Kveta - ovocna kvetinka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

taky už mám po čtení tvého deníkku pár dní chuť na ananas a pomeranče a dneska je nákupní den...večer budou-jupííí

bazén super, však víš, že jsem taky fanda...co biotopové jezírko, to nechcete? nebo mi teď ještě sousedka říkala, že se dezinfikuje i solí, to je asi taky lepší než chemie..po četrstvé szkušenosti z léta musím říct, že po pár dnech vedra je prostě voda fakt strašná a nedá se v tom být...leda pořád měnit, co tři dny v teple....
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kulina »

kveta píše: kam pak se vydáte na cesty? děti taky baví cestování :D

jaká zelenina? my jíme jenom ovoce :D
ja som myslela celkovo tu zeleninku, ze tam musi byt stale po ruke >:-)

no a kam?....to by sme radi vedeli aj my. No premyslame nad Londynom zarobit nejake tie peniazky a tochu pocestovat a nasledne na to rozmysliet si , kde zakotvit :wink:
Deturence zatial naozaj nie, az pokym sa nezarobia peniazky (ach tie peniaze...neznasam ich :cry: ale bez nich sa v tejto dobe neda ani si s prepacenim u.....t) a na cestovanie s jednym dietatkom mozno no chceme minimalne 3 8)

Poradis nejaku lokalitu, kde by sa nam pacilo a darilo? :)
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kulina »

Kvetuska, ...inspirovala som sa tvojou stavou z ananasu a pomarancov.......... s rudim sme kazdy dostali 1/2 velkeho ananasu+1pomaranc, vystavila a paraaaaaaaaaaaaaada.....lahoda v papuli :delicacy: avsak je mi luto tej duziny co musim vyhodit :( co Ty s nou robis, ked odstavis?
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

macik píše:taky už mám po čtení tvého deníkku pár dní chuť na ananas a pomeranče a dneska je nákupní den...večer budou-jupííí

bazén super, však víš, že jsem taky fanda...co biotopové jezírko, to nechcete? nebo mi teď ještě sousedka říkala, že se dezinfikuje i solí, to je asi taky lepší než chemie..po četrstvé szkušenosti z léta musím říct, že po pár dnech vedra je prostě voda fakt strašná a nedá se v tom být...leda pořád měnit, co tři dny v teple....
tak dej vědět macíku jak ti pomeranče s ananasem chutnali.. :D

jo bazén super, už se moc těším až po ránu z wc skočím rovnou do bazénu a plavat.. biotopové jezírko jsem si musela vygůglovat, nebot´to pro mě slovo bylo neznámé. taky v oz jsou běžný, ale mnohem větší. jasně brali bychom to, ale nevíme jak dlouho na téhle farmě budeme žít. jinak tady se uměle vyrobený jezírka nijak nedizinfikujou, tak jako se nedizinfikujou přírodní jezera. ale vím, že v čr je dosti s přírodní vodou problém a nejde se v ní ani koupat.

bazén jako takovej, tu nádobu prázdnou budeme čistit vodou a hnědým octem, jak to bude s vodou nevím, jen vím že tam nebude chlor, to ví john, a ještě jsme to neprobírali zatím to nebylo potřeba. až budu vědět dám vědět
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

kulina píše:
kveta píše: kam pak se vydáte na cesty? děti taky baví cestování :D

jaká zelenina? my jíme jenom ovoce :D
ja som myslela celkovo tu zeleninku, ze tam musi byt stale po ruke >:-)

no a kam?....to by sme radi vedeli aj my. No premyslame nad Londynom zarobit nejake tie peniazky a tochu pocestovat a nasledne na to rozmysliet si , kde zakotvit :wink:
Deturence zatial naozaj nie, az pokym sa nezarobia peniazky (ach tie peniaze...neznasam ich :cry: ale bez nich sa v tejto dobe neda ani si s prepacenim u.....t) a na cestovanie s jednym dietatkom mozno no chceme minimalne 3 8)

Poradis nejaku lokalitu, kde by sa nam pacilo a darilo? :)
kulino, zelenina, už chápu.. to jo, ta se tu pěstuje a je čerstvá celej rok.

tak vám přeju aby vám vaše plány vyšly.

lokalitu ti neporadím, to si určitě poradíte sami, vy víte nejlépe co je pro vás důležité. ale jednu radu mám, až budete na cestách vybírat, věřtě svým vlastním pocitům, následujte vaší intuici.

peníze, to je kapitola sama pro sebe. taky mi k srdci nepřirostly ale jak říkáš, jsou potřeba.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

kulina píše:Kvetuska, ...inspirovala som sa tvojou stavou z ananasu a pomarancov.......... s rudim sme kazdy dostali 1/2 velkeho ananasu+1pomaranc, vystavila a paraaaaaaaaaaaaaada.....lahoda v papuli :delicacy: avsak je mi luto tej duziny co musim vyhodit :( co Ty s nou robis, ked odstavis?
kulino, jej to je paráda, že jste si s rudim pochutnali na pomerančovo ananasový štávě.

my dužinu dáváme do komostu, líto nám to není půda chce taky jíst. taky záleží jakej máš odštavnovač, ty hodně drahý vymačkaj víc štávy ale většinou se to musí projet víckrát než jednou. ale znám i lidi co dužinu z odštavněnýho ovoce jí, zkus si s tim zaexperimentovat a dej vědět k čemu jsi došla. dík. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

dneska 21 plus ve dne v noci pod mrakem občas mrholení, na večer modrý kusy nebe od západu juchů, i sem tam sluniečko hihihi

když jsem po sedmý ráno šla po probuzení na wc vídím po cestě Manga v obýváku, a to měl bejt v práci, ale prej se nepracovalo, poslali je dom, páč políčka jsou moc po vydatných deštích blátivý tím pádem klouzavý, a že prej se bude makat zítra, Mango na to šéfovi, že zejtra máme návštěvu, tak šéf, že až přijedou může Mango dom. Mango bude mít v kapse mobil a já mu zavolám až přijedou.

tak místo sběru ovoce za peníz dnes Mango zadara čistil bazén. voda se pumpovala ven od sedmi do jedný a pak už se teda čistilo. já budu čistit zítra taky octovou vodou. Mango čistil nahrubo já budu najemno. už se těším. a pak až tam bude nová voda. taky vynesl ten můj miláček dosti kýblů bahínka ze dýnka, a navíc asi osumdesát kýblů, bral to po dvou, páč ta pumpa ten zbytek nechtěla vysát potvůrka. tak si Mango máknul ale vůbec si nestěžoval, vodou z kýblů a i bahýnkem nakrmil ovocný rostlinky.

já vybalovala pár věcí a zabydlovala tak domeček, ale i na zahradu jsem si udělala čas a vysadila pod palmou vedle vany tři druhy orchidejí a pak jsem se vydala na průzkum části zahrady kde jsem zatím nebyla, zajímal mě strom, na který vidíme z okna ložnice, a já měla dojem že na něm vidím jedno brčálově zelený ovoce, ale myslela jsem si spíš že to bude optický klam, a že jde o listí stromu. no už jsem se tím zabývala pár dní, ale až dnes se konečně za tou záhadou vydala a ejhle objevila jsem black sapote, kterýmu se taky říká čokoládový puding- čoklet puding. no, to bylo radosti. navíc jsem objevila dosti poupat, hurááááá.. kolem vánoc by mělo bejt už ovoce. strom je to obrovitánskej. zatím jsem na něm našla jen to jedno ovoce je velký jako větší grapefruit a ještě bude větší protož není ještě hotový. taky jsem tam objevila několik keřů čilli papriček, našeho oblíbenýho druhu akorát bez papriček, a to proto že jsou moc ve stínu, tak je přesadíme.

den utekl jako voda a byla pohodička pohoda navečer relaxace a film

a ještě dnešní dobroty

větší asi kilo a půl velká papája, kažej půl
menší durian každej půl
dva ananasy jeden pomeranč štáva každej jeden litr a dvě deci
durian kažej půl
já malilinkatou okurku a jedno avo - večer
mango dva banány a avo - ráno odpoledne avo

jo, po poledni jsem si šla číst a zase u toho usnula spala hodinu a půl četla předtím půl hod mango si přišel taky dát šlofíka, to já už spala, on spal hodinu.

život je krásnej :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluska »

furt slintám nad papájou (taková ta měkká jak se do ní boří lžička...), ale ochutnat ten čoko puding, tak slintám možná i na něj. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Panda »

Pavluska píše:...ale ochutnat ten čoko puding, tak slintám možná i na něj. :mrgreen:
Tak jsem se dočetl, že se dá pěstovat plodící i u nás v bytech: http://www.pawpaw.cz/component/page,sho ... /vmcchk,1/
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluska »

hmmm... nejdřív by ho chtělo ochutnat, jestli je to fakt čokopuding, než se nastěhuje do domu. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:hmmm... nejdřív by ho chtělo ochutnat, jestli je to fakt čokopuding, než se nastěhuje do domu. :)
hmmm, na papáju se těším, hlavně na ty nepodlouhlý oranžový, úplně měkký a sapote si dovedu představit, to bude lepší než tiramís
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Panda píše:
Pavluska píše:...ale ochutnat ten čoko puding, tak slintám možná i na něj. :mrgreen:
Tak jsem se dočetl, že se dá pěstovat plodící i u nás v bytech: http://www.pawpaw.cz/component/page,sho ... /vmcchk,1/
pando, nevím nevím, zda bych se do tropickýho ovoce v čr pustila, v létě má být venku, ale to je ve většině případů kosa, a přezimování v domě, lidi chodí do práce v domě se asi pořád netopí, v paneláku třeba jo, ale zase by nebylo ho kde na léto vyvenčit. navíc je to v origoši velikánskej strom, atak pěstovat ho v květináči i bytˇobrovským bych stále považovala za bonzaj. taky bych se divila, kdyby to chutnalo sladce. jako okrasa by to asi šlo.

jinak zajímací, a pěkně drahý dík za info
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Pavluska píše:furt slintám nad papájou (taková ta měkká jak se do ní boří lžička...), ale ochutnat ten čoko puding, tak slintám možná i na něj. :mrgreen:
je to bašta ten čoko puding i když já nikdy čoko nebyla mě víc lákaly pravý jahody nebo vanila hihihi, mě nejvíc chutná black sapote rozkašovaný vidličkou dohromady s avo a banáncem to je teprve ta pravá bomba ááááááááááách
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Pavluska píše:hmmm... nejdřív by ho chtělo ochutnat, jestli je to fakt čokopuding, než se nastěhuje do domu. :)
podle toho co na www píšou o čokopuding jde, ale obávala bych se zda by to tak i chutnalo.. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

buc11 píše:
Pavluska píše:hmmm... nejdřív by ho chtělo ochutnat, jestli je to fakt čokopuding, než se nastěhuje do domu. :)
hmmm, na papáju se těším, hlavně na ty nepodlouhlý oranžový, úplně měkký a sapote si dovedu představit, to bude lepší než tiramís
papája mňam, black sapote mňam, taky stojí za to white sapote, tu mám ze všech sapote nejradši a je u mě na stejný úrovni, co se týče blaha z jídla, s durianem a akee. pak je mango a papája.. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

white sapote, různé druhy, v obraze, je tam sem tam i jiné ovo, ale sapote white je tam nejvíc.

http://www.google.com.au/search?q=white ... 21&bih=751
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

22 plus celý den i ted´skoro v deset večer, oblačno sem tam se ukázalo sluníčko, a i spadlo pár kapek deště

mango šel v sedum ráno do práce já už taky nespala, vrátil se o něco dřív, moc práce nebylo, sbíral kukuřicu, okurky a baklažány.

já jsem šla hned po sedmý mrknout na bílý mouruše, ale už je po sezoně, tak jsem našla jednu dvě, tak jsem tam pod tím stromem s větvema až na zem jako u nestříhaný smuteční vrby, a moc se mi tam líbilo plus ptačí koncert a pak se pustila do mytí bazénu, moc mě to bavilo, vodou a trošku hnědýho octa.

ale neudělala jsem ani třetinu a už přišel Mango a ten atˇtoho nechám a jdu si sním dát durian, tak jsem neodolala, seděli jsme na zadní verandě a zevlovali.. po snídani šel mango sebrat pro nás na pole půl kyblíku rajčat

a já zrovna ty rajčata hledala když přijeli přátelé, a nemohla je najít, tak jsem vystrčila hlavu z kuchynských dveří co vedou do garage a zdravím hosty a taky se ptám manga kde vězí ty rajský, tak mi to řek a já než jsem se pro ně vydala jsem se ještě dozvěděla, že"!: máme pro vás dárek hihihi.. hmm říkám si po cestě za rajčaty, asi přivezli ty slíbený banánovníky, nebo jiný stromky ovocný, rajský jsem konečně našla vzala do kuchyně a hezky je uložila v jedný vrstvě na proutěný plato, a nešli hosti ani Mango dál, a zrovna když dokončila tu rajčatovou anabázi volali na mě at už vylezu ven, že maj pro nás ten dárek, aha, tak jsem šla a v autě na korbě měli cosi velkého zabaleného, ale ani ve snu by mě nenapadlo že to má souvislost s tím dárečkem, no a oni dárci nadšení celý rozzářený že je to ono to cosi veliký, tak já hned udělala drum roll, jako v cirkuse před velkým výstupem a at to teda vybalí, a světe div se byl to gauč. koupili ho na aukci a je skoro novej, vypadá jako novej. já jsem nepochopila že je to dar, myslela si že nám to koupili, ví že jakýs takýs hledáme, levně, atak se prám co za to a oni stovku, já to je paráda. hodili gauč do obýváku, teda kluci my holky jim řekli kam, a když jsme se na něm uvelebili říkám Mangovi at´ jim dá tu stovku a oni, nééééé, to je přece dar. aha, tak moc dík. taky přivezli malinké stromky, sazenice, oboupohlavní papáje. jsou samici samice a i obojí.

klábosili jsme, hráli si s dětma, všichni si několikrát pochovali mimčo, to i na chvilku usnulo. vychovávají děti tak, že je porád nosí a nebo chovají a ta dvouletá je moc pohodový dítě, ještě jsem jí ani jejího bráchu neslyšela brečet nebo se vztekat. dali jsme si ananasovou štávu a zanedlouho nás malá všechny odvedla do bazénu a tam jsme si házeli míčem, maminka s miminkem seděla na jednom z bazénovým shodů, ale za čas jsme si ho zase všichni chvíli pochovali, a ti co nechovali házeli míčem..

odpoledne odjeli dom a my za johnem rumcajsem tam jsme si vybrali dvě bedýnky rajčat okurek cuket a kapií, taky dar, a john nebyl doma, ale byli tam jeho rodiče a nejstarší asi sedumnáct syn a tak jsme si s nima skoro hodinu povídali a jeli se domů navečeřet. pak už relaxace a film.

durian já i mango půl na půl
štáva ananasová každej dvě deci
okurka rajče cuketa paprika coby salátek
kažej jeden a půl malý hass avo

jo, ten gauč je pohodlnej :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

23 nad nulou, oblačno jedna minipřehánˇka po poledni převážně slunečno

vstala jsem pět minut předtím, než mě měl Mango podle naší dohody vzbudit. v půl sedmý jsme vyjeli na 4garage sale, a na jedný koupili spoustu věcí za dvacetník i tu baterku co Mango si chtěl v obchodě koupit, ale než se k tomu dostal, dostala se tato, stále v originálním balení a s cenovkou dvacet dolarů, k němu dřív a tak zajásal. já taky za dvacetník kaleidoskop, taky jsem zrovna přemýšlela že bych si chtěla jeden pořídit hihihi nakoupili jsme toho dosti, a i pro malou dvouletou kámošku hračku s kterou si odpoledne hrála od jedný a ještě v půl pátý když jsme odcházeli si s domečkem hrála.. brácha miminko se u každýho několikrát pochoval, tatínek hrál tenis, a my si hráli s dětma a i klábosili.

po garage sale na trhy, koupili avo pomeranče honey mandarinky papáju, máme kámošku páju a říkáme jí pája papája, a pár banánů. u pěti stánků se zastavili na pokec. mimo jiné jsme taky hodili řeč s českou dívenkou která se sem vdala, potkali jsme se už jednou ale já pak odletěla. tak radost že se zase vidíme, dala mi i dárek, který jsem měla v úmyslu si původně koupit. mango na ní mluvil česky a jí se to moc líbilo a prosila ho aby ještě něco řek. mluvili jsme hodně o květinkách, taky mimo jiné vášnivě jako já pěstuje orchideje, tak si vzájemně dáme ty který nemáme. i s její mamčou která je tu na měsíc ale už za týden poletí zpět do čech jsme si hezky popovídali, už tu byla do čr se jí zpět nechce, líbí se jí tu teploučko spokojený usměvavý lidi a chutná jí tu moc ovozel její nejoblíbenější potrava, taky byla štíhlá a šik.

z trhů dom vynášel Mango věci a ovoce z auta a já jsem odštavnovala pomeranče a honey mandarinky, hezky jsme relaxovali a popíjeli tu životní sílu a zanedlouho pak se vydali na už zmíněnou návštěvu. přivezli jsme bedýnku ovoce, což činíme jednou týdně.

rodinka už jí převážně raw, už si i všimli že když maj vařený není jim tak dobře jako po raw, a malá jí ovoce s obrovským nadšením, je to opravdu zážitek pro ni i pro nás. je krásná má červený tvářičky a oči jí jasně září. vařený jídlo ve většině případů odmítá. do jídla jí nenutí. viděla jsem raw dětí převažně na ovoci pár a je to opravdu krása.

doma jsme byli asi v pět udělali si jídlo relaxovali a pak i film

dnes jsme jedli a a pili

pomerančovo honey mandarinkovou štávu každej 7dcl oba
pár cherry rajčat oba
salát z okurky cukety rajčat papriky a avokáda oba
jeden banán oba

pohoda klid mír a láska nás provázeli jako vždy celoceličký den
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

jo ještě werner, ten co od něj kupujeme na trhu ty nejlepší papáje, půstuje. nařídil mu to místní raw lékař, kterýho poslouchá jako hodinky. nás se taky vyptává na raw moudrosti, teda ten werner. je mu skoro sedumdesát a že půstuje jsem na něm poznala, byl hubenější choval se víc pohodově a relaxovaně a měl hodně jasný oči. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

poslední dobou v našem životě přibývá lidí kteří se živí raw jídlem a někteří i půstují což mě i Manga dost těší. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

25 nad nulou sluníčko vyjímečně krátkodobý oblačno

probudila se do sluníčkového rána, a Mango, poté co jsem ho ještě v posteli skrzevá okno pozdravila, mi s úsměvem zamával, přesazoval na zahradě z květináčů do země duriany a papáje..

já hned na wc a po wc hned na zahradu čistit prázdný bazén, a koukám je tam had. tak hned volám, Mango je tu had, a on přiběhl a vzal do ruky kartáč na hodně dlouhý násadě coby příslušenství k bazénu a hada jím poštuchoval směrem ven, a had se rychle pohyboval žádaným směrem, ale byl chudák vyplašenej a tak se chytře shoval do kýblu s vodou, ten jsem tam nechala v pátek. Mango šel pro vhodné víko na kýbl, hned ho našel a za doprovodu mého obdivného pohledu šel k tomu kýblu a to hezky potichoučku a položil víko na kýbl, já poradila aby dal na víko balvan, těch tu máme sbírku co jsme si přitáhli dom z řeky, tak on tak učinil a pak nesl kyblík dále od domu ke stráni která vypadá jako vysoký břeh vyschlého potoka, který má vodu jen v období deštů. tam vodu z kýble i s hadem vylil a had byl tak trochu mimo a zůstal na místě na vrcholu toho břehu, tak Mango ještě skočil pro mojí hůl a kousek za hadem tou holí zašramotil v spadaným listí a had se vydal dolů do koryta. celý jsem to sledovala a byla ráda že vše dobře dopadlo a Mango mi řek, že v kýblu byla živá ropucha, viděl jí tam když dával víko na hada a že ten had jí kousl a že když vylil ten kbelík byla už mrtvá.

příště než strčím ruku do kýble s vodou, který jsem nechala na čas bez povšimnutí, se mrknu zda tam není schovaný nějaký zvířátko.

pak už jsem se vesele pustila do mytí a kartáčem drhnutí bazénu. nechala jsem toho když jsem ucítila mírnou bolest z námahy v pravém rameni bylo už hezky po poledni. měla jsem i raw fresh juice přestávku, citrusy odštavnil Mango a popíjeli jsme je na zadní verandě. další přestávka od práce byla v posteli s knihou

po čistění bazénu, ještě to není celý, zítra bude pokračování, jsem skočila do vany na zahradě, jé to byla krása. Mango se koupal dvakrát. já po koupeli v evině rouše sušila se na slunku a pak do domu odštavnit další ovoce který jsme pili zase na zadní verandě

pak jsme ještě asi hodinu oba cosi kutili na zahradě a potom už byl čas na odpočinek a první večeři.

pomerančovo honey m mandarinková štáva oba 7dcl
štáva z dýně rudých sladkých paprik okurek a cukety oba litr a dvě deci
salát z okurek cukety rajských jablíček rudý papriky a avo, mango si dal i pálivou čili papričku a to i včera
mixovaná papája, každej 9dcl

(:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

25 nad nulou občas oblačno převážně jasno

ananasovopomerančovomandarinková štáva 8dcl já i Mango
vodní meloun štáva já i Mango 2dcl
salát z rajčat cukety orkurky kapie a avo já i Mango ten měl i čili

probuzení do sluníčka, Mango byl už od sedmi v robotě, sbíral cukety a okurky a já taky robotila v bazénu, už mi moc nezbývalo, ale přišel Mango a za chvilku na mě volal zda si dám štávu, jo, říkám, myslela jsem na ní ale chtěla jsem domýt ještě tuto část bazénu a pak ještě tuto a kdyby Mango přišel dýl, asi bych do doumyla.

seděli na zadní verandě klábosili popíjeli štávu a pak do postele na šlofíka, já si před spaním ještě četla. vzbudili nás přátelé, tak jsme se jim šli věnovat a byla legrace a pohoda ani nepohrdli melounovkou

odjeli po čtvrtý a my v pět začali s večeří po ní relax a občas klábosili
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Mark Twain
Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od gabrielik »

Tak rada si tu u teba čítam. Preniesie ma to na záhradu, na zadnú verandu, do špinavého bazéna, ku kýblu s hadom a ropuchou, na kopec ku potoku...

Je to pre mňa neskutočne skutočný relax, spojený s letom, prázdninami, domom na lazoch mojej starej mamy...
Len to exotično si neviem presne predstaviť, ale aj slovenské leto vonku v prírode je úžasné. Ďakujem ti za to :)
Uživatelský avatar
warchar
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 01, 2010 10:06
Bydliště: Trutnov

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od warchar »

kveta píše:25 nad nulou občas oblačno převážně jasno

ananasovopomerančovomandarinková štáva 8dcl já i Mango
vodní meloun štáva já i Mango 2dcl
salát z rajčat cukety orkurky kapie a avo já i Mango ten měl i čili

probuzení do sluníčka, Mango byl už od sedmi v robotě, sbíral cukety a okurky a já taky robotila v bazénu, už mi moc nezbývalo, ale přišel Mango a za chvilku na mě volal zda si dám štávu, jo, říkám, myslela jsem na ní ale chtěla jsem domýt ještě tuto část bazénu a pak ještě tuto a kdyby Mango přišel dýl, asi bych do doumyla.

seděli na zadní verandě klábosili popíjeli štávu a pak do postele na šlofíka, já si před spaním ještě četla. vzbudili nás přátelé, tak jsme se jim šli věnovat a byla legrace a pohoda ani nepohrdli melounovkou

odjeli po čtvrtý a my v pět začali s večeří po ní relax a občas klábosili
Ježiš to je krásné, zní to jako sliby Jehovistů o životě po životě. Trošku závidím :delicacy:
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

gabrielik píše:Tak rada si tu u teba čítam. Preniesie ma to na záhradu, na zadnú verandu, do špinavého bazéna, ku kýblu s hadom a ropuchou, na kopec ku potoku...

Je to pre mňa neskutočne skutočný relax, spojený s letom, prázdninami, domom na lazoch mojej starej mamy...
Len to exotično si neviem presne predstaviť, ale aj slovenské leto vonku v prírode je úžasné. Ďakujem ti za to :)

jo, taky to žeru, květin životní styl je můj sen...jen tu austrálii fakt nee...jsem vděčná za naše klima, kde nejsou jedovatí pavouci a hadi...já bych byla půlku pobytu na zahradě strachy mrtvá...su posera..
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

gabrielik, je hezký že moje psaní v tobě vyvolává příjemné vzpomínky. na slovensku jsem letos byla, v lukáčovcích a zrovna jsem tam chytla teplý sluníčkový počasí a na zahradě bazén hihihi, a líbilo se mi tam, ale přesto se mi stýskalo po austrálce.

macíku, já se taky tak trochu bála hlavně těch pavouků a hadů, žraloci nic moc i když v moři jsem bývala donedávna naložená skoro každý den, ale celoroční teploučko vyhrálo nad strachem a ten mě, když přišlo k praxi opustil. přeju ti aby jsi taky mohla žít podle svých snů..

warchare, :lol: myslím, že jsem našla ten život po životě už tedˇsice nepatřím k žádnýmu náboženksýmu spolku ale určitě jsem se podruhý před lety dvacetipěti narodila a to nemluvím o skoro smrtelném úrazu.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ráno 23 přes den 27 a večer 22 vše v plusu a jasno

v plusu jsme byli celý den i my i jasno jsme měli jak naložit s načatým dnem a pak i večerem

ráno jsem trůnila na wc když Mangíčko odcházel do rachoty, dnes sbíral papriky a plel vodní melouny už jsou prej velký jako pomeranče, na naší zahrádce jsou to asi pěticentimetrový sazeničky.

já po wc hned na zahradu a hup pod bílou mouruši, ovoce už má po sezoně těch pár kousků sem tam jsem nechala ptáčkům nebeským, ale nemiluju jí jen že mi dává ovoce, ale i proto že je to rostlina a ty já od malička obdivuju, a navíc tahle bílá mouruše je obrovská a má větve až na zem a je to krása sedět pod tou stromní zelenou klenbou kterou prosvítají kousky nebe a slunečního svitu. pak při procházce částí velké zahrady jsem nasbírala asi dvě hrsti ořechů makadamia, teprve začínaj rodit, a některý vyměním se známejma za white sapote, a jen jsem o kousíček popošla, překvapil mě jackfruit strom svým ovocem zvětšujícím se závratnou rychlostí.. za dva dny o třetinu větší, jack je největší ovoce na světě.

po procházce přišla řada na čištění bazénu a moc mě to zase bavilo a zrovinka když jsem s pocitem blaha ukončila bazénomytí s kartáčem v havní roli, ozval se hlas mého muže, ahoj, dáš si štávu, a já yes please. skočila jsem hned do studený sprchy, venku ve vaně byla voda špinavá, už tam byla třetí den a včera se tam mimo nás koupali i děti a my seděli každej v jednom rohu vany a koupali si nožky...

po štávě už tradičně na zadní verandě jsme chvíli relaxovali a pak jsme jeli do města vyřizovat pár úředností jako např. zaplacení pokuty za překročenou rychlost, změnu adresy na řidičáku a podobný číčoviny

mango když šel na poštu, pošták k nám nechodí, jsme dosti mimo, tak máme po box, tak já čekala v autě, a stál tam na chodníku takovej pěknej oz domorodec, s bílejma vlasama a fousama tak jsem vylovila foták a zeptala se ho zda si ho můžu vyfo a on s úsměvej že jo a tak fotím jak zběsilá i když slunce mi svítilo do oka kamery a navíc si po několika záběrech všimla že mám blbě nastavený program, tak to opravila a fotila dál..on ke mě přišel a dali se do řeči, a že prej píše knihu a já jé to je paráda.. a asi za dvě minutky zaparkoval paralelně vedle mě pán, který se hned do debaty připojil a že je mu sedumdesát a něco a že má kámoše oz domorodce a že se nechaj někam daleko od civilizace vyhodil helikoptérou a půjdou zpět dom byl to jakýsi vědec přes faunu a milovník přírody a byl při vyprávění nadšenej jak malej kluk.. taky nám sdělil, že nás mekdonald a jemu podobní zabíjí, to už byl zapojen do debaty i Mango, ale neživili jsme jí jen sme poslouchali, páč jsme pospíchali a navíc v autě nejedoucím vedro a tak dál a tak jsme se vydali dál.. za naším osudem

hned jak jsme dorazili dom, já šla dělat štávu z vodního melouna a když Mango přišel do pro džbán se štávou, řekl mi, že má pro mě překvapení, on mě často a rád mile překvapuje, já to zase ráda a mile přijímám.. tak jsem se už těšila co to bude, a jen jsem se usadila a nalila štávu do sklenic, začala se rozhlížet kolem a hned jsem si všimla asi metr padesát vysokýho banánovníku, rostou nedaleko od nás a taky nám patří, ale banány je třeba přesadit nemaj tam co jsou dosti slunce, jsou to ty malinký baculatý lady fingers, mňam.. tak jsem jásala, banánovníky lahodí mému oku a jejich ovoce chutovým pohárkům. po štávě jsme se pustili oba do zahradničení, mango přesadil celkem čtyři banány, zbavil broskyni suchých větví, broskvičky jsou už velký jako vlašáky, pak z květináče akee do země, a vše to hezky namolčoval a zalil, já zalejvala rostlinky v květináčích a jednu z mých zahrádek a to vodou z vany, kytičky který jsem před nedávnem zasadila už vykoukli nad povrch země a jsou tak centimetrový, radost.

po zalejvání jsem šla ještě mrknout zda spadli nějaký nový makadamie, Mango byl kousilínek vedle a tak jsme klábosili a mimo jiné M říká, cítím jackfruit to znamená že tam je nějakej zralej, a hned se vydal k velice blízkému jackstromu a hned to voňavý ovoce našel a lehle utrhl a tím padla, a zase na verandě jsme si pochutnávali na prvním jackfruitu z naší zahrady, panečku ten byl, lepší jsem neměla, opravdu. byl velkej, snědli jsme tak třetinu a zbytek do lednice. je to ten krémovej světle žlutej druh, pak sou krémový do oranžova a v těch samejch barvách je druh křupavej, já i M upřednostnujeme ten krémovej.

pak už do domečku já myla nádoby i něco i do včéra to by moje mamka ani ségra nepřežili, ale nejsou tu tak můžou relaxovat, a protože jsme ten jackfruit celý nesnědli, bylo místo na salát z ovoce. to aby si někdo nemyslel že hlávkovej hihihi

film a relax

štáva pomerančmandarinka 3dcl jenom M
štáva pomerančmandarinkaananas 7dcl já i M
štáva z vodního m každej litr
každej asi plnou hrst jakfruit
salát z rajčat atd jako včera
štáva pomerančmandarinka půl litru jenom já

život je krásný
ma
Uživatelský avatar
warchar
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 01, 2010 10:06
Bydliště: Trutnov

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od warchar »

kveta píše:film a relax
film a relax
Paráda. Jen bych poprosil název filmu. (Pověz mi co sleduješ, povím ti co jsi za člověka). Ale neživí vás jenom zahrada ne? :?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

název filmu blast from the past http://en.wikipedia.org/wiki/Blast_from ... %28film%29 to jsem zvědavá co z toho vyvodíš

živí nás nejen zahrada ale i kamarád-i, ananasová farma lokální trhy a vyjímečně i supermárkety
Uživatelský avatar
warchar
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 01, 2010 10:06
Bydliště: Trutnov

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od warchar »

kveta píše:název filmu blast from the past http://en.wikipedia.org/wiki/Blast_from ... %28film%29 to jsem zvědavá co z toho vyvodíš

živí nás nejen zahrada ale i kamarád-i, ananasová farma lokální trhy a vyjímečně i supermárkety
Tak to je krásné. Koukal jsem také na blog Manga a s pomocí translátoru jsem zjistil, že je zastáncem striktně ovocného stravování, bylo to tam i nějak rozepsané, ale myslím že z toho byly vyloučené kokosové ořechy, nebo zelenina, což mi nebylo příliš jasné. Na druhou stranu jsi psala že okurky jíte, tak v tom mám zmatek. Nemáš povědomí o české verzi těchto teorii? Rád bych si to pročetl.
Děkuji.
Uživatelský avatar
warchar
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 01, 2010 10:06
Bydliště: Trutnov

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od warchar »

kveta píše:název filmu blast from the past http://en.wikipedia.org/wiki/Blast_from ... %28film%29 to jsem zvědavá co z toho vyvodíš
Vypadá to roztomile. Sice mne dnes už USA komedie nerozesmějí, ale takovej bunkr bych teda bral.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ráno a večer 25 a přes den 29 plus ve dne sluníčko v noci hvězdy a měsíc

mango vstal o trochu dřív tak byl když jsem se vzbudila já už na zahradě sázel akee avokádo white sapote banány já po wc zpět do postele tam relax a meditace a pak se pustila do zpěvu vše nový a improvizace, asi bych to měla začít natáčet, cítila silnou energii v rukách nejsilnější na konci prstů. už to mám tak léta letoucí, taky miluje jak ve mě rezonuje hlas.

zpívala jsem si víc než hodinu a pak na zahradu nejdřív se prošla a omrkla jak se daří rostlinám a taky si chvíli povídali s Mangem. nakonec se zasekla na jednom místě před domem a sbírala spadaný dříví a plela už suchý plevel a protože jsem se tam nikdy ještě dlouho nezdržela, objevila dosti zajímavých rostlin, taky krásný růžovobílý květy, až se mi zatajil dech a myslela si že jsou to orchidee, ale ne, byl to kvetoucí strom asi za hodinu jsem se vydala zpět na zadní zahradu ale po cestě se ještě zasekla na dalším zajímavým místě a zase plela a házela spadaný dříví na jednu hromadu, mango se za mnou přišel podívat a obdivovali jsme společně tmavě rudý květy zase jinýho sromu, říká se jim pompom -bambule a opravdu tak vypadají, a poupata jakoby z korálků

pak jsme se sešli v obýváku a shodli se na tom že nejdřív vyjedeme na nákupy a do knihovny a až pak si dáme štávu a za pět minut nato jsme vyjeli, nejdřív na ananasovou farmu koupili dvanáct ananasů za deset dolarů a vždy si je sami ve velký hale z velký bedny vybíráme, pančku tam to krásně ananasově voní a i pak v autě. cesta na ananasovou farmu je nedaleká ale zajímavá, lemujou jí bud eukalipty nebo ovocné stromy a i na okraji ananasových polí rostou papáje

zpět do městečka a tam do knihovny, půjčila si tři český knihy, a prodloužila psí roky

pak ještě do supermarketu tam koupili 63kg pomerančů a tři duriance jo a já ještě semínka kytiček cosmos mix různých růžových odstínů, a taky růžová honesty.

a dom, štáva na verandě, zahrada, mango se koupal ve vaně a já seděla vedle a klábosili, pak si do vany vlezla já a mango šel pro další banány a zasadil je kousek od vany tam kam jsem mu ukázala, dál rajče, čili, a dvě papáje. já jsem si u toho lebedila v deštový vodě a šplouchala jí taky na nově zasazené rostliny a přitom jsem k nim mluvila. po koupeli na slunci pod širým nebem jsem se usušila na slunku oblíkla si šaty a vydala se sázet do jiný části zahrady na můj záhon asi pět rajských a tři papáje, už tam několik větších i vesele roste.

v pět do domečku a já rozmixovala zbytek jackfruit ze včera v pomerančový štávě a to nám moc chutná, vyrovná se to sladkostí durianu, oba jsme po tom hustém sladkém moku užívali ovocnou euforku, krása jásá.. hihihi

zbytek večera rančo relaxo a občas i mluvili. jo a i film, tentokrát ruskej v původním znění s titulky- how i ended this summer - z knihovny

kdo se moc ptá, málo gůgluje

od tý doby co žijeme tu na ovocné farmě mi je mnohem víc do zpěvu a každý den si sem tam zpívám na hory i na lesy na nebe i na naše ovocný polesí

v pátek se pravděpodobně bude konat schůzka ohledně napouštění bazénu juchůůůůůůůůůůůůůůůůů

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

našla jsem tu bambuli, je z havaje a američani jí říkají powder puff poupata jsem ale nenašla, tak je asi vyfotím já

http://www.pbase.com/selvin/image/14010972
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

ta je pekna :D
asi si mixnu pomerancovou s bananama. hlavne fot :) me se libi jak visis na teplomeru od ty doby co sis ho poridila :) 63kg? :shock:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od buc11 »

no sláva, už jsem myslel, že ho nevyčistíte
přiznávám, že čištění bazenu je mi nejhorší činností
Uživatelský avatar
warchar
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 01, 2010 10:06
Bydliště: Trutnov

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od warchar »

buc11 píše:no sláva, už jsem myslel, že ho nevyčistíte
přiznávám, že čištění bazenu je mi nejhorší činností
A tady se ukazuje, jak nemít (bazén) je osvobozující :-))
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

warchar píše:
kveta píše:název filmu blast from the past http://en.wikipedia.org/wiki/Blast_from ... %28film%29 to jsem zvědavá co z toho vyvodíš

živí nás nejen zahrada ale i kamarád-i, ananasová farma lokální trhy a vyjímečně i supermárkety
Tak to je krásné. Koukal jsem také na blog Manga a s pomocí translátoru jsem zjistil, že je zastáncem striktně ovocného stravování, bylo to tam i nějak rozepsané, ale myslím že z toho byly vyloučené kokosové ořechy, nebo zelenina, což mi nebylo příliš jasné. Na druhou stranu jsi psala že okurky jíte, tak v tom mám zmatek. Nemáš povědomí o české verzi těchto teorii? Rád bych si to pročetl.
Děkuji.
je to jednoduchý, jíme oba jen OVOCe kokosák je semeno, okurka je ovoce. česká verze mangových textů neexistuje a ty překladače si myslím jsou dosti ubohý i když se už dosti od minulosti zplepšily, v mých očích jsou hlavně zábavný, píše nám tak kámoš v italštině a pak přeloží do angliny a je to pošta k popukání hihihi, navíc to často nedává moc smysl, spíš se domýšlíme česká verze fruita theorie i praxe vyjde asi až v mojí knize, pracuju na ní.. mezerkově už pár let, určitě vyjde ve správný čas na správném místě.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

warchar píše:
kveta píše:název filmu blast from the past http://en.wikipedia.org/wiki/Blast_from ... %28film%29 to jsem zvědavá co z toho vyvodíš
Vypadá to roztomile. Sice mne dnes už USA komedie nerozesmějí, ale takovej bunkr bych teda bral.
já v bunkru nee.. to je moc na mě klastrofobický, já potřebuju prostor dálav nebe a stromy řeky moře.. slunce měsíc hvězdy déšt mlhy atd..

humor beru když mě rozesměje od kud přišel není podstatné
Uživatelský avatar
warchar
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 01, 2010 10:06
Bydliště: Trutnov

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od warchar »

ve správný čas na správném místě.
Tak tak, jako všechno a vždy v tomto i dalších vesmírech :)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Sweetie píše:ta je pekna :D
asi si mixnu pomerancovou s bananama. hlavne fot :) me se libi jak visis na teplomeru od ty doby co sis ho poridila :) 63kg? :shock:
teplota vzduchu mě zajímá od malička teploměr mám doma po více než dvacetipěti letech kdybychom žili v darwinu, nemusela bych to sledovat maj tam pořád až na vyjímečnou vyjímku 30 plus banán s pomerančem je i pro nás lahoda ano 63kg pomerančů, jsou čestvý a dlouho vydrží i když u nás zasejc ne, dáváme si je každý den zítra ještě přikoupíme (:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

warchar píše:
buc11 píše:no sláva, už jsem myslel, že ho nevyčistíte
přiznávám, že čištění bazenu je mi nejhorší činností
A tady se ukazuje, jak nemít (bazén) je osvobozující :-))
jo, nikam nespěcháme.. mě čištění bazénu zasejc baví, i když tento byl pěkně hustej, asi do třetiny bazénu voda nejméně dvouletá, žili tam ropuchy, ty Mango sbíral a vynášel do toho hlubokýho koryta vyshchlýho potoka, a dole na dně bahýnko alá spirulína, tím jsme nakrmili ovo stromy, např. čeremoja se pár dní nato obalila květy, jsem zvědavá kolik se jich promění v plody pár už jich tam visí

pro mě je osvobozující míti bazén, miluju vodu i plavání samo bych radši přírodní jezírko či řeku či potok, ale umím být i skromná a raduji se z mála, jak ráda říká moje mamka, nemusí pršet, hlavně že kape... ale určitě bych si kvůli ničemu nebrala půjčku ani bych nemakala jako šroub, čekám na to co mi spadne s nebe hihihi
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

kveta píše: čekám na to co mi spadne s nebe hihihi
Bacha na to :wink: Môjho muža takto toto leto na trhu v Splite osrala čajka. A to to ani nečakal :D A bylo to fákt hustýýýý :lol:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

dnešní počas i teploty to samý jako včera

šla spát kolem druhý ráno spala do půlsedmý, Mango už nespal a za půl hodiny odkráčel plejt melouny vodní a sbírat papriky, vrátil se v jedenáct. já hned po jeho odchodu na zahradu pod mouruši a pak šla pozdravit i ostatní spokojený ovocný i neovocný stromy potom jsem zahradničila makadámie snědli nějaký zvířatka tak jim to přejeme, a berem jen co nám nechaj, dnes nic, ale to ok sice je nejíme ale mají pro nás hodnotu výměnného handlování

v poledne štáva na zadní verandě a já si šla lehnout přečetla dvě stránky psích roků a pak spala do půl druhý a mango ten ještě spal, ale brzy po mě taky přišel na zadní verandu a tam se váleli na kanapi a klábosili načež Mango přenesl durian a hodovali jsme po jídle relax a pak zahrada, Mango zasadil k vaně další dva banánovníky a všude dal molč. já zase šla natrhat starou už suchou asi metr a půl dlouhou trávu a tou jsem molčovla mojí zahradu, našla jsem tam první jahodu tak jsem šla s ní za Mangem, že mám pro něj překvapení, zavřel oči a jasně že hned jak ochutnal hlásil mi žeto jahoda, a já byla dobrá a on jo hodně moc. zalejvala jsem vodou z vany ananasy kolem bazénu, teda jen tři strany jenu dlouhou a dvě krátky, ta druhá dlouhá strana je vydlážděná břidlicí, a pak hadicí můj záhon kýble s vodou nenosím mám na to taký šikovný vozík

po pátý do domku a večeře a rančo relaxo
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Renáta píše:
kveta píše: čekám na to co mi spadne s nebe hihihi
Bacha na to :wink: Môjho muža takto toto leto na trhu v Splite osrala čajka. A to to ani nečakal :D A bylo to fákt hustýýýý :lol:
hihihi, reni, to má prej bejt štěstí. mě od jistý doby padá jen to co si přeju a čajčí výkaly nejsou mých přání součástí (:-) i dkyž by to mohla bejt docela legrace
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

No, takmer mu to prinieslo šťastie. V prvej reakcii som mu povedala, že už ho takého nechcem. Strašne smrdel... :shock:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

už třetí den stálé teploty v noci 25 ve dne 29 plus

včerejší jídelníček jsem zapomněla zaznamenat tak tuto je

štáva pomeračovomandarinkovoananasová každej 8dcl
duiran každej půl
rajčata okurka cuketa kapie avo coby salátmix já i Mango

dnes
pomerančovomandarinkovoananasová štáva každej 8dcl
rajčata okurka cuketa kapie avo coby salátmix já i Mango

ráno si chvíli četla, mango taky a kolem desátý do městečka, tam jsme si zamluvili box ďuriáááánůůůů a koupili, ano sweetie, 69kg pomerančů, jsou dobrý jsou sladký jsou jako med med med a maj tenoulinkou šlupku, dále sekáč dvě bavlněný deky a Mango košili též z bavlnky s kostičkama bez vlnky, banka, pošta, realestate, free local noviny, nečteme je, určitě o hodně přicházíme hihihi, inzerujou tam garage sale

zpět doma už trošku po poledni a štáva k snídani, zachvíli mango zametl těch pár listů atd. co přístálo v bazénu a já vytřela octovou vodou podlahu, a hurá konečně voda vně. já jsem si šla lehnout a číst a po čtyřech stránkách usnula a asi za hodinu a půl když už se pomalu probouzela slyším jak mi Mango říká že je čas jet za johnem rumcajsem. tam jsme si hezky poklábosili i s jeho ženou a dětmi, šestiletá dcerka, když přiběhla s radostí mě objala a pak mi řekla že mě včera namalovala i sebe a maminku a všechny že máme květovaný šaty, tak to mě potěšilo, ještě se dostavil i náš původně z polska kamarád, jezdí si k rumcajsovi kupovat ovozel on je raw a občas i půstuje, a že prej v neděli nás navštíví, už jsme ho asi dva týdny neviděli tak paráda. zdrželi se přes dvě hodiny a taky si nabrali zadara dvě bedny rajských cuket paprik a okurek

hned po návratu dom večeře film hair

já když spala Mango zahradničil a taky trochu přemístil zahradní vanu

život je krásný :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

tak zkusim taky stavit pravidelne pomerance. zejtra pojedu do skladu, snad bednu levnejsi dostanu. ono prave v lokalnich novinach se clovek dozvi informace ktery treba na netu vubec nejsou, v tom je to kouzlo a rada ctu i ty co prichazej do schranky zdarma. durian jsem porad jeste neochutnala. bazen je komfort, takze zprovoznite? to pak uz bude vic nez raj. jak to mate daleko k prirozeny vode, mori? a uz neco fotis? tak at to jde. :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluska »

Hezký, letní. :)
Taky by mě zajímalo jak to máte daleko k potoku, moři...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

sweetie, pomeranče v boxu by jsi měla dostat levněji, hlavně se zeptej, já to taky tak dělám a ve většině připadů dostanu slevu ne jen za ovoce. občas si taky i ráda local papers přečtu, ale teď není čas, organizujeme nový domov a zahradu. durian je v anglii moc drahej, Mango si ho tam dával jen opravdu vyjímečně od rodiny dostával darem k narozkám a lítával za nima do thaje sumatry atd. ale až budeš v čr, v praze ho určitě seženeš, stojí to za zkoušku. bazén je zprovozněn a je to paráda. k moři máme šedesát km k řece devět k potoku dvanáct a nebo o dva tři víc, záleží na který místo u potoka, máme jich víc. jasně že se budeme semtam koupat i v těchto vodách, jo taky asi dvacet km velký jezero, u bazénu je ta výhoda, že nemusíme nikam za vodou cestovat a plavání je po ruce kdykolivěk se zachce. nefotím ale budu :D

pavluško, letní, to já nejraději
Odpovědět