vám doktoři neřeknou
H.Wandmaker - Tajemství všech nemocí

http://rapidshare.com/files/417653811/W ... vyziva.pdf
http://rapidshare.com/files/417653812/W ... reknou.pdf
http://rapidshare.com/files/417653813/W ... nemoci.pdf
Velikost je v pokoře, skromnosti a jednoduchosti.
Odpovědět