Kveta - ovocna kvetinka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

noc 25 den 32 plus

v půl sedmý jsme se vydali na cestu navštívili jsme nejdřív několik garage sale v blízkosti našeho městečka a pak ještě po cestě na trhy asi čtyřicet kiláků dobře jsme nakoupili a to i na trzích tam jen avokáda a rajský jinak ovoce máme doma habaděj mango nakupoval a já si povídala nejdřív s rumcajsem i mankou pak s mojí novou českou kamarádkou pájou a ještě s jednou kamarádkou australankou a pohoda pája mi darovlala bavlněnou halenu kterou jsem si u ní chtěla koupit i rumcajs aby jsme si vzali melouna či dva my že nee že dík máme jich zatím dost nejmín dvacet hihihi vše od něj zadara

po cestě dom se stavěli v obchodě s bazénovým příslušenstvím a tam strávili přes půl hodiny debatováním o bazénových záležitostech a je domluveno vše co je potřeba aby bazén byl zprovozněn jestli všechno klapne měli bychom příští víkend plavat což by si určitě užili i návštěvníci po dlouhém letu čeští frutariani přistanou na nedalekém letišti v neděli

dále se stavěli u přátel s miminkem a tam taky pohoda dvouletá dívka lezla s pomocí Manga po stromě ale fot´ák jsem neměla po ruce no snad příště byli jsme všichni většinu času venku

domů se vrátili ve tři já si dala snídani mango měl asi v pět ráno avo s banánem ale už měl taky hlad po jídle jsme si chvíli odpočali a pak hupky šupky na zahradu po šestý večeře relaxace

dnešní menu

avo banán jenom Mango
každej půlku manga a brzy nato každej půl durianu
každej velkou hrst velkých třešní
každej tři výborný broskve z naší broskvoně
rajče okurka paprika avo mix já bez papriky

život je krásný
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od martin_hk »

kveta píše:noc 25 den 32 plus

v půl sedmý jsme se vydali na cestu navštívili jsme nejdřív několik garage sale v blízkosti našeho městečka a pak ještě po cestě na trhy asi čtyřicet kiláků dobře jsme nakoupili a to i na trzích tam jen avokáda a rajský jinak ovoce máme doma habaděj mango nakupoval a já si povídala nejdřív s rumcajsem i mankou pak s mojí novou českou kamarádkou pájou a ještě s jednou kamarádkou australankou a pohoda pája mi darovlala bavlněnou halenu kterou jsem si u ní chtěla koupit i rumcajs aby jsme si vzali melouna či dva my že nee že dík máme jich zatím dost nejmín dvacet hihihi vše od něj zadara

po cestě dom se stavěli v obchodě s bazénovým příslušenstvím a tam strávili přes půl hodiny debatováním o bazénových záležitostech a je domluveno vše co je potřeba aby bazén byl zprovozněn jestli všechno klapne měli bychom příští víkend plavat což by si určitě užili i návštěvníci po dlouhém letu čeští frutariani přistanou na nedalekém letišti v neděli

dále se stavěli u přátel s miminkem a tam taky pohoda dvouletá dívka lezla s pomocí Manga po stromě ale fot´ák jsem neměla po ruce no snad příště byli jsme všichni většinu času venku

domů se vrátili ve tři já si dala snídani mango měl asi v pět ráno avo s banánem ale už měl taky hlad po jídle jsme si chvíli odpočali a pak hupky šupky na zahradu po šestý večeře relaxace

dnešní menu

avo banán jenom Mango
každej půlku manga a brzy nato každej půl durianu
každej velkou hrst velkých třešní
každej tři výborný broskve z naší broskvoně
rajče okurka paprika avo mix já bez papriky

život je krásný
Austrálie, země to zaslíbená... Skoro se chce věřit, že vnímavého člověka to tam, pokud se jídla týče, přirozeně táhne prakticky jen k ovoci. Nač si taky otupovat vjemy z krásné přírody, slunce a moře tučnými jídly. :) Hezký deníček, Květo...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

diky martine, je to tak, že vnímaví lidé tíhnou přirozeně k ovoci ale zatím jich moc ani po austrálii nechodí, i když je pravda, že celkově jsou tu lidi víc spokojení svobodní a tolerantní. pár mých známých by chtělo žít jen na ovoci líbí se jim ta myšlenka ale nejsou schopní se zbavit dlouhodobých zlozvyků a návyků čili závislosti. mě osobně australská příroda podnebí a spousta výborného ovoce k mnohému inspirovala a už v prvních týdnech mého pobytu i když ve velkoměstě sydney jsem se rozhodla se živit výhradně čerstvým syrovým ovocem. ještě bych ráda dodala že i když se často traduje že obilniny ořechy a luštěniny jsou ovoce, já je vnímám jako semena a i po mnoha letech jsem na to co je ovoce a co ne názor nezměnila.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

kveta píše:diky martine, je to tak, že vnímaví lidé tíhnou přirozeně k ovoci .
Aká je podľa teba "definícia" vnímavého človeka?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 26 ted kolem půlnoci před dvěma hodinama 28 ve dne 33 plus

dnešní den jsme strávili zase na zahradě ale taky se věnovali úklidu a praní umývala jsem i část bazénu a něco si nechala na zítra no a když vše klapne měli by nám v úterý přivézt vodu tak musí být bazén hezky vyblejskanej on se od tý doby co jsem ho myla naposled trošku upatlal meju kartáčem hadrem a octovou vodou

už se asi týden tvoří rajčata a jsou každý den o poznání větší

po pátý už jen večeřeli relaxovali a film

dnešní menu

mango měl k snídani kolem pátý ráno banán a avo
já snídala kousek po poledni štávu z vodního melouna mango se přidal každý jsme vypili litr
štáva z vodního melouna každý litr
štáva okurková každý půl litru
okurka rajče paprikačervená avo mix
každej vrchovatou hrst třešní
jenom já tři pomeranče po jednom asi v půlhodinových intervalech to mango už spal

jesse radja je náš převážně ovocný kamarád dává si i kukuřici kokosáky kakao curkovou třtinu a zelený lupení navíc kouří trávu přes jakýsi inhalator takže není kouř a taky si pochutnává na magic mushrooms čeksy magický houby jsou halucinogení a on přesto funguje jedna radost kdo má facebook a zájem může mrknout na jeho zajímavý fotky naposledy tam dal obrázky hlavně z ovocný farmy kde bydlí když je v austrálii je to asi šedesát i víc km od nás a je v mokrých tropech daří se tam durianům a má tam fotky jak durianových květů tak i malinkých durianů vypadá to úžasně

dneska večer asi tři hodiny žáby kvákali žabí koncert na plný pecky tedˇuž je ticho po pěšině

život je krásný :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Renáta píše:
kveta píše:diky martine, je to tak, že vnímaví lidé tíhnou přirozeně k ovoci .
Aká je podľa teba "definícia" vnímavého človeka?
aware, acceptant, acceptive, accessible, alert, amenable, approachable, bright, favorable, friendly, hospitable, influenceable, interested, observant, open, open to suggestions, open-minded, perceptive, ready, recipient, responsive, sensitive, suggestible, sympathetic, welcoming, well-disposed :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 28 ve dne 34 plus jasno

pár dní jsem toho moc nenaspala a tak se dneska ráno probudila kousek před desátou ale už jsem byla na zahradě když se v jedenáct Mango vrátil ze sběru melounů. chvíli jsme debatili a pak popíjeli ovocný mok pak relaxovali a nakonec zase skončili na zahradě v šest do domu večeře relaxace a film.

Mango volal kvůli vodě do bazénu že prej zavolal zpět ale nevolali a tak zavolala já a oni že tento týden už jsou plně vytížený a tak jsem vodu objednala na příští úterý po poledni a pak zavolala do obchodu s bazénama aby přijeli příští středu

dnešní menu

mango snídalpo pátý ráno dva banány
skoro v poledne já i Mango litr štávy z vodního melounu
štáva pomerančovomangová každej 8dcl
rajčata okurka paprikarudá avo já bez avo
velký merun´ky každej šest ks
dvě hrušky jenom já Mango už spal

zapoměla jsem v minulých několika dnech zaznamenat že jsme každý večer požili několika meruněk

ještěrky geko pěkně zpívají a už zase lezou po zdech docela se mi po nich stýskalo na zimu zalezou a asi spí

dostali jsme pozvání k sousedům na nedělní večerní párty sousedův syn slaví osmnáctiny

objednali jsme si na netu dvoulitrovej mixér už je prý i na cestě a ještě novou baterii pro můj fot´ák už ho mám asi šest let a baterka se rychle vybíjí taky bude dobrý mít jednu do zálohy jinak focení mě baví čím dál tím víc

baví mě zpívat si ve vaně z plných plic moje múzické kreace a sledovat při tom ovocnou zahradu a modré slunéčkové nebe přitom cákám vodu kolem sebe což se rostlinkám v blízkosti vany moc líbí a mě též

život je krásnej :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

manga na naší zahradě
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

john rumcajs se svým stánkem na trhu
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

rumcajs a manka nemají nouzi o zákazníky a úsměv jim taky nechybí
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

manka s nejstarším z několika cipísků, jo, maj celkem tři a k tomu jednu dcerku, manka by ráda více dětí ale rumcajs řekl že dost..
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Lidské štěstí, to je taková šňůrka, na kterou navlékáme malé korálky, taková malá štěstí - čím jsou drobnější a čím je jich víc, tím je to jejich štěstí větší.

jan werich :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

super fotky, krasny lidi, do rumcajse uz jsem davno zamilovana. moc dik :D ty manga ty budou.
vcera jsem dala priteli ochutnat zralou cerimoju a jak sladky moc nemusi, dost mu jela, byl prekvapenej kapucinovou chuti. pozoruju ze kdyz ho drzim raw, na dzusech ktery ma dost rad a mixu ovo a lupeni, ma hned lepsi naladu a vykony. po varenym mu nalada klesne, ale to vim jen ja, smutny.
a jakej hezkej film nebo dokument jste nedavno shlidli? uz asi dalsi bbc frozen planet nedam:)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

sweetie dík, rumcajs a jeho rodina jsou sluníčka :D my se díváme dost na komedie poslední dvě: overboard a Paul, dokumetární pořady můžou bejt zajímavý ale ty my poslední dobou nesledujeme, já osobně jich viděla spoustu ale filmů moc ne, málokterý mě zaujal, ale poslední dobou mě to semtam baví ale negativnostem se vyhýbám jak jen to jde

tvůj přítel asi ty změny v chování a energii nevidí protože je to vše pro něj nové, když bude nadále pokračovat a pochutnávat si na štávách a dalších vita dobrotách určitě si jednoho dne toho všimne, zatím je to jen po téhle stránce zajímavý jen pro tebe a věřím, že i inspirující. já jsem např. měla přítele ten jedl se mnou jen ovoce pár měsíců a pak si dal burgra a zmrzlinu a zanedlouho se mi vyzvracel k nohám, ještě že jsme byli v parku hihihi, no jemu to bylo rychle jasný a taky si vymyslel slogan: good food good mood :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

a ještě málokdo si uvědomuje že je to z velké části jídlo, které určuje jak se cítíme
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

večer 28 ve dne 34 plus sluníčko večer zataženo

tak dneska by ten bazén bodnul, jo, mohli si zajet k vodě a zaplavat si ale nějak nám to nevyšlo, Mango byl do jedenácti v rachotě a pak jsme měli cestu do města cosi vyřizovat a zařizovat a pak už bylo pozdě

já se hned v sedum ráno vydala na procházku naší zahradou a pak se šla mrknout i na mangovníky kousek opodál a nasbírala celý kýbl mang spadaných na zem občas se musela pro ně i plazit a tak jsem měla u toho i bezva tělocvik. šla jsem nazpět přes halu kde bylo hodně moc melounů který si nevyfotila tak příště, jinak jsem pár obrázků udělala

po návratu z městečka relax a zahrada večer relaxace plus sem tam konverzace a hihihi hahaha hohoho záchvaty smíchu

dnešní menu

mango snídal po pátý ranní banán a dvě deci pomerančovky
já snídala v deset litr štávy z vodního melouna
ve dvanáct já i Mango litr štávy z vodního melouna
ve tři durian každej půl
v pět okurka rajče paprika avo já jen okurka rajče
v šest každej tři broskve z naší zahrady
jo ještě po cestě dom v autě každej jednu bílou naktarinku

život je krásnej
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od midsummer »

Květuš, john rumcajs s rodinou úplně září - nejen zdravím ale vůbec mi přijdou děsně pozitivně sympatičtí. Jsou taky frutariáni (příp.vitariáni) ?
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od epony »

kveta píše:v noci 28 ve dne 34 plus jasno


baví mě zpívat si ve vaně z plných plic moje múzické kreace a sledovat při tom ovocnou zahradu a modré slunéčkové nebe přitom cákám vodu kolem sebe což se rostlinkám v blízkosti vany moc líbí a mě též

život je krásnej :D
to si niekto naziva, z vany pozorovat ovocnu zahradu a modre sluneckove nebe :mrgreen:
pozdravujem kveti, ja som tu len na skok, na nete travim uz minimalne casu, viac fyzickych aktivit- skola, praca, kung fu,...:)
to cerstve mango na zahrade, to je moj sen, krasne fotky!
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

midsummer, john a jeho rodina jí všechno a zdravotní problémy mají.

epony, přeju ti splnění snů.. já na netu taky moc nejsem jen pár hodin každej večer, je hezký, že i když si v jednom kole a nic moc na netu, že se tu ukážeš. měj se fajn
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

večer 28 ve dne 34 plus a sluníčko

od sedmi rána jsme se s Mangem procházeli po zahradě mrkali jsme na stromy a taky je obdivovali jak rychle rostou a pak i ty mrnavý zalejvali

po osmý jsem odjela do trochu většího třicet km od nás blízkého města nakoupit levně okurky a rajčata a za dalšími nákupy, ne žádný vánoční, to my neslavíme

úplně nejvíc se mi líbila cesta tam a zpět ráda řídím, nebyl skoro žádný provoz a když se nějaký to auto vyskytlo nechala ho ujet a zase jsem byla na cestě jenom já

celý den byl krásný a měl snovou atmosféru všichni se usmívali ještě víc než jindy, v očích mnoha lidí jsem jasně viděla obdiv, který byl zvláště výrazný u mužů všech věků, byla to čistá energie vnímala jsem to jako lásku k bližnímu a to hodně intensivně. i Mango byl více než jindy láskyplný obdivující i obdivuhodný.

ach, ta láska nebeská :D

dnešní menu

mango v pět ráno snídal banán a avo
já kolem jedný odpolední čtvrtku vodního melouna
v půl čtvrtý já i mango si pochutnávali na štávě z rajčat a okurek každej 8dcl
kousek po pátý si dal Mango okurku rudoupapriku rajče avo mix já nic
já v sedum večer dvě malilinkatý avokáda za chvíli pomeranč za chvíli pomeranč za chvíli rajče za chvíli rajče za chvíli pomeranč, chvilky byli zhruba deseti patnáctiminutový pauzy

celý den je mi vyjímečně krásně na těle i na duši, jako bych prožívala půstovací euforii.

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

noc 28 den 32 plus sluníčko déšt´sluníčko

v sedum Mango odkráčel do práce dneska sbírali kukuřici a baklažány a já v sedum odkráčela na sluníčkovou zahradu ale asi za dvacet minut se rozpršelo což se mi moc líbilo a nadále se věnovala kytičkám který jsem rozsazovala a pak jsem začala tvořit nový záhon na kytičky a papáje a u toho to určitě neskončí

v jedenáct se mango vrátil po cestě domů nasbíral asi dvacet mang a zbytek dne jsme hlavně na zahradě a přední i zadní verandě prolenošili od dvanácti do jedný jsme spali

dnešní menu

mango snídal v pět banán a avokádo
v půl dvanáctý štáva z vodního melounu já i mango kažej litr
a půl třetí to samý
v půl pátý já okurku a rajče mix mango si k tomu přidal pariku a avo
v půl šestý avo jen já
v šest já i mango sousedovic lychees každej půl kg

život je krásnej
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 26 ve dne 33 plus sluníčko

ráno na zahradě pak do městečka koupili jeden durian a 69kg pomerančů v supermárketu pod dolar kg zásoba kterou jsme nakoupili před ne tak dávnem už nám skoro došla a tak to že zase byli ve slevě bylo výborně načasovaný

zpět doma štáva a relaxace na přední verandě pak trochu zahrada a pak hodně pokračování ve vybalování a zabydlování se už se to pomalu rýsuje a cítím se tu i víc jako doma

na chvíli nás vyrušili návštěvníci náš polský kamarád a jeho kamarádi pár mladých lidí z ukrajiny, je jich tu prý z ukrajiny v našem městečku žijou osumnáct, teda ti o kterých oni ví, což jsem si myslela je podivuhodné. jinak milý lidičky, taky ukrajinec házel kus dřeva na kokosáky visící na palmě a když první spadl srážel jím ostatní, očividně to měl v malíčku většinou se strefil ale i často skorostrefil a ořech který do velké výše vyhazoval vždy lehce a bravurně chytil, my ostatní se dívali a polák si vzal kokosáky dom i debatění na přední verandě se povedlo

v půl osmý si šel Mango lehnout a já se vydala za kamarádkou do městečka je to australanka a dlouholetá kamarádka tatínka miminka, dělá jeho dětem chůvu, on má i dvojčata trochu přes dvacet let.. tak u ní byla pohodička náš společný čas utekl jako voda a v půl jedenáctý dorazila domů dala si sprchu a pak se ještě chvíli věnovala zabydlování domu

je půl hodiny po půlnoci jdu spát zítra ráno brzy vstáváme

dnešní menu

štáva z vodního melouna já i mango litr
štáva z rajčat a jedný okurky hadovky já i mango litr
okurka rajče mix mango si k tomu přidal papriku avokádo
avokádo jenom já
kažej tři broskve z naší zahrady

všechno bylo moooooc dobrý

život je krásnej
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

noc 25 den 30 plus

garage sale, vyfotila balon, ovocná štáva, návštěva známých a jejich dětí, koupili 72kg pomerančů, ovocná štáva, úklid, ovocný salát, dokumentární pořad the experiment- derren brown, ovoce, relaxace..

dokument je několikadílný včera první dnes druhý díl moc zajímavý

celý den pohoda

štáva pomerančovomangová s jedním banánem každej litr
štáva rajčatovodýňovookurková každej litr
já rajčata okurka mix mango si k tomu přidal papriku a avokádo
jenom já avokádo
oba lychees myslím že česky líčí každej asi patnáct kusů

durian je stále v lednici, je to možný?

koupili dva květníky kameninový

u přátel všichni klábosili a hráli si s dětma já se houpala asi hodinu v hamaku, určitě si nejmíń jeden taky pořídíme, ostatním se houpání taky líbilo akorát to nikdo nevydržel tak dlouho jako já

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

jíst či nejíst, to je otázkou

jíst i nejíst
jíst lásku
nejíst nelásku
jít za láskou

jsem to co odmítám jsem i to co přijímám

rozhodla jsem se pro láskou
za láskou šla jsem světa kraj
našla ji
naplnila mě po okraj
jsem číše plná
láskyplná
láskyduchaplná
úplná
jako za úplnku
luna
jako slunce
jako ovoce
jako můj otec
jako moje matka
milující i milovaná
láskyplným životem na věky
obdarovaná
darem nejvyšším
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

večer 25 přes den třicet plus od šesti do půl osmý ráno pršelo pak už jenom sluníčko

přistáli na čas vyzvedli jsme je na letišti, sluníčko svítilo bylo ráno kousek po devátý, na fb mě kontaktovali manga i mě z našich blogů znali a za námi sluníčkem ovocem a přírodními krásami přiletěli. nadšení z tepla ze sluníčka z nás a my z nich na trhy jeli, ovoce výborné nakoupili i z ovocné nabídky trhů radostní i překvapení byli, po cestě k nám přírodu obdivovali ze života se radovali a my s nimi.

na zadní verandě za ptačího zpěvu i klábosení ovocně poobědvali a tam i zůstali i zahradu si prohlídli i nás obdarovali a před šestou večerní usnuli, naši ovocní přátelé, z prahy v pátek vyletěli

my s mangem jsme na oslavu osmnáctých narozenin syna našeho souseda se dostavili klábosili i čerstvě pro nás jedním z chlapců líčí natrhané i ovoce jiné s chutí pojedli a po dvou hodinách jsme se od dlouhého stolu zvedli a se všemi rozloučili

dnešní menu

kolem osmý ráno na mě nezvykle brzy durian já i mango kažej půlku
v deset každej jedno avo
ve dvanáct lokální durian výbornej výbornej výbornej já i mango půlku
ve tři štáva pomerančovomangová každej litr
v půl sedmý každej asi patnáct líčí pár kousků ananasu asi pět třešní

naši hosti byli unešený z lokálního durianu každej si dali půlku
moc jim chutnal jackfruit z našeho stromu, byl malej a měl v sobě jen málo ovoce tak jsme jim ho nechali
jinak jsem je neviděla nic jíst akorát na trzích trhovci nabízené malé kousíčky mang ochutnávali, moc jim chutnali i voněli

vůně durianů též omamná

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

noc 25 den 32 plus slunečno od 3 do 4 déšt hned po něm suníčko od sedmi do osmi déšt i malá bouřka a včera v noci taky asi dvě hodiny pršelo

nezalejváme

dnes ani zahrada nic moc jen chvíli po ránu a to hlavně procházka a do tří jsem si povídala na zadní verandě s našimi ovocnými hosty i mango se k nám na chvíli přidal když přišel po jedenáctý ze sběru melounů vodních

mango si šel na hodinu lehnout a pak odjel nechat opravit auto vařila se nám rychle voda a bylo jenom potřebovat vyměnit víko na nádrži kam se ta voda leje oprava to velice jednoduchá a levná

přátelé se dvakrát za den prošli i manga pod mangovníky nasbírali a i se pustili do čištění bazénu taky vybrali a před tím si vyfotili pár různých druhů žabulenek a několik kýblů vody chtěla jsem se taky přidat ale že ne že oni sami a chvíli jsem tam teda u nich seděla a povídali si a hezky na nás pršelo

pak dom večere s mangem relaxace a derren brown další díl experimentu a zase moc zajímavý

dnešní menu

štáva mangovopomerančová půl na půl každej litr
já rajčata okurka mango si k tomu přidal paprikurudou a avo
já avo
oba líčí
oba tři broskve z naší zahrady

život je krásnej
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

noc 25 den 32 + v noci pršelo a byl i žabí koncert

probudila jsem se v deset mango zrovna přišel o hodinu dřív ze sběru melounů a líčí toho nám bedýnku natrhal domů jsou moc dobrý a štavnatý

skoro celý den jsme proklábosili na zadní verandě a sem tam jsme byli i jinak aktivní, ovocní přátelé došli nasbírat manga a zase vybrali nově napršenou vodu z bazénu i žabulenky, ale vodu nám stejnak vodní biznismen jak dojednáno nedovezl ale místo toho zavolal že až zítra po osmý ráno na to my zavolali do bazén šopu a ni to je ok my přijedeme odpoledne

mango chvílema cosi kutil na zahradě a já zasadila nové rostlinky do dvou velkých kameninových květináčů a zalila ty na zadní verandě co na ně neprší taky jsem chvíli vyšívala menší obrázek

taky jsme si pochutnávali na ovoci
já a mango štávu pomerančovomangovou každej litr
já a mango líčí každej asi patnáct kousků jsou to spíš kusy
já a mango okurka rajče a on si k tomu přidal paprikurudou a avo
já avo
já jeden pomeranč to už mango spal

přátelé se radují z tepla papoušků ovoce žabího koncertu atd.. atd umí se radovat a to se mi líbí taky si mixují mangovopomerančovo nebo mangovopomerančovobanaánovou a i si daj jen pomerančovou a líčí jim taky jako vše ostatní moc chutná včera večer večeřeli jackfruit je to pro ně novinka a moc jim chutná a taky už okusili výbornou červenou papáju

život je krásný
Naposledy upravil(a) kveta dne stř pro 07, 2011 13:28, celkem upraveno 1 x.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

noc 28 den 34 plus slunečno

prohlíželi si s přáteli nějaké jejich fotky už i od tud pája fotí krásně má už pěknou ptačí i klokaní sbírku i oni se u ovocných stromů hezky vyjímají

kousek po osmý přivezl vodu a já jsem byla radostí celá bez sebe původně že prý stačí třikrát ale nakonec přijel s vodou čtyřikrát a když čekal než voda vyteče z cisterny do bazénu přišel si k nám na zadní verandu popovídat byli jsme tam všichni mimo jiné nám i sdělil, že pěstuje a má osmdesát poštovních holubů a posílá je na lety s holuby ostatních poštovních holubářů. vždycky mě zajímalo jak to funguje že ti holubi ví kam letět a na mojí otázku odpověděl, že to funguje ale nikdo neví jak, což chápu, nevysvětlitelných fungujících záležitostí je mnoho. šéf to nebyl ale od šéfa kterýmu mango pak volal kvůli placení nám dal slevu

jen odjel vodní holubář přijeli dva klucí vyměnit písek za sklo v bazénovém filtru taky nám dali dohromady a vysvětlili jak pracuje vodní bazénovej vysavač nasypali do bazénu jedlou sodu nalili tam chlor jednorázově prý na šok vody a že prej ten chlor za pár hodin s pomocí slunce vyprchá a dali nám účet k zaplacení a že prej nám šéf dal slevu, že to normálně neděla a tak nás má asi rád

jen odjeli mango zatelefonoval ohledně bionizer to je to co nám bude stříbrem a mědí čistit vodu a podle jejich instrukcí tu čistící mašinku zapnul a naprogramoval a pak už jen zbývalo zapnout filtr na dvacetčtyři hodin na první vodní očistu. a je to

nic moc jsem nedělala jen ovocný drinky a jinak většinu času sledovala dění kolem bazénu a příjemně se bavila s našimi ovocnými hosty taky chvílemi vyšívala

kolem šestý do domu na večeři s Mangem a relaxace

dnešní menu

štáva pomerančovobanánovomangová devadesát procent mango jeden banán každej litr
to samý
rajčata okurka avo a Mango si k tomu ještě dopřál rudoupapriku a čili
já když mango už spal jeden pomeranč

celý den pohoda, jen abych Mangovi nekecala do bazénových záležitostí a aby se mohl plně soustředit šla si na chvíli sednout sama na přední verandu a pak se šla osvěžit do zahradní vany

život je krásný
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od martin_hk »

kveta píše:jíst či nejíst, to je otázkou

jíst i nejíst
jíst lásku
nejíst nelásku
jít za láskou

jsem to co odmítám jsem i to co přijímám

rozhodla jsem se pro láskou
za láskou šla jsem světa kraj
našla ji
naplnila mě po okraj
jsem číše plná
láskyplná
láskyduchaplná
úplná
jako za úplnku
luna
jako slunce
jako ovoce
jako můj otec
jako moje matka
milující i milovaná
láskyplným životem na věky
obdarovaná
darem nejvyšším
moc hezké, lásky je světu třeba nejvíce.....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

díky Martine, taky tomu věřím že světu chybí hlavně láska :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

večer 29 den 35 plus sluníčko

ráno mango sbíral manga kukuřici líčí a baklažány a že prý při sběru líčí se mu hlava ocitla v hnízdě zelených mravenců a měl jich všude na sobě habaděj a vlezli mu i pod oblečení a tak se musel svlíknout do naha aby se mohl mravenčí návštěvy zbavit jejich kousance pálí jako ohýnek které trvá jen pár vteřin a je po všem akorát že všichni si neštípnou v tu samou chvíli

já jsem si po ránu při uklízení kuchyně zpívala a přišel za čas náš host a že takhle si jeho rodiče po ránu nezpívají ale jsou napuchlí a bez nálady načež jsme se pustili do konverzace s kterou jsme se brzy přemístili na zadní verandu kde se k nám přidalo jeho milé děvče a asi po hodině klábosení jsme všichni dostali chut na vodního melouna tak jsme si na něm pochutnali a před hostinou se i vyfotili a zanedlouho po melounovém opojení jsem přesadila z květináče do země nízký karafiáty a pak se pustila do zalévání zanedlouho za mnou ovocní hosti přišli a zase jsme si povídali a za chvíli přišel mango jedl mango a usmíval se na nás a já jestli chce spršku a on že jo tak jsem ho taky hezky zalila a zanedlouho sobě i jemu ovocnou pochoutku ze džbánu do sklenic nalila mňam

brzy nato to městečka odjeli a tam si na hodinu rozchod dali s mangem jsme v sekáči skříńku policovou zakoupili ale domů ji nevzali nebylo na ní místo v autě hosti tam seděli tak jí v obchodě zanechali a později klucí pro ní jeli a my děvčata se osprchovali a pak na zadní verandě klábosili

když se v městečku po hodině sešli na ananasovou farmu se vydali a ananasové pole obdivovali i u jednoho zastavili a fotili pak na farmě už ananasy nakoupili a směrem dom odjeli jo, a ještě po cestě za ananasy v kanclu pana vedoucího za vodu do bazénu zaplatili a i chvíli s borisem s jugošky pokecali a při tom se usmívali a domů z farmy ananasový jsme jinou cestou jeli a i nikomu nepatřící papáje nasbírali už měkké byly a spoustu ovocných stromů ovocných sadů cestou tou ovocnou obdivovali i zastavovali a fotili, jo hezky jsme si to jako všechno užili

když se chlapci ze sekáče vrátili všchini se o melouna a řeč podělili a pak každý do své práce se pustili my na zahradě a mango se věnoval bazénu chemické rozbory dělal i telefonoval a prý aby ještě jednou dvacetčtyři hodin nechal vodu filtrovat vypadá sice čistě jako křištál ale ještě to není křištálové

pája papája zázela papáje a já uklízela kuchyň pak se k ní přidala ona nový záhon na další papáje ryla a já drny hlíny zbavovala a trávu hezky rozhodila aby se rychle usušila a zítra nám na molčování posloužila

náš host listí z okapů na zem vyhazoval

po šesté jsme utekli komárům do domu rozloučili se a zalezli si do svých pokojů my s mangíčkem jsme večeřeli a relaxovali

naši hosté též dopoledne plnou bednu mang nasbírali a prý se jim tu krásně spí i medituje a vnímají že je tu silná pozitivní energie s čímž my souhlasíme taky to tak vnímáme

dnešní menu

mango si dal k snídani banán a mango
já si dala k snídani s přáteli melouna vodního
já i mango si dali rozmixovaný manga každý litr
já i mango si na vodním melounu s přáteli pochutnali
já i mango si líčí dali
já i mango si na rajčatech okurce a avokádu pošušňali
já si dala pomeranč mango už spal

život je krásný (:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

noc 28 den 34 plus

ráno jeli do městečka s vodou z bazénu na test ale neměli jsme dostatečné množství na které jsme dostali od nich lahev dále neměli cosi co jsme potřebovali tak jsme jeli dom, mango mi napsal co koupit a já pro to odjela sama do jiného a většího města kde otestovali i tu vodu, ještě nebyla ok tak zase rady co a jak a doma to mango zase řešil a pak zase telefonoval a výsledek všeho snažení je že prý se zítra můžeme koupat. pumpa už je naprogramovaná jen sem tam na hodinku či dvě

v obchodě s bazénovým příslušenstvím se mě jedna zákaznice zeptala kde jsem si koupila šaty, já že látku koupil kamarád a že jsem si je ušila a ona že nemá šicí stroj, a já že taky ne a šaty jsem šila v ruce nebot z šicího stroje mě bolí hlava, a prodavačka jako proč a já že se stále mění napětí nití a lámou se jehly a obě na to jo to jo to chápeme ale že by neměli ani trpělivost šít cosik v ruce já že mě to baví a trpělivosti mám dosti, no, chválili šaty a že vůbec není vidět že jsou šitý v ruce. tyhle šaty mi poslední dobou hodně lidí chválí

doma jsem si dala litr vodního melouna teda až po sprše a pak si povídala s našimi hosty zatímco mango se věnoval zprovoznění bazénu

taky na mě doma čekalo příjemný překvápko a to dva miniaturní začínající ananasy na naší zahradě jsou moc roztomilý musím si je vyfotit a jsem zvědavá jak rychle se bude ovoce zvětšovat

manga se v naší kuchyni rychle množí, dnes zase hosté nasbírali bednu a tak asi začnou ty pravý mangový hody

v půl sedmý do domečku a večeře mango si dal to co včera a já dvacet kousků líčí když už mango spal dala si jeden pomeranč a jedno veliký mango

zítra brzy vstáváme jdu spát

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

noc 28 den 35 plus sluníčko večer déštˇ

ráno klucí vyluxovali dno bazénu a odjeli jsme do našeho městečka na čtyři garage sale nakoupili pár drobností a jeli na trh tam jsme se rozešli já si prohlídla pár stánků hlavně ty s rostlinkama a ovocem a nakonec došla k johnovi rumcajsovi tam se usadila a když on nebo jeho žena nebo jeho dědi měli čas tak si s nima povídala jinak sledovala ruch už předvánoční horečky. taky se u stánku zastavili přátelé z fruitopie s dědmi a john nám donesl už otevřený meloun vodní sladký a a miminko v té době v mangově náručí se nasálo na celou čtvrtku melounu a sálo jedna radost. pak šla kolem naše česká kamarádka pája co prodává na některých trzích, tentokrát ale nakupovala, rádi jsme se viděli a hezky si popovídali naše hosty páju papáju a jardu taky už že před chvílí i s mým Mangem potkala a i je k sobě do cairns na návštěvu do domečku na pláži pozvala.. a ještě další nám známé tváře jsme pozdravili a s některými i pár slov prohodili

když jsme projížděli městečkem za účelem garage sale nedalo nám to a zastavili u několika mangovníků se spoustou ovoce už pod nimi a pája s jardou vesele sbírali, já si zase sem tam utrhla kousek rostlinky který jsem doma brzy pak zasadila do květináče

celý den jsme strávili převážně klábosením na zadní verandě a trošku i sem tam pracovali na zahradě i na ovoci si pochutnávali a porvé huráááá v bazénu si zaplavali

jarda s pájou poprvé ochutnali black sapote čili čokoládový pudink ovoce z našeho stromu a moc jim chutnalo nám též a taky jsme se rozdělili o papáje které jsme před pár dny přivezli z cesty na ananasovou farmu

a další krásný den plný lásky a pohody odešel do minulosti a zanechal v nás spoustu krásných vzpomínek i pocitů

sem tam jsme fotili

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

melounové zastavení na místních trzích mareeba
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

spokojené pětiměsíční miminko nasává z vodního melounu :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

červený strom, je jich tu kolkolem spousta
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

jarda a pája u ananasových plantáží
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

:D hotovo, jede se dál...
Uživatelský avatar
Dima
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 07, 2011 17:29

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Dima »

Ahoj Kveto! Díval jsem se na tvůj blog, moc pěkné. Koukám, že žiješ v Austrálii. Chtěl bych se zeptat zdá nevíš o nějakých možnostech práci v Austrálii? Možná jsou nějaké brigády pro práci na polích? Já totiž uvažují o cestě do Austrálii, asi v létě bych tam jel na dovolenou. Chtěl bych tam něco dělat. Slyšel jsem, že jsou právě možnosti přijet a pracovat na farmách, to by mně celkem bavilo. A jinak jak se Vám tam žije, asi krásně? Já bych se rád taky odcestoval někam kde je pořad teplo :)

dima
Fruitarian 811
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ahoj dino, práce na farmách je tu dost a jedná se hlavně o sběr ovoce a zeleniny. nejlepší by bylo přiletět na rok na pracovní víza, musí se odpracovat jen tři měsíce zbytek už je na tobě. držím palce aby ti ta cesta za teplem vyšla. jo, ještě je možný tu sehnat i práci bez pracovního víza to se jde přímo za šéfem se optat zda má nějakej cash in hand work. je to velice populární.

dík :D za pochvalu

my se máme krásně a páje i jardovi se u nás taky moc líbí i jim chutná
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

je pořád teplo a slunečno

včera přivezl jarda v skoro plném kolečku dva druhy ovoce nagovníku, které posbíral pod dvěma stromy nedaleko našeho domy a pája hned pohotově fotila. když se k nám s ovocnou nadílkou od stromů mangovníků přiblížil

několikrát denně plaveme v bazénu

pochutnáváme si na ovoci jack fruit, pomeranče, manga, líčí, já jenom okurku mango k tomu rajče a avo já po okurce jedno malý hass avo

pracujeme sem tam na zahradě i si rádi povídáme

prostě pohoda pane jahoda

život je krásnej :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

počasí pořád skoro to samý hlavně teploty, jinak občas vítr, oblačno a dneska i trochu ale dost pršelo, převážně slunečno :D

pořád si dáváme hlavně manga a to mixovaný v mixéru, naši hosti pája a jarda si dávájí do mixu i pomeranče, pája víc
já poslední dva dny jenom mango občas i jedno jen tak sním ale velikánský štavnatý

včera byli u vodopádů a několika přírodních bazénech emaraldového potoka, moc se jim tam líbio, fotili chodili přírodu obdivovali plavali i si povídali, já zůstala doma nejedla a nepila jsem a hodně jsem plavala a relaxovala a až kolem čtvtý mixlý manga a po sedmý jedno mango jeden pomeranč a dneska to samý

dneska jsem byla ve městě na nákupech zrovna než jsem vyjela přišel jarda se skoro plným kolečkem mang a vypadal při tom hodně spokojeně, říkám mu o tom se ti ani nesnilo co? a on, no to teda ne..

pája dneska na jednom z mých záhonů vysadila asi měsíční sazeničky papájí. většina papájí, které jsme přesadili z bývalé naší zahrady, už kvete a banánovníky neúnavně rozbalují nové a nové listy a my všichni zapomínáme často sbírat ořechy makadamia, je jich každý den pod stromem pár, ale když se do večera neseberou sní je v noci jakési takési zvířátko, mango si si myslí, že vodní krysa, a zanechá tam jen hodně trvrdou skořápku s dokonalým kruhovým otvorem, kterým pak taknějak vyjí ten ořech, že tam nezbyde nic ani pro mravence. sbírame občas makadámie i my, a hromadíme do mísy pro moje rodiče oni se rozhodli, že začátkem ledna na čtyři měsíce přiletí

na ananasy se nakonec nedostalo a tak včéra skončili v kompostu, manga prostě vedou prim, však sjme se na ně natěšili, ananasy si můžeme dopřát celý rok, mangová sezona je tři-čtyři měsíce

zejtra se manga ale moc chytat nebudou, jedeme pro lokální duriany, už volal mango robertovi a ten že pro nás extra kvality durian má, my už od něj nakupujeme ty nejlepší duriany už třetí sezonu... už už

život je krásný :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 22 ve dne 26+ zamračeno večer sem tam vítr

včera jsme na trzích nakoupili ovo, já jen bednu durianů a nestačili jsme je ani spočítat ani vyfotit, hned po návratu z trhu jsme se s mangem do nich pustili a pája s jardou si taky nějaké duriany koupili a k naší durianové hostině se přidali, všichni jsme si pochutnávali a durian chválili i si o něm povídali, pája i fotila. my jsme si s mangem navečer dali hodně dobrý a štavnatý mixovaný manga

dneska jsme měli línej den doma akorát jsme já mango a pája vytvářeli nový záhon pro mě a já tam vysázela i pár sazeniček květin papájí okurek a rajčat, na těch si tu budou pochutnávat i moji rodiče

plavání

povalování čili relaxace i povídání

dnešní menu

mixovaný manga já i mango 8dcl
duriany
okurka rajče avo čili

život je krásnej
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek
jarda nás každý druhý den rozveselí mangovou nadílkou
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek
pája papája, já a mangové nadělení
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek
mango a pája papája sází vesele ananasy
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek
já mango a pája papája na garage sale
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Jindra »

kveta píše:ahoj dino, práce na farmách je tu dost a jedná se hlavně o sběr ovoce a zeleniny. nejlepší by bylo přiletět na rok na pracovní víza, musí se odpracovat jen tři měsíce
kdybych byl schopnej vydržet rok bez těch mých malých dětí, hnedkej bych se tam na brigádu vydal (a žádný "jen 3 měsíce" - celej rok bych makal), jenže bych se ustesknil po těch mejch zlatíčkách, ch jo
Květo dík za pěkné povídání a bezva fotky
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

počasí pořád teplo sluníčko občas zataženo

pohodový týden je za námi a další před námi hihihi

pochutnáváme si převážně na nápojích z manga, sem tam si dáme melounavodního mangosteen líčí avo rajče i okurku. pája a jarda hlavně mangopomerančový drink sem tam jen pomerančový a taky papají meloun vodní a aj líčí

durianům patří zvláště chvála dneska jsme zase z trhu v cairns přivezli pro mě a manga bednu australských durianů a já také šla do asia obchodu a tam koupila dva malajský duriany, měla jsem je po druhý ale tentokrát to opravdu byl silný zážitek, ale australský duriany jsou taky boží.

všechno ovoce je

dneska nás navštívil další milovník ovoce monkey jeff neboli jessie rajda, tak si říká na fb a má tam spoustu pěkných ovocných fotek

všem kdo je slaví přejeme láskyplný vánoční svátky

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Jindra píše:
kveta píše:ahoj dino, práce na farmách je tu dost a jedná se hlavně o sběr ovoce a zeleniny. nejlepší by bylo přiletět na rok na pracovní víza, musí se odpracovat jen tři měsíce
kdybych byl schopnej vydržet rok bez těch mých malých dětí, hnedkej bych se tam na brigádu vydal (a žádný "jen 3 měsíce" - celej rok bych makal), jenže bych se ustesknil po těch mejch zlatíčkách, ch jo
Květo dík za pěkné povídání a bezva fotky
ahoj jindro, taky dík. chápu tě, šlo by to jedině tak, že by jsi tvojí milou rodinku přibral sebou, za rok by se tu děti naučili hezky anglicky :D
Odpovědět