Xionov Pôstny Log

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Jsem tvor zbabělý, ale zvědavý, tak to vidím na mix C i G 1:5, ať to má chuť i grády >:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Katarína píše:Na tu jednorazovost som tiez myslela, ale olivovy olej tiez nemam zadarmo, a ked tej peceni prisposobim jablka, teply kupel, biologicke hodiny, teplu podusku a ten olej zostane vo mne celu noc, mohli by sa teoreticky prejavit tie pozitivne ucinky bodliaka na pecen.
Mam pocit, ze toto fungovat nebude, z jedneho prosteho dovodu. Ten olej sa nevstrebe, alebo len v minimalnom mnozstve. Telo totiz ako vyluci do toho oleja zlc plnu toxinov, kamienkov a bordelu, sa o ziadnu regeneraciu ani vstrebavanie nebude snazit, naopak, cely ten sajrajt bude chciet co najrychlejsie vylucit. Semienka ostropestrecu maju v sebe nejake latky, ktore ked sa dostanu do pecene, cistia ju, takze si myslim, ze ta dlhodoba kura s tymi semienkami ma svoje opodstatnenie, a snazit sa to docielit jednorazovou davkou oleja je podla mna plytvanie tym olejom, a navyse zbytocny risk, kedze nevies, ako sa bude chovat. :-) Radsej si to niekde over, napriklad by som sa opytal Jardu, on bude vediet presnejsie, co tie semienka v peceni robia, a teda ci ma zmysel do seba liat bodliakovy olej.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Katarína píše:Preco sa citis slaby a je Ti zle? Ma to nieco docinenia s ocistou (mne po nej nebolo zle nikdy, inac by som si ju neoblubila), alebo je za tym nieco ine?
Precitaj si zaciatok mojho denniku, a pochopis. :-) Mne byvalo cele roky zle od nicoho, aj po ovoci, spravalo sa to uplne nahodne, totalna disharmonia traviaceho traktu. Creva este nemam celkom ciste, lebo nemam rad klystyry, pri hladovkach po 1 dni zomieram tiez, takze cele je to tam v mojom bruchu este zasajrajtene. Ked teda pecen vysplechne dalsiu varku toxickeho bordelu a zlci do criev, a cast za vracia do krvi, ktoru filtrovat samozrejme nestiha, mam vacsinou po vypiti toho oleja na celu noc a dalsi den o "zabavu" postarane, a ani vcerajsok nebol vynimkou. Ale uz som si zvykol, tento stav som maval aj 100x do roka, a vzdy si hovorim, ze takto cielene trpiet je lepsie, lebo to ma zmysel, kdezto v minulosti to bolo vzdy bez zmyslu a nadeje na zlepsenie.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Xion píše:Radsej si to niekde over, napriklad by som sa opytal Jardu, on bude vediet presnejsie, co tie semienka v peceni robia, a teda ci ma zmysel do seba liat bodliakovy olej.
No ked som sa pozrela na tu jeho stranku ocisty, nepresvedcila ma vobec. Taka 1-dnova jednorazovka a aj objem zmesi maly. :? Ta ocista Dr. Partykovej mi pripada ovela "profesionalnejsia".

Nazory na risk mam od Teba dost odlisne. Ja by som do seba neliala MMS, pokial by som nemala nieco maximalne urgentne typu otazka zivota a smrti, a aj vtedy len ako prvu pomoc a rychlo prec. Ale pouzitie bodliakoveho alebo akehokolvek ineho oleja namiesto olivoveho mi za ten pokus celkom stoji, ak by samozrejme nebol hnusny. Len som chcela vediet Vase nazory, zvazit ich a vytvorit si styl podla svojho osobneho vkusu, dik. :D

Aj vstrebanie minimalneho mnozstva mi pripada lepsie ako ziadneho, navyse ked je pecen na ocistu pripravena aj tym vsetkym ostatnym. Ten dlhodoby styl by mohol byt fajn, ale namiesto zutia semienok by som si skor z nich asi urobila teply vyluh.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Xion píše:Precitaj si zaciatok mojho denniku, a pochopis. :-)
Presne to som vcera urobila a po neskorom odchode do postele teraz sedim v praci dost prispata. Ale pocit zodpovednosti nepusti, o klientov sa staram vzorne , navonok posobim bdelo a unavu si dovolim uzit az po skonceni pracovnej doby, ha.

Aha, tak este stale mas tieto problemy, som to pri tolkych roznych zaujimavych opisoch celkom nepochopila. Ano, urcite to ma zmysel, vela zdaru na Tvojej ceste Ti prajem. Ja som vzdy stravu, posty a ocisty mala v kategorii pokusy a zabavky :D, asi to je z mojich "lahkovaznych" prispevkov aj vidiet.
Naposledy upravil(a) Katarína dne ned bře 07, 2010 11:50, celkem upraveno 1 x.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

s.arik píše:Jsem tvor zbabělý, ale zvědavý, tak to vidím na mix C i G 1:5, ať to má chuť i grády >:-)
Ja som zasa vcera rozmyslala, ze s citronmi som to skusila uz 3-krat. Navyse posledny citron ci dva, ktore som mala v chladnicke, uz pijem nejaky tyzden a aj to len preto, aby nevyschli.

A ze co tak si teraz pre zmenu urobit nejaku lahodnu pomarancovu ocistu :D. Dokonca mam v chladnicke 11 bio pomarancov, ktorych som sa od nakupu este ani nedotkla. Takto by som mozno mohla vypit zo 4-6 poharov zmesi aj vsetkych 6 bez toho, ze by sa pytali von. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Renáta »

Kati, Morse žil tuším zopár rokov len na pomarančoch. Pár dní - prečo nie?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Renáta »

Katarína píše: Ale pouzitie bodliakoveho alebo akehokolvek ineho oleja namiesto olivoveho mi za ten pokus celkom stoji, ak by samozrejme nebol hnusny.
Kati, ja som robila tú pečeňovú kúru s olivovým a s citrónmi, no posledné rundy toho olivového už išli silou vôle (mala som to porozdelované do poldecákov). Bodliakový nepoznám - som zvedavá, ako ti bude chutiť? Rozmýšľala som, že to zopakujem, ale čo ja viem? Nič svetoborné zo mňa vtedy nešlo, tak skôr ten pôst pre mňa asi.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Renáta píše:Kati, Morse žil tuším zopár rokov len na pomarančoch. Pár dní - prečo nie?
Jasne, to by bola mnamka, ale v tomto pripade radsej zapojim aj trosku volu a tie dam tu jablcnu stavu, pripadne pyre, ked ma zmakcovat tie "kamienky". Myslela som nahradit citrony pomarancami v tej zmesi s olejom.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Renáta píše:
Katarína píše:Kati, ja som robila tú pečeňovú kúru s olivovým a s citrónmi, no posledné rundy toho olivového už išli silou vôle (mala som to porozdelované do poldecákov). Bodliakový nepoznám - som zvedavá, ako ti bude chutiť? Rozmýšľala som, že to zopakujem, ale čo ja viem? Nič svetoborné zo mňa vtedy nešlo, tak skôr ten pôst pre mňa asi.
Aj ja, prvykrat som dokonca dala vsetkych 6, aby bola kompletka, ale ten siesty po case odisiel. Pytali sa aj tie dalsie, ale nejako som ich presvedcila, ze nech skusia zostat a az ked ked sa im to nepodari, zachod je blizko a vychrstnut ich nebude problem. Ale vydrzali. :wink:

Ani zo mna neislo nic svetoborne a tiez mam radsej posty. Ale pod vplyvom jarnej euforie a rozhovoru Xiona so S.arikom som sa na to celkom navnadila.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Renáta »

Jasné, nech sa ti to podarí :wink:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

A tie pomarance v tej zmesi ako vidis, Reni? Nevadi, ze Ti z nich nevypadaju vsetky zuby ako z tych citronov? :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Renáta »

Neviem, nie som nejaký odborník, ale zdá sa mi, že citróny sú tam, že sú predsa len silnejšie ako pomaranč. Inak ten citrón bola jediná moja spása, lebo by som sa inak z toho oleja blééé. Tak som do seba kopla olej a hneď za tým si odmastila ústa citrónom.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

O tom, ze su silnejsie, nemam najmensie pochybnosti, a ta sila je fakt sila. :wink:
No ja som sa obavala toho oleja, ale ten ma nakoniec zachranil od toho, aby mi ten citron vyzral vsetky zuby, dasna aj vnutornosti. :lol:
Som to pila vzdy zriedene, nadavkovane po 50 ml a 50 ml do kazdeho pohara podla instrukcie Dr. Partykove.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Katarína píše:
Xion píše:Precitaj si zaciatok mojho denniku, a pochopis. :-)
Presne to som vcera urobila a po neskorom odchode do postele teraz sedim v praci dost prispata. Ale pocit zodpovednosti nepusti, o klientov sa staram vzorne , navonok posobim bdelo a unavu si dovolim uzit az po skonceni pracovnej doby, ha.

Aha, tak este stale mas tieto problemy, som to pri tolkych roznych zaujimavych opisoch celkom nepochopila. Ano, urcite to ma zmysel, vela zdaru na Tvojej ceste Ti prajem. Ja som vzdy stravu, posty a ocisty mala v kategorii pokusy a zabavky :D, asi to je z mojich "lahkovaznych" prispevkov aj vidiet.
Diky moc. Z tych problemov sa zas tak rychlo vysekat neda, ked mam dost vyrazne podkopnute zdravie od detstva, ale uz je to podstatne lepsie, nez kedysi. Ved ono, za nejake 2 tyzdne to bude rok, co som sem napisal prvy prispevok do dennika, a vlastne az vtedy som zacal zdravie brat naozaj vazne, a zacat robit veci systematicky, nie chaoticky. Dovtedy som jedol taku stravu, ze nic sa zlepsit nemalo sancu.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Viem, som si to vsetko precitala a je to velmi impozantne. Teba raz budu vnuci pocuvat s otvorenymi ustami, ako si mal kedysi vazne problemy so zdravim. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Jarda myslím píše, že napoprvé se ty kamínky jen uvolní a druhá procedura po 14 dnech je lepší. Do páté procedury (přibližně, samozřejmě) se objem vyloučených kamínků zvyšuje a pak zase postupně klesá, proto tvrdí, že jedna procedura nemá vůbec smysl, doporučuje jich třeba 10 po 14 dnech a potom už jen 2-4x do roka.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Katarína »

Dala som ju, myslim, 3x, ale nie tuto "light" Jardovu verziu, ale tu silnu Dr. Partykovej. Ta ju odporuca raz za stvrtrok, v dalsom roku raz za polrok a potom raz za rok, a to klasicky sa stravujucim ludom. Myslim, ze pri tejto verzii by to castejsie uz ani nebola kura, ale cisty masochizmus. :?

A mozno si na tu kuru tiez dam nejaky kompromisny citrusovy mix ako Ty, hoci inac pijem monostavy (jedenie ovocia detto).
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Zacal som pouzivat na MMS flasky s kvapkatkom, a zistil som, ze to dava o 1/3 mensie kvapky, ako ocne kvapkatka, ktore som dovtedy pouzival. Takze, musim mnozstva zvysit cca o 50%. Takze tie porovnavania kvapiek medzi nami su zbytocne, aj tak si kazdy davame ine mnozstva. :-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Já kapu z origoš lahviček. (Koupila jsem zbrkle drahé malé balení a až posléze velké za hubičku.)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Dnes som uvidel zaujimavu stavu v knizke Ovocne a zeleninove stavy, tak som ju hned vyskusal.

remineralizacna stava (doplni najma mineraly, vitaminov pomenej)
1 jablko
1/3 strednej cvikle
1 stredne velky petrzlen

A chutilo to bajecne, velmi prijemna zmena, lebo za posledny cas som bol zvyknuty na same mrkvove kombinacie.

Takisto som sa docital v tej knizke, ze pastrnak, napriek tomu, ze vyzera ako petrzlen, doplni uplne ine latky, a celkovo ma cennejsi obsah latok. A dokonca obsahuje aj vitaminy skupiny D, co si neviem ako je mozne, ale bolo to tam uvedene.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Rozhodol som sa vyskusat beztukovu dietu na surovej strave.
Prve tri dni iba ovocie.
Dnes som sa rozhodol, ze nadviazem dzusovym postom, vzdy som ho chcel vyskusat. Pijem iba zeleninove stavy.
Vobec nic neplanujem, ide to samo, uplne prirodzene, takze neviem, kedy koncim, idem cisto podla svojich pocitov.
Prve dni boli dost tazke, asi prebiehal detox, kedze som bral aj MMS, tak som ho vysadil, a nahradil vitaminom C.
Tie zeleninove stavy s praskovym vitaminom C mi robia neuveritelne dobre, a citim lahodne pocity v brusnej dutine, presne v tych miestach, kde uz cele roky trpim niecim, co neviem co je, ale citim tam, ze tam nieco je (bud paraziti, mozno zaplava hlienov, nieco tam proste je, je to nepopisatelne slovami, velmi zle pocity z tadial zvyknu chodit, urcite su tam porusene energie a cakry, je to na lavej strane brucha, akoby okolo creva, alebo na lavej oblicke). Takze pokracujem, posledne 4 dni prijateho 0% tuku (iba ten, co sa nachadza prirodzene v ovoci zelenine). Citim, akoby telo riesilo presne tu oblast na lavej strane brucha, ktorou uz cele roky trpim, tak chcem zotrvat dokym neucitim, ze je to dobre. Spolahnem sa na to, ze sa vratia stare dobre pocity, ktore som maval davne roky dozadu, kym som na tej lavej strane brucha citil taku pohodu, ako na pravej, to bude indikator, ze je to dobre.
Pri stavach praktizujem aj urinoterapiu, mam moc ako vodu, takze nieje ziaden problem. :-)
Zaroven by mi podla Dana a Dr.Grahama mala zmiznut kandida, kedze 0% tuku spada do 811 diety, ale aj po ukonceni beztukovej diety chcem prijimat len male mnozstvo kokosoveho masla, ktore kandida vobec nema rada, vypocital som, ze by to malo byt menej ako 20g tuku, pri piti stiav este menej.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Odstavovat zvyknem obycajnu zeleninu kupenu v Lidli alebo TESCU, ale dovazanu zo Slovenska, nanajvys z Ciech, lebo je lacna, a aj tak vacsina sajrajtu ostane vo vlaknine.
Medzi touto a BIO som nikdy necitil ziaden rozdiel. Ale, dnes som skusil odstavit zeleninu od tej babky z trhu, milej starenky, ktora ma zo zahradky. Teda, taky rozdiel som necakal. Stava bola o tolko lepsia, plnsej chuti. Cervena repa bola vyraznejsie cervena, mrkva lahodna, a zeler a petrzlen boli tak aromaticke, ze stava doslova vonala. Vtedy mi to doslo, ze to co tam hadzem z obchodov, je bezcenny odpad. :-( Myslim si, ze v tej konvencnej zelenine toho moc nieje, a kedze medzi BIO som nikdy ziaden rozdiel nepocitil, zato pri tejto zelenine od babky z trhu ano, prestavam nahanat BIO, a radsej nahanam poctivych ludi z trhov.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od martin_hk »

Xion píše:Odstavovat zvyknem obycajnu zeleninu kupenu v Lidli alebo TESCU, ale dovazanu zo Slovenska, nanajvys z Ciech, lebo je lacna, a aj tak vacsina sajrajtu ostane vo vlaknine.
Medzi touto a BIO som nikdy necitil ziaden rozdiel. Ale, dnes som skusil odstavit zeleninu od tej babky z trhu, milej starenky, ktora ma zo zahradky. Teda, taky rozdiel som necakal. Stava bola o tolko lepsia, plnsej chuti. Cervena repa bola vyraznejsie cervena, mrkva lahodna, a zeler a petrzlen boli tak aromaticke, ze stava doslova vonala. Vtedy mi to doslo, ze to co tam hadzem z obchodov, je bezcenny odpad. :-( Myslim si, ze v tej konvencnej zelenine toho moc nieje, a kedze medzi BIO som nikdy ziaden rozdiel nepocitil, zato pri tejto zelenine od babky z trhu ano, prestavam nahanat BIO, a radsej nahanam poctivych ludi z trhov.
Ano, BIO je jen nalepka, ne vzdy, ale casto to tak muze byt. Ta pani jisto jiste o zadnou certifikaci nestoji, nebot sama vi, ze vse je pestovane tou nejprirozenejsi, nejspravnejsi cestou bez chemie, bez urychlovani rustu dusicnany a pod. BIO produkty jsou take byznys a jako ve vsem i v nem se najdou podvodnici. Muzeme jen zavidet nasim predkum skutecnou chut ovoce a zeleniny, vodu bez rezidui chloru, hormonalni antikoncepce a pod. :roll: :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

martin_hk píše:Ano, BIO je jen nalepka, ne vzdy, ale casto to tak muze byt. Ta pani jisto jiste o zadnou certifikaci nestoji, nebot sama vi, ze vse je pestovane tou nejprirozenejsi, nejspravnejsi cestou bez chemie, bez urychlovani rustu dusicnany a pod. BIO produkty jsou take byznys a jako ve vsem i v nem se najdou podvodnici. Muzeme jen zavidet nasim predkum skutecnou chut ovoce a zeleniny, vodu bez rezidui chloru, hormonalni antikoncepce a pod. :roll: :mrgreen:
Ta stava mi to doslova ukazala, o com to je. :-)
I tak sa oplati stavit aj to z obchodov, touto metodou sa da potom vypit viac stavy, a tak aspon trochu doplnit tie chybajuce mineraly. Lebo zjest viac ako 300g mrkvy je pre mna problem (hlavne to dobre pozuvat, aby to malo zmysel), ale zato kilo mrkvy si odstavim a mam z toho 7 dcl stavy.
Samozrejme, treba aj vlakninu, aby creva fungovali, preto som nejak intuitivne zaradil take stravovanie, ze v pevnom skupenstve jem iba ovocie a zelenolistu zeleninu, a korenovu zeleninu odstavujem, tu jest v pevnom skupenstve mi nejak nesedi, proste mam pocit, ze z toho nieje vela energie, treba to dlhsie pripravovat, prezuvat, nechuti to tak dobre ako ovocie. A hlavne, jest tu zeleninu z obchodov mi pripada, akoby som jedol cistu vlakninu bez vitaminov. :-) Takze obcasny salatik sa snazim vzdy robit z takejto zeleniny od babky, co ma riz, tu z obchodov hadzem na kvanta do odstavovacu. :-)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Dnes je 6ty den, co som uplne bez tuku, a 3ti den dzusoveho postu. Zatial chcem vytrvat, zajtra sa uvidi.

1.den - ovocie, zelenina + MMS
2. den - vacsinu dna hrozno + MMS
vyrazny detox, hrozno je uz samo o sebe velky cistic a k tomu to MMS...
3.den - ovocie, pomedzi to zeleninove stavy, 2 banany nespravili mi dobre, vynechavam ich. Prestal som z MMS, prilis som citil crevo, uz beztak mierna hnacka, asi nestihalo detox. Namiesto MMS som nasadil vitamin C, asi 5g denne.
4.den - zaciatok dzusoveho postu, doobeda hladovka o vode, nevolnost po predoslych dnoch zcasti ustupila, zacinal som poobede okolo 15:00, zvysok dna len stavy cca 1,5litra, vitamin C asi 5 g
5.den (vcera) - druhy den dzusoveho postu
Mrkvovo-brokolicova stava - dost sila, travila sa dlho, asi je lepsie zaradit ju v strede dna
Poobede - Bruessova stava: Mrkva-cvikla-zeler-cierna redkvicka-zemiak
Vecer - Z knizky ovocne a zeleninove stavy som vycital zaujimavu kombinaciu - mrkva-jablko-pomaranc-citron. Vypil som ju navecer. Velmi dobra stava, zaroven nebola tak tazka ako bruessova, dobre sa to travilo, tie citrusy mi spravili dobre. Vitamin C asi 6 gramov.

Dnes je 6-ty den, chcem zotrval v piti stiav, nech mam aspon trojdnovy dzusovy post. O dzusovom poste nemam ziadne informacie, nikdy som ho neplanoval. Musim nieco precitat. Ani neviem, ci mozem stavy striedat a pit ich 2 litre denne. Opat nasadzujem MMS. Podla Dr.Grahama by som uz po 5dnoch bez tuku mal mat kandidu normalizovanu.
Stale citim tu moju problemovu oblast v lavej casti brucha, akoby to bolo hrube crevo s oblickou, akoby tam nieco bolo, tlaky, drazdenie, neprijemne pocity z tej oblasti (paraziti alebo hlieny, nieco tam lodzga a mavam to zapalene. Ale pomaly sa to zlepsuje, mam pocit, ze ten dzusovy post tomu robi neuveritelne dobre. Ak su to paraziti, MMS by mohlo pomoct). Chcem skusit zotrvat, kym tie pocity nezmiznu. Povodne som chcel dzusovy post zaradit len na 1 den, ale zatial mam pocit, ze ma blahodarny ucinok a este nikdy ma nic tak neprecistovalo. Mal som k nemu zafixovanu nejaku averziu z minulosti, jednak som nemal odstavovac na to, teraz mam Angel, a jednak, niekto tu daval 14-dnovy dzusovy post, a ako som cital to co pisal, a ako mu to pomohlo, nezaposobilo to na mna. Nenapadlo ma, ze ked neviem dat dlhsiu ako 36hodinovu hladovku, dzusovy post moze poriesit to, co hladovkou nedokazem. Na traviace problemy by mohol stacit aj dzusovy post. Pouzivam aj urinoterapiu, pitie rannej moce a pocas dna zopar deci. Takze je to dzusovy post + urinoterapia + vitamin C/MMS.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

3-ty den dzusoveho postu absolvovany, zatial som v stave pokracovat. Citim, ze telo riesi to "nieco" v brusnej dutine.
Doobeda: Mrkva-cvikla-jablko-pomaranc (zaujimava chut, ale ta zo vcera, kde je namiesto cvikle citron bola lepsia)
Poobede: Mrkva-brokolica
Podvecer: Mrkva-brokolica-uhorka-bazalkove listky-stonkovy zeler
Vecer: Bruessova stava - Mrkva-Cvikla-Zeler-Cierna redkev-Zemiak. Trochu som to prehnal s mnozstvom 7,5 deci. :-) Ale telo to prijalo dobre.

Zajtra chcem vyskusat kombinaciu kiwi+jablko, a takisto sa tesim na kombinaciu ananas+hruska+jablko, alebo ananas+mango. Ta knizka mi teda dala inspiracie. A bavi ma to. :-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Gratuluji k chuťovým požitkům i pocitům uzdravování se :)
Štávy jsou dobré, ale u mne nesmí přesáhnout dvě porce denně, potřebuju i žuvat (nebo žuvať?)!
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

4ty den dzusoveho postu:
tento bol zatial najtazsi. Rano slabost, bolo mi dost zle.
Zaradil som stavu: 2 cervene grepy a 1 citron.
Bolo to asi moc, lebo doslo mi tak tazko, ze dalsiu stavu som pil az o 16:00.
Hodinu predtym som si urobil rezku prechadzku a konecne som mal chut na dalsiu stavu. Tak som si dal kombinaciu, na ktoru som sa tesil:
jablko+kiwi. Velmi dobra stava.
Potom som ju este skusil ochutit:
jablko+kiwi+stonka cerstvej bazalky+1 tabletka chlorelly od GW.
Prijemna aromaticka chut, ale ta tabletka chlorelly nieje dobra na odstavovanie, zachytava sa medzi platnicky a ide velmi tazko umyt z odstavovaca (aspon teda z Angela).

Z 2 knih o dzusovych postoch cerpam recepty. Dnes chcem este zaradit nejake stavy a na vyskusanie v poradi su tieto kombinacie vycitane z kniziek:
mrkva-stonky zeleru-uhorka
mrkva-pastrnak-uhorka-biela redkvicka (povodne s petrzlenom)
mrkva-cvikla-cerstva bazalka (toto ma potesilo, lebo mam vsetky ingrediencie :-))

Povodne to mali byt 3-4 dni bez tuku, a som sam prijemne prekvapeny, co som z toho nakoniec urobil. Takyto dlhy dzusovy post som nikdy nemyslel ze dokazem dat, a to ma motivuje ist dalej. Uz som 7mi den bez tuku, dufam ze pecen a slinivka skacu od radosti, take prazdniny este v mojom zivote nemali. :-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Xion píše: Takyto dlhy dzusovy post som nikdy nemyslel ze dokazem dat, a to ma motivuje ist dalej. Uz som 7mi den bez tuku, dufam ze pecen a slinivka skacu od radosti, take prazdniny este v mojom zivote nemali. :-)
Někdy ty nejlepší úspěchy přicházejí spontánně, bez úsilí :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

8my den dzusoveho postu.
Vcera tazky den, vsetky problemy co som mal na vareninovom obzierani sa ozvali... zapal creva, tlaky a drazdenie v brusnej dutine, zapal mocoveho mechura, depresie a zle nalady. Vcera zaroven druha stolica, bola mazlava, takze nieco tam v bruchu nieje v poriadku a este to nezmizlo. Odolny protivnik. Po stolici sa mi vyrazne ulavilo, vtedy som pochopil, ze klystiri su v tomto druhu postu velmi rozumne, lebo crevo sa javi byt lenive. A hlavne pri MMS, kedy toho asi dost vylucuje. Preto som MMS vysadil, nerobi mi do tohto postu dobre, psychicky som to uz neuniesol, kedze uz samotny post ma vyrazne cisti, to MMS tam nutne asi nieje, tak som ho vymenil za vitamin C. Skoda, ze mam taky odpor a blok ku klystirom, uz 5 rokov sa snazim do toho donutit, ale psychika stale hovori jednoznacne "nie!", takze zatial nic, mam k tomu taku averziu ako k nicomu inemu. Dufam, ze sa mi ju raz podari prekonat.

Stavy postupne skusam podla receptov z knih, ale uz aj improvizujem.
Jablko-hrozno-kiwi bolo vyborne a dobre sa mi to travilo, mal som obavy, kedze hrozno sa (ze vraj) dobre neznasa s inym.
Vcera som vyskusal dalsi experiment, jablko-hruska-ananas-hrozno-kiwi. Tak toto bola zatial najlepsia stava aku som kedy pil, trochu som to prehnal, vypil som toho 7 deci, ale v pohode sa to stravilo. To som pozeral, ze taka kombinacia sa tak dobre travi.
Dnes alebo zajtra chcem vyskusat svoje prve mango v zivote.

Psychika zacina chapat veci, ktore na tuhej strave nechapala, a vcera som pochopil, ze o tom je vlastne post. To je ta najliecivejsia cast postu, ze to zmeni energiu, ktoru posiela psychika do tela, a vdaka tomu sa zacne liecit telo s energetickej disharmonie... to, ze v predtym zablokovanej, a teda chorej oblasti tela, nastane odkyselenie, regeneracia buniek, vymiznu patogenne zivocichy, atd... je len dosledok.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

9ty den dzusoveho postu. Duchovne citenie vystupilo do vysin predtym nepoznanych.

O Boze, napln moju srdcovu cakru sladkym nektarom lasky.
O Boze, napln moju solarnu cakru sladkym nektarom energie.
O Boze, napln moju intimnu cakru sladkym nektarom vasne.
O Boze, napln moju korenovu cakru sladkym nektarom istoty.
O Boze, napln moju komunikacnu cakru sladkym nektarom uprimnosti.
O Boze, napln moju celnu cakru sladkym nektarom kreativity.
O Boze, napln moju korunnu cakru sladkym nektarom pravdy a poznania.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

14ty den dzusoveho postu

Uz to je rutina, telo si zvyklo na nutricne vyzivnu tekutinu, mam pocit, ze ovocne stavy mi uz v tejto faze robia lepsie, nez zeleninove, mozno aj preto, ze viac lahodia chutovym bunkam, oku aj nosu. Pripada mi vtipny moj strach z minulych casov, ked som zo strachu jedol kvanta potravy, aby som nahodou neschudol... teraz vlastne nejem nic, len stavicky a chudnem len velmi mierne a pozvolne. Ach jaj, aky nevedomy som bol, cely cas som bol vlastne prejedeny, teraz to uz vidim, a z podvyzivy som sa nedostal, lebo som nedal telu za cely zivot cas zregenerovat poskodenu traviacu sustavu a metabolizmus.
Tento post mi ukazal vela, napriklad, ako by vyzerala navratova faza po dlhsej hladovke, ake dlhe obdobie treba vlastne vydrzat, pritom jest ale velmi striedmo. Citim, ze si vdaka tomuto postu v buducnosti trufnem ovela viac, ze som v psychike vyhral isty boj a vdaka tomuto vitazstvu som dokazal dostat psychiku do stavu vedomia, ze dokazala byt dlhe obdobie nalacno.
Niekto hovori, ze dzusovy post je zbytocne neprijemny, pretoze je stale aktivovane travenie, co ho drazdi, a clovek ma stale hlad... to u mna vobec nieje pravda. Zravkove chute boli, ale to bola psychika, nie hlad. Naopak, telo si zvykne byt nalacno a na tekutej strave, a vacsinu casu som mal z tej stavy pocit uspokojenia. Nieco, akoby telo bralo stavy nielen ako nejaku tekutinu, ale ako normalnu potravu, nastavilo sa na to.
Rozmyslal som aj, ake vyhody ma tento post. Oproti hladovke sa nezastavi travenie, takze telo sa urcite nemoze dostat z takych zdravotnych problemov, ako pri cistej hladovke, ale pre vsetkych, ktory z nejakeho dovodu nemozu dokazat hladovku dlhsiu ako 2 alebo 3 dni, proste sa nemozu dostat cez 4 dni aby sa im aktivoval vnutorny rezim, tak pre nich je ako predpripravna faza dzusovy post idealny. Zaroven cloveku ukaze, ako by asi vyzerala dlhsia hladovka - aky dlhy cas treba vlastne vydrzat, a odolavat chutiam najest sa niecoho pevneho, proste mat plne usta a kusat.
Citil som, ze telo si hladovku ziadalo, fakt sa chcelo vypnut, uplne som to citil, a verim, ze moje problemy s crevami by vedelo riesit aj 5x rychlejsie, ako na dzusovom poste. Zaroven vsak viem, ze hladovku som nebol schopny dat.
Na dzusovom poste je dost energie, aby clovek mohol pracovat, a to aj fyzicky, to je dalsia vyhoda. Ja som mal vsak silny detox, kedze moja brusna dutina je plna problemov. Vacsinu casu som mal zapalene crevo, mechur, no citil som, ze pozvolne sa to zlepsuje. Teda, zlepsovanie zacalo az po 7 dni, a hlavne po 10tom. Takze prvych 7 dni si telo cisti crevo, potom tam uz prudi minimalne mnozstvo vlakniny zo stiav. Stolicu som mal asi 5x, samozrejme male mnozstvo. Teda az na jednu hnacku v strede postu, kedy toho vyslo dost, to som pozeral. Ale to mohol byt aj nejaky sajrajt z brusnej dutiny, napriklad hlieny, alebo nejake svinstvo.
Vyborna vec na dzusovom poste je, ze ked si uz zvyknete, chute sa daju dobre uspokojit, a tak ma vobec nedrazdilo, ked sa niekto okolo mna napchaval. Pri hladovke neviem, ako to je, je to vec psychiky, ale aspon mna pri hladovke vzdy jedlo poriadne drazdilo. Zaroven je super ten pocit, ze clovek sa tesi na to, aku stavu si urobi, a ako bude chutit. Cize uspokoji to aj chute, a ked sa psychika uskromni, tak aj psychiku.
Problemy v brusnej dutine mi tento post nestihol poriesit, no citim, ze problemy sa vyrazne zmensili, z creva odisli take tlaky, a citim vacsiu pohodu... creva sa proste ukludnili a zcasti odisli aj take tlaky, akoby z nejakych tekutin, co som uz dlho predtym v bruchu citil.
MMS sa mi do postu nehodilo, ostal by som len pri kupeloch. Zato vitamin C ano, zaroven pomaha trochu prekyselovat krv, co sa hodi, pretoze tento post drzi telo vo vyraznej alkaloze, hlavne ak sa pije viac ako liter stavy denne. Meral som si pH moci, a skoro cely den som mal 7, a poobede vystupilo na 7,5-8. Dokonca aj rano po zobudeni som mal pH 7, co nieje uplne idealne, ide uz o alkalozu, rano by mal byt moc kysly.
Tak to by boli moje postrehy a dojmy z postu, samozrejme je to len maly zlomok toho, co som si uvedomil, lebo vacsina veci ide tazko vyjadrit slovami, hlavne tie duchovne. Takze, i ked ta veta vyzera nudne a otrepane, musim to napisat. Post je uplne super vec a cloveka nauci vela o sebe, aj o okoli. Da mu poznanie. Skutocne je to pravda, a verim, ze pri dlhsich hladovkach je tento efekt este umocneny.

Povodne som chcel dat 14 dni, co bol moj sen, ked som tu raz davno uvidel, ako Macik dala 14 dnovy dzusovy post, v tom case to bola pre mna nezdolatelna hranica, vedel som, ze mne by robil problem aj 3dnovy. Takze som len ticho zavidel, a v podvedomi mi ostala len taka tuzba, ze ci aj ja raz budem schopny dat taky dlhy post. Macik, inspirovala si ma. :-) A dokazal som to. Rozhodol som sa, ze este vsak pridam 1 den, aby to bolo peknych okruhlych 15 dni. To preto, lebo okolo 12-13 dna som citil, ze telo je blizko poriesenia dalsej varky nejakeho fujtablu v mojom bruchu, tam kde to uz dlho citim, a tak ma napadlo, ze skoda, ze uz tento post musim ukoncit. Blizi sa tazke obdobie, vraciam sa do prace, a to viem, ze nieje vhodna doba na tento druh postu, hlavne ked ide o prvy svojho druhu. Nic som neplanoval, vyvrelo to samo, proste som si dal 1dnovy dzusovy post, aby sa mi ulavilo, a na druhy den som mal chut pokracovat, no a po 3 dnoch som si povedal, ze budem pokracovat, a sam som nevedel, ako dlho. Ale vedel som, ze maximalne 2 tyzdne. Citim vsak, ze keby ma neobmedzovali okolnosti, kludne by som mohol ist dalej, a tak v buducnosti sa mozno vysplham na dzusovu 21tku.

Caka ma navratova faza, kedy sa musim ustrazit a neprehanat to s pevnou potravou a hlavne s tukmi, na ktorych som zvykol dost ujidzat. Na kandidu som vlastne aj prestal mysliet, vlastne tento post bol dosledkom mojho rozhovoru s Danom, o kandide a 811, kedy som si chcel overit, ci bude fakt stacit nejest tuky 7 dni, tak som to poistil a vylucil som ich hned na 18 dni, a v navratovej faze ich urcite budem jest take male mnozstvo, ze sa to vmesti do tych 10%. Ak su teorie Grahama o kandide spravne, tak ja by som mal teraz byt absolutne kandida-free clovek. Ale i tak to poistim jedenim kokosoveho masla a kefiru v navratovej faze, co budu jedine tuky, ktore budem isty cas prijimat. Obidve veci kandida nema rada, a hlavne ten kefir v crevach.

Takze to by boli moje dojmy z postu.

Na zaver este napisem, aku stavu som vymyslel a ochutnal dnes vecer.
Nazval som ju kralovsky ovocny nektar.
Ananas, pomaranc, citron, jablko, hruska, kiwi a cervene hrozno.
Teda, taky bozsky nektar! Bola to silno cervena tazko sladka stava, ako som ju pil, tak idealna by bola po nejakom poriadnom sportovom vykone. Trochu som na nej ujel, spravil som jej trochu vela, neuvedomil som si, ze ked davam 7 druhov ovocia, staci z kazdeho malo, a ked sa pouzije 1 pomaranc, 1 citron, 1 jablko, 1 hruska, 1 kiwi , plat ananasu a stredny strapec hrozna, a clovek pouzije Angel Juicer, vznikne z toho liter stavy. :-) Tak som to postupne popijal a vypil cele asi za 20 minut, a napodiv... len velmi jemna tazoba a travi sa to uplne super. To je sila! To ked som dal pol litra mrkvy-cvikle-zeleru, tak na mna dosla vacsia tazoba, prislo mi mierne nevolno a travilo sa to dost tazko a zdlhavo. Zaujimave. Preto mam pocit, ze ovocne stavy su na dzusovy post vhodnejsie, hoci niekto tvrdi, ze zeleninove. Mozno uz ked je to cez 10 dni, tak su vhodnejsie ovocne, a prvych 10 dni zeleninove.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Úžasné! Nemám slov.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Marci »

Xione je uzasne Te pozorovat,jak na sobe pracujes a jdes smerem k moudrosti. To se opravdu jen tak nevidi.Blahopreji k vykonu!
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Diky moc! Sam som velmi stastny, ze som to dokazal, a skutocne vela ma to naucilo a ukazalo mi.
Dnes 15ty den, dnes musim do vegetarianskej restiky, ale inu cinnost budem robit, i tak tam musim byt 5 hodin, tak toto bude test pevnej vole. :-) Pamatam si, ze tam v tom prostredi som sa velmi tazko postil, v podstate je tam (aspon z mojej strany) obzerska atmosfera, vsetci si nakladaju, dava sa tam jedlo, jedlo je tam vo vzduchu, a je to este pod zemou... uz ako sa ide dole tymi schodami, cloveku sa prepne v mozgu nejaky spinac... a teraz si idem uzit a dobre sa napapat... pretoze psychika si pamata, ze tymi schodami isla uz 1000x predtym a vzdy sa dobre napapala. :-) Bude to test silnej vole.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od culka »

Neboj Xion, vydrzis. Tiez som vcera bola na vode a mojim babam veselo vyvarala. Rodinu mozes poslat do certa, ale klientky nie.

Chlape ale nezabudaj, ze minimalne 5% tukov mas aj v ovoci, takze s tym kokosovym maslom a kefirom chod naozaj opatrnne. Drzim ti palec.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

culka píše:Neboj Xion, vydrzis. Tiez som vcera bola na vode a mojim babam veselo vyvarala. Rodinu mozes poslat do certa, ale klientky nie.

Chlape ale nezabudaj, ze minimalne 5% tukov mas aj v ovoci, takze s tym kokosovym maslom a kefirom chod naozaj opatrnne. Drzim ti palec.
Diky, vydrzal som to v pohode. Po dlhsom case som vnimal tu atmosferu z ineho pohladu, a citil som, ze niesom az tak priputany na jedlo, ako predtym. Super pocit! Ten post je liecivy aj na psychiku.

Ano, ved sme to vtedy pocitali vo vlakne viewtopic.php?f=3&t=305&start=270. Bolo to nejak maximalne pol litra kefiru denne, alebo 25 gramov kokosoveho masla.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

16ty den dzusoveho postu
Tak pridal som este jeden den, vcera neskoro vecer telo zacalo nieco riesit v creve dost razantne, totalne tazko a blbo mi bolo, citil som tlak v creve. Dnes cely den to iste, ulava prisla az teraz na vecer, po litry ovocnej stavy:
hrozno-jablko-hruska-kiwi-citron-pomaranc-jahody.

Som prekvapeny, ako sa ovocno kombinovane stavy dobre travia a znasaju. Naopak, zeleninove mi fakt robia uz v tejto faze problemy, hlavne tie tazke ako cvikla, petrzlen, zeler. Asi by ich bolo dobre precedit, a mozno aj trochu zriedit.

Takze, ta nevolnost v creve, neviem co to bolo, ale pre istotu som radsej pridal este jeden den postu. A bola aj dost depka, ked mi bolo zle, ze to blbnutie so surovou stravou nefunguje.

Dnes uz fakt posledny den. Ukoncenie postu pevnym sustom zajtra padlo magicky na moje 28-te narodeniny. Vzdy som citil, ze kym budem mat 28, nieco sa zmeni. :-) Stalo sa tak.
Povodna vaha 72 kil. Dnesna vaha (po 16dnoch), 63 kil. Schudol som teda 9 kil. Na zaver som vymyslel stavu, ktoru poslem kandide, keby z nej nahodou v creve este nieco prezilo.
Mrkva-uhorka-stonkovy zeler-cierna redkovka-cesnak-oreganove listy,stonky a koren,kajanske korenie,zazvorovy koren (odstaveny),listok bazalky. Tuto stavu som nazval, Final word (posledne slovo) :-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Renáta »

Xion, všetko najlepšie k narodeninám a nech ti dnes to prvé pevné sústo po takom peknom džúsovom pôste chutí :wink:
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od dgm »

Xione, taky vsechno nejlepsi :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Marci »

Xione,preji Ti k narozeninam vytrvalost k dosazeni svych cilu, o vse ostatni se jak vidno dokazes postarat sam :wink: Pripijim Ti sklinkou ovocneho moku.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

Dakujem vam!
17ty den dzusoveho postu.
Ano, tak som sa rozhodol. Citim sa bajecne, a lahko, a cislo 17 sa mi paci viac. A tak som si povedal, preco este jeden dnik nepridat? :-) To som si naordinoval ako vlastny darcek na narodeniny, a kupil som si tie "neviem odkial doviezli take dobre" jahody, uz sa tesim na ten dzusik. Aj tak mam pocit, ze skutocne hlboke liecenie zacalo az po 15 dni, ked som mal tie neprijemne stavy v creve. No, nabuduce sa skusim popasovat s 21tkou a dufam, ze aj s dennymi klystirmi, ktore sa sem jednoznacne hodia.
Tak vivat 28, som iny clovek.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od olfess »

Já ti ještě přidám jeden recept na jednoduchý mix, který bych si dal, kdybych byl papající.
Pomeranče, kousek řapíkatýho celeru odšťavnit, nalít do mixéru a přidat kousek petržele a rozmixovat. Jéééje, je to tak jednoduchý, nezatěžující a mňam, ale třeba to znáš.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

olfess píše:Já ti ještě přidám jeden recept na jednoduchý mix, který bych si dal, kdybych byl papající.
Pomeranče, kousek řapíkatýho celeru odšťavnit, nalít do mixéru a přidat kousek petržele a rozmixovat. Jéééje, je to tak jednoduchý, nezatěžující a mňam, ale třeba to znáš.
Nepoznam, diky, vyskusam. Mam na to vsetky ingrediencie, a akurat som sa pozeral na ten repikaty zeler, ze by ho trebalo spotrebovat uz dnes. Akurat, ze ja ten petrzlen odstavim, kedze z toho chcem mat dzus, ale na chuti to snad vela nezmeni. Diky olfess.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Samira »

Vsetko naj k narodkam!
Si marcovy zajko, tak mas byt zdravy ako repa. Zelam Ti, nech vsetky neduhy z bruska rychlo zmiznu prec.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od olfess »

Xion píše:
olfess píše:Já ti ještě přidám jeden recept na jednoduchý mix, který bych si dal, kdybych byl papající.
Pomeranče, kousek řapíkatýho celeru odšťavnit, nalít do mixéru a přidat kousek petržele a rozmixovat. Jéééje, je to tak jednoduchý, nezatěžující a mňam, ale třeba to znáš.
Nepoznam, diky, vyskusam. Mam na to vsetky ingrediencie, a akurat som sa pozeral na ten repikaty zeler, ze by ho trebalo spotrebovat uz dnes. Akurat, ze ja ten petrzlen odstavim, kedze z toho chcem mat dzus, ale na chuti to snad vela nezmeni. Diky olfess.
Akorát musíš vyladit ty poměry, jo! To poznáš.
Jinak už padám z tvého chlívečku neb slintám, jak bernardýn :lol:
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od Xion »

olfess píše:Akorát musíš vyladit ty poměry, jo! To poznáš.
Jinak už padám z tvého chlívečku neb slintám, jak bernardýn :lol:
Tak rovno som si ju spravil, fakt uzasna chut. Toho zeleru tam treba dat akurat, aby to bolo mierne horkaste a ten petrzlenovy nadych sa tam fakt hodi. Pridal som aj malu stonku oregana, mnam bolo to dobre. Diky (akurat som mal odstavovac zaspineny od pomaranca, takze som ho ani nemusel umyvat, aby tam nebola nejaka ina chut, takze sa to aj hodilo). ;-)

Dakujem za prianie Samira.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od s.arik »

Věděla jsem, že se nezastavíš na 14 nebo 15 (:-) gratuluji a přeji mnoho zdaru, úplné vyléčení, duchovní růst a mnoho dobrých nápadů na recepty :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Xionov Pôstny Log

Příspěvek od RadkaS »

Take preji vsechno nejlepsi k narozeninam :P
Odpovědět