Primainfo

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Primainfo

Příspěvek od Primainfo »

Zdravím všechny.

S mojím způsobem vita jsem začal v půlce listopadu. Prostě jsem o tom něco četl a ovlivněn Zelandem a Diamondem jsem si řekl, že by to mohlo být fajn. K tomu časem přidám i delší půstíky (zatím zkušenost jen s jednodenním) a uvidíme.

Takže Vita my way:
Ráno džusík: grep, pomeranče a někdy s citronem
Snídaně: jablka s bananem a někdy další ovoce
Dopoledne: pouze ovoce, semtam ořísky - ne buraky
Oběd: většinou salat, když maso tak se salátem, někdy cokoli
Odpolední svačina: ovocnej koktejl - ten je špica
Večere: mnohdy salat, ale nemám problem se stejkem ani s číňanem

Snaha:
VÍC ŽIVÉHO - NEŽ MRTVÉHO
žádnej cukr, žádny mléko - což semtam drobně porušuji ve zmrzlinách
žádný obiloviny - občas chleba, bagetu nebo toustík dám
maso nemíchám - když tak jen se zeleninou
žádný kafe - když je chuť tak ho dám, ale chuť mám tak jednou týdně, někdy ani ne
žádnej alkohol - trochu vínka k večeru, ale ne každý večer
jednou týdně v pátek půst - striktně voda + NIC, s tím jsem teprve na začátku
jednou týdně fitko

Jsem pohodový člověk, takže když občas poruším, tak si to řádně dokážu užít - mňam! A žíly mi to nerve. Doufám, že mě místní komunita nezatratí, protože si dokážu užít i Mekáče nebo Burger Kinga. Jedině snad, že potom si dám 8 hodin klidu, než začnu zase s ovocem.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Fuujin »

Vítám
Zmrzlinu si můžeš udělat svoji, dělám to tak já... si rozmixuju banány, něc otam hodim a zmrazim, je to chuťově minimálně stejný jako komerční zmrzliny, ne-li lepší.
Každopádně docela fajn, vypadá slibně, já si zezačátku taky říkal že budu člověk co jí maso ale žádný mlíko ani tak.. Bereš takovou fajn zodpovědnost za svoje zdraví, žádný extrémy co by tě zatím omezovaly.. postupně se dopracuješ
Zkus si někdy udělat týden na jenom vitariánství, pokud nezažiješ detoxikaci silnou tak tě ty skvělý pocity motivujou na tom možná i zůstat, aspoň mě to pomohlo
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Panda »

Primainfo vítej a přeji hodně úspěchů (i Tvé firmě) ... a neboj, komunita nezatratí, protože to užívání si Mekáče Tě brzy samo přejde. :-)
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Primainfo »

Díky za přivítání.

To Fuujin: No s tou zmrzlinou je to celkem složitý, to bych tak cca před patnácti lety nesměl v Londýně objevit zmrzlinu od Häagen-Dazs, bavím se o smetanových variantách, a navíc už se dá nějaký ten rok koupit i tady - je totiž huhuhu šíleně mléčná, šíleně sladká, šíleně drahá a, ale fakt, šíleně dobrá. Za hoďku mi začíná půstík, tak už se dál o ni nebudu rozepisovat, jinak budu celý zítřek slintat, jak pavlovovův pes.

To Panda: Kdysi by mi Mekáč velice chyběl, dnes už je to jiné.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Primainfo

Příspěvek od awa »

Primainfo píše:Díky za přivítání.

To Fuujin: No s tou zmrzlinou je to celkem složitý, to bych tak cca před patnácti lety nesměl v Londýně objevit zmrzlinu od Häagen-Dazs, bavím se o smetanových variantách, a navíc už se dá nějaký ten rok koupit i tady - je totiž huhuhu šíleně mléčná, šíleně sladká, šíleně drahá a, ale fakt, šíleně dobrá. Za hoďku mi začíná půstík, tak už se dál o ni nebudu rozepisovat, jinak budu celý zítřek slintat, jak pavlovovův pes.

To Panda: Kdysi by mi Mekáč velice chyběl, dnes už je to jiné.

Hnm,,,hmm Häagen-Dazs, musím souhlasit, těžko se odolává. Taky jsem ochutnala, jen pak moje zažívání nemlaská blahem, tak jako moje chuťové kanálky. Už jsem ji dlouho nejedla, těžko říct, jestli by mi i teď chutnala, ale v té fázi jako jsi byl ty, jsem to měla podobné, teda až na ty hambáče...samozřejmě taky vítám...
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Primainfo »

Díky všem za přivítání.

Dneska ukončen jednodenní mikropůstík, vše ok.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Primainfo »

Tak jsem to tady, přes Velikonoce, trochu víc prošmejdil a byl jsem překvapený z jedné věci. Hodně se tady píše o cestách a zkušenostech, ale nikde jsem nenašel nic o opravdových cílech. Tak buď špatně hledám nebo je to natolik intimní, že o tom nikdo nepíše. Ještě jednou to projdu a asi založím nové vlákno. :wink:
Pokud takové vlákno existuje, hoďte mi prosím odkaz.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
dvdmchl

Re: Primainfo

Příspěvek od dvdmchl »

Co je to to opravdový cíl?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Primainfo

Příspěvek od s.arik »

dvdmchl píše:Co je to to opravdový cíl?
Osvícení! :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dvdmchl

Re: Primainfo

Příspěvek od dvdmchl »

Aha. :) A co je to osvícení?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Primainfo

Příspěvek od Sitar »

dvdmchl píše:Co je to to opravdový cíl?
Opravdova cesta?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Primainfo

Příspěvek od buc11 »

Sitar píše:
dvdmchl píše:Co je to to opravdový cíl?
Opravdova cesta?
já jsem četl příběh opravdového člověka
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Primainfo

Příspěvek od s.arik »

dvdmchl píše:Aha. :) A co je to osvícení?
To nevím, zda by taková karikatura jako ty pochopila :lol: leda snad, že bys to už žil.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Primainfo

Příspěvek od s.arik »

Já chápu osvícení jako stav realizace, ve kterém jsou odstraněny všechny stopy nevědomosti o podstatě skutečnosti, také je dosaženo nejvyšší moudrosti a soucitu, a stavu vševědoucnosti...

Prostě v globálu řečeno, plná realizace veškerého lidského potenciálu...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dvdmchl

Re: Primainfo

Příspěvek od dvdmchl »

No to se prej děje při smrti sem slyšel. :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Primainfo

Příspěvek od s.arik »

dvdmchl píše:No to se prej děje při smrti sem slyšel. :)
Možná. Já jsem na smrt hrozně zvědavá, protože nevěřím, že je to konec všeho. Ale ještě před smrtí bych si ráda chvilku požila (:-)

Dvd, jestli umřeš, či až umřeš, nechceš nás tady informovat, jaké to je?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dvdmchl

Re: Primainfo

Příspěvek od dvdmchl »

nechceš nás tady informovat, jaké to je?
Chci. :) Ale prej to nejde.

Smrtí nekončí všechno, jen život jednoho ega. Prej se dá ego zabít už před smrtí, ale těžko říct co je na tom pravdy.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Panda »

s.arik píše:Já chápu osvícení jako stav realizace, ve kterém jsou odstraněny všechny stopy nevědomosti o podstatě skutečnosti, také je dosaženo nejvyšší moudrosti a soucitu, a stavu vševědoucnosti...

Prostě v globálu řečeno, plná realizace veškerého lidského potenciálu...
Podle seriálu "Hvězdná brána" je pojmem osvícení chápáno pozvednutí duše na vyšší energetickou úroveň za současného porozumění vesmíru a zbavení se hmotného těla. :D Tak takhle daleko fakt ještě nejsem. :| Až se tam někdo dostanete (např. dvdmchl nebo s.arik smrtí) tak napiště sem na fórum poznatky, budeme se těšit !!! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Panda »

dvdmchl píše:
nechceš nás tady informovat, jaké to je?
Chci. :) Ale prej to nejde...
dvdmchl nevymlouvej se, Ty to zvládneš, my Ti věříme!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Primainfo

Příspěvek od Renáta »

Teda. Aj do tejto debaty som sa chcela zapojiť... ale akosi nič... Čo som úplne prázdna? Alebo som v cieli či mám ego v čistiarni? :oops:
dvdmchl

Re: Primainfo

Příspěvek od dvdmchl »

dvdmchl nevymlouvej se, Ty to zvládneš, my Ti věříme!
To není výmluva, to je zákon. Co by vedlo další horolezce k náročným výstupům, kdyby stačilo aby tam vylezl jeden a předal celý zážitek?

Kdepak nutnost udělat si vlastní prožitek, je nejlepší zákon vůbec.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:Teda. Aj do tejto debaty som sa chcela zapojiť... ale akosi nič... Čo som úplne prázdna? Alebo som v cieli či mám ego v čistiarni? :oops:
Renči netrap se tím, to přejde! :lol:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Primainfo

Příspěvek od Renáta »

Pandi, ale ja sa netrápim. Fakt že nie :wink:
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Primainfo »

Tak člověk si zajde na chvilku na golf a tady příspěvkový uragán. (:-)

S cílem je to jednoduché - je to, kam se chceš dostat a mapy (zvyky, paradigmata, zkušenosti ostatních) jsou na pomůcky, aby tam člověk efektivněji trefil, než kdyby bloudil.

Problém trochu začíná být, když území není zmapováno. :D
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Primainfo

Příspěvek od Renáta »

Hm, ísť nevyšľapanou cestou, to je poézia, niekdy dráma, v každom prípade vzrúšo :wink: Načo mapa, keď máš v srdci kompas a za ruku ťa vedú priatelia či láska? A čo by bol život bez poézie?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Primainfo

Příspěvek od s.arik »

dvdmchl píše:Smrtí nekončí všechno, jen život jednoho ega. Prej se dá ego zabít už před smrtí, ale těžko říct co je na tom pravdy.
Tohle přesně dělá www.bdc.cz, ale vůbec mi za nábor neplatí :P
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Primainfo

Příspěvek od s.arik »

Renáta píše:Teda. Aj do tejto debaty som sa chcela zapojiť... ale akosi nič... Čo som úplne prázdna? Alebo som v cieli či mám ego v čistiarni? :oops:
No Reni, buť je to těžká apatie/autismus/jiná psychóza, anebo prostě VÍŠ.
Nepotřebuješ se prohrabovat bahnem teorie a užíváš si vlastní vyrovnanosti. Co tak čtu tvé příspěvky, hlasuji pro bé.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Primainfo »

To Renáta: I ruka přítele je mapa, i v tvém srdci jsou - v rámci tvých minulých zkušeností - mapy.
Jde jen o to, aby měl člověk mapu, která koresponduje s jeho cílem. V opačném případě to je tedy pakárna - v lepším případě.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Primainfo

Příspěvek od Renáta »

:wink:
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Primainfo »

Tak jsme si zadiskutovali o teorii, ale o skutečných cílech jsem se nic nedozvěděl. :cry:
Ale nevzdávám hledání.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Panda »

Primainfo píše:Tak jsme si zadiskutovali o teorii, ale o skutečných cílech jsem se nic nedozvěděl. :cry:
Ale nevzdávám hledání.
Cíl? Být prospěšný lidem, zanechat za sebou pozitivní vliv na vývoj lidstva. :-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Primainfo

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:
Primainfo píše:Tak jsme si zadiskutovali o teorii, ale o skutečných cílech jsem se nic nedozvěděl. :cry:
Ale nevzdávám hledání.
Cíl? Být prospěšný lidem, zanechat za sebou pozitivní vliv na vývoj lidstva. :-)
Neomezoval bych se jen na lidi a lidstvo.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dvdmchl

Re: Primainfo

Příspěvek od dvdmchl »

Jako pantheista tvrdím, že správná cesta je být prospěšný sám sobě. :)
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Primainfo

Příspěvek od Vejmutovka »

Primainfo píše:Tak jsem to tady, přes Velikonoce, trochu víc prošmejdil a byl jsem překvapený z jedné věci. Hodně se tady píše o cestách a zkušenostech, ale nikde jsem nenašel nic o opravdových cílech. Tak buď špatně hledám nebo je to natolik intimní, že o tom nikdo nepíše. Ještě jednou to projdu a asi založím nové vlákno. :wink:
Pokud takové vlákno existuje, hoďte mi prosím odkaz.
V mým případě žádnej cíl nebyl a proto to taky dopadlo tak, jak to dopadlo. Tj. dobře. Neboli náhoda k náhodě a spokojenej vitariánek je na světě.
Už asi tak 15 let tvoří podstatnou část mé stravy ovoce, díky četbě Fit pro život a díky tomu, že jsem kdysi v pubertě potřebovala shodit zadek. Zelenina mi moc nejela. Asi tak po deseti letech jsem začala mít problémy se zubní sklovinou, tak jsem přidala víc zeleniny, hlavně tmavězelené. Zásluhou mé lenosti a taky nefunkční kuchyně jsem ji moc tepelně neupravovala, ale jedla ji v salátech. Tím jsem výrazně obohatila svoje chuťové buňky, už tak zjemněné a nastimulované letitou konzumací tun ovoce. Díky různým potravinovým alergiím jsem postupně vypustila škroby, mléčné výrobky, sóju. Zbylo jen ovoce a zelenina, sem tam rybka.
Před pár lety jsem náhodou objevila toto fórum a zjistila, že pro okolí mohu být kromě "dietáře" či "anorektičky" ještě i "vitarián". Že by se tím pro mě něco změnilo, se říct nedá.
Vitariánství je tedy pro mě opravdu cesta plná náhod. Díky mizerně pracujícímu zažívání, které jsem dřív proklínala, jsem se dostala na současnou cestu chuťového dobrodružství a lehkosti se vším, co tento pojem obnáší. To že jsem žádný cíl neměla, neznamená, že jsem toho už spoustu nedostala. Jsem si jistá, že je to i tím, že jsem vlastně nic nečekala. Ale chápu, že spousta lidí nějaký ten cíl pro motivaci potřebuje, to je přirozené.
Pinus strobus
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Primainfo »

Super příběh, i když na "bezcílnost" moc nevěřím. Snad s vyjimkou některých východních filozofií, které tvrdí, že už sama cesta může být cílem. :roll:

Ale i "shozený zadek" je cíl jak lupen. :D A pro mnoho lidí uchopitelnější (nic osobního :lol: ) než nevím kolikátý stupeň nirvány.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
dvdmchl

Re: Primainfo

Příspěvek od dvdmchl »

Cesta není cílem.
Cesta je cesta, cíl je cíl.

Cílem by mělo být něco, o čem si po dosažení řeknu, tak teď už můžu umřít.
Ideálně tedy něco nedosažitelného. :)

Vztah cíle a cesty je pak ten, že existence cíle pomáhá na křižovatkách. Na každém rozcestí, neboli při každé potřebě rohodování se, se zeptám sám sebe který směr mě přiblíží více k tomu nedosažitelnému cíli.

Cíl je tedy pomocníkem při rozhodování.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Primainfo

Příspěvek od Renáta »

Cesta je prach a štěrk...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Primainfo

Příspěvek od Sitar »

...a v prach se obratis...
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Primainfo

Příspěvek od kveta »

u me je cil to, ceho chci dosahnout. moje cesta vede k urcenemu cili, cilu mam nekolik. ke kazdemu memu cili vede mnoho cest. je na me se rozhodnout kterou/ktere zvolim. jakmile dosahnu toho po cem jsme touzila - cile, tento cil me muze inspirovat k novemu cili, priklad. chci uplavat denne kilometr, jakmile to dokazu, dam si za cil jeden a pul ... ale mam i cile konecne. napr. nebudu jist maso.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Primainfo

Příspěvek od Vejmutovka »

Primainfo píše:Super příběh, i když na "bezcílnost" moc nevěřím. Snad s vyjimkou některých východních filozofií, které tvrdí, že už sama cesta může být cílem. :roll:

Ale i "shozený zadek" je cíl jak lupen. :D A pro mnoho lidí uchopitelnější (nic osobního :lol: ) než nevím kolikátý stupeň nirvány.

Nikoli. O shozeni kil navíc mi šlo v pubertě, a kdybych toho tehdy dosáhla konzumací tatranek nebo vajec natvrdo bez toho, aby se mi to přejedlo, udělám to. O zdraví mi tehdy vůbec nešlo, to byl pro mě tehdy v tom zeleném mládí příliš abstraktní a nezajímavý pojem. Tehdy jsem byla obyčejný "dietář" - někdo, komu jde především o váhu, jehož cílem je shodit. A to vitarián není, tomu jde ještě o jiné /nebo úplně o jiné/ věci, v tom je ten rozdíl. Váha se dá udržet i jiným způsobem stravování než je to vita, takže cíl mého vitariánství to určitě nebyl :-). Všechno byla spíš shoda okolností, náhod, jak už jsem říkala.
Pinus strobus
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Primainfo »

To Vejmutovka:

jj, to je celkem obvyklý, že spousta věcí se zdá jako šťastná nebo nešťastná náhoda a přitom je to jen normální sled okolností, když se na to koukneš z jiného úhlu.

Štěstí přeje připraveným. (I když nejde o štěstí, ale následek.)
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Primainfo

Příspěvek od Vejmutovka »

Tak mohl to být "Vyšší záměr", ale není to jedno ? Stejně záleží vždycky na nás samotných, jak věci, které přicházejí náhodou, umíme vnímat, přečíst a naložit s nimi.
Já si cíle stanovuji většinou, když se mi do něčeho moc nechce, obnáší to nějaká sebezapření apod., to se pak taky musím něčím motivovat. U vitariánství, ke kterému jsem v podstatě přišla jako slepá k houslím, takovou potřebu nemám. Baví mě, chutná mi, proto u něj setrvávám.
Pinus strobus
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Primainfo »

To Vejmutovka:
100% vita? jak dlouho? taky půstíky?
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Primainfo

Příspěvek od Vejmutovka »

Já teď 100% nejsem, jím ty ryby, vědomé rozhodnutí, ale bývala období, kdy jsem byla 100% vita. Jeden čas jsem z finančních důvodů byla dokonce asi čtyři měsíce jen na jablkách, to když jsem žila mimo republiku. Efekt to tehdy mělo úžasný, výborná očista. Půstíky byly, ale vždy jen 1-2 dny. Praktikovat už nehodlám, byť věřím, že hlavně delší mohou být úžasné. Už jsem tu někde psala, že k půstu se odhodlám jen tehdy, pokud se mi vrátí rakovina, jinak se mi nechceee aneb ať žije jídlo.
Jo jinak na vita asi cca od 2002, předtím roky hlavně na ovoci /tak 70%/ + rohlíky a běžné potraviny.
Pinus strobus
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Primainfo »

To je paradá, že máš takové zkušenosti. Zajímalo by mě, zda-li jsi cítila nějaký zásadní rozdíl v žití mezi 100% a 70%.
Ptám se proto, že jedu na 75%, cítím se naprosto skvěle, ale do 100% se mi nechce, protože toho mám rád spoustu.
(Jedu dopoledne striktně fruit, odpoledne zelenina a jednou denně něco méně zdravého: zmrzlina, sýr, sem tam maso...)
Naposledy upravil(a) Primainfo dne stř dub 15, 2009 19:54, celkem upraveno 2 x.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Primainfo

Příspěvek od Vejmutovka »

Tak já se určitě cítím líp na 100%, ale abych byla upřímná, nejlíp se cítím na řekněme 90%, kdy jím ovoce, zeleninu a pravidelně ryby a tu a tam porcičku krevet či kalamárů. Já totiž netrávím dobře ořechy a semínka, jejich konzumace u mě měla dosti nežádoucí efekt. Když ale nejím vůbec žádné tuky, není to ono. Tak jsem zařadila ty ryby /tučné-tuňák, losos/ a takhle mi to vyhovuje. Zatím.
Pinus strobus
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Primainfo »

Díky za informace.

To já trávím naprosto skvěle i přepálenej a naškvařenej tuk z kachny. (Doufám, že ortodoxní vitariáni nezačali zvracet - je to taky mňamka.)

Ale s vita jsem více vita! (Jako vitální :lol: )
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Panda »

Vejmutovka píše:Tak já se určitě cítím líp na 100%, ale abych byla upřímná, nejlíp se cítím na řekněme 90%, kdy jím ovoce, zeleninu a pravidelně ryby a tu a tam porcičku krevet či kalamárů. Já totiž netrávím dobře ořechy a semínka, jejich konzumace u mě měla dosti nežádoucí efekt. Když ale nejím vůbec žádné tuky, není to ono. Tak jsem zařadila ty ryby /tučné-tuňák, losos/ a takhle mi to vyhovuje. Zatím.
Tuky? Nestačí rostlinné tuky jako olivový olej? Cítíš potřebu živočišných tuků? A ryby se zeleninou nebo k tomu nějaké pečivo? O rybách bych asi také uvažoval v prvé řadě kdybych chtěl přidávat malé množství masa (snad nebudu muset), ale vadí mi na nich hlavně jedna věc - příliš velké množství soli. Možná ale nesprávně uvažuju jen o konzervách nebo uzených - Ty používáš jinou formu, jako např. mražené?
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Primainfo

Příspěvek od Primainfo »

Ryby máš nejlepší čerstvé, tj. v našich podmínkách chlazené rychle po odchytnutí.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Primainfo

Příspěvek od Vejmutovka »

Primainfo : Tak to ti gratuluji. Moje trávení stálo odjakživa za houby a bývaly doby, kdy jsem si opravdu zoufala. Ono strávit půl dne v křečích není výhodné ani pro studijní, pracovní, natožpak společenský život, co si budeme povídat.
No, nakonec jsem z toho dost vytěžila. To jsou ty zákruty života...:-)

Panda : oleje nesnáším. Dříve jsem jedla avokádo, ale po chemoterapii se mi dost změnily chutě a nemůžu ho ani vidět. Pečivo nejím vůbec. Prostě si tu a tam dám rybu, jo mraženou a občas i v konzervě, není to to pravé ořechové a taky to nikomu neradím, byť sama se tím nijak netrápím.
Pinus strobus
Odpovědět