MoonFairy

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: MoonFairy

Příspěvek od Fuujin »

Jo, když zabiju prase nebo kuře, proč bych nemoh zabít psa ? To že pes je "něco víc" než jiný zvíře je asi jako když hitler hlásil se zvednutou pravou rukou "arijská rasa je víc než jiní lidé" nebo tak. Většinou to říkám každýmu kdo má v hlavě ten blok že se může zabít zvíře který společnost řekno jakože jo.
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MoonFairy

Příspěvek od veri »

Přesně, většině lidí přijde na hlavu, že krávu v Indii nikdo nesní..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: MoonFairy

Příspěvek od Fuujin »

A Nějakým asiatům, nevim teď kterým, zas že nepapáme kočičky a pejsky my :D
No je to prostě otázka toho co společnost učí.. Neexistuje nci jako definitivní definice "normálního"
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
dvdmchl

Re: MoonFairy

Příspěvek od dvdmchl »

Vzpomínám si, že ještě na začátku mého vegetariánství jsem na zvídavé otázky odpovídal, že každý má právo jíst to co dokáže sám zabít. A já, že už nedokážu zabít ani rybu.
Myslím, že kdyby jatka měla zdi ze skla, vegetariánů by přibylo.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MoonFairy

Příspěvek od veri »

Proč se nepořádájí exkurze do jatek, když už se chodí třeba do mlékáren a čokoládoven, že jo.. všichni se vegetariány ale nestanou, to nejde, není to reálné, ale každý vegetarián navíc je dobrý vegetarián..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: MoonFairy

Příspěvek od Fuujin »

Exkurze do jatek ? by tam půlka lidí vrrhla, čtvrtina by brečela, a tak 1 ze 30 by řek "dobře jim tak" při pohledu na trpící zvěř.. zajímavá představa ale :D mě stačilo meat.org
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MoonFairy

Příspěvek od veri »

Každopádně by si z toho každý odnesl něca bylo by to asi poučné, když už nic. To by se jim ty oči zavíraly hůř, ne?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: MoonFairy

Příspěvek od Fuujin »

Oni by to spíš možná museli zavřít kdyby se dostaly takhle natvrdo napovrch informace co se tam děje..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MoonFairy

Příspěvek od veri »

To myslím ani ne, zavřít to zavřou, až to nikdo nebude kupovat. Dokud je odbyt....
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: MoonFairy

Příspěvek od Fuujin »

No to je fakt, co dělaj v továrnách na maso je fuk, ale že někomu v kuchyni jen přeběhne brouk už je na zavírání podniku.. je to humor
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MoonFairy

Příspěvek od veri »

:lol: :lol: jo no, kde to žijem :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: MoonFairy

Příspěvek od listy »

lidi ty oči rádi zavřou! znám to i z vlastní zkušenosti. 17 let vegetariánka, ale vegankou jsem se nedokázala před vita stát, přestože etické důvody k tomu byly... člověk prostě dělá jako že nic... :oops:
MoonFairy
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 13, 2009 9:49

Re: MoonFairy

Příspěvek od MoonFairy »

,
Naposledy upravil(a) MoonFairy dne úte úno 22, 2011 19:45, celkem upraveno 1 x.
MoonFairy
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 13, 2009 9:49

Re: MoonFairy

Příspěvek od MoonFairy »

neviem preco, ale so zvieratmi mam casto ovela vacsi sucit ako s ludmi.. asi pretoze zvierata su nevinne..
dvdmchl

Re: MoonFairy

Příspěvek od dvdmchl »

neviem preco, ale so zvieratmi mam casto ovela vacsi sucit ako s ludmi.
Na tohle bacha, to měli i náckové. Např. pro Hitlera byl jeho milovanej vlčák mnohem víc, než lidi okolo. Tohodle pocitu se rychle zbav. Soucit si zasloužej všichni stejnej bez rozdílu, od larvy až po člověka.
MoonFairy
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 13, 2009 9:49

Re: MoonFairy

Příspěvek od MoonFairy »

,
Naposledy upravil(a) MoonFairy dne úte úno 22, 2011 19:45, celkem upraveno 1 x.
MoonFairy
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 13, 2009 9:49

Re: MoonFairy

Příspěvek od MoonFairy »

,
Naposledy upravil(a) MoonFairy dne úte úno 22, 2011 19:45, celkem upraveno 1 x.
dvdmchl

Re: MoonFairy

Příspěvek od dvdmchl »

ze ludia si casto mozu za svoje utrpenie sami..
Jak se to vezme. Naprostá většina trpí z nevědomosti. Od malička jsou lidem do hlav vtloukány nesmysly. Těžko je z toho vinit.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MoonFairy

Příspěvek od Panda »

MoonFairy píše:...do buducnosti sa vsak akejkolvek varenej strave nebranim, lebo cim menej mi to chuti a je mi z toho zle, tym to viac od tepelne upravenych potravin oslobodzuje...
Přesně, tohle také pozoruji že mi pomáhá zbavovat se závislosti - když jsem se snažil důsledně 100% raw tak mi zůstávaly myšlenky na vařenou stravu (stále jsem ji měl spojenou s příjemnými pocity), ale když ji občas zkusím tak mi špatné následky pomáhají odstranit ji i z hlavy. Obvykle mi po vařeném následuje nevolnost a průjem a tím si to jídlo pak v hlavě vyškrtnu ze seznamu příjemných věcí a už mě příště neláká.

Jo, ovoce projde rychleji přes žaludek (zelenina tam zůstane déle) a tak má pak člověk zas brzy pocit hladu, když má prázdný žaludek. Předpokládám, že to je jen zvyk než se tělo naučí, že si nemusí spojovat prázdný žaludek s pocitem hladu. Energie získaná z ovoce by měla vystačit na delší dobu, tak snad se to časem zlepší (kvůli tomu se zatím zbytečně přecpávám).
MoonFairy
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 13, 2009 9:49

Re: MoonFairy

Příspěvek od MoonFairy »

,
Naposledy upravil(a) MoonFairy dne úte úno 22, 2011 19:45, celkem upraveno 1 x.
MoonFairy
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 13, 2009 9:49

Re: MoonFairy

Příspěvek od MoonFairy »

,
Naposledy upravil(a) MoonFairy dne úte úno 22, 2011 19:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MoonFairy

Příspěvek od s.arik »

MoonFairy píše: dalsi mojim problemom je, ze nedokazem do seba dostat vacsiu davku, napr. zjem max. 2-3jablka, lebo viac do seba nedostanem.. a potom som do hodiny zas hladna.. detto aj s inymi jedlami..
ani zdaleka nejem v nejakych pravidelnych odstupoch a davkach.. niekedy jem hned po hodine a nikedy aj skor, dalo by sa to nazvat aj kontinualne jedenie..

tohle bych vůbec neviděla jako problém :shock:
žaludek větší porce nechce, ví moc dobře, že více nezvládne strávit.

snad nechceš být jako já, já sním celý dvoukilový pytel jablek a do hodiny mám vlčí hlad, sním třeba 6 banánů a pořád nemám dost :? hrozně to leze do peněz, zdravé to taky nebude a i když domů nosím obden velký batoh jídla, hned je to snězené a po večerech se dojídám chlebem :oops:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MoonFairy

Příspěvek od s.arik »

dvdmchl píše:
ze ludia si casto mozu za svoje utrpenie sami..
Jak se to vezme. Naprostá většina trpí z nevědomosti. Od malička jsou lidem do hlav vtloukány nesmysly. Těžko je z toho vinit.

Dvdmchl,
čím častěji čtu tvé názory, tím více myslím, že jsi dobrý buddhista (řekněme interpretace světa a lidí podle buddhismu Diamantové cesty). Předpokládám, že se nepotřebuješ ztotožňovat s nějakým směrem a tak je to správné. Jenom se mi líbí, když někdo "sám od sebe" hlásá takový poměrně (pro mne) "vysoký pohled na věc" :wink:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dvdmchl

Re: MoonFairy

Příspěvek od dvdmchl »

:) No díky. Ještě tak umět podle těch keců žít.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MoonFairy

Příspěvek od Panda »

Mně hodně pomáhá pro delší pocit nasycení přidávat si do zeleninového salátu olivový olej. A přestože se to nemá - začal jsem si ho občas přidávat i do ovocného salátu (obvykle jablka, pomeranč, mrkev) a tam je také super a nasytí to pak na mnohem déle. Zřejmě je to ještě přežitek z vařanství, ale proč ne.
MoonFairy píše:...a skusim aj klicky.. no prvy pokus zatial nevysiel, nevyklicilo mi ani jedno semienko :(
Ne všechno lze klíčit, možná to bylo něco už tepelně upraveného. Nejlépe začít čočkou, ta rychle a dobře klíčí a je po naklíčení dobrá. Půl dne (nebo přes noc) namočit do vody, pak propláchnout a nechat rozložené na vzduchu a ve vlhku - stačí v tenké vrstvě v misce nebo na talířku s kapkou vody na dně, občas promíchat aby se semínka rovnoměrněji máčela. Po 1 až 2 dnech je už docela dobře naklíčená - doporučuje se délka klíčků asi tak stejná s délkou semínka.
MoonFairy
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 13, 2009 9:49

Re: MoonFairy

Příspěvek od MoonFairy »

,
Naposledy upravil(a) MoonFairy dne úte úno 22, 2011 19:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MoonFairy

Příspěvek od awa »

dvdmchl píše:
neviem preco, ale so zvieratmi mam casto ovela vacsi sucit ako s ludmi.
Na tohle bacha, to měli i náckové. Např. pro Hitlera byl jeho milovanej vlčák mnohem víc, než lidi okolo. Tohodle pocitu se rychle zbav. Soucit si zasloužej všichni stejnej bez rozdílu, od larvy až po člověka.
Osobně jsem zažila dva lidi, co měli svého psa raději než lidi, i to prohlašovali ( nynější šéf a manželka bývalého šéfa ) a v jejich chování vůči lidem se odráží tak, že je vnímají jako nepotřebný nábytek, tedy poslouží svému účelu a pak ho "poplivaj, nakopou a vyhodí". Taky jsou to v podstatě díky tomu lidé bez přátel, osamocení, opuštění...ale co naplat, co zaseli, to sklízej.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MoonFairy

Příspěvek od Sweetie »

s.arik píše:
dvdmchl píše:
ze ludia si casto mozu za svoje utrpenie sami..
Jak se to vezme. Naprostá většina trpí z nevědomosti. Od malička jsou lidem do hlav vtloukány nesmysly. Těžko je z toho vinit.

Dvdmchl,
čím častěji čtu tvé názory, tím více myslím, že jsi dobrý buddhista (řekněme interpretace světa a lidí podle buddhismu Diamantové cesty). Předpokládám, že se nepotřebuješ ztotožňovat s nějakým směrem a tak je to správné. Jenom se mi líbí, když někdo "sám od sebe" hlásá takový poměrně (pro mne) "vysoký pohled na věc" :wink:
me se libi dvd az takovy altruisticky pohled na svet, nelimituje uskupeni do rodiny, neakceptuje stat, taky by se mi to libilo, zit si kde ja na zemi chci, prijmout za rodinu koho mam rada nebo kdo to potrebuje. :)
MoonFairy
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 13, 2009 9:49

Re: MoonFairy

Příspěvek od MoonFairy »

,
Naposledy upravil(a) MoonFairy dne úte úno 22, 2011 19:46, celkem upraveno 1 x.
MoonFairy
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 13, 2009 9:49

Re: MoonFairy

Příspěvek od MoonFairy »

.
Naposledy upravil(a) MoonFairy dne úte úno 22, 2011 19:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MoonFairy

Příspěvek od awa »

MoonFairy píše:
awa píše:Osobně jsem zažila dva lidi, co měli svého psa raději než lidi, i to prohlašovali ( nynější šéf a manželka bývalého šéfa ) a v jejich chování vůči lidem se odráží tak, že je vnímají jako nepotřebný nábytek, tedy poslouží svému účelu a pak ho "poplivaj, nakopou a vyhodí". Taky jsou to v podstatě díky tomu lidé bez přátel, osamocení, opuštění...ale co naplat, co zaseli, to sklízej.
tak ja mam od takych ludi dost daleko, ak si tym chcela nahodou nieco naznacit..

a myslim si, ze takyto ludia su vo svojom zivote velmi nestastni, pretoze nedokazu mat uspokojive medziludske vztahy a tak si to kompenzuju vztahom so zvieratom a tiez vyvysovanim sa a ponizovanim inych, aby si mohli dokazovat svoju prevahu nad ostatnymi..
Tohle je trochu nevýhoda virtuální komunikace. Jsem příliš přímočará a nic nenaznačuju ani nebalím do omáček. Zase mě takový styl komunikace nutí, abych dobře zvážila co budu říkat nahlas a komu. To, co jsem napsala bylo dáno tím, že jsem s takovými lidmi přes tři roky úzce spolupracovala. Viděla jsem jak škemrají po lásce a přitom dělají opak toho, po čem touží, tak se upnuli na své maxipsy v naději, že aspoň oni jim budou nahrazovat nedostatky. Opravdu to nebylo míněno ani v náznaku na tebe, pokud se tě to dotklo, promiň.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MoonFairy

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:olivový olej. A přestože se to nemá - začal jsem si ho občas přidávat i do ovocného salátu (obvykle jablka, pomeranč, mrkev) a tam je také super a nasytí to pak na mnohem déle. Zřejmě je to ještě přežitek z vařanství, ale proč ne.
hm, dobra kombinace, dokonala pro vyvolani kandidy nebo cukrovky
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: MoonFairy

Příspěvek od kveta »

olej je tezky a koplikuje traveni. ten panensky v ochodech panensky neni. panensky olivovy olej je tmave zeleny, kalny, a je potreba malilinko. lepsi je si od oleju odvyknout. da se nahradit avokadem a durianem.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: MoonFairy

Příspěvek od kveta »

Fuujin píše:Jo, když zabiju prase nebo kuře, proč bych nemoh zabít psa ? To že pes je "něco víc" než jiný zvíře je asi jako když hitler hlásil se zvednutou pravou rukou "arijská rasa je víc než jiní lidé" nebo tak. Většinou to říkám každýmu kdo má v hlavě ten blok že se může zabít zvíře který společnost řekno jakože jo.
souhlas, je to az smesne, jak nekteri miluji sve domaci zviratka, a pritom jine zviratka mrtve pojidaji. ji smrt. ja jsem to taky dlouho nevidela, ale nastesti jsem prokoukla. sama od sebe, jen jsem se divala kolem sebe i do sebe a kladla jsem si otazky.
MoonFairy
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 13, 2009 9:49

Re: MoonFairy

Příspěvek od MoonFairy »

,
Naposledy upravil(a) MoonFairy dne úte úno 22, 2011 19:46, celkem upraveno 2 x.
MoonFairy
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 13, 2009 9:49

Re: MoonFairy

Příspěvek od MoonFairy »

.
Naposledy upravil(a) MoonFairy dne úte úno 22, 2011 19:47, celkem upraveno 1 x.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: MoonFairy

Příspěvek od listy »

prospí ti celou noc? no to je paráda. moje 14měsíční se furt budí nejmíň 3x!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MoonFairy

Příspěvek od Sweetie »

cauky, zdravim i tve baby
klicky a salat to je dobrej zaklad. clovek jak jednou prijde na vyhodnost syrovyho stylu, jaksi v nem nachazi urcitou jistotu, a to ze kdyz to dodrzuje, je vlastne stastny, protoze vi jak si udrzet zdravi, mladi, krasu, svezest. zaroven se citi svobodny nade vse, protoze opet vi ze k tomu aby byl v pohode nepotrebuje nikoho jinyho nez sam sebe, trochu mista na zemi a trochu ovoce. obejde se bez trzniho monstra farmacie, nemocnic a potravinarskeho prumyslu.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: MoonFairy

Příspěvek od bstrd »

kveta píše:
Fuujin píše:Jo, když zabiju prase nebo kuře, proč bych nemoh zabít psa ? To že pes je "něco víc" než jiný zvíře je asi jako když hitler hlásil se zvednutou pravou rukou "arijská rasa je víc než jiní lidé" nebo tak. Většinou to říkám každýmu kdo má v hlavě ten blok že se může zabít zvíře který společnost řekno jakože jo.
souhlas, je to az smesne, jak nekteri miluji sve domaci zviratka, a pritom jine zviratka mrtve pojidaji. ji smrt. ja jsem to taky dlouho nevidela, ale nastesti jsem prokoukla. sama od sebe, jen jsem se divala kolem sebe i do sebe a kladla jsem si otazky.
-ludom sa nechce rozmyslovat a pochybovat o zauzivanych hodnotach...mna osobne to bavi a niekedy tym ludi trosku provokujem, konkretne k tejto teme som raz nadhodil, ze ked sa chovaju na maso kravy, prasata, kone, psy, preco by sa nemohli chovat napriklad velryby a to ste mali vidiet reakcie :mrgreen:
MoonFairy píše:zaujimave, aky komplexny ucinok ma na moj organizmus surova strava..
posledne dni citim, ze mam vela energie aj po psychickej stranke.. surova strava dost vyrazne zlepsila moje depresivne nalady.. svet naokolo uz nie je taky prazdny ako predtym..
aj mojmu 9,5 mes. synovi sa dari lepsie.. po nejakom case odekdy som zmenila stravovanie, ma akoby cistejsiu a jasnejsiu pokozku na tvari a prespi celu noc alebo sa zobudi az nad ranom..
z toho vyplyva, ze motivacia pokracovat v experimente vitarianstvo je coraz silnejsia..
-ja ked sa par dni drzim skoro 100% na vita, mam pocit lahkosti a skoro sa vznasam, ale akonahle sklznem k niecomu vacsiemu varenemu, otaziem a dopadnem zase na zem a chvilu zase trva, kym vzlietnem :)
I gotta ruin my life on my own
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: MoonFairy

Příspěvek od kveta »

ano, je to tak, syrova strava s nizkym obsahem tuku, je vyborna proti depresim (:-) .
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MoonFairy

Příspěvek od Panda »

kveta píše:ano, je to tak, syrova strava s nizkym obsahem tuku, je vyborna proti depresim (:-) .
Květo už jsi to vzpomínala vícekrát, proč myslíš že by měl být nízký obsah tuku? To cítíš ze zkušenosti nebo i z nějakého důvodu? Myslel jsem že tuk je důležitý zdroj energie (i podle "Trianglu Davida Wolfa") a proto jsem byl zvyklý si přidávat olivový olej a měl jsem s ním větší pocit zasycení.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: MoonFairy

Příspěvek od RadkaS »

Panda píše:
kveta píše:ano, je to tak, syrova strava s nizkym obsahem tuku, je vyborna proti depresim (:-) .
Květo už jsi to vzpomínala vícekrát, proč myslíš že by měl být nízký obsah tuku? To cítíš ze zkušenosti nebo i z nějakého důvodu? Myslel jsem že tuk je důležitý zdroj energie (i podle "Trianglu Davida Wolfa") a proto jsem byl zvyklý si přidávat olivový olej a měl jsem s ním větší pocit zasycení.
Kdyz budes dele na vitastrave, tak prestanes myslet a zacnes citit. Takze ani Kveta, ani ja si to nemyslime, ale citime to. Dost jasne Ti to telo da najevo, postupne se budes zbavovat veci, ktere telu skodi. Telo ti je samo postupne vyselektuje. Casem poznas, ze olivovy olej je opravdu hnus, a ne ta vyborna, leciva a ja nevim co vsechno... tekutina, jak se vsude reklamuje. Jestli davas olej, neva, taky jsem ho davala, casem sam na sobe uvidis, jak rozdilna energie ti koluje v zilach pri oleji, a jaka bez nej. A az ho vypustis a po case ho jen tak zkusis, uz budes vedet jasne, ze olej ne.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MoonFairy

Příspěvek od Panda »

Radko dík za info. A MoonFairy se omlouvám za zneužití jejího deníčku.
MoonFairy
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 13, 2009 9:49

Re: MoonFairy

Příspěvek od MoonFairy »

.
Naposledy upravil(a) MoonFairy dne úte úno 22, 2011 19:47, celkem upraveno 1 x.
MoonFairy
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 13, 2009 9:49

Re: MoonFairy

Příspěvek od MoonFairy »

.
Naposledy upravil(a) MoonFairy dne úte úno 22, 2011 19:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MoonFairy

Příspěvek od Sweetie »

RadkaS píše:
Panda píše:
kveta píše:ano, je to tak, syrova strava s nizkym obsahem tuku, je vyborna proti depresim (:-) .
Květo už jsi to vzpomínala vícekrát, proč myslíš že by měl být nízký obsah tuku? To cítíš ze zkušenosti nebo i z nějakého důvodu? Myslel jsem že tuk je důležitý zdroj energie (i podle "Trianglu Davida Wolfa") a proto jsem byl zvyklý si přidávat olivový olej a měl jsem s ním větší pocit zasycení.
Kdyz budes dele na vitastrave, tak prestanes myslet a zacnes citit. Takze ani Kveta, ani ja si to nemyslime, ale citime to. Dost jasne Ti to telo da najevo, postupne se budes zbavovat veci, ktere telu skodi. Telo ti je samo postupne vyselektuje. Casem poznas, ze olivovy olej je opravdu hnus, a ne ta vyborna, leciva a ja nevim co vsechno... tekutina, jak se vsude reklamuje. Jestli davas olej, neva, taky jsem ho davala, casem sam na sobe uvidis, jak rozdilna energie ti koluje v zilach pri oleji, a jaka bez nej. A az ho vypustis a po case ho jen tak zkusis, uz budes vedet jasne, ze olej ne.
vyborne napsany. a graham dodava ze nezbytny tuk je obsazen v ovoci a zelenine, vic clovek nepotrebuje, nadmerny tuk v jidle je jen pricinou potizi nemoci a tuk v tele jen nahromadeni skodlivin
MoonFairy
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 13, 2009 9:49

Re: MoonFairy

Příspěvek od MoonFairy »

.
Naposledy upravil(a) MoonFairy dne úte úno 22, 2011 19:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: MoonFairy

Příspěvek od Fuujin »

Na wolfa bacha, je to obchodník a navíc je na raw jak prohlašuje 3 roky, to jsou květa i radka dýl.. taky nejsem moc pro oleje, jsem spíš pro takový instinkto styl jezení - jak příroda dala, jen si to umýt nebo oloupat.
Nesouhlasím s jeho trianglem. Každý pokrm je absolutně unikátní hodnotou všech živin, nevěřím v jednoduché rozdělení podle toho že převládá cukr, tuky,nebo aminokyseliny a minerály

S tim pocitem hladu.. jde o to poznat jestli je to pravý hlad nebo jen podvod, pokud tenhle hlad vydrží déle než 2-3 hodiny, bude to pravý hlad jinak jen tělo vyžaduje svoje starý drogy.. Pokud je to opravdový hlad a ovoce nepomůže, tak tělo chce živiny nejspíš ze zelniny a měly by pomoct zelený listy , nebo jiná zelenina, ale pokud možno ne škrobová... To už by mělo pomoct.
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Odpovědět