Kveta - ovocna kvetinka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ráno a v noci 25 a přes den 29 plus sluníčko jasno

v půl sedmý nasedli do auta, ale baterie byla vybitá, a tak jsme zase vysedli, mango vyštrachal nabíječku a šli jsme se procházet po zahradě, a za půl hodiny jsme vyjeli nejdřív na tři garage sale koupili dvě postele a sedum křesel, polštáře a dalších pár drobností i velikostí. pak na trhy, vše v našem městečku, na trzích patnáct kg honey murcott mandarinek, tři papájy, hass avokáda hodně. navštívili jsme přátele, kluci vzali malou a jeli pro ten náš nábytek a já a maminka s miminkem jsem si mezitm povídali a přitom miminko chovali chvíli ona chvíli já. stěhováci se vrátili asi za hodinu, a my jsme brzy nato odjeli dom.

já hned do kuchyně odštavnovat a ten ovocný mok jsme popíjeli v bazénu, pak i plavali a výsklai radostí. já si pak šla lehnout četla si a po třech stránkách na hodinku usnula. z postle rovnou do bazému mango už se tam šplouchal, následovala večeře a film bagdad cafe-moc se nám líbil

pak si ještě chvíli povídali

dnešní menu

ananasovopomerančovomandarinková štáva
rajčata cuketa okurky kapie avokádo mix
oba dva tj. já i můj muž Mango

zapoměli jsme se stavět pro duriance, tak zavolali a stejnak je nedostali, tak ok. až budou tak budou.

celý den pohodička (:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

noc 25 den 29+ jasno a sluníčkově k naší nesmírné radosti hihihi

ze spaní mě probudily hlasy, první majitel tohoto domu byl tu, Mango ho slyšel štrachat vedle ve větší hale našeho souseda, šel to omrknout a ejhle byl tam muž s kterým si potřeboval promluvit, znají se tak trochu z práce i když se vidí jen ojediněle každý maká na něčem jiným. bavili se o filtrování vody u bazénu ono to totiž zjistili jsme nešlo, a přišlo se na to že je to jaksi nefunkční, tak zítra to budeme hlásit aby to přišel odborník opravit. jinak jsme se dozvěděli že tento dům je stoletý a byl přestěhován před třiceti lety semka a to z městečka nám nejbližšího nejen vzdáleností, kde ted´se rozprostírá supermarket. ano, je to běžná věc že se tu stěhují celé domy, mám to i na fotkách.

mango už od rána na zahradě a já taky ale jen na chvíli dům taky volal po mojí pozornosti, mezitím pračka prala, a ještě ani nedoprala a už tu byla návštěva, přijel jak slíbil polský kamarád s australskou ženou a i jejich synek se dostavil, ten si hrál s kostkama dřevěnýma koupili jsme je včera na garage sale, nejdřív stavěl pořád různý komíny a nakonec když se zasek, jsem mu navrhla aby postavil dům a hned se do toho pustil a postavil opravdu krásnej, a pak to změnil na patrový garáže a šel do jejich auta a donesl si autíčka i velký letadlo na zaparkování. pak mu mango donesl můj kufřík s pastelkama fixama lepidlem nůžkama a razítkama k tomu papír a s tím si vyhrál, vše použil, hrál si na zemi a seděli kolem něj a živě jsme debatovali, a jedli i pili, nejdřív to byl jackfruit z naší zahrady, ten my všichni moc rádi za čas štáva pomerančová za čas štáva okurková

když jsem u těch okurek, kousek před tím než návštěvníci dorazili, přijel soused s ještěrkou a vysypal nám na zahradě hromadu okurek a rajčat co se neprodalo, nic jim ve většině případů nebylo, tak jsme si my vybrali pár na pití a návštěva si taky dom odvezla plnou velkou tašku. odjeli po čtvrtý, já šla pověsit prádlo, malýmu se nechtělo, zasekl se po cestě k autu u skluzavky, s monkey bar a houpačkou.. ale nakonec si dal říct a do auta šel, pak nám ještě už z jejich domu volali, že díky za dary a hezký den

my jsme ještě trochu pracovali doma i na zahradě a pak už večeře a relax navíc jsem stihla před vypráním v ruce přišít záplaty na kolena mangových pracovních kalhot.

dnešní menu

štáva ananasovomandarinkovopomerančová každej 7dcl
jack fruit vrchovatou hrst, oba
pomerančovka každej dvě deci
okurkovka já tři Mango dvě deci
štáva z paprik červených teda spíš rudých a dvě okurky střední každej litr
mango měl mix z rajčat okurky cukety papriky avo a já si dala jen malý avo
každej půl papáji

dneska jsme jedli a pili o sto šest hihihi

život je krásný
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

ja si tam jednou s pritelem za vama udelam vylet :D ty vedra... bazen uz mate, tak uz neni co dodat. :)
a tu jesterku jste si domluvili, ze vam privezou co nespotrebujou? to je dobry.
a jak dopripravujes stavy, vim ze odstredujes na odstredivce, cedis je pak jeste nejak? ja mam tedy takovou nadobku se zaklopkou, ktera kdyz se nalejva stava, pusti jen to postupne odstaty ze dna a penu necha nahore oddelenou, ale stejne si musim poridit jeste nejaky sitko. nebavi me cekat az si to sedne a pak sebrat penu. pritel to neresi, ten rychle zamicha penu dovnitr stavy:)
tak at bazen co nejdriv filtruje.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

sweetie, klidně přileťte, jste vítáni, místa je tu dost :D

ještěrku jsme si domluvili

nám pěna u šťávy nevadí, ale pravda, když je jí někdy z nějakého ovoce, zvláště okurky a papriky, moc tak jí svrchu seberu, většinou rukou, tak mi to jde nejlíp, lžící je to na delší lokte. já leju všechnu šťávu do džbánu, a pěna je nahoře hned od začátku, na usazení čekat netřeba, tak se divím že čekáš ale asi máš jinej typ odstředivek. pěna z ovoce mi u většiny druhů chutná, nejradši mám jablečnou, ale my štavníme jablka velice vyjímečně moc nám to nejede. dneska jsem zkoušela okurkovou šťávu, u tý moc pěnu nemusím, přelít přes cedník, a docela to fungovalo,pěny zbylo minimálně tak to zkus.

bazén filtrovat bude, snad už brzy, o to se postaráme.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

sluníčko a ty samy teploty vzduchu jako včera

mango odešel v sedum do rachoty zbírali papriky a pleli melouny vodní, a já taky oxidovala na zahradě, i jsem fotila, fotky stále v kameře, baterka se nabíjí.. taky mě mile přepadla jedna z mangových spolupracovnic pracovala až od půl devátý a tak se se mnou na zahradě dala do řeči, byli s mužem na dololený v sydney a na severu od sydney, moc se jim to líbilo. je z filipín, milá usměvavá ale žije pracuje tu. je to vlastně naše sousedka, ale nevidíme na ně, nejsme na to dost bystrozraký hihihi

v půl jedenáctý jsem si udělala štávu a šla si lehnout s knížkou a chvíli četla a pak usnula ale za patnáct minut mě probral telefon, nechala ho zvonit, mašina zaznamenala message a já se snažila zase usnout ale už se to nepovidlo, přišel Mango tak jsem mu řekla že se snažím usnout, tak mě nechal ale za deset minut jsem to vzdala a šla za ním na zahradu a tam se domluvili na okurkový štávě, tak jsem jí šla udělat, a pak popíjeli na zadní verandě a pak zhradničili, večeře a film changelink-pravdivý příběh, ty já ráda, ale tenhle byl dost silný kafe a po druhý to vidět nechci

dnešní menu

pomerančová štáva mango před prací já po každej 4 deci
štáva okurková každej 8 deci
salát z okurek rajčat cukety avo
jedna jahoda ze zahrádky, já si kousla a zbytek si dal mango

život je krásnej
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

dik. samo na oplatku :D ale to nez bude tak se verim jeste trikrat prestehujete :)
jj, pena se vyzene na vrch hned, ale kdyz se odstavi, tak se to vyselektuje jeste lip:) zkusim taky to sitko.
a uz jsou nekde fotky?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

díky sweetie, hlavně nestraš, my se od tud stěhovat moc nechceme, zdá se že tu nějakou dobu pobudeme, dům i pole jsou pronajatý na dlouhou dobu i když samo že neurčitou, a klidně může do toho něco vlízt. uvidíme co nám osud připraví, at už tak či onak, my si vždy najdeme cestu dál, navíc na ničem nelpíme, a věříme že budemeli jednou odcházet z této farmy bude to jen na lepší. hihihi

fotky ještě nejsou ale už se to přibližuje, já jsem trochu dost pomalá, nebaví mě moc to přesouvat na cyber space z místa na místo, ale jen mě poštuchuj to mi pomůže se k tomu odhodlat.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Láska je hlavní klíč, který otvírá brány ke štěstí.
Oliver Wendell Holmes
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 25 ve dne 30+ a slunce

mango plel melouny vodní od sedmi do jedenácti, já si hrála za zahradě, předtím skype, včera večer dvaktát skype, mango přišel v jedenáct uvelebil se na zadní verandě a já šla odštavnovat, popíjení relaxace, zahradní radosti plus organizování bazénu. pohodový relaxační večer v domku

dnešní menu

štáva okurkovopapriková 8dcl
štáva pomerančovomandarinková 8dcl
okurkovorajčatovocuketovokapijovoavokádový mix

plus tradiční pohoda pane jahoda
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ve dne 30 slunečno v noci 25 hvězdno a měsíčno vše v plusu čili pozitivní

od sedmi do deseti na zahradě i zadní verandě a pak vyjeli do městečka, mango si před tím dal pomerančovku, já nic. mango šel vyzvídat do obchodu s bazény a já do sekáče, tam jsem neodolala a koupila přelevně dřevěnou mísu a doma se v ní zabydleli nějaký ty pomeranče, jo, pomeranče, včera mango přinesl na zádech patnáctkilo pomeranču, dostal je darem. už jsme je otestovali a jsou obdařeny silnou dávkou fruktozy, kterou oba milujeme, kyselý pomeranče s kyselým výrazem odmítáme hihihiadohromadystěma honeymercottmandarinkama se dávka fruktozy ještě umocnila, světe div se, měla bych spíš říct doktoři-e div se, nejsme z toho nemocní

na poště vyzvedli poštu, nezapomněli ani na local papers a další sekáč už spolu. tam zase mango našel supr bavlněnou košili a já zase skoro zadara pěkný potahy na polštáře, no, pěkný, jak pro koho, mě se líbí, jinak bych je nekupovala žejo. taky na jeden úřad kde vše dobře dopadlo. ráno jsem mimo jiné zametala naše zadní zápraží plus verandu, nebo zádvoří? smetákem běžný velikosti, mango ale že je to na ven smeták malý a tak jsme koupili maxi velikost, nejlepší ale bylo když jsme přišli do supermárketu a jako vždy jen a rovnou do ovo sekšn a jako by nás už vyhlížel, hned se k nám rychlou chůzí skoroběhem dostavil jeden z prodávajících a s úsměvem nám sdělil že maj pro nás náš durian, samožecelejboxhihihi a že nám nemohli zavolati někam zašantročili naše nový číslo telefoní, a proto tady tak ráda žiju, to myslím upřímně bez špetky ironie.

no, jak jsme naložili durian, už jsme se na něj těšili a hurá dom a tam na naší oblíbený, kde cítímesejakodoma, zadní verandě si hned na jednom z nich pochutnali, a panečku ten byl, měl ještě víc fruktozy než ty pomerančesmandarinkoudohromady a rozplíval se na jazyku krémovej nadejchanej duriánek, byli jsme ve fruktozovodurianovým tranzu, jinými slovy euforce hihihi taky nechybělo a do toho sluníčko svítilo a ptačí koncertino písně radosti pělo a nám se moc žít chtělo, libovala si duše i tělo, ovocný duch promluvil.

po relaxaci šel mango telefonovat, už jsme s nima mluvili včéra a dnes od nich koupili bioniser přijde poštou a to brzy a instalace je jednoduchá
http://www.bioniser.com.au/how-it-works.php?v=install
to abychom se nemuseli koupat ve chloru či soli. víme totiž že chlor zabíjí vše živé povzbuzuje astma, rakovinu atd, a navíc nám nehorázně smrdí.

potom ještě zahrada až do skorosluncezápadu a k večeri byl zasejc pán ovoce král durian a následoval film dokumentární o street art, moc zajímavý, zítra to ale dokoukneme, z filmu nás vytrhl delší telefoní hovor, náš kamarád, kterýho znám už čtrnáct let nám nadšeně líčil jak si pochutnává na mangách, a taky mu znova po delší době zachutnala celerová štáva, a už je teplo těší se na třešne a chodí plavat do bazénu v moři, kam chodí z domu pěšky a že byli s mamkou v akváriu a mám se mrknout na lion fish, a zejtra že pojedou na výlet... a za skoro hodinu se s námi rozloučil, měli jsme ho na loud speaker. jo taky jsme debatili o street art, patří k jeho oblíbeným a taky ho kdysi provozoval.

tady je link kdyby to náhodou někoho zajímalo

http://www.google.com.au/search?q=stree ... mQWbjaWKAg

dnešní menu kdyby to náhodou někoho zajímalo

štáva pomerančová 5dcl, jenom muž Mango
každej půl duriance
štáva okurková každej 8dcl
každej půl duriance
každej avo
půl litru pomerančovky jenom já

život je krásnej
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

mango bude instalovat sam? mne ten chlor z verejnyho bazenu taky irituje, uz se mi dela na prstech u rukou mensi ekzem ze suchy pokozky. a smrdi to ano. kvetus jak stavis pomerance, na citrusovaci, nebo odstredivce??
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

Sweetie píše: mne ten chlor z verejnyho bazenu taky irituje, uz se mi dela na prstech u rukou mensi ekzem ze suchy pokozky. a smrdi to ano.
Mňa by skôr iritovali napr. fekálne baktérie, parazity a podobné dobroty v tých verejných bazénoch nebyť chlóru. Chodím do bazéna 5 - 6 x týždenne a v klídku. Ekzém nebude z tej suchej pokožky z chlórovanej vody...(Spomínaš u Pandu smršť sladkého ovocia...)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od rudo »

Renáta píše:
Sweetie píše: mne ten chlor z verejnyho bazenu taky irituje, uz se mi dela na prstech u rukou mensi ekzem ze suchy pokozky. a smrdi to ano.
Mňa by skôr iritovali napr. fekálne baktérie, parazity a podobné dobroty v tých verejných bazénoch nebyť chlóru. Chodím do bazéna 5 - 6 x týždenne a v klídku. Ekzém nebude z tej suchej pokožky z chlórovanej vody...(Spomínaš u Pandu smršť sladkého ovocia...)

čože Panda si vylisoval smršť sladkého ovocia do bazéna a dostal z toho exém ?

viem že sa kúpe v šampanskom, v mlieku, v pive a Bátoryčka a iní reptiláni aj v krvi, ale v sladkom ovocí ?, kam to ten svet speje ?
5 2 8
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

sweetie, citrusy na citrusovači manuálně a taky když toho dělám víc používám elektrickej, Mango ten elektrickej nejpoužívá nikdy. ale když přidávám do štávy z ananasu, nebo jablek etc. štavním vše v odstředivce.

bude instalovat mango s kamarádem. je to jednoduchý, na stránkách je video jak na to.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

dneska počas jako včera

vstala v sedum mango už byl na cestě za skizní kukuřice a paprik, pár paprik přinesl i dom, viděli jsme ho přicházet skrzeva okno v kuchyni, já vyráběla pomerančovo mandarinkovou štávu a kamarád, kterýho jsem vyzvedla ve městečku na bus stop, ital fruitarian, už u nás asi před sedmi něsíci byl mi cosi vyprávěl, a taky hned fotil, je z našeho nového bydliště unešenej.

mango přišel právě včas, zrovna jsem dokončila tu citrusovou kreaci, a s úsměvem mi dal za ucho květinu co vypadá jako orchidej i když není, a roste na pár stromech před naším domem. taky se plně okvětil jasmín, jiný druh než ten český ale taky tak vonící, někomu i třeba smrdící, a jeho vůně vstoupila i do domu, zvláště brzy ráno a navečer tedy v době kdy slunce přichází a odchází je ta květinová vůně víc intezivní. ale zpět k nám, štávu jsme shodně i když jsme každý jiný, popíjeli s očividnými pocity blaha a i jí pochválili. po lahodném nápoji jsme si povídali a pak jsme šli na exkurzi ovocných stromů i stromků v naší zahradě která není ale i je naše hihihi a poté jsme uzavřeli kruh a skončili tam odkud jsme vyšli, jen víc obohacení tou zahradní procházkou. přišel i čas na durian, a zase všichni shodně jsme se na něj těšili a jo, že už je čas ho otevřít a ochutnat, Mango přinesl z lednice dva, a i když nebyli největší ale spíš menší, podělili se o jeden a všichni měli dostatek, což mi připomělo příběh z bible, kde zástupy se najedli z pár rybiček a chleba a ještě zbylo, mimo jiné, nikdy jsem nevěřila a stále nevěřím že opravdu šlo i ryby a chleba, spíš bych se přiklonila k tomu že to byl durian hihihi po durianovém opojení jsme se zase dali do řeči a netrvalo dlouho, a šla jsem si lehnout, přečetla jednu stránku psího života, a na dvě hodiny usnula.

po probuzení jsem našla našeho hosta spát na pohodný podlaze v obývaku a Manga zahradničit na zahradě, přidala jsem se k Mangovi při práci si i povídali, po pátý do domu na večeři a pak jsme dokoukali ten dokument o street art. zbytek večera proklábosili. ted jsme každej na svým laptop máme wifi, ale Mango už spí já jdu za chvíli taky.

ještě jsem to neudělala, ale cítím že se přibližuje čas kdy budu okurky rajčata papriky a cukety jen štavnit.

no prosím a k těm fotkám jsme se zasejc nedostala, ani až do ted´jsem si na ně nevzpoměla.

život je krásnej
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od macik »

fotky, fotky, fotky!!!!
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

sweetie, macíku a spol. tak konečně..

Obrázek

cherimoya na našem zadním dvoře
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

třetina hromady okurek a pardon, nebyli to rajský ale papriky, co jsme dostali na kompostování, i když jim nic nebylo, nejlepší jsme vybrali na štávy a kamarád si taky vzal, zbytek mango zahrabal pod listí pod citrusovník, který nasadil mnoho poupat a brzo pokvete plus náš backyard hihihi
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

cherimoya zatím ta nejmenší a na předešlém obrázku největší, ve společnosti chrimoyích květů, strom je květy k naší radosti obalený (:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ty cherimoyí květy jsou ještě zavřený takže jsou to poupata, pardon. :D

ráno v sedum 23 před polednem už 29 a večer zase 23 plus dopoledne pod mrakem od poledne sluníčkově

s mangem jsme si užili krásný ráno a pak se vydali na zahradu a pustili se do práce, čistili jsme dlažbu na zadní zahradě, vynesli jsme asi deset kýblů starý suchý trávy trochu písku a dalšího zahradního bordýlku, dlažba vypadá jako nová, obsah kýblů použili jako molč. brzy po probuzení se k nám přidal i náš host.

klucí si dali k snídani avo a odjeli se podívat na vodopády, mě bolelo v kříži, a tak si šla lehnout a číst a přitom usnula a zrovna když se probouzela přišel do ložnice Mango, že se zrovinka vrátili z výletu je čas jet za johnem rumcajsem, jeli jsme tam všichni tří a tam pohoda, naložili jsme si i dvě bedýnky ovoce a navíc asi pět melounů a dýní a prej at si taky k tomu přidáme dvacetikilový pytel pomerančů, ale ten jsme odmítli, máme jich dosti, a že prej teda až nám ubydou.

doma už večere a rančo relaxo s volnou zábavou, občas i klábosení, kamarád od té doby co nás posledně navštívil cestoval v indonézii po bali sumatře jávě pak se vydal už po druhý do thailandu a poprvé do singapůru a indie, tak o tom byla hlavně řeč. za asi deset dní má namířeno do filipín, zvou ho tam fruiariáni, někteří z ruska, někteří z ameriky.. přemýšlel o španělsku, ale rozhodl se pro filipíny, že prej evropa už ho nezajímá je tam moc problémů, politických i ekonomických. nejraději by prý zůstal v austrálii a sám si pokazil pracovní víza, který měl, ale neodpracoval povinný tři měsíce z roku a austrálii opustil.. nojo, ale vše je jak má být. je mladej a určitě sem ještě nejednou zavítá, říkal.

přišel nám poštou bionizer, co nám bude přírodní cestou udržovat čistou vodu v bazénu, a zítra odpoledne ho přijede john nainstalovat. huráááá.

celý den klid a mír pohodička pohoda, nikdo si na nic nestěžoval, vše co jsme jedli a pili nám moc chutnalo

život je krásnej

ps. dnešní menu

mango náš host, kažeej jedno velký avokádo
jenom já jedno malinkatý avokádko
já jeden pomeranč
náš host půl litru pomerančovky
já a mango, každej litr okurkovky
já a mango, každej půlku durianu, náš host kilo mandarinek, nábidli jsme mu,ale odmítl, věděl že je poslední
mango jeden a půl avo já půl
já a náš host jackfruit rozmixovaný v pomerančový štávě,

náš host byl u vytžení z tý dobroty :delicacy: , měl to poprvé, a chválil mě že mám dobrý nápady na mixování ovoce, zatím mu všechny moje ovocný kreace moc chutnaly, jack fruit byl menší velikosti, tak mango že prej at si ho dáme my, že on si dá až příště, máme jich na stromě habaděj

(:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

dnešní teploty jako včera malebný mraky a slunečno

v půl sedmý na garage sale, nakoupili jsme dvě bavlněný košile pro manga a navíc spoustu květináčů a dom a hned na zahradu, kolem desátý na návštěvu do fruitopie aj pro stromky banánovníku, ty hned po návratu mango zasadil i zalil, a na zahradě jsme zůstali a to činní až do pátý. po cestě dom koupili duriánky. večer povídání a chichotání

já a mango jsme si dali štávu okurkovopaprikovou každej litr
náš host pomerančovku
náš host durian celej
my každej půlku
náš host durian celej
náš host tří mandarinky
my každej osum dcl pomerančovky

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 25 ve dne 29 nad nulou krásný mraky oblačno a slunečno se střídalo, a pak už jen slunečno, i když na východě náherný tmavěmodrý nebe s bílejma mrakama, sledovali jsme to při radostných zahradních činostech..občas i zaburácelo i dvě tři kapky deště na nás spadly

probudila se před šestou a po cestě na wc si všimla že pršelo, a Mango že prej byla velká bouřka, já i náš pvocný host jsme to zaspali.

v šest třicet vyjeli na trh do městečka tolga já sledovala hlavně nádherný nebe. na trhu si koupili avokáda a keř kanadských borůvek, vyroste prý do dvou metrů i přes. já si koupila dvě sazenice nádherný rostliny s pohádkovými květy, na ty si ráda počkám, zapoměla jsem jméno, ale je z rodiny zázvorovitých, je to velká rodina a chlubí se úžasnými květy, chci jich pěstovat několik druhů. host si koupil avo a papáju, jinak doma máme ovoce spousty a rádi se podělíme

doma jsme si dali všichni štávu a zanedlouho pak jsme se věnovali zahradě, host seděl hlavně u mýho záhonu a živě jsme debatili on relaxoval a já si hrála s rostlinkama, zasadila jsem borůvkovej keř, a pak jsem vyplela celý záhon a dala na něj molč, přitom jsem s radostí zmerčila velice zajímavý nový výhonky, myslím si že je to zázvor, a nebo něco co jsem zasadila a zapoměla, nebo něco z minulosti on už tam záhon byl. taky před barákem velice pracně vydolovala čtyři malý palmičky a zasadila do květináčů. mango za náma občas přišel na kus řeči a pak zase odešel na druhou stranu zahrady kde se věnoval ovocným stromům, mimo jiné přesadil dva duriany z květináčů do země.

po pátý jsme šli do domu a jedli debatili a pak film the big blue, ale je to ta dlouhá verze, tak jsme mrkli jen na půlku

asi za tři týdny by měli dorazit další fruitariáni z čech. v březnu přiletí taky pár z ameriky, ti už u nás byli.

neměli čas si prostudovat jak použít bionazer tak až čas bude a pak se teprve bude instalovat. ale jináč jsme všechno stihli a zatím teda plaveme na zahradě ve vaně hihihi

dnešní menu

štáva pomerančovo ananasová všichni tři každej 8dcl na zadní verandě
já a mango jsme na zadní verandě snědli každej půl durianu, host spal a pak si dal dvě papáji
já a mango mix z rajčat cukety okurky avokáda papriky
host štávu z pomerančů a za asi půl hodiny potom avo

život je krásnej hihihi
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

můj muž Mango s naším supermárketovým pomerančovodurianovým nákupem..
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od lumoska »

paradna fotka....kazdy okrem neho tam ma nadvahu :lol:
Celý život žiadne hranice.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Pavluska »

mňam, cherimoya. :delicacy:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od rudo »

lumoska píše:paradna fotka....kazdy okrem neho tam ma nadvahu :lol:

ale čoby to je austrálsky štandard, skôr mierne podpriemernú váhu
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od buc11 »

vypadá to dobře,
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

buc11 píše:vypadá to dobře,
taky si to myslím
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci a ráno 24 přes den 28 plus slunečno krásný mraky a sem tam na chvilinku zataženo

probudila se po pátý a po wc zpět spát a probudilo mě kssss ksss, byl to náš host, měla jsem půl hodiny k plnému probuzení se, což se podařilo i bez studený vany, abych ho při plném vědomí odvezla na bus, což se taky podařilo Mango se rozloučil už včera večer, já na bus stopu, frutarian italský slíbil, že zase někdy na viděnou, doporučila jsem mu mangovo mangosteenovou durianovou lycheeovou longanovou sezonu, kterou letos jen o pár týdnů propás, ale zas tak moc mu to nevadí, nedávno v indii se pásl jen a jen na jejich výtečných mangošech, říkal, že měl po nich úžasnou pletˇ, a za pár dní letí do filipín, tam si bude pochutnávat s dalšími fruktariany na durianech, a dalším tropickém ovoci.

zajímavý že mě Mangovi ani ovo italovi vůbec nejedou jablka. prostě není na ně chutˇ. tropický ovoce shodně hraje prim.

já ještě mrkla do sekáčů, a koupila dva středně velký stoly, na verandu zadní na rostliny v květináči, na požádání mi ochotně bez úplatku naložil pán nákup do auta, doma, Mango, už přiševší se zběru paprik, stolky vyložil na mnou určené místo a já odštavnila ovoce a hned jsme ten blahodárný mok za zmíněné verandě za občasného klábosení mezi doušky vychutnali a poté se zahradním radostem věnovali. asi dvoutýdenní cuketa, která vylezla sama od sebe z ovocnýho kompostu pod molčem kolem papájí, za poslední tři dny třikrát zvětšila objem listí a už jsou na světě i dvě asi pěticentimetrový cukety.

dni se prodlužují a tak jsme zahradničili až do šesti, a tak nebyl čas sledovat zbytek filmu the big blue, tak snad zítra, mrkli se na dva díly workaholics pak si povídali a i záchvaty smíchu si přišli na své.

dnešní menu

ananasovopomerančovomandarinková štáva každej 8dcl
okurková štáva každej litr
durian, mango čtvt já třičtvrtě
rajčata okurka cuketa paprika avo mix, jen Mango
jedno mrnavy avo jen já
jen já, tři pomeranče, taky malý, takový co moje máma a jí podobní nekupují, myslí si, že když koupí velký maj za ty prachy toho víc hihihi..

což mi připomělo, když mami před více než padesáti lety začala pracovat coby mzdová účetní na statcích, a výplaty i vyplácela, když dala cikánům bankovky, tak se rozčilovali že prej maj málo peněz, tak jim začala vyplácet v drobnejch a byli spokojení hihihi

život je krásnej :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

hltam prispevky. aha, ja si rikala mozna dat citrusy taky do odstredivky. nekdy jsem leniva stavit na citrusovaci byt elektrickym.
tedy, to je residence, desetkrat lepsi, hezci nez v mych predstavach. a to jsme jeste nevideli co roste kolem:) mango ma bych rekla vic blond odstin nez driv. a hezci.
opet dik za nekonecnou inspiraci.
uzivejte :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od buc11 »

jsem na straně mámy, jelikož koule je ideální povrchoprostor, tak při stejné váze je u jednoho většího víc než u několika malejch, vzorečky neuvádím musil bych zkonzultovat s evou
s jabkama to mám stejně, tady mně 2-3 denně (přezrálý) chutnaj, tam nemám místo ani na nanásy, orange a spol.
a jak se měl na tej sumatře, kdy tam v tom bukittingi je tak durioseason? a nebyl to Ivan? (potkal jsem takého italského frutariána z NSR v nakhonsithamaratu
a jsou ty pytlíkovaný pomeranče sladký?, asi jo, jinak byste je nebrali, tady je lepší se jim vyhnout
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

lumoska píše:paradna fotka....kazdy okrem neho tam ma nadvahu :lol:
to jo, oni jsou z masovochlebovococacolový planety a my z ovocný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Sweetie píše:hltam prispevky. aha, ja si rikala mozna dat citrusy taky do odstredivky. nekdy jsem leniva stavit na citrusovaci byt elektrickym.
tedy, to je residence, desetkrat lepsi, hezci nez v mych predstavach. a to jsme jeste nevideli co roste kolem:) mango ma bych rekla vic blond odstin nez driv. a hezci.
opet dik za nekonecnou inspiraci.
uzivejte :D
sweetie, dík, dneska jsem fotila co roste kolem, tak snad už brzy sem dačo dám Mango je více na slunci což zblondilo i vyrazneji zmelírovalo jeho vlas, jen na ovoci mi víc zhezknul, to jo. je zajímavý, že i po šesti letech, jen ovo stále pozitivně pracuje k lepšímu.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

buc11 píše:jsem na straně mámy, jelikož koule je ideální povrchoprostor, tak při stejné váze je u jednoho většího víc než u několika malejch, vzorečky neuvádím musil bych zkonzultovat s evou
s jabkama to mám stejně, tady mně 2-3 denně (přezrálý) chutnaj, tam nemám místo ani na nanásy, orange a spol.
a jak se měl na tej sumatře, kdy tam v tom bukittingi je tak durioseason? a nebyl to Ivan? (potkal jsem takého italského frutariána z NSR v nakhonsithamaratu
a jsou ty pytlíkovaný pomeranče sladký?, asi jo, jinak byste je nebrali, tady je lepší se jim vyhnout
taky mě to napadlo, ale pak i to že povrchoprostor na malým je malej a na velkým velkej, tak asi v poměru se to vyrovná. eva by to mohla rozseknout.. taky záleží na tlouštce, u malých většinou tenká u velkých tlustá, ale není pravidlem, nedávno měli velký a tenký

ivan, neznám, to nebyl, jmenuje se od x a spíš tíhne ke španělku než k nsr, když jde o evropu, která už ho přestala bavit. všude se mu líbilo i na sumatře, akorát tam moc hulili v buse i busák, ale na kolobrndě by to mohlo bejt bezkouřový, taky ho otravovali opice, chěli banánce a on neměl a opice prej se mračili jak psychopati a tak radši se vrátil z lesní stezky. nejvíce opěvoval lake toba a ovoce, lake toba nemoc zaplavený turisty tam se vyskytuje tři měsíce v roce skoro stopro ovocný monkey jef, znáš ho? taky je možno vidět orangutany, jsou prý amazing

v bukittingi je durian stále a to i z okolních zemí, takže supr výběr, je to největší trh na světě a dá se tam, jak tvrdil Mango, lehce ztratit, což nemusí zas tak vadit, hlavně že je dostatek duriancou etc.

to my zvládali i ananasy a pomeranče, asi jsme se jaksi každý den přejídali, nesměl chybět rambutan mangosteen papája a longans, ale duriany ze všeho nejvíc nejmín třikrát denně, čempedak nebyl v sezoně, čehož jsme občas na pár vteřín zalitovali.

ještě k tý sumatře mohlo by tě zajímat

http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/ma ... eply=45330

tady je jeden kousek z vlákna

lida Před 3týdny jsme se vrátili z měsíčního cestování po Sumatře. Jestli mužu radit, nejezdi lodí z Penangu, žadné lodě odtud nejezdí, ale létá odtud letadlo za přibližně stejný peníz jako bys dal za loď. Lodě odplouvají prý jen z KL a ještě jednoho města na jihu Malajsie. My se moc těšili na ostrov Weh, ale strašně nás zklamalo moře,nevím jak na potápění, ale na šnorchl neuvidíš z proslulých korálových zahrad téměř nic. Oteplování moře ničí veškeré korály. Ale i tak jsme si pobyt na ostrově užili. A co ještě doporučit: Banda Aceh - opravdu je tady dráž oproti jiným místům. Bukit Lawang- orangutani v přírodě. Bukittingi- kaňon Harau - pujčit si motorku a projezdit okolí,Berastagi - sopka Sibayak - určitě si neber průvodce, cesta na sopku je jednoduchá. Lake Toba- levné ubytování, pěkné vesnice, objeli jsme celý ostrov, ikdyž nás místní zrazovali,ale krásnou přírodu a žádné turisty najdeš právě na odlehlých místech tohoto ostrova. Oblast Kerinci - nádhera a výstup na sopku určitě stojí za to- my to dali za jeden den , ale byla to rasovina. A na závěr Krakatau - nádhera- stojí za to najmout si vahadlový člun (pokud bys měl zájem, můžu ti dát nějaké info na indonésana se kterým už jsme tam byli třikrát)podívat se na sopku a strávit noc na pláži s výhledem na sopku, opravdu můžu doporučit. Ještě teď tím žiju. Každopádně ať uvidíš co uvidíš, bude to určitě stát za to!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

jo, tady pytlíkový pomeranče australský moc dobrý a sladký, ano, právě proto je kupujeme, když je jich hodně a za pár šupů.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

tak to jsem chtela slyset. ovoce zkrasluje to jo. pomaha cistit organismus, dava telu nejlepsi vodu. tesim se na dalsi foto :)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 25 přes den 30 plus, ráno střídavě oblačno jasno, kolem jedenáctý už jen slunce blunce

ráno bylo kousek po osmý když jsem přímo z wc vyšla na zahradu, tentokrát ale fotila a to do skoro jedenácti, když mě, že už je doma, překvapil Mango, fotila jsem floru kolem našeho domku a došla až k nedaleké hale, kam se z vedlejší farmy odkládá už asi neprodejné ovoce a můžeme s ním nakládat podle libosti, byli tam dýně a melouny, vše si vyfotila a sedum malých melounů si odvezla na vozíku, který jsem vláčela sebou, jeden nikdy neví, o co na cestě zakopne hihihi, zrovna když jsem je vykládala u schodů do kuchyně, když přijel Mango pracovním autem a vyhodil před dům asi dvě bedny paprik v počátku rozkladu, a já si ho stačila párkrát i vyfotit on se vrátil ke sběru paprik čerstvých a já pokračovala ve focení

když se mango vrátil z pole chtěl štávu a já též, vypili jsme jednoho melounka na verandě a pak do domu, prohlíželi jsme si moje dnešní fota a pak zpět na zahradu a už jsme zahradničili, pak další štáva venku a zahradní radosti. zpět do domu v šest a večerě, na film jsme se vybodli.

mimo jiné jsme diskutovali o bazénu coby bazenoví neználci, a zavolali s pár otázkami odbodníka, a ten nám vše vysvětlil i poradil, radost že to není tak kopmlikovaný, musíme se ale naučit z knížky jak naprogramovat ten bionizer, pak už to pojede na auto, a zejtra do bazén shop, aby nám vyměnili písek z filtru na sklo, jak nám bylo doporučeno. pane, to jsou ale štrapáce, ale už víc víme co a jak, a tak čas plavání se pomalu ale jistě přibližuje. taky když tu byla ovo návštěva nebyl moc čas na studování bazénových technikálií.

skoro jsem zapoměla, Mango si dal šlofíka a já v tý době půl litru štávy a fotila i trochu uklízela

život je krásný
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Sweetie píše:tak to jsem chtela slyset. ovoce zkrasluje to jo. pomaha cistit organismus, dava telu nejlepsi vodu. tesim se na dalsi foto :)
:D přeně tak a foto možná zítra dnes už je pozdě jdu spát
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

večer 29 ve dne 34 plus sluníčko pár mráčků kousek od horizontu

od rána se plácali na zahradě, já mimo jiné stěhovala mojí floru v květnících z podstromu na stoly co jsem před pár dny koupila a na zadní verandu umístila, pak do městečka vyzvídat kvůlima bazénu a taky trochu nakupovali např. bavlněnou deku za padesátník, talíř pod květináč ale nakonec se mi líbila jeho červeň a tak místo pod květník šel do kychyňských potřeb.

taky překvápko, mango si všiml, že bionizer už je nainstalovanej, věděli jsme že to byl john, ale kdy? po cestě z nákupů a výzvědů jsme se u něj stavěli, měli štígro měl zvovna smoko, a tak jsme mu děkovali a kdy žepak tam byl a on včera po pátý, no to my jsme zrovla museli vlézt do domu, a vůbec ho neslyšeli čemuž se i divili, a on též, že prej vrtal a bušil při tom instalování a auto bylo na místě tak si myslel že se procházíme u potoka. nakonec se naše hluchota vysvětlila tím, že obýváme coby obývák vnitřní jádro, které tvoří stoletý dům, který je obestavěn kolkolem novými místnostmi, navíc na tý straně kde se bouchalo a vrtalo nás dělí od novějších místostí dvě stoleté sousedící s naším bejvákem..

doma ovo štavec a relax a pak debata bazénová, což mě za chíli přestalo bavit a šla si řadši číst, u toho za dvě minuty usnula, nevím kolik bylo ale vzbudila se skoro ve tři, pak zahradní vana načež se věnovala zase rostlinkám a to až do půl šestý byla večere a konečně dokoukali the big blue film o free diving. nic moc, ale mě jen tak nic z filmů nenadchne, půjčila nám ho kamarádka coby parádní film.

banánce už vysunujou srolovaný dlouhý listy, tojealefofr včera přesadila z půdy pár stromků do květínáčů, třeba je prodáme nechceme je ale taky ne vyhodit, rostou sami od sebe pod stromem kari leaf, listí toho stromu se používá místo kari koření, který vlasně nevím z čeho pochází, ale je mi to fuk. taky se tu volně pod stromy guávy což je ovo, rozrůstá několik guávích stromečků, čeká je stejný ostud, máme čtyři stromky což stačí a Mango je může ale nemusí, zato já je moc ráda, ale radši si dám longany manga a spol. no, uvidíme, co bude v sezoně až uzrajou, zatím jen nahazujou listí.

další milý překvápko, mango jako kouzelník aniž bych si všimla kde ho vzal, mi pod nos strčil black sapote neboli čoklet puding a to první z našeho stromu. ještě musí ale dozrát do kašovité konzistence a je to krásnej kus, sice ne jak autobus ale jako avrič grapefruit.

dnešní menu

pomerančovka 4dcl jen můj muž
pomerančovomandarinkovoananasová sladší než medík, tak jsme si medili, každej 8dcl po návratu z města po dvanáctý hodině
v půl šestý každej čtyři bílý naktraríny už začala sezona, zbytek dozrává
asi v šest rajče cuketa okurka paprika červená avo mix, jo pořád nás to baví

život je krásnej

ps. to sklo do filtru namísto písku v obchodě nemaj a tak musí objednat.. měnit bude john, on se v tom vyzná, nic za to nechce ani za to včerejší instalovnání
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

papáje a ananasy přesazený z minulýho bydla
Naposledy upravil(a) kveta dne stř lis 09, 2011 14:51, celkem upraveno 1 x.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Obrázek

mangovník v naší zahradě se snaží, a brzy nás obdaruje zralým rajským ovocem :delicacy: za ním listí bílé mouruše, další snaživý jedinec ovomangíčky nahusto obalený je kousek opodál áááááááááááááááááááách
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Pravda je ovoce, které se musí trhat, až když zcela uzraje. :D Jiří Voskovec
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od midsummer »

Teda Květuš, to australské počasí vám závidím. U nás se to už mění na hnusozimu, já se tak netěším. Navíc od té doby, co jsem sebou cestou do práce, ráno, za černočerné tmy majzla na náledí a přerazila si zápěstí, tak mám z náledí děsnou hrůzu.
Ale závidím v dobrém :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

midsummer píše:Teda Květuš, to australské počasí vám závidím. U nás se to už mění na hnusozimu, já se tak netěším. Navíc od té doby, co jsem sebou cestou do práce, ráno, za černočerné tmy majzla na náledí a přerazila si zápěstí, tak mám z náledí děsnou hrůzu.
Ale závidím v dobrém :)
au to musela bejt supa, snad uz je to zahojeny.

kvetus, pratele jsou od toho aby vypomohli. takze jeste to sklo a muzete se cvachtat? mangovnik tedy jede. ja si to predstavuju jako bucovy latifundie akorat v exotickym provedeni.baracek tedy s poradnym jadrem, ne jen krabice od bot. verim ze jste dlouho vybirali a hodnotili, a tedy se soustredili i na vyber stromu a velikost zahrady a vybrali zamerne?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od buc11 »

guavu taky nemusím a nejsou to ty zelený manga?
blek sapote mě ještě čeká
doporučuju zasadit hřebíček, já jsem s čerstvýho nadšen
banány by mě zajímali jak vypadají dozrátý na lodyze, vždycky je ufiknou zelený
jak děláte trávu?, ručně nebo technikou?
papája bude taky rychle
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od midsummer »

Sweetie píše:
midsummer píše:Teda Květuš, to australské počasí vám závidím. U nás se to už mění na hnusozimu, já se tak netěším. Navíc od té doby, co jsem sebou cestou do práce, ráno, za černočerné tmy majzla na náledí a přerazila si zápěstí, tak mám z náledí děsnou hrůzu.
Ale závidím v dobrém :)
au to musela bejt supa, snad uz je to zahojeny.
To byla teda šupa, ani jsem nevěděla jak, a už jsem byla na zemi. Chvíli jsem tam seděla a nadávala: normálně jsem použila i ty sprostý slova, který vůbec neznám :mrgreen: . Sádru jsem měla 6 týdnů, ale jako děsná pletací závislačka jsem i s tou sádrou uštrikovala krajkovou letní halenku. Pletací drát jsem přidržovala těma dvouma vyčuhujícíma prstama. Doktorka se pak divila, že to mám po sundání sádry takový pěkně pohyblivý, že každej to má normálně zatuhlý :) . Takže pak ani nebylo potřeba žádný rehábko. Takže dobrý.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Sweetie píše:
midsummer píše:Teda Květuš, to australské počasí vám závidím. U nás se to už mění na hnusozimu, já se tak netěším. Navíc od té doby, co jsem sebou cestou do práce, ráno, za černočerné tmy majzla na náledí a přerazila si zápěstí, tak mám z náledí děsnou hrůzu.
Ale závidím v dobrém :)
au to musela bejt supa, snad uz je to zahojeny.

kvetus, pratele jsou od toho aby vypomohli. takze jeste to sklo a muzete se cvachtat? mangovnik tedy jede. ja si to predstavuju jako bucovy latifundie akorat v exotickym provedeni.baracek tedy s poradnym jadrem, ne jen krabice od bot. verim ze jste dlouho vybirali a hodnotili, a tedy se soustredili i na vyber stromu a velikost zahrady a vybrali zamerne?
sweetie, přátelé rádi pomůžou když je potřeba to jo. ještě sklo, taky john při instalování si všiml že jedna ze tří trubek je prasklá, tak vyndal a vzal dom opravit, pak už by se měla napustit voda a plavat čvachtat splývat.. já už se tak těším.

buc má rovinku a pak stráń my máme jenom rovinku, a asi víc místa sázení. hledali jsme ale pak ustali, uvěřili, že má li to být přijde to. a přišlo, to co jsme si přáli dům jsme přijali i když jsme ho zevnitř neviděli, byli kdesi zašantročený klíče, ale nám tolik nejde o dům ale o zahradu a v jaké oblasti ten dům je, dvacet km od nás k moři jsou už morký tropy, tam jsme nechtěli a směrem víc do vnitrozemí více deštivo a v zimě v noci brzy ráno více zimno, prostě nám bylo jasný že je to ono, i když já když to přišlo byla v čr, cítila jsem i na tu dálku že konečně nám ten náš vysněný domov spadl s nebe.. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

buc11 píše:guavu taky nemusím a nejsou to ty zelený manga?
blek sapote mě ještě čeká
doporučuju zasadit hřebíček, já jsem s čerstvýho nadšen
banány by mě zajímali jak vypadají dozrátý na lodyze, vždycky je ufiknou zelený
jak děláte trávu?, ručně nebo technikou?
papája bude taky rychle
asi ne na to jsou moc velký a taky začínaj sem tam oranžovět, navíc zelený jsou až jako poslední čili pozdní, mangošů je tu dosti druhů, nejsem si jistá, ale tu odrůdu na fotce odhaduju na bowen
hřebíčky zkusíme
psala jednou jedna ruská fruitarianka že vypátrala, že banány jsou chutnější uříznou li se zelené, dozrávat se nechávají zavěšený v celým trsu, tak vyzkoušíme obojí a uvidíme
trávu ručně, máme nanuální sekačku, srpy a kosy se tu nevedou, zavedla bych, ale nemám učitele, jinak včera se nábízel sousedův syn, že nám trávu jejich sekačkou motorovou rád poseká, myslím že ty naše techniky působí na něj starobyle
papáje budou coby dup některý už kvetou
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

midsummer píše:
Sweetie píše:
midsummer píše:Teda Květuš, to australské počasí vám závidím. U nás se to už mění na hnusozimu, já se tak netěším. Navíc od té doby, co jsem sebou cestou do práce, ráno, za černočerné tmy majzla na náledí a přerazila si zápěstí, tak mám z náledí děsnou hrůzu.
Ale závidím v dobrém :)
au to musela bejt supa, snad uz je to zahojeny.
To byla teda šupa, ani jsem nevěděla jak, a už jsem byla na zemi. Chvíli jsem tam seděla a nadávala: normálně jsem použila i ty sprostý slova, který vůbec neznám :mrgreen: . Sádru jsem měla 6 týdnů, ale jako děsná pletací závislačka jsem i s tou sádrou uštrikovala krajkovou letní halenku. Pletací drát jsem přidržovala těma dvouma vyčuhujícíma prstama. Doktorka se pak divila, že to mám po sundání sádry takový pěkně pohyblivý, že každej to má normálně zatuhlý :) . Takže pak ani nebylo potřeba žádný rehábko. Takže dobrý.
tady to neklouže, ale upadnout se dá i tak, já třeba padám často, ale zatím mi to vychází bez velkých úrazů, pravda v čr v období ledovic jsem padala častěji.. vůbec se mi po zimě nestejská

určitě ta zlomenina nebyla žádnej med, tak hlavně že se ti to dobře zahojilo, no vidíš jak ti štrikování pomohlo :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 25 ve dne 30 plus ráno zataženo už si myslela že bude pršet, ale od půl jedenáctý jenom slunce

zrovna jsem se probouzela když mango odcházel sbírat ovoce, dnes to byly papriky a baklažán, slyšela jsem ho zavírat šoupací dveře z kuchyně ven. východy z domu máme tři, vlastně čtyři..

hned po wc na zahradu, trochu fotila, a pak protože zataženo zlejvala něco hadicí něco vodou z kyblíku, přesazovala moje kytičky z menších do větších květníků a taky oprášila verandí nábytek vyprala v ruce pár hadříků naložila se do zahradní vany jako každý den nejednou, a zrovinka když jsem se rozhodla jít do domu a udělat si štávu, přišel mango z roboty i když není robot, a tak jsem udělala štávu pro dva, že jsme jí popíjeli na zadní verandě nemusím snad už ani psát

no a zase jsme si hráli na zahradě do půl šestý, mango sázel ovocný stromky z květináčů do země, a já třídila papriky, přivezl nám ještěrkou sousedův syn asi padesát kg, ale možná i víc, je to jen můj divokej odhad. vybrala jsem asi čtyřicet kg v perfektním stavu, a ty špatný jsem házela do kolečka, mango je použil jako molč pod jackfruit strom a pak na to naházel nahrabaný listí. po paprikách jsem zase přesazovala.

po večeri rančo relaxo a občas i anglická konversace nechybělo ani hihihi hahahaha

dnešní menu

štáva ananasovopomerančovomandarinková každej 8deci
štáva červenozelenopapriková červená bodovala osum ku dvoum by vočko každej litr
rajčata paprika okurka cuketa avo mix, já bez papriky

na tu štávu paprikovou jsem spotřebila dva kýble paprik, tři čvrti kýble byl odpad, jádřince semínka a tři celý co se po rozkrojení pochlubily plísní, tu my ne e e bylo to poprvé co jsme dali jen papriku před tím vždy s okurkama aj i cuketama, a tak nová zkušenost, za pár hodin, asi hodinu po večeři nás to pěkně prohnalo, mango asi o hodinu dřív a najednou, já na třikrát po asi desetiminutových intervalech. stolice byla tmavě červená a voněla silně po paprikách.

před domem rozkvetl keř tvavěmodrými trochu do fialova květy, zapoměla vyfotit, snad si vzpomenu. ty papriky jsem vyfotila, ty vykakany ale né

život je krásnej hihihi
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

v noci 22 ve dne 28 sluníčko odpoledne oblačno chvíli i foukal vítr navečer zase sluníčko a klid

dneska jsme měli línej den, oba dva jsme měli tu samou chut´ nic moc nerobit. byli jsme v městečku na jednou úřadě a pak pro lokální noviny do sekáče tam nic na poštu do obchodu s bazénama zatím sklo nedorazilo koupili bílý naktarinky a jeden durian a dom

váleli se na zadní verandě klábosili u toho štáva ovocná a když byl zasejc hlad tak otevřili ten durian a byla tam velká housenka a měla tam i dost nakakáno, tak jsme se ho vzdali a zítra vrátíme po šestý do domu a film nebyl špatnej

dnešní menu

štáva rockmelounová myslím že česky galia každej 8dcl
malý bílý naktarinky každej sedum ks
rajčata okurky papriky avo mix
avo jenom mango
pomerančovomandarinková štáva půl litru jenom já mango už spal

dnes jdu brzy do hajan, zítra brzy vstáváme, je trh a 5x garage sale

za čtrnáct dní přiletí ovocná návštěva z čr, těšíme se a oni též

jo, já jsem se rozhodla umejt okna u auta, a skončila jsem u mytí celýho , taky zalejvala, Mango zasadil pár ovocných stromků a i passion fruit

život je krásnej
Odpovědět