Kveta - ovocna kvetinka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od rudo »

(:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

kveta píše: jasně když se dva rozcházejí v názorech na věc, je důležité volit kompromis, taky jsem to občas praktikovala, ale nebavilo mě to, a tak jsem stejně od toho nakonec odešla. konečně mi došlo že pro mě je lepší sama nebo někoho jako já, teda se stejným žebříčkem životních hodnot, a ejhle našla jsem Manga. ne jen že jí jenom ovoce jako já, ale i důvody má stejný, atd. atd. atd. a tak jsem mu s klidem řekla, když našel tu ovocnou farmu a já nebyla doma a nemohla se na ní podívat, aby neváhal a jednal.

chápu, že jsou i tací, kterým kompromisy nevadí..
no, ono jde asi o to, že do těch pro mě důležitejch věcí mi manža nekecá, to by mi taky kompromis nestačil...to, že by se mi líbilo bydlet chvíli tu a chvíli tady nebo třeba postavit earthship zas nejni tak důležité, spoustu snů jsem si splnila a určitě ještě splním, zajímá mě tolik věcí, že si prostě ani při nejlepší vůli v jednom životě všechno nesplním...no a co...nějak mě to netrápí

mně přijde i obohacující snažit se fungovat s někým, kdo nesdílí úplně všechny mé ideje - líbí se mi, že se učíme oboustranně respektu, i když to někdy je fuška....a jídlo nebo cestování nebo přírodní bydlení prostě jsou méně důležité, vždyť z hlediska toho, jak žijou lidé na celé Zemi se mám jak prase v žitě... a v těch opravdu důležitých věcech podporu mám, tak přece neodhodím dobrého člověka, abych našla své identické dvojče, ne? :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od rudo »

macik píše:
mně přijde i obohacující snažit se fungovat s někým, kdo nesdílí úplně všechny mé ideje - líbí se mi, že se učíme oboustranně respektu, i když to někdy je fuška....a jídlo nebo cestování nebo přírodní bydlení prostě jsou méně důležité, vždyť z hlediska toho, jak žijou lidé na celé Zemi se mám jak prase v žitě... a v těch opravdu důležitých věcech podporu mám, tak přece neodhodím dobrého člověka, abych našla své identické dvojče, ne? :D
tiež si myslím že toto je vyššia lekcia
zvládnuť ju je dosť náročné ale musíme tým prejsť, nemá cenu tú lekciu odkladať

keby si si našla identické dvojča, kde by bola rastová stimulácia ? a hrozí že by sa sa mohla začať dobre nudiť :mrgreen:
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: keby si si našla identické dvojča, kde by bola rastová stimulácia ? a hrozí že by sa sa mohla začať dobre nudiť :mrgreen:
(:-)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

Pavluska píše:
rudo píše: keby si si našla identické dvojča, kde by bola rastová stimulácia ? a hrozí že by sa sa mohla začať dobre nudiť :mrgreen:
(:-)
jojo, to by přišlo rychle..bylo-li by to identické i povahově, což se u identického dvojčete dá předpokládat :D , tak bych to brzo musela zabít :mrgreen: ...a pak bych se unudila ve vězení.. (:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

rudo píše:
kveta píše:
rudo píše:heja ovečky, poznáte takéto :

keď baran nevie kade cesta, pošle ovce dopredu :D
tomu nerozumím, asi nejsem ovce a berani mě taky nic moc neříkaj.. (:-)
o vlčici by si rozumela :?:
taky ne nejsem ani ovce co se hrne všude se stádem, ani dravá vlčice. jsem svobodná žena, vím co chci a nenechám si od nikoho kontrolovat život. hihihi
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

macik píše:
Pavluska píše:
rudo píše: keby si si našla identické dvojča, kde by bola rastová stimulácia ? a hrozí že by sa sa mohla začať dobre nudiť :mrgreen:
(:-)
jojo, to by přišlo rychle..bylo-li by to identické i povahově, což se u identického dvojčete dá předpokládat :D , tak bych to brzo musela zabít :mrgreen: ...a pak bych se unudila ve vězení.. (:-)
v tom případě nesnášíš sama sebe, kdyby jsi se milovala milovala by jsi i sovje dvojče.

my s mangem nejsme identický dvojčata ale jsme soul mates.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

macik píše:
kveta píše: jasně když se dva rozcházejí v názorech na věc, je důležité volit kompromis, taky jsem to občas praktikovala, ale nebavilo mě to, a tak jsem stejně od toho nakonec odešla. konečně mi došlo že pro mě je lepší sama nebo někoho jako já, teda se stejným žebříčkem životních hodnot, a ejhle našla jsem Manga. ne jen že jí jenom ovoce jako já, ale i důvody má stejný, atd. atd. atd. a tak jsem mu s klidem řekla, když našel tu ovocnou farmu a já nebyla doma a nemohla se na ní podívat, aby neváhal a jednal.

chápu, že jsou i tací, kterým kompromisy nevadí..
no, ono jde asi o to, že do těch pro mě důležitejch věcí mi manža nekecá, to by mi taky kompromis nestačil...to, že by se mi líbilo bydlet chvíli tu a chvíli tady nebo třeba postavit earthship zas nejni tak důležité, spoustu snů jsem si splnila a určitě ještě splním, zajímá mě tolik věcí, že si prostě ani při nejlepší vůli v jednom životě všechno nesplním...no a co...nějak mě to netrápí

mně přijde i obohacující snažit se fungovat s někým, kdo nesdílí úplně všechny mé ideje - líbí se mi, že se učíme oboustranně respektu, i když to někdy je fuška....a jídlo nebo cestování nebo přírodní bydlení prostě jsou méně důležité, vždyť z hlediska toho, jak žijou lidé na celé Zemi se mám jak prase v žitě... a v těch opravdu důležitých věcech podporu mám, tak přece neodhodím dobrého člověka, abych našla své identické dvojče, ne? :D
každý máme hodnoty někde jinde, pro mě je důležitý jídlo podnebí a kde žiju, zda v paneláku či na farmě. žiju proto abych byla štastná. jak už jsem psala život s kompromisy mě nanaplňoval, a našla jsem si teda cestu ke štěstí. mám obavy, že na knedlo zelo vepřo to není možné pro nikoho. lidi co nechápou, že jídlo má velký vliv ne jen na jejich zdravotním stavu ale i na tom jak se cítí o hodně v životě přicházejí. ale i chápu že jsou i tací co to maj na háku.

ano opustila jsem dobré lidi, každý je dobrý, ale vadilo mi že například chlastali, a pak opilí mě uráželi, nebo mě pořád oblbovali aby ze mě dostali prachy atd, atd... jinak jsme se taky na většině základních věcech dohodli...

mě naplnuje štestím, být s mužem, který nežárlí, trpí depresema protože ho neba život, neříká mí jak se mám česat co nosit, jí se mnou ovoce a taky se podle toho cítí, je taky štastnej, nechce hrabat prachy a rád pěstuje ovoce. nevzteká se, neuráží mě, chová se k druhým s respektem. atd..mám prostě co jsem chěla that is all..

každému co jeho je. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

kluci stěhovali a já si hrála s malou dvouletou holčinou. paráda. vše už je přestěhovaný. po práci jsme si všichni dali šťávu z melouna vodního

první noc v novém domě se nám spalo moc dobře. krásný ticho, hvězdy padali až na zem, mléčná dráha na dosah ruky.

vstala jsem se svítáním, a hned po wc na zahradu, jahodám i ostatním přesazeným rostlinkám se dobře daří, zalila jsem je a i jsem jim zazpívala. pak se šla mrknout na bílý mouruše, tam jsem se setkala s Mangem a jen pár jsme jich každej ochutnali jsou sladký jak med, teprve začínají. je to obrovitánský strom, vypadá tak, že někdo zasadil asi čtyři stromy blízko sebe a oni jsou ted vrostlý do sebe, je z nich strom jeden.

taky sledovala ptačí snídani v rudých květech australskýho stromu bottle brush, což je kartáč na lahve, taky tak ty květy vypadaj.

taky máme nechlorovanou vodu, ale tu nejlepší co příroda může nabídnout, vodu deštovou. při čištění zubů jsem si všimla očividného rozdílu v chuti i zápachu. taky po umytí, kůže je mnohem víc hebká a i na pohled i pocitově mnohem víc spokojená.

asi v deset jsme odjeli do bejvalýho domu budeme tu uklízet. před tím ale jahody rozmixovaný v jablečný štávě k snídani, a než se pustíme do uklízení, máme oba svůj lalptop a věnujeme se věcem internetovým..

možná, že už jsem to řekla, ale co opakování je matkou moudrosti, já a mango nejsme dvojčata identický, ve mnoha věcech se vzájemně doplňujeme.

zdar a sílu nenajdeš v sýru ale v čerstvém syrovém ovoci a půstu... hihihi
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

kveta píše: v tom případě nesnášíš sama sebe, kdyby jsi se milovala milovala by jsi i sovje dvojče.

my s mangem nejsme identický dvojčata ale jsme soul mates.
ale kdeže, ráda se mám, možná až moc :mrgreen: ...ale vím, že jsem vzteklina vzteklá a být tu naráz dvě takové, to by byl mazec...jakože manža je taky vzteklej, ale jinak (obvykle hrozně nadává na kompl, na mě moc ne :D ), to se ještě dá...jinak jsem samozřejmě i láskyplná, empatická a rozdávající (hihi), ale když vyleze jednou za čas ta vzteklá fúrie, tak to radši zavřít uši, zavřít oči...to dětsví na ostravsku je v mém rozčilo-slovníku znát :oops:
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

to je super, že se vám tam líbí...nad využitím dešťovky už si tu nějakou dobu lámu lavu, jen předpokládám, že tady bude asi dost znečištěná, kyselé deště, že...ale asi lepší než z vodovodu, i když nejradši bych měla poblíž dobrý přírodní pramen...

a moruši mají před šolou v jedné blízké vesnici..já o ní poprvé slyšela při výuce angličtiny pro děti (písnička Here we go round the mulberry bush...) a googlila jsem si její obrázek a tak jsem ji před tou školou hned poznala, ještě jsem se pak zeptala paní učitelky...je hezká, asi si ji vysadím..
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluska »

kveta píše: mě naplnuje štestím, být s mužem, který nežárlí, trpí depresema protože ho neba život, neříká mí jak se mám česat co nosit, jí se mnou ovoce a taky se podle toho cítí, je taky štastnej, nechce hrabat prachy a rád pěstuje ovoce. nevzteká se, neuráží mě, chová se k druhým s respektem.
Jestli tam mělo být NEtrpí depresema; a jestli k tomu všemu ještě nechrápe a nemlaská, tak ho, prosím, naklonuj. :mrgreen: :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluska »

kveta píše: první noc v novém domě se nám spalo moc dobře. krásný ticho, hvězdy padali až na zem, mléčná dráha na dosah ruky.
nádhera.... :P
A nechlorovaná voda taky - vždy cítím silný rozdíl na kůži i vlasech. Občas se ještě vydrhnu ve sprše přírodní mořskou solí, a to je pak taky o něčem jiným. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluska »

macik píše: ale kdeže, ráda se mám, možná až moc :mrgreen: ...ale vím, že jsem vzteklina vzteklá a být tu naráz dvě takové, to by byl mazec...jakože manža je taky vzteklej, ale jinak (obvykle hrozně nadává na kompl, na mě moc ne :D ), to se ještě dá...jinak jsem samozřejmě i láskyplná, empatická a rozdávající (hihi), ale když vyleze jednou za čas ta vzteklá fúrie, tak to radši zavřít uši, zavřít oči...to dětsví na ostravsku je v mém rozčilo-slovníku znát :oops:
:)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

kveta píše:
ano opustila jsem dobré lidi, každý je dobrý, ale vadilo mi že například chlastali, a pak opilí mě uráželi, nebo mě pořád oblbovali aby ze mě dostali prachy atd, atd... jinak jsme se taky na většině základních věcech dohodli...
no jo, ale toto je něco úpně jiného, já nikdy neměla někoho, kdo by chlastal nebo ze mě tahal prachy....to je pak jasný, že to nestačí, to už není kompromis, to je prostě špatně...to mícháš hrušky s jabkama, květi, takovej hlap prostě opustit zaslouží, o tom žádná

ale když mi třeba záleží na kvalitě jídla a mám manžela, kterej miluje řízky, tak ho kvůli tomu neopustím, obzvlášť, když po mně on je nevyžaduje....klidně jí zelovoce, které mu dávám a ten řízek si dá ve městě, dyž tam jede pracovně nebo u maminky...a je to koneckonců jeho právo, ač je to nezdravé..

nebo to mluvení do oblékání, to je taky věc....když měl na začátku tendence nějak stupňovat své požadavky, tak jsem mu řekla, že si ráda někdy dám různé sukýnečky a šatičky a botičky, ale že jindy chci běhat jako hadrnice a jestli s tím má problém, tak že ho nikdo nedrží...na druhou stranu proč mu občas nevyjít vstříc, když i já mám své požadavky...

já například fakt nemám ráda kníry a fousy...odpuzuje mě to, přijde mi to nehygienické a nepříjemné a připomíná mi to otčíma, kterej byl prototyp špindíry..a manža se nerad holí (asi jako mango? :D ), ale rád to pro mě v určitých intervalech dělá, tak jako já se pro něj občas hodím do gala...

já myslím, že není třeba se na kompromis dívat jako na sprosté slovo :wink: ..to neznamená podvolit se všemu...když je to tak, že pro sebe něco oba udělají navzájem, aby se potěšili, tak je to správně...být s opilcem není kompromis, to je prohra...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

rudo píše:heja ovečky, poznáte takéto :

keď baran nevie kade cesta, pošle ovce dopredu :D
Nebyť ovečiek, baran by sa z miesta nepohol :wink:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od rudo »

macik píše: ale když mi třeba záleží na kvalitě jídla a mám manžela, kterej miluje řízky, tak ho kvůli tomu neopustím, obzvlášť, když po mně on je nevyžaduje....klidně jí zelovoce, které mu dávám a ten řízek si dá ve městě, dyž tam jede pracovně nebo u maminky...a je to koneckonců jeho právo, ač je to nezdravé..

.
Tonya Zavasta
5 2 8
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

rudo píše:
macik píše: ale když mi třeba záleží na kvalitě jídla a mám manžela, kterej miluje řízky, tak ho kvůli tomu neopustím, obzvlášť, když po mně on je nevyžaduje....klidně jí zelovoce, které mu dávám a ten řízek si dá ve městě, dyž tam jede pracovně nebo u maminky...a je to koneckonců jeho právo, ač je to nezdravé..

.
Tonya Zavasta
to je kdo?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od rudo »

macik píše:
rudo píše:
macik píše: ale když mi třeba záleží na kvalitě jídla a mám manžela, kterej miluje řízky, tak ho kvůli tomu neopustím, obzvlášť, když po mně on je nevyžaduje....klidně jí zelovoce, které mu dávám a ten řízek si dá ve městě, dyž tam jede pracovně nebo u maminky...a je to koneckonců jeho právo, ač je to nezdravé..

.
Tonya Zavasta
to je kdo?
píše knihy, najmä jej quantum eating je dobrý prehľad rôznych vita smerov, rozoberá ich z každej stránky, ona je super vita už veľmi dlho, ruska v amerika
jej muž pomaly prechádza aspoň doma jej zobe z mixéra zelené smoothies (:-) ale von si chodí prijedávať všeličo, tak o tom ako k tomu pristupovať neustále píše na blogu v článkoch atď

mrkni : www.BeautifulOnRaw.com
5 2 8
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

dík, juknu na to, až bude chvilka, včil makám...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

já jsem taky makala, mytí podlah, zdí oken atd. dnešním dnem skončilo, zítra předáváme klíče od bejvalýho domu. na ovocné farmě už spíme od soboty na novým velkým letišti a paráááááááááááááda.. a taky dnes už máme zapojenej internet a k našemu milému překvapení pracuje mnohem rychleji, nojo, Mango říkal, že je to menší populací, hmmm, sousedů máme opravdu jen pár a dostatečně daleko od nás..hihihi

jdu, zase něco makat a večer se tu zase ukážu. přeju všem hezký den.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

macik píše:to je super, že se vám tam líbí...nad využitím dešťovky už si tu nějakou dobu lámu lavu, jen předpokládám, že tady bude asi dost znečištěná, kyselé deště, že...ale asi lepší než z vodovodu, i když nejradši bych měla poblíž dobrý přírodní pramen...

a moruši mají před šolou v jedné blízké vesnici..já o ní poprvé slyšela při výuce angličtiny pro děti (písnička Here we go round the mulberry bush...) a googlila jsem si její obrázek a tak jsem ji před tou školou hned poznala, ještě jsem se pak zeptala paní učitelky...je hezká, asi si ji vysadím..
kyselý déšť padá kam? na zem, a od kud je ten pramen? ze země. jde o vodní koloběh. voda je jedno tělo stále v pohybu... právě proto už nic není BIO, pravda ale něco vic něco mín, protože někde jsou přecejenom ty jedy víc soustředěný. někde jsem kdysi četla že prší li delší dobu, déštˇnení tolik kyselý, docela to dává i smysl. vodu sice nepiju ale moje vlasy a kůže mi ukáže její kvalitu. nejlépe se cítí po vodě deštovce a to i ve středu kyselé evropy. taky moře oceán a sladká přírodní voda i když nebio je o stokrát lepší než ta voda vodovodní.

u protinožců, mimo města, se voda deštovka běžně pije.

já jsem taky viděla v čr poprvé mouruši, když mi bylo asi dvacetpět, ano krásnej strom, výborný ovoce, ale málo kde k vidění.. tak sázej macíku, jsou potřeba, a lepší stotisíckrát než chleba hihihi
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Pavluska píše:
kveta píše: mě naplnuje štestím, být s mužem, který nežárlí, trpí depresema protože ho neba život, neříká mí jak se mám česat co nosit, jí se mnou ovoce a taky se podle toho cítí, je taky štastnej, nechce hrabat prachy a rád pěstuje ovoce. nevzteká se, neuráží mě, chová se k druhým s respektem.
Jestli tam mělo být NEtrpí depresema; a jestli k tomu všemu ještě nechrápe a nemlaská, tak ho, prosím, naklonuj. :mrgreen: :D
jo, pavluško, je to tak Netrpí depkama..nechrápe a nemlaská.. ale sorry, klonovat nebudu, nejsem příznivnkyní.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

macik píše:
kveta píše:
ano opustila jsem dobré lidi, každý je dobrý, ale vadilo mi že například chlastali, a pak opilí mě uráželi, nebo mě pořád oblbovali aby ze mě dostali prachy atd, atd... jinak jsme se taky na většině základních věcech dohodli...
no jo, ale toto je něco úpně jiného, já nikdy neměla někoho, kdo by chlastal nebo ze mě tahal prachy....to je pak jasný, že to nestačí, to už není kompromis, to je prostě špatně...to mícháš hrušky s jabkama, květi, takovej hlap prostě opustit zaslouží, o tom žádná

ale když mi třeba záleží na kvalitě jídla a mám manžela, kterej miluje řízky, tak ho kvůli tomu neopustím, obzvlášť, když po mně on je nevyžaduje....klidně jí zelovoce, které mu dávám a ten řízek si dá ve městě, dyž tam jede pracovně nebo u maminky...a je to koneckonců jeho právo, ač je to nezdravé..

nebo to mluvení do oblékání, to je taky věc....když měl na začátku tendence nějak stupňovat své požadavky, tak jsem mu řekla, že si ráda někdy dám různé sukýnečky a šatičky a botičky, ale že jindy chci běhat jako hadrnice a jestli s tím má problém, tak že ho nikdo nedrží...na druhou stranu proč mu občas nevyjít vstříc, když i já mám své požadavky...

já například fakt nemám ráda kníry a fousy...odpuzuje mě to, přijde mi to nehygienické a nepříjemné a připomíná mi to otčíma, kterej byl prototyp špindíry..a manža se nerad holí (asi jako mango? :D ), ale rád to pro mě v určitých intervalech dělá, tak jako já se pro něj občas hodím do gala...

já myslím, že není třeba se na kompromis dívat jako na sprosté slovo :wink: ..to neznamená podvolit se všemu...když je to tak, že pro sebe něco oba udělají navzájem, aby se potěšili, tak je to správně...být s opilcem není kompromis, to je prohra...
mango se neholí, protože si myslí že to není přirozený. nevím proč by fousy měly bejt nehygienický, to by pak museli bejt i vlasy a chlupy ne. hygiena s tím nemá nic společnýho, to je spíš o tom zda se člověk meje nebo ne.

ano, žít s opilcem je prohra, přesto to vidím u těch kdo setrvávají jako kompromis z jejich strany.. ale třeba jak říkáš se mýlím, pletu jablka a hrušky do jedný kopy..

já prostě kompromisy nemám ráda, nebudu se kvůli nikomu čančat, když to není moje gusto, jestli chce muž jíst řízek u mámy, a doma ovozel, to je jeho věc, to jsem já např. nikdy neřešila, chci aby si každý dělal co chce jak mu to vyhovuje, a i chci aby mě nechal být sama sebou. takže já od tý doby co nedělám kompromisy si žiju bezva život. nechci se podřizovat ani přizpůsobovat. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

pijeme místní, na trzích zakoupené pomeranče a sladký mandarinky honey murcott http://www.daleysfruit.com.au/plant/Man ... urcott.htm hezky spolu pohromadě je to moc dobrý

dále popíjíme štávy z rajčat dýdně a cuket.

salát z kapie rajčat cukety okurky a avokádo, já dnes bez okurky

jíme kiwi zelený, zlatý, papáje a bílý mouruše.

po posledním úklidu dnes, jsme přesazovali aloe, akee, avodáda, papáje, ananasy, ty jsme všechny nestihli, zbytek asi stopade kusu zítra. pak relax a film. už po ránu jsem si zpívala.. lalalalalala, navečer jsem zalévala, a taky před tím vysázela pět sazenic rajčat, ty vypěstoval mango, ze semínek našich rajských oblíbenců, kteří se skládají hlavně z výborný sladký rajský štávy.

každý večer nádhernej západ slunce, slunce na obzoru je obrovitánský, po západu slunce končíme se zahradními radostmi. tj. kolem půl sedmý.

prostředí má velký vliv na psyché. cítím se tady tak mnohem víc líp, jsem konečně tam kde jsem chtěla být, i Mango, je to pro nás oba splnění našeho dlouhodobého snu, který se konečně stal skutečností. protože to sdílíme je to vše o mnoho krásnější.

sluníčko svítí a je krásný teploučko asi třicet plus..

krása jásá
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluska »

Mňam, papája. :P
No, tak když klonování nebude, tak se nedá nic dělat.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

kveta píše: nebudu se kvůli nikomu čančat,
:D
A čo tak len tak sama pre seba. Ani to nie? Jednoducho len preto, že si žena a ženy sú rady pôvabné, nie strašidlá do maku.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Pavluska píše:Mňam, papája. :P
No, tak když klonování nebude, tak se nedá nic dělat.
jo, dobrá papája je líbeznou písní pro moje chuťové pohárky, za rok jich budeme mít přehršel.. mňam

ale dá se cosi dělat, stačí věřit že takový muž není na světě jedinej ale je jich dostatek

nemám čas to hledat, ale nedavno jsi se tu v některém z deníčku vyjádřila, že proč si vybírám-me takové muže...a já se ptám, opravdu jsi si jistá že si je vybíráš ty a ne oni tebe?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Renáta píše:
kveta píše: nebudu se kvůli nikomu čančat,
:D
A čo tak len tak sama pre seba. Ani to nie? Jednoducho len preto, že si žena a ženy sú rady pôvabné, nie strašidlá do maku.
strašidla do máku jsou taky důležitý, jinak by jsi si na něm jen tak nepochutnala ale snědli by ti ho opeřenci, jinak to co je půvabné, na to má asi každý svůj vlastní názor. taky by bylo asi dobrý si vysvětlit co si každá z nás představuje pod slovem načančaná. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

dnes jsme předali klíčky od domu, dostali jsme pochvalu za úklid, i za nás, jako že jsme byli v poho a bezproblémový zákazníci hihihi.. před tím Mango trošku pracoval, sbíral rajský a cukety, donesl dom kýbl rajčat a dvě cuketky malinkatý, tady velký nejsou in. já si hrála na zahradě s rostlinkama. pak si dala sprchu a pomerančovohoneymmandarinkovou šťávu a u toho si četla knihu od gunter grass. pak ještě jednou to samý pití, potom co se Mango vrátil, oba sprchu, a frrr do bejvalýho domu, když tam bylo po všem, na poštu a zpět na ovocnou farmu, napili jsme se čerstvý štávy z dýně rajčat a cukety a dívali se na film. potom salát z avokáda cuket okurek a rajčat. ruční práce s rostlinkama na zahradě, já pak odběhla na chvíli skypovat a pak zpět na zahradu. dnes jsme tam byli ještě hodinu po západu slunce. před půl osmou famózní východ měsíce, byl obrovskej a zářil hodně silným světlem.

sluníčko svítilo celý den a teploučko
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluska »

kveta píše: nemám čas to hledat, ale nedavno jsi se tu v některém z deníčku vyjádřila, že proč si vybírám-me takové muže...a já se ptám, opravdu jsi si jistá že si je vybíráš ty a ne oni tebe?
já si nejsem jistá ničím a brzo to asi přestanu řešit úplně. Radši si pořídím psa. :lol:
A jestli něco přijde pozdějc, tak přijde.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluska »

kveta píše: sluníčko svítilo celý den a teploučko
neprovokuj :lol:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Marie »

pojmem půvab si každý představí něco jiného -pro franzouze je žena nejpůvabnější v pánské košili(a pod ní nic!!!)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

Majka, som nevedela, že mám muža z Francie :wink:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Pavluska píše:
kveta píše: sluníčko svítilo celý den a teploučko
neprovokuj :lol:
já nic já muzikant, to sluníčko.. :lol:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

probudila jsem se do sluníčkovýho rána a z okna ložnice se chvíli dívala na Manga jak pracuje na zahradě, spokojenej usměvavej, ale musela jsem ten živý obraz opustit, můj močový měchýř a střeva jako vždy po mém probuzení si žádali vyprázdnění se. pak i já šupky na zahradu, zalila jahody aloe papáje rajský ananasy a aj ty kytky s těma velkejma zvonama. umyla okna u auta, zbytek počká, vyprala v ruce trochu prádla, a vrátila se k zahradním radostem... sprcha

bylo zrovnínka po poledni když jsme si pochutnávali na pomerančovomandarinkovy šťávě a pak hned vyjeli pro ananasy na ananasovou farmu. koupili jsme dvacet velikánských voňavých dokonalých štavnatých sladkých ananasů, deset bylo pro přálele z fruitopie, jak obvykle, ale oni, neéé my ananasy nechcem, my už máme dostali jsme bedýnku darem, a že prej at si pár od nich vezmeme, a my neééé my už máme dosti.

seděli jsme vevnitř a při živé debatě jsme si i hráli s dětma, miminko jsme si všichni pochovali, a zanedlouho si šli sednout ven do stínu pod mangovník na kterém se půvabně ve vánku pohupovali v nalejvajících se bocích manga. jen jsme se uvelebili na velikánský dece spadlo nedaleko od nás na zem zelený malý mango, jak už to u ovoce bývá ne každý kus se dožije plné zralosti, ale to se vlastně vztahuje na vše žijící i nás lidi.

maminka miminka držíce ho v ten moment v náručí, prohlásila, že věří, že je ona i miminko pod mangovníkem z kterýho sem tam spadne mango v bezpečí, věří v karmu a věří, že jsou hodní a nemůže se jim nic stát, hlavně miminko má čistý štít a svojí karmou, když ona ho drží ochraňuje i jí. mango se přidal do debaty s přitakáním, a já jen poslouchala, nemám to s karmou tak jasný jako oni, i když v něco podobnýho taky věřím, a navíc se mi nechtělo na toto téma debatovat, jen jsem upozornila na to, že existuje i logická pravděpodobnost, že sedím li pod mangovníkem z kterýho padaj manga, je docela možné že mě dříve či později padající mango může zasáshnout. asi za dvě minuty na to, padající mango zasáhlo mininko do hlavičky, a neobešlo se to bez pláče miminka a velkého překvapení maminky. já jsem překvapená nebyla. na to se začala další debata o karmě, jako že to mimčo už vlastně několikrát žilo a proto nemusí mít čistou karmu, já jsem se omluvila a šla na wc. když jsem se vrátila přibyla další kámoška, a zase se probíralo to mango a karma, a já na to, že i kdybych věřila, že mám krystalově čistou karmu, přesto bych nelezla do očividnýho nebezpečí.

po cestě z wc jsem se zastavila na kus řeči s jedním známým který sundaval přírodní vnější obal z kokosáků, bude je mimo jiné ovoce prodávat zítra na trhu. my zejtra na trh nejedeme, máme ovoce spousty. jen jsem se s ním rozloučila, vpletl se mi do cesty majitel fruitopie, ten zatím žije v adelaide a na fruitopii zavíta tak jednou za dva měsíce na deset čtrnáct dní, tak jsme taky debatili, a jen jsem se rozloučila a šla dál narazila jsem na kluka z německa kterej po austrálii woofuje a cestuje, tak další debata, a jen jsem se rozloučila a udělala pár kroků vlítla mi do cesty přitelkyně toho kluka s kokosákama, a samo jsme taky hodili řeč, on se tam připletl ještě jeden člověk.. a tak se mě vyptávali, kde jsem byla když jsem se konečně vrátila..hihihi

a byla pohoda pane jahoda, a najednou mango se ptá kolik si myslíme že je hodin. hádali jsme kolem jedný a půl druhý a nikdo neměl hodinky, tak se mango šel mrknout do auta, a přišel s tím že jsou tři, načež jsme vyrazili směrem k domovu a po cestě se stavěli u johna rumcajse i manka i děti byli doma a taky pohodička pak jsme šli do obrovský lednice a tam si vybrali dvě bedýnky rajčat paprik okurek cuket, vše zadara. jo, ještě dvě dýně, každá jinej druh.

doma štáva z dýně rajčat okurky a cukety už bylo skoro pět. asi v šest salát z rajčat okurky cukety papriky a avokádo, já teda pez papriky a avokáda.

rančo relaxo, a film

sluníčko svítilo a hřálo celý den a to všechno hezky :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

dneska jsme už v půl sedmý ráno vyrazili na garage sale. koupili jsme tři knihy, obrovskej květináč, vše za pár halířů, akorát lednice byla za dvacku. potřebovali jsme větší a bez mrazáku, a zrovna včera večer jsem si říkala, že doufám, že brzo nějakou vhodnou lednici seženeme. za novou by jsme dali přes tisícovku, navíc, lednice bez mrazáku se jen tak nevidí..

do auta se nám nevešla, tak nám pomohli přátelé, lednici přivezli a i u nás zůstali pět hodin na návštěve, miminko i jeho dvouletá sestra si to taky hezky užívali. všichni jsme si připili ananasovomandarinkovým juicem. všem moc chutnal, miminko mělo tu dobrotu v maminčině mlíku. maminka už po druhý po delší době prohlásila, že jí ovocná strava připadá přirozená a že s ní taky začne, že už jí mnohem víc ovoce, a po ovocných jídlech se cítí nejlíp. i její muž už jí delší dobu více ovoce než podle doktorů zdrávo, a hezky a bez problému už i zeštíhlel, ano býval to pán při těle s cejchou. taky očividně omládl.

kolem čtvrtý začalo bouřit pak i blesky pak i déšt a nakonec průtrž mračen. deštové období začalo. miluju vše, období sucha i deštů.

taky jsme obdivovali sour sop, což je ovoce, příbuznej čeremoji, strom vypadal mrtvej a asi před týdnem ho mango zalil, a on za pár ní vyhnal nové krásně zelené listí, a světe div se, už má i malinkatý roztomilý ovoce. mango pod ním vysadil velký kruh z ananasů. máme jich tu celkem asi čtyřista, všechny přesazený z minulýho bydliště. déšt byl velkou radostí jak pro nás tak všechny rostlinky, žáby ptáky atd..

dneska jsme si pochutnávali na štávě z ananasu, stávě z ananasu a pomerančů, stavě z ananasu a mandarinek a nakonec salát jako včera, jen já si až po něm ne v něm dala avokádo.

pri cestě na jednu garage sale, celkem byli dneska tři, mě zaujal jeden velký keř s nádherně modrými jednoduchými květy. mango na moje požádání zastavil auto a já si šla utrhnout mladý výhonky, abych taky tento nádherně modře kvetoucí keř mohla pěstovat. naštěstí keř přelezl už dávno plot a tak jsem se k němu hezky dostala. mám radost. po cestě do městečka jezdíme ulicí v který momentálně kvete hodně stromů, sytě fialový, různý odstíny růžových, sytě žlutý, tmavě červený, taky si chci tyto krásně barevně kvetoucí stromy vysadit do naší velký zahrady.

minulý týden koupil mango na trhu výborný pomeranče, asi nejlepší co jsem kdy pila navíc neobsahujou skoro žádnou dužinu ale jsou samá štáva. prodávala je tam paní jasmína,která pracuje tam co mango. dneska jsme si jich u ní objednali sto kg. přiveze nám je do domu po neděli. už jsem si schovala ty největší semínka a zítra je vysadím, čekala jsem s tím na období deštů, který se k mojí radosti dnes dostavilo.

život powered by fruit, je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

zahradní radosti i slavnosti za doprovodu ptačího zpěvu, dostalo se i trochu času na dům, ale nic moc, zahrada je živá ta nepočká a tak priorita

a jako vždy klid mír a pohoda. teplo a sluníčko, ale dopoledne pod mrakem

štáva ananasovopomerančovomandarinková
štáva z dýně rajčat okurky kapie
salát z rajských cukety a okurky já Mango si do toho přidal kapii, a avokádo, já si dala avo až pak

vlasy a kůže jsou z nechlorovaný vody v sedmým nebi i já hihihi

život je krásný :D
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

u nás dnes též slunečno a na zahradě příjemně :-)...teda v teplém oblečení :mrgreen:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluska »

macik píše:u nás dnes též slunečno a na zahradě příjemně :-)...teda v teplém oblečení :mrgreen:
já dneska pobíhala nalehko, ale jak se člověk zastavil, tak zima. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

konečně jsme si koupili na garage sale za dolar hodiny s teploměrem a vlhkoměrem. mě teda hlavně zajímá ten teploměr. měli jsme ho doma a stále ho naši maj za oknem. je tu skoro půlnoc a dvacetdva stupňů v v půl osmý veřer bylo dvacetosum.

probudila jsem se po sedmý a Mango už byl v práci, dneska sbíral okurky a cukety od sedmi do jedenácti.

já jsem od půl osmý do půl jedenáctý oxidovala na zahradě, a najednou mě přepadl silný pocit euforie jakoby mi poprvé došlo, že jsme kde jsme. ptáci zpívali i štěbetali, sluníčko svítilo a hřálo prostě vše kolem se smálo, často jsem vzhlížela i k modrému nebi požehnaným nespočetným množstvím běloskvoucích mraků. už se nám červená první jahůdka. a sour sop má úžasný květy i ovoce. hned vedle se tkví a skví čeremoja a ta skoro z osumdesáti procent suchá přesto zvládla dvě už skoro zralý ovoce, ale od sobotního vydatného deště jako by zázrakem, během dvou dní, nasadila přehršel poupat, větve jsou jimi přímo obalený a některý dokonce pukají.. život rostllin mě fascinuje

pračka prala a já pak věšela, to mě taky baví. pak už do kuchyně a i když bez času, přesně načasovaná, pustila se do výroby ananasovopomerančový štávy. vzala jsem jí do ložnice a za minutku na to se dostavil Mango a váleli jsme se v posteli a přitom popíjeli tu ovocnou lahodu. sprcha.

do města, nakoupit pár šroubků a matiček, lupínky do pily, a ještě pár podobných maličkostí. dvakrát kilo banánů, jeden durian a požádali jsme o celou bedýnku prý dorazí ve středu ráno hihihi, já si koupila ještě semínka slaměnek.

v jednom z obchodů narazili na známou a jejího synka, pozvali jsme je na návštěvu, tatínek je na týden pracovně mimo domov, měří vodu, tak přijdou bez něj, prej co nejdřív jim to vyjde. byli se podívat na dům na pěti akrech, ale nelíbila se jim energie a tak nic.

doma durian, byl výtečnej, a pak ještě zahrada, po ní šťáva z dýně okurek papriky cukety a rajčat. Mango si dal asi za hodinu nato salát z těch samých ingrediencí plus avo. já si dala asi za dvě hodiny nato salát z okurek rajčete a avokáda

dívali jsme se na sidcom workaholics, http://en.wikipedia.org/wiki/Workaholics amerckej, a říkalo se tam sem tam fuck, to jen k tý debatě u huga z hor o tomto slově. fi, mrkni na to, tvoje info že v americe se slovo fuck používá jen když jde o sex je mylná.

po cestě dom z města jsme se stavěli u johna rumcajse, vyzvedli jsme si tam asi dvanáct beden ovoce v začátcích rozkladu a Mango jejich obsah, po durianovým pikniku, zahrabal pod listí, který před pár dny nahrabal coby molč pod sour sop.

no, prosím, a je dvacettři minut po půlnoci a já jdu do hajan.

život je krásný :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

od tý doby co spím v country se budím těsně před východem slunce, mám to vždycky tak, zajímavý, a moc se mi to líbí.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

už je po osmý ráno, zasekla jsem se na vitariánu, mango šel do práce sbírat ovoce, v domě dvacetdva na nulou, jdu změřit teplotu ven. zataženo, snad i zaprší.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

venku taky dvaadvacet, což na naše poměry kosa, navíc spoustu černých mraků rychle plujících k východu.. jdu sebrat prádlo a pak budu sázet semínka a rostlinky, zalévat bude déšť aspoň mraky to slibují. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

celý den i ted v osum večer 22 nad nulou

1litr pomerančovoananasový štávy Mango i já
každej dva banány
salát z rajčat paprik okurek cukety a avokádo, já bez papriky
papája

sebrala prádlo, a začala sázet na zahradě aloe avokáda rajský zázvor ten jen pro parádu, potatoe tree nevím co to je ale vygugluju si to kdosi nám to daroval. přesadila begonie vánoční kaktus a spol z menších do větších květináčů, a přemístila další moje rostlinky jako orchideje atd. z kryté verandy na cihlový barbeque, tam už dosáhne déšt, který jasněžě používat nebudeme a tak je z něj stojan na květiny moc jim to tam sluší. brzy potom co jsem na zahradě začala hezky mírně pršelo, to miluju, a když jsem přenášela ty květináče tak už lilo jako z konve a krásně jsem zmokla.

Mango přišel z práce kde sbíral papriky v jedenáct byla jsem překvapená že už je tolik, hrála jsem si ještě půl hod na dešti s rostlinkama, převlíkla se do suchých šatů a šla odštavnit dva ananasy a tři pomeranče.

Mango si šel dát šlofíka a já si vedle něj četla psí roky a tak za patnáct minut jsem taky spala. probudila se až ve čtyři. Mango spal něco přes hodinu a pak šel odřezat suchý větvě na sour sop a čeremoje.

od pěti rančo relaxo a film

deštové přehánky v přestávkách svítilo sluníčko ted večer po osmý leje krásně se to poslouchá

život je krásnej (:-)

celý den pohoda pane jahoda hihihi
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

nalakala jsi me na tu pomerancovku, asi vyzvednu ve skladu bednu, uz mam na dne a ty si setrim na salat. a jen pis, pis, ja potrebuju stalou motivaci.
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kulina »

Kvetuska krasne sa to cita, to prostredie musi mat tolko energie, ze to citit z kazdeho tvojho slova...a toho ovocia a zeleniny no krasa...inak u nas u tiez nadherne, neuveritelny oktober a september, este nikdy nebolo takto krasne, ciste nebo teploty tak akurat na jesen a rano mrazik, mozno sa s nami takto Slovenska jesen luci, lebo rozmyslame, ze zmenime zemepisne suradnice :) budu to krasne spomienky, no myslime si, ze nam treba trosku pocestovat aby sme mohli odovzdat detom co najviac skusenosti v buducnosti
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Sweetie píše:nalakala jsi me na tu pomerancovku, asi vyzvednu ve skladu bednu, uz mam na dne a ty si setrim na salat. a jen pis, pis, ja potrebuju stalou motivaci.
sweetie, pomeranče máme doma pořád a hlavně je pijeme já občas jeden sním, ale mango ne ale mandarinku to jo. milujeme i citrusovej mix a taky rozmixovanej banán či dva v pomerančovce. mnam. je hezký že tě moje psaní motivuje :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

kulina píše:Kvetuska krasne sa to cita, to prostredie musi mat tolko energie, ze to citit z kazdeho tvojho slova...a toho ovocia a zeleniny no krasa...inak u nas u tiez nadherne, neuveritelny oktober a september, este nikdy nebolo takto krasne, ciste nebo teploty tak akurat na jesen a rano mrazik, mozno sa s nami takto Slovenska jesen luci, lebo rozmyslame, ze zmenime zemepisne suradnice :) budu to krasne spomienky, no myslime si, ze nam treba trosku pocestovat aby sme mohli odovzdat detom co najviac skusenosti v buducnosti
kulino, co je pro čemu ty říkáš hezký počas, je pro mě sibérie. ale chápu, máte sluníčko, a to je určitě milé a ve středu evropy skoro nevídané..

ano máme všudepřítomnou pozitivní energii a harmonii

kam pak se vydáte na cesty? děti taky baví cestování :D

jaká zelenina? my jíme jenom ovoce :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

stálá teplota ve dne v noci, když ale spím nesleduju, 20 plus. celou noc lilo, vím to, probouzela mě pravidelně hlučná žába naštěstí jsem vždy rychle upadla zpět do spánku. kolem čtvrý po dešti v pět žába asi usnula, tak boží klídek jen ptáci štěbetali a ostatní žáby jen tak potichu příjemně koncertovaly tak jsem ještě na dvě hodiny a něco usnula

po druhý odpoledne déšt nejdříve mrholení a pak už hezky pršelo žádný trakaře ani konve

mělo to bejt překvapení v článku o tom jak jsme k této farmě přišli, ale do článku se mi zatím nechtělo, a ted to už musí ven, protož si chci zapsat, že konečně john rumcajs přivezl chybějící část na pumpu, kterou nám půjčil před už pár dny a to k vypumpování staré vody z bazénu. zrovna jsem sázela kytičkový semínka, když se j dostavil a dal pumpu do pořádku zapnul a zase ojduchal. bazén byl plný asi z jedné třetiny, a pumpa pumpovala asi od deseti ráno do pěti večer a ještě tam trochu vody zbylo ta se dopumpuje zítra, pak nás čeká čištění tý velký nádoby prej nejlepší je na to hnědej ocet, tak ho jel Mango koupit a taky vyzvedl zamluvenou bedýnku pěti duriánů. já mezitím sázela a dosázela aloe veru, panečku těch bylo. zítra ještě tygří orchideje a budu mít všechny moje rostlinky z minulého bydliště přesazený.

těším se novou čistou vodu v bazénu, samo BEZ chloru a my budeme plavat taky BEZ hihihi

a když už jsem u tý vody, Mango upevnil vanu na zahradě aby se nevyklala, a zasadil vedle ní papáju, coby první rostlinu, vana by měla být za pár měsíců olemovaná bujnou florou.

taky jsme objevili na naší ovocný zahradě avokádo, začíná nasazovat na květ, ne že by se shovávalo, měli jsme ho přímo před nosem a proto jsme ho neviděli hihihi.. taky jsem omrkla jackfruit a jeho ovoce je jen za pár dní o poznání větší. ořechy makadámie už padaj zralý na zem, ty my nejíme ale rozdáme a budeli zbytek prodáme, je za ně slušný peníz a stromy máme dva.

už se těším na sluníčko a teplíčko, ti se dnes kamsi schovali i včera

slíbili, ale sto kg pomerančů nepřivezli, tak snad příště, ale jsou potřeba, už nám docházejí

dnešní menu

štáva pomerančovoananasová každej asi deci dvě přes
durian velkej, každej půlku
štáva ananasová každej sedum deci
mango si v průběhu dne dal banán a pak i avokádo

dneska jsme se váleli smíchy na zemi (:-) není nad ovocný euforky
Odpovědět