natural_power

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
natural_power
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 17, 2009 21:32
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

natural_power

Příspěvek od natural_power »

Pekny vecer prajem ,

ako zacat...

- neviem ci som trafil spravne do zaradenia mojho postu , ale nenasiel som nikde nieco ako zaciatocnik (hladal som dlho:-)) ,

Sedim dost vela za pc , natrafil som na tuto http://mujweb.cz/zdravi/zdrava-strava/stranku. Kedze mam iste zdravotne problemy ktore som pravedpodobne zdedil po mamke , tak ma zaujala.Ide o problemy s travenim of course (sem tam zapcha,tazkosti s vyprazdnovanim, plynatost.atd..) ,dalej mam problem s krizami (ale pravidelnym cvicenim od rehabil. je to lepsie) a najnovsie ma zacalo boliet aj koleno (bicyklujem vela , coskoro idem na mag. rezonanciu ,z rtg je to vraj slaba artroza) [s tym uz mati nema nic spolocne:-)] , od kedy zacali problemy s travenim zacal som sa zaujimat o veci spojene s tymto problemom. Hral som futbal 10 rokov, posledne 4 roky jazdim(cestny bicykel), cize pohyb nieje problem, mam 23-4 coskoro , 186cm a 72-80 kg podla sezony na bicykli.Od zaciatku problemov som sa zacal stravovat zdravsie aj ked stale pcham do seba tie nezdrave veci ale kedze sportujem dost tak si to "mozem" dovolit.Lenze uz ma fakt nebavi stale zapasit s crevom atd....

K veci:

- rad by som presiel na surovu stravu , lenze mam dost otazok , budem megavdacny ak mi poradite:

ako zacat?

- 1. na zaciatok , ranajky aj vecer surove jedlo ,s tym problem nebude kedze na ranajky posledne mesiace si davam iba ovocie,

- krok c.2 - post alebo vyplach creva? rad by som siel na vyplach , docital som sa ze je dobre si dat post a v priebehu postu ist na vyplach , ak sa mylim opravte ma pls alebo ak viete o niecom lepsiom ,nebudem proti ;-).

-krok c.3 - potraviny : pojdem do shopu a nakupim zeleninu/ovocie , ale co s postrekmi , hnojivami atd.?
: konzumujete aj surove obilniny,strukoviny ? v hore uvedenom linku autor spomina ovos, psenicu atd...

-krok c.4 - za 2-3 tyzdne sa musim ucit na statnice, ked zacnem dajem tomu post je lepsie nechat post az po skonceni skoly alebo to skusit aj teraz? lebo tie priznaky detoxikacie su fajn ale neviem si pri nich predstavit sa ucit :-) . DOLEZITA OTAZKA ohladne postu: v pripade ze dochadza k intoxikacii , co je najlepsie robit aby som sa sam neotravil ?

-krok c.5 - pri surovej strave je mozne plnohodnotne sportovat? :-)... mam na mysli 2-5 hodinove jazdy na bicykli ... musim praktizovat cviky na chrbat, tak VELMI ma zaujima ci je tu aj nejaky sportovec ktory slape na tejto strave a zvlada to v pohode.
posledna otazka: (mam ich viacej ,ale na zaciatok staci)...
- po prejdeni na surovu stravu/posty atd... ako je to so svalmi a celkovou vahou tela, schudli ste velmi alebo ako to je ?; ste zdravsi resp. ak ste boli chori vyliecili ste sa ?

Ospravedlnujem sa za dlzku a vela otazok, ale fakt neviem ako zacat , za kazdu radu dakujem.

Laco
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od Panda »

natural_power vítej a blahopřeji ke skvělému rozhodnutí začít žít zdravě. ;-) Brzy zde budeš zahrnut radami ostatních, tak si také přisadím. :-)

- Doporučoval bych Ti pokud to půjde tak trochu se raději vyhýbat klasické medicíně, protože brzy si problémy vyléčíš sám, rychleji, lépe a bez následků (což často klasická medicína neumí zařídit).

- Na syrovou stravu můžeš přejít buď okamžitě nebo si navykat postupně a dávky zvyšovat (pokud bys měl na vařeném závislost). Pokud přejdeš okamžitě, musíš počítat po přechodnou dobu s možností příznaků detoxikace organismu (projevující se např. zhoršením příznaků nemocí).

- Pokud zvládneš půsty, tak je zkoušej - ale zpočátku jen opatrně, maximálně tak 3 dny. Musíš nejdříve zjistit jak to přijímá tělo, jak bude reagovat po půstu a také je třeba ze začátku počítat s projevy detoxikace (točení hlavy, slabost, nevolnost) - při každém dalším půstu budou příznaky snazší. U půstů delších než 3 dny je už třeba postupovat opatrněji - po hladovce je třeba dodržovat návratovou dietu, nelze hned přejít zpět na běžnou stravu.

- Chodit někam na výplachy střeva je zbytečnost, pokud chceš aplikuj klystýry sám doma (nádobu lze koupit v lékárně). Klystýr Ti usnadní půst, ze střeva se neuvolňují zpět do organismu toxiny. Ale bez klystýrů se celkem dá obejít, osobně klystýry nepraktikuji.

- Mnoho lidí nakupuje ovoce a zeleninu BIO, které by měly být bez chemikálií - ale jsou patřičně dražší. Lze celkem vystačit i s běžnými potravinami s tím, že tělo se od nich bude očišťovat (půsty i syrovou stravou) - je to kompromis mezi drahým BIO a vařenou stravou.

- Někteří lidé konzumují klíčené obilniny, ale spíše omezeně, do syrové stravy by neměly patřit, stejně jako všechny ostatní škroboviny - tedy ani ne rýže, brambory. Mělo by se jednat pouze o plodové ovoce a zeleninu (jablka, papriky, pomeranče,...), listové zeleniny (zelí, salát), ořechy (ale jen některé, bez tepelné úpravy). Do salátů lze přimíchávat např. olivový olej - ale pouze za studenalisovaný. A ještě jsou základní složkou stravy klíčená semínka - čočka, hrách, cizrna, mungo, adzuka, slunečnice.

- Je sice pravda, že po půstu (nebo i při něm) se člověku projasní mysl a získá energii, takže by byl lepší před státnicemi, jenže to platí až pro netoxikovaného člověka zkušeného v půstech - u Tebe musíš počítat spíše s tím, že budeš díky půstům a detoxikaci zpočátku na tom hůře, slabost atd. Během těch 2-3 týdnů stihneš asi tak 2 jednodenní půsty a pomalu se pročišťovat syrovou stravou, takže se v té době už budeš cítit trochu lépe, ale do většího půstu by ses do té doby pouštět neměl - musíš počítat ještě s dobou na návatovku a než se opět normalizuješ i psychicky.

- Když při půstu dochází k intoxikaci, poznáš stupeň jednak podle barvy moči (při příliš silné intoxikaci je moč tmavá) a podle pocitů - slabost, nevolnost, točení hlavy. Je-li intoxikace moc silná, mohou se odvodní cesty i zablokovat. Ke zmírnění příznaků detoxikace pomáhají především 2 základní způsoby - začít více pít a hodně se pohybovat. Např. hodně pomůže v takové chvíli se napít a jít na procházku, pohyb hodně pomáhá. A pokud to nepomůže a příznaky jsou silné a nezvladatelné, tak pak už půst přerušit a po pár dnech zas začít znovu, už pak bude snazší.

- Při syrové stravě je nejenže plnohodnotný sport možný, ale je naopak o to více vhodný, hodně pomáhá pročišťování a zlepšování stavu organismu a navíc - člověk má při této stravě mnohem více energie (duševní i fyzické), takže je člověk i po sportovní stránce na tom dokonce lépe.

- Po přechodu na syrovou stravu člověk zpočátku obvykle ubírá naváze - a zpočátku je i vyšší spotřeba jídla, než se organismus naučí nový druh stravy správně využívat. Pak se už i váha normalizuje na správnou hodnotu. Zdraví se při syrové stravě zlepšuje - člověk se stává mnohem méně náchylný např. na nachlazení a rychleji se vyléčí. A když už onemocní tak lidé si většinou zařadí krátký půst a ten nemoc rychle odstraní.

- A možná bych Ti ještě doporučil zauvažovat o urinoterapii - velmi účinná, i když zpočátku ne moc příjemná. ;-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: natural_power

Příspěvek od RadkaS »

natural_power píše: - krok c.2 - post alebo vyplach creva? rad by som siel na vyplach , docital som sa ze je dobre si dat post a v priebehu postu ist na vyplach , ak sa mylim opravte ma pls alebo ak viete o niecom lepsiom ,nebudem proti ;-).
Rozhodne pust, dle me zkusenosti je vyplach streva primo nezadouci, spustilo mi to retezec zdravotnich problemu. Vyplachlo mi to veskerou mikrofloru a dusledky byly strasny! Ale je dost lidi, co si to chvali, ja osobne uz bych to doporucila maximalne nepriteli.

A jinak vitej :P !
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: natural_power

Příspěvek od Fiona »

Ahoj :)
Ja jsem naopak presvedcena ze klystyr je v zacatcich vice nez vhodny, prestoze cloveku co je na vita delsi dobu muze pripadne i uskodit. Jde o to co se v tom streve momentalne naleza. Pokud mas travici problemy á la zacpa nebo plynatost, zadne lahudky to nebudou, a bude to chtit nejdriv vyplachnout. V tomhle stadiu pujde o odstraneni starych nanosu, aby se strevo zpruchodnilo (nejen "zhora dolu", ale taky prostupnost strevni steny pro ziviny a odpadni latky). Nez se zpruchodni, a pripadne jeste chvili po tom, je klystyr super pomoc.

Je ale pravda ze klystyr je spis na "hrubou spinu". Clovek co uz absolvoval nejake ty cistici procedury a delsi dobu ji cistou stravu je jiny pripad. Tam uz to zaprve nepotrebuje, a za druhe to muze narusit citlive procesy ve streve.

Osobne bych byla ze zacatku spis pro klystyr, a az potom pust. Pust je sice jednoznacne mnohem lepsi a uplnejsi ocista, ale dochazi pri nem k intenzivnimu uvolnovani toxinu a telesneho odpadu. Velka cast tohohle cisteni se deje prave pres strevni stenu, proto je zahodno mit pri pustu co nejcistsi a nejpruchodnejsi strevo uz dopredu, aby se to tam zbytecne neblokovalo.

Preju zdar! :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: natural_power

Příspěvek od buc11 »

myslím, že si stejně dokážeš odpovědět sám,
dokážeš-li půst honem do něho, šanka či dokonce klystyr je bezbolestnější s okamžitým účinkem a určitě je lepší svinstvo odstranit než s ním žít,
ostatní si otestovat musíš sám, taková teoretická sdělení z literatury nebo naše jsou spíš inspirační, a vlastní většinou nedlouhé zkušenosti vychází ze stavů jednotlivých těl a praktiky i chabých zkušeností. Počkej ještě 14 let a sdělím ti svou 20tiletou.
Pozn: v podstatě nejde o nic světoborného, jen se jí normálně potrava, ale bez tepelného partial znehodnocení
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: natural_power

Příspěvek od RadkaS »

Fiona píše:Ahoj :)
Ja jsem naopak presvedcena ze klystyr je v zacatcich vice nez vhodny, prestoze cloveku co je na vita delsi dobu muze pripadne i uskodit. Jde o to co se v tom streve momentalne naleza. Pokud mas travici problemy á la zacpa nebo plynatost, zadne lahudky to nebudou, a bude to chtit nejdriv vyplachnout. V tomhle stadiu pujde o odstraneni starych nanosu, aby se strevo zpruchodnilo (nejen "zhora dolu", ale taky prostupnost strevni steny pro ziviny a odpadni latky). Nez se zpruchodni, a pripadne jeste chvili po tom, je klystyr super pomoc.

Je ale pravda ze klystyr je spis na "hrubou spinu". Clovek co uz absolvoval nejake ty cistici procedury a delsi dobu ji cistou stravu je jiny pripad. Tam uz to zaprve nepotrebuje, a za druhe to muze narusit citlive procesy ve streve.

Osobne bych byla ze zacatku spis pro klystyr, a az potom pust. Pust je sice jednoznacne mnohem lepsi a uplnejsi ocista, ale dochazi pri nem k intenzivnimu uvolnovani toxinu a telesneho odpadu. Velka cast tohohle cisteni se deje prave pres strevni stenu, proto je zahodno mit pri pustu co nejcistsi a nejpruchodnejsi strevo uz dopredu, aby se to tam zbytecne neblokovalo.

Preju zdar! :)
Ja nepsala o klystyru, tomu bych se zpocatku taky nebranila, myslela jsem hydrocolonterapii, do toho uz bych v zivote nesla!
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od lakyluk »

Šport
Keď som ešte bol na všeobecnej strave chodieval som do posilky a občas behať. Následne keď som prešiel na surovú stravu sa my postupne upravila váha z 85 na 62 kg čiže zmizol tuk aj svaly. V dnešnej dobe chodím dvakrát do týždňa liezť. Raz do týždňa posilka a plaváreň. Svalovú hmotu som znova nabral. Výdrž a silu mám v lepšom stave ako pri všeobecnej strave.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: natural_power

Příspěvek od RadkaS »

lakyluk píše: Svalovú hmotu som znova nabral. Výdrž a silu mám v lepšom stave ako pri všeobecnej strave.[/color]
Moje zkusenost je stejna.
Uživatelský avatar
natural_power
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 17, 2009 21:32
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od natural_power »

Bre ranko,

to panda:
- tabletkam sa vyhybam v max. moznej miere, az ked ide do tuheho , co uz neslo dlho tak aj ked mi predpise neberiem to svinstvo , ale co sa tyka kolena , je to "ina vec" , pravedpodobne mi pichne toto http://www.gbcmedical.sk/hyalgan.htm , aj ked neviem no , ale bez bicykla/sportu/ som ako vychod slnka bez vychodu :-) ...

-so stravou pojdem postupne, pre istotu...a v sobotu si dam post 1 den , heh to bude hlad ...

-no klystyr chcem skusit, lebo podla mna (kazdy si mysli ze je to v pohode) , mam velke crevo nato ako cvicim a aku mam postavu...proste je neprirodzene nafuknute a lezie mi to na nervy kvalitne...

-k 1-dnovemu pôstu: kolko vody je potrebne vypit ? mozem aj vodu z vodovodu ? :-)

-urinoterapia: no rozmyslal som nad tym ale zatim pockam :-), este si nieco precitam a tak ...
dakujem za rozpis panda ;-) [btw. my favorite animal]


to RadkaS:
-ano myslel som colonohyd...terapiu, aky je rozdiel medzy colo... a klystyrom? co som cital tak v objeme vody ktora prudi do creva? , a v knizke od dok. Walkera som sa docital ze praktizuje a odporuca stale vyplach , teda myslel klystyr ?:-)
dakujem za upozornenie ;-)


to Fiona:
-co pises ma logiku , aj preto ze ho mam take velke to crevo , tak klystyr by asi nebol odveci skusit :-)
thx ;-)


to buc11:
-tiez si myslim ze to nieje nic high-tech , len figel je v tom , ze kazdy to bere ako nieco neuveritelne v dnesej dobe, ja mam len fakt obavu ci mi to jedlo/energia vystaci , nejem sice vela, ale ked zacne sezona tak som hladny dost :-).


to lakyluk:
- velmi si ma potesil , fakt zaujimave , este 1 otazka na Teba , ktora surovina dodava rychlu energiu a ktora naopak pozvolne. Ekvivalent v terajsej strave napr. voda+cukor / celozrne rozky., moze to byt susene hrozienka / pozvolna nemam sajn.
thx \:-)

- viem ze su na stranke rozne potraviny ktore konzumujete , ale chcel by som sa spytat na konkretnu situaciu napr. vcera , co a ake mnozstvo ste papali?

vdaka vsetkym za rady a za uvitanie , super forum :!:
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: natural_power

Příspěvek od veri »

-být tebou, nesrovnávala bych se s jídelníčkem někoho jiného, stejně ti to bude k ničemu, najdeš si množství a skladbu, která bude vyhovovat tobě. tady se jídelníčky opravdu hodně různí, každý jsme unikát a přijde mi, že na vita to vynikne ještě více... (ale i kdybys přesto chtěl srovnávat, tady na fóru je někde vlákno "jídelníčky" nebo tak nějak)

-walker sice doporučoval výplachy co půl roku (mimo klystýrovou kůru na začátku vita), ale podle mě jsou zbytečné, i když si walkera beru hodně k srdci a dám na něj, ve všem ho neposlouchám :)

-při jednodenním půstu nemusíš pít nic, když budeš mít velkou žízeň, tak samozřejmě ano, já pila při svých prvínch jedničkách vodu z lahve, protože z vodovodu u nás neteče moc dobrá, ale jestli u vás teče kvalitní, tak to myslím nevadí, uvidíš, jak ti bude chutnat. teď už dávám jedničky suché, není žízeň..

-ještě ke klystýru - jeden ti nepomůže, možná při něm ani napoprvé nic moc nevyjde..určitě je lepší klystýrová kůra..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od Panda »

natural_power: Při půstu pij jak máš potřebu. Není třeba se nutit ani omezovat. Klidně i vodu z vodovodu - přestože jiní Ti zřejmě doporučí např. destilovanou vodu. Názory na to se různí, ale rozdíl v tom moc není.

Příklad mého jídelníčku: snídaně salát jablko+pomeranč+mrkev, oběd salát paprika+rajče+ledový salát+olivový olej, jinak různě (i k večeři) neorganizovaně volné ovoce nebo zelenina podle chuti - jablka, pomeranče, banány, klíčená semínka (ta často do salátu), paprika, ledový salát, rajče, mrkev.

veri mě mezitím předběhla. :-) Jo má pravdu v tom, že každému vyhovuje úplně jiný jídelníček, takže se asi jinými moc nedá řídit.
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od lakyluk »

Rýchla energia
Sladké ovocie určite nie sušené ale už keď sušené tak aspoň namočené do zmäknutia. Momentálne dosť využívam šťavu zo sladkých jabĺk občas do nej pridám vodu ktorá ostane z močených sušených ďatli. To pijem do 11.30 potom dám obed dáky šalát podľa chuti a zas do večera pijem tú šťavu a energie mám kopec...
Pozvoľná energia
Orechy, nemočené sušené ovocie ...
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: natural_power

Příspěvek od veri »

mám zkušenost, že na déle mě zasytí neředěná ovocná šťáva a rychle dodá energii, třeba jablečná nebo pomerančová, ořechy a sušené ovoce jakoby mi energii ubíralo, nejsem sice žádný vrcholový sportovec, ale zase ne lenoch :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: natural_power

Příspěvek od listy »

rozdíl mezi klystýrem (výplachemú a colonhydroterapií:
klystýr: používá se klystýrová souprava (irigátor), což je pytlíček a hadička. pytlíček naplníš vodou (popř. něčím jiným), odpustíš, hadičku strčíš do zadku a necháš téct do střev, dokud se necítíš hodně plný. pak se pokusíš to v sobě udržet co nejdéle a pak se vyprázdníš.
colonhydroterapie: procedura, kdy ti elektrický přístroj pumpuje vodu dovnitř a sajrajt ven. podstatně razantnější.
Naposledy upravil(a) listy dne pát bře 20, 2009 20:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: natural_power

Příspěvek od RadkaS »

listy píše:rozdíl mezi klystýrem (výplachemú a colonhydroterapií:
klystýr: používá se klystýrová souprava (irigátor), což je pytlíček a hadička. pytlíček naplníš vodou (popř. něčím jiným), odpustíš, hadičku strčíš do zadku a necháš téct do střev, dokud se necítíš hodně plný. pak se pokusíš to v sobě udržet co nejdéle a pak se vyprázdníš.
colonhydroterapie: procedura, kdy ti elktrický přístroj pumpuje vodu dovnitř a sajrajt ven. podtstatně razantnější.
A hlavne, klystryr je - voda rychle dovnitr a rychle ven. Hydrocolonterapie je prolevani celeho streva v kuse 40 minut.... vymyje to vsechno, vcetne toho, co to vymyt nema a jeste ty 40-ti minutovy procedury parkrat zopaknout. Vycisti to streva i penezenku... pekne drahy, ja jsem se z toho vyplachu dostavala myslim pul roku az rok. Uz si presne nepamatuji, prestala mi fungovat peristaltika, nesla mi stolice, nefungovalo mi automaticke nuceni na velkou, takze jsem cekala, az zezhora natlacim tolik, aby mohlo dole neco odpadnout. Takze samozrejme vysoka toxicida, bolesti hlavy, nafoukle bricho, vyskakaly velke starecke skvrny, deprese jako blazen... opravdu velky zazitek, ktery uz bych znovu nemusela. Problemu bylo vic, jeden souvisel s druhym, druhy s patym... hnus fialovej a to jsem pred touto "procedurou" byla naprosto v pohode, vycistena... . Je to o tom, ze pokud se cistis pustem, davas telu prostor, aby spustilo cisteni v takove mire, v takovem case a na takovem miste, kde telo uzna samo za vhodne. Kdezto pruplach streva se bere u kazdeho stejne, nikdo se nepta, zda to telo chce a prijima... proste se to tam navali a pak je na tele, aby se s tim samo porvalo....
Neni nad pust, pri pustu se telo vycisti cele, jak streva, tak krev, tak vnitrni organy, tak psychiku, mysleni, postoje... Pust je dle meho prirozene cisteni, kdezto pruplachy vodou jsou nasilnou formou cisteni. Ale jak rikam, je to jen ma zkusenost a muj nazor.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: natural_power

Příspěvek od listy »

akorát že při klystýru se zas z těch letitých nánosů nemusí uvolnit nic. takže když už, tak delší klystýrovou kůru - např. 1. týden denně, 2. týden každý 2. den, 3. týden každý 3. den, pak každý 4. den a pak po týdnu.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: natural_power

Příspěvek od veri »

jo jo, to jsem psala už výše, jeden klystýr nestačí, chce to kůru. díky radko za zážitky z HCterapie, moc jsem té terapii nedůvěřovala, ale takové popsání mi chybělo. a aby ses dala dokupy, chtělo to asi 100pro vita, že?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
natural_power
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 17, 2009 21:32
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od natural_power »

- ked tak citam, ze: dam si paradajku salat mrkvu ,nejaky ten orech , zopakujem to 3x a na cely den to staci, znie to zaujimavo :-) az k neuvereniu , kazdopadne myslim si ze je to mozne........
- este k tomu sportu, urcite dam vediet ako sa mi dari na bicykli pri tejto strave o par mesiacov...
- vdaka za info o klystyre , urcite kura pomoze viac ako jednorazovka a teda vyplach zatim na vase rady rusim...
-zajtra, teda dnes si dam postik 1 dnovy , uvidime co to da ... 8)

thX all :wink:
Uživatelský avatar
natural_power
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 17, 2009 21:32
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od natural_power »

zdravim, tak moj prvy 1 dnovy postik zatial ok, ale hlad je zly, trosku divne pocity v nohach (slabost) , v hlave :-).

btw. co si myslite o tychto veciach co sa pise tu:
http://zdravie.pravda.sk/co-mozete-kazd ... preven_p20
hlavne odsek
Surová strava môže poškodiť organizmus , viem ze je to clanok bez akehokolvek dolozenia zdrojov ,ale aj tak ., co nato hovorite?
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: natural_power

Příspěvek od macik »

natural_power píše:zdravim, tak moj prvy 1 dnovy postik zatial ok, ale hlad je zly, trosku divne pocity v nohach (slabost) , v hlave :-).

btw. co si myslite o tychto veciach co sa pise tu:
http://zdravie.pravda.sk/co-mozete-kazd ... preven_p20
hlavne odsek
Surová strava môže poškodiť organizmus , viem ze je to clanok bez akehokolvek dolozenia zdrojov ,ale aj tak ., co nato hovorite?
no nevím, kdo autorovi článku nakukal, že ořechy, obiloviny a kořenová zelenina jsou hlavní zdrojem potravy vitariána.....čímž jaksi veškerá argumentace padá....
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: natural_power

Příspěvek od Fiona »

Klasika :)
Slabsi odvar tvrzeni typu "Ale ja bych nemoh jist syrovy maso (brambory, rejzi, soju apod)..."
Tihle lidi maj vlastne svym zpusobem pravdu, vzhledem k tomu co si pod pojmem syrova strava predstavujou ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od Panda »

Prý při trávení syrové stravy vznikají jedovaté látky poškozující střeva a imunitní systém. Díval jsem se na datum článku, ale kupodivu to nebylo 1. dubna. Asi byl autor humorista. :lol:

A asi podle rady začnu raději používat husí tuk namísto olivového oleje. :P :D
Uživatelský avatar
natural_power
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 17, 2009 21:32
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od natural_power »

ok ok , uz to sem nebudem tahat :-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: natural_power

Příspěvek od Sweetie »

a nebyla za tim ludmila hamplova z reflexu?
a co je spatnyho na husim tuku? a co je dobryho na olivovym oleji?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: natural_power

Příspěvek od Fiona »

Sweetie, rekla bych ze ta husa nevyda svoje sadlo po dobrym.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: natural_power

Příspěvek od k.winky »

Chudák husa :( Já dneska viděla v tom Makru tolik mrtvých zvířátek, že se mi chtělo brečet ... Jak si je ty lidi tak úsměvně vozí v košíkách a na paletách...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:Sweetie, rekla bych ze ta husa nevyda svoje sadlo po dobrym.
Máš na mysli tu Hamplovou? :-P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: natural_power

Příspěvek od RadkaS »

veri píše:jo jo, to jsem psala už výše, jeden klystýr nestačí, chce to kůru. díky radko za zážitky z HCterapie, moc jsem té terapii nedůvěřovala, ale takové popsání mi chybělo. a aby ses dala dokupy, chtělo to asi 100pro vita, že?
Ja uz to tu nekde psala, ale to vis, je tu vsude tolik prispevku, ze uz je to davno nekde v nenavratnu. Urcite jsem jeste na nejake dusledky zapomnela, ale bylo to fakt drsny. Pamatuju, jak mi bylo dlouho blbe. Ja byla 100pro vita i pred i po. Urcite, vita byl zaklad.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: natural_power

Příspěvek od veri »

A co tě přimělo k výplachu, nějaká kniha nebo podobně? Na vita člověk nemá moc problémy s vyprazdňováním, ne?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
natural_power
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 17, 2009 21:32
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od natural_power »

no tak som po 35 hodinovom poste :
-hlad mi ani tak nevadil ako to, ze som sa citil tak slabsi celkovo bez energie , o tyzden si dam znova 1 den, celkom sa mi to paci ale ta energia chyba...
-mali ste to aj vy takto ked ste zacinali ?:)
-akurat som dojedol ryzu[varenu] a banan, (mama vrelo odporucala:)), chcel som nejaku paradajku alebo tak nieco ...
-este som sa chcel spytat k tomu postu: spominali ste ze post je naj na detoxikaciu
- pri poste z vas vychadzaju tiez http://www.pust.cz/frame.php?load=situacetaketo gebuziny alebo pri dlhsiom poste sa to proste samo "vypari" z tela prec?
-btw. pozeram ze mu tam pribudol odkaz na 75 dni , to akoze 75 dni nejedol ? :shock:
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: natural_power

Příspěvek od veri »

však jasně, že chyběla energie dokazuje, že se něco dělo, tělo energii bralo na detox.
takové hnusy z tebe ale nevyjdou při jednodenním půstu, to chce opravdu delší..
a po půstu začni raději ovocem a tu rýži odlož na později, když jsi ještě odvykáš a musíš ji mít..ovoce ti dodá víc a kvalitnější energii.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od Panda »

natural_power:
Slabost je v pořádku - takto to je ze začátku, když je člověk ještě hodně toxikovaný. Každý další půst to už bude lepší. Proti slabosti pomáhá hodně pohybu (např. procházky) a klystýry. Zkušení půstaři mají při půstu naopak přebytek energie.

Jo, Pavel na pust.cz nejedl 75 dní. Někteří lidé s nadváhou mohou nejíst i ještě delší dobu (mají větší zásobu "paliva"), i když to není Pavlův případ. Tvrdí že žije z kosmické energie - spíš ale myslím že jen využíval vnitřní rezervy co ještě měl.

Ty fotografie se nestávají běžně - to jen když se někdo léta živí hodně špatně a pak si udělá důkladnou očistu. Ale jsou dobrou inspirací.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: natural_power

Příspěvek od veri »

Ono mi ale přijde celkem k ničemu, že si ty hnusy půstem odstraním a pak si je tam vařáctvím zase pomalu pěstuju. Jíst maso a vařit a do toho půstovat je trochu kontraproduktivní, půst má sloužit k vyčistění těla a ne dělat takové experimenty, jako dělá pavel. Mám z něj po pročítání jeho stránek dojem, že sice rozumí půstům, ale nemá ke svému tělu moc velký respekt a nesouzní s ním (natož s přírodou).
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
natural_power
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 17, 2009 21:32
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od natural_power »

okej , buduci tyzden dam radsej ovocinko , to mama ma prehovorila :-) ,
vdaka za rady ;-)...

-ten Pavel je dobry hardcore :-)

pekny den .
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: natural_power

Příspěvek od macik »

veri píše:Ono mi ale přijde celkem k ničemu, že si ty hnusy půstem odstraním a pak si je tam vařáctvím zase pomalu pěstuju. Jíst maso a vařit a do toho půstovat je trochu kontraproduktivní, půst má sloužit k vyčistění těla a ne dělat takové experimenty, jako dělá pavel. Mám z něj po pročítání jeho stránek dojem, že sice rozumí půstům, ale nemá ke svému tělu moc velký respekt a nesouzní s ním (natož s přírodou).
já ho taky vnímám, jako by měl někde nějaký velký blok, s kterým si neví rady a který si nepřipouští....je někdy docela drsně nepříjemnej, když ho osloví někdo, kdo se mu nelíbí, až do té míry, že si mě okamžitě nepadlo, že člověk, kterej je "čistej", nemá potřebu se takto projevovat....mám naprosté pochopení, když někoho s dotazem pošle do prdele, ale dá se to udělat i elegantně a bezbolestně :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: natural_power

Příspěvek od RadkaS »

veri píše:A co tě přimělo k výplachu, nějaká kniha nebo podobně? Na vita člověk nemá moc problémy s vyprazdňováním, ne?
Vsichni z toho byli nadseni a rikali jak je to super, hodne jsem to zvazovala, ale nakonec jsem to zkusila. Nejde o vyprazdnovani, ale o to, ze chces mit ciste strevo, rikas si, ze tam mas treba nejake stare usazeniny a vsichni o tom basnili .... S vyprazdnovanim jsem zacala mit problem pote >:-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: natural_power

Příspěvek od RadkaS »

Uz je to dost let, co jsem to zkusila, to vis, kazdy si tu svoji cestu hleda pres ruzne zkusenosti :P
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od lakyluk »

Ináč na prijímanie energie pomocou čakier nie je nutný pôst. Pri pôste sú len tie pocity blaženosti intenzívnejšie.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: natural_power

Příspěvek od kveta »

souhlasim s tim, ze si kazky ma pri znene na raw najit svoji cestu ktera mu nejlepe vyhouje. verim ze zdrava strava je prvnim krokem ke zdrave zivotosprave, to ostatni se uz prida prirozene. ja osobne jsem proti vyplachum i krystyru, vubec mi to nepripada prirozeny, telo by se melo cistit pustem, zdravou stravou a zivotospravou (telocvik na cestvem vzduchu, relaxace, meditace atd... :D
Uživatelský avatar
natural_power
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 17, 2009 21:32
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od natural_power »

zdravim,,

chcem sa opytat :
minulu sobotu som si dal 1dnovy postik [ani nehovorim co som jedol potom,asi by ste ma zabili :) teraz uz taku chybu nezrobim] , a chcel by som dat zajtra [stvrtok], je to ok ? alebo sa ma dodrziavat pri 1 dnovych postoch prestavka 7 dni ?

thX
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od Panda »

natural_power:
Vůbec není potřebná přestávka, dělej jak cítíš a co zvládáš. Doporučení je po hladovce udělat návratovou pauzu stejně dlouhou jako byla hladovka - tj. po 1 dni hladovky následuje 1 den jídla - ale pak můžeš opět najet naplno. Neboj, tělo si samo řekne že už víc nezvládá.
Uživatelský avatar
natural_power
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 17, 2009 21:32
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od natural_power »

- potiahnut dhsi post "asi" problem nebude, mam trochu pevnu volu z bicykla :-), ale skor pri poste mi vadilo, ze som bol bez energie(vyssie su uvedene dovody takze to uz budem brat ako samozrejmost) a krize a kolena ma boleli viac ako obvykle , no uvidime zajtra, lebo budem musiet aj behat po meste ,do skoly , tak uvidime ci zvladnem :-)....
- rozmyslam ze si zrobim aj nejaku zeleninovu stavu , alebo pri zaciatkoch je lepsia voda ?
thx :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od Panda »

natural_power píše:...a krize a kolena ma boleli viac ako obvykle...
Jo jo, to znám od sebe také, že kříže a kolena víc bolí při půstu. Klouby jsou zanesené solemi, při detoxikaci se projevy nemocí zhoršují, takže by to měl být pozitivní projev léčby. Od sebe mám zkušnost, že to pak zůstává horší i mezi půsty, protože se půstem letité nánosy solí jakoby vytahují ven a protože nedojde k úplnému očištění tak tam zůstávají vytažené a tak se projevy zhorší - mělo by to zmizet až dojde k úplnému očištění.

Na první pohled se to zdá být deprimující, že se člověk měsíce léčí zdravou stravou a půsty a je mu čím dál hůře, protože toxiny lezou ven - dokonce se po půstu mohou zas usadit někde jinde a může se objevit nějaká nová nemoc. Na to nezbývá než věřit ve správnost cesty a dotáhnout to všechno až do konce (což znamená cesta asi tak na rok).

S tou pevnou vůlí - jsem zvědavý jak se Ti bude dařit a přeji aby skutečně ta pevná vůle byla - já si u sebe dříve myslel také že mám pevnou vůli, protože jsem byl zvyklý dotahovat věci do konce s velkým úsilím, ale půsty mi tohle přesvědčení velmi zpochybnily. :-)
Uživatelský avatar
natural_power
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 17, 2009 21:32
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od natural_power »

NO tak sa mam naco tesit :-) , viac ako to ci mam alebo nemam volu, ma viac hneva okolie , hlasky typu: si normalny atd. alebo, nieeee budes chudy su dost horsie :-) . mat tak vlastny byt, to by bola pohoda :-)
Pat
Příspěvky: 96
Registrován: pon led 30, 2006 23:54
Bydliště: Bratislava

Re: natural_power

Příspěvek od Pat »

Presne nieco podobne som riesil aj ja , a je to peklo. Nakoniec som musel odijst, a pomohlo to. Urcite neostavaj v prostredi, kde ta odsudzuju, krutia nad tebou hlavou, a inymi sposobmi vyvijaju natlak, aby si sa vratil do starych kolaji.
Najdi nejake byvanie, a podla moznosti sa osamostatni co najskor. Neostavaj zbytocne dlho na titaniku, ktory sa uz coskoro potopi.
Uživatelský avatar
natural_power
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 17, 2009 21:32
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od natural_power »

no tak druha jednicka (stvrtok) bola o dost viac v pohode ako prva...sice o tej 23:00tej uz bol statocny hlad a rano o 4 som sa zobudil ze som hladny :-) ...ale pohoda...horsie to bolo druhy den , slabost ako v prvej jednicke ale nie az tak zle.....cize je to lepsie :-) ....

to Pat : njn , je to na houby ,ale pokial ide o zdravie tak ma neodradi a nepresvedci nikto,aj ked je to neprijemne pocuvat tie ich reci .....

ten tyzden dam post s mrkvo-redkovou stavou :-)..

btw. mate niekto ten super brutal mega drahy odstavovac za nejaky 600€ ?
Uživatelský avatar
natural_power
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 17, 2009 21:32
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od natural_power »

tretia 1nicka...

dal som 1,2 litra mrkvovej stavy ( z 2kg mrkvy,vyrobena z hradca kralove :-) z lidlu som kupil ) , vodu som zatial nepil , trochu sa bojim , ci nevyschne telo ,,co myslite ked si dam vodu nepokazim tym to ,ze som pil tu stavu ?:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: natural_power

Příspěvek od kveta »

nepokazis, i kdyz voda neni az tak dobra jako stava, ale urcite te nezabije ani nijak zvlast neuskodi, zvalst kdyz ji nepijes pravidelne.
Uživatelský avatar
natural_power
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 17, 2009 21:32
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: natural_power

Příspěvek od natural_power »

diiik :-) ...
Odpovědět