Sitar

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

epony píše:naozaj krane deti.To su tvoje? Ja mam päťročnu sestru Alžbetku, čo je takmer 20 ročny rozdiel medzi nami a velmi si s nou rozmumiem :) :)
Dik, jsou vskutku moje ;-)

Zatim si taky spolu vesmes rozumime, takze doufam, ze nam to vydrzi. Stale hledam ten spravny recept na to, abychom byli rovnocenni partneri, kteri si budou naprosto duverovat a budou se i navzajem respektovat. To vam ale povim, je to nekdy hodne tezke.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sitar

Příspěvek od Sweetie »

deti jsou zazrak. nejstarsi uz je mlada slecna.
asi jim nic nezakazovat, vsechno v klidu probrat at se neptaj cizich, jit jim nejlepsim prikladem a az budou starsi pravidelne si na ne najit cas, vyhledat je. pamatuju si ze se me tatka vzdycky zeptal kdy ze prijdu, a ne prijd v tolik. ale musela jsem to dodrzet.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Sitar

Příspěvek od RadkaS »

Sitar píše:
Sweetie píše:vypada vyborne z ceho je testo?
ja chci taky takovy krasny deti, kde se porizujou? :)
Je to podle vitakucharky, tedy rozmixovana namocena susena (na slunci) rajcata, jedno cerstve rajce, dve lzicky agavoveho sirupu a nekdy pridavam jarni cibulku nebo normalni cibuli. To vse na plackach od Terez.

Dikes, vsak je taky budes jednou mit.

Se tedy pochlubim jeste s dvema fotkama, ktery se mi moc libi. Fotil to muj svara. Hodim jeho stranky do webovych zajimavosti, protoze moc hezky foti, kresli, maluje, dela grafiku i sochy.

Ty fotky jsou fakt pekny a deti nadherny
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Tak jsme prohrali se Svedama. Driv bych z toho byl hodne smutnej. Ted je mi to skoro jedno, ale prece jen me to trosku stve, to zase ne ze ne.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sitar

Příspěvek od Sweetie »

ajaj. my na ne meli prevazne smulu.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Sitar

Příspěvek od dgm »

Sitar, vitej zde na foru, dodatecne :D

Moc pekny deti :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Potvrdili jsme si, ze nejstarsi dceru boli rano bricho po pecivu a to i po domacim kvaskovem zitnem chlebu, tak samovolne presla na ovoce.

Vecer jsem mel hroznou chut na neco hutnyho, tak jsem dal pulku avokada a hrst hrozna a bricho krasne zaplacnuty.

Odpoledne jsme se byli podivat za maminkou, coby princeznou na Svete knihy, zitra turnaj ve fotbale a v nedeli odlet do Italie na skoleni, tak tam zajdu ochutnat ty jejich spagety, kdyz uz tam budu a pak hodne ovoce z trhu, jestli nejakej najdu. Je to kousek od Milana, takze bohuzel k mori daleko.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sitar

Příspěvek od Fiona »

K Milanu jsem taky sveho casu hodne pracovne jezdila :) More daleko, ale zas je po ceste Lago di Garda, taky nema chybu!
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Zdravim z Monzy, coz je kousek od Milana. Neni to tu spatny, pekny maly historicky centrum a i lidi jsou fajn, prekvapive ohleduplni.

Vcera jsem testnul pistaciovou italskou zmrzlinu. Nebyl spatna, ale asi dve hodiny mi po ni palil jazyk, tak nevim, co do toho davaji. Taky jsem tu zahledl vodove zmrzliny, jakoby velke nanuky s nekolika prichutema (kokos, mata, jahody...) za jedno euro, tak to dneska po behani vyzkousim. Maji tu i krasne tresne, ktere koupim k veceri, pokud teda nebudou extra drahe.

Snidane v hotelu me velmi prijemne prekvapila. Maji tam takovy ten velky odstavnovac na pomerance, takze to jsem si uzil. K jidlu boruvky, maliny, ostruziny, jahody, zluty meloun, cervene hrozno, kiwi a na konec banan. No, mel jsem toho dost, ale neslo odolat.

K obedu sem testnul spagety s rajcatovou omackou a zeleninovym salatem. Normalka, jako doma.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sitar

Příspěvek od kveta »

vidim ze si uzivas, tak to ma byt. ach, taky bych si dala tresne. uz se tesim na ty cesky. (:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sitar

Příspěvek od kveta »

ja, hlava derava, mas krasny deticky, dik za moc pekny obrazky.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Kvetus, diky. Prave jsem dojedl kilo italskych tresni (cca 7 eur/kg).

Dnes se na skoleni zminila jednotka ps/nm (pikosekunda/nanometr), tak to me pobavilo, takove lehce predstavitelne zalezitosti v praxi.

V sest jsem vybehl z hotelu pres historicke centrum do paradniho parku (http://maps.google.cz/maps?f=q&source=s ... 7&t=h&z=14). Byl tam k videni neudrzovany zamek, louky se spoustou kytek, stromy, potoky, rybniky s velkyma rybama a labutema. Kaceny s kacerem, co na me sycel kdyz jsem stal, ale prestal, kdyz jsem si k nemu sednul na bobek. Taky malou zrzavou veverku sem potkal. Behal jsem celych 30 minut, coz je zatim nejdyl vubec.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sitar

Příspěvek od kveta »

ach, ty tresne, ty musely bejt mnamozni, v italii jsem byla vzdy s kvalitou ovoce nadmiru spokojena :) no, ja si jeste musim na tresinky nejaky ten den pockat.

taky jsem se v duchu s tebou v tom krasnym parku probehla :)

co to je piko a mano nevim ale tusim ze neco hodne malinkyho. je to tak?

a co fota budou?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Kvetus,
rozdel si jednu sekundu na tisic miliard a dostanes pikosekundu. Ja osobne si spis dokazu predstavit nekonecno, nez tohle.

Fotky bohuzel nebudou, ponevadz s sebou nemam fotak a na behani si neberu ani mobil. Dnes jsem byl opet behat: 30 minut beh, 10 minut chuze, 20 minut beh, 10 minut chuze a 10 minut beh. Pak euforie, kokosova vodova zmrzlina a na pokoji dve broskve. Taky jeden velky puchyr, ale co.

Dobrou noc.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Presouvam prechod na vita z 21.6 na 1.6. Uz me nebavi porad ulitavat na blbinach, i kdyz takova brokolice na pare mi bude chybet, ale na podzim si to zase vynahradim. Taky tim alespon radne oslavim den deti. Dnes jsem se stavoval v Globusu a poprve videl cely durian, ale nechtelo se mi utracet. Koupil jsem alespon dva cerstve fiky, pricemz asi jeste nejsou zrale, ponevadz ten jeden nic moc, tak tomu druhemu dam par dni na luzku.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Sitar

Příspěvek od k.winky »

To je super :wink: Uvidíš že po ovocném létě si na brokolici na páře ani nevzpomeneš :P Mňam, kokosovou zmrzku bych si dala taky !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Sitar

Příspěvek od mira »

Super děcka! :D
Durian jsem viděl zatim jen na obrázku,ale četl jsem zábavné články
o jeho nepozřetelnosti (:-)
S čerstvým fíkem mám stejnou zkušenost,nic moc.
Možná tu přepravu a uskladnění nesnese.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Zdravím z liduprázdných Krkonoš. Tohle období mezi sezónama je parádní. Když si jdu zaběhat, nepotkám jedinou živou lidskou duši. Včera jsme byli s dětma a babičkama na procházce a zase nikdo. V úterý tu byl hic, hodně přes dvacet stupňů, dneska pěkná zima, něco pod deset, prostě paráda.

Do podvědomí se mi vloudilo takové přirovnání o ďáblovi a jeho pekelném nástroji, ohni, který ve spojení s potravou, dělá z lidí své pomocníky. Prostě tepelná úprava, tedy oheň v různých podobách, dělá z lidí slabé závisláky s touhou ukojit své chutě a nic nepomáhá, že se po nich cítí objektivně hůř, i když subjektivně to vidí jinak.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Tady jsme, ta velká chata vlevo, jsme tu úplně sami: http://www.mapy.cz/#x=135817824@y=13805 ... _151865217
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Dnes třetí den čistě na vita. Zatím to probíhá celkem v klidu. Včera jsem si trochu pomohl veggie sushi a veggie sandwich od LF. Taky jsem testnul ty nové Energy tyčinky, fíkovou a třešňovou, vynikající.

Udělal jsem objednávku od LF a prý už se čokosen dělá z tahini z nepraženého sezamu. To je informace přímo od LF, tak jí věřím.

1.6 jsem se pro zajímavost zvážil a při 178 cm vážím 60,5 kg, což je míň, než jsem čekal, tak se pokusím i na vita trochu přibrat nebo alespoň nespadnout pod 60.

V Itálii bylo hezky, v Krkonoších parádně a nakonec v tý Praze taky není nejhůř.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sitar

Příspěvek od Panda »

Sitar píše:...1.6 jsem se pro zajímavost zvážil a při 178 cm vážím 60,5 kg, což je míň, než jsem čekal, tak se pokusím i na vita trochu přibrat nebo alespoň nespadnout pod 60....
To máš docela málo, podle BMI by ses při 58,5 kg dostal už do podváhy. Tak jsem zvědavý jak se Ti bude dařit s váhou při vita, mně váha dost klesala. Nemáš i měření tuků a svalů? Váha by se měla nabírat spíš sportem (teda to je pro mne zatím jen teorie :-) ).
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Pátý den na vita a úplná pohoda. Ani celozrnné bio makové buchty mě ráno moc nelákaly. Raději to ovoce a kousek energy tyčinky.

Tělesného tuku mi váha změřila 11 procent, taky 63 procent vody, ale o svalech váha mlčí, přitom nějaké určitě mám.

Zkouším klíčit zelenou čočku, i když je ve skutečnosti hnědá.

Včera jsem udělal sedm lahví bezové šťávy. Nevařím to, ale dávám trochu kyseliny citronové, třtinového bio cukru i něco bílého rafinovaného, aby se to hned nekazilo. V tom množství a ředěno vodou se to ztratí.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Osmý den, teda když nepočítám bezovou šťávu a jeden mátový čaj.

Pátek a neděle trhání třešní ze stromu. Děti si dole hrály a já trhal a házel jim třešně dolu, paráda. Snažil jsem se jíst tak dlouho až by to nešlo, ale dosáhl jsem jenom stavu, že to šlo pomaleji, i když přece jenom ke konci už to nebylo s takovým požitkem jako na začátku. Uvědomil jsem si výhodu svojí muší váhy, vylezu všude a s každou větví jsem kamarád.

Klíčená čočka mi vůbec, ale vůbec nechutná, stejně tak mungo, asi to není nic pro mě.

Zasadil jsem osm rostlinek mochyně, různě po okolí v sadu a v hájku, kam moc lidí nechodí a na hůře přístupná místa, ale je tam dost kamenitá či jílovitá půda, tak uvidím, chytne-li se něco a urodí. Jednu rostlinku jsem dal za okno, tak ji pak budu muset nějak přikurtovat, rozroste-li se.
Naposledy upravil(a) Sitar dne pon čer 08, 2009 14:11, celkem upraveno 1 x.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sitar

Příspěvek od Panda »

To je super že se Ti to tak daří, už osmý den, to jsi dobrý. :-) Ještě že jsi nečekal až na toho 21.6. A cítíš že bys nějak strádal po nějakých věcech z dříve?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Když nevidím, nestrádám, když vidím, je to někdy boj, hlavně když upeču chleba, nebo když Nik dělala kuskus se zeleninou a fazolema, to byla prekérka.

Dnes desátý den a ráno jsem vážil 59,5 kg, což je mizerný. Osobně se teda cítím dobře, ale Nik se to nezdá.

Zkusím ještě deset dní a uvidím jak dál.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sitar

Příspěvek od Panda »

Sitar píše:...Klíčená čočka mi vůbec, ale vůbec nechutná, stejně tak mungo, asi to není nic pro mě....
S tím klíčením jsi možná jen udělal nějakou chybu. Kdyby Ti to jen nic neříkalo tak bych si řekl že nezvyk, ale když Ti to nechutná až tak moc, to není normální, klíčená čočka je chuťově jako mladý hrášek. Např. když málo proplachuješ nebo necháš seschnout tak to pak je hořké. Nebo když je to vyklíčené málo tak má fazolovou chuť a také by to nebylo moc dobré (a asi ani zdravé) - klíček má být dlouhý asi tak jako velikost semínka. A když vyklíčené moc tak je to zas takové "trávové". Měl bys to ještě zkusit, určitě si to oblíbíš. Ještě se docela snadno klíčí cizrna, ale ta už je chuťově trochu slabší. A také hrášek - ale ten je i po naklíčení trochu jak starší hrách, zatímco čočka je ještě hráškovatější než hrách.

S podváhou také nějak začínám bojovat - no jo zanesli jsme si střeva odpadem a tak jsme teď neefektivní. :-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Ta klíčená čočka chutnala přesně jako mladý hrášek. Chyba je možná v tom, že mi hrášek jako už jediná a poslední potravina nechutná. Mrzí mě to, ale prostě bytostně nechutná. Zkouším teď naklíčit, nebo alespoň namočit tu cizrnu, čistě pro zajímavost.

Jak jsem psal o těch dalších deseti dnech, tak jsem to zredukovalna deset hodin, poněvadž odpoledne už jsem to nevydržel a neodolal. Prostě jsem si to neužíval, jak bych chtěl. Bylo to dost o odříkaní a o boji, což mi nevyhovovalo. Každopádně mám radost, že jsem to zkusil. Ještě toto léto chci dát nějaký ten čas čistě na vita. Určitě před darováním krve, jsem totiž zvědavej na množství bílých krvinek. Samo že pojedu dál kvanta ovozelu, ale nikoliv striktně, na to ještě nemám a taky ta moje váha. Kdybych byl v jiném prostředí, bylo by to o něčem jiném.

Mladej ještě nespí, lump, prohlíží si v posteli nějakou knížku a regulérně se u toho řehtá. No, je to sranda. Eliška, jeho ségra, byla dnes se školkou na celodenním výletě a asi hodinu po příchodu domu usnula na sedačce, tak jí skoro čtyřletej brácha přikryl takovým malým kobercem ;-) Je to holt galán. Po kom to jenom má?

Ještě Pando k těm zanesenejm střevům. Asi si si všiml, že tomu moc nevěřím. V diskuzi o váze několik lidí psalo, že pokud nejedli avokáda a ořechy, taky ubejvali na váze, takže to o efektivitě trávení nejspíš nebude.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sitar

Příspěvek od Panda »

Sitar píše:...Ještě Pando k těm zanesenejm střevům. Asi si si všiml, že tomu moc nevěřím. V diskuzi o váze několik lidí psalo, že pokud nejedli avokáda a ořechy, taky ubejvali na váze, takže to o efektivitě trávení nejspíš nebude.
No ale nevím jak jinak vysvětlit, že jím kvanta jídla (včetně avokád a ořechů) a nestačí mi to (hlad, chutě, ubývání na váze) a jiní jedí jen zlomek toho a stačí jim to? Ještě by mohla být dalším kandidátem hypochlohydrie.

Doplňuji druhý den - váha mi po týdnu ukázala, že se stabilizovala, takže možná máš pravdu že zanesení střevních stěn není a že i u mne jde zřejmě o běžný případ ubývání na váze jako u ostatních. Takže fakt nevím jak to s tím je. Bez důkazů u sebe se může člověk spoléhat jen na tvrzení z jiných zdrojů, ale nevím jestli je správné vyměnit letitou "pravdu" kterou člověk znal (že doktoři jso bohové a že maso je zdravé) zas jinou "pravdou", pokud nevidí u sebe nějaká potvrzení toho. Aby to pak nesklouzlo zas jen k další slepé víře.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

No právě, proto se snažím alespoň trochu zpochybnit ta tvrzení o zanášení střev a detoxikaci. Jistě že to nevylučuji, na druhou stranu se mi to prostě nezdá. Koukni na typického konzumenta bílé mouky, škrobovin, masa a podobně, ten by musel bejt tak zanesenej, že by musel pojít, přitom když to nepřehání s pohybem, utěšeně kyne a stává se z něj troska.

Starší holka si přivezla ze školy v přírodě spálu. První den jí bylo mizerně a sama si řekla o jahody a melouna. Dnes už byla celkem v pohodě a zítra ji vezmu na třešně, už by neměla být infekční. Raději pojedeme ten kousek autem, aby to ještě nepřeháněla s námahou, ale sluníčko a čerstvý vzduch jí jedině prospějí. Je dobré vidět, jak je silná a jak to zvládá.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

První letní den je tu a taky nejdelší v tomto roce, tak to chce nějak využít.

Váha zpět něco málo přes šede.

Tento víkend bez dětí. Včera spousta báječných třešní ze stromu utržených, i pro mrazák prozřetelně zbylo.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Dnes k večeři smažený celer obalovaný v hrašce s bramborem, ředkvičkou, rajčetem a mrkví. Naprostá delikatesa, ale ještě teď mi je tak těžko, že snad ani neusnu. Zítra to dojíme s mladym k obědu a k večeři už jen meruňky nebo meloun.

Ale krásně jsem si před tím zaběhal, lehce poprchávalo a bylo příjemně.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sitar

Příspěvek od Sweetie »

a jak starsi dcera bojuje se spalou?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Sweetie píše:a jak starsi dcera bojuje se spalou?
Díky za optání. Už chodí normálně do školy. V podstatě byl během dvou dnů se spálou ámen. Další asi dva dny jí pobolívalo v krku a byla trochu unavená. Na začátku jedla sama v podstatě jen ovoce, což jí myslím hodně pomohlo. ATB užívala jen čtyři dni, bylo to poprvé po šesti letech, ale přece jen, spála je spála.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Sitar

Příspěvek od luca »

A máte tu spálu potvrzenou?
Moje dcera ji prý měla před cca 2 měsíci - zvýšená teplota 2 dny, bolelo ji v krku, trošku se osypala na bříšku, jazyk ale normální - udělali jí výtěr z krku, hned jí naordinovali 4 injekce antibiotik, když je dobrala, přišly výsledky: spála se nenašla. Doktor to komentoval slovy: ono se to v 70 procentech případů nenajde... Nějak ten systém západní medicíny nechápu
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sitar

Příspěvek od Sweetie »

to rada slysim. je to zvlastni, muj bratr jako malinkej s ni byl tejden v nemocnici a denne injekce. doted to vidim pred sebou.. :( a my vsichni v karantene(coz me bavilo)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

luca píše:A máte tu spálu potvrzenou?
Moje dcera ji prý měla před cca 2 měsíci - zvýšená teplota 2 dny, bolelo ji v krku, trošku se osypala na bříšku, jazyk ale normální - udělali jí výtěr z krku, hned jí naordinovali 4 injekce antibiotik, když je dobrala, přišly výsledky: spála se nenašla. Doktor to komentoval slovy: ono se to v 70 procentech případů nenajde... Nějak ten systém západní medicíny nechápu
To víš, že nemáme, ale ono je to jedno, hlavně že už je to pryč.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Sitar

Příspěvek od luca »

Sitar píše:To víš, že nemáme, ale ono je to jedno, hlavně že už je to pryč.
To je fakt, jen nemám ráda pocit, že antibiotika mohla být zbytečná
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Dnes jsem měl poprvé v tomto roce borůvky lesní, tak jsem si je i s dětma užil a i na zítřek zmrzlinu z nich a z banánu udělal.

Zítra se doufám poprvé v tomto roce ponořím pod hladinu a to zde: http://www.srps.cz/Borek_lokalita.htm

Prý tam budeme sami.

Trocha nostalgie, pokud by byl zájem: http://www.srps.cz/vysehrad.htm
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Sitar

Příspěvek od mira »

Nechmatejte Libušce na ten regál,
nebo uzříte, jak zabublete.

Nejdříve lehce omoč paleček čpáry,
abys nedostal křeč a nezbyly po tobě
osiřelci. Vypadá to malebně, ale chladně,
tak Bacha J.S. Toccata und fuga.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Delší volno se vydařilo, ponor příjemný, ale studený, pod 20 metrů bylo k 6-ti st. Celsia. Děti si spokojeně hrály na hladině.

Meruňky: hlavně ty české a ty akorát zralé jsou dokonalým pokrmem, toho se musí využít.

Děti: Barča (7 a něco) našla během mžiku dva čtyřlístky, Eliška (skoro 4) se jednou sehnula a na první pokus našla jeden čtyřlístek. Já zase nic. Hlavně u té menší mi to přijde až skoro nemožné.

Čočka: k obědu jsem dojídal v sobotu vařenou (klasicky 20 minut bez předchozího namáčení) zelenou čočku. Byla třetí den v lednici a byla naklíčená!!! Moc tomu nerozumím. Musím to zopakovat tak, že čočku bez namáčení uvařím těch 20 minut, jednu část dám do lednice a druhou část nechám na lince. Jestli začne klíčit, tak nevím.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Sitar

Příspěvek od mira »

Zvaruvstání?
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sitar

Příspěvek od Sweetie »

cocka: nechapu.. vyjimka?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sitar

Příspěvek od Panda »

Klíčení vařené čočky? V semínkách jsou ty klíčky už připravené a tím že se to uvaří tak dojde jen k mechanickému uvolnění a klíčky se jen vypustí ven, ale semínko je mrtvé, dál by to už neklíčilo.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Sitar

Příspěvek od balada »

mira píše:Zvaruvstání?
:lol: :lol:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Sweetie píše:cocka: nechapu.. vyjimka?
Sweetie,
"vzdal" jsem to už po deseti dnech. Psal jsem o tom v deníčku, bylo to příliš mnoho odříkání a moc jsem si to neužíval, tak proto. Taky jsem se zalekl svojí váhy. Prostě satan tentokrát vyhrál.

Pando,
jo, to dává smysl. Nevěděl jsem, že klíčky už jsou připravené a hlavně tak velké. Zajímavé ale je, že jsem si toho nevšiml hned první den po uvaření. No, i když to zní divně, stejně to ještě vyzkouším.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sitar

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:Klíčení vařené čočky? V semínkách jsou ty klíčky už připravené a tím že se to uvaří tak dojde jen k mechanickému uvolnění a klíčky se jen vypustí ven, ale semínko je mrtvé, dál by to už neklíčilo.
ach tak. :)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Dneska dostala děcka ve školce ke svačině Pribiňáček a velkou nektarinku. Nevím, jak často to tam mají, ale řekl bych, že spíše vyjímečně. Byl sem zvědavej, co na to řeknou, poněvadž hned po příjezdu domů si na to Eliška vzpomněla. Dala si jednu lžičku a téměř s odporem to odsunula. David tak nějak podobně, což mě příjemně potěšilo. Jal jsem se to tedy dojídat, poněvadž před dávnými časy jsem tuto hmotu přímo zbožňoval. Byly doby, kdy jsem jich jedl několik denně, nárazově. Ovšem dnešní zkušenost katastrofální. Buď změnili recepturu nebo se moje chuťové buňky opravdu srovnaly a nenechaly se napálit tou strašnou chemií, co v tom je.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sitar

Příspěvek od Panda »

Sitar píše:...Buď změnili recepturu nebo se moje chuťové buňky opravdu srovnaly a nenechaly se napálit tou strašnou chemií, co v tom je.
Srovnaly se chuťové buňky. :-D To jsem také pozoroval, že "nezdravé" věci které jsem měl dříve hodně rád mi teď buď vůbec nic neříkají nebo chutnají až odporně. Což nemůže být jen psychika, předsudek z cizích názorů co je zdravé a co nezdravé - ale organismus to už skutečně začíná rozeznávat.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sitar

Příspěvek od Sweetie »

sitar: a jak to ze jsi to dojidal, to mi casove nehraje, nebo ze nechavaj nedojezeny svaciny s sebou domu?
panda: kdyby zustalo jen u chuti..
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Sitar

Příspěvek od mira »

Uvědoměle ulehčují rodinnému rozpočtu
a snaží se vykrmit si vychrtlého otce.
Všeho s mírou.
Odpovědět