Xionov Pôstny Log

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Dneska rano slinny test na kandidu. Negativny. Vsetky sliny ostali plavat, neoddelilo sa ani jedno vlakno. Pred pol rokom, ked som si ho robil 7 dni po sebe, kazdy den vysiel pozitivne, zo slin priam padali biele vlakna.
Testoval som po dlhom case svoju poslednu a najlakavejsiu nerest zo sladkosti, Marlenku. Ziaden vacsi pozitok pri jedeni, chybal tam taky naplnajuci pocit, ktory predtym bol. Skusal som aj vacsie mnozstvo, ako za starych casov, ale viacmenej tlacenie nasilu, v neskorsich sustach som dokonca citil synteticku chut, ktora ma vobec neuspokojovala, a mal som pocit, akoby som kusal do sladkej peny. Zjavne vycisteny jazyk radsej ovocie ako synteticke fujtable.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Ano, právě tak mi "chutnala" Marlenka už druhý den užívání MMS. V mém případě jde ale zatím asi jen o dočasný výsledek, ještě není vyhráno. Ale fakt byla hnusná že? :)

Dříve jsem dávala i 3/4 dortu naráz s potěšením...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Xion píše:8-10 kvapiek asi v poldeci vody.
Povlak to dalo dole za 5 dni, uz tam ostal iba naznak, ktory vidi len orlie oko, aj to v dobrom svetle.
Tak to bych řekla, že máme podobnou koncentraci, díky.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

s.arik píše:Ano, právě tak mi "chutnala" Marlenka už druhý den užívání MMS. V mém případě jde ale zatím asi jen o dočasný výsledek, ještě není vyhráno. Ale fakt byla hnusná že? :)

Dříve jsem dávala i 3/4 dortu naráz s potěšením...
Absolutne som si to uvedomil, ze fakt, bola hnusna. Vtedy mi doslo, ze jest to ma lakala cista zavislost, nejaka demonicka sila, ktora davala mozgu prijemne podnety namiesto zlych, pri tej istej chuti. Tie zmizli a zjavne tam nemali byt. Ja myslim, ze to bolo podchytenie parazitom.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Marci »

Xione mam na tebe prosbu.Rada bych vyladila orechove mleko do takove chuti ,aby byla pokud mozno co nejvice neutralni.Ty jsi sikovny vyzkumnik a zaroven kuchar,mohl bys me prosim poradit jak na to?
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Maria, bohuzial, v tomto ti neporadim. Orechove mlieko si robim sposobom, ze prihodim zopar mandi, sln. semien, alebo paraorech, do Angel Juiceru, ked odstavujem mrkvu-cviklu-zeler, inak orechy ani semena vacsinou nejem. Raz za cas (asi 2 tyzdne) si spravim specialne orechove mlieko, teda v mixery, ale to robim len kvoli vyzivnym latkam, takze chut vobec neriesim.
Podla mna najlepsie to chuti v mrkvovej stave, teda nepridavat ziadnu vodu, miesat to v mrkvovej stave.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Xion, tak jsem právě přečetla celý tvůj deník a klobouk dolů, na to, v jakém obtížném stavu si asi byl, jsi udělala hrozně moc, a máš vytrvalost.

Protože jsem až dnes viděla první fotku původního stavu zubů, odvolávám svou slepotu a výsledek považuju fakt za úžasný! Teď nechápu, jak jsem si mohla prvně nevšimnout, možná proto, že já mám plak/kámen jakoby po celé polovině zubů od dásní, žádný takový úzký lem, takže jsem koukala na barevné změny celého zubu a úzkého lemu u dásní jsem si nevšimla.
Xion píše: Mam rovnaky nazor, na astralnych a fyzickych parazitov. Tie fyzicke su len taki posluhovaci astralneho. Ten astralny je ovela horsi, a infikuje mysel. Zije z negativnych emocii, takze nastavuje myslienky tak, aby ich produkovali, a produkovali co najmenej pozitivnych, hlavne lasky. Ked sa pozries vsade naokol, ludia su nimi maximalne infikovani, a stale sa to zhorsuje. Je to neviditelny rozklad zvnutra. Ti fyzicki sa tam skutocne dostanu az po tom astralnom. Ale, z astralnym sa bojuje tazko a dlhodobo. Cistit svoje vnutro, to je velmi zdlhava zalezitost. Rovnako, cistit sa od fyzickych parazitov je dlhodoby a neprijemny proces (hladovky), ale v tomto mozeme pouzit pomocky. Urcite su aj rovnako efektivne veci ako MMS aj na astralneho parazita, avsak, nevieme o nich, pretoze nasa materialna spolocnost sa na take veci nezameriava.
Dovolila jsem si zatučnit, co chci komentovat...já o jedné metodě vím a už rok ji používám. Pomáhá mi rozvíjet "soucit a moudrost", vyřešila jsem si vztahy, především jsem se dokázala rozejít bez jakéhokoliv plivání špíny na ex, i když by se leckdo v mé situaci cítil řádně ukřivděně až "týrán" (osm let pekla a neschopnosti odejít), pomohlo mi to pochopit, že lidé ubližují sobě i druhým jen a pouze z nevědomosti - všechny bytosti chtějí být šťastné, jenom z nevědomosti dělají věci, které je šťastnými nečiní a ubližují okolí....i jim samým. Takže i když mi někdo velmi hodně ublížil, dokážu mít ten soucit a vidět, jak ubližuje vlastně jen sám sobě, protože se mu podle zákona karmy stejně všechno vrátí.
Mysl očišťuje od nahromaděných špatných dojmů (z minulých činů, slov a myšlenek) velice efektivně mj. meditace na Diamantovou mysl, a další techniky buddhismu diamantové cesty (hlava linie je Karmapa), ale na téměř vše je třeba mít útočiště a lung od kvalifikovaného lamy, to píšu jen tak pro úplnost, aby se do toho někdo nepustil sám s nějakým pokoutným textem z internetu...

Veškerá náboženská propaganda se mi hnusí, ale když se nestydím někde napsat, že mi pomohlo MMS nebo jiný preparát, proč tajit, že mám fantastické výsledky s nějakou metodou, která transformuje mysl. Chtěla jsem tím jen říct, že nejen při očistě těla, ale i při očistě duše můžeme jít rychle nebo pomalu. Ne že by pomalu bylo špatně, ale já chci rychle. Potřebovala jsem okamžitou pomůcku, vysvětlení, jak nahlížet na mé psychické trable a jak je řešit...musela jsem se rozvést rychle a čistě, aby nebyla poznamenaná i dcerka... metody BDC řeší tyhle věci skvěle. Herxheimera mysli též nemohu popřít (:-) ale výsledky jsou, a veliké.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Beruška »

s.arik píše:
Xion píše: Mam rovnaky nazor, na astralnych a fyzickych parazitov. Tie fyzicke su len taki posluhovaci astralneho. Ten astralny je ovela horsi, a infikuje mysel. Zije z negativnych emocii, takze nastavuje myslienky tak, aby ich produkovali, a produkovali co najmenej pozitivnych, hlavne lasky. Ked sa pozries vsade naokol, ludia su nimi maximalne infikovani, a stale sa to zhorsuje. Je to neviditelny rozklad zvnutra. Ti fyzicki sa tam skutocne dostanu az po tom astralnom. Ale, z astralnym sa bojuje tazko a dlhodobo. Cistit svoje vnutro, to je velmi zdlhava zalezitost. Rovnako, cistit sa od fyzickych parazitov je dlhodoby a neprijemny proces (hladovky), ale v tomto mozeme pouzit pomocky. Urcite su aj rovnako efektivne veci ako MMS aj na astralneho parazita, avsak, nevieme o nich, pretoze nasa materialna spolocnost sa na take veci nezameriava.
Dovolila jsem si zatučnit, co chci komentovat...já o jedné metodě vím a už rok ji používám. Pomáhá mi rozvíjet "soucit a moudrost", vyřešila jsem si vztahy, .... pomohlo mi to pochopit, že lidé ubližují sobě i druhým jen a pouze z nevědomosti - všechny bytosti chtějí být šťastné, jenom z nevědomosti dělají věci, které je šťastnými nečiní a ubližují okolí....i jim samým. Takže i když mi někdo velmi hodně ublížil, dokážu mít ten soucit a vidět, jak ubližuje vlastně jen sám sobě....


Pěkně o tom mluví i J. A. Komenský: (Obecná porada o nápravě věcí lidských)

....Vím totiž, že nikdo nechybuje, protože chce (ostatně proč by chtěl), vím, že nemoci se mírněji léčí správnou životosprávou než silnými léky, vím, že s temnotami není třeba podstoupit žádný zvláštní zápas, přinese-li se světlo, protože ustoupí samy sebou....

Učit znamená vést od věci známé k neznámé, a vést znamená činnost mírnou, a ne násilnou, plnou lásky a ne nenávisti.

Když totiž někoho chci vést, nehoním ho, nestrkám ho, neválím s ním po zemi a necloumám jím, nýbrž vezmu ho jemně za ruku a jdu s ním nebo na volné cestě kráčím před ním a lákám ho, aby šel za mnou...
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Sarik, dakujem za prispevok. O transformacii mysle hovoria aj Toletkovia, od ktorych som sa vlastneo astralnom parazitovi dozvedel, a detekoval som ho vo vlastnej mysli, aj v mysliach ostatnych. Akoby mysel svojim fungovanim mohla zivit energeticke procesy, ktore su pre bytost a spolocnost paraziticke, pochopitelne, jedinym sposobom ako ich odtial dostat, je transformacia mysle. Je to velmi komplikovana zalezitost, lebo je to prepojene s emociami. Treba ocistit emocie, to je asi dosledkom transformacie mysli. Ale mozno to funguje aj naopak, ak sa clovek snazi ocistit emocie, tlaci ho to do transformacie mysli, kedze citi, ze iste veci v mysli mu vyvolavaju presne tie emocne stavy, od ktorych sa chce cistit.

Ja som sa teraz dlhsiu dobu zameral na fyzicku ocistu tela, pretoze to ma skutocne brzdilo, no uz v sebe citim, ze stacilo a zacina ma to opat tahat na psychicke, mentalne, emocne a duchovne zalezitosti. Takze oprasievam znovu toltecku literaturu, tentoraz s ovela vacsim poznanim, chcem hlbsie nazriet do etikoterapie, a velmi rad sa dozviem aj o inych veciach, ktore ludom pomohli. Diky za BDC.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Souhlasím, jen BDC nemluví o parazitech a démonech (teda taky má podobné pojmy, ale neklade se na ně takový důraz...).

Použitím slova parazit, ďábel, démon a podobně může dojít k nesprávnému pochopení (ačkoliv to určitě není tvůj případ), že člověk pak vidí svého "nepřítele" a chce s něčím/někým bojovat. Já to vidím prostě tak, že nic démonického odděleného ode mne neexistuje, všechno je jediná nekonečná mysl, enní nutné s ničím bojovat a mým úkolem tady je naučit se zvládat rušivé emoce - ne potlačit, ale transformovat v moudrost a soucit. Při meditaci nebo u klávesnice to jde jedna báseň :lol: v kritických momentech běžného života je to obtížné, člověk znovu a znovu sklouzává do navyklého myšlení, ale lepší se to.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Beruška píše: Pěkně o tom mluví i J. A. Komenský: (Obecná porada o nápravě věcí lidských)

....Vím totiž, že nikdo nechybuje, protože chce (ostatně proč by chtěl), vím, že nemoci se mírněji léčí správnou životosprávou než silnými léky, vím, že s temnotami není třeba podstoupit žádný zvláštní zápas, přinese-li se světlo, protože ustoupí samy sebou....

Ano, ano, ano, to je přesně ono. Nebojuj s temnotou, ale zapal si svíčku :)
A přesně proto, že Komenský má tuhle moudrost, je schopen cítit i soucit (křesťané tomu tedy říkají láska), který je nejlepším lékem proti hněvu a jiným rušivým emocím, jež mají za následek naše hrubé myšlenky, slova a činy...a těžké karmické důsledky. Pak v takovém stavu prostě člověk necítí hněv, ani když ho někdo bije. Ježíš radí nastavit druhou tvář, buddhističtí lamové radí: braň se a konej prakticky tak, abys ochránil sebe a rodinu, ale nečiň tak s hněvem.

No zdejší buddhistický výstup bych před večerní procházkou se psem zakončila jednou z nejhezčích metod, která je použitelná pro kohokoliv - dobrá přání. Osobně každý den pomyslím na všechny, kteří mi ublížili nebo pomohli, a uvědomím si, že všichni chtějí dosáhnout štěstí. Jen ne vždy ví/chápou, jak na to. Proto jim přeju, aby dosáhli štěstí, přeju jim běžné radosti, peníze, uznání, lásku, zdraví, hlavně jim přeji, aby dosáhli co nejvyšší duchovní realizace, která je prostě zdrojem poznání a absolutního štěstí. Tato denní přání mi dříve než za rok rozpustila letitou nenávist, velmi mi odlehčila. Pro mne je to ta nejpraktičtější filosofie, žádná abstraktní víra. Jsi, na co myslíš. Kdo myslí s láskou...a tak :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

s.arik píše: No zdejší buddhistický výstup bych před večerní procházkou se psem zakončila jednou z nejhezčích metod, která je použitelná pro kohokoliv - dobrá přání. Osobně každý den pomyslím na všechny, kteří mi ublížili nebo pomohli, a uvědomím si, že všichni chtějí dosáhnout štěstí. Jen ne vždy ví/chápou, jak na to. Proto jim přeju, aby dosáhli štěstí, přeju jim běžné radosti, peníze, uznání, lásku, zdraví, hlavně jim přeji, aby dosáhli co nejvyšší duchovní realizace, která je prostě zdrojem poznání a absolutního štěstí. Tato denní přání mi dříve než za rok rozpustila letitou nenávist, velmi mi odlehčila. Pro mne je to ta nejpraktičtější filosofie, žádná abstraktní víra. Jsi, na co myslíš. Kdo myslí s láskou...a tak :)
Velmi pekne. Odpustenie je v zivote velmi dolezite, je to jeden zo zakladnych kamenov ako sa dostat ku stastiu. A hlavne sa treba naucit odpustat aj sebe.
s.arik píše: Ano, ano, ano, to je přesně ono. Nebojuj s temnotou, ale zapal si svíčku :)
To je tiez velmi pekna mudrost. S poznanim sa zapali sviecka, bez poznania sa bojuje s temnotou.
Velmi pekny priklad je ta nasa kandida. Bez poznania z depresivnych stavov obvinujes druhych, alebo samu seba, aj z toho, ze neodolas sladkostiam, ale s poznanim sa zamerias na boj s kandidou, respektive, ukludnis ju.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Jo, myslím, že je v jisté fázi potřebné kandidu hubit, ale dělat to bez hněvu. A hlavně neklást důraz na to, jak to usmrcuje jednu po druhé, ale zabývat se vybudováním správného postoje a stravovacích návyků.....a vyplnit to volné místo po žrádle.

Čím budu zaměstnávat svůj mozek, když už nebudu myslet neustále na čokoládu? >:-)

Jasněže celý den kmitám kolem batolete a učení do školy a venčení psa...ale těch proluk je tam i tak hodně a najednou cítím takové vakuum, které chci zaplnit praxí (BDC), prostě nemeditovat a nepřemýšlet o světě dvě hodiny denně, ale třeba tři :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

s.arik píše:Čím budu zaměstnávat svůj mozek, když už nebudu myslet neustále na čokoládu? >:-)

Jasněže celý den kmitám kolem batolete a učení do školy a venčení psa...ale těch proluk je tam i tak hodně a najednou cítím takové vakuum, které chci zaplnit praxí (BDC), prostě nemeditovat a nepřemýšlet o světě dvě hodiny denně, ale třeba tři :)
Duchovnym pokrokom.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Sitar »

Zdar chlape, díky za odkaz na očistu jater ( http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1474 ), avšak nějak mi to tam nesedí:
- Od rána do 14 hodin pijte jen čistou vodu

12:00 - V poledne poslední jídlo bez tuku
Jak tomu mám prosím rozumět?

Ke Tvým zubům, výsledek vypadá impozantně, ale na můj vkus se toho dosáhlo moc rychle. Myslím, že kdybys používal nějaké agresivní bělící zubní pasty, vypadalo by to stejně.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Sitar píše:Zdar chlape, díky za odkaz na očistu jater ( http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1474 ), avšak nějak mi to tam nesedí:
- Od rána do 14 hodin pijte jen čistou vodu

12:00 - V poledne poslední jídlo bez tuku
Jak tomu mám prosím rozumět?
Pozri radsej Jardov postup, ten je lepsi. Dotycny tu myslel, ze sa asi nemaju pit nejake caje, nie drzat hladovka.
Najlepsie je pit jablcnu stavu a jest jablka, v 12:00 zjest poslednu davku jablk, o 14:00 sa poriadne zavodnit. Ale Jarda pise, ze zavodnit sa da az do 18:00.
Sitar píše:Ke Tvým zubům, výsledek vypadá impozantně, ale na můj vkus se toho dosáhlo moc rychle. Myslím, že kdybys používal nějaké agresivní bělící zubní pasty, vypadalo by to stejně.
Nemyslim, penazenka by bola vyrazne lahsia. :-)
K zubom sa vyjadrim az po konci kury, nemyslim, ze je to prilis rychle, skor si myslim, ze nas naucili, ze to musi ist velmi pomaly.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Xion píše: K zubom sa vyjadrim az po konci kury, nemyslim, ze je to prilis rychle, skor si myslim, ze nas naucili, ze to musi ist velmi pomaly.
Pro mne je teď stěžejní otázka, jestli se MMS "spokojí" s likvidací plaku, nebo se pustí i to samotné skloviny :evil: Jsem spíše nakloněna věřit Jardovi a jiným uživatelům, že je ok i dlouhodobé užívání, no ale ta kyselá chuť mě trochu vrtá hlavou (ačkoliv chápu, že kyselý nerovná se kyselinotvorný).

Úplně nejlepší by bylo pořídit si ty proužky na měření pH a zjistit, co dělá s pH ústní dutiny například po 30 a 60 minutách při stejné předchozí stravě MMS a Elmex >:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

s.arik píše:Pro mne je teď stěžejní otázka, jestli se MMS "spokojí" s likvidací plaku, nebo se pustí i to samotné skloviny :evil: Jsem spíše nakloněna věřit Jardovi a jiným uživatelům, že je ok i dlouhodobé užívání, no ale ta kyselá chuť mě trochu vrtá hlavou (ačkoliv chápu, že kyselý nerovná se kyselinotvorný).

Úplně nejlepší by bylo pořídit si ty proužky na měření pH a zjistit, co dělá s pH ústní dutiny například po 30 a 60 minutách při stejné předchozí stravě MMS a Elmex >:-)
pH MMS bude kvoli kyseline citronovej urcite nizke, a samotna kyselina citronova urcite na sklovinu dobra nieje. Ved preto sa to nema drhnut 5 minut, iba prebehnut minutu najjemnejsou kefkou. Dolezite je umyt si tym dasna, co odstrani virusy z dasien a tym padom zuby zacnu byt postupne silnejsie aj zvnutra.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od culka »

Xion, suhlasim so Sitarom, keby si pouzil bieliace zubne pasty a zacal zuby suchat 3 x denne a nie len raz alebo len obcas (to som vycitala s tvojich prispevkov), tak by to mohlo byt rovnake.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

culka píše:Xion, suhlasim so Sitarom, keby si pouzil bieliace zubne pasty a zacal zuby suchat 3 x denne a nie len raz alebo len obcas (to som vycitala s tvojich prispevkov), tak by to mohlo byt rovnake.
Neviem posudit, nad bieliacimi pastami som nikdy neuvazoval, ani ma mat biele zuby nikdy nelakalo. Jedine, co mi tam prekazalo bol povlak.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od culka »

Ono ani tak nejde o bieliace pasty ako o to castejsie umyvanie.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

culka píše:Ono ani tak nejde o bieliace pasty ako o to castejsie umyvanie.

jen bělící pasta je chemie, která tělu ničím nepomáhá, jediný pozitivní efekt je bělejší odstín a negativní přesně neznám.

kdežto MMS kromě odstranění plaku zabíjí patogeny a také - pokud bych měla věřit Jardovi, sama pH proužky nemám - vytváří zásadité prostředí, které je pro zuby prostě nezbytné, protože v kyselém se ze skloviny vylouhuje vápník...

Moc by mě zajímalo pH po Elmexu, já po něm extra příjemně v puse nemám. Možná to není pH, ale vadí mi nějaká chemikálie (i po několika hodinách), každopádně je mi to tak nepříjemné, že i před kauzou MMS jsem si čistila zuby jeden večer Elmexem a pak dva tři dny jen vodou...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Panda »

Bělení zubů se dělá peroxidem vodíku. Bělicí zubní pasty ho obsahují asi 0,1% a nejsou proto moc účinné oproti bělení u zubaře. Zase okysličování, stejně jako MMS či Savo. Nezajistí to bílé zuby ale navrácení jejich přirozené barvy (která nebývá bílá).
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Sitar »

Pozri radsej Jardov postup, ten je lepsi.
Ten je prosím kde? Jsem dost detailista, potřebuji jasný a přesný návod, jinak mě to naštve. ;-)
Nemyslim, penazenka by bola vyrazne lahsia. :-)
To je jasná věc.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Sitar píše:Ten je prosím kde? Jsem dost detailista, potřebuji jasný a přesný návod, jinak mě to naštve. ;-)
V pohode, to si jak Jarda, takze jeho postup Ta urcite uspokoji. ;-) http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Sarik mi vnukla myslienku trochu poexperimentovat, a vylepsit mrkvove salaty. Posledne mesiace to je u mna so zeleninou dost slabsie, a som si uvedomil, ze kombinaciu ako mrkva-cvikla-zeler vzdy hodim do odstavovaca a pijem to vo forme stavy. Jest to struhane vobec nemam chut. Fruitarian by ma samozrejme chvalil, ze pojedam same ovocie, akurat stale byt nalacno... este na to niesom celkom zvyknuty. Taky salat dokaze zasytit na dlhsiu dobu, pretoze dlhsie lezi v zaludku. Neviem preco, ale predtym ma to nikdy nenapadlo sa s tym trochu pohrat, pouzit trochu fantaziu, a tak som si vzdy robil mrkvove salaty bez chuti. Dnes som teda vyskusal 2 kombinacie:

1 stredna mrkva - stava z polky pomaranca, druha polka na male kocky, dopredu namocene bio hrozienka, a skorica, a zdibka sezamovych semienok. Chutilo to vyborne, a ta nahorklost cisteho mrkvoveho salatu sa premenila na prijemnu sladkastu. Potesilo ma to, lebo hned som zacitil, ze salatove dni sa vratili a konecne som nasiel ovozelove jedlo, ktore ma na 2 hodinky zasyti.

dalsia kombinacia:
1 stredna mrkva - stava z celeho pomaranca - pridana pomarancova duzina co ostala na lise - nastruhane jablko bez supky - hrozienka - trocha suseneho kokosu.
Tato kombinacia nebola az tak dobra ako prva, je to znama kombinacia mrkva-jablko, ale mne zatial nastruhane jablko v niecom nikdy nejak moc nesmakovalo. Ale celkovo mi to chutilo tiez moc, hlavne to bolo super stavnate.

Uz mi dozrievaju hrusky, tak sa tesim, az vyskusam kombinaciu od Sarik, mrkva-hruska- (+pomaranc/jablko)

Takisto som prebehol Vitakucharku a Surova Strava od Kentonovych, a pripravil si dalsie zaujmave kombinacie a recepty, co chcem v ramci "nezelenych salatov" vyskusat. Nejak som mal zafixovane, ze ovocie a zeleninu nemiesat, ale myslim, ze niektore kombinacie zas tak nezlobia v zaludku.

Tu su tie recepty:

Mrkva + hruska (+jablko) + hrozienka + skorica + sezam

Mrkva + pomarancova stava + cvikla (+kusky pomaranca)

Mrkva + jablko + pomaranc - klasika

Mrkva + pomaranc (3:1) - nic viac netreba ani citron - vyskusat hrozienka

Mrkva + jablko (olupane struhane) - poliate vodou s medom a citr.stavou - posypat orechami

Mrkva + kokosovy tuk + hrozienka

Struhane jablko - nadrobno nakrajane orechy - kokos -(+hrozienka+skorica)

Cvikla + kren - najemno nastruhat, cesnak, zamiesat, nechat odstat v ladnicke, posypat orechy/semienka

Salat z cvikle a jablk:
6 sladkych nastruhanych jablk, 2 male cervene repy, pomarancova stava, skorica. Nastuhat jablka, zaliat pomarancovou stavou (aby nezhnedli), pridat nastruhanu repu, skoricu. Obmena - pridat este trochu mrkvy a/alebo zeleru.

4 mrkve,1-2 salky bielej kapusty, 6 pomarancov, 2 hrsty hrozienok, 4 lzice sezamovych semienok
Mrkvu nakrajejte nahrubo, zmiesajte so stavou so 4 pomarancov. Rozmixovat, dokud zmes nieje hladka. Nakrajat kapustu, a dat do misy s hrozienkami. Nakoniec zaliat zmesou mrkvy a pomarancov a pomiesat. Posypat sezamovymi semienkami (asi namliet), a ozdobit platkami s 2 pomarancov (alebo nadrobno nakrajanych)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

teda, to je možností, určitě je taky vyzkouším.

jen si upravím množství surovin, když začíná recept na mrkvový salát slovy "jedna střední mrkev, ...", chce se mi brečet hlady :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

s.arik píše:teda, to je možností, určitě je taky vyzkouším.

jen si upravím množství surovin, když začíná recept na mrkvový salát slovy "jedna střední mrkev, ...", chce se mi brečet hlady :lol:
To bolo ochutnavkove mnozstvo, aby som na jeden sup ochutnal viac kombinacii. Je to o prevereni vsetkych moznosti v co najkratsom case, samozrejme ako obedove menu treba vsetky mnozstva patricne prenasobit. :-)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od mira »

Mrkvová pochoutka :
Jednu velkou krmnou mrkvici zbavíme nežádoucích nečistot, jako
jsou cenovka, sáček, nebo drn a podélně rozpůlíme nožem, nebo
mečem. Mezi vzniklé půle vetkneme jednu malou karotku a koušeme.
Dobřechuť! :P
Všeho s mírou.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od dgm »

Ted jenom, aby to Beruska neprehlidla :lol:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

dgm píše:Ted jenom, aby to Beruska neprehlidla :lol:

to by byla fakt škoda, pošli jí miro SZ 8)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Kedze uz 2 dni mam hnacku, vcera som prerusil kuru na MMS. Dam si malu pauzu, a cez tuto pauzu urobim druhu ocistu pecene. Aj tak musim dojest grepy. :-) Od tej prvej preslo 18 dni, takze najvyssi cas. Pocas tejto pauzy zaradujem vitamin C.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Spojenim 2 kur, Pecenovej ocisty a falosnej Sankapraksalany na Epsomskej soli, sme vymysleli novu kuru. Ja jej davam predbezny nazov, Játraprakšalána. :-) Vykona sa tak, ze posledne 2 davky soli sa vypiju v 1,5 litry vody, a po nich sa este vypije 1,5 litra hermankoveho caju. Ostatne podla navodu pecenovej kury, za pol hodinu sa vypije stava podla navodu, potom sa naje ryza z maslom, cim sa zastavi hnacka.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Fiona »

Tak na jatrapraksalanu si opravdu netroufam, prestoze jinak jsem pro kazdou bl... experiment :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Samira »

Fionka, to kedy si si zmenila podpis? :lol:
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Fiona píše:Tak na jatrapraksalanu si opravdu netroufam, prestoze jinak jsem pro kazdou bl... experiment :lol:
Po pecenovej kure mas creva aj tak scasti vymyte, toto sanka pridanie je tam nato, aby sa rovno vymyli po zlcnikovych kamienkoch. :-) Ono, cele sa to lisi tym, ze namiesto 0,2 dcl s Epsomskou solou sa vypije 1,5 litra... aj tak je telo brutalne dehydrovane, takze to len prospeje. No a ukoncenie je rovnake.
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Beruška »

s.arik píše:
dgm píše:Ted jenom, aby to Beruska neprehlidla :lol:

to by byla fakt škoda, pošli jí miro SZ 8)
Nepřehlídla! A už je ve Vitakuchařce. :D
Díky, miro! :wink:

( http://vitakucharka.blog.cz/1002/mrkvova-pochoutka )
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od mira »

To byl ale tajný rodinný recept na ostrý sluch. :)
Jen aby to nezlehčovalo usilovnou snahu o prosazení kvalitnějšího
výkrmu lidu, aby si hospodyňka neřekla aha, to jsou jen prdelky! :o
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Xion píše:Spojenim 2 kur, Pecenovej ocisty a falosnej Sankapraksalany na Epsomskej soli, sme vymysleli novu kuru. Ja jej davam predbezny nazov, Játraprakšalána. :-) Vykona sa tak, ze posledne 2 davky soli sa vypiju v 1,5 litry vody, a po nich sa este vypije 1,5 litra hermankoveho caju. Ostatne podla navodu pecenovej kury, za pol hodinu sa vypije stava podla navodu, potom sa naje ryza z maslom, cim sa zastavi hnacka.
Ja som kedysi davala sanku pred pecenovou ocistou a tiez po nej, lebo klystiry nerobim. Priprava na kuru 4 dni riedena cerstva jablkova stava. Samotna kura: 4 pohare zmesi pozostavajucej z 50 ml cerstej citronovej stavy + 50 ml panenskeho olivoveho oleja. Prvykrat som dala 6, ale zostalo z nich vo mne asi iba 5. :wink: A nepchala som do seba ziadne Epsonove soli ani nic ine, lebo nic take v svojom tele osobne mat nechcem, nech su ucinky vychvalene hoci aj do neba.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Katarína píše:Ja som kedysi davala sanku pred pecenovou ocistou a tiez po nej, lebo klystiry nerobim. Priprava na kuru 4 dni riedena cerstva jablkova stava. Samotna kura: 4 pohare zmesi pozostavajucej z 50 ml cerstej citronovej stavy + 50 ml panenskeho olivoveho oleja. Prvykrat som dala 6, ale zostalo z nich vo mne asi iba 5. :wink: A nepchala som do seba ziadne Epsonove soli ani nic ine, lebo nic take v svojom tele osobne mat nechcem, nech su ucinky vychvalene hoci aj do neba.
Ja sa snazim vzdy o co najefektivnejsie postupy, a to co mam teraz v tele je aj tak horsie, nez Epsomska sol, takze nejak velmi mi to nevadi. :-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Mi se na epsomce líbí, že vyvolává průjem :lol: prostě že čistí "mechanicky"....navíc si z ní tělo vezme hořčík, kterého má dost lidí nedostatek ne?

Taky myslím Jarda píše, že epsomka rozšiřuje žlučovody a tak je procedura nebolestivá. Nevím, chystám se na ni tento víkend, pokud dorazí sůl, když ne, tak příští týden.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Pecenovu ocistu som robila uz viackrat. Vyprazdnovanie vzdy spontanne. Bolest ziadna, uz len to by mi "chybalo ku stastiu." Od cohokolvek, co len zavana masochizmom, zasadne bocim. Na svete je predsa tolko pozitivnych veci, z ktorych sa da vybrat a vychutnat si ich v celej parade. :D

Takisto uz roky nejem po sanke varenu bielu ryzu s maslom. To som robila len v zaciatkoch. Potom som od toho upustila a nahradila som ju po nejakej hodke po sanke lyzicou extra olivoveho oleja pre pripad ochrany povrchu creva, keby daco. A po niekolkych hodinach uz vitajedlo/-napoj podla chuti.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Xion píše:Ja sa snazim vzdy o co najefektivnejsie postupy
Aj ja, a presne kvoli tomu nenasadzujem do ocistnych kur chemiu, vareniny a pod. Ale samozrejme, proti gustu ci presvedceniu ziaden disputat.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Katarína píše:Aj ja, a presne kvoli tomu nenasadzujem do ocistnych kur chemiu, vareniny a pod. Ale samozrejme, proti gustu ci presvedceniu ziaden disputat.
Dnes nasadzujes do ocistnych kur chemiu aj ked si das jablko. :-)

Inak, preco myslis, ze postup s Epsomskou solou nieje efektivnejsi. Co ked vdaka roztiahnutejsim zlcovodom vyjde o 1/3 viac kamienkov a bordelu?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Já se nechci přít, zatím je to pro mne teorie, ale předstvuju si, že tohle
Katarína píše:Pecenovu ocistu som robila uz viackrat. Vyprazdnovanie vzdy spontanne.
bude jeden běžný bobek a ne důkladná přeháňka, která vyplaví ze střeva skutečně většinu nepořádku.....?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Xion píše:Dnes nasadzujes do ocistnych kur chemiu aj ked si das jablko. :-)

Inak, preco myslis, ze postup s Epsomskou solou nieje efektivnejsi. Co ked vdaka roztiahnutejsim zlcovodom vyjde o 1/3 viac kamienkov a bordelu?
V pripade bio jablka nie. A aj v pripade nebio uznavam silu prirody, zivota a vita. Ale v pripade lekarni a spol. tam vidim maximalne silu, avsak zivot nie. :(

No vyslo aj zopar vacsich kuskov, po este vacsich som nemala preco tuzit. Nejaky extra "bordel" som nezaznamenala nikdy, a to som vzdy vsetko pozorne sledovala, ked som si uz na tom dala tak zalezat. :lol: Ma ta ocista skratka celkom bavila, normalne ma na nu tusim zasa navnadite. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

s.arik píše:bude jeden běžný bobek a ne důkladná přeháňka, která vyplaví ze střeva skutečně většinu nepořádku.....?
To rozhodne nebol jeden bezny bobek. Vyprazdnila som sa s prestavkami viackrat a malo to aj taku mierne tekutu konzistenciu, ktora by teoreticky mohla vyhovovat Tvojim kriteriam. :wink:

Buduci tyzden je super pozitivna faza Mesiaca a zaroven aj mojho pracovneho harmonogramu verzus sukromneho zivota. Mozno si dam rucne struhane biojablkove pyre s Terezkinou vanilkou formou jedla ci zriedene s filtrovanou vodou St 10.03 - So 13.03 vratane. Vecer potom samotnu kuru a v nedelu mozem kakat. :D

P.S.: Ako vzdy pri mojom spontannom style: doraz je na slove mozno.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Vcera zase experiment s mrkvovym salatom. Tentoraz sa zdaril vyborne.
Asi 2 stredne velke mrkve
zaliate deci pomarancovej stavy
nadrobno nakrajane kusky cerstveho ananasu
...mnam

Posledne 2 dni len na ovoci, mrkvovo-x stave a mrkvovom salate. Dnes pecenova ocista cislo 2. Do 14:00 jem iba ananas a pijem jablkovu stavu.
Jatrapraksalana- robi sa ako ocista pecene, ale 20 minut po 3-tej a 4-tej davke vody s Epsomskou solou sa vypije liter vody.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Katarína píše:V pripade bio jablka nie.
Neverim. :-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Xion, určitě referuj, jak to šlo, jsem napnutá jak špagát, hned jak dorazí sůl+Mg, dám si jeden den na ovoci a hořčíku - bez tuků - a druhý den játra...a šalánu možná též, ale nechci slibovat, dobře vím, jak nesnáším nucené pití :lol:

Takže ty do 14h jíš jablka a ananas? V některých návodech je jíst jablka do 14 a do 18 hodně pít, v jiných to vyzní tak, že celý den nekousat NIC, a jen pít jablečnou šťávu, tak nevím. Teoreticky se kloním ke šťávám, prakticky budu mít asi děsný hlad :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět