Xionov Pôstny Log

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

s.arik píše: Takže ty do 14h jíš jablka a ananas? V některých návodech je jíst jablka do 14 a do 18 hodně pít, v jiných to vyzní tak, že celý den nekousat NIC, a jen pít jablečnou šťávu, tak nevím. Teoreticky se kloním ke šťávám, prakticky budu mít asi děsný hlad :)
Ja to zas tak tragicky neberem, skor sa snazim odvykat si vsetko robit na milimeter presne podla postupov, jasne niekedy si odporujem, napriklad s tou ryzou a maslom po sanke, skor idem podla pocitu. Mam pocit, ze je jedno, ci sa pije jablcna stava, alebo jablcna stava + kusem ananas, nemoze to byt horsie, ako ked niekto jedava ako beztukove jedlo lepkovu ovsenu kasu. Ono, ja vychadzam z toho, ze nasi predkovia tuto ocistu robili s husacim sadlom, a to musel byt iny brutal. Sice minuly experiment som trochu posral, a ostal dehydrovany jak svina, co bola chyba, to uznavam, ale v tomto to myslim nebude problem. Co uz moze v crevach sposobit trochu ananasovej vlakniny naviac, ked aj tak sa to tymi hnackami vycisti. Ale, mozno zase nieco pohnojim, kto vie. :-) Tak potom uz pojdem samozrejme aj v tomto podla navodu.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Xion píše:Neverim. :-)
V poho, kazdy veri niecomu inemu. Ja kazdopadne verim bio ovozelu viac ako komercnemu. A aj tomu komercnemu este stale viac, nez chemii. Touto cestou skratka ist nechcem (nech by sa vysledky javili akokolvek impozantne), pokial by som nebola v nejakej vaznej urgentnej situacii. A aj v nej by som to pouzila len ako prvu pomoc na ziskanie casu a co najskor od toho prec.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

s.arik píše:Xion, určitě referuj, jak to šlo, jsem napnutá jak špagát, hned jak dorazí sůl+Mg, dám si jeden den na ovoci a hořčíku - bez tuků - a druhý den játra...a šalánu možná též, ale nechci slibovat, dobře vím, jak nesnáším nucené pití :lol:
Sarka, nechces si urobit tu pripravu namiesto takejto kratkej 4-dnovu iba na jablkach a stave z nich a zacat s nou buducu stredu spolu s Katkou? :D A nedelne rano by sme tiez mohli zacat spolocne kakanim. :D Ja robievam tuto verziu podla navodu z knizky Post od Dr. Partykovej (s vynimkou tej chemie), pripada mi ovela hlbkovejsia.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Ajaj, určitě by to byla bomba, ovšem na takovou hlbku si zatím netroufám :shock: jsem vyděšená z jednoho dne na šťávách, nechoď na mne se čtyřmi (:-)
Ale aspoň mám tu perspektivu, že dělám nějakou "lehčí" verzi, to mi myslím psychicky dost pomůže, vědět, že druzí dělají něco "horšího" a taky žijou :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Tak dnes sa necitim dobre, tak posuvam ocistnu kuru na zajtra. Aspon sa zameram viac na jablka, to budu 3 dni na ovozeli so zvysenym mnozstvom jablk, tiez nie zle. Zajtra teda budem pit len jablkovu stavu, aj tak mam na nu velku chut. :-)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

s.arik píše:Ajaj, určitě by to byla bomba, ovšem na takovou hlbku si zatím netroufám :shock: jsem vyděšená z jednoho dne na šťávách, nechoď na mne se čtyřmi (:-)
Ale aspoň mám tu perspektivu, že dělám nějakou "lehčí" verzi, to mi myslím psychicky dost pomůže, vědět, že druzí dělají něco "horšího" a taky žijou :lol:
Okis, tak ked ju nakoniec nedam, aspon Ta v tom nenecham samu. :lol: Som si prave v Slnecnici kupila tucet a pol bio jablk (vzdy kupujem na kusy). Boli dost velke: 4,24 kg. Mam ich v chladnicke, kde cakaju na stredu, lebo od mojho fruta obdobia som este stale prejablkovana. Preto som bola minule razy radsej cisto na stavach. Stava a pyre maju aspon trochu inu formu a ciastocne to zmiernim aj tou Terezkinou vanilkou.

Na sanku a pod. tentokrat naladu nemam vobec. Creva sice nebudu specialne vycistene, ale vzhladom na celkovy styl stravovania, postov a zivota vobec plus predchadzajuce skusenosti z tejto ocisty by ich priechodnost pocas tejto kury mala byt uplne v pohode. Riskovat nejdem, to nerobim nikdy, ani len neprekonavam postne krizy a pod.

Uz mam kupeny aj bio panensky olivovy olej, kedze nakup niesol Frenky. :D Bio citrony bude stacit kupit v Slnecnici buduci stvrtok. Nech mi doma nevysychaju, ked ich potrebujem az na buducu sobotu vecer.

A namiesto termoforu, ktory nemam rada, pouzivam latkovu podusku vyplnenu obilninami a bylinkami nahriatu v rure. To je potom uplna idylka. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Tak konzultoval som s Jardou cez Skype, a hovoril, ze sa ma pit iba jablcna stava, nic nejest. Ked sa nieco zje, tak sa clovek citi horsie, ako ked sa pije iba jablcna stava.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Xion píše:Aspon sa zameram viac na jablka, to budu 3 dni na ovozeli so zvysenym mnozstvom jablk, tiez nie zle. Zajtra teda budem pit len jablkovu stavu, aj tak mam na nu velku chut. :-)
To je fajn, jablka vraj tie "kamienky" zmakcuju. Ci je to vysada iba jablk, netusim, ale dodrziavam to. Pokial nemam proti nejakej casti nejakej kury nieco zasadne proti, tak to nemodifikujem. Aspon sa potom vzijem do toho, ako to dobre dodrziavam a k pozitivnym vplyvom sa prida este aj placebo. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Xion píše:Tak konzultoval som s Jardou cez Skype, a hovoril, ze sa ma pit iba jablcna stava, nic nejest. Ked sa nieco zje, tak sa clovek citi horsie, ako ked sa pije iba jablcna stava.
Horsie sa kazdy citit nemusi, ale inak suhlas. Cim je konzistencia subtilnejsia, tym lepsie. Ja si tu stavu zvyknem este aj riedit, lebo ju pocitujem ako prilis silnu.

/Mimo temy pecenova ocista: Riedim aj ine ovocne stavy. Zo zeleninovych pijem iba mrkvovu a tu neriedim. Zeleninu ostrej chuti nezvyknem jest ani pit./
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Xion píše:Tak konzultoval som s Jardou cez Skype, a hovoril, ze sa ma pit iba jablcna stava, nic nejest. Ked sa nieco zje, tak sa clovek citi horsie, ako ked sa pije iba jablcna stava.
Díky, budu se snažit to dodržet!
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Taky všechny šťávy ředím. Ty méně chutné alespoň symbolicky, silné sladké chutě i 2:1 (ovoce:voda) a své milované červené grepy klidně i 1:1.

Mj. jsem kdysi dávno četla od kdovíjakého biotronika, že směsné nápoje mají obvykle mnohem vyšší energii (doporučoval třeba i do vyluhovaného čaje přilít trochu vody a podobně...). Netuším, co je na tom pravdy, ale už tenkrát jako vařák jsem si řekla, že čím více vody, tím lépe (v mém případě určitě, na jakékoliv stravě piju daleko méně, než se běžně doporučuje).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Objavil som v Lidli pomarance osetrene len jednym druhom z toho sajrajtu. Vacsinou to byva dvojkombinacia, ale niekedy az troj. Navyse, su dost dobre, nadpriemerne chutne, a cena je vyborna. Len dufam, ze tam z tej jednej kombinacie chemie nebude trojnasobne mnozstvo. :-D
Som tak rozmyslal, ze zohnat dobre pomarance, a urobim niekolkodnovu monodietu na pomarancoch a stave z nich. Uz viackrat som cital, ze pomarance maju pozoruhodne vlastnosti, navyse chutia tak skvele, ze vydrzat to nebude problem, skor naopak. :-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Sitar »

Mohl by se při očistě jater pít i pasterovaný jablečný mošt?
V Cine lezi ekonomicka buducnost sveta.
Čínu bych nepřeceňoval, má sice velký vliv, ale pořád jen do té míry, co na to zbytek světa.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Oriana »

Také by mě zajímalo použití pasterovaného jablečného moštu. Dělám domácí z vlastních nestříkaných jablek.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Sitar píše:Mohl by se při očistě jater pít i pasterovaný jablečný mošt?
V Cine lezi ekonomicka buducnost sveta.
Čínu bych nepřeceňoval, má sice velký vliv, ale pořád jen do té míry, co na to zbytek světa.
Ja niesom nejaky velky ekonom ani politolog, ale hovori mi to moja intuicia a to pomerne dost silno.
S tym pasterovanym mustom Ti neviem povedat, urcite to bude horsie, je mozne, ze to bude robit tu podstatnu pracu rovnako, alebo podobne. Opytaj sa Jardu, ja ho pouzivat nebudem, to je degradacia jablk. :-)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Dnes som otestoval jablka na Angel Juicery:
800g jablk
-662g stavy s penou (82,5% vytaznost)
-603g stavy po odstraneni peny (alebo lepsie povedane zjedeni :-)) (75% vytaznost)

Takze, ked zosumarizujem moj test:
Mrkva - 70%
Ananas - 80% (ale samotny ide velmi pomaly, oplati sa to stavit s mrkvou)
Pomaranc - 75%
Jablka - 82,5%/75%

pekne je, ze pri jablkach to odstavi do tej stavy aj jablkove semienka, a v grepovej stave sa bude nachadzat extrakt s grepovych jadierok. :-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Xion píše: pekne je, ze pri jablkach to odstavi do tej stavy aj jablkove semienka, a v grepovej stave sa bude nachadzat extrakt s grepovych jadierok. :-)
ano, to je hezké :)

a ty citrusy si před šťavením vážil s kůrou nebo bez?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Dnes chystam druhu ocistu pecene, popijam jablkovu stavu. A dobre som urobil, ze som to odlozil o den.
Dnes som po troch dnoch vyhradne len na ovoci a zeleninovych stavach (konkretne mrkva-cvikla-zeler-cierna redkev a mrkva-jablko, plus trochu ananasovej), z toho prvy den mrkvovy salat, inak dalsie 2 dni uz len ovocie. Kedze kvoli pecenovej ociste treba nazbierat zlc v zlcniku a peceni, ziaden tuk.
Nebolo mi velmi dobre, takmer cely cas take polohnacky, a rano som vstaval vzdy rozbity a dlho spal, takze detox. Ani dnesok nebol vynimkou. Tak som sa chcel hned po neskorom zobudeni vrhnut na pitie jablkovej stavy, ked tu zrazu som si odgrgol, a citil som, ze mam v zaludku nieco kysle. Kurnik, ved by mal byt prazdny hovorim si, jak tam nieco moze byt? Tak som sa rozhodol, ze pred pitim stavy este zaradim vyplach zaludka - Vamanadhauti. Tuto ocistu pouzivam zopar mesiacov, vzdy rano nalacno, a robil som ju asi 50 krat. Ale to co dnes zo mna vyslo, to bolo viac bordelu, nez za vsetkych 50 predoslych vyplachov dokopy, a to nekecam.
Totalne tmavozelena voda, plna tmavozelenych chuchvalcov a vlakien, uplne nahorkla. Stara nepotrebna zlc? Takze, uz po 3 dnoch na ovoci bez tuku sa telo cez zaludok zbavuje starej zlce, a pravdepodobne v nej vylucuje aj dost sajrajtu. Teda, to ked si predstavim, ze by som neurobil ten vyplach, a voslo by mi to spolu s tou jablkovou stavou do criev!!! To by sa teda telo poriadne potrapilo, kym by to odstranilo, a ja by som sa zas mohol pytat, z coho mi je tak zle (a kedysi by som to zvalil na tu jablkovu stavu :-))
Takze, kazdemu kto nema pecen a zlcnik v poriadku, doporucujem 3 dni na ovoci a potom vyplach zaludka. :-)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

s.arik píše:ano, to je hezké :)

a ty citrusy si před šťavením vážil s kůrou nebo bez?
Vsetko je navazene v takom stave, ako to pojde do odstavovaca, cize pomarance bez supky, ananas tiez. Jablka so supkou, a mrkva tiez. Inak by to bol nicnehovoriaci test, kedze supka z pomaranca vzdy vazi inak.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Sitar »

Na čem je ta intuice založená? Na spoustě katastrofických scénářů, kterých je všude kolem mraky? Mívám to někdy podobně, tak se ptám a zároveň Tě chci trodhu uklidnit, že to snad nebude tak horké. ;-)

Degradace jablek je to jasná, ale můj Electric HJ není na jablka úplně dobrý, i když teď si uvědomuji, že se prodává čerstvá nepasterovaná šťáva v plastových kelímcích, tak to by bylo vyřešeno.

Co se týče té žluči, nebo co to bylo, v žaludku, nebál bych se toho, že by s tím tělo mělo starosti, třeba by to jen prošlo a vyšlo bez větších problémů.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Teda :shock:

Dobře, že výplach ovládáš. Proč to tahat přes dloooooouhá střeva s vstřebávajícím povrchem, lepší to vyklopit "zaizolovaným" jícnem během pár minut :) to se mi to kecá, když se mi výplach ještě nepovedl, tak už mlčím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

s.arik píše:Teda :shock:

Dobře, že výplach ovládáš. Proč to tahat přes dloooooouhá střeva s vstřebávajícím povrchem, lepší to vyklopit "zaizolovaným" jícnem během pár minut :) to se mi to kecá, když se mi výplach ještě nepovedl, tak už mlčím.
Najlepsie na tom je, ze to uz ovladam takmer ako tento typek nazaciatku http://www.youtube.com/watch?v=-dgZkNkNBZo

proste ani prsty do krku uz nedavam, vytlacim to brusnymi svalmi, behom 20 sekund. :-)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Sitar píše:Na čem je ta intuice založená? Na spoustě katastrofických scénářů, kterých je všude kolem mraky? Mívám to někdy podobně, tak se ptám a zároveň Tě chci trodhu uklidnit, že to snad nebude tak horké. ;-)
To je v poriadku Sitar, skoro rocnu depresiu z toho som uz prekonal, a naopak, obohatilo ma to. Stale, som sa pytal, ze preco a vdaka tomu som to casom pochopil este viac do hlbky.
Intuicia je zalozena na niecom hlbsom nez racionalnej sfere mozgu, samozrejme spolupracuju, ale poviem ti, ze citim, ked nieco tusim vdaka intuicii, skoro vzdy sa to naplni tak isto, alebo velmi podobne. A tento pocit vychadza pomerne z hlboka, citim to inak, ako ked si nieco vyraba mysel, nejake domnienky. Akoby taky velmi hlboky hlas mi nasepkaval, a daval pocit, ze to tak bude. To, co sa snazim posledne roky, je coraz viac davat na intuiciu a prirodzene mudro, cim sa pochopitelne coraz viac dostavam do konfliktu s prilis materialne a racionalne zalozenymi ludmi, teda presne takymi, akym som byval aj ja sam. Ale pritom, ked to zosumarizujem, mysel sa takmer vzdy mylila, zatialco intuicia nasepkavala vacsinou spravne, a ja som na nu nedal, a vzdy som potom krutil hlavou sam nad sebou, ze preco som to zase urobil, preco som jej nedokazal verit? Ludia si vacsinou ziadaju dokazy, fakty a presne logicke postupy a analyzy, aby niecomu boli schopni uverit, ale je vzdy cas ich zohnat a su doveryhodne? Ja som praveze pochopil, ze ziadne dokazy neexistuju, ani matematickych 100% a 0% nieje presne 100% a presne 0%, takze jedine, co existuje, je viera. A podla mna, pokial nieje zalozena na intuicii, alebo s nou aspon z vacsej casti nespolupracuje, je slepa. Cize, mam presne opacny nazor, coho sa drzi materialna zapadna veda a jej sposob myslenia. Uverit niecomu, co je zalozene len cisto na dokazoch a cisto sa pohybujuce v racionalne, a vychadzajuce len z prazdnych zmyslovych vnemov bez zapojenia vseobecnej mudrosti prirodnych zakonov, je pre mna slepa viera, navyse lahko manipulovatelna. Jedinou vynimkou je matematika, ktora je cisty racionalny abstraktny nastroj na pocitanie, tam to je samozrejme v poriadku, pretoze je od zakladov vykonstruovana, nieje to empiricka veda snaziaca sa opisat to, co tu uz je. (tych vynimiek je viac, aj informatika je vykonstruovana)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Ja si robievam joginsky vyplach zaludka uz asi viac nez 10 rokov, odkedy som zacala so sankou, s tym rozdielom, ze ho robim kazdodenne. Ale iny styl, nie s vodou, len vyvolat reflex zvracania a ked je v zaludku nejaky hlienik, tak ho vyplujem. Robievam to automaticky pri cisteni zubov, ziadne pchanie prstov do hrdla a pod. :wink:

Na ovoci (alebo aspon prevazne na nom) je podla mna fajn byt stale, nielen 3 dni pred ocistami.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Katarína píše:Na ovoci (alebo aspon prevazne na nom) je podla mna fajn byt stale, nielen 3 dni pred ocistami.
I ja hovorim. :-) Citim sa taky lahky. Ale zeleninove stavy a zelenolista zelenina su tiez fajn, no a co sa tyka semien a orechov, v tom verim Jardovi, ze ich z dlhodobeho hladiska treba tiez. A kefirek, no s tym mam zatial tak dobre skusenosti, ze minimalne na crevne problemy je to bomba.
Tych tukov treba skutocne malo, a je to vlastne cele o odvykani si od nich.

Inak, banany mi pocas tych 3 dni nerobili velmi dobre, rozmyslam, ze ich aj uplne vylucim, aspon na leto, kedy je dost sezonneho. Nejak z nich mam zly pocit, tym ze ich zbieraju take zelene. Navyse, vzdy mi uplne rozladia chute, zasyteny sa necitim, a tak mam chut na stale dalsi a dalsi. Takisto, susene hrozienka, aj ked boli BIO, mi velmi dobre neurobili a takisto mi rozladia chute. To pri inych druhoch ovocia nemam. Zase uplne najlepsie mi spravili pomarance, ked som si dal asi 400g pomarancov, tak sa mi vyrazne polepsilo. Preto rozmyslam o nejakej monodiete na pomarancoch.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

To znie fajn.
A este je to cele o "obdobiach". :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

s.arik píše:Taky všechny šťávy ředím. Ty méně chutné alespoň symbolicky, silné sladké chutě i 2:1 (ovoce:voda) a své milované červené grepy klidně i 1:1
Zvyknem ich riedit viac, napr. 1 rucne odstaveny bio pomaranc doplneny do 1/2 litroveho pohara filtrovanou vodou, najradsej teplou. Aj ked ich jem, tak vacsinou 1 ks, maximalne 2. Kedysi som jedavala ovela vacsie davky, ale po rokoch som sa toho nejako objedla a tym sa spontanne znizil objem aj frekvencia jedla.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od olfess »

Sitar píše:Na čem je ta intuice založená?.
Sitare, všiml jsem si, že se na vědu nebo Sysifos odvoláváš hodně často ... a zároveň toho spoustu od "nich" nepřijímáš, jako kdyby si byl někde uprostřed. Je to velmi zajímavý.. :wink:
Jedním z ukazatelů Intuice (postupem času se může vyvinout ve stálé spojení) je dosažená duchovní úroveň člověka a jeho schopnost se napojit na univerzální (vesmírné, jemnohmotné a pod. vědomí). Tedy získat přístup (resp. částečný přístup) k pravdě, moudrosti, ke Světlu, Svobodě, Bohu. Její možnosti jsou obrovské z našeho pohledu nekonečné. Pravým opakem tohoto je mozek. Mozek je lhář, lže nám už od doby, kdy jsme ho začali používat, resp. začali si se na něj spoléhat, např. ti tvrdí, že vidíš barvy, ovšem barvy neexistujou, všechno je samozřejmě bezbarvý, liší se pouze druhem vibrací.. a pod., prostě zkresluje realitu a toto zkreslení vnucuje jako skutečnost, je to sídlo hmoty, Ega, a pokud bychom použili duch. rétoriku, tak sídlem Ďábla. Tato hmota, tě dokonce přesvědčuje, že ten mozek jseš ty a že když nebude, tak ty taky končíš a pod. Jeho možnosti jsou malé a omezené. Je to pouze "stroj", zpracovatel, který aby byl k užitku, tak MUSÍ MÍT vyšší vedení! To je ta hlavní hmota, to temno, který musí každý překonat a ukázat mu jeho místo a získat přístup k pravému vedení, tedy musí projít svým vlastním ARMAGEDONEM pokud se chce dostat dál. A to je kámen úrazu civilizace.

Lidské individuum se skládá ze tří hlavních částí, které se samozřejmě dále dělí:
HMOTA :arrow: DUŠE :arrow: DUCH
Aby bylo vše v pořádku a běželo uvědoměle a moudře, tak to musí postupovat od DUCHA ke HMOTĚ a nikoliv obráceně, ovšem o tuto cestu musíme usilovat, jen málokomu je od narození dána. Proto tě mozek, lhář, pohádkář a ilusionista nikdy nemůže dopracovat někam, kde by to bylo trvalé a opravdu to za něco stálo, pokud ta činnost není "oduševnělá", tak dříve či později s nim skončíme špatně. Pokud má pracovat řádně a být nám k užitku, tak zpracovává impulzy z jemnohmotných těl tak, aby byly využitelné ve hmotě.

Příklad:
zvednu pravou ruku, vymyslel to mozek? Věda by řekla ANO, KDO JINÝ! Ale my víme, že NE. Mozek zpracoval až impulz z jemnohmotných těl (obalů těla), ostatně každý se o tom může přesvědčit sám, pokud má nějaký zážitek s vymístěním těla, astrálním cestováním a pod. Jakmile k něčemu takovému dojde, tak přesto, že je člověk při vědomí, tak nemůže pohnout končetinou, aby se mohl začít hýbat, nejprve se musí vrátit zase do těla. ...
Trochu jsem odbočil :oops:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Sitar »

Všichni jsme někde uprostřed, ne?

To se zvednutím ruky je dobrý příklad, to se mi líbí. Triviální každodenní činnost převedena do jiné dimnenze, dá-li se to tak říct.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od olfess »

Sitar píše:Všichni jsme někde uprostřed, ne?

To se zvednutím ruky je dobrý příklad, to se mi líbí. Triviální každodenní činnost převedena do jiné dimnenze, dá-li se to tak říct.
:DDD
všichni uprostřed ne, ale souhlas, že někde mezi.
U tebe si troufam tvrdit, že je to něco vyjímečnýho, protože ty si pro mě žongler, na laně, který se nepřikloní a nepřikloní ani na jednu stranu, respektive nikdy ne na dlouho... Dobrou ;))
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

olfess, to nebylo vůbec špatné, psal si to opravdu ty?! (joke :wink: )

taky věřím, že mozek je přijímač, jako anténa/rádio nebo tak něco.
ne mysl samotná...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od mira »

k hybným manévrům používám míchu a její impulsy.
Nebo Loutkovodiče. :)
Myšlenka je energie a ta je věčná. Děsí mne, že by zde mohla má mysl
strašit věčně, ale děsit by to mohlo víc Ostatní. :shock:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Xion píše:Najlepsie na tom je, ze to uz ovladam takmer ako tento typek nazaciatku http://www.youtube.com/watch?v=-dgZkNkNBZo
proste ani prsty do krku uz nedavam, vytlacim to brusnymi svalmi, behom 20 sekund. :-)
Este ma k tomu napadlo, ze presne tymto stylom ocisty zaludka sa konci sanka a je to super. Lebo ked ides na velku, uz moze tiect z Teba cista voda, ale v zaludku este stale mozu byt "veci". :wink: Ked som robila sanku prvykrat v zivote (kedy som sa stravovala este viac-menej klasicky + podielom mliecnych cokolad a la S.arik pred kurou MMS), vyslo zo mna takto zopar impozantnych kriklavozelenych hlienov >:-) , ktore ma presvedcili na vlastne oci a tym ma navnadili na tuto ocistu aj do buducnosti. Pri dalsich sankach uz boli vo vode iba slinky. A ked som ju potom niekolko rokov nerobila, zasa uz isla z criev cista voda, ale v zaludku sa nasli nejake hlieny a kusocky listovej zeleniny.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Ještě o tom pište tak dva týdny a třeba mi vzroste motivace natolik, že se povede :roll:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od olfess »

s.arik píše:olfess, to nebylo vůbec špatné, psal si to opravdu ty?! (joke :wink: )

...
Och určitě nééé, och to by mi přece nezapadalo do černo-bílého image. Jsem já to ale lehkomyslník :shock: !

Květoslava Minaříka na tebe Ariku (předpokládám, že znáš, naše nejvýznamější duchovní osobnost pol a 2.pol 20. století), tam se spojuje duchovno s pádným argumentem bez cukrblátek. Takže oprava, toho Minaříka vlastně né, s jeho vyjadřováním mám problém i já, tudíž si tvé reakce už nedovedu představit vůbec :!: Fujky, to by si pan Minařík o sobě vyslechl posmrtně věci, určitě by se dozvěděl, že je hulvát a nevytváří příjemné duchovní prostředí k růstu všem. Můj vzor neni, ale musim uznat, že to s "cukrblikama a duchovníma lidičkama" uměl, ten se s nima nemazal. A měl pravdu!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

s.arik píše:Ještě o tom pište tak dva týdny a třeba mi vzroste motivace natolik, že se povede :roll:
S.arik, na dva tyzdne to nebude, ale snad Ti bude stacit, ked Ti buducu stredu oznamim, ze ocista sa nekonala, lebo som na nu nemala naladu. :lol:

Teraz vazne: prave sa o tom bavim s jednym kamosom a pytal sa ma, ci pijem aj caj z bodliaka, ze je dobry na ocistu pecene. Caje rada nemam, vysusuju ma. Ale teoreticky by som namiesto olivoveho oleja mohla pouzit olej z bodliaka, co Vy na to? Raz si ho tu tusim niekto kupil v nejakej akcii a chvalil si ho. Pred zmiesanim s citronovou stavou by som ho samozrejme najprv ochutnala a keby som sa nan v takom mnozstve necitila, stale by bola moznost pouzit olivovy a tento si nechat do salatov.

Uz musim prasit z netu, tak to mozete niekto skopirovat do temy o ocistach a kúrach v duchu viac hlav, viac rozumu, haha. Zatial som tu "velkolepu uvahu" :wink: hodila len sem, ked viem, ze sa tu o tom prave bavime. Dik.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Kat, do toho bych nešla, že nějaký čaj "čistí játra" ještě neznamená, že z nich vymačká všechnu žluč během desítek minut, jako to udělá větší porcička tuku...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Katarína píše:S.arik, na dva tyzdne to nebude, ale snad Ti bude stacit, ked Ti buducu stredu oznamim, ze ocista sa nekonala, lebo som na nu nemala naladu. :lol:

Teraz vazne: prave sa o tom bavim s jednym kamosom a pytal sa ma, ci pijem aj caj z bodliaka, ze je dobry na ocistu pecene. Caje rada nemam, vysusuju ma. Ale teoreticky by som namiesto olivoveho oleja mohla pouzit olej z bodliaka, co Vy na to? Raz si ho tu tusim niekto kupil v nejakej akcii a chvalil si ho. Pred zmiesanim s citronovou stavou by som ho samozrejme najprv ochutnala a keby som sa nan v takom mnozstve necitila, stale by bola moznost pouzit olivovy a tento si nechat do salatov.

Uz musim prasit z netu, tak to mozete niekto skopirovat do temy o ocistach a kúrach v duchu viac hlav, viac rozumu, haha. Zatial som tu "velkolepu uvahu" :wink: hodila len sem, ked viem, ze sa tu o tom prave bavime. Dik.
Ostropestrec je na regeneraciu pecene, ale pripada mi lepsie klasicka kura so semienkami - po dobu 2-3 mesiacov rozzuvat 1 kavovu lyzicku semienok ostropestreca 20 minut pred jedlom, 3x denne. Regeneracia pecene je ale dlhodoba zalezitost, takze si myslim, ze pit to namiesto olivoveho oleja jednorazovo, bude vyhadzovanie penazi. Moj sucasny postup na ocistu pecene, je v intervale 14 dni vykonat 5x ocistu pecene (to ocisti fyzicky bordel), potom mesiac kura na MMS (to ocisti od virov), a potom 2-3 mesiace kura na ovoci, mrkvovo-cviklovo-zelerovo-ciernoredkvickovej stave, jest minimum tukov (nejaky cas najlepsie ziadne) a do toho zuvat tie ostropestrecove semienka. Potom to zakoncit este seriou fyzickych ocist, kym budu vychadzat kamienky, popripade cele to zopakovat druhy krat (cize opat MMS, a opet ta dieta). Potom by som este zaradil nejaku dlhsiu hladovku. Toto musi pecen ocistit a zregenerovat tak, ze i novorodenec by zavidel. :-)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Dnes som dokoncil Jatrapraksalanu #2. Vyslo len zopar malych kamienkov, co ma trochu sklamalo, ale nevadi. Citim sa zatial este dost zle a zoslabnuty, ale pomaly naberam silu. V MMS kure pokracujem zajtra vecer, a po 14 dnoch si dam opat Jatrapraksalanu, uz tretiu v poradi.

Inak, neviem co sa stalo, ale v Lidli som kupil tak dobre hrozno, ze ani v hroznovej sezone som take dobre nejedol. Cervene, bezkostkove, navyse v akcii dost lacne, chutilo bajecne a sladko. :?: A to som kupoval krutiac hlavou, ze sice bude humusne, ale mam na zopar bobul chut, to to vydrzim. :-)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

s.arik píše:Kat, do toho bych nešla, že nějaký čaj "čistí játra" ještě neznamená, že z nich vymačká všechnu žluč během desítek minut, jako to udělá větší porcička tuku...
Nemyslela som nahradit tuk (v tomto pripade olivovy olej) cajom. Ale nahradit olivovy olej bodliakovym, pokial by nebol v tom mnozstve hnusny, samozrejme. Plus mozno namiesto riedenia jablkovej stavy filtrovanou vodou, riedit ju vlaznym bodliakovym "cajom", lepsie povedane vyluhom zo semien bodliaka v teplej vode. To mi pripada ako dodrzanie pravidiel plus bonus na vylepsenie. 4 dni maximalne na jablkach by tomu predchadzali. Na caje nie som, ale na druhej strane uznavam moc byliniek. A ked to nie su ziadne psie kusky, exprerimentom sa nebranim.

Ci vidis to z nejakeho inehu uhlu pohladu, ktory je pre Teba prioritnejsi?
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Kat, ne-e, doznávám nepozorné čtení :oops: , přehlédla jsem "olej z bodláku" a myslela jsem, že se chceš předávkovat :lol: nějakým výluhem z bodláku.

Myslím, že by šel oliváč nahradit i jinými oleji, ale nejsou všechny stejné, liší se v poměrech toho i onoho a protože tomu nerozumím, budu se držet prověřeného druhu (který mi navíc voní a chutná a je i docela levný).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Xion píše:Ostropestrec je na regeneraciu pecene, ale pripada mi lepsie klasicka kura so semienkami - po dobu 2-3 mesiacov rozzuvat 1 kavovu lyzicku semienok ostropestreca 20 minut pred jedlom, 3x denne. Regeneracia pecene je ale dlhodoba zalezitost, takze si myslim, ze pit to namiesto olivoveho oleja jednorazovo, bude vyhadzovanie penazi. Moj sucasny postup na ocistu pecene, je v intervale 14 dni vykonat 5x ocistu pecene (to ocisti fyzicky bordel), potom mesiac kura na MMS (to ocisti od virov), a potom 2-3 mesiace kura na ovoci, mrkvovo-cviklovo-zelerovo-ciernoredkvickovej stave, jest minimum tukov (nejaky cas najlepsie ziadne) a do toho zuvat tie ostropestrecove semienka. Potom to zakoncit este seriou fyzickych ocist, kym budu vychadzat kamienky, popripade cele to zopakovat druhy krat (cize opat MMS, a opet ta dieta). Potom by som este zaradil nejaku dlhsiu hladovku. Toto musi pecen ocistit a zregenerovat tak, ze i novorodenec by zavidel. :-)
Taky jemny dlhodoby styl som kedysi robila zmesou olivoveho oleja + citron + med. Lyzicu ci viac, rano nalacno. Semienka podla mna az tak najemno nerozzujem. Jasne, ze sa to da, ked sa chce, len ma ta predstava jednoducho nenadchyna, tak uprednostnujem nieco, co mi je blizsie.

Na tu jednorazovost som tiez myslela, ale olivovy olej tiez nemam zadarmo, a ked tej peceni prisposobim jablka, teply kupel, biologicke hodiny, teplu podusku a ten olej zostane vo mne celu noc, mohli by sa teoreticky prejavit tie pozitivne ucinky bodliaka na pecen.

Tvoje uspechy s MMS som si precitala, ale napriek nim sa osobne touto cestou uberat nechcem. Mne ani nejde o nejaku posadnutost ocistami à la "sterilna cistota", ako skor o doplnok k strave ci postom, ked mam nan naladu. Len tak pre radost a prevenciu, ziadne riesenie nejakych konkretnych problemov.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

s.arik píše:Kat, ne-e, doznávám nepozorné čtení :oops: , přehlédla jsem "olej z bodláku" a myslela jsem, že se chceš předávkovat :lol: nějakým výluhem z bodláku.

Myslím, že by šel oliváč nahradit i jinými oleji, ale nejsou všechny stejné, liší se v poměrech toho i onoho a protože tomu nerozumím, budu se držet prověřeného druhu (který mi navíc voní a chutná a je i docela levný).
Neboj, kedze caje akehokolvek druhu su mi dost protivne, predavkovanie rozhodne nehrozi. Tie jablka, resp. stava z nich by boli zaklad. Presne, kazdy druh jedla ma nieco do seba. Bezne ma zlozenie a ucinky velmi nezaujimaju, jem/pijem to, co si telo prave ziada a neriesim. Ale overeny druh oleja som skusila myslim 3-krat, tak mozno urobim teraz zmenu a navnadim sa na to placebo navyse, to ma bavi. :D Oleje bezne velmi nepouzivam, kupim si kvalitny bio lisovany za studena, nech mam z tej ocisty co najlepsi pocit. Jeden olej ma snad nezruinuje, aj ked cenu zatial netusim, vo stvrtok vecer uvidim v Slnecnici. Uz som si ho vsimla na policke aj predtym a parkrat mi napadlo, ako asi chuti, tak teraz by na to bola celkom fajn prilezitost.

Uz len dufat, ze sa z toho nevyzujem, ze ano. Ale za normalnych okolnosti by som do seba viac nez 1-2 jablka v priebehu niekolkych tyzdnov nedala, a kedze mi je vzdy luto nechat nieco pokazit (mam uctu k jedlu, zivotu rastlin a vysade nezomierat od hladu a pod., preto si kupujem len tolko, kolko naozaj zjem), tych 18 jablk v chladnicke je pre mna celkom fajn motivaciou. Hoci keby si predsa len mala chut sa pridat,moja motivacia by vyrazne vzrastla. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Xion píše:Dnes som dokoncil Jatrapraksalanu #2. Vyslo len zopar malych kamienkov, co ma trochu sklamalo, ale nevadi. Citim sa zatial este dost zle a zoslabnuty, ale pomaly naberam silu. V MMS kure pokracujem zajtra vecer, a po 14 dnoch si dam opat Jatrapraksalanu, uz tretiu v poradi.
Dnes prave jedna kamoska spominala, ze s touto kurou (neviem, podla akej verzie presne, lebo ich je x) bude pokracovat dovtedy, kym z nej 2-krat po sebe nevyjde ziadny kamienok, ze tak to je v navode. A ze sa jej uz stalo, ze z nej nevysiel ziaden, ale zatial nikdy 2-krat za sebou. Tak uvidis nabuduce. :idea:

Preco sa citis slaby a je Ti zle? Ma to nieco docinenia s ocistou (mne po nej nebolo zle nikdy, inac by som si ju neoblubila), alebo je za tym nieco ine?
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Moc ráda tě morálně podpořím, jako opora asi za moc nestojím, ale časově bychom to klidně sladit mohly. Já na jablkách ovšem jen jeden den, na čtyřdenní askezi nemám povahu (:-)

Visí to na epsomské soli, která už je objednaná týden, takže snad v po nebo út dorazí. A třetí večer po balíčku se na to vrhnu.

(ty dva celé dny 0 tuku a lehčí stravu plus doping hořčíkem, třetí den jen j.š. a procedura).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Takto pred rokom som bola 2 tyzdne na stavach a celkovo mi je tento styl prijemny, len jablka zrovna nemusim, hm. Ale aspon si potom uzijem ten 1. pohar zmesi oleja a citronovej stavy v ramci zmeny, ha. No a tie dalsie 3 pohare pocas tych dvoch hodiek nejako po lyzickach dam. Mam taku internu dohodu s telom, ze ked je nieco este v ramci normy, posnazi sa, a zaroven sa moze spolahnut, ze tyrat ho nebudem ani nahodou. Tym si navodim atmosferu vyrovnanosti a nadseneho ocakavania. :mrgreen:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Xion, kdybychom tě nudily nebo i hůř, umíš se ozvat žejo? :)

Kataríno, šťávy mě nadchly a láska přetrvává, jsem ale zatím neschopna na nich setrvat byť jen jediný den. Po dvou třech porcích tekutých toužím kousat cokoliv hutného...proto jsem játraprax tak dlouho odkládala, schéma "dopol šťávy, odpol nic, v noci jen voda, ráno jen voda" mě upřímně děsí. Samotného oleje s grepem se nebojím, to mi chutná, i epsomku přežiju, ale pít nalačno, blé.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

s.arik píše:Xion, kdybychom tě nudily nebo i hůř, umíš se ozvat žejo? :)
Snad ano. A v pripade nedostatocnej asertivity je tu stale moznost zaradit si nas medzi nepriatelov. :lol: Ale radsej dufajme, ze to suvisi s temou jeho postneho logu a prinajmensom mu to prispieva k postoju, preco nerobit danu ocistu stylom S.arik alebo Katarína. :wink:
s.arik píše:Samotného oleje s grepem se nebojím, to mi chutná, i epsomku přežiju, ale pít nalačno, blé.
Jaj, tak Ty sa chystas na takuto lahodnu verziu, ja sa nehram. :cry: Kamos si minule zasa dal zmes s pomarancom a tak mu to chutilo, ze vypil liter. Ja sa budem drzat verzie s citronom, ktory ma v tom mnostve nenadchyna ani trochu, no ale tu ocistu koniec koncov nerobim s vidinou kulinarskeho zazitku. Mojou prioritou je, ze je ovela silnejsi ako grep ci pomaranc. Nasad citrony aj Ty a uvidis, ci pitie nalacno je z tej kury naozaj to najhorsie. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Kataríno, to čtu poprvé, že jsou citrony účinnější. Nijak jsem to nezkoumala dopodrobna, kdysi dávno četla citrony, teď od Jardy grepy, no a grepy miluju, jím téměř denně 1-4 už 3/4 roku, tak jsem plánovala je.

Nevíte, na jakém principu vlastně ten citrus pracuje? Chápu jenom to, že chceme rychle a nárazově vypudit co nejvíce žluči spolu s kameny, no tak fajn, po pár dnech netučné diety do sebe kopneme olej. Ale nač šťávu? Myslela jsem, že jen kvůli chuti a rozptylu tukových kapének, a tak nevím, proč je C lepší než G. G má něco navíc, báječnou chuť...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

S chutou suhlas, keby som to robila kvoli nej, vobec nevaham.
Teoreticky princip neovladam, ale prakticky je u mna popri navode Dr. Partykovej ten, ze uz zopar kvapiek citronovej stavy v pol litri vody ma poriadne "grady". A tych 200 (prip. 300) ml pocas ocisty ani nehovoriac... to treba zazit "na vlastenej koži". :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Odpovědět