Kveta - ovocna kvetinka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od RadkaS »

awa píše: Možná bude pro některé zajímavostí, že třeba kandida se rozmnožuje nejen v kyselém prostředí, ale i silně zásaditém. Vnitřně vnímám, že je optimum rovnováha, jenže otázkou je, co si pod tím kdo představuje. Každému se daří podle jeho přesvědčení.
To je zajimave. Muzu se zeptat, cim mas ty informace podlozene. Ja jsem tedy shodou okolnosti delala asi pred pul rokem testy mimo jine i na candidu (coz bylo ne tak dlouho po mereni meho ph, ktere bylo 9) a testy ukazaly, ze candidu nemam 8) . V tu dobu jsem mela jednoznacne zasadite prostredi a to zhruba 7 let. Lepe receno, ph jsem prubezne nemerila, jen vychazim z toho, ze ma strava byla zasadita.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od awa »

Zde lékařské studie a měření:
- Last, W.: Candida and the Antibiotic Syndrome. users.mrbean.net.au
-Wolcott, W.: Candida Albicans: Are You Winning Battles But Losing the War? http://www.healthexcel.com
- Cooter, S.: Molybdenum. http://www.mall-net.com/cooter
Pramenů je spousta, většina v angl.
V Čechách to konkrétně uvádí MUDr. Monika Sičová-podrobný článek v Meduňce 4/2010, ale není jediná.
nebo tady MUDr. Michnová:http://www.solen.cz/pdfs/lek/2006/04/01.pdf
Mně by spíš zajímalo o jaké testy se u tebe jednalo. Většina současných metod (běžně dostupných), kromě vaginálních a moučnivky není schopna přemnoženou candidu prokázat.
Vím o jediné metodě, absolutně přesné a průkazné, která je schopna detailně prokázat všechny různé druhy plísní a kvasinek, ale neprovádí se v Čechách. U nás se to snaží provádět dle frekvencí apod. princip, ale to hodnotím jako diskutabilní a pouze směrující. Rozhodně to však neumí standardní medicína u nás, ale respektuji, že většinou postižený přinejmenším tuší, zda to u něj je v pořádku nebo ne a nebývá daleko od pravdy.
Přemnoženou candidu (vaginální) jsem měla tak před 8 lety, ale tenkrát se moje moč neřešila, nebyla mimo tabulky. Už roky testy neprokazují přemnoženou candidu, ale to nic neznamená ani nedokazuje. Moje PH je někde mezi 7-7,5 celkem permanentně, to je však izolovaná hodnota, de facto nic moc neříkající, mám-li být úplně upřímná, je mi ukradená.
Některé dutiny v těle musí mít kyselý charakter pro správné fungování, ale to tady rovnou můžu dělat přednášky z mikrobiologie, abych detailně vysvětlovala fungování těla. Je třeba rozlišovat kde, co, a ve srovnání s čím v rámci celého těla a člověka jako celku.
Osobně mně však toto téma příliš nezajímá, ale protože jsi se ptala a já měla čas, tak jsem ve zkratce odpověděla.
Projevila jsem zájem o úvahy na téma:Rovnováha a extrémy na obě strany. Chápu, těžká věc, asi na lékařskou studii a až roky odžité do stáří s takovým či onakým Ph apod. a styly prokáží skutečnou hodnotu.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od RadkaS »

awa píše: Mně by spíš zajímalo o jaké testy se u tebe jednalo. Většina současných metod (běžně dostupných), kromě vaginálních a moučnivky není schopna přemnoženou candidu prokázat.
Tak to opravdu netusim, jakym zpusobem testovali. Byly to testy, kdy mi vzali asi 20 ampulek krve, udelali vytery krku, nosu, vzali moc a pak jsem mela vysledky vseho mozneho. Takovy prehled historie a pritomnosti obrazu me krve. Je toho dost stran. Nakolik je to prukazne si nedokazu vubec odvazit tipovat, ja tak nejak myslela, ze kdyz to testuji a dovoli si napsat, ze ji nemam, tak vychazi z nejakych podkladu. Ale jak pises, me jsou podobne veci jako mereni hodnot, vcetne ph, taky dost ukradeny. Taky me hlavne zajima, jak se citim, ostatni je jen tak "pro zajimavost".
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

awi, radko, me taky hlavne zajima jak se citim, a nijak vedecky jidlo nerozebiram. ph jsem si udelala, abych radce potrvdila co ji tu par lidi vyvracelo. awi, mluvis o tom ze davas prednost rovnovaze a ne extremum, coz je dost zajimavy, ze to rikas prave ty, ja jsem co se tyce jidla vetsiho extremistu nad tebe jeste nepotkala. od ty doby co si te tu ctu, se zivis prevazne jablky, hruskama a zelenym lupenim. a navic hlavne porad pracujes, to ja vidim jako dalsi extrem. jinak ta ph, prej nejlepsi nekde uprostred je nesmysl, ktery si vymyslel nejaky masojedlik knedlik, ktery o syrovych jedlicich ani fruitarianech ani neslysel. tvuj nazor respektuju ani ti ho nevyvracim, jen vyjadruji ten muj.
Naposledy upravil(a) kveta dne ned dub 18, 2010 17:35, celkem upraveno 1 x.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

vitarianci, zdravim a to slunecne a srdecne.

u nas pohoda, slunicko sviti, obcas hlavne navecer a v noci zaprsi.

v patek a v sobotu trhy, koupili jsme si duriany, chempedaky, anansy, cherymoy, rambutany, pomerance, okurky, rajcata, avokada, cerveny papaje, hroznovy vino. dostalli jsme tasku cervenych papaji a tasku avokad.

chempedaky a duriany dohromaday tady uzasne voni.

sopka sopti tuny sopecnyho koure a popele, lety jsou zastaveny na dobu neurcitou tak ani nevim zda ci kdy do cech poletim. nezabyvam se tim, nechavam to vyhradne osudu.
Naposledy upravil(a) kveta dne ned dub 18, 2010 17:37, celkem upraveno 1 x.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Yeff píše:
kveta píše:ps: dnesni jidelnicek: stava ananasovograpefruitova, stava okurkova, stava pomerancova. a jedli jsme cherymoyu, hroznove vino tmave, avokado rajce okurku.
Tak cherymoyu jsem jedl jednou, a jelikož jsem nevěděl jakou má mít konzistenci a jestli už je zralá, tak jsem si na ní moc pěkný vzpomínky neuchovall :D Jedl jsem jí tvrdou jak mrkev, ty pecky pomalu nešly ani dostat ven, až mi došlo že zralá a připravená k jídlu asi ještě nebude :D Moje chyba a poučení pro příště, než si něco koupíš, zjisti si aspoň na internetu co to je, jak to má chutnat a jak poznám že to je zralý (:-) (:-)
kubo, taky se mi to stalo, poprvne s avokadem, taky jsem ho otevrela kdyz bylo jako sutr, a chutnalo hnusne a rikam si, co na tom ty lidi vidi, jak to muzou jist, pak si rikam, treba se ji ta pecka, tak jsem ji ochutnala, ta byla jeste horsi..:) tak jsem tu drahou vec hodila do kose. to bylo v rakousku brzy po tom, co jsem utekla z cech. za nekolik mesicu v australii, kdyz mi kamos nabizel avo, jsem ho se sklebem odmitla, ze to jsem mela jednou a stacilo mi to na cely zivot, on se divil, jako i dalsi lidi co mi ho nabizeli. ale tento kamos john to jen tak nevzdal, a porad mi to avo vnucoval, az me jednoho dne premluvil a byla jsem prijemne udivena jaka je to dobrota, a on zas na me koukal, nechapal proc jsem to pred tim odmitala, kdyz mi to tak chutna, tak jsem mu svoji tenkrat velice ubohou anglictinou rekla o moji prvni avo zkusenosti z cehoz jsme oba dostali zachvat smichu. od ty doby jsem se vyptavala (internet nebyl) jak a kdy ktere ovoce jist. :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Fiona »

Kveti, ja sem k tobe radsi ani pri pustu chodit nebudu m:-) Tady to voni i pres pocitac.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

fi, to jsem rada ze ti to voni. uzivej si pustu a pak se sem prijd napapat i vune nasavat. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

pane jo, ten cas u pc ale leti, ted jsem na nej mrkla a budou brzy dve rano, tak jdu spat. :D

jeste ale jsem zapomela tak sem hodim dnesni jidelnicek:

stava pomerancova, stava okurkova, cerveny papaje, hroznovy vino tmavy, chempedak ten byl chutnejsi nez ten prvni, hotova pohadka, avo rajce okurka.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od culka »

kveta píše: ja jsem co se tyce jidla vetsiho extremistu nad tebe jeste nepotkala. od ty doby co si te tu ctu, se zivis prevazne jablky, hruskama a zelenym lupenim. a navic hlavne porad pracujes, to ja vidim jako dalsi extrem.
Tda Kvetka nechcem ti tu do toho velmi vstupovat, ale my holt pracovat musime, inac by sme zili len z travy a divokych jablk. Tie tu okolo mna nehrozia a z lasky dlho nevyzijem. Aj Pavel dal "len" 80-dnovy post. Pracujeme, aby sme mohli platit ucty, ak by mi na zimu vypli elektrinu, tak by som zamrzla.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

culko, je mi jasny ze penize jsou potreba na zivobyti a ve vetsine pripadech se ziskavaji praci. mela jsem na mysli lidi, kteri pracuji vetsinu casu, tzv. workoholiky. (:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

dobre rano, dneska jsem se probudila do slunicka ale ted uz poprchava, mimo jine aktivity jsem si uz stacila pochutnat na cervene papaji, cherymoye, a ted nam mango dela stavu ananasgrepfruit. weekend zase utekl jako voda a u nas vladne stala pohoda.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ahojky slunecnice, uz je zase pekne pozde, ale jeste nez pujdu spinkat dam sem link na muj dalsi blog:

http://ovocnakvetinka.blogspot.com/2010 ... zivou.html

dnesni jidelnicek: stava ananasovogrepfruitovajablickova, stava okurkova, cherymoya, cervena papaja, zlaty hrebicek dne chempedak, zase o poznani chutnejsi nez ten predesly, tmavy hroznovy vino, rajce okurka avokado.

preju vsem slunickovej den
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od olfess »

kveta píše: http://ovocnakvetinka.blogspot.com/2010 ... zivou.html
preju vsem slunickovej den
Ahoj Květo, děkuju za článeček a chci se tě zeptat na 4 věci

1) zda si připadáš pouze na ovoci (100 podíl raw stravy tvoří ovoce nebo plody, žádný oleje, klíčky, oříšky ani semínka nebo zelené) dobře vyživená nebo z čeho soudíš, že tomu tak je?

2) piješ vodu nebo pouze šťávy z ovoce?

3) nedávno si psala, že hodnota ph moči tvé a přítele je na maximu, co ukazuje lakmusový papírek, takže je nad 9 a víc. Jaký tomuto zjištění dáváš vliv na organismus nebo jinak řečeno, je to velmi výrazná odchylka prostředí v těle, jaký od toho očekáváš přínos?

4) vim, že ty jsi po úraze, tak se zeptám na Manga. Mívá Mango chuť do těžší fyzické zátěže? Nebo spíš tráví dny v meditačním sedu, jestli mi rozumíš. Vůbec mi nejde o kalorie, vím, že strava není jediný zdroj energie.

A ještě by mne zajímalo, zda neexistuje nějaký slavný frutarián, který se dožil nebo dožívá ve zdraví vysokého věku nebo nějaký podobný guru. Vím, že velké množství ovoce a minimum tuku doporučuje Dr. Graham, ale pořiznám se, že mě vizuálně zrovna nepřesvěčil.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od awa »

culka píše:
kveta píše: ja jsem co se tyce jidla vetsiho extremistu nad tebe jeste nepotkala. od ty doby co si te tu ctu, se zivis prevazne jablky, hruskama a zelenym lupenim. a navic hlavne porad pracujes, to ja vidim jako dalsi extrem.
Tda Kvetka nechcem ti tu do toho velmi vstupovat, ale my holt pracovat musime, inac by sme zili len z travy a divokych jablk. Tie tu okolo mna nehrozia a z lasky dlho nevyzijem. Aj Pavel dal "len" 80-dnovy post. Pracujeme, aby sme mohli platit ucty, ak by mi na zimu vypli elektrinu, tak by som zamrzla.
Máš právo si o mně myslet, co chceš. Ovšem je dobré nepsat nesmysly a informace si ověřit. Jablíčka, hrušky a lupení jím pravidelně a často, protože mi prostě chutnají, ale nikoliv jen to, taky spousta mnoho jiných věcí, což ti tu mnozí - pozornější čtenáři- mohou potvrdit. Myslím, že jsem před nedávnem v rozpisu pro KJ dávala svůj jídelníček a ten ukazuje jaká je skutečnost.
Co se týká práce, to je těžké, co napsat, nejdřív bych musela vědět, co přesně pro tebe workoholik znamená. Klidně dle tvých představ jím mohu být. Jinak to vidí člověk, co je už nějaký pátek v pracovním procesu a jinak člověk, co je třeba v důchodu nebo nějak dlouhodobě mimo běžný pracovní proces. Moje podmínky se dost změnily. To co mně baví, mě zároveň bez velké námahy živí a mohu přitom dělat spoustu věcí, co mě zajímají.
S tím PH mě tvoje popudlivá reakce zaskočila, vůbec to nebylo myšleno nijak osobně. Jednalo se o pozamyšlení a konstatování, že některé mikroorganismy, parazité, plísně atd. dokáží existovovat v obou pólech a mohlo by to být možné vysvětlení, proč vitarián může být zajímavý pro borelku apod. Ale v pohodě, pro mě to byl dobrý signál, že jsem to předhodila na špatnou půdu, rozeberu si to s mediky.
Slibuju, že ti již do deníčku nebudu lézt.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od s.arik »

Pro mne je naopak Awa vzorem, že je schopna výkonu a běžného pracovního procesu. Navíc u toho nevypadá jako kdyby prošla koncentrákem :D , což si tady doufám nikdo nevezme osobně, sama se řadím spíše k těm koncentrákovým :P
Awa má krásnou postvu, vlasy i pleť a je vyrovnaná a aktivní. Zdá se, že není ani apatická :) zkoumá nové věci, studuje, inspiruje druhé. Co více si přát?

Dívala jsem se na webu na životy a fotky různých vitariánů a zatím se přikláním k tomu, že ořechy a semínka ano, a práci také ano, fyzickou a duševní. S aktivitou to u mne snad tak zlé nebude... ale ještě chci mít na kostech i trochu tuku a hlavně chci nabrat nějakou svalovou hmotu, nikoliv opticky (kulturistky fuuuuj), ale na výkon, rozumíte, myslím, že by zdravý člověk měl zvládnout 30 kliků nebo vyběhnutí šest pater po schodech nebo si zvednout na ramena 25kg dítě a podobně... Muži ještě více. A to pochybuji, že by jen na ovoci šlo.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

vazeni, na syrovem ovocnem zivobyti a pustech jde vsechno prave nejlip: energie, cista mysl, euphorie, lehkost byti (snesitelna), dokonale zdravi.

to je moje vlastni zkusenost. kdyby mi ovoce nesvedcilo, urcite bych se ho pres dvacet tri let nedrzela. nemam zapotrebi sanek, klystyru, kefiru, orechu, seminek, morskych ras, zelenin, v tovarnach vyrabenych vitaminu, enzymu, omega 3 atd. atd. atd.

ovoce mi dava vse co potrebuji, nestezuji si ani nekladu otazky ani nikde nevyhledavam co mam jist, kdy mam jist, kdy a jak pustovat, pouzivam vlastni rozum.

jsem tu pro ty kteri maji zajem o ovocnou zivotospravu.

navic nejsem sama kdo si vesele uziva ovocneho zivobyti.

kazdy ma svobodu si rozhodnout a vyzkouset co mu nejvic vyhovuje. i ja.

jestli si nekteri mysli ze vypadam jako z koncentraku, to me je uplne jedno, me moje stihlost vyhovuje, a to je pro me to nejdulezitejsi, byt spokojena sama se sebou, citit se dobre a zdrave a to vse mam.

preju vsem krasny den :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od s.arik »

Květo, moje hubenost mi také moc nevadí, ale vadí mi slabý silový výkon :wink: potřebuju ho.

Prosím tě, mohla bys ještě odpovědět na 2. a 4. bod olfessových otázek? Sama si nevzpomínám, jestli vodu piješ nebo ne a jakou...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

sariku, vzdyt jsem to napsla ze na ovoci mi jde vse nejlip, i ta energie, mam ji na rozdavani. ani mangovi energie nechybi, ani ostatnim o kterych vim, ze se zivi jen ovocem. navic je zajimavy, ze jsi si to nevyzkousela, teda nemas tu zkusenost, ale udelala jsi si nazor ze jen na ovoci to nejde. co te teda k takovemu nazoru vede?

vodu nepiju od ty doby co se zivim vyhradne ovocem. muj muz mango taky ne, a ni ti o kterych vim, ze se zivi jen ovocem.

jeste k ty energii, nekteri si mysli, protoze jsem po uraze a telesne postizena, a nemuzu napriklad behat, ze nemam energii. omezenost nekterych fyzickych pohybu a energie jsou dve rozdilny veci.

navic kdyz cvicim obcas s nekym jogu, tak ti co me vidi cvicit napoprve ziraji jak jsem flexibilni. a v tom je problem, lidi si udelaji nazor, ktery neni zalozeny na zkusenosti.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od s.arik »

já mám energie na rozdávání, to by ti řekl každý z mého okolí. na svou ohebnost si také nestěžuju.

plná energie jsem byla na jakékoliv stravě...teď mluvím o síle, fyzické síle, svalové. prostě ti vitariáni, kteří jedí i zelené a tuky, tak vypadají sportovněji no :roll: dělají hravě i náročnější sporty a vypadají osvaleně :mrgreen: což prostě není kritika na tebe, nechci teď řešit konkréní lidi, maximálně tak sebe, tak to prosím neber jako útok.

s vodou dík, určitě si to už psala, zapomněla jsem...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

jako utok jsem to sari nebrala. svalnata nejsem nebot si svaly nepestuju a slaba jako moucha nejsem, kdyz reknu ze mam energii, tim myslim ze i tu fyzickou. jinak je pravda, ze mi taky nechybela kdyz jsem jedla i vse, ale ja byla vzdy hubena a hlavne malojedlik a hlavne ovozelo.

navic jsem si vsimla, ze je dost lidi kteri maji energii a ji vsechno a hodne.. ale zdroju a duvodu kde tu energii berou muze byt velke mnozstvi, vetsinou jsou to ruzny drogy vcetne kafe a taky psychycke stavy jako manie.

taky jsem si vsimla ze dost lidi energii nema skoro zadnou, coz zase muze byt z mnoha duvodu a zdroju. napr. deprese

udavam jen malinkate priklady, dalo by se o tom diskutovat na dlouhy lokte, ale to me bavi vic reci mluvenou nez tou psanou.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ahoj lidicky,

dnesnim dnem koncim s navstevami forum vitarian.

cas traveny na pc mi nesvedci, oci, hlava a ruce casto protestuji, navic mu davam az moc casu. takze, ahoj a bezim ven za hvezdama i mesicem a rano za sluncem.

koho zajima ovocne zivobyti me najde na mem blogu:

http://ovocnakvetinka.blogspot.com/

preju vsem jen to nejlepsi hlavne svobodu lasku a zdravi. pa pa m:-)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od epony »

kveta píše:ahoj lidicky,

dnesnim dnem koncim s navstevami forum vitarian.

cas traveny na pc mi nesvedci, oci, hlava a ruce casto protestuji, navic mu davam az moc casu. takze, ahoj a bezim ven za hvezdama i mesicem a rano za sluncem.

koho zajima ovocne zivobyti me najde na mem blogu:

http://ovocnakvetinka.blogspot.com/

preju vsem jen to nejlepsi hlavne svobodu lasku a zdravi. pa pa m:-)
Kveti, určite máš na to nejaký dôvod, nebudem ťa odhovarať ani nič podobné..
na tvoj blog určite budem chodiť, zaujíma ma život každého vitariana/fruitariana, ktorý je nepochybne pestrý a inšpiratívny..
Aj tak by ma potešilo, keby si tu aspon raz za čas napísala
Prajem Ti nech sa ti aj s Mangom nažíva rozpravkovo krásne

:) :) :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

Každý potrebuje svoj prístav - vetchá a deravá bárka rovnako ako mocná plachetnica. Každá loď je rada, keď bezpečne zakotví a pohojdá sa na pokojných vlnkách v bezpečí. Taký nech je vitarián - ako pokojná voda v prístave pre tých aj onakých. Voda pozná všetky lode - objíma ich a všetkým rozumie.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Eva.cz »

Renáta píše:Každý potrebuje svoj prístav - vetchá a deravá bárka rovnako ako mocná plachetnica. Každá loď je rada, keď bezpečne zakotví a pohojdá sa na pokojných vlnkách v bezpečí. Taký nech je vitarián - ako pokojná voda v prístave pre tých aj onakých. Voda pozná všetky lode - objíma ich a všetkým rozumie.
Tohle bych si s dovolením zkopírovala :)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Katarína »

kveta píše:awi, mluvis o tom ze davas prednost rovnovaze a ne extremum, coz je dost zajimavy, ze to rikas prave ty, ja jsem co se tyce jidla vetsiho extremistu nad tebe jeste nepotkala. od ty doby co si te tu ctu, se zivis prevazne jablky, hruskama a zelenym lupenim. a navic hlavne porad pracujes, to ja vidim jako dalsi extrem.
Kveti, to bude asi nejake nedorozumenie, nie?

Ja sa tu sice uz dost dlho objavujem len tak na skok, ale predtym sa mi darilo diskusiu na tomto fore dost hlbkovo sledovat. A viem, ze Awa aj zvykla vypisovat svoje "naj" potraviny daneho obdobia. Celkom pestra vitarianska paleta, predovsetkym lokalna a v spontanne malych mnozstvach. Rovnako ju vnimam ako prirodzene aktivnu a napredujucu po roznych strankach, nie ako workholicku. Suma sumarum, super. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

katy a v cem nedorozumeni? ja v tom nevidim inconsinstenci..
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Katarína »

Vsetko v poho, Sweetie :D. To bol len komentar, ze osobne mi Awin styl nepripada extremisticky ako Kvetke, ale rovnako harmonicky ako Awe.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

zdravim po dlouhe odmlce, jaka byla argentina a jak se mas?
osobne mi prijde awi jidelnicek extremne chudej, ale nerikam ze je to spatne, ba naopak ideal.jak pro telo tak pro rozpocet :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Katarína »

Argentina bola super, len nie vsetky dni bolo horuco a niektore mi bola poriadna kosa.
Odvtedy 2x Spanielsko, hlavne vianocne zvyky v Katalansku su obzvlast zabavne, ha-ha.
A popritom krasne miesta na Slovensku.
Mam sa fajn. Praca stale ta ista, lebo ma bavi a naplna.
Popri nej asi tak raz za mesiac vyrazim na nejake pekne miesto s nejakym kvalitnym clovekom.
Zdravie sluzi, ludia s dobrym srdcom navokol.
Co viac si priat. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

zdravím z tropický austrálie, na zahrádce sklízíme passion fruit, papáje, okurky, rajčata, papriky, ananasy budou až příští rok, máme jich asi dvěstě rostlinek.

týdně bedýnka výborných durianů 5 až 6 kousků, záleží na váze, takže svátky slavíme každý den, i ty bezdurianovy, poněvač o sladké čerstvé ovoce není nikdy nouze. Ananas patří mezi další naše každodenní ovocný radovánky, je k mání, v sezóně celý rok, taky tak citrusy, i když ty mají občas krátkou přestávku. Sezóna hroznovýho vína je už přes dva měsíce v plným proudu a také patří mezi naše každodenní oblíbence, převážně to tmavé červené.

já jsem ztratila zájem o avokádo, Můj miláček Mango si ho stále užívá skoro denně, ale už si dává jen čtvrt nebo půl, bývávalo i po třech. okurky a rajčata hlavně popíjím.

těšíme se výbornému zdraví, je nám dobře jak na těle tak na duši, kdežto naši vrstevníci si často postesknou nad mnohými neduhy.

počasí sluníčkový, období deštů odpršelo, celsius se pohybuje kolem třicítky, jaro léto podzim zima.

dala jsem se mimo jiné na pěstování orchidejí, a před pár dny mi jedna nová od sousedky vykvetla, mám radost. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

poslední dobou mívám zajímavý sny.

na dnešek se mi zdálo toto, dvojtečka

byla jsem na návštěvě bohatých příbuzných který neznám, bydlí na zámku. chystali nějaké rodinné oslavy vyvařovali ostošest, což neuniklo mojí pozornosti, když jsem zvědavě nakukovala do skoro všech místností a kuchyní s bublajícími hrnci tam bylo několik, nevím přesně kolik..

na zahradě se skvěly mísy s ovocem a tak jsem se slušně dovolila, zda si můžu naložit, ale prej ne a musím počkat až začne hostina, no, to ani náhodou, pomyslela jsem si a hned nato jsem se vydala na třešně, do nedalekého obecního parku. zabloudila jsem a hledala jsem ty sosný třešnovice, ale stále na duši pohodička, občas se vyšplhala na střechu a užívala si vyhlídky.. to bylo v sydney. pak jsem se najednou ocitla v praze, najednou jsem šla po velkých starých kamenech a zahlídla jsem vodu tak jsem se za ní vydala, ta mě vždy přitahuje, a ocitla jsem se v hodně staré čtvti, prohlížela jsem si jeden velký kamenný dům a vyšla milá paní a pozvala mě dál. V domě bylo víc lidí, a chystali se k jídlu, mě už hlad přešel, a tak tam jen tak sedím a pozoruju přípravy k jídlu ostatních. Ta paní přinesla do domu ze zahrady přes metr dlouhý stonek plný velkých žlutých květin, dala ho do velké vázy a několik jich utrhla a dala na talíře, já na to vy jíte květiny a ona, ne my jíme hlavně ovoce, tohle není květina ale ovoce. jé, to je ale krásný ovoce, já už tolik let jím jenom čerstvé syrové ovoce, a stále nacházím nové druhy, to je úžasný kolik druhů ovoce existuje...

nojo no, probudila jsem se před tím, než jsem to ovoce ochutnala, ale i tak to byl moc hezký sen.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od luca »

Zajímavý sen. Těžko říci, co by mohl znamenat. Na frustraci z nedostatku ovoce to - soudě dle Tvých příspěvků - rozhodně nevypadá:-). Vážně, žiješ vpodstatě v ráji. Já si něco takového užívám jen v létě, kdy mi u chalupy dozrajou třešně a rybíz, v lese nad chalupou ostružiny a borůvky. A na podzim mi dozrajou jablka. To miluju - když má člověk hlad, jde si prostě utrhnout8-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Sweetie »

cau kvetus,
supr ze pises z tropu, casto si vzpomenu a za cas zabrousim na blog. je to raj, rada slysim, jak se vam dari. a ja se ma mango? a budou fotky? nebo na blogu?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ahoj luco, ano, zajímavý sen, hlavně vše probíhalo v naprosté pohodě a to i když jsem nedostlala najíst když jsem měla hlad, a taky když jsem zabloudila.. já sama mám z toho snu pocit, že brzy potkám nějaký nový inspirativní lidičky, třeba v letošní letní praze, nebot´v praze je blaze, zvláště v zelených okrajových čtvrtích, u přátel na zahradě zalité sluncem... :D i v noci vydržíme celou noc na zahradní houpačce sledovat hvězdy a polemizovat o našich životech...atd..
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ještě jsem zabudla dodat, ano, žiju převážně rajským životem.. díky mojí lásce k sluníčku teplíčku a ovoci. Taky to máš Luco v létě hezky ovocně zařízený. Já mám taky nejraději ovoce, které si utrhnu na stráni, v lese nebo na zahradě a když je občas natrhá někdo pro mě, to taky potěší..
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

čauky sweetie :D

už jsem měla čas si přečíst v tvém deníčku, že más fofr s učením, tak držím palce at to v pohodě zvládáš. Taky blahopřeji k přiteli, hlavně atˇ je na tebe hodnej.

jsem ráda, že máš zájem o naše tropické ovocné živobytí, na blog jsem moc nepsala, ale ráda bych se polepšila..ha ha ha taky pracuju občas na mojí knížce, ale asi dva měsíce už ani řádka, začalo to tím, že se roztrhl pytel s návštěvníky, jeden stopro fruitarian z italie, dva skoro fruitariani z ameriky, a jeden taky skoro jenom ovoce australan ze státu victoria. I ti skoro ovocný si s námi dobrovolně pochutnávali jen na ovoci.

Mango je v spokojenej, každý den stráví pár hodin na zahradě, taky píše knihu, ale jako já, s přívalem návštěvníků psát přestal. Je nám spolu moc hezky, náš vztah je čím dál tím krásnější.

fotky budou jak na blogu tak tady, akorát si musím připomenout jak se sem na blog dávají.. :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od buc11 »

vítej opět v, pro příznivce (ryzího) vitariánství, poněkud nepřátelském prostředí, tedy zde na vitarian.cz
Abys byla v obraze, a netrápila se vysvětlováním pojmů jako rachitický apod, předkládám jen vybrané reakce z odborné diskuse ohledně
(ne)dostatku B12. (lepší přečíst snad celé tam, toto jest trochu vytrháno z kontextu)
Zdá-li se ti duch nás tam diskutujících trochu nekompromisní, věz že to lze přičíst k převážení vlastní argumentace ohledně problematiky B12 a rovněž lidská starost o zdraví skalních vitariánů (ke kterým bohužel stále a to už 8 let nepatřím). Ve skutečnosti nás spojuje to gró, tedy láska k nespařenému ovoci a zelenině
Citace
nevita Esterka: Květa i Mango jsou jasné případy těžké podvýživy způsobené nedostatkem bílkovin a kdoví čeho všeho ještě. Tito dva lidé na svých tělech jasně prokázali škodlivost fruitariánství.
2. olfes reakce na esterku:
No nevim, jestli zrovna nedostatek bílkovin, to si netroufám tvrdit. A asi bych do toho snad ani to fruitariánství tak radikálně nezahrnoval, i jídelníčky frutoušů se liší, takže věřím, že jsou lidé, kterým to funguvat individuálně může. Ale souhlas s tebou, že pro mne taky nejsou následováníhodní.... to je pro mne bez diskuze a nezmění na tom nic ani to, že Květa vyleze na kopec. Ale jinak jsou to prej hodný lidi.

olfes, příznivec syrového:
1. Problém nedostatku B12 považuju za dost vážný a bohužel i případ Květy, která je jedním z mála vzorků vitariána přes 20 let bez jakékoliv suplementace a bohužel i s absencí tolika jiných vita potravin a vody. Z toho důvodu mám obavu, že původce stavu její tělesné schránky a (nevím, jak to říct ..) psychické a emoční roviny (viz. video) nebude snadno dohledatelný. Samozřejmě platí, ať si se svým tělem každý dělá co uzná za vhodné, ale nesouhlasím s tím, že by byla v takové kondici, aby prokazovala zbytečnost suplementace B12.
Olfes, diagnostika na dálku:
Myslel jsem tim to, že vykazuje známky(závažné....) podvýživy. Bohužel stav tkání jejího těla, kůže, vlasů a pod. neodpovídá možnostem její věkové kategorie (lépe by to jistě z videa posoudil lékař, doporučuji někoho kontaktovat, pokud se o to chceš zajímat dál). A samozřejmě má deficit vliv i na jiné věci než hmotu.
Květa rovněž trpí několik let výraznou alkalózou, která se dokonce nedá ani přesně změřit lakmusovými papírky !, což je záležitost, která je pro nervový systém a samozřejmě i její psychiku klíčová a bohužel může mít pro organismus násletky definitivní, tedy konečné...
Jinak Květu v reálu v posledních měsících viděla v ČR Awa a byla z
toho lehce šokovaná, pokud jsem ji dobře pochopil.
Tady už končí veškerá legrace, o těchto věcech se prostě musí mluvit, protože to může být životu nebezpečné. Takže věty typu: "nechte ty lidičky být, vůbec je neznáte" nejsou v tomto bodě absolutně na místě. Ke Květě se ta informace dostala, ale svobodně se rozhodla pokračovat ve stejné stravovací strategii, takže OK, je to její rozhodnutí.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:vítej opět v, pro příznivce (ryzího) vitariánství, poněkud nepřátelském prostředí, tedy zde na vitarian.cz
Smutné, ale tiež som aj dnes mala ten pocit, keď som si prečítala zopár slov v jednom denníčku... Kvetku pokojne ponechám jej osudu, zdá sa, že jej nič nechýba a že si užíva NLB :D Prajem ti to, Kveti. Sme to my ľudia zvláštni tvorovia, že furtmusíme čosi a kohosi hodnotiť...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

kvůli lidem s takovými názory jako olffes, jsem zdrhla z čech, naháněli mi hrůzu, a když měli razítko, že jsou někdo jako doktor etc. tak to tuplem.

díky Buci za přivítání i zajímavou informaci z vlákna o b dvanáct. Naštěstí mimo web, jsem považována lidmi nejenom za normální ale i obdivuhodnou a zdravou osobu. U mnohých i na webu, ale jen vyjímečně u českých čtenářů, ti se zalykají závistí. Jsou mi nad slunce jasný. Mám svoje bohaté životní zkušenosti. Našěstí žiju v zemi kde se lidi nerejpou v hovnech, a nepřetvařují se, a můžu vesele a štastně žít tak jak mě to vyhovuje a ne jak si to představují někteří lidičky s duševními problémy.

Awu jsem v osobně nepotkala, to si taky kdosi vycucal s prstu.

olffes mě zas tak moc nepřekvapil tím, jak se umí přetvařovat, jeho názory jsou v mých očích bezhodnotné. Ale uznávám, že je to jeho cesta životem a neberu mu jí, jsem ale ráda, že vím co si o mě myslí.

jinak celkově vím, že tu nejsem vítaná převážnou většinou lidí na tomto foru, který si sice říká vitarian, ale ve většině případech vita ani nevěří, souhlasím s Tebou v tom, že je rozdíl vita věřit, a přesto ulítávat na nevita, a nebo na nevita nevěřit a myslet si, že je to ok si dávat vařený toxiny. Někdy mi to tu připadá, jako bych byla na vegetarianským foru, kde by převážná většina debatujících debatila o tom, jak je maso důležité, že bez masa to nejde atd atd.

Já jsem tu na chvíli hlavně proto, kdyby měl někdo opravdový zájem o mojí a Mangovu životosprávu, myslím si že jsem asi jediná fruitarianka co píše česky. Navíc dva lidi tady z fora, kterým se líbil můj způsob ovocného života se nechali inspirovat, píšeme si emaily a souzníme v tom že ovocná strava nám nejvíc vyhovuje.

Na to že velké procento českého lidu považuje štastný lidi za blázny, jsem si už dávno zvykla, a neberu je vážně. Já jsem se svým životem nad míru spokojená, mám spoustu přátel s kterými prožívám plnohotnotné chvíle, mám i velice krásný vztah s mými rodiči a se svým mužem Mangem, s kterým jsem už pět let a naše láska roste a je krásná a v dnešním světě i vzácná. Taky děti nás hodně milujou, až tak, že jsou z toho většinou jejich rodiče paf, a taky tak to funguje u zvířat.

to píšu hlavně proto, že ne každý si o mě i Mangovi myslí to co pan olffes a spol. a že nejsem jak si oni ve své fantazii představují nějaká rachitická ubohá nemocná chudinka, který chybí umělej vitam bé dvanáct, nebo jiný vitamíny v prášku a podobný ptákoviny, ale to vidí jen ten, kdo používá zdravý rozum, což je podle mého pozorování velice vzácný úkaz.

Jinak je to docela pr...del.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

ahoj Reni, nevím sice o čem mluvíš, když píšeš o tom, že jsi četla cosi v jakémsi deníčku.. ale chápu a souhlasím, že je to hrůza ty štouralové, znudění závistivci.. :mrgreen: je to taková tragikomedie zadara...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

dneska sluníčkovej den vládla u nás láska mír a pohoda. často jsme se chechtali, nebot´radost ze života, za což se v čechách zavírá na psychiatrii. Ale jsem v azylu a mimo nebezpečí, australani jsou blázní jako my a tak se nám tu líbí, smích je povolen. ha ha ha ha ha..

kolem jedenáctý jsem snídala na zahradě na sluníčku štávu z tmavých hroznů 7dcl, Mango taky tak po mém boku. ano i u toho jsme se občas chichotali. Navíc jsme obdivovali jak se daří naší ovocné a květinové zahrádce. Jinak mango snídal asi o dvě hodiny dřív hroznový víno asi 250 g. Je z toho chudák nějakej hubenej, nevím, zda zavolat záchranku, třeba český rychlý šípy.. ha ha ha

první hodina odbyla a já a Mango jsme se pustili do výborného durianu, ách ten byl, načechranej, krémovej, tisícechutovej, rozplívali jsme se u toho blahem, no snad to neovlivní negativně náš slavnej vitamin bé dvanáct.

bylo mi tak krásně na duši seděla jsem na zahradě a zpívala si asi půl hodiny moji originální verzi původní české lidové čí jsou to koníčky.. byla jsem opojená svým hlasem a lidovou tvořivostí..

ve vaně se studenou vodou jsem taky vyváděla jako malá holka, cákala a šplouchala jsem vodu, výskala jsem radostí, no hotovej magor.. a pak zase na sluníčko.

chvilkama jsem psala na vitarianovi, ano tady

už bylo dosti po třetí odpolední, když jsme si pochutnávali na štávě z okurek, 7dcl

a pár hodin potom další mńamózní pan durian.

zítra pátek, bláznů svátek, panečku to se zase budeme mít.

spím kolik se mi zachce, a sladce.

procházka po naší zahradě, za upřímného obdivování rostlinek, našla mimo jiné i nové poupě na jedné z orchidejí.

Život je krásný
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 20:18, celkem upraveno 1 x.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

díky cepheusi, to je opravdu povedený vtip. měla jsem v úmyslu mrknout na opravdový význam slova, kterým mě Šárka Šarik obdařila, ale předběhl jsi mě.

díky za kompliment. :D a posílám sluníčko, jako prevenci proti rachytidě
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 20:18, celkem upraveno 1 x.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od 2olfess »

Renáta píše:
buc11 píše:vítej opět v, pro příznivce (ryzího) vitariánství, poněkud nepřátelském prostředí, tedy zde na vitarian.cz
Smutné, ale tiež som aj dnes mala ten pocit, keď som si prečítala zopár slov v jednom denníčku... Kvetku pokojne ponechám jej osudu, zdá sa, že jej nič nechýba a že si užíva NLB :D Prajem ti to, Kveti. Sme to my ľudia zvláštni tvorovia, že furtmusíme čosi a kohosi hodnotiť...
No já teda nevim, ale Květa sem přijde po roce, navštíví deníky, např. rodící Šárky, kde se dožaduje vysvětlení pojmu rachitická přímo od Šáriny, která ho někde před rokem použila. Tak se ho dozví .... ale nevím, v čem za to můžou deníky.

Dále nerozumím tomu, v čem tedy má být nepřátelské prostředí, když před několika měsíci proběhla věcná debata na jiném vlákně, zda máme příklad dlouhodobého vitouše, který by dokazoval zbytečnost suplementace, mluvili jsme o tom, zda by Květa byla tim pravým příkladem nebo ne. Někdo si myslí že ano někdo si myslí že ne. Taky nejde o Květu a Manga, o jejich hodnocení, ale o výsledky jejich stravovacího počínání, někdo se toho spíš lekne, někdo o tom odmítá mluvit a napadá toho, kdo o tom mluví, označuje ho za nepřítele nebo ho odsuzuje jiným způsobem, někdo je s výsledky Manga a Květy spokojen. Jsme tady na vitarianovi, takže je asi logický, že se bavíme o stravě a věcech okolo zdraví, kvůli tomu tu ten web snad je, ne? :wink: Takže mi spáš přijde smutný, že to někomu přijde smutný :( -
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od 2olfess »

Květo, tobě odpovim u sebe ve vlákně později.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od Renáta »

kveta píše: mango snídal asi o dvě hodiny dřív hroznový víno asi 250 g. Je z toho chudák nějakej hubenej, nevím, zda zavolat záchranku, třeba český rychlý šípy.. ha ha ha
Kveti, chápem, že takto píšeš. Ale je mi to ľúto... Myslím, že to netreba...
Inak tá voda, aj ja som si ju dnes užila, síce len v bazéne, ale bolo super :D Nie som vita, no dnešný deň som začala aj ukončila s jahodami. Ako vraví Igor Bukovský: Jahoda,Tyhoda,Výhoda. Azda už len dodám, nech je POhoda - a to nielen s jahodami :wink:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od epony »

ahoj Kveti, ja milujem sny a ten tvoj bol velmi pestry, dakujem o zdielanie :)
osobne som tomuto foru vdacna za mnoho, bol mi velkou inspiraciou v zaciatkoch s vitarianstvom, ale prednedavnom som sa rozhodla zrusit tvoj dennik prave kvoli takym ludom ako olfess a pod..kazdopadne, za posledne mesiace sa moj zivot zmenil- je dynamickejsi, cize internet navstevujem len vecer, a kedze so tu uz inspiracie nacerpala, skor tu len tak nahodne obcas nahliadnem, kto je tu novy a aka je horuca tema dna ;) Blizi sa leto a s nim kopec stavnateho ovocia..
Carpe Diem a pozdravujem do krasnej Australie! m:-)
(ozaj, uz je film dokonceny?)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kveta - ovocna kvetinka

Příspěvek od kveta »

Renáta píše:
kveta píše: mango snídal asi o dvě hodiny dřív hroznový víno asi 250 g. Je z toho chudák nějakej hubenej, nevím, zda zavolat záchranku, třeba český rychlý šípy.. ha ha ha
Kveti, chápem, že takto píšeš. Ale je mi to ľúto... Myslím, že to netreba...
Inak tá voda, aj ja som si ju dnes užila, síce len v bazéne, ale bolo super :D Nie som vita, no dnešný deň som začala aj ukončila s jahodami. Ako vraví Igor Bukovský: Jahoda,Tyhoda,Výhoda. Azda už len dodám, nech je POhoda - a to nielen s jahodami :wink:
Reni, chápeš to a přesto si myslíš, že je to netřeba, to já nechápu, vidím to tak, že první souvětí vyvrací to druhý. Věřím, že máš jiný potřeby než já, byl to nakonec můj text a ne Tvůj.

díky za hezký zprávy jak si užíváš vody a jahod.. U nás je taky pohoda jako jahoda, bez jahod, ale o ovoce není nouze.
Odpovědět