Kveta - ovocna kvetinka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

teploučko sluníčko odpoledne na chvilku zapršelo

deště jsme s pájou hned využily a deště si venku při zahradničení užily. mango ten sázel ananasy a jen skončil deštík mu je zalil.

já a mango jsme se dnes živili duriany a štávou s pomerančů. duriany příští týden nekoupíme, postrádají na prvotřídní kvalitě kterouž si žádáme, robert na to, že prý kvalitka bude až v únoru. nu což rádi si počkáme a do té doby si budeme užívat mang pomerančů líčí a tak dál a tak dál.. no, nedá nám to a porozhlídneme se po australských durianech kdesi jidne

pája a jarda si dnes moc pochutnávali na durianu od jiného prodejce též zakoupeného na trzích v cairns

já a mango jsme si hezky a dvakrát zaplavali v bazénu

po i když krátkém ale vydatném dešti krásně voní zahrada zvláště vyniká vůně eukaliptů a žáby mají večerní koncert, to je ale docela běžná záležitost, a že jim to jde jedna radost

celý den pohoda a zase nám utekl ani nevíme jak

život je krásný :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

sluníčko třicet plus a navečer asi patnáct minut zapršelo

mango sbíral melouny a po návratu dnes o hodinu dříve, jsme odvezli páju a jardu na dálnici na stopa jeli si prohlídnout cairns kde mají v plánu si zakoupit auto aby se jim lépe cestovalo. my jsme jeli do městečka koupili si durian a frrrr zpět dom a hned jsme si na durianu pochutnali, byl povedenej. zbytek dne jsme plavali v bazénu a pracovali na zahradě. večer relaxace.

dnešní menu
durian každej půlku
štáva mangová každej 8dcl
okurka cuketa rajčátka ze zahrádky a avo
mangosteen

život je krásnej
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

třicet plus převážně pod mrakem odpoledne a v noci asi hodinu déšt

tak nám konečně prší, tráva na zahradě už ubírala na zeleni ale ted už se zase celá zahrada krásně štavnatě zelená.

mango sbíral melouny a já pracovala na zahradě když se vrátil tak jsme hupli do bazénu a zanedlouho přijel na návštěvu konrád se synem a maminkou ta přiletěla na návštěvu z polska, byla tu už před lety ale jen v brisbane, a že prý nemá moc v lásce města, ale praha se jí líbí, a u nás na farmě taky moc, vyjádřila se o našem bydle, že je to jako u pána boha za pecí. udělala jsem pro všechny štávu pomerančovomangovou a moc nám chutnala, maminka si dala tři sklenice a malej ten to pil tak že to měl skoro po celým obličeji a navíc to do sebe kopnul jako frtana a pak si šel zaplavat do bazénu a my si povídali. pohodička. jen odjeli navštívila nás průtrž mračen tak jsme si dali sprchu deštovku. po dešti jsme se zase vrhli na zahradničení a pak plavání. večer večeře a relax.

dnešní menu

štáva pomerančovomangová každej půl litru
štáva z vodního melouna každej litr
cuketa rajče čili avo, mango si k tomu přidal okurku

je mi často do zpěvu dneska si se mnou chvílema zpíval i mango pěkně nám to harmonizuje

lechtání a chechtání

život je krásnej
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Yeff »

ten vodní meloun ti uplně závidim, tedka mám takovou chuť na něj :delicacy:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

:D tak na vodní meloun party jsi zván :delicacy: , sezona je v plném proudu, máme melouny zadarmo kolik jich sníme a vybíráme si sami z velkého množství čerstvé sklizně. sklízí mango, a daruje zaměstnavatel :D jsou výborný sladký a hodně štavnatý. dojídali jsme melouny nastřádaný z minulé sezony, ani jsme je nedojedli a už se zase sklízelo

mládí má zelenou
komu se nelení tomu se zelení
:D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ráno poprchávalo asi trochu pršelo celou noc, dvacet šest plus pod mrakem přehánky v noci 22

mám radost, že konečně prší, letos se deštová sezona opozdila, určitě nejsem jediná kdo déšt vítá, i zeme už začínala být vyprahlá žíznivá, taky hned po prvním dešti nabyla zdravých sytých barev během jednoho dne a noci se zahrada proměnila v zelenou magii zelených živých barev

jakoby naše peřiny bez péří a polštáře jsme hodili na zadní sedačku auta, vzali pár melounů vodních a vyjeli jsme na návštěvu za dlouholetým mangovým kamarádem skoro frutariánem raw před pár dní jsem se tu zminovala že má pěkný fotky na fb.

po cestě jsme se obdivovali krásám přírody, mango už ten kraj znal, já tam byla poprvé jako vždy, austrálie mě nezklamala ale naopak nadchla. cesta nám utekla, v serpentinách auto před námi vjelo do příkopu a my zastavili byli ok, jeli pomalu a on jakoby zapoměl do zatáčky zatočit volantem jel rovnou a rovnou do příkopu tam se mu velkej terénák položil na bok, on vylezl první bledej mango se ho ptal zda jsou ok, a že ok, pak zda maj mobile yes we do, a pak ještě mrkli na to jak se jeho paní on hubenej ona velikosti vyrkmeného prasátka se soukala z auta ven o více dýl, než jsme odjeli projížděli další dvě auta obě zastavili a šli debatovat s nabouralci. my jeli dál, po cestě zpět už tam nebyl

u kamaráda jsme se zdrželi asi tři hodiny, hlavně jsme debatili čtyři raw lidi a jeden raw nováček takže bylo nás pět a pochutnávali si na melounu vodním i mango bylo výborný, dali jsme si i abjů my jsme po cestě koupili austraslký durian, ale byl zkaženej a tak jsme po cestě zpět vrátili. je to radost hodovat u stolu ovocně a slastně s lidmi kteří ovoce milují lásku k ovoci netají až za ušima se olizují a chválu ovoci přitom v duchu i slovy dávají. dostali jsme dárek ovocný jackfruit velikej ten křupavej druh a prej nejlepší dragon fruit, na to se těším

na večer doma zahrada bazén večer relaxace

dnešní menu

vodní meloun každej asi one kg
každej dvě megavelký manga
cuketa rajče avo čili, mango si k tomu přidal okurku

život je krásnej
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

dvacet sedum v noci dvacetdva plus plus celý den převážně pršelo a to i v noci ale jen tak lehce

a dalo se při tom hezky pracovat na zahradě, jednou jsem si užila i větší spršku a byla jsem upatlaná od hlíny a šaty taky a navíc promoklý bylo to príma užívala jsem si se zahradou deštovky

mango třídil melouny a pak přivezl ještěrkou z vedlejší farmy cukety baklažány a červenou řepu na vyhození, mango to dostal na kopmost. jenže všechno je to čerstvý, jsou to vlastně přebytky a tak jsme něco uskladnili pro rodiče, dvanáctýho už tu budou, a cukety jíme i my, ty jsou dneska natrhaný mangem. navíc nám daroval deset kg bednu rajčat

domů z práce se vrátil mango s melounem vodním a vzápětí jsme ho taky vypili

mango nasbíral pod stromem v naší zahradě skoro půl kolečka mang

dnešní menu
štáva z melouna vodního každej litr a půl
cuketa rajče čili avo oba dva

jackfruit krásně a intensivně voní na stole v kuchyni.. dozrává

dneska od dvou to čtyř sluníčko

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

třicet plus převážně slunečno občas zataženo ale pod krásnými mraky

navštívil nás australian ian a jeho přítelka z kanady mišel, poprvé tu, a prošli si s mangem zahradu a já zatím na zadní verandě zašívla šaty kam si pak všichni přisedli a debatovali jsme i ovocně a pak jsem se zeptala odborníka přes stromy iana co to jen ten obrovský strom vedle stromu čokoládopudinkového a on se hned zvedl šel k tomu stromu a už na deset metrů hlásil no to je přece, a ted se držte, KAROB, já karob miluju vždycky jsem si ho přála mít i jsem si ho tu chtěla vysadit a ejhle, je tu, strom obrovskej na který se už rychle a jistě šplhá passionfruit, zvlášt ted po dešti, všechno roste jako z vody deštovky. boží dar strom karob nám byl dnes darován, už jsme ho měli jenom jsme o něm nevěděli hihihi. mango šel taky ke stromu a k jeho údivu našel jeden starý karobový lusk, a tím se nám karob potvrdil, mango se divil proto, že se v těch místech často pohyboval a nikdy tam lusky neviděl až dnes jen tam přišel, hned ho viděl. svatojánský chléb se bude u nás mít jako v bavlnce, živit ho budeme láskou ovocem deštěm a sluncem. mám radost.

ještě taky ian identifikoval jeden z našich stromů ale nepamatuju si to jméno, ani já ani mango to neznáme, je to ovoce. blízko u přední verandy nasazuje poupata eukalyptus sleduju ten proces a jaký budou květy nevím, to bude překvapení.

my jsme brzo pak co odjeli odjeli do městečka pro noviny ale ty se tento týden netisknou, přejeme jim tu dovolenou a jeli do supermarketu a koupili výborný bílý naktarinky a jeden taky moc dobrej durian.

doma jedli pili plavali zahradničili a relaxovali

navečer přijel konrád s maminkou ta nám jen mávala z auta a on jen přišel k přední verandě a daroval nám mangosteen, ten my milujem, a popřál nám hezký nový rok a svítil jako sluníčko a jel o dům dál

dnešní menu

mango z mixéru každej 8dcl
malej ale moc dobrej durian půl na půl
cuketa rajče čili avo
bílý naktarinky kažej pět

tak takovej je náš ovocnej svět

život je krásnej
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

přeju všem vše nej nej nej do nového roku :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

počasí za poslední nepsací dny: sluníčko ve dne třicet v noci dvacetpět občas oblačno

těch pár dní co jsem nepsala jsme se převážně věnovali návštěvám, plavání, zahrádce, všechny návštěvy pohoda i ovoce, už plavu mnohem dýl než když jsem asi před měsícem začala, zahradě se krásně daří a stále sázíme nové rostlinky naposled to byli dva nám neznámý citrusy, aloe vera, papáje, banány, rajčata, jo okurky už jsou a vyrostli z těch co jsme ne tak dávno zmolčovali pod další nám neznámý citrusem, první okurka co jsme teda našli je deset cm, zbytek jeden dva cm, dýně taky rychle nabývá na velikosti a co teprve vodní meloun který si našel sluníčko hned u bazénu tak se při plavání díváme i jak rychle roste.

taky jsme jedli mnoho ovocných pochoutek, líčí, jackfruit, mango, mangosteen, rajský, cukety, čili, avo vše ze zahrady nebo darované, jenom avo jsme koupili v neděli na trzích. jo, a občas pár koupených před měsícem pomerančů, jsou stále plný štávy a moc dobrý. mango si z pomerančů dělá k snídani štávu a já sním každý večer jeden pomeranč. a ještě jsme koupili spoustu bílých naktarinek a na těch si taky každý den pochutnáváme.

život je krásný
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od buc11 »

pěkně se to rozrůstá,
jak jste na tom s nějakými škůdci?
taky se letos zaměřím víc na plavání
psal mně subunjina, že je taky po kolena v mangostenech ať si pohnu
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluska »

kveta píše:přeju všem vše nej nej nej do nového roku :D
také také. :)
Radši to tu moc nečtu, protože ani nechci vědět, že někde furt neprší a nefouká jako v uk. Přečtu si vše až budu víc smířená s tím, kde jsem. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

buc11 píše:pěkně se to rozrůstá,
jak jste na tom s nějakými škůdci?
taky se letos zaměřím víc na plavání
psal mně subunjina, že je taky po kolena v mangostenech ať si pohnu
to jo pomalu ale jistě rozrůstá a hodně rychle roste, řekla bych že zahradníkův ráj
škůdci jsou ale zatím jen tři ani nevím ani jak se jmenují, musím si to vygůglit a poučit se, mám v plánu sprej z mýdlových ořechů
plavání je víc jak tělocvik, jen ten pobyt ve vodě přidá na pocitu celkové pohody
o mangostýny a další tvoje oblíbené fruktanzy nouze určitě nebude :D
už to máš určitě za pár fandím ti užij si to
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Pavluska píše:
kveta píše:přeju všem vše nej nej nej do nového roku :D
také také. :)
Radši to tu moc nečtu, protože ani nechci vědět, že někde furt neprší a nefouká jako v uk. Přečtu si vše až budu víc smířená s tím, kde jsem. ")
díky pavluško, každý to řeší jinak, já jsem si ve středoevropské zimě ale vlastně i v létě snila o korálových ostrovech, o jejich existenci jsem se doslechla v písni kapely garáž. mě i snění naplnuje i my ty sny pomáhají jít za tím snem.

přeju ti aby jsi si brzy našla místo na zemi podle tvých potřeb :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

pořád teploučko trošku přes třicet v noci trošku pod sluníčko se usmívá a neprší, mrkla jsem se kdy jsem tu byla naposled? nemrkla, ale připadá mi to jako věčnost.

ráda sedávám večer na přední verandě, je tam vidět kus nebe a občas se mi podaří shlédnout východ měsíce, chodím tam asi v hodinových a půl intervalech a pokaždý je to originální experience jiný světlo nebe i celková atmosféra večera a noci. ve dne tam tak často nechodíme, jsme více zabydlený na zadní verandě, tam máme výhled na naší nejen ovocnou rostlinou rodinku. jsou ty i eukalypty kokosový a i jiný palmy okrasné keře etc. já pěstuju kytičky a aloe vera a ovoce, mango ovoce moc nás to oba baví

plavání v bazénu taky

meloun vodní co prolezl plotem coby melouní mimčo ze zahrádky k bazénu, ani jsem ho nevyfotila tak rychle vyrostl hihihi, byl výborný sklidili jsme před třemi dny a hned otevřeli, vypadal a chutnal úžasně, a půlku vypili byl to nejmín desetikiláček druhou půlku jsme vypili a taky najednou druhý den dnes den třetí jsem vypila štávu najednou ze třičtvtě melounový slupky, byli toho skoro dva litry, pila jsem to pomalu na zadní verandě mango mě jen sledoval a debatili jsme. on mango štávu ze slupek vodního melouna nerad, ale zato moje mamka jí přimo miluje a navíc hned a po delši dobu cítí blahodárné účinky a mě to funguje taky tak, to bude asi něco genetickýho

naši dnes večer českýho času letí k nám na návštěvu -praha paříž tokio cairns- pozejtří ráno našeho času přistanou
všichni se těšíme

dneska já štáva ze slupky vodního melounu skoro dva litry, mango si dal štávu pomerančovů 8dcl
cuketa rajče čili můj muž to samé plus okurka z naší zahrady
rock meloun každej půl litr, byl sladkej jako med

ano už jsme sklidili první kyblík okurek, já kousek jedný ochutnala a výborná, a to je teprve začátek okurkový sezony navíc už kvete několik papájí a taky quavy, květy obou rostlin jsou mi velice blízké. jíme i rajčata ze zahrádky ale těch je zatím po skrovnu. všemu se daří vše roste jako z vody

zatím je letos docela sucho, mělo by pršet skoro každý den a jsme rádi když nám zaprší tak jednou za deset čtrnáct dní, vidět to ale není je hezky zeleno :D

stavěli se tu na chvilku pája papája a jarda, byli s přáteli na výletě a přijeli si vyzvednout věci co si tu nechali a asi po půlhodinové debatě odfrčeli. jsou nadšení moc se jim tu líbí a ovoce jim taky chutná, vypadají zdravě a životaplně. těším se na naše příští shledání.

rodiče sami od sebe pochopili že se tu budou živit převážně ovocem a zeleninou a zdá se že se na to těší, jako by neutíkali jen od vlezlé zimy ale i od knedlozelovepřů. táta navíc už měsíc doma trénuje, mamka mi hlásila nejednou, že si dopřává více ovoce. tropické vedříčko je jako stvořené pro ovocné občerstvení. máma ta se zase moc těší na štávy jak ovo tak zeleninový, tak tak čas ukáže..

život je krásný :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

pořád teplo a skoropořád sluníčko :P

naši přiletěli na čas v šest ráno, bledý jako stěny což nebylo z letu ale z dlouhýho skoroneslunečnýho čr, nohy jim ani moc nenatekli a ani při skoro hodinový cestě k nám neusnuli ale se zájmem a obdivem sledovali co jejich oči zachytili. my jsme je přivítali úsměvy objetím a pusinkama austrálie sluníčkem azůrovým nebem a už při přistávání mořem tam, kde se snoubí se zemí, pak po přistání horama. mysleli si že přistanou na pláži hihihi

u nás jsme si připili štávou z vodního melouna a táta, který už pár let dosti spí, si šel asi za hodinu nato lehnout a hned spal většinu dne prospal. mamka ta usnula až kolem poledne ale asi za dvě hodiny vstala a chopila se největšího smetáku v garáži a jala se jí zametat já seděla na schodech do kuchyně a ty jsem myla a hezky jsme si povídali a pak jsme se šli mrknout na zahradu víc zblízka.. spala další hodinu kolem pátý a pak šla spát až asi v deset večer. jsou tu dnes třetí den už oba mín spí mají už i zdravější barvičku. moc se jim tu líbí. mamka jako doma píská na ptáčky, napodobuje jejich zpěv, já to taky dělám hihihi, taky je nadšená z papoušků, ptačí svět v našem okolí zaujal oba. máma chodí jen v sárongu a táta v trenkách, mají oba rádi teplo. mamka taky sem tam zkusila chodit bosa v orosené trávě a moc se jí to líbilo. taky ráda chodí a z procházek nám přináší s úsměvem štastný malý holky, plnou velkou tašku krásných obrovitánských mang, která nasbírala pod stromy, kterých je tu na sta, možná i tisíce.

včera jsme hlavně zahradničili a plavčili

dneska byl trh v našem městečku a asi pět garage sales, táta zůstal doma on totiž nikdy v životě nenakupoval. pak už jsme jen tak lelkovali zevlovali plavali a konversovali.. na trhu jsme seznámili mamku s johnem rumrajsem a jeho třemi syny, dcerka s manželkou byly doma. john nám daroval mnoho úsměvů a i pár slov, měl spoustu zákazníků jako vždy, daroval nám tašku líčí a pozval nás všechny na návštěvu. mamka se zeptala zda může s mangem v pondělí do práce a john že jo. ona se na to těší jako malá holka. táta si to tu chválí a říká mi zámecká paní a někdy zase vodnice.

pokračování příště

život je krásnej
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

pořád teploučko a sluníčko, well, sluníčko se nám na chvíli schovalo a konečně včera zapršelo asi hodinu a něco a pak zase slunce a pak až zase v noci sem tam přehánka ráno už sluníčkově azúrový

naši v sedmým nebi, že prej žijou v ráji hlásí všem na skype. táta přestal s českým každodenním nářkem jak ho bolí kolena, navíc ho boleli asi celý týden před odletem záda, a už druhý ten bylo po bolení. a když už chodil skoro rok jen k poštovní schránce a do garáže kousek od ní když jeli k doktorům či za nákupy potravin, ach jak je to spojené, dneska se vydal na raní procházku a došel až k sousední farmě prohlídl si tam všech šest traktrorů, popovídal si rukama nohama se sousedovic sedmiletou dívenkou, když se tam někde venku posadil na venkovních schodech ve stínu. já vyjela na nákup a co nevidím, táta v trenkách s čepicí se prochází po poli máma zase jde po poli vedlejším oba došli na křižovatku v ten samý čas co já tam dojela a ani si mě do tý doby nevšimli, naložila je odvezla zpět dom a jela nakoupit vrátila se ve čtyři. pro mamku si v půl sedmý přijel mango, chtěla s ním moc pracovat na poli a tak se jí to splnilo, a protože bylo po vydatným dešti tak pleli, mamka dvě hodiny mango čtyři.

jsou tu dnes pět celých dní a snědli každej jeden párek s hrachovou kaší a salátem z hlávkového salátu kukuřice mrkve a avokáda. pak jeden plátek anglický slaniny a to s dušenou cuketou kukuřicí paprikou a cibulí, měli k tomu čínský nudle co jsou hotový za dvě minuty jen se přelejí vařící vodou. jinak jedli jen tu zeleninu z troškou nudlí a chleba rohlíky s avokádem nebo máslem. kafe čaj sušenky malý množství a zbytek ovoce a ovocný štávy, ty mají dvakrát denně. jo, ještě denně každej dva tři makadamia ořechy z našeho stromu.

já a mango zahradničíme pochutnáváme si na ovoci a sem tam posedíme s rodiči na zadní verandě klábosíme děláme si legrácky a je pohoda. no a taky plaveme, včera jsem byla v bazénu když začalo pršet a bylo to krásný kapky padali na vodu od vody se odráželi a letěli zas ale jen krátkou vzdálenost nahoru z které už pak do vody spadli. krása vody, doporučuju.

oba mají přes váhu, zvážili jsme si je a budeme v tom každý týden pokračovat a uvidí se zda bez toho knedlazelavepřaknedlíkovýho španělskoptáčkovskýho rajskoomáčkovskýho buchtovokoláčovodortovýho atd atd atd režimu zhubnou.

teplo jim neva naopak si libují. na stěžování si jaksi zapoměli, je to krása být toho svědkem. prostředí v kterém člověk žije má silný vliv na zdraví těla i ducha.

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

teploučko sluníčko navečer pod mrakem a krásně tmavomodrý kusy nebe, ale nezapršelo

magno přijel kolem v půl osmý pro mamku a odfrčeli sbírat kukuřici. já jsem zahradničila, táta spinkal. v půl jedenáctý už jsme si všichni pochutnávali na mangopomerančový hustý štávě. mamka je tu sbírá každý podvečer, dneska navíc donesla i výborný líčí. rodičové jsou ve svým živlu a užívají si plnými doušky rajského živobytí. my s mangem též. je u nás stálá pohoda, co víc si přát?

život je krásný
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluska »

kveta píše: prostředí v kterém člověk žije má silný vliv na zdraví těla i ducha.
jo jo :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

a zasejc slunéčko teploučko občas pod mrakem ovoce bazén zahrada pohoda láska a přidal se i noční deštík a moc nás to baví

život je krásný
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od xHardCorex »

kveta píše:a zasejc slunéčko teploučko občas pod mrakem ovoce bazén zahrada pohoda láska a přidal se i noční deštík a moc nás to baví

život je krásný
Tak tu na slovensku nam predvcerom snezilo, dnes uz prsi a nikoho to nebavi :D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

počasí v čr šílí je nestálý a taky by mě nebavilo, i když mě by nebavila ani zasněžená sluníčková zimní nálada

naši i my máme rádi teploučko a všichni si v něm lebedíme

mamka už ani moc neuklízí tento český zlozvyk se během dvou dní vypařil a už je jí jedno že je tam či onde smítko či skvrnka hihihi, radši relaxuje, máchá se v bazénu, chodí na procházky a pak mi vypráví jaké to bylo čarovně krásné, povídá si s papoušky a ostatními opeřenci, dnes jí zlváště zaujmul bílý papoušek kakadu a docela dlouho spolu hovořili on na stromě ona pod.. táta si oblíbil přední verandu a je taky usměvavý a má li posluchače upovídaný, nikdo tu nikomu do ničeho nekecá a máme stálou pohodičku u vody a na sluníčku.

stále ještě popíjíme mangopomerančovku manga i pojídáme, sbírá nám je maminka při procházkách. taky si dnes sama řekla o salát, tak jsem jí ho vesele z rajčete cukety a okurky vyrobila a ona mi přišla pak sdělit, že byl moc dobrej a že si ho ani ničím neochutila a dokonce i plánované kousky mrtvého tuňáka pohřbeného v líbivě dekorované konzervě do salátu nepřidala čímž mi další radost udělala. k obědu uvařila zeleninovou polívku a když se táta brzy po její konzumaci ptal kde je zákusek, poslala jsem manga do kuchyně pro datle a ty on ani mamka neodmítli ale naopak si moc na nich pochutnávali, však takové ani v čr nemají a je to jako skoro vše tu pro ně příjemná novota.

dneska jsme dopili zbytek jackfruit s pomerančem a mangem

s mangem se rodičům hodně věnujeme tak že klábosíme na přední či zadní verandě vyrábíme pro ně ovo štávy

dneska s mamkou nakoupit ona pečivo máslo párky a já datle pro ně a pro všechny bílý naktarinky hroznový víno. stavěly jsme se i v knihovně pro tátu mapy a taky pro oba rodiče český knížky, oba si už navečer četli. tv jim vůbec nechybí. nám taky ne a to už spoustu let.

dneska jsem i trochu zahradničila a z malých okurčiček už jsou pěkný kousky, mango dnes ze své okurkové plantáže i sklízel okurkové klenoty

nebe nás obdařilo sluníčkem a krásnými mraky občas šmolkově modrými ale na déšt se nedostalo odešel o dům dál

zahrada po nedávném vydatném dešti zase o kusanec povyrostla a její mnoho zelených odstínů zintenzivnělo na kráse. snad brzy začnu fotit.

krása jásá
život je krásný a obdivuhodný :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

teploučko sluníčko i vydatné nedlouhé přehánky

brzy ráno jsme s mangem vyjeli na garage sale, koupili stůl police a šachy s hezkejma figurkama nejvyšší král a královna mají asi třicet cm, tátovi takovej vozejk na chození po okolí a když si bude chtít odpočinout může si na něj sednout, mámě pěkný letní šaty vím co se jí líbí a byla nadšená.

mango vybaloval nákupy a já s mamkou jsme dělali štávu z jackfruitpomerančmango kterou jsme všichni popíjeli na přední verandě. pak jsem se pustila do zahradničení a začalo krásně pršet, nejdřív jsem zahrabala do záhonu kompost a pak jsem vysázela třináct sazeniček papájí. naklíčený hrášek jsem pro rodiče vysadila před pár dny a už vykukuje ven. tento týden jsme nezalejvali díky občasným a vydatným sprškám. mamka se ke mě na zahradě za čas přidala a dělala mi společnost, hezky jsme si povídaly a když jsem skončila v garáži jsem si sundala deštěm promočený šaty, a ona a požádala mamku aby mi je pověsila na šnůru, když si šaty ode mě brala, řekla mi že jsem krásná eva, což mě potěšilo. šla jsem si oblíknout suchý šaty a vyjeli jsme na návštěvu za rumcajsem, táta chtěl a zůstal doma na jeho oblíbený přední verandě.

u rumcajse a manky byla pohoda, zdrželi jsme se tam přes dvě hodiny, a mamka dostala darem dvě kg kávy kilo medu domácího z květů líčí, navíc všichni bednu rajčat nějaký manga a passion fruit, passion fruit je pro moje rodiče novinka, ochutnají až zítra..

doma jsme si s mangem dali večeři a mrkli na půl filmu a pak k našim na přední verandu, kde jsme při živé konverzaci sledovali hodinu úžasný západ slunce, což je naší tradicí

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

další usměvavej parádní sluníčkovej den s plus třicítkou je za námi

já ranní plavání v bazénu a pak exurse naší zahrady s mangem a mamkou, čokoládový puding je obalený ovocem velikosti větších mandarinek a asi tak v polovině na cestě k zralosti. quava už taky skoro celá odkvetla a nasazuje ovoce, zatím malé jako borůvky, ale dočkám se, já quavu moc ráda i tu její vůni áááách. čerimoya se taky snaží máme čtyři stromy a tři druhy a tak za měsíc bychom už mohli sklízet první ovoce. jackfruit nám dnes daroval dva kousky svého výborného ovoce. okurky kvetou jak šílený a i tak rodí, dnes jich mango sebral zase plný kyblík, banánovníky zase o kus povyrostli a někteří z nich už i porodili nový miminka. sebrali jsme pár makadámií, ty moc našim chutnají. malý ovocný stromky, který jsme nedávno zasadili očividně o kusanec povyrostli a jsou moc krásný. atd. atd. po zahradní procházce jsme zase hupli do bazénu a pak ješte odpoledne. jinak vysedávání a klábosení na přední verandě, tam se zabydlel táta, moc se mu tam líbí, občas tam za ním skočíme na pokec a přineseme mu i cosi k jídlu či pití. dnes naši ochutnali čerstvý kokosový mlíko i ořech, ten jim mango nastrouhal a lebedili si. ano, byla i každodenní mangopomerančovka. mamka chodí každý den, pro nové a nové manga.. i když říkala před třemi dny, že už tam žádný nejsou hihihihi

táta už shodil čtyři kg mamka tři

život je krásný
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

jeje, tak jsem se po delsi dobe zacetla. to je balzam.. kveti, to se stal zazrak ze rodice opravdu prileteli. moc vam to preju. na jak dlouho se zdrzi? je fajn cist jak jim to prospiva panecku. a staci tak malo, vlastne zaklad, ci myslet a chovat se svobodnejc nebo prirozenejc. super ze jste vsichni spolu. a uz upustili i od tech parku a peciva? :D takze bazen funguje a sklizen v plnym proudu. muj pritel si nakreslil plan svyho allotment na pristi sezonu, myslel hlavne na me, ale chybel mu tam greenhouse, kterej je linej zrealizovat, ale ten by mel mit kdyz chci rajcata a okurky. ty nemaj radi dest.
ja bych tu zimu i nejak preckala tady v mirnym pasmu, banani vzdycky jsou, kdyz uz nic, da se vystavit hodne, sem tam to mango ci kaki uzraje a mandarinek a clementines je taky hodne na pomery, ale slunce opravdu chybi. to vam zavidim.
uzivejte
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ahoj sweetie, zrovinka včera si říkám, že už jsi tu delší dobu nebyla..a hle jsi tu :D

ano, stačí málo, hlavně to správný prostředí a společnost.. naši si stále dávaj pečivo a párky ale jen sem tam, převážně maj ovo a zel. mamka taky často chválí zdejší vzdoušek. jo, je to opravdu zázrak že se nakonec rozhodli a přiletěli a taky je paráda, že toho nelitují ale naopak.

skleník se stavět nemusí, dá se i koupit, věřím že máte dostatek výborného ovoce, žel, sluníčko se koupit ani vypěstovat nedá, proto jsem se za ním vydala, ale chápu, že ne pro každýho je to tak jednoduchý. i ty si hezky užívej života
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

sluníčko teploučko, stále kolem třicítky, dnes večer krásný deštový přehánky

mango dnes sbíral a i přinesl dom okurky papriky baklažány, navíc dostal ještě passion fruit. mamka dnes nešla pomáhat, myly jsme spolu naše auto. navečer nám zase přinesla ty výborný obrovitánský manga od vedle. ty ze včera jsme dnes vypili s pomerančema. dneska naši měli dušenou mrkev a brambory, mrkev prý byla moc dobrá hodně sladká, dali si k tomu i avo.

já už pár dní jím a piju ovoce jen dvakrát denně, občas si dám ještě i tři čtyři bílý naktarinky.

praní velkýho prádla, zahradní práce, a klábosení na přední verandě, večer film. jo a ještě plavání, to mě moc baví. ani jsme se nedostali k tomu passion fruit, tak snad zítra.

život je krásný
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Panda »

kveta píše:já už pár dní jím a piju ovoce jen dvakrát denně, občas si dám ještě i tři čtyři bílý naktarinky.
Takže přirozený přechod na pránu? Super.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

ach, jak bych si dala mango :delicacy: ....ale momentálně držím pritikvasinkovou dietu (zelenina a správné tuky), takže i kdybych tady našla něco aspoň trochu zralého, tak mám smolíka....ráda žiju tady, ale teplo a ovoce, to ti , květko, závidím...přeju, ale závidím :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

macíku, závist a přejícnost nejdou ruku v ruce nebot si vzájemně odporují :D není třeba se vyvarovat manga či jiného ovoce mášli problém s kvasinkami, ale v továrně vyrobeného cukru a vařené stravě.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

zase krásný sluníčkový den, ve tři přehánka, ve čtyři druhá a asi v osum dvouhodinová průtrž mračen, ted už jen déšť.

mango byl v práci a já od sedmi do skoro dvanácti pracovala na zahradě, zahrabávala jsem kompost, a pak přesazovala moje kytičky z menších květináčů do větších. měla jsem ale přes hodinu přestávku, kdy jsem si povídala s našima na přední verandě. když se mango po jedenáctý vrátil, udělali jsme s mamkou štávu jackfruitmangopomeranč. k snídani naši chleba s avo, k večeři dušená mrkev kukuřice baklažán a asijský nudle. táta se dneska vydal s mamkou na procházku, ale vrátil se dřív než ona a šel spát. mamka se vrátila s taškou mang. když odpoledne pršelo byly jsme spolu v bazénu, já tam zůstala o mnoho dýl a tak si užila v bazénu i sluníčko, který po krátký přehánce hned vykouklo. mamka se při druhý přehánce procházela bosa v mokrý trávě a loužích.

dneska jsem jedla taky jen dvakrát denně. nejdřív ta štáva a pak cuketa okurka čili rajče a avo.

mango si snáma teda po práci zaplaval pak si dal s námi tu štávu chvíli jsme všichni klábosili, pak si šel na chvíli lehnout a já zase na zahradu a pak do bazénu.

večer rančo relaxo a pohoda pane jahoda.

tak jsem ráda, že už se nám pořádně rozpršelo :D

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Panda píše:
kveta píše:já už pár dní jím a piju ovoce jen dvakrát denně, občas si dám ještě i tři čtyři bílý naktarinky.
Takže přirozený přechod na pránu? Super.
nejsem si tím pando jistá, já mám období kdy jím málo až malinko celý život, takže i když jsem jedla všechno na co měla chut aniž bych se nad tím zamyslela. to, jestli se jednou budu živit jen pránou ukáže čas, nic neplánuju, jen poslouchám svoje tělo :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

převážně zataženo třicet nad nulou odpolední a noční přehánky, tak se nám konečně rozjela deštová sezona v celý svý kráse

a naše mladé ovocné stromky i popínavé passion fruit za pár dní si to užívají a za poslední dva dny povyrostli o polovinu své velikosti, naši jsou z toho hotový jak rychle tu vše roste. dneska jsme sklidili zase skoro kyblík okurek a misku koktejlových rajčátek. banánovníky taky nezůstávají pozadu a rychleji než před deštíky rozvíjejí nové listy a už jsou to pěkný kousci. fíkovník je už jednou tak větší než před asi čtrnácti dny, kdy jsem ho koupila a zasadila, je to zatím náš první koupený ovocný strom, taky jsem před asi dvěma měsíci koupila borůvkovej keřík, který má dorůst až do dvou metrů, ale zatím žádnej velkej progress.

dneska jsme byli bez vody od jedný v noci do pěti odpoledne a zvládli jsme to v pohodě. sprchovali jsme se v dešti a nádobí taky myli v deštovce nachytaný do kýblů.

mamka si všimla že se mango moc nadšeně netváří, když pojídají párky a tak mi řekla, že mu řekla, že už si maso kupovat nebudou. jsme zvědaví, zda to vydrží a máme jasnou radost, že se tak rozhodli. táta chodí na malou na zahradu, a dnes mi sdělil, že si všiml, že mu moč méně zapáchá a že je to určitě tím jídlem, souhlasila jsem s ním. jsou tu až do počátku května a tak mají dost času si zvyknout na lehčí stravu a snad v tom u nich doma pokračovat, to vše ukáže čas. mamka se jako já ráda brouzdá bosa v mokré trávě a častěji si i zpívá. táta, ten stále mín spí a taky se vydává na kratší procházky a to bez hole.

dneska mango naházel pod asi pod pět, možná i víc ovocných velkých stromů, který tu už byli, neprodanou kukuřici kterou dostal od sousedů, a pak na to naházel suchý listí. hrál si s tím skoro celý den, měl jen přestávku na štávu mangovopomerančovou, na který jsme si všichni pochutnávali po dvanáctý na přední verandě. taky se ale i šel vykoupat do potoka a pak zaplavat do bazénu. a šel k sousedům oznámit, že nám neteče voda, oni to maj na starost a taky to opravili.

já jsem sem tam posedávala s našima na přední verandě povídali si a já i šila v ruce potahy na polštářky na verandový křesla. jo, ráno jsme všichni seděli a debatovali na verandě zadní. já taky ještě uklízela kuchyň a sem tam pracovala na zahradě i se tam promenádila a všechny rostlinky pozdravila i obdivovala. taky se nám podařilo konečně sklidit ze snůry několikrát zmoklé prádlo.

já dnes pila štávu mangopomerančovou a pak jedla cuketu okurku rajče čili a avo.

mamka obdivuje mojí a mangovu energii

mamka si konečně všimla, že jí mangopomerančovka nasytí od oběda až do večeře. dnes měli k večeři dušenou kukuřici baklažán mrkev a brambory. k snídani chleba máslo rajče čaj. jo, a kažej tři datle.

večer rančo relaxo

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

třicet ve stínu, slunečno občas zataženo

ráno jsme debatili na zadní verandě a já u toho došila ty potahy na polštářky. pak zahrada plavání a štáva mangovopomerančová na verandě přední a u toho zase debata. pak na mě přišla únava posledních pár nocí jsem toho moc nenaspala, tak si tělo o ztracený spánek řeklo, já ho poslechla hupla do postele a za chvíli usnula. za dvě a půl hodiny jsem se pomalu probouzela v tom přišel mango, a že prý je čas se připravit na cestu do městečka atherthon. za deset minut jsem šla do garáže a tam už naši seděli v autě a čekali na mě a manga, ten šel hned za mnou. táta, když mě zahlíd, prohlásil, tak už je tady ta naše princezna. byly jsme všichni tak trochu načančaní, mamka si vzala na sebe ty šaty, který jsem jí nedavno koupila.

nejdříve jsme se stavěli v městečku mareeba pro poštu. táta tam byl poprvé, mamka už dvakrát se mnou na nákupech atd. po cestě jsme všichni obdivovali přírodu a já a mango jsme našim sdělovali co roste na polích a v ovocných sadech. míjeli jsme cukrovou třinu, banánový plantáže, avokádový sady, kávové plantáže, buráková pole, sady mangovníků atd. sem tam se pásli ve vyskoké trávě koně, ty má táta moc rád. u cesty jsme koupili našim dvacet kg čerstvých brambor přímo od farmáře. když jsme dojeli do atherthon, měli jsme ještě čas a tak projeli kousek čtvrti s pěknými domky a zahradami, před jedním domem kvetly krásný květiny, řekla jsem mangovi at u nich zastaví a od dvou druhů jsem si uřízla oddenek, abych je mohla taky pěstovat. mamka byla z těch květů unešená jako já, klucí se moc nevyjadřovali.

pak už jsme jeli na místo našeho cíle, navštívili jsme mezinárodní klub, kde byla malá oslava australia day, na které mango, a několik dalších cizinců bydlících v austrálii dostali australskou příslušnost a o tom příslušný papír a taky velkou minci která se tváří zlatě a ještě v květináči australský strom bottle brush s růžovými květy. před tím si vyslechli jakýsi proslov a několik typických australských písní včetně hymny, některé přednesené dospělým, jiné zas dětským sborem. bylo tam i jídlo zadarmo, tak se naši tak trochu při tom i tláskali, hlavně jim chutnali zeleninové sendviče, pro ně novinka, sendvič v životě neměli ani neviděli. také se ohlašovali výherci výstavy australských fotografií v onom klubu, kterou jsme si se zájmem před oslavou prohlédly. naši si libovali, zase poznali kousek austrálie i a její společnosti. mangovi jsme nakonec všichni upřímě pogratulovali k tomu, že je ted nejen angličanem ale i australanem, a frčeli jsme dom. po cestě jestě u cesty koupili nejmín pět kg výborných banánů, každej jsme si hned jeden dali, byli obrovitánský a moc dobrý, mamka se zase rozplývala a básnila jaká je to lahoda a my se k ní přidali. doma už naši nevečeřeli ale po sprše si šli lehnout bylo už skoro sedum. my s mangem si dali ze společné mísy salát z okurky rajčete a avokáda a přitom si povídali s jeho šestiletou sestřenicí na skypu.

život je krásný.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

převážně slunečno třicet nad nulou občas zataženo a krátká přehánka

ráno sprcha bazén debata s našima na zadní verandě a už po deváté návštěvníci s dětmi přivezli i banánovníky a tak debata na verandě pokračovala a všichni jsme si pochovali usměvavé šestiměsiční miminko. v jedenáct se vrátil mango z práce a já šla udělat drik z vodního melounu a banánů zatímco mango si šel zaplavat. přátelé odjeli po dvanácté a já si šla taky ještě zaplavat a potom jsme já mango a mamka jeli do městečka na nákupy atd. my s mamkou pro její nákupy, já a mango jsme nic nepotřebovali a ona jen pár věcí a jak slíbila, žádný maso nekoupila. pak jsme si sedli na jednu z laviček před obchodem kde debatili a sledovali palmové listy vlající ve vánku a nebe i daší dění kolem sebe. mango si nás tam po vyřizování úředních a podobných záležitostí vyzvedl a vyjeli jsme dom, dnes po trošku delší cestě a když přijeli k mangové aleji zastavili se naproti ní v aleji longanů, mango šel pár natrhat a hned jsme i ochutnávali, mám je trochu radši než líčí, jsou sladší a maj výraznější chuť. po příjezdu jsme s mamkou šli sebrat ráno vyprané prádlo a jen jsme s tím skončili přišel deštík, tak jsme si pochvalovali jak nám to vyšlo. já šla pověsit už sama druhou vypranou várku užívala jsem si u toho ten krásný déšť po kterým jako vždy mi zkrásněly vlasy. zbytek dne jsem se věnovala hlavně mangovi v pět jsme si dali večeři z cukety okurky rajčete avokáda a čili. naši měli k snídani avo rajče česnek pomazánku s chlebem, k obědu tu melounobanánovku a k večeři dušenou cuketu mrkev kukuřici a brambory krátce orestované na cibulce s vmíchanými vejci. oba mají vysoký tlak, který si každý den měří, ale doma tlakoměr digitální zapoměli a tak jim mango koupil novej na ebay a dnes došel a hned se měřili a byli spokojení výsledky nebyly nejhorší.

život je krásný
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

kveta píše:převážně slunečno třicet nad nulou občas zataženo a krátká přehánka

ráno sprcha bazén debata s našima na zadní verandě a už po deváté návštěvníci s dětmi přivezli i banánovníky a tak debata na verandě pokračovala a všichni jsme si pochovali usměvavé šestiměsiční miminko. v jedenáct se vrátil mango z práce a já šla udělat drik z vodního melounu a banánů zatímco mango si šel zaplavat. přátelé odjeli po dvanácté a já si šla taky ještě zaplavat a potom jsme já mango a mamka jeli do městečka na nákupy atd. my s mamkou pro její nákupy, já a mango jsme nic nepotřebovali a ona jen pár věcí a jak slíbila, žádný maso nekoupila. pak jsme si sedli na jednu z laviček před obchodem kde debatili a sledovali palmové listy vlající ve vánku a nebe i daší dění kolem sebe. mango si nás tam po vyřizování úředních a podobných záležitostí vyzvedl a vyjeli jsme dom, dnes po trošku delší cestě a když přijeli k mangové aleji zastavili se naproti ní v aleji longanů, mango šel pár natrhat a hned jsme i ochutnávali, mám je trochu radši než líčí, jsou sladší a maj výraznější chuť. po příjezdu jsme s mamkou šli sebrat ráno vyprané prádlo a jen jsme s tím skončili přišel deštík, tak jsme si pochvalovali jak nám to vyšlo. já šla pověsit už sama druhou vypranou várku užívala jsem si u toho ten krásný déšť po kterým jako vždy mi zkrásněly vlasy. zbytek dne jsem se věnovala hlavně mangovi v pět jsme si dali večeři z cukety okurky rajčete avokáda a čili. naši měli k snídani avo rajče česnek pomazánku s chlebem, k obědu tu melounobanánovku a k večeři dušenou cuketu mrkev kukuřici a brambory krátce orestované na cibulce s vmíchanými vejci. oba mají vysoký tlak, který si každý den měří, ale doma tlakoměr digitální zapoměli a tak jim mango koupil novej na ebay a dnes došel a hned se měřili a byli spokojení výsledky nebyly nejhorší.

život je krásný
květko, kde mám tu odpověď? :)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

macíku, přehlídla jsem nějakou tvou otázku v mém deníčku a nebo máš na mysli debatu o půstu v chaosu? ve vlákně chaos se pravěpodobně ukážu dnes večer -u nás- když nebudu zaneprázdněná na skypu. bylo by fajn mít forum, kde se nepíše ale mluví plus video. od tý doby co mám skype skoro vůbec nepíšu emaily, upřednostnuju konverzaci s očí do očí. :D
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

kveta píše:macíku, přehlídla jsem nějakou tvou otázku v mém deníčku a nebo máš na mysli debatu o půstu v chaosu? ve vlákně chaos se pravěpodobně ukážu dnes večer -u nás- když nebudu zaneprázdněná na skypu. bylo by fajn mít forum, kde se nepíše ale mluví plus video. od tý doby co mám skype skoro vůbec nepíšu emaily, upřednostnuju konverzaci s očí do očí. :D
ne, ne nic jsi nepřehlédla, myslím chaos, samozřejmě...netrpělivě yčkávám :-)

představ si, že skype jsem nikdy nezkusila >:-) ...už jsem ho i měla nainstalovanej, ale ségra nemá net , jinou rodinu stýkací moc nemám a přátele radši vidím naživo (což ty samozřejmě těžko můžeš), prostě zatím nebyl nikdo, s kým by byl skype lepší varianta než živý pokec...ale kvůli tobě bych ho možná i zařadila :-)
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od gabrielik »

Ja som ti v chaosu tiež napísala svoj názor na tvoju nadodenú tému. Tiež ma tvoje poznatky z pôstovania zaujímajú.

A Kveti, asi rozumiem čo si o Pavlovi chcela povedať. Ale viac ma zaujíma to pôstovanie ako to, aký je.
Ale zase dá sa oddeliť časť človeka, a brať to dobré bez všímania si toho ostatného?
M§žem sa ťa opýtať na niečo osobné? Koľko máš rokov? Neviem to totiž z tvojich fotiek zistiť :)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

macik píše:
kveta píše:macíku, přehlídla jsem nějakou tvou otázku v mém deníčku a nebo máš na mysli debatu o půstu v chaosu? ve vlákně chaos se pravěpodobně ukážu dnes večer -u nás- když nebudu zaneprázdněná na skypu. bylo by fajn mít forum, kde se nepíše ale mluví plus video. od tý doby co mám skype skoro vůbec nepíšu emaily, upřednostnuju konverzaci s očí do očí. :D
ne, ne nic jsi nepřehlédla, myslím chaos, samozřejmě...netrpělivě yčkávám :-)

představ si, že skype jsem nikdy nezkusila >:-) ...už jsem ho i měla nainstalovanej, ale ségra nemá net , jinou rodinu stýkací moc nemám a přátele radši vidím naživo (což ty samozřejmě těžko můžeš), prostě zatím nebyl nikdo, s kým by byl skype lepší varianta než živý pokec...ale kvůli tobě bych ho možná i zařadila :-)
odpovím dnes večer. já si skype užívám, mám přátele i vzdálené, tak je to paráda si s nima popovídat a i je přitom vidět.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

gabrielik píše:Ja som ti v chaosu tiež napísala svoj názor na tvoju nadodenú tému. Tiež ma tvoje poznatky z pôstovania zaujímajú.

A Kveti, asi rozumiem čo si o Pavlovi chcela povedať. Ale viac ma zaujíma to pôstovanie ako to, aký je.
Ale zase dá sa oddeliť časť človeka, a brať to dobré bez všímania si toho ostatného?
M§žem sa ťa opýtať na niečo osobné? Koľko máš rokov? Neviem to totiž z tvojich fotiek zistiť :)
gabrielik, ano, každý mi nerozumí. nic jsem o pavlovi jaký je nepsala, mě taky zajímá jen co uči lidi o zdravé výživě a půstu. je to v rozporu s mými zkušenostmi a to je vše co jsem chtěla říct. to že to někdo nepochopil, či nepochopí, není v mojí moci ale v jejich.

s tím věkem... zaujímavý :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

cítila jsem to už několikrát, že nechci být nadále součástí tohoto fora ale svojí intuici jsem neposlechla, ale ona se vracela stále častěji, tak že jsem se rozhodla jí nadále nezametat pod koberec a neignorovat. dnes jsem se rozhodla poslechnout svoji intuici a loučím se s vitarian.cz forem. nebot je to fér. :D
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

kveta píše:cítila jsem to už několikrát, že nechci být nadále součástí tohoto fora ale svojí intuici jsem neposlechla, ale ona se vracela stále častěji, tak že jsem se rozhodla jí nadále nezametat pod koberec a neignorovat. dnes jsem se rozhodla poslechnout svoji intuici a loučím se s vitarian.cz forem. nebot je to fér. :D
to je škoda, tak dobře se to četlo, o tom teple a ovoci, ách...budeš chybět

doufám, že neodcházíš kvůli tomu, co se dělo v chaosu, ti, co tam byli protivní, stejně nejsou vůbec ti, co sem pravidelně chodí, ale pouze ti, kteří vlezou kammkoliv, kde je na přetřesu pavel a vyjadřují se k němu či ostatním značně nepěkně...ty nelze brát vážně, protože jejich úmysly jsou jiné..

k tomu půstu už nic neřekneš? řeklas, že jo >:-) .....mně zajímaly tvoje zkušenosti s půstem popř. co vidíš ohledně půstu jinak než pavel...jeho náhledy na zdravou stranu jsou mi celkem šumák, to jsem u něj vždycky četla jen letem světem, mám jiné zdroje..
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od midsummer »

Květuš, už jsem tu zažila několik tvých odchodů. Vždy, když jsi byla chválena a obdivována jako ovocný "bůh" a všeznalec, tak vše v pohodě. Pokaždé, když někdo od tebe chtěl něco blíže vysvětlit, nebo dokonce v něčem nesouhlasil s tvými názory, tak jsi mizela z tohoto fóra. Ale tak to v životě chodí, víš? Pro mě třeba je zcela normální, že v některých diskuzích mi jiní oponují - diskuze mě může jedině obohatit. :mrgreen: Ale holt, každá to máme jinak. Škoda, tvé příspěvky byly vždy veskrze pozitivní a sluníčkové - byť pro nás ze střední Evropy a v těch současných mrazivých podmínkách tak trochu jako "z jiné planety".
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

,,,
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

to byl omyl :D
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

midsummer píše:Květuš, už jsem tu zažila několik tvých odchodů. Vždy, když jsi byla chválena a obdivována jako ovocný "bůh" a všeznalec, tak vše v pohodě. Pokaždé, když někdo od tebe chtěl něco blíže vysvětlit, nebo dokonce v něčem nesouhlasil s tvými názory, tak jsi mizela z tohoto fóra. Ale tak to v životě chodí, víš? Pro mě třeba je zcela normální, že v některých diskuzích mi jiní oponují - diskuze mě může jedině obohatit. :mrgreen: Ale holt, každá to máme jinak. Škoda, tvé příspěvky byly vždy veskrze pozitivní a sluníčkové - byť pro nás ze střední Evropy a v těch současných mrazivých podmínkách tak trochu jako "z jiné planety".

já to zas chápu, proč květa periodicky mizí....součástí její životní pohody je to, že určité věci a stresory ze svého života cíleně eliminuje...pokud jí některé reakce zde na fóru nejsou libé, proč by sem měla chodit? prostě přijde, až zas bude mít potřebu a to už budou staré věci dávno zapomenuty...rozumím tomu, připadá mi to mnohem svobodnější než moje častá utkvělá potřeba reagovat na každé osočení či osobní narážku...ale už se lepším a v posledním půlroce jsem minimálně pěktrát NEREAGOVALA :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dima
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 07, 2011 17:29

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Dima »

Už jste viděli film natočený o Kvetě a Mango? http://vimeo.com/36666602
Fruitarian 811
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od 2olfess »

Se musím ještě pochlubit, že jsme dneska dokoukali doma ten dokumentík výše. To je škoda, že už Květka nepíše. Jsme koukali, že chodí Mango a Květa bosí... že se nebojí v Austrálii hadů :). A koukal jsem na ty úžasně prááázdný australský silnice, to si člověk může perfektně zařídit! To u nás nejde, my prakticky po celé republice vyjma občasných dálnic jenom popojíždíme :lol:.

Jinak ten chlápek s tím syrovým masem, uf uf.. to bylo něco strašnýho :roll:
Odpovědět