viola

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
viola
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 18, 2009 18:20

viola

Příspěvek od viola »

Zdravím všechny vitariany. Včera jsem na netu hledala něco blíže o zásadotvorných potravinách a narazila jsem na tyto stránky. Dneska jsem pročítala a vidím, že nejsem jediná, kdo chce něco udělat pro své zdraví, když mu už mu teče do bot (nejsou-li už plné). Jsem 2 roky po onkologické léčbě a stále jsem si jen slibovala, že své stravovací návyky změním abych snížila pravděpodobnost recidivy. Teorii si cpu do hlavy celé ty dva roky , ale skutek utek. I když úplně marné nebyly, srovnala jsem se alespoň psychicky. Teď dva dny jím jen ovoce a zeleninu a žádné detoxikační příznaky zatím nemám. Mám jen HROZNÝ HLAD a chutě. Nemyslím, že bych vydržela stále na 100% čerstvé stravě, ale chci urychlit detoxikaci. Hladovku jsem vydržela jen jeden den, tu prostě nezvládám. Jsem ráda, že tyto stránky jsou a že se budu mít v případě potřeby kde poradit. :lol:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: viola

Příspěvek od Panda »

Vítej violo a přeji ať se Ti v novém životním stylu daří.

Po dvou dnech ovoce a zeleniny těžko pocítíš detoxikaci, je to dlouhodobý proces a ne tak výrazný jako při půstu. Hlad je proto, protože tělo se musí naučit tento nový druh stravy správně zpracovávat, takže ze začátku musíš počítat s tím, že budeš potřebovat mnohem více stravy než dříve - než se tělo naučí ovoce a zeleninu efektivněji využívat. Ze začátku je dobré si přidávat ořechy, více zasytí (případně olivový olej). Chutě časem přejdou až tělo pozná že i z této stravy je schopné vyžít (a dokonce lépe). Ale jestli se Ti nebude dařit držet se na 100% tak se tím netrap, i když budeš kombinovat tak to bude přínos, jen bude převyknutí trvat delší dobu.

I s hladovkami buď trpělivá, ze začátku se málokdy podaří zvládnout delší hladovku, i 1 den půstu je docela dobrý úspěch. Postupně jak se bude tělo očišťovat tak budou půsty snazší.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: viola

Příspěvek od Sweetie »

dodala bych ci upresnila ze cim je strevo cistsi, tim toho min potrebuje k jidlu, protoze dobre vycistenej stroj vyuzije vsechnu nutricni hodnotu dane potraviny, tudiz ji potrebuje min.
a procetla bych si hlavne forum, tam se najde inspirace..
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: viola

Příspěvek od 800914 »

co konkretne si hladala o zasadotvornych pozivatinach? ak sa teda mozem pytat.
je tu o tom na fore zopar tem.
pripadne ak zvladas anglinu nahodim sem par linkov.

to je ja myslim zaklad na zaciatku aby sa riesilo PH. vacsina odstranitelnych telesnych zavad pmn suvisi s prekyslenim. onkologicke problemy deto.

ja byt tebou prilis nespekulujem a cim skor alkalizujem.
2 deci cerstveho zeleneho juicu denne by som pil ako minimum.

teda popri inych vita delikatesach.
a na slunicko sa semtam vycap.
Uživatelský avatar
viola
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 18, 2009 18:20

Re: viola

Příspěvek od viola »

Díky za uvítání. Tak jsem byla dneska poprvé na pampeliškách a kopřivách.
Odšťavovač mám jen obyč, tak jsem to ještě s petrželkou rozmixovala a přecedila. Musím říct, že mi fakt nechutnalo. Před chvílí jsem dojedla kopec salátu se semínky a stejně se mi žaludek hlady svírá. Tak už přemýšlím o bynánu, ale asi bych měla nějakou dobu po salátu počkat,že?
Re:800914
co konkretne si hladala o zasadotvornych pozivatinach? ak sa teda mozem pytat.je tu o tom na fore zopar tem.pripadne ak zvladas anglinu nahodim sem par linkov.
Hledala jsem ořechy,semínka, med a jablečný ocet. Zřejmě je všechno kyselinotvorné.
Anglicky bohužel neumím.
Možná přijdu časem na to, jak se vkládá text v rámečku.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: viola

Příspěvek od Panda »

viola píše:...Možná přijdu časem na to, jak se vkládá text v rámečku.
Odpovídej na příspěvky tlačítkem "Citovat" a automaticky se Ti přednastaví předešlá zpráva do tagů [ quote="nick"] ...text ... [ /quote] (svou zprávu pak připiš za to).
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: viola

Příspěvek od komonice »

hlavně si neznechutˇvitariánství rychlým naszením výrazných nebo hořkých bylinek... :P >:-) :P
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: viola

Příspěvek od Sweetie »

zacni vzdycky ovocem, dovrs zelenym dzusem nebo salatkem :) je to jednoduchy. a kazdej den pohyb. a to ovoce kupuj do zasoby at ti uzraje, pak je stravitelny.tedy zasadotvorny.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: viola

Příspěvek od 800914 »

cau komonica! :) a ze ty uz vitastravu obhajujes¿ /joke/. (ja som vedel ze to pride. uz len zalozit denik by sa patrilo ;-])
ano ano hlavne s chutou a nenasilne.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: viola

Příspěvek od Xion »

Ahoj. S tym odkyselovanim je to na zaciatok najlepsi napad. Skus si precitat nejaku knizku. Da Ti to dost informacii. Napriklad Kurt Tepperwein: Omladzujúce odkyslenie. Dobre na tom je, ze si mozes svoju stravu usposobit podla potrieb a zvykov a nejde o nejake extremne metody. Aj ked, tie byvaju vacsinou najucinnejsie a maju najrychlejsie vysledky, ale nie kazdy ich dokaze vydrzat a moze sa stat, ze to vyvola pocit sklamania a nasledny upadok na este horsiu uroven, ako keby sa pouzila setrnejsia cesta. Preto, urcite na seba netlac, odkyselovat sa da aj ked niesi vitarian, a casom uvidis, mozno sa ti tak zmenia chute, ze zaradit viac surovej stravy do jedalnicka bude potesenim a vydrzi to potom natrvalo bez prilisneho prekonavania sa.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: viola

Příspěvek od 800914 »

to jedna z vyhod ked clovek neni prekvaseny.. ze nema cravingy, nie je chut prepchavat sa junkfoodom, skor instinktivne prelozi ovocie alebo zeleninu.
a tiez sa mi casto stane ze po poctivej alkalizacii nabehnem vlastne akoby na stav postu. nemam potrebu jest a neaky cas idem bez tuhej stravy a len si uzivam ten pocit.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: viola

Příspěvek od Sweetie »

a co znamena 'poctiva alkalizace'? potrebovala bych usmernit chute
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: viola

Příspěvek od 800914 »

neviem, to sa neda tak lahko predpovedat kedy ten stav nastane.
neide len o to kolko greenjuicu sa spolkne. ale tiez zrejme v akom je momentalnom stave cele telo a hlava, ci bol pohyb, slnko, vzduch, atd.
mal som na mysli ten pocit ako keby si isla na uplne inej frekvencii pred vypitim a poñom, kedy akoby zrazu nastane zvlastne prijemny stav somatopsychickej spokojnosti, bunky bzucia akoby nimi prechadzala cerstva vyzivna mikro elektrina, a cloveku pri tom pride ako nezmysel skazit si ten stav niecim tazko stravitelnym.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: viola

Příspěvek od Sweetie »

a to prave zazivam na stavach a ultraripe ovoci :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: viola

Příspěvek od 800914 »

to je ine :) dovolim si tvrdyt.
ina frekvencia! :)))
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: viola

Příspěvek od 800914 »

ovocny stav je u mna extrovertny vysokofrekvencny HI pocit, vzdy je tam okrem ineho citit aj ten hrubozrnno energeticky vplyv cukru.
narozdiel od toho je alkalicky stav o ktorom pisem vyssie uplne o inom.. najblizsie by som to vedel prirovnat asi k pocitu co sa dostavi ked si dam po sauneni studenu sprchu. telesne citim zvlastne akoby jemne brnenie v celom organisme, a psychicku spokojnost az bezmyslienkovitost. je to stav introvertnej osviezenosti bez cukroveho HI. dalsie prirovnanie ma napada, ako keby si od rana okopavala na zhavom slnku brambor, a o 13:00 sadnes pod jablon do tiena, a mas ten pocit ze uf, to je žůžo. a ani od samej rozkose nemas chut jest, len tam sedis a uzivas si ze si konecne v chladku.
uz sa chapeme? alebo treba dalsie priklady ¿ :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: viola

Příspěvek od Sweetie »

nebo se citit jako po hodine inline brusleni kdyz si dam pivo? asi uz jo. nebo e jen tak vyvalit na slunicko a jen se usmivat.vyzkousim hned v pondeli, pujdu behat a pak si dam dzus
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: viola

Příspěvek od 800914 »

to s pivom tiez neni dobry priklad :)
tam je osviezenie tiez kaloricke.
to o com pisem je osviezenie bez vplyvu kalorii. prave tou zmenou ph, a pmn zaroven tiez prisunom cerstvych elektrolytov. nie je to o dodani kalorii, ale o zmene chemickeho prostredia buniek.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: viola

Příspěvek od Sweetie »

jasne takze priliv endorfinu po fyzicky namaze nebo sauna nebo i kdyz clovek neco mentalne vymysli..
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: viola

Příspěvek od Fuujin »

A když vidí chlap pěknou ženskou tak si vymyslí přísun testosteronu ? nebo to je mimo mísu ?
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: viola

Příspěvek od Sweetie »

Fuujin píše:A když vidí chlap pěknou ženskou tak si vymyslí přísun testosteronu ? nebo to je mimo mísu ?
na to jsem zapomnela, citim se plne nasycena kdyz jsem se svou laskou
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: viola

Příspěvek od 800914 »

lidi :)
uz je z toho meshuge, pisem tu o alkalizacii z mojho uhla, neviem ci su v tom zapleteni aj endorfíñi a testosteróni a laska. len sa tu snazim vysvetlit ako to vnimam a ze to neni podobne cukrovemu HIHI stavu :)
je to u mna skor ako keby sa zrazu vsetko spomalilo a clovek sa tak neak zaintroverti do pocitu ze nic viac nechyba.
narozdiel od toho je ovocne HI niekde uplne inde.

switi je zabouchnuta? :) uz stracam prehlad, akurat co som zaznamenal ze epony pisala tiez nedavno ze je, ale necitam uplne vsetko, predpokladam ze su aj dalsi kedze ide jar, to je pekne, kupim si zajtra do lietadla nieco romanticke na citanie, mna nikto nexe :(
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: viola

Příspěvek od epony »

800914 píše:lidi :)
uz je z toho meshuge, pisem tu o alkalizacii z mojho uhla, neviem ci su v tom zapleteni aj endorfíñi a testosteróni a laska. len sa tu snazim vysvetlit ako to vnimam a ze to neni podobne cukrovemu HIHI stavu :)
je to u mna skor ako keby sa zrazu vsetko spomalilo a clovek sa tak neak zaintroverti do pocitu ze nic viac nechyba.
narozdiel od toho je ovocne HI niekde uplne inde.

switi je zabouchnuta? :) uz stracam prehlad, akurat co som zaznamenal ze epony pisala tiez nedavno ze je, ale necitam uplne vsetko, predpokladam ze su aj dalsi kedze ide jar, to je pekne, kupim si zajtra do lietadla nieco romanticke na citanie, mna nikto nexe :(
ja som "odbuchnuta" momentalne ciselko.. :lol: ale momentalne mi to nechyba..tesim sa z jari, stromov, tie mi davaju dostatocnu lasku :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: viola

Příspěvek od Fiona »

:)
Toz to ja jsu momentalne primo vybuchnuta 8)
Uz druhy tyden mnou clouma vseobjimajici laska a nicim nepodlozeny optimismus. Jsem zabouchnuta do vseho a do vsech okolo me, v mem nitru prysti pramen a touzi napajet vse ziznive. A co je na tom nejlepsi, neni v tom chlap ani jine drogy :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: viola

Příspěvek od Renáta »

Fionka, tak teda nalej :wink: Celkom mi to bodne.
Odpovědět