Senbja

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
senbja
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 25, 2005 11:36
Bydliště: Jeseníky

Senbja

Příspěvek od senbja »

Konečně mám svůj PC a hledám, hledám a také nacházím.
Ani nevím, jak jsem se tu ZASE octla. Úplně jsem pro jiné starosti pustila z hlavy, že jsem se tu už před lety zaregistrovala. Teď bych ráda založila svůj SOUKROMÝ DENÍČEK, ale marně dumám, jak. Ještě jsem se nestihla rozkoukat. Děkuji!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte, prosím!

Příspěvek od Panda »

Právě jste to udělala - jen by chtělo Huga požádat aby tohle téma přejmenoval na senbja. :lol:
senbja
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 25, 2005 11:36
Bydliště: Jeseníky

Re: Poraďte, prosím!

Příspěvek od senbja »

Pando, díky za radu. A moc se stařence neřehtej. Z PC mi jde (:-) .
senbja
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 25, 2005 11:36
Bydliště: Jeseníky

Re: Poraďte, prosím!

Příspěvek od senbja »

Hugo, pomoc, prosím!
Děkuji... :lol:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte, prosím!

Příspěvek od Panda »

senbja píše:Pando, díky za radu. A moc se stařence neřehtej. Z PC mi jde (:-) .
Samozřejmě, nic ve zlém, mne také některé technické věci už spíš obtěžují zbytečnou složitostí. ;-)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte, prosím!

Příspěvek od hugo »

senbja píše:Hugo, pomoc, prosím!
Děkuji... :lol:
Hotovo, dnes jsem celý den učil, takže jsem se na net dostal až teď.

Vítej mezi námi.

m:-)
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Senbja

Příspěvek od awa »

Hugo je naše správcovské zlato! Taky mi pomáhá...
Také jsem ráda, že je mezi námi další staronový příznivec....už se těším na vypravování, to bývá lepší než telka.
senbja
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 25, 2005 11:36
Bydliště: Jeseníky

Re: Senbja

Příspěvek od senbja »

Děkuji, Hugo!
senbja
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 25, 2005 11:36
Bydliště: Jeseníky

senbja

Příspěvek od senbja »

Jak říká moje kamarádka, pořád hledím jak puk a nemohu se rozhoupat, nebo rozkoukat. Už ani nevím.
Pro technické problémy zapomínám, na jakých stránkách se nacházím.
A místo o zdravé stravě tady dumám o své počítačové negramotnosti.
Byla jsem docela překvapena, že už jsem se tu kdysi zaregistrovala. Povedlo se mi to těsně před tím, než mé rodinné problémy nabyly enormních rozměrů. Či spíše zdravotní problémy mého manžela. Místo o své zdraví jsem se starala o to jeho, které se rapidně zhoršovalo.
Snažila jsem se dodržovat své stravovací návyky, ale ty manželovy byly hlavně o mase a samozřejmě mrtvé stravě. Poslední rok života strávil jako ležák. Byl doma a já byla pečovatelkou na plný úvazek.
Ve dne spokojeně spal, v noci se dožadoval mé pozornosti. Díky nedostatečnému spánku a tím totální vyčerpanosti mě v den jeho smrti postihl 1. atak infarktu. To jsem ještě nevěděla, že mě příští den další dva položí. Pak už to šlo rychle.
Pohotovost, nemocnice, kardiologie, marný pokus o uvolnění ucpané cévy v hrotu srdce, 10i denní pobyt v nemocnici o nemocniční stravě. Totální změna jídelníčku, medikace. Ajajaj!
Moc mi pomohlo, že jsem se v krátké době po infarktu dostala do lázní Teplice nad Bečvou. Pod lékařským dohledem jsem se snažila fungovat stejně jako před infarktem. Mile mě překvapil postoj dietní sestry, která se snažila vyjít mi maximálně vstříc, i když stále měla obavy, že umřu hlady, když nebudu jíst lázeňskou dietu, ale ovoce a zeleninu pokud možno v syrovém stavu. Spolustolující byli z mého jídla na větvi. Svou dietní stravu si doplňovali delikatesami v restauracích mimo lázeňké objekty.
Jsem pod lékařským dohledem, musím pojídat léky, ale vymínila jsem si minimální dávky a jsem přesvědčena o tom, že při syrové stravě je budu moci časem vysadit. Hodně chodím a jezdím na kole. Jsem docela v kondici, ale srdce dostává zabrat.
Už se těším na léto, na melouny, na jahody, maliny, letní jablka, joj!
A na pořádná letní rajčátka...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: senbja

Příspěvek od 800914 »

srdco ma rado kyslik. zaradil by som poctivo dychove cvicenia, na kondicke kardiovaskularu sa da pmn efektivne pracovat aj bez pohybu.
cvicenia dychu su rozneho druhu, zacinal by som tymi pokojnejsimi a postupne pridaval aj tie intenzivnejsie.
odporucal by som kupit neaku kvalitnejsiu knihu o chi-kung, kde budu popisane typy cviceni prave tychto dychovych + kombinovat s pohybovymi cvikmi, chikungovych metod je vela, napr. pri tai-chi rozhybes cele telo, neide pri tom ale o silu a intenzitu cvicenia, ale prave o pomale a sustredene pohyby, a telu to moze prospiet rovnako alebo viac ako cvicenia silove.

+ ako hlavny regenerizant by som ordinoval slunicko 8)
je 6.3. :) caka nas par mesiacov pekneho pocasicka, kupil by som pohodlne lehatko a travil na nom par chvil kazdy pekny den.
ak ta nebavi len tak lezat, cital by som tam knihu, strikoval ponozky, alebo tak podobne.
senbja
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 25, 2005 11:36
Bydliště: Jeseníky

Re: Senbja

Příspěvek od senbja »

Přeji dobré ráno a děkuji za dobré rady.
Cvičím Tibeťany a opravdu nerada ležím na sluníčku. S dýcháním jsem mívala problémy od dětství. Vystavuji se slunci při chůzi a v létě trávím venku většinu dne. Občas si dám nějaká jógová cvičení,ale moc mě neoslovují.
Je mi jasné, že je pořád na čem pracovat...Měj se krásně!
senbja
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 25, 2005 11:36
Bydliště: Jeseníky

Úlet

Příspěvek od senbja »

Povedl se mi včera. Slavili jsme kamarádčiny narozeniny. Je dobrá kuchařka a ráda peče. Svými výtvory pak oblažuje návštěvy.
Rozhodla jsem se nedělat problémy, nevymlouvat se, že vařené nebudu.
Byla to chyba! Slavnostní tabule nabízela mnohé dobroty, ale ovoce a zelenina mezi nimi byly v zanedbatelném množství ve formě oblohy.
Hrdinně jsem se pustila do kuřecího závitku s bramborovou kaší. Nepohrdla jsem cukrovím, dala si kus dortu, ale už jsem ho nedokázala dojíst.
Dostavil se pocit totálního nedostatku energie a ztráta dobré nálady. Společnost se ládovala. Když se objevily na stole zabijačkové dobroty, udělalo se mi nevolno. Odmitla jsem pozřít byť jen ždibek čehokoliv a toužila co nejrychleji být co nejdál.
Nemohla jsem usnout, vnitřnosti se vzpíraly trávit to nadělení. Bylo mi tak mizerně, že jsem se na sebe ani nemohla zlobit.
Neděli jsem věnovala trávení a očistě. Výslužku jsem s radostí a láskou odnesla bývalému kolegovi, kterému jsem tím udělala radost.
A těším se na svou destilku, ovoce a zeleninku.
Po nich se nikdy necítím jako z olova, i když ho občas něco obsahovat může.
Nevyplatí se měnit k horšímu osvědčené zvyklosti. :)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Úlet

Příspěvek od Hugo z Hor »

Nechci si hrát na soudce, ale tohle asi do deníčků jako samostatné téma nepatří ... :lol: >:-)

Za trest měsíc pít jen destilovanou vodu :!: :!: :!: (:-)

// Tak už to někdo z adminů upravil :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Odpovědět