Kveta - ovocna kvetinka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od buc11 »

hm pašn fruit jsem taky ještě neměl, resp. měl z makra ale ten sem musel vyhodit
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

jo, stává se občas i tu, že ovoce zakoupené či darované třeba hodit páč nechutné rovnou do kompostu, ale opravdu vyjímečně passion fruit to kvalitní je štavnatá pohádka
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ránovečír25den31plus dopoledne pluli mraky odpoledne jen azůro a v jednom kuse slunce

mango už byl vzhůru a já se probudila na čas a za půl hodiny jsme vyjeli ale na první garage sale nás nepustili dovnitř prej až v sedum tak se nás tam shluklo víc a na sluníčku jsme debatili byla tam původní němka s mužem z anglie a novozéland ten sem přišel vrocedvatisíce s ženou a cestovali kolkolem austrálie o práce prý když potřeba nikdy nebyla nouze a když se jim před rokem zachtělo usadit se na jednom místě vybrali si tuto oblast měli sice v merku oblastí víc ale jen na této se schodli garage sale 5x jedna nebyla v novinách ale všimli jsme si nápisu u cesty koupili motyku atd.

na trh na trhu debatili i koupili avo manga kteým se nedalo odolat ale ne moc za chvíli jich budeme mít ažažažažaž letos jsou stromy obalený a už se začínají vybarvovat dále lady fingers banánas a u johna rumcajse měl tam i manku a cipísky jsme se usadili klábosili a před odchodem nám daroval bílý naktarinky z bedýnky kterou dostal darem toho rána taky u něj nakupovala kamarádka z mužem nandal jim plnou velkou tašku paprik baklažánů pomerančů kukuřice a nic zato nechtěl a ona mu přesto dávala dvacku on si jí vzal a vrátili jí dvě desítky tak jsme se tomu všichni zasmáli taky jsme tam potkali naše přátelé s miminkem a batoletem a už všichni na odchodu a na cestě k nim.

já si hrála s miminem prej jsem ho utahala řekla maminka když ho kojila a on u toho opravdu usnul ve většině případů ve dne kouká a spí jen mirkospánky zato v noci spí jak dudek a klucí šli vykopat banánovníky pro naší zahradu a to asi dvacet kůsů když se vrátili udělal nám všem hostitel všem až na mimčo štávu ananasovou a byla pohoda

byla asi jedna když jsme se uvelebili na naší zadní verandě v ruce třímaly sklenice ovoštávy kterou já vyždímala když mango nosil nákupy vně banánovníky přivezl na zadní verandu v kolečku což chěla vyfotit ale pak jsme to zamluvili a já si šla po štávě lehnout se psím životem a po půl stránce už spala zatímcomango sázel ty banánce a když se probudila ještě devět zbývalo, ale kolem sebe kus půdy tak to nechal na zítra a dali si kažej relax ovo svačinku pak mango zmizel v domě a já zalejvala a on za čas navrátivšísesi kousek opodál na trávěseděl a povídali si dokud jsem nepřestala napájet ovoakvětinky pak zasejc potlach na zadní verandě telefon večere film relax

dnešní menu

štáva ananasová každej 2deci
štáva mandarinkovopomerančová každej 8dcl
každej dvě manga
rajčata okurka paprika já Mango si k tomu přidal čili a avo
jenom já šest bílých naktarinek mango už spal
jenom já jedno avo mango už spal

život je krásný jako slunce jasný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

noc 25 den 30 plus jasno sluníčko svítilo i když sem tam mraky

tři pračky jako vždy jen ve studený vodě bez saponátů věšení prádla mě baví dohodli se kam umístíme ty nedavno nakoupený postele a šoupli je tam na jedný jsme na čas zůstali lelkovat pak police do kuchyně předtím nevyužitá už je zabydlená a další domácí prkotinky

mango zasadil zbytek banánovníků ze včera a indonézský passion fruit který je tu velice vzácné, prodává je poskrovnu a draze jen jeden pán na trzích, koupili jsme jich jen pár hlavně kvůli semínkům já jen zalejvala jednou sprcha jednou už navečer vana voda byla od sluníčka příjemně vlahá taky jsem přebrala pomeranče našla dva plesnivce

dneska jsme si pro změnu dali snídani na přední verandě krásně tam voní eukalipty v její blízkosti se sošně obdivu vystavující miluju ty stromy

menu

štáva pomerančovomandarinková každej 7dcl
štáva z vodníhomelouna
rajče okurka paprika avo salát já bez avokáda
avo jen já
mango během dne semtam jedl bílé naktaríny

když jsem přišla k melounům povalujících se na jednom ze stolů v kuchyni a očima jsem vybírala dva páč malý na odštavnění najenou prožila jsem u toho dežavů ale za pár vteřin mi došlo že se mi vybavil sen z dávnějších dob atmosféra moje pocity melouny na velkém stole ve velké kuchyni ve velkém domě bylí kopií toho snu vše je tak jak má být

krása jásá
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 25 ve dne 31 plus sem tam se slunko schovalo pod mrak, ale nikdá tam dlouho nevydrželo

v šest wc pak pozdravila manga a šla zase spát a to do devítí po wc na zahradu něco zalila omrkla všechny stromy a stromečky cherimoya už otevřela mnoho poupat pomerančovník zatím jen poupata mangovník už začal nahazovat trošku orange a žlutě na své ovoce atd. já rumcajs stromy atd. čekáme na déšť který má zpozdění zrovna vylezla ze zahradní vany když se mango vrátil ze sběru kukuřice tak se sním uvelebila na zadní verandě a po chvilce klábosení jsem šla štavnit což mi připomělo že jsem nezvykle hned po druhém probuzení a wc dostala velikánskou chutˇ a hlad na štávu z vodního melouna tak jsem si jí dopřála na přední verandě s eukaliptovou vůní

mango si šel zdřímnout a já vybalovala věci z minulého bydla a zabydlela je tu když se vzbudil chvilku psal a pak vyjeli do městečka nejprve jsme navštívili naší bejvalou štědrou sousedku dali jí tašku paprik a chvíli poseděli ve stínu mangovníku na kterým jí kvete keřík orchidejí který nešlo neobdivovat větvičku mi darovala fotoaparát zapomněla doma tak tu krásu nezvěčnila a taky ne ty tři krásný ptačí bytosti co se brouzdali v melounových řádcích a krásně nám pózovali jako by věděli že ani jeden nemáme kameru hihihi no však není všem dnům konec

od sousedy jsme jeli do centra tam něco vyřídili něco nakoupili a dom už hladový

tak následoval duriánek na zadní verandě a po výborném jídle relaxace po ní se rozešli mango sázel ovocný strom s názvem burákovémáslo a to ovoce opravdu jako buráky v krémové podobě chutnaj navíc krásný rudý ovoce velikosti i tvaru už vylounutýho buráku a ještě jendno indonézský passionfruit to není strom ale popínavá rostlina jako vinná réva já pokračovala ve vybalování a pak ještě taky chvíli na zahradu po šestý dom večere mě moc nejela tak nedojedla a vyhodila asi půl do kompostu

mango sebral se šnůry prádlo a já skládala baví mě to a u toho klábosili pak už rančo relaxo, film mě nebavil tak si ručně šila a u toho meditovala

každý pondělí volám mamce dunato

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ach, zapomněla jsem napsat dnešní meníčko

štáva z vodního melouna půl litru jenom já
štáva pomerančovomandarinková každej půl litru já i mango
durian každej půl já i mango
okurka rajče paprika avo já snědla jen asi půl zbytek skončil v kompostu
mango už spal když jsem si pochutnala na jednom mangu hihihi

nevím zda jsem se už zmiňovala mango brzy po probuzení snídá většinou pomerančovou šťávu a pak malý avo vyjíečně nesnídá v ty dny kdy kamsi brzo ráno jedeme

mami slíbila, už to slibuje přes dvacet let, ale včil prej je to nastopro, že přiletí na návštěvu a to začátkem nového roku, tak jí držím palce, chtěla v březnu ale já aby se dostavila dřív, přece si nenechá ujít sezonu manga když je tak miluje a tady jsou tak hodněkrát chutnější než ty co s láskou a nadšením pojídá v čr a který já jsem li u toho s úsměvem odmítám
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

květi, ty o tom ovoci tak básníš, že normálně začínám uvažovat, že se snad jednou do té austrálie podívám, hadi-nehadi, pavouci-nepavouci...jen tak mimochodem, kolik tak stojí v té vaší oblasti standardní domek?...tedy ani ruina, ani luxus?.... řekněme, že tady začínaj slušný domky na dvouapůl mega a nad čtyři začíná většinou nadstandard, tak jak se to pohybuje tam?....jestli bychom se upíchli, když bychom se rozhodli to tady zabalit >:-) ...na floridě se daj koupit nový buntáče za dva mega, ale florida nás neláká :-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

macíku, záleží na oblasti, tady co jsme my je dosti draho, vygúgli si australský real estate. tady u nás se slušný bydlo dá koupit kolem třista tisíc není se sem ale lehký dostat na stálo. záleží na věku vzdělání a znalosti angličtiny. nejjednodušší by bylo zvolit komunisty a pak zdrhnout hihihi, pro svobodný si pak tu najít partnera, hodně lidí tu žije na černo ti se vzdali vycestování z austrálie protože po tom netouží a taky si vydělávaj a od státu nemůžou nic očekávat tj. důchod zdravotní pojištění podporu v nezaměstnanosti atd.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

no, to bychom se asi nedostali...já sice mám anglinu slušnou, ale když se jí živím, tak bych si v austrálii neškrtla.....manža zas asi profesně ok, ale anglina bída...ale my o tom neuvažujem, jen mě to tak napadlo....já právě googlila ty nemovitosti, ale nevím, v jaký oblasti jste, tak to bylo z celý austráie.....zhodnotila jsem to tak, že za náš pěkný domeček bychom tam dostali nízkostandardní budku, ale tak kdyby bylo nejhůř... (:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

vstávala jsem před devátou což na mě trochu pozdě, počasí to samý jako včera, nebyla si jistá zda mám jet nakupovat do atherton městečka od nás třicet km ale nakonec se rozhodla že jo vyjela ve třičtvrtě na deset a vrátila se skoro ve čtyři.

nakoupila rajský okurky to sklo do filtru na bazénovou vodu neodolala jsem a tak mám doma novou sukni a halenu v sekáči pár obalů na polštáře kapesníky do kterých nesmrkáme ale utíráme ovocný louže jak hlavně na rukách a obličeji, nějaký to oblečení a pár ubrusů, a nový hadice na zalejvání a různý přípojky též na hadice šroubky a podobný prkotinky jako polštáře a tak pán v obchodě s bazénovým příslušenstvím byl milý a věřil mi žě mu vrátím zadarmo mi svěřenou pumpu na vypumpování písku z filtru než tam hodíme to sklo, teda bude to dělat john sám se nabídl, a navíc mi dal spoustu rad ohledně těch bazénových záležitostí, i ostatní prodávájící v ostatních obchodech se na mě usmívali a bylo vidět že mě rádi po delší době zase vidí.. mango ten od sedmi do jedenácti řezal konce výhonků sladkých brambor, který odpoledne farmář sázel pak zase přesadil z květináčů do země dva ovocný stromky jackfruit a ten druhej si ted nevzpomínám, jinak si užíval bejt sám doma čož nás oba baví ale ne na dlouho

večer film a rančo relaxo taky debatili

dnešní menu

nevím co mango jedl když jsem nebyla doma neptala jsem se
já nejedla nic
asi ve čtyři po návratu štáva pomerančovojackfrutová kažej 8ddl
mango měl rajče okurka paprika avo mix já si dala čtyři bílý naktrarinky
já i mango každej dvě manga
mango už spal když jsem popíjela půl litru pomerančovomandarinkový štávy

život je krásnej
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

macik píše:no, to bychom se asi nedostali...já sice mám anglinu slušnou, ale když se jí živím, tak bych si v austrálii neškrtla.....manža zas asi profesně ok, ale anglina bída...ale my o tom neuvažujem, jen mě to tak napadlo....já právě googlila ty nemovitosti, ale nevím, v jaký oblasti jste, tak to bylo z celý austráie.....zhodnotila jsem to tak, že za náš pěkný domeček bychom tam dostali nízkostandardní budku, ale tak kdyby bylo nejhůř... (:-)
jasně, český peníze nemaj moc velkou hodnotu, tady je například nejnižší plat kolem dvaceti dolarů na hodinu, což by bylo na český když počítám jedna k sedumnácti, to je můj odhad přesný kurs neznám, čtyřistačtyřicet korun českých, tam je aspon co jsem se doslechla stovka na hodinu slušnej plat, což mě připadá jako almužna. holt se to opravdu nedá srovnávat. ale je lepší mít milion australskej dolarů než českejch korun navíc já bych v čechách ani dům nechtěla, mě to tam nesvědčí.

jsme v oblasti far north queensland :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

počasí jako včera

ráno na zahradě a pak jsme ochutnali první broskvičku z naší broskvoně a byla moc dobrá na stromě uzrálá jeli do městečka úřad pár obchodů po cestě tam se stavěli u rumcajse měli štěstí že byl doma a že prý zítra či pozítří vyndá z filtru písek a dá tam sklo taky už prý spravil tu trubku zpět doma mango zasadil sedum papájí jackfruit a další passionfruit a celý zbytek dne jsme zahradničili s přestávkami na zadní i přední verandě večer relaxace konverzace telefony

dnenšní menu

každej půl malý broskve z naší zahrady
štáva z galia rock melounu každej skoro litr
velice povedenej velikej durian každej půl
štáva paprikovookurková každej přes litr
každej jedno malý hass avo

lychees už taky nabírají na velikosti a na některých stromech se zbarvují do červena áááááááááááách a na naší největší čerymoje se objevují mini ovoce manga už se taky pěkně očividně vybarvujou sledujeme to s radostí každý den

život je krásnej
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

po cestě do městečka kousilínek od našeho bydla není to nejkvalitnější ptactvo bylo daleko ale mě se obrázek i tak líbí..
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

před pár dny jsem nezvykle brzy po probuzení dostala chut´na štávu z vodního melouna..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

Fú, bez tých čiarok vo vete si človek môže všeličo domyslieť... Chvíľu som rozmýšľala, ktorý fták je podľla teba, Kveti, najkvalitnejší. :D
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od midsummer »

:D hihi, taky jsem se musela zamyslet, proč to není zrovna nejkvalitnější ptactvo.
Ty fialový papriky na druhé fotce jsou nádherně lákavé. Mimochodem, někde jsem četla, že prý zelené papriky nejsou dobré pro konzumaci, protože to prý není takový druh, ale že jsou jednoduše nezralé. A je fakt, že když naše babi mívala papriky ve foliovníku, tak jsme je sklízeli zelené, že už jsou. A pak jich tam pár zůstalo, co jsme nestačili sníst, a kupodivu: dozrály do tmavočervena.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

mango pracuje přivezl před náš dům špatný papriky z pole na kompost a já ho přistihla při činu
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Renáta píše:Fú, bez tých čiarok vo vete si človek môže všeličo domyslieť... Chvíľu som rozmýšľala, ktorý fták je podľla teba, Kveti, najkvalitnejší. :D


reni, každý atˇsi to svobodně přeloží a načárkuje sám podle vlastní fantazie a inteligence :D není nad svobodného ducha
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

midsummer píše::D hihi, taky jsem se musela zamyslet, proč to není zrovna nejkvalitnější ptactvo.
Ty fialový papriky na druhé fotce jsou nádherně lákavé. Mimochodem, někde jsem četla, že prý zelené papriky nejsou dobré pro konzumaci, protože to prý není takový druh, ale že jsou jednoduše nezralé. A je fakt, že když naše babi mívala papriky ve foliovníku, tak jsme je sklízeli zelené, že už jsou. A pak jich tam pár zůstalo, co jsme nestačili sníst, a kupodivu: dozrály do tmavočervena.
midsummer, je to pravda s těma zelenejma paprikama já je jím vyjímečně ty tmavě rudý sladký mi chutnaj víc.. tak hlavně že jsem zadala ptačí podnět k zamyšlení hihihi
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

My, nasprostastí, máme sem-tam ňákú čiarku a bodku radi :D :lol:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

tak si jí tam strčte nebo mám všechno dělat za vás :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

Tak ok, ja si ju tam strčím, ako povieš :D
"po cestě do městečka kousilínek od našeho bydla, není to nejkvalitnější ptactvo, bylo daleko ale mě se obrázek i tak líbí.."
Tak teda takto :lol:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

kveta píše:
Renáta píše:Fú, bez tých čiarok vo vete si človek môže všeličo domyslieť... Chvíľu som rozmýšľala, ktorý fták je podľla teba, Kveti, najkvalitnejší. :D


reni, každý atˇsi to svobodně přeloží a načárkuje sám podle vlastní fantazie a inteligence :D není nad svobodného ducha
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

počasí je pořád stejný což nám nevadí

já se včera v noci začetla do psích roků a usnula až v půl čtrvtý ráno spala do devíti wc pak zahrada a v jedenáct když přišel mango ze sběru výhonků sladkých brambor si dala s ním štávu na verandě a pak šup do postele a spala do tří pak si dala zahradní vanu a na zahradě zůstla a to až skoro do šesti následovala večeře film pokec a čtení kamarád rumcajs se na výměnu písku za sklo do filtru na bazén nedostavil snad příště

dnešní menu
štáva pomerančová každej 7dcl
okurka rajče paprikačervená avo mix já bez avo
avo jen já
dva pomeranče jen já

zdál se mi velice živý sen o mém dlouhodobém kamarádovi australanovi přijel na návštěvu i s dětmi pár mu jich přibylo za tu dlouhou dobu co jsme se neviděli píšu si to sem abych nezapomněla datum sen určitě nezapomenu

radujeme se ze života zdraví nám slouží není si nač stěžovat

život je krásný :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci jasno hvězdnato 28 ve dne 32 plus slunečno

od rána zahrada pak do městečka pro noviny a poštu v sekáči tři levný bavlněný velký deky a talířky malý pod malý květináče za desetník kus jeden si necháme na ovoce je na něm pěkné malované jablénko ještě se taky stavěli v našem bývalém bydle pro dragon fruit rostlinky on roste tam na mangovníku vzali si jen trochu a měli na to povolení majitel tam zvelebuje kuchyň taky se stavěli u sousedy bejvalý tam si vyfotila orchidej co jí momentálně kvete a že prej mi příště dá kolekci různých orchidejí na to se těším my jí dnes darovali kukuřici vybrali jsme pěknou z tý hromaty co nám před pár dnama přivezli na ještěrce coby odpad který my kompostujeme

vrátili se kolem jedný a po štávě ovocný zasejc zahradní radosti sázeli jsme passsion fruit i papáje taky kokosový ořechy i když je nejíme ale sázíme spadlo jich pár z kokosový palmy před barákem na matičku zemi navíc jsme zalejvali a molčovali navíc jsme šli s kolečkem do velký haly nabrat si vodní melouny který nám tam soused farmář nechal k dispozici jsou to melouny různě šišatý a nebo i kulatý ale malinký a takové zboží materiallistům nevyhovuje za to jim patří dík nebotˇ máme díky jim melounky vodní zadara

večer v domě večeře relaxace film

jahody už vyhánějí nový rostlinky hurá bude jich víc zatím máme tak dvě jahody obden ale to je ok jsou na konci sezony v tý příští by už mělo být jahod na mlsání dosti do sytosti

celý den i večer pohoda pane jahoda hihihi
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

dnešní menu

štáva z melouna vodního každej 8dcl
štáva z melouna vodního jenom já jeden litr dva delcilitry můj muž mango měl rajče orkurku papriku avo mix
každej jedno malý avo
jen já dva pomeranče
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

vam to zahradniceni jde od ruky, jak mate velkej pozemek? a co bazen? fotky nadherny!
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

sweetie, zahrada nás baví moc jsme se na ní těšili, nevím jak je náš pozemek velký a netroufám si odhadovat, ale jsme s jeho velikostí spokojení :D s bazénem je to stále trochu zdlouhavý ale jsme trpělivý, john slíbil že sklo za písek ve filtru vymění ale zatím se nedostavil, ale to se i dalo čekat je hodně zaneprázdněnej a taky občas pro jedno zapomene na druhý, ale jsme trpěliví.. ptali se i v obchodě s bazénama, ale nejdřív by mohli přijít za čtrnáct dní prej jsou plně vytížený, já osobně bych přijala pomocnou sílu, ale.. tak zatím plaveme v zahradní vaně hihihi brzy sem hodím zase nějaký foto, když se ti líbí
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

počasí stejný jako včera včera jsem šla spát dřív abych se dřív vzbudila mám radši přirozený buzení i když mango mě budí tak mile.. v půl sedmý jsme vyjeli na už předvánoční garage sale což se projevuje tak že je jich víc dnes asi sedum možná i osum koupili jsme kulatej koberec a kulatej stolek na zadní verandu polici do kuchyně velkej žebřík áčko kovovej těžkej na zběr ovocí na vzdálenějších větví a pak pár skleněných mís nějaký keramický dva starodávný kamenný květináče a pár dalších drobností navíc jsem dostala kus orchideje a spoustu krásných neprodejných viděla jo mango nakoupil ještě nějaký nářadí čehož já si moc nevšímala fotila jsem zrovna papouška fotila jsem i sem tam z auta barevně kvetoucí stromy atd

hned po nákupech návštěva přátel hráli si s miminkem a jeho sestrou a pak mangovi půjčili auto a on vyzvedl a odvezl dom ten dlouhej žebřík a ještě něco nevím jak se tomu říká ale do našeho auta se to nevešlo zatím co byl mango pryč mi si dále hráli s dětma a když se mango vrátil náš hostitel vyráběl čerstvou štávu ze sladkých australských pomerančů a všechny nás tou dobrotou pohostil ve dvě už zase hladoví jsme s mangem vyrazili k domovu

doma vybalování nákupů mango odštavnování já štáva na zadní verandě a zahradničení přivezli jsme si od přátel banány ty sázel mango asi sedum jich je a já rozsazovala okurky co vypadaj jako ostnatý granáty jsou i krásný na pohled dlouho vydrží v pokojový teplý teplotě a jsou výborný na odštavnování a protože maj silnou chutˇmixuju je s okurkou či rajčaty či okurkou a rajčaty a ještě jsem zalejvala a zasadila passion fruit a mango vedle banánů zasail bílý sapote

ze zahrady dom kolem pátý telefony večeře film pak srandičky a záchvaty smíchu

mango už spal já emailovala a pak se se skypem roztrhl pytel tak jsem tu dnes pozdě už je půl hodiny po půlnoci dopíšu a jdu do hajan

dnešní menu

pomerančová štáva já i mango každej 4dcl
pomarančovomandarinovoananasová štáva každej 8dcl
já okurka paprikarudá mango si k tomu přimíchal rajčata a avo
já avo
já dva pomeranče mango už spal

život je krásnej :delicacy:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

bazen bude, kdo si pocka.. fot fot, fotek neni nikdy dost :D krasne to dotvari tvuj denicek. o velikosti zahrady si tedy udelam predstavu z fotek, je toho prevelice ze az si rikam kam ty stromy porad davate. a taky pls pribliz nejaky lidi (vcetne tebe), ty ja rada :) a jak daleko mate more/ocean?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

sweetie, tvoříme tu ovocný prales hihihi, banány a papáje moc místa nezaberou a i na velký stromy je tu místa dost ještě jsme zdaleka neskončili

o focení nejde to já ráda ale to přendavání obrázků semotamo mě baví skoro nulově. a co ty? kdy začneš dávat nějaký fotky do tvýho deníčku?

jak jsi to myslela s tím přiblížením lidí, víc o nich psát či zobrazit?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 28 ve dne 32 plus dopoledne pod mrakem zbytek dne slunečko

dneska jsem se už od sedmé ranní promenádila po zahradě fotila jsem hlavně manga na našem mangovníku a taky nově našlé wild passion fruit je to popínavka a plazí se po zemi u vodní nádrže pak se schovalo slunko a já shcovala foták a šla omrknout naše ovo rostlinstvo a chvíli i zalejvala na zahradě zůstala až do čtyř šla do domu jen na wc

kolem jedný si dala s mým mužem ovoštávu odštavnoval obsluhoval a i nádoby umyl on dlouho jsme neposeděli a zasejc se pustili do zahradních radovánek i když semtam jsme při tom nedaleko od sebe jen vyjímečně mluvíme rádi oba při zahradničení meditujeme já jsem sázela sazeničky rajčat paprik papájí a žlutý vysoký košatý kytky který nevím jak se jmenujou semínka jsem si jednou nasbírala s dovolením na jedný garage sale měli je po celý délce předního oplocení a tady už jsem sázela semínka z těch co jsem vypěstovla v minulém byldle dále jsem zalévala atd atd.. mango se taky činil hlavně molčoval a čistil stromy co už tu máme od starých suchých větví na převážně těch na zem spadlých

když jsem skončila na zahradě přesunula se na přední verandu naladila kytaru a pustila se s gustem do hraní i zpěvu pak dom a probírala se ve starých papírech našla i sbírku několika textů písní a přečetla si pár básniček co jsem kdysi napsala i co bylo napsáno pro mě o mě

ráda žiju v přítomném čase tady a ted ale i ráda se zatoulám do minulosti a budoucnosti nevadí mi naopak jdu jen tam kam se mi chce co mě nezajímá obejdu

relax chvíli si povídala s Mangem a pak už film

dnešní menu

pomerančovomandarinková štáva každej 8dcl
Mango si dal salát z okurky rajčat paprikrudých a avo já si dlala asi litr štávy z vodního melouna

life is beautiful (:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

mango miminko a maminka miminka
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

část kvetoucího stromu na naší zahradě květy vypadají jako orchideje
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

wild passion fruit KVěT
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

wild passion fruit OVOCE ještě nedozrálé
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

mate tam pohodu :) dik, jj, myslela jsem priblizit fotkama, me zajimaj lidi z dalekych zemi, a vsecko jiny, novy:)
fotky kvetu jak do knizky biologie. ja vim, sama zadny fotky nepridavam, za prvy vubec nefotim a za druhy nevim jak to sem zmensit.
to je hic.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

sweetie, škoda že nefotíš, jednou jsi dala do svýho deníčku pár pěkných fotek z procházky v dešti.. tak jo, budu sem dávat víc lidí a ty květiny to jsem zapoměla dodat jsou zvláště pro tebe. včera jsem zapoměla odpovědět že jsme od oceánu a nejbližší pláže 60 kiláků
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 25 ve dne 31 plus sluníčko a k večeru chvíli foukal vítr

já už zase od sedmý ranní na zahradě zalejvala plela molčovala pak si dala juice break na přední verandě a zpět k zahradním radovánkám, jo, ráno taky fotila pře jedenáctou se vrátil Mango z roboty tam plel chvíli jsme spolu odpočívali a já pak udělala štávu a dali si jí na přední verandě a krátce potom jsme se zase pustili do zahrady, já jsem převážně sázela do květináčů různý rostlinky co jsem dostala nebo někde kousek utrhla a dala do vody zakořenit a dvě do země kousek od vany ani jsem to všechno nestihla pokračovat budu zítra a i jsem zase trochu zalejvala

ve čtyři jsme šli do domu dali si večeři a relaxace konverzace a aj záchvaty smíchu

dnešní menu

štáva z vodního melounu jenom já litr a půl
štýva z vodního melounu já i mango každej půl litru
rajčata okurka paprika avo mix já bez avo
jenom já avo
jenom já tři pomeranče mango už spal

život je krásný
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od lumoska »

krásne fotky :wink:
Celý život žiadne hranice.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

diky lumosko :D

dnešní počas jako včera

mango se vrátil o dvě hodiny dřív z práce nebylo co na práci já si četla v posteli psí život už jsem za stránkou třista s mangem chvíli debatili a dali si ovo štávu a oba relaxovali až po jedný se pustili do zahrady já přesadila s květníku do země ovo keř pepíno a papáju Mango ten zase asi roční longan stromek většina banánovníků vyrábí nové listy některý už i několikátý taky jsme zalejvali a tak... na zahradě jsme byli do šesti pak už jen relaxace a film

dnešní menu

štáva z vodního melounu já i mango každej 8dcl
štáva z vodního melounu já i mnago každej 8dcl
okurka rajče paprika avo mix já bez avo
dvě malý avo jenom já
dva pomeranče jenom já Mango už spal

to vše za vůně eukalyptů a ptačího zpěvu

život je krásný
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od buc11 »

zajímavý, já jsem stavovej, ale melounovou nemusím, meloun mám ovšem strašně rád
jsem přesvědčen , že má míň dužiny než voda z vodovodu
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

to jo, je to zajímavý já zase naopak melouny málokdy jím ale neštávním mixéruju a souhlas maj hlavně ti vodní méně dužiny než voda a určitě je v něm víc vody než ve vodě
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Fiona »

zajimave, podobnou uvahu jsem slysela pred par dny, o hroznovem vine.... taky ze je v nem vic vody nez ve vode :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od buc11 »

přiznávám, že nešlo o úvahu, jen jsem to plácl, ale třeba jak je teď ta kosa (včera sem zrovna svou oblíbenou zlomil) tak na meloun chuť (na rozdíl od kadarky) vůbec není
holt až 17.ledna
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

fi, je to úvaha pravdivá

buc, už máš to tropický melounování atd. za pár a to ani u těch kamen na melouna chut nemáš? a co domácí sauna ta už je mimo provoz?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 25 ve dne 32 plus ráno chvíli pršelo a pak celý den slunko

dospávala jsem dlouhou noc probudila se skoro v devět a brzy pak do městečka od tud si přivezli tři duriany tři kg rajčat tři kg hrušek tři kg banánů z toho půl lady fingers ten deštík přišel pár minut před naším odjezdem na nákup sledovali jsme ho jak přicházel přes pole k našemu obydlí na cestě zpět dom nás už provázelo sluníčko bylo už po jedný odpolední

když jsme si pochutnávali na durianové snídani na zadní verandě tam jsme ještě asi hodinu lelkovali eukalytová vůně deštěm zintenzivněla a i ptačí zpěvy což se nám líbilo a pak si šli dát šlofíka dále až do šesti na zahradě pečovali o ovocný rostlinky

dnešní menu

durian každej půl
štáva z vodního melouna
okurka rajský rudýsladkýpapriky avo mix já bez avo
já dva pomeranče mango už spal

pohoda pohodička pohoda
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 25 ve dne 31 plus pět asi pětiminutových přeháněk skoro pořád slunce

na zahradu jsem vyšla trošku po sedmý a zrovna jsem sázela dragon fruit když se Mango vrátil z práce a to už v devět třicet trhal kukuřici a okurky já před tím než jsem se věnovala zahradě jsem se šla hezky projít k nedaleko vzdáleným mangovníkům jsou dva a obrovský a patří všem akorát že nikoho až tak moc nezajímaj tak jako mě a Manga ten první strom ke kterému jsem se přiblížila už měl pár kousků ovocí spadlých na zem ale pozor nejsou to padavky ovoce to neduživé ale oni to tak manga dělaj aby lidi pro ně nemuseli šplhat na stromy i když to někteří taky dělaj a to z různých důvodů ale vždy v tom případě je trhaj nedozrálý ale ví kdy a tak manga dozrajou i tak a jsou výborný i tak my je teda sbíráme ze podstromů já jich sebrala pár a jedno ochutnala hned na místě ale moc na mě nezbylo okousala to nějaká mlsná mlsota už asi včera a tak jsem si kousla z druhýho konce a byla spokojená jak s vysokou štavnatostí tak i sladkostí hurá jsou to common čili stringy mangoes v obchodech nejsou k mání páč maj ty strings ale my je mixujeme v mixéru a strings jsou tatam a chut líbezná ááááááááách občas je teda i jíme ale to jen vysáváme tu šťávu jo ještě jsem chtěla dodat že padavky taky padají

druhý mangovník ještě žádné slušné ovoce neshodil ale ani padavky bude to pozdější odrůda a jsou to větší kousky krásný na pohled to budou nejmín půlkilový kousky ten mangovník co máme přímo na naší zahradě je taky jiný druh a zatím shazuje jen padavky procházka se vydařila a přinesla si dom v košíku asi deset mang

celý den na zahradě mango zasadil grumichama cherry http://en.wikipedia.org/wiki/Grumichama a ještě jedno passion fruit http://www.google.com.au/search?q=passi ... 21&bih=750 i já jsem vysazovla z květináčů do země taky stromky ale pro změnu květinový frangipani http://www.google.com.au/search?q=frang ... 21&bih=750 zasadila jsem dva a ještě nejmín tři na to čekaj pak taky různý kytičky z menších do květináčů větších a taky nějaký sazeničky květin přímo na záhony pak zalejvání atd.

rozhodla jsem se že nebudu čekat až nám zaneprázdněnej kamarád john rumcajs vymění ten písek za sklo ve filtru na vodu v bazénu a zavolala jsem do obchodu kde jsem to sklo koupila taky především zdali maj tu trubku co john zjistil že je praskla vzal si jí a už delší dobu opravuje s tím že se nedá koupit ale pán prodavač z bazénovýho obchodu že prej to maj a já zda nepospíchá na tu pumpu co nám pučil k tý výměně písek sklo a on že je to ok já že ten náš kamarád je skoro bez volnýho času a tak nevíme kdy to bude ale asi brzy ne a on kde že to bydlíme já mu to řekla a on my tam jednou týdně jezdíme a jestli chcete můžeme vám to vyměnit my a že i tu trubku spraví abychom nemuseli kupovat novou a já teda že jo a že se domluvím s mým mužem a ještě zítra promluvím s kamarádem johnem a pak mu zavolám a pravděpodobně si jejich služby objedám s mangem jsem už mluvila řek ok a tak konečně zase nějakej bazenovej progres

ty dnešní krátký přehánky byly boží vychutnala jsem si je venku a tak jsem pětkrát zmokla a uschla

dnešní menu

mango snídal pomerančovou štávu a avo už před sedmou vstává v pět a hned snídá
já jsem snídala štávu z vodního melounu v deset což na mě brzo vstávala v pět
pak už spolu durian po poledni každej půlku
a zase spolu rajčata papriky okurky avo mix já bez avo
každej dvě manga
když mango už spal já jedno větší rajče

život je krásnej :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 25 ve dne 32 nad nulou po poledni krátký deštík jinak sluníčko

banánovníci otvírají nové listí black sapote byl též jako čtyři stromy cherimoyí obdařen nespočetným množstvím květů které se proměnily v zatím miniaturní ovoce které den co den miniaturně přibývá na objemu i obsahu i ostatní ovocné rostlinstvo stále cosi činí jahody červenají i kvetou manga a lychees se vybarvujou a už i padají se stromů zraly plody plné slunce a elixíru života dodávající přijímajícím mnohem víc než radost ze života a zdravíčko

vůně eukalyptů i limetek je díky deštovým sprškám intezivnější a nastěhovala se k naší radosti i do domu kde se harmonicky prolíná s vůní ovocí které zdobí naše stoly podstoly i naše já je to krásné žít v harmonii s člověkem který je na tý samý vlně pozitivní existence kde není třeba vysvětlování.. dívat se do čistých štastných zářivých očí člověka kterému bylo jasné co chce a i za tím šel

v městečku vyzvedli noviny koupili třešně durian meruńky rajský a okurky po cestě tam jsme zastavili u sousedovic lychee stromů a já fotila tu lahodu a mango sbíral a i jedl i mě nabídl a já že ještě nemám na snídani ani pomyšlení tak mi je dal v autě k nohám

jen jsme se vrátili z městečka dom začalo pršet a my si ten déšt na zahradě užili pak se trochu najedli a následovala návštěva johna ten nám vydal rozbitou trubku na filtr a nic nenamítal proti tomu že i když chtěl nebude to on kdo vymění písek za sklo hezky jako vždy se na nás usmíval a poslal jednoho ze svých synů aby nám vybral a do auta odnesl dva největší melouny z jejich políčka a pak ještě pro okurky za chvilku přišla i johnova žena též usměvavá i když zpočátku unavená ale rychle nabírala energii a živě se taky pustila do debatování rozloučili jsme se asi po dvou hodinách s tím že zítra ahoj na trhu

doma zase zahrada a pak večeře a film a rančo relaxo

život je krásnej :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

a ještě dnešní menu

mango asi v pět ráno banán mixlej s avokádem
asi v půl jedný každej asi hrst třešní v autě po cestě domů
kousek po jedný na zadní verandě já dva kousky durianu zbytek v misce do lednice mango snědl celou půlku
ve dvě štáva z vodního melouna každej litr
v půl šestý rajče paprika okurka mix a Mango si k tomu ještě dopřál avo já ne
v půl sedmý každej hrst třešní a dvě velký meruńky
mango už spal bylo osum večer a já si dala ten zabytek durianu

život je sladkej
Odpovědět