Sitar

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Sitar

Příspěvek od mira »

Nemá slov. :o
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Sitar

Příspěvek od veri »

mira píše:Nemá slov. :o
jak vis? :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

veri píše:jardooo, tak co bedynka a havajsky talir? ohlasy od vitariana prosiiiim :mrgreen:
Možná tak od vitariána teoretika.

Bedýnka dobrá a havajský talíř rovněž, tentokrát jsem ho dal najednou ke snídani, zbyl jenom jeden "zákusek", ovšem ten český stále drží prvenství. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Sitar

Příspěvek od veri »

dekuji :) ceskeho se tedy budeme drzet :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Jednu dobu už jsem po šesté večerní nejedl, avšak poslední dobou se neskutečně přežírám. Sice po osmé už nejím, ale třeba ještě teď se cítím nepříjemně nacpaný. Bramborová polévka, brambory, kopec zeleniny, zelňáčky, brokolice a mrkev na páře, pak domácí štrůdl a možná ještě něco. Když vás pak čtu, je mi jasný, že je to cesta necesta, ale jsem sláb. Potřeboval bych pravidelné jedničky, ale jsem sláb. Ideálně jíst dvakrát denně, třeba v 11 a pak v pět, ale jsem sláb. Kolem dokola se vyskytuje tolik lákadel.

Dobrou noc.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sitar

Příspěvek od Fiona »

ale jsem sláb
Chyba mantry :!:
Furt jsi silny jako lev, jen momentalne prochazis fazi moralniho odlivu ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Dnes se, co se týče krmi, docela zadařilo. V podstatě dvě jídla, dopolední převážně ovocné. Odpolední vařeno zeleninové, i když do polosyta to teda nebylo.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Sitar

Příspěvek od mira »

Polosytá polopenze.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Zkusím tedy nějaká ta novoroční předsevzetí na rok 2010:

Půstové: min. 14 jedniček a jedna trojka
Cvičící: min. 7 000 shybů a 14 000 kliků
Běhací: min. 294 km
Roztahovací: do konce roku zvládnout provaz
Trestací: max. 7 fyzických trestů pro dvojčata dohromady, Barunku už fyzicky netrestám, je to velká (skoro 8 let) holka
Tajné: to sem psát nebudu
Lingvistické: zapracovat na anglině

Jo, to vypadá dobře.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Sitar

Příspěvek od Rarach »

Sitar píše:Zkusím tedy nějaká ta novoroční předsevzetí na rok 2010
Teda tak to klobouk dolů. Kdybych měla napsat nějaké pro sebe, tak se držím leda toho, že zapracuji na své španělštině :lol:
Zbytek obstojně sabotuju (:-)
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sitar

Příspěvek od Renáta »

Od koľkých rokov už netreba deti fyzicky trestať? To na to je nejaká hranica? Prečítaj si Prekopovu a jej terapiu objatím, tá sa mi páči a aj ju mám vyskúšanú. Fakt funguje. Bitka PMN nefunguje.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Sitar

Příspěvek od Rarach »

Terapie objetím - to se mi líbí!!!

Ale když vidím dnešní mládež, tak se držím hesla: škoda rány, která padne vedle! Z vlastní zkušenosti učitelky (která mi vydržela asi dva a půl měsíce) musím soudit, že někdy jde ve škole vážně o život.

To holt většině za mlada zaručeně chyběla tahle objímací terapie a pak vyrostly v takovéhle výrostky...jinak si to vážně nedovedu vysvětlit :D
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Renáta píše:Od koľkých rokov už netreba deti fyzicky trestať? To na to je nejaká hranica? Prečítaj si Prekopovu a jej terapiu objatím, tá sa mi páči a aj ju mám vyskúšanú. Fakt funguje. Bitka PMN nefunguje.
Moje hranice je 6 let, pak už to je kontraproduktivní. Ono do té doby to dlouhodobě taky nic nevyřeší, ale jako hašení problému to funguje. Vnitřně s tím mám samozřejmě pak problém, ale to už je jiná kapitola.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Renáta píše:Od koľkých rokov už netreba deti fyzicky trestať? To na to je nejaká hranica? Prečítaj si Prekopovu a jej terapiu objatím, tá sa mi páči a aj ju mám vyskúšanú. Fakt funguje. Bitka PMN nefunguje.
Ještě doplnění. Byli jsme minulý týden na horách a děcka tam měla volnější spací režim. Chodili do postele kolem desáté a kolem jedenácté se zhasínalo. Pak následovalo několikrát že mají žízeň, pak že musí na záchod atd. Kolem půl dvanácté už jsem to nevydržel a odnesl to David, dostal pár citelných na zadek a byl klid. Bylo mi to moc líto, zvlášť když sem se pak dozvěděl, že mi ještě běžel dát pusu na dobrou noc, ale to je život. Knížky a teorie jsou hezká věc, ovšem praxe je holt trochu jinde.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Sitar

Příspěvek od dgm »

Jj, pamatuj si, ze kdyz trestas svoje dite, tak to nejvic boli tebe... tak prestan uplne :wink:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sitar

Příspěvek od Sumicka »

Taky zastávám teorii škora rány, která padne vedle. Někdy je to efektivnější a účinější než půl hodiny domlouvání a vysvětlování. Učím už 10 let - no comment. :roll:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sitar

Příspěvek od Renáta »

Skúsila som tú teóriu v praxi a funguje. Inak sa držím už v starom roku novoročného predsavzatia. Len mi je ľúto, že biješ svoje deti.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Renáta píše:Skúsila som tú teóriu v praxi a funguje. Inak sa držím už v starom roku novoročného predsavzatia. Len mi je ľúto, že biješ svoje deti.
By mě zajímalo, jestli existuje rodič, co nikdy neuhodil své dítě. Kromě Boha, pochopitelně.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sitar

Příspěvek od Renáta »

Nakoľko som tiež zlyhávala a riešila som sem-tam záležitosti jednou "poučnou" a tiež ma to vždy mrzelo, tak som hľadala a našla tú terapiu objatím. Prvýkrát to bol naozaj boj, to liečivé objatie - syna vtedy držal muž, trvalo cca hodinu, kým sa mu "rozpustil" v náručí. Predchádzal tomu zlostný záchvat syna, keď by väčšina rodičov zmastila decko ako žito. Bol to krásny zážitok. To tá výchovná po prdeli nikdy takým zážitkom nebola.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Představa, že držím hodinu vztekající se dítě v láskyplném objetí je poněkud bizarní, ale proč ne. Předně, objetí nebo nářez, to už je jedno, poněvadž je to pouze řešení následku, nikoliv příčiny. To máš jako s nemocí a léčením. Ideálně by ke zlobení/nemoci vůbec nemělo dojít. Spíš by to chtělo nastavit tak, aby dítě "nezlobilo". A teď už se dostáváme k samotnému zlobení. Co je to vlastně? Něco, co se nám nelíbí, protože jsme byli tak zformovaní, že tohle a tohle se nemá. Prostě žijeme v nepřirozeném prostředí a vztazích, tak i naše chování je pak nepřirozené. Stranou od přírody, v neosobních zrychlených městech a degenerovaných vesnicích, kde nemáme čas sami na sebe, natož pak na naše děti.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sitar

Příspěvek od Renáta »

Nuž, ja v tom predsa len vidím určitý rozdiel, či ťa niekto objíme alebo zmláti :wink: Ale možno sa mýlim.
Prečítaj si tú Prekopovú - nájdeš odpovede na viacero otázok.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Renáta píše:Nuž, ja v tom predsa len vidím určitý rozdiel, či ťa niekto objíme alebo zmláti :wink: Ale možno sa mýlim.
Prečítaj si tú Prekopovú - nájdeš odpovede na viacero otázok.
Ale samozřejmě, že určitý rozdíl tam je, to je přece jasné jak facka! ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Sitar

Příspěvek od Rarach »

Děti jsou nejlepšími "lidmi" v tomhle světě! A to až do té doby, dokud je nezkazíme našimi stupidními standardy, zákony a pravidly, která tahle "dokonalá" země nabízí...!!! Pokud se tak stane, děti se brání a brání se právě svou neposlušností. Nechtějí pravidla, nechtějí normy, že tak a tak se něco má a tak a tak se něco nemá! Chtějí si žít podle svého, svobodně.

Tím, že děti "zlobí", tím pouze vychází najevo jejich přání osvobodit se od vnějšího řízení. Rozhodně to nedělají schválně a rozhodně tím nechtějí nikomu ublížit!

Děti jsou nejsvobodnější cca do 4 let, pak už jen vyjímečně. Pak už jsou z nich normální "lidé" této podivné struktury, kteří vyrostou a budou mít další skvělé děti, které opět "zkazí"...a tak to půjde pořád dál, dokud si někdo konečně neuvědomí, jakou katastrofu páchá...

Aj, to je ale pozitivní příspěvěk na Nový rok :lol:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Rarach píše:Děti jsou nejlepšími "lidmi" v tomhle světě! A to až do té doby, dokud je nezkazíme našimi stupidními standardy, zákony a pravidly, která tahle "dokonalá" země nabízí...!!! Pokud se tak stane, děti se brání a brání se právě svou neposlušností. Nechtějí pravidla, nechtějí normy, že tak a tak se něco má a tak a tak se něco nemá! Chtějí si žít podle svého, svobodně.

Tím, že děti "zlobí", tím pouze vychází najevo jejich přání osvobodit se od vnějšího řízení. Rozhodně to nedělají schválně a rozhodně tím nechtějí nikomu ublížit!

Děti jsou nejsvobodnější cca do 4 let, pak už jen vyjímečně. Pak už jsou z nich normální "lidé" této podivné struktury, kteří vyrostou a budou mít další skvělé děti, které opět "zkazí"...a tak to půjde pořád dál, dokud si někdo konečně neuvědomí, jakou katastrofu páchá...

Aj, to je ale pozitivní příspěvěk na Nový rok :lol:
Věřím, že z toho půjde ještě nějak vybruslit, že se to nějak srovná, ale v této době a ve velkém městě to půjde těžko.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sitar

Příspěvek od Renáta »

Sitar, ak chceš, tak mi pošli tvoju mailovú adresu - rada ti pošlem jeden článok s názvom Etnopediatria - múdrosť z pralesa, ktorý som nedávno redigovala. Stojí za prečítanie. Nechcem ho sem vešať, lebo je dosť dlhý... i keď, možno by stál za samostatné vlákno. Určite by zaujal veľa rodičov. A nielen ich. Čo myslíš, mám to spraviť tak?
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Sitar

Příspěvek od dgm »

Uz jsem psala driv, ze chodim na jedno uzavrene forum, takze nema cenu sem neco kopirovat, protoze by si to ostatni prispevovatele odtamtud neprali... ale meli byste videt ty debaty, to jsou pohledy na zivot, to opravdu jenom lapam po dechu, jak moc je to vsechno pravdive a zpetne si davam do souvislosti svoje materske chyby a udajne "zlobeni". Njn, jednou na to prijde kazdy, nekdo jeste pred tim, nez uhodi, nekdo tesne po a nekdo az treba na konci sve cesty, ale verim tomu, ze urcite kazdy. Napada me treba Sarik, ta holka, mladoucka, je opravdu velice moudra a bylo by pro nas vsechny zde jenom fajn, kdyby mela vic casu a neco k tomu napsala... Je jeste jedno forum, kam chodim, www.slepicarna.cz, tam se taky pise a diskutuje hodne o vychove, to by te, Sitare, mohlo taky trochu nasmerovat... ale jak pisu, tak proti tomu vyse nejmenovanemu foru je to jenom slaby cajicek...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Uvidíme na konci roku, až budu bilancovat ty předsevzetí, jo? Každopádně díky za názory, jsou vždy inspirující.

Dnes půst a za chvíli běh (asi 2 km), dokud mám ještě sílu.

Odpoledne se mi vrátí rodinka, tak mi tu skončí velká pohoda, ale těším se.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sitar

Příspěvek od Fiona »

Hehe, beh pri pustu, taky jedna z mych oblibenych treningovych zkratek :) Nejlepsi trenink na to stadium po 30. km maratonu, aniz by sis predtim musel poctive odklusat tech 30 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Ráno jsem byl slabej jako moucha, sotva jsem vylezl z postele. Asi jak už jsem dlouho nepůstoval. Hned jsem se vrhl na domácí hrušky, ještě jich tak kilo dvě zbývá.

Zase mě vytočil David, když se odmítal umýt, ale ovládl jsem se a nářez nedostal. Nevím, nevím, jak tohle zvládnu. Jinak byly děti moc hodné, hezky uklízely, byli jsme se koulovat a pak ještě u babičky pro nějaké dárky od Ježíška. K večeři byl šopák a můj chléb s pomazánkou, přičemž Eliška si dala jen ten salát, holčička moje.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Sitar

Příspěvek od dgm »

Jenom poznamka, dnes bylo na CT2 vecer nejake pasmo o vychove a jeden z prispevku byl dokument s p. Prekopovou. Bohuzel jsem to prosvihla, ale snad to nekdy opakuji??
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Sitar

Příspěvek od dgm »

Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Díky moc, knížku znám, ale nečetl jsem ji. Kouknu na to a dám vědět.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Jak jsme byli na Vánoce v té roubence s parohama a kamnama na dřevo a uhlí a přímotopama na elektriku, tak kousek od ní byl nejenom ranč, ale i klasickej komunistickej kravín v dost špatným stavu. Nebylo to příjemné místo pro lidi a pro krávy už vůbec ne. Krmení dostávaly asi dost, ale nemohly si ani pořádně lehnout, jak měly krátké úvazky. Hygiena taky nic moc. Jednalo se o dojnice. Vemena měly neuvěřitelně obrovská. Celej život přikurtovaný na jednom místě bez slunce a trávy, bez pořádný podestýlky, teda kromě času na dojení. Právě když jsme tam byli, narodilo se tele, které bylo bezodkladně odebráno matce a umístěno ven na mráz pod malý plastový přístřešek se slamněnou podestýlkou. Mlezivo a pak snad i část mateřského mléka mělo dostávat v nějaké nádobě. Za nějaký čas do teletína na vykrmení a pak nejspíš na porážku.

Teď ještě půjdu se psama a pak si přečtu něco hezkého, mám rozečteno Muž, který chtěl být šťastný, tak to snad pomůže zahnat ty chmurné myšlenky.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Sitar

Příspěvek od mira »

Takové krávolágry jsou tu skoro v každé vsi. Chudák tur.
Ta kniha možná moc vesele nedopadne, podle názvu. V útlém věku jsem usínal
u gramofonových desek s pohádkami. Nejraději sme s bratrem měli tu o šťastném
princi od Oskara Wildea.
Všeho s mírou.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sitar

Příspěvek od Pavluška »

ty telata, to je peklo - skoro všude, kde jsou krávy na mlíko.
Ale myslím, že to co jsi viděl ohledně dojnic, není celý rok stejný. Určitě nejsou ty krávy uvázaný celý rok. To už se dnes nevidí (aspoň já neviděla). Od jara do podzima se vyháněj na pastvu. Ptal ses, jak je to mimo zimu?
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Sitar

Příspěvek od mira »

Zlatý voči. Z nedostatku lidí a asi i pasebních ploch, které už nepatří státu
a z pohodlnosti, jsou zavřeni neprávem nazývaní dobytkové, to jsou spíš lidi,
celoročně uvnitř svých útrpen. V jedné farmě tady nedaleko vím, že to tak je.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Pavluška píše:ty telata, to je peklo - skoro všude, kde jsou krávy na mlíko.
Ale myslím, že to co jsi viděl ohledně dojnic, není celý rok stejný. Určitě nejsou ty krávy uvázaný celý rok. To už se dnes nevidí (aspoň já neviděla). Od jara do podzima se vyháněj na pastvu. Ptal ses, jak je to mimo zimu?
Ptal jsem se člověka, jemuž patří pozemky okolo a prý je to po celý rok stejné. Mimochodem, chová na svých pastvinách to chlupaté plemeno krav s velkými rohy, prý kvůli státním dotacím.

Miro, ta kniha je moc příjemná, rozhodně doporučuji, byť to ještě nemám dočtené.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

U S.arika v deníčku se řeší mrkvový salát a to mi připomnělo dnešní prohlášení naší skoro osmileté Báry. Nastrouhal jsem 4 mrkve, 4 jablka, přidal šťávu z půlky citrónu a něco agávového sirupu. Je to nejoblíbenější Barčin salát a dnes při jeho konzumaci prohlásila, že je to lepší než bonbón.

Jinak dnešek byl parádní a ukázkový. Zapřáhli jsme boby za velkou kníračku Johanku a děti i psi se moc nasmáli a vydováděli. Bylo to na zamrzlé nádrži, takže to pro psíka nebylo ani moc náročné.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sitar

Příspěvek od Pavluška »

Sitar píše:
Pavluška píše:ty telata, to je peklo - skoro všude, kde jsou krávy na mlíko.
Ale myslím, že to co jsi viděl ohledně dojnic, není celý rok stejný. Určitě nejsou ty krávy uvázaný celý rok. To už se dnes nevidí (aspoň já neviděla). Od jara do podzima se vyháněj na pastvu. Ptal ses, jak je to mimo zimu?
Ptal jsem se člověka, jemuž patří pozemky okolo a prý je to po celý rok stejné. Mimochodem, chová na svých pastvinách to chlupaté plemeno krav s velkými rohy, prý kvůli státním dotacím.
je, tak reaguju až teď. Děs. To se už jen tak nevidí, aby ani v létě nevyhnali krávy ven. :(
No jo, státu mlíko stačí až až... ten skotskej skot je krásnej, hlavně rozčepířená telata. :)

Strouhanou mrkev taky můžu. :P
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sitar

Příspěvek od Panda »

Pavluška píše:Strouhanou mrkev taky můžu. :P
Nám še špatními žubi uš ani nič jiného nežbívá :cry:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Samira mě inspirovala, tak jsem dnes zakoupil dva větší květináče a tři malé, pro rodiče i děti.

Nik zasadila citrón, já 3 litchi, Bára jablko, David kiwi a Eliška žlutý meloun. Co vykoukne nejdřív?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sitar

Příspěvek od Samira »

:)
To je mileee.
Aj vy ste tu vsetci pre mna inspiraciou.

V jednom mojom kvetinaci vyrasta mango. To je divadlo! Ako keby sa mimozemstan vyhrabaval z hliny. Najskor taka ruka, potom to rozvinulo prsty, opieralo sa to o povrch zeme, tak som nevedela, ci to chce byt koren a opatovne sa to zahrabe, alebo buduca korunka stromceku. A budu to asi listocky, lebo dnes mimozemstan zacal ruku ukazovat do neba :)

Litchi je neskutocne krasna, povabna minirastlinka, taka neznucka slecinka na vychadzke. Musim vyhrabat fotak!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Meloun vykouknul jako první, ostatní zatím nic. Barunka zasadila jablko.

Kde udělal stvořitel nebo příroda chybu, že dovolila vzniku tak zvrhlého tvora jako je člověk? Všechna ta zvěrstva, co se dějí dnes a denně po celém světě, vždyť to je neomluvitelné.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Sitar

Příspěvek od culka »

Ale prosim ta. A co ten prijemny pocit, ked niekomu pomozes. Nie vsetci robia zverstva.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sitar

Příspěvek od Samira »

Ja Sitarovi rozumiem. Casto mam podobne myslienky, ze bez ludstva by tu bol raj. Ale verim, ze kazda spinavost, co clovek spravi, sa skor ci neskor vrati.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sitar

Příspěvek od Fiona »

Samira píše:Casto mam podobne myslienky, ze bez ludstva by tu bol raj. Ale verim, ze kazda spinavost, co clovek spravi, sa skor ci neskor vrati.
Tak to bezpochyby, akorat me to zrovna moc neutesuje :oops: Spis si kladu otazku, jestli se da nejak vratit ten raj...

Ovsem zaujala me myslenka Mika Reynoldse (Garbage warrior), ktera ho napadla v jakemsi extatickem stavu, pote co vymyslel dokonale self-sustainable (netusim jak to rict cesky :roll: ) dum, co nespotrebovava zadnou energii, nespini a naopak dodava cloveku vse co potrebuje... Kdyz si uvedomil ze je vlastne uplne svobodny, nezatezovan ucty a jinym balastem, ze jednoduse zije...

"Lidsky potencial je neco neuveritelneho. Kdybychom namisto nenazranosti a vymysleni dalsich a dalsich nesmyslu co si pak vsugerujeme ze potrebujeme zamerili svou energii tim spravnym smerem, a vyuzili vsechen svuj potencial, do par let by na zemi zavladl raj... Zadne zvire nema takovou moc." (parafraze)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

culka píše:Ale prosim ta. A co ten prijemny pocit, ked niekomu pomozes. Nie vsetci robia zverstva.
Mě hrozně pobouřil ten dokument o křesťanských misionářích v Laosu a Thajsku. Nebo to spíš byla poslední kapka. Tohle se musí trestat, neodkladně, aby ostatní viděli.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sitar

Příspěvek od Samira »

Fiona píše:...
Ovsem zaujala me myslenka Mika Reynoldse...
...Kdybychom namisto nenazranosti a vymysleni dalsich a dalsich nesmyslu co si pak vsugerujeme ze potrebujeme zamerili svou energii tim spravnym smerem, a vyuzili vsechen svuj potencial, do par let by na zemi zavladl raj... Zadne zvire nema takovou moc." (parafraze)
Fionka, presne toto sa snazim vo svojom zivote, obcas sa mi dari, obcas menej. Ale neviem si predstavit, ako preprogramovat mozgy ludi okolo mna, pre ktorych je vrchol blaha a spolocenskych udalosti navsteva hypermarketu a McDonalda :(
Baby si kupuju furt nejake handry na seba, zurivo obmienaju nabytok, kupuju len balene polotovary, do deciek rvu keksy a kolu... Som skepticka.
Ale neoplati sa mysliet pochmurne, tesim sa z toho, ze aspon na tomto webe som nadabila na rozumnych ludi, necitim sa tak sama :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sitar

Příspěvek od Renáta »

Samira píše: Baby si kupuju furt nejake handry na seba, zurivo obmienaju nabytok, kupuju len balene polotovary, do deciek rvu keksy a kolu... Som skepticka.
Samira, mňa veľmi potešilo v piatok, keď mi môj 18-ročný syn predstavil svoju lásku a úplne mi odľahlo, že to nie je našminkovaná umelina, ale úplne normálne milé dievča. Dokonca nemala ani kratulinkú bundu s holými krížami, ale jednoduchý kabátik nad kolená. Veľmi jej to slušalo.
Odpovědět