Kveta - ovocna kvetinka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ahoj vitarianci, uz se vam blizi jaro, bude vic ovoce... :)

ano, nejakou dobu uz jsem tady nebyla a vidim ze se tu dost zmenilo.

jsem ovocna kvetinka, zivim se mnoho let syrovym cerstvym ovocem, s vyjimkou vyborneho mrazeneho durianu ktery sem do sydney lita z thailandu, (jen cele ovoce, ty vyloupany kousky ovoce zabaleny v igelitu jsem okusila ne jednou a hodnoceni bylo vzdy to same; stare a ne tak chutne jako cerstve) s kterym nemam zadnou negativni experienci. susenej mrazenim a namacenej ve vode mi taky nejede. ano, a jeste jedna vyjimka, sem tam, pri vetsim slunecnim popaleni ci jine pohotovosti, treba kdyz spadnu na hlavu a prastim se u toho... pouzivam cerstvou syrovou aloe veru, kterou si taky uz mnoha leta pestuju. a nekdy ji i vypiju, teda ten gel.

uz neco pres rok pisu ovocny blog v anglictine a nedavno jsem se rozhodla zacit psat cesky. pro ty co by mohli mit zajem o ovocne zivobyti a neumi anglicky.

ale pozor cesky ovocny blog neni kopii blogu v anglictine. ja nekopiruju, a proto jsem nikdy za davnych casu kdy jsem zabijela a travila "jidlo" varenim a nevhodnym vyberem potravin jsem nebyla shopna nasledovat recepty v kucharkach, pri siti pleteni ci hackovani si delalam vlastni strihy a kdyz uz jsem musim nejakej obkreslit, menim si linky podle sveho, taky nerada pisu jeden pribeh dvakrat i kdyz se pritom preklada... to jsem cela ja, rada si vse delam po svym...

tady je to moje cesky ovocny povidani.

http://ovocnakvetinka.blogspot.com/

dneska jsem si moc pochutnala na stave ze zelenyho hroznovyho vina (4dl) a to celkem 3x, navecer to bylo pet loupanych rajcatek a pet loupanych libanonskych okurek (byly mrnavy jako nakladacky) a k tomu trochu malo palivy chili papricky. v cechach jsem libanonsky okurky nikde nevidela. zajimalo by me zda je nekdo zna a od kud. taky jsem mela dva mrnavy banany. vsechno bylo moc moc moc dobroucky a muj ovocnej pritel Mango jedl a pil to samy co ja. akorat mel v prubehu dne asi 3 avokada. ja avo uz asi 3 mesice nejim. a je mi lip na tele i na dusi.

preju vsem krasny den,
keta
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

Ahojky Kveto, medialne te znam a obdivuji. tve stranky obcas navstivim. praktikuju a je mi nejlip pri jezeni ovoce (sladky a okurky) a listovyho salatu. avose nejim asi pul roku. aloe vera planuju pestovat, jen nevim jestli se mi to povede. bajecne mi prilozeni listu zahojilo rez na ruce, do par hodin se uzavrel.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ovocna kvetinka

Příspěvek od awa »

Ahoj naše Květinko,
je nás tady hodně nových, tak tě známe jen z vyprávění a odkazů těch mazáků tady. To je fajn, že jsi tady osobně. Ty anglické stránky jsou prima, ale česky je to ještě lepší. Určitě bude na tebe dost dotazů....
Měj se hezky.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ovocna kvetinka

Příspěvek od Panda »

Moc zajímavý životní příběh, velmi poučný.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

Jéééj, Kveti, no konečne! Veľa som na teba myslela, ako sa máš. Zdravím ťa.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od awa »

Až zas zavítáš do Kynžvartu ( Mariánky jsou hnedle vedle ), tak napiš, ráda se připojím...durian jsem ještě neměla tu čest. Jím hodně malé porce, tak potřebuju někoho, komu chutná a s konzumací by mi pomohl. Po mě jsou pořád nějaké zbytky a kvašené nebo zvětralé ovoce mi nechutná, tak potřebuju někoho kdo to dojede.... (:-), pes to nestíhá...
Ten jeden durian, co jsem viděla v Globusu byl na mě gigantický.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Hugo z Hor »

Ahoj Květo, taky Tě tady zase zdravím, Tvůj anglický blog si pročítám už od doby založení. V sílu ovoce věřím a snažím si najít cestu k tomu, abych se oprostil od ostatních nežádoucích vlivů, což se mě ne vždy daří.
Avokádo nepatří k mým oblíbencům, sním tak jedno za rok, ovšem hodně moc mě láká durian. Už mě začínají cukat prsty na myši, jsem pár kliků od objednání toho zmrazeného sušeného z Anglie. :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

je, to je hezky prekvapeni, dekuji vsem za mile privitani, mili vitarianci. vsichni jste mi vykouzlili radost na dusi. diky moc.

sweet sweetie, taky te trosku znam, nebot si sem obcas chodim cist a taky te obdivuji a to nejen co se tyce toho co jis, i kdyz to co jime a proc o mi o nas vsech taky dost prozradi. mam radost ze ti chutna ovoce a je ti na nem nejlip. zajimalo by me proc nejis avose. pro me jsou moc tezky, telo uz mi je proste nebere a vyzvraci je. to se stalo 2x asi tyden po sobe asi pred 3 mesici a od ty doby ani na avo nemam chut, i kdyz Mango ho ji v moji pritomnosti nekolikrat denne. ALOE VERA neni tezka pestovat. hlavne se nesmi moc zalejvat zvlaste kdyz se presadi, to nezalejvat aspon 2-3 tydny. urcite si ji sezen, je to vyborna prvni pomoc pri spaleninach, narazeninach, atd. vidim ze uz mas s ni priznivou zkusenost, je to hotovy zazrak jak rychle se rezna rana po prilozeni cestveho listu aloe zavre a bolest zmizi. ja ale pouzivam uz pres 20 let a moc ji miluju, uz mnohokrat mi hodne pomohla.


jablickova awo,

taky jsem ti chtela nabidnout ze by jsme si mohli dat nejaky ten ovocny srazik. o svuj durian se s tebou rada podelim, s pejskem si nejsem jista, vetsinou zviratkum durian moc chutna, jsem rada ze mas zajem, taky rada sleduju u lidi ty prvni reakce. planuju priletet pristi ceske leto, nasi jsou kousek od marjanek a u nich jsem casto, tak by to i mohlo vyjit. a kde v globusu jsi videla ten durian? my jsme ho mohli sehnat jen v chebu, a nemeli ho pokazdy, vzdycky jsme si pred tim zavolali. nejlepsi by bylo kdyby durianek chutnal cele rodince a uz by jsi se hned mela s kym podelit. :)

pando,

diky moc. :)

renato,

cetla jsem si tvuj denicek, blahopreju k pustu, vim jak ti je ja to taky tak nejak prozivam, je zajimavy ze tam toho moc nenapises, ale ja za tim vidim tak moc. bezva. moc ti fandim. mam z tebe radost.

houzevnaty hugo,

tak te aspon vidim ja, jsem rada, ze mas ovocny cil, nemas k nemu daleko, taky si te ctu a vidim ze ovoce opravdu milujes. ja mam pocit ze ti chybi tropicke ovoce "cokoladovy puding" ten asi v cr nemaji co? a proc ty nejis moc avokado? ten durian mrazeny suseny je ok. urcite lepsi nez cokolada. treba si ten durian rozmixuj s carobem. (prasek ze svatojanskeho chleba) ten ja miluju cerstvej, ale v sydney ho nesezenu, ale ted si mi dal napad ze bych si ho mohla najit na internetu. my jsme si jednou rozmixovali (malo sladkej a malo kremovej hodne vodovej durian) se stavou z tmavych hroznu a chutnalo to jako termix, coz je tvarohova sladka pochoutka kterou jsem hodne davno pojidala. ani nevim zda ho stale vyrabi.

preju vam vsem vita pohodicku.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

ahoj květo, chvíli jsem se zasnila na tvém českém blogu :wink: ...mám dva dotazy? co to máš na sobě na fotce za ovoce? vypadá to jako litchi, ale je to nějaký velký, co je to?
pak se mi taky moc líbí, že nenosíš boty, čtu ted o reflexní terapii a nemůžu se dočkat, až budu mít zahrádku,kde to půjde :D ....chodíš bosky i ve špíně velkoměsta? nebo, když jedeš někam, kde je zima?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ahoj maciku,

je, to je hezky ze jsi se zasnila...mas pravdu to ovoje je litchi, a je velke, nebot je koupene i snedene (mnou a Mangem) v tajsku. och, je vyborne, tak dobry jsem zatim jeste nemela. to co jsem kupovala v kauflandu v marjankach byly ok, a ty v sydney jsou mnohem lepsi ale thajskym se nevyrovnaj ani chuti ani velikosti. az se prestehuju koncem roku do tropu bude tam litchi mnohem lepsi kvality, a primo ze stomu. jeste radsi mam longany, ty tam taky rostou.

relfexology jsem nestudovala ale delam ji prirozene. proto chodim bosa, taky mam rada nahaty chodidla :) urcite je to poutave cteni/studovani tak si to uzivej
chodim bosa vsude, kdyz jsou ostry sutry nebo mi je zima nosim ponozky, ano venku, v desti i kdyz je zima bosa. teplotam pod dvacet nad nulou se vyhybam jako cert krizi. to nevylezu ani ven. (skoro)

v cechach vzbuzuji svoji bososti hodne pozornosti, a hodne lidi se me pta proc nemam boty, kde mam boty a "vam nekdo ukradl boty?" je taky popularni. proste se bavim, tady se nad tim nikdo nepozastavi i kdyz je bosa noha taky vzacna. Mango chodi taky bos a porad bez ponozek. nejradsi chodim po trave pisku, v melke vode (louze, morsky priboj) a ted jdu bosky spinkat. bosky jsou slovensky polibky, a nebo je to bozky?
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

a jak to máš s tím městem? já bych i chodila bosky, ale docela se mi ekluje položit bosou nohu do míst, kde plivou boveráci...nejlepší je asi se městu vyhnout, co? :D
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Hugo z Hor »

kveta píše:houzevnaty hugo,

tak te aspon vidim ja, jsem rada, ze mas ovocny cil, nemas k nemu daleko, taky si te ctu a vidim ze ovoce opravdu milujes. ja mam pocit ze ti chybi tropicke ovoce "cokoladovy puding" ten asi v cr nemaji co? a proc ty nejis moc avokado? ten durian mrazeny suseny je ok. urcite lepsi nez cokolada. treba si ten durian rozmixuj s carobem. (prasek ze svatojanskeho chleba) ten ja miluju cerstvej, ale v sydney ho nesezenu, ale ted si mi dal napad ze bych si ho mohla najit na internetu. my jsme si jednou rozmixovali (malo sladkej a malo kremovej hodne vodovej durian) se stavou z tmavych hroznu a chutnalo to jako termix, coz je tvarohova sladka pochoutka kterou jsem hodne davno pojidala. ani nevim zda ho stale vyrabi.
O tom čokoládovém pudingu jsem slyšel, ovšem v ČR jest zcela jistě nedosažitelný a ani v okolních státech jsem na něj nenarazil (ani v Řecku, ovšem je pravda, že jsem ho cíleně nehledal). Jsem už rozhodnutý, že durian objednám v pátek :wink: S carobem ho mixovat určitě nebudu, raději RAW kakaový prášek (od carobu jsem se oprostil, ovšem od čokobobů zatím ještě nee) nebo jen tak bez. Nebo i s tou šťávou z vína to zní zajímavě.

Co se týká avokáda - nevím, prostě mě nechutná. Je pravda že jiné než ze supermárketu jsem neochutnal, ale někomu jedou i ty supermárketové. Ochutnám tak jednou, dvakrát za rok, na výběru si dávám záležet, nebo ještě nechám dojít, takže jsou chuti ideální, ale mě opravdu nechutnají.
Teď si pochutnávám na dvou kakijích, k tomu poslouchám Dulce Pontes, vyložený balzám na chuťové i nervové buňky. :wink:
A děkuju za poklonu, já si o sobě nemyslím, že jsem houževnatý :roll:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Fiona »

Mixovat krale - auuuuuuuuu :roll:
Jeho vysost je dokonaly tak jak je, rekla bych 8)
Jinak samozrejme zdravim Kveto :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od k.winky »

Taky bych si přála jednou ho poznat, snad budu mít někdy tu čest :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od nancycka »

ahoj kvetko, aj ja ta vitam, som rada, ze si opat medzi nami. citala som niektore tvoje starsie prispevky, su velmi inspirativne. z tvojich slov srsi obrovska energia a vyrovnanost, aj z prispevkov na stranke citit krasnu cistu dusicku. drzim tebe aj mangovi palecky. majte sa krasne. :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluška »

ahoj Květi, vítám. :) Nestíhám teď momentálně pár dní vitariana číst, ale už se těším až si pročtu, co je nového u ovocné víly.
Pavluška
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od awa »

kveta píše: je, to je hezky ze jsi se zasnila...mas pravdu to ovoje je litchi, a je velke, nebot je koupene i snedene (mnou a Mangem) v tajsku. och, je vyborne, tak dobry jsem zatim jeste nemela. to co jsem kupovala v kauflandu v marjankach byly ok, a ty v sydney jsou mnohem lepsi ale thajskym se nevyrovnaj ani chuti ani velikosti. az se prestehuju koncem roku do tropu bude tam litchi mnohem lepsi kvality, a primo ze stomu. jeste radsi mam longany, ty tam taky rostou.
Ještě chvíli tady mluvte o litchi a já budu jak uslintaný boxer. (:-) No, bosky chodím doma stále, venku to moc nejde, pač je všude víc psích bobků než čisté trávy , už si připadám jako uchyláček, co jediný to po svém psovi sbírá. Ale zase na pěšinkách v lese tam často v létě pobíhám a nikdo to neřešil. Nedávno jsem u hotelu Monty na kůlech cvičila balanc, a jedna babka dederonka ty pozice opakovala tajně po mě a když jsem jí zmerčila, tak ně mě vesele mávala a volala Grüss dich, jako kdybych byla její dobrá kámoška. Jsem se zasmála a mávala taky, co jiného taky že jo.
V našem městě člověk potká víc cizinců než vlastních, zejména v lázeňských lesích, a ti jsou opravdu toleratní a nic neřeší. Otázka je jak by se tvářili na kolonádě... :lol:
Květuško, trasa ke Kynžvartskému zámku, odkud jsou i tvoje fotky, tak tu mám jako běhací, to je ta desetikilometrová, takže až se zadaří, tak se budu těšit na setkání. Psa brát nemusím, už teď po mě pořád s nadšením bufetí. Co kdyby mi ten durouš tak zachutnal a ještě bych musela dělit se psem...nemusí mít zase všechno... :lol:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

kveta píše: renato,

cetla jsem si tvuj denicek, blahopreju k pustu, vim jak ti je ja to taky tak nejak prozivam, je zajimavy ze tam toho moc nenapises, ale ja za tim vidim tak moc. bezva. moc ti fandim. mam z tebe radost.
Kveti, načo veľa slov, keď stačí povedať jupíííííí m:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

je to jsou hezky prispevky od vsech.
avokado jsem vypustila (ze je nejim to nemuzu rict, siilene mi chutnaj), protoze se zatim drzim zhruba grahama a jeho 811, kde on prezentuje avokado jako nekomplexni potravu, mnoho tuku prevazuje. a proto taky avokado nestihnu ani zaradit do svyho jidelnicku, ktery se prevazne sklada ze sladkyho ovoce a tudiz neslucitelny s tuky, avokady. a dalsi duvod je ma smula trefit dokonaly avokado, dost casto me po rozriznuti cekalo nemily prekvapeni, zhnedlo. pricina zhnednuti bud uz nejak nacaty pri spatnym prevozu a nebo rovnou premrzly. spatny vyber kusu vezi ve me, neumim si zatim dobre vybrat. kdyz avose nejim, neschazi mi, kdyz ho jim, pochutnam si a necitim tezko v zaludku.
aloe doufam ze ji pro zacatek nekde sezenu. :)
a kam miris do tropu?
preji ti taky hezke slunecne dny a at se dari v realizaci tvych planu!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

awa píše: Ještě chvíli tady mluvte o litchi a já budu jak uslintaný boxer. (:-)
A co ja, keď ešte navyše pôstujem? nezostáva iné, len si povedať ááá litchi, čo to je, litchi (:-)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od 800914 »

jeej kveta :P z ovocneho sveta.
vratila sa k nam, radost mam.
kolko tam davas za durios? som curios.
chcem ist k vam, tu je mi zima.
lacny durjan by bol prima.
pozdravuj mango.
drz sa. a alkalizuj :)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

..
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

diky vsem za mile slovicka a preju krasny slunickovy den :)

maciku, mestum se vyhybam presne tak, ale kdyz tam musim, na prislusnych mistech navliknu ponozky, to musim i nekdy v lete kdyz je afsalt a dlazba moc horka. navic taday je cisto. i kdyz bydlim v sydney je tu vsude hodne travy a pisku a tak spapu hlavne po prirode. to taky na me koukali v praze dejvicich kdyz jsem si sla v neposekany trave pod kolena koupit nejaky to ovoce... aspon mam o zabavu postarano.

hugo, chapu ze ti avo nechutna takovych lidi jsem potkala dost. i ty supermarketovy muzou bejt vyborny. jedly jsme je v cechach pred dvema lety skoro denne. je ale pravda ze nekdy vypadaji na povrchu bezva a pod slupkou je to hotovy nestesti.

a proc ne karob? raw kakao ti vic chutna? taky by asi stalo za to po cokoladovem pudingu porozhlidnout, aby jsi si mohl rozsirit cokoladovy sortiment. :)

hned jsem si to myslela ze o svoji houzevnatosti ani nevis...

tak jsem zvedava zda si opravdu objenas ten durian a co s nim nakonec provedes, a zda ti vubec bude chutnat. ty asi taky vid?

fiono, je mi jasny ze jsi jeste nemela tu cest seznamit se s kralem osobne, to vis i kralevic nekdy pozbyva sve dokonale sladkosti a kremovosti, a tak jen v teto velmi vyjimecne situaci ho dochutim. jinak jak sama rikas to neni nutne. ale mozne pro hledace novych chuti... :) ale to se u me nestiha, jak je sladkej durianek otevrenej nechci delat nic jinyho nez jist, mam problem ho i vyfotit...tak asi tak.

k. winky, mas zivot pred sebou urcite budes mit tu cest...

nancynko, moc ti diky za hezka slova. jsem rada ze na te tak priznive pusobim. mej se taky krasne

pavlusko, taky ti moc diky a taky te znovu rada "vidim"

awo, no asi to bude moudry kdyz pejsanka na durianovy piknic neprivedes, nezli bychom se nadaly, mohl by nam ho snist...ha ha ha
no, jinak mas moc krasnou behaci stezku nejake useky znam. a muzes se zacit radovat uz to vypada tak ze priletim uz letos v cervnu. zapomela jsi mi dat vedet kde je ten globus co prodava durian?

renata, verim ze jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii by stacilo ale kdyz ja si radsi pisu to co ja chci. jupiiiiiiiiiiiiiiiiii

sweetie, aha, no, tak to jo, ale pravda je ze avo a sladky neni absolutne problem pro me a manga, (no pro me uz avo skoncilo) avo s bananem je vyborna mnamka je to jako lepsi verze slehacky. ale verim ze nekomu to fyzicky nevyhovuje. taky verim ze je lepsi poslouchat vlastni telo nez grahama atd. jinak by me zajimalo kdyz ho nasledujes zda i pocitas kalorie? kdyz otevres avo a vypada krasne zelene (zelenkave) a po case i kratkem rez zhnedne, neni to vybec problem ale naopak je to uplne normalni. zkus jen tenkou vrstvu nozem odkrojit a uvidis ze je krasne zelene...kdyz jsou tam ale hnede kousky, to je jiny pribeh, ale i ty nevadi jen se odstrani. bucovi treba prave ty hnedy kousky chutnaji. kazdy podle sveho gusta... :)

ahoj cisilko, diky za zbasnene privitani, taky te znovu rada "vidim". durian se zdrazuje byl za dva je za pet dolacu. (oz) no, prijed, tady se ohrejes. mango pozdravuje zpet. durian bude levnej az se odstehujeme do tropu v severnim queensladu nedaleko od cairns a budeme ho zbirat pod durianovniky.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od 800914 »

kvetush to si ma zaskocila.. :o
oni rastu na severe duriani?
zvazoval som prave aj cairns a darwin, kvoli tomu ze su to tropy.. ale ani ma nenapadlo ze tam rastu, predpokladal som ze budu bezne k dostani, ale ze dovoz z JVA..
tak to by bolo super keby boli boli fresh, pripadne rovno zo stromu :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od 800914 »

a ako je na tom perth?
da sa kupit aj fresh? alebo len frozen?

+ poznamka k mangovi, ak sa divil ze ho pozdravuje clovek ktoreho nikdy nevidel, len na vysvetlenie.. browsil som jeho webofku a blog, je sympatak :)

majte sa tam pekne, uzivajte si slunicko a cerstve papanicko.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od RadkaS »

Ted jsem docetla tvuj blok
http://ovocnakvetinka.blogspot.com/. Moc pekny!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od RadkaS »

Tak ted vazne nevim. Psala jsem tu Kvete pomerne dlouhy prispevek, byl tu a ted tu zase neni... uz se mi to stalo x-krat, ze nekomu napisu prispevek, a pak kdyz napisu dalsi, tak ten predchozi zmizi!!!

Kvetus, tak to vsechno, co jsem psala uz si asi neprectes, protoze ted uz to po druhe dohromady nedam. Kazdopadne jsi clovek, ktery pro me moc znamena, byla jsi pro me vzdycky velka inspirace, obdivuju Te a jsem rada, ze jsi tu s nami zpet.

Taky jsem rada, ze jsem diky Tobe poznala durian, je to neobycejne ovoce, neopakovatelny zazitek! Zajimalo by me, jestli mas taky problemy s tim, ze kdyz snis durian, tak jsi nafoukla? Me nafukuje moc a vsimla jsem si, ze kdyz mi prisly duriany domu, byli zabaleny v igelitu a ten igelit byl plynem nafoukly k prasknuti. Takze je vic nez zrejme, ze to ovoce plynuje neuveritelne.

Jeste jednou vitej :P !
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

cisilko, ano durian roste jenom na severu a to jen v nekolika oblastech nebot je velice citlivy na klimaticni podminky a tak je ten primo ze stromu trosku vzacny, nejlepsi asi bude navsteva durianovych plantazniku a doufat ze si nas oblibi... :) my s Mangem si budeme hledat pozemek kde uz duriany rostou, taky aby byla jistota ze se jim tam opravdu dari a budeme je i samozrejme pestovat.

v obchodech jsou duriany ve vsech azijskych s vyjimecnyma vyjimkama, a pak skoro kazdej supermarket Woolworth, tam je maji vetsinou trochu drazsi, a vyjimecne levnejsi, proste se to musi sledovat a navic se to cenove lisi stat od statu. od manga vim ze v anglii je hrisne drahej, tam si ho tak jako tady dopravat nemohl. do australie se dovazi durian jen z tajska a jen mrazeny, mrazeny proto ze jsou tady prisne hranicni kontroly a nejchteji tu zadny parazity. vsemu se tu az moc dobre dari. duriany navic nekdy obsahuji housenky. a proc jen z tajska to nevim. nebot je spostu druhu durianu.

taky se da doplavat lodi nebo doletet levne z darwinu do thajska a tam jsou k mani vsude na velkych hromadach, levny, cerstvy a primo s sezrani... ha ha ha

mango se ani zas tak nedivil, ale vyridim mu ze se ti libi jeho stranky (me taky) atd.

kdy se do oz chystas?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od 800914 »

este neviem :) meni sa mi to v hlave kazdu chvilu, raz chcem jedno, potom druhe.
ale o presune do AU alebo NZ rozmyslam uz asi treti rok.
ale idealne by som chcel ist este tak s dvoma, troma dalsimi ludmi, aby sme spolu zobrali hous do rentu.
dvoch mam uz celkom dobre nahlodanych, uvazujem o cca oktobri tohto roku.
ale to som uvazoval aj rok predtym, a este stale kysnem tu v englicku.
no uvidime, mozno to vyjde tento rok, mozno dalsi..
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od epony »

ahoj Kvetinka, uz ta tu pozorujem dlhsiu dobu. Blog je velmi inšpirujúci, určite budem sledovať nadalej :) Zdravím krásnu Australiu! :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavlína »

Ahoj Květuš, taky Tě zdravím. I když Ty mě asi neznáš já Tebe ano a už docela dlouho. Chodila jsem sem dříve jen nakukovat a z příspěvků, které byly od Tebe jsem měla vždycky moc příjemný pocit - zůstalas v mé hlavě :) . Promiň, možná se to nehodí napsat hned do prvního příspěvku ode mne, ale hodně mě zaujalo to jak voňavě ovocné je Tvoje vyměšování i barva. Toho bych chtěla jednou taky docílit, ale zatím mám před sebou ještě dlouhou cestu práce na sobě a odbourávání letitých špín. Jen by mě zajímalo (vím, že už takhle žiješ 20 let) jak dlouho trvala ta změna na čistou ovocnou voňavost?
Jinak bych Ti chtěla říct, že jsem moc ráda, že píšeš blog v češtině, protože bohužel anglicky neumím a tak jsem si z toho Tvého anglického prohlížela jen obrázky. Je fajn, že jsi tady :D .
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od awa »

Květinko,
zapomněla jsem na toho duriana. Viděla jsem ho v Globusu ve Varech ( v Mariánskách, Chebu, Tachově Globus není ), ale nekoupila jsem ho. Důvody byly tři: partnerovi smrděl a pro mně samotnou byl velikánský, nevěděla jsem zda vyberu dobrý a bude mi chutnat a cena.600,-CZK ( to se mi zdá drahé ). Poprvé si ho chci dát s někým, kdo má najezeno a je schopen vybrat dobrý kousek, také je příjemné dělit se s druhými, jak finančně, tak konzumentsky. Vždy říkám, že ten, kdo se bude dělit se mnou,tak stopro dostane ten větší díl. Neumím se přecpat.
Ale pokud se opravdu zadaří tu v ČR v červnu být, tak budu šounit, kde se dát koupit. Zatím dost cestuju v rámci Čech, tak by to nemusel být takový problém. Určitě se nesetkáme jen my dvě...Winky a Radka to do Kynžvartu nemají tak moc daleko, to je snesitelné a navíc okolí klimatických lázní a krásného zámeckého parku a cest lemovaných letitými stromy, rybníčky je malebné....
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od k.winky »

Já bych se s vámi a s durianem setkala samozřejmě velice ráda ... A zrovna z takovými lidmi jako jste vy, zkušené a moudré, to by mi bylo ctí :) navíc tohle prostředí je moc krásné, dlouho už jsem tam nebyla a tohle by byla krásná příležitost..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Fiona »

Kveti, mas castecne pravdu. S kralem ovoce jsem mela tu cest, ovsem jen parkrat, a vzdy v mrazenem stavu. Nic lepsiho neznam. Tak spatny jsem opravdu jeste nepotkala, aby se musel mixovat, jen same vyborne. Kdyz jsem jeste bydlela ve Svedsku, dopravala jsem si mrazeny zhruba jednou tydne, a vzdycky to byl pro me svatek. Nemixuju ani banany - natoz durian.
Ted co bydlim v Londyne jsem se s nim setkala jen jednou - FRESH!!!! - ale byla jsem zel bez cash a jeste s plnym brichem. Navic stal majlant. Tak jsem si jen zamilovane privonela, a kupodivu se setkala s jeste libeznejsi vuni nez na jakou jsem byla zvykla. Mas pravdu, zdejsi ceny opravdu milovnikum durianu nepreji. Ale zas chapu tu dalku. Po vyplate bude v parku durianova party, uz mam partaky co mi s nim pomuzou.

Ale jeste jsem ti chtela napsat, ze tvoje davne prispevky me tu sveho casu hodne naladily na fruita. Myslim ze jednou k tomu dojdu, i kdyz zrejme ne v tomto klimatickem pasmu. Momentalne nemam poradne ani na vita, placam do toho sem tam varene brambory a ryzi. I tak mrznu. Stehovani do teplych kraju je v planu, tam se polepsim.
Mam dobreho kamarada, Sveda, ktery doma jedl vyhradne fast food á la hamburgry a hot dogy. Pak se odstehoval do Vietnamu, kde ted zije. Kvuli vedru neni schopen jist nic jineho nez ovoce - a zhubl za 2 mesice 25 kg. Doma nebyl schopny snist ani jabko, ted je z nej fruitarian - i kdyz spis klimaticky nez eticky. Takze asi tak. Opravdu verim ze cloveku bylo dano jako jidlo ovoce. Co je navic, je jen kompromis, pro preziti v neprirozenych podminkach. Fruit rules.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

je fioni, takze uz mas praci? to je uspech , jsi sikulka. preji co nejsympatictejsi spolupracovniky. skoda no, ze je tady tak drahej, taky si ho muzu koupit v chinatown, ale 20 liber za kilo. :(
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Fiona »

Sweetie, nemam jeste praci, jen vyhlidnutou, ale vnitrne citim ze nejen ze je to pro me, ale zaroven je to i duvod proc me osud zaval sem do Anglie. Interview ale az za dva tydny, a ciste teoreticky, nemusi to dopadnout, i kdyz by me to hodne prekvapilo, protoze opravdu tam citim ruku osudu. Jenze se muzu i mylit, to se stava.
Jinak, tady taky duriany jen v Chinatown, a cena stejna. Ach jo :( Ve Svedsku jsem mivala sice jen mrazeny a malinky (cca 3 kg), ale mne to stacilo, a jeden jsem poridila za cca 5 liber...tady abych vysolila 50...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

no tak to uz to mas v kapse, kdyz te zvou na interview, jsi fakt sikovna. jo asi se za durianem musime vydat. jako kveta a buc :)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

probudila jsem se do krasne slunickovyho rana, a nejake to slunicko s umesev vam vsem posilam a zdavim.

to se mi to usmiva, kdyz tady v denicku mam tolik milych a zajimavych slov, od milych a zajimavych vitarianu. navic me ceka nakup durianu, navsteva kamaradky, a banany taky dosly, ty uz zase asi tyden, po dlouhy(rok dva?) prestavce jim jako opice, to je tak 5 az 6 kousku na posezeni, a Mango kdyz vidi ty moje hromadky s bananovych slupek usmiva se a hezky cesky s milym prizvukem mi vetsinou rekne: "ty ses ale opice" a nebo "byla tady opice" no a dale me jeste dnes ceka durianova hostina s Mangem...

takze se sem vratim a vsem odepisu az se vyspinkate. Mango mi sem (notebook) dal cesky cas tak vim ze tam ted mate 23:29. preju vsem dobrou noc.

vcera jsem se rozepsala a zapomela zavolat mamce, ani jeste nevi ze planuju priletet uz tohle leto, ta bude mit radost, moc se nam oboum tenhle rok styska...

ted si skocim do vany a jdu ven jdu/jedu ven... :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

dobry den preji Kveti, zrovna si te zive predstavuju, v tom sluncem zalitem dni, jak neresis co na sebe, co si obout, protoze nemusis. mela bys par fotek okoli na ukazani?
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od veri »

děkuju květo, za sluníčko, pomohlo mi se usmát, raději bych taky na nákup durianu než do školy..
moc se mi líbí tvoje volnost, třeba to chození v ponožkách. to půjdeš v ponožkách i na letiště? v létě zkusím chodit bosa aspoň v okolí domu..
a jak to máš s prací? je v sydney draho (myslím třeba ovoce a bydlení)? nebo tě živí zahrádka? mým snem je ta druhá možnost (a nejlépe neoplocená!)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ahoj vsichni,uf, trosku jsem se zdrzela, opravovala jsem dost chyb v papajovem pribehu na ceskem blogu a navic jsem tam dala i papajovy obrazky. pak jsem se rozepsala do anglickyho blogu, zatim teda nanecisto, prekopiruju to as to s Mangem trosku opravime (gramatiku). a jeste taky obrazky tam chybi...

durianek byl vyborny, nakonec jsem si prodlouzila koupel, a odjela brzo po ni hned ke kamosce, nechala mangovi vzkaz a jeli jsme pro duriany 2ks a pytel bananu, asi 5kg, spolecne hned po tom co jsem se vratila. ja jsem cely den nejedla, nemela jsem hlad, a tak az ve 4 odpoledne jsem si pochutnavala na durianovy snidani. mango mel jen rano avokado a dva banany, byl cely den venku na golfovym hristi (kousilinek od nas) a prodaval golfovy micky, ktery tam chodi skoro kazdy brzky rano zbirat. vydelava si tak docela slusny penize. jeho rodice pestujou golf a rekli mu, ze v anglii by neco takovyho nebylo mozny.

no, den mi utekl rychle jako pokazdy.

diky vsem za mile prispevky a tady jsou me odpovedi:

radkos,

diky moc za hrejivy slovicka, i ja mnohokrat nachazim v tvych slovech inspiraci, a rada bych te jednou potkala osobne. jsem rada ze sem porad chodis.

me ani manga durian nenafukuje, ani jsem o tom jeste neslysela a v igelitu ho taky nekdy uz zabalenej meli, ale nic se nenafukovalo. tak vazne nevim o co jde. zadne jine jidlo ti to nedela? ja nemam s durian zadny zazivaci ani jine problemy, jen snad ze je ho nekdy malo, a nekdy (jako v cechach a anglii) hrisne drahej... no co jsem rada za vse co mam. no, uz aby byl ten pravej comunismus a duriany zadara

je mi lito ze jsi ztratila dlouhou ke me rec, vim ze to neni zadny med, urcite se to uz stalo kazdymu, ja uz toho ztratila... :) a zivot jde dal, i kdyz ne pokazdy se pri ztrate neusmivam. doporucuju napsat, okopirovat do jineho programu jako word, notepad etc. odeslat, a kdyz se ti text ztrati, aspon ho mas a muzes skouset posilat az se dostavi uspech.

doufam, ze mi to jeste jednou napises, tu ztracenou zpravu...:)

cisilko,

tak at ti ta australie vyjde at uz je to kdy je to. hlavne urcite prijed na durianovy hody. tady je share accommodation bezna, a tak by jsi nemel mit problem si najit neco i sam, s australanama. a ches mit ten share dum nekde ve meste na vesnici ci na farme? muzes pobyvat u woof, moc prace nejchteji, a kdyz jo, muzes jit o dum dal. na zelande je krasne ale nerostou tam duriany a taky tam nejsou takovy teplicka... krasne tam ale je a lidi taky pohodicka.

epony,

moc ti diky, za mila slova. :) krasnou australii jsem pozdravila a zdravi te slunickove zpet, mej se.

pavlino,

mas pravdu neznam te, ale rada te poznavam, zdravim a dekuji a hrejiva slovicka, jsem rada ze te positivne a ovocne inspiruju.

uz si opravdu nepamatuju jak dlouho mi to trvalo, nez se mi objevila cista moc a stolice ale verim ze ne dlouho po moji stoprocentni ovocne syrove strave. nic jinyho jsem nejedla, a byla jsem jen mirne toxicka diky moji predesle veganske diete a ne jen te, ale i averze k tezkym jidlum po celou dobu meho zivota, a rychle jsem se cistila.

awo, :)

nebojim se, ze nesezeneme durian, zvlast kdyz cestujes po republice. a jsem si skoro jista ze v lete priletim. a bylo by bezva kdyby se nas seslo vic... no uvidime...ze?

velkej durian za 600! to je levny, my jsme kupovali velky za 1 200 i pres. maly byly kolem 800. ano, je to silena cena, ale za neco se ty penizky utratit musi. i kdyz jsme si s mangem rikali ze kdyby jsme v cechach zili musili bychom si najit velice dobre placenou praci, nebot my ho chceme skoro denne, a v cr jsme jezdivali 2 ktat tydne z marjanek do chebu pro cestrvy z thajska a kupovali jsme vetsinou 3 a nechali jsme tam spoustu penez, uspory ubyvaly ale nemohli jsme si pomoct. prodavac alex nas miloval, pekne jsme mu mastili kapsu. kdyz jsme se s nim loucili ze uz letime zpet do oz, tak byl smutnej a daroval nam velkej pytel zelenyho caje, ten jsem darovala kamaradce ktera me nedlouho pote okradla o destet tisic ceskych korun... ano zivot pise pribehy... jasne, nebojim se awo ze mi ten durianek snis, verim ti ze jsi maly jedlik. rada se s tebou podelim, nedelej si z toho tezkou hlavu, a raduj se ze zivota, mas proc.

me se taky kynzvart a okoli libi, miluju vodu a stary velky stromy, je to bezva misto na letni setkani. uz se tesim.

k.winky, jsem rada ze se taky tesis a rada se zucastnis vita durianovy hostiny... jupiiiiiiii...

fiono,

ja jsem snedla uz hodne durianu a Mango jeste mnohem mnohem vic, a ver mi stane se kdy neni durianek dobry. taky jsme ho uz i hodili do kose, nez jsem prisla na to mixovani... ja se mixovani nebojim a zadny zdravotni potize mi to neprinasi. ja je mela nemrazeny i mrazeny a ty mrazeny rozmrazeny mi i Mangovi chutnaji vic, ty co jsme kupovlali v cechach, byly casto na male labuznicke urovni. tady si davame tu nejvysi kvalitu a jsou primo nebesky nekdy jsou obdobi min chutnych durianu, ale jedly jsou skoro vzdy, jen jednou sme jeden hodili do kose jak byl nechutnej. byl to cerstvej tajskej. kazdej durian ma svoji silnou osobnost, a ma daleko od typyckych vlastnosti vyrobku tovarni vyroby kde jeden kus je verna kopie toho dalsiho, no uz toho necham, vsak te durianovy zivot nauci, ale asi se budes muset vazne premistit do vic priznivych duranovych kraju. preju uspech. je to parada ze ti chutna na jazyku i v mysli ovoce. urcite se k nemu dopracujes, nebot vsechno jde kdyz se chce. vid? drzim palce preju stesti... i s tou praci vsak vis.

je, tak jsem to zvladla, dopsala jsem a jdu si jeste na chvilku cist je jedna v noci a ovocne energie mam zatim dost. :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

Kveti, slunecna pohoda z tebe cisi na dalku. moc prijemne a pozitivne jsi me naladila a nezbyva mi nez detsky dodat ke slunci a durianum: ja chci taky :) tesim se na dalsi slunecny durianem provoneny bosy den
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od awa »

Ani ti snad Květinko nebudu psát, že v Kynžvartě je sněhová břečka a jediné co se rostlinkám podobá, je uschlá tráva a tlející listí. Dobře si jsi vybrala místo k žití. Na sluníčko a zelenou travičku tu všichni roztouženě čekáme....však se dočkáme, za dva ( na západě Čech za tři ) měsíce...
Ještě, že funguje lidská fantazie a vizualizace, to si člověk může teplé pohody užít dosyta...
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavlína »

Květuš, děkuju Ti za milou odpověď, Sweetie má pravdu, čiší z Tebe sluníčko na dálku. Teda úplně mi šla husí kůže, když jsi napsala o té kamarádce co jsi jí dala zelený čaj... Taky jsem už v životě zažila hodně ran, které člověk absolutně nečeká. A úplně chápu jak jsi se musela cítit.
Když dostanu nějakou takovou ránu, snažím se vnitřně očistit, odhodit myšlenky na to ošklivé a dostat se zpátky do svého čistého vnitřního světa.
Mám ráda vnitřní svět, protože je jen na mě jak si ho uspořádám, jak krásný si ho udělám, kolik pozitivního světla do něj naliju a v jakém souladu sama se sebou žiju. Je pravda, že rány zvenku se tam dostávají, ale člověk je tam nesmí nechat dlouho.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

Pavlína píše:Květuš, děkuju Ti za milou odpověď, Sweetie má pravdu, čiší z Tebe sluníčko na dálku. Teda úplně mi šla husí kůže, když jsi napsala o té kamarádce co jsi jí dala zelený čaj... Taky jsem už v životě zažila hodně ran, které člověk absolutně nečeká. A úplně chápu jak jsi se musela cítit.
Když dostanu nějakou takovou ránu, snažím se vnitřně očistit, odhodit myšlenky na to ošklivé a dostat se zpátky do svého čistého vnitřního světa.
Mám ráda vnitřní svět, protože je jen na mě jak si ho uspořádám, jak krásný si ho udělám, kolik pozitivního světla do něj naliju a v jakém souladu sama se sebou žiju. Je pravda, že rány zvenku se tam dostávají, ale člověk je tam nesmí nechat dlouho.
moc diky za tva slova, prisla prave vhod. clovek kolikrat dostane takovou ranu do holene, ale musi se to ustat, i kdyz pak pride jeste vetsi rana a vetsinou od nejmene ocekavane osoby. diky za vnitrni svet, ten cloveku nikdo nevezme.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

Libi se mi cim se zivi Mango. Mango tedy vysbira golfovy micky a potom je znovu proda golfistum? to je dobry. a proc by to v anglii nebylo mozny? :)
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Přivítání

Příspěvek od Renča »

Pár dní jsem neměla možnost číst příspěvky a ejhle - milé překvapení. Milá Květo, moc rádi Tě po delší době vítáme mezi námi. Až budeš na návštěvě v ČR, určitě Tě rádo uvidí i pár starších vitariánů z Prahy. Co se týče durianového setkání- s Wlastislavou (a před časem i s Davidem*) jsme trochu plánovali, že poprosíme Terezku, aby zase duriany objednala. Vloni v květnu se mezinárodní (s Katarínou) durianový sraz docela povedl (viz foto http://vitarian.cz/gallery/durian/). Měj se krásně a napiš, kdy asi přijedeš. Renča
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavlína »

Sweetie, jsem ráda, že Ti moje slova pomohla. Vím jak to bolí, když je to někdo blízký, kdo zraní...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ahoj veri,

libi se mi, ze by jsi radsi sla bosa, zalita sluncem pro durian, nez do skoly. ja jsem si taky skolu odchodila, a to jsem ani nic o durianu nevedela, ani o australii atd. uz tim, ze zijes ve svobodne zemi, a muzes se svobodne rozhodovat co udealas se svym zivotem, je samo o sobe jako jit si pro ten durian. tvuj zivot je tvuj a kdyz si budes verit, najdes cestu k splneni tvych snu.

libi se ti moje volnost? to je dobre. taky ji mas.... na letisti taky chodim bosa, tam ponozky nepotrebuju, je tam cisto, teplo a ostry sutry tam taky nejsou. boty nemam uz spoustu let. dej mi vedet jaky to bylo az se pojdes v lete bosa okolo domu :) ja hodne rada chodim v morky trave a v teplym pisku. jinak koukam kudy jdu abych nahodou neslapla do... coz se mi uz parkrat vyplatio, vsimnu si hada na dalku a mam cas se mu s uctou vyhnout tak abych ho nerusila.

jestli te zajima z ceho ziju a jak precti si: http://ovocnakvetinka.blogspot.com/2009 ... -o-me.html

zahradku mame jen malickou, ta by nas neuzivila, kupujeme ovoce hlavne v obchodech ovozelo, vyjimecne v supermaketech.
:)

sweetie,

taky ti preju hezky den, fotky okoli budou zitra nebo pozitri. neresim spostu veci, nejenom ty boty. ja uz byla takova odedavna.

proc by neslo v anglii sbirat a prodavat golfovy micky? protoze tam jsou golfovy hriste privatni a micky na nich patri tomu hristi. tady jsou taky nektery hriste privatini ale vetsina jich je na statnim pozemku. tak je nas vsech. to samy plaze, az na maly vijimky, jsou statni = verejne. v anglii moc slunicka neni co? jak dlouho tam jeste chces byt?

awo, :)

o pocasi v marjankach a dlouhe snure bezslunecnich dni me pravidelne informuje mamka zrovna predevcirem mi rika:"tak jsme si s tatou rikali, ze uz nam od rijna skoro vubec nesvitilo slunicko"... tak koukam jak jelen, vubec si to nedovedu predstavit. tady je to naopak, slunce je tu neunavne a taky se to pozna (nejenom) na ovoci. tak at ti/vam vsem to jaro brzy prinese slunicko a krasne svezi barvy probouzejici se prirody ze zimniho spanku.

ano, vizualizaci a fantazii pouzivam od malilinkata az do dnes. proto chapu nekonecno

pavlino,

souhlasim s tebou. delam to jako ty. ja verim ze my vsichni mame podobne neprijemne zkusenosti. ja jsem ztratila napr. trochu penez, ale "kamaradka" ztraci svoji dusi.

renco,

diky za mile privitani. taky te moc rada vidim. fotky jsou krasny, vidim ze byla durianova (nejen) pohodicka. diky za vlakno. v cechach budu cerven cervenec, a bylo by to moc hezky kdyby se nas mohlo sejit vic, na durianovym dychanku (v praze?) pis navrhy co a jak. slysela jsem ze je v praze nejaky velky asijsky trh kde se duriany v pohode prodavaji. vis o nem? urcite jsi si vsimla, ze tu taky planujeme durianovy srazik v laznich kynzvarte.

krasny den, patri nam vsem :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

cauky Kveti,
tak takto je to s golfovym pocinanim. je pravda ze jsem si vsimla ze anglicky golfovy hriste (a ze jich tady je) jsou velmi strezeny a vlastne i tolik soudnich pripadu jsem cetla, vse soukroma spolecnost. ale tady i kdyby to bylo statni, patrilo mestu, podle prava by je musel odevzdat:-) at se mu dari!
zrovna jsem se rozhodla, po precteni tvyho journal, dojet si na trh pro ovoce, a oni padaj kroupy! je tu tma tmouci. slunicka je kupodivu vic za posledni rok, i min prsi, dokonce jedno leto (2006) bylo nejteplejsi v anglii z cely evropy, dva mesice sunshine. ale je to naprosto nedostacujici, i kdyz clovek si zvykne na vsechno a zkousi si vzit to lepsi, ja napr. ze me tu nemuzou ani ve stredu zimy prekvapit mrazy, zima studena je tu kratka, jinak spis staly teploty i pres zimu 13 stupnu. takze ted kdyz jsou v cesku snehovy kalamity, ja uz si nosim minisukni:-)
planuju tady zustat jeste dva roky, pokud do ty doby dokoncim vejsku. pak se uvidi. laka me to do jinyho pasma, taky australie, kvuli tomu prostoru a sunny days. velmi se mi za posledni ctvrtrok zmenila osobni situace, prevzala jsem na sebe odpovednost za nasi rodinu, takze si zazemi vytvorim doma v cesku, kde mame nedostavenej barak a prekrasnou velikou zahradu, a za ovocem budu jezdit na delsi dovolenou, treba do australie nebo JV asie. ale kdovi :) life is a box of chocolate
moc se tesim na fotky ze slunne australie. navrhla jsem aby admin vytvorili samostatny okno pro fotogalerii z cest, mozna bys mohla par snimku vybrat a umistili bychom to sem.
Odpovědět