Jana - 21- dnovy pôst

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od JANA »

Tak sa hlasim po dlhej dobe :), kedy som zmenila pracu a odbehla jeden maraton a konecne pocitila potrebu dat vysnivany 21-dnovy pôst. Vcera som zacala, na popolcovu stredu, ako inak :) dnes je to len druhy den, takze zatial niet co riesit, ale napriek tomu sa citim fantasticky. Predpripravny tyzden sa niesol v znameni bolesti hlavy, ale od vcera akoby utal...nadherna premena
Moja vaha je 55,2 kg (vyska 172), tak dufam, ze nebudem vyzerat ako kostlivec...v kazdom pripade sa strasne tesim a to mi dodava silu...a btw som zamilovana :oops: (hoci by som nemala :) a myslim, ze mi to trosku aj pomaha v mojom pôste a vo vnutornej sile...Prajem vsetkym krasny den
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od Sweetie »

vidim ze potrebnou kondicku mas. jsi zkusenejsi pustar? preji pevnou vuli.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od RadkaS »

Drzim palce, dej vedet, jak pokracujes
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od Petrs »

Jedenadvacítka... to je moje vysněná meta... budu ti hrozně držet palce!! A ta zamilovanost, to je docela zajímavej podpůrnej prostředek :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od Jindra »

Jani držím palce a sleduji Tvůj deníček! Průběžně si zas a zas zkoukni zásady půstu, ať nemáš problémy, prosím Tě. Jsem s Tebou! Možná letos, ale nejpozději příští rok bych této mety rád dosáhl také.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od JANA »

Dakujem vam velmi za podporu :). Dnes je to treti den a citim sa skvele. Spala som sice len 4 hodiny, ale to asi patri k tomu. Mam dost energie a jedlo vobec neriesim. Ubytok vahy je nepatrny (asi je to telo nastavene na to, ze to bude trvat dlhsie). Moja vaha 54,8.
Zatial fungujem ako doteraz, teda aj so zatazou ako je joga a tanec. Hudba ma nabija...:)
Citim, ze prechadzam vyraznym duchovnym obdobim a ten post to len stupnuje. Menim sa a trochu som z toho zmätena. Stastna, ale trochu sa aj bojim
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od JANA »

Sweetie píše:vidim ze potrebnou kondicku mas. jsi zkusenejsi pustar? preji pevnou vuli.
Ahoooooj,
mam za sebou vela jednotiek, niekolko trojek, 5 -dnove a jeden 7- dnovy post. Rozhodla som sa dat rovno 21 (citim sa silna, trenovala som na maraton, tak verim, ze to zvladnem) a hlavne ma k tomu nieco vnutorne naviedlo. Bolo to silne...Dakujem
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od JANA »

Jindra píše:Jani držím palce a sleduji Tvůj deníček! Průběžně si zas a zas zkoukni zásady půstu, ať nemáš problémy, prosím Tě. Jsem s Tebou! Možná letos, ale nejpozději příští rok bych této mety rád dosáhl také.
Tak to ti budem fandit :)
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od JANA »

Petrs píše:Jedenadvacítka... to je moje vysněná meta... budu ti hrozně držet palce!! A ta zamilovanost, to je docela zajímavej podpůrnej prostředek :)
:) Chapem, moja bude od teraz 40 :)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od macik »

tak, co, jak to jde? můj sen je 21 taky, ale nějak si to ještě v praxi nedokážu představit...
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od Hugo z Hor »

já si to zatím nedokážu představit ani teoreticky. Moje maximum byla 7 a to už jsem ten poslední den vypadal jak smrt před smrtí (:-) >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od epony »

Ahoj Janka, fandím ti pri 21, znie to užasne.. :) Ja idem dať pôst od zajtra, telu sa zažiadalo... 8)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
sonique1981
Příspěvky: 20
Registrován: úte úno 17, 2009 14:58

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od sonique1981 »

Jano drzim moc palce!
udelal jsem ted neco podobneho - konec v praci, 25denni pust s kazdodenni jogou, ted jsem 11 dni pote a je to nadhera!!
jakou delas praci? da se to dobre kombinovat s pustem?
krasny den!
myšlenka projde i zdí. a my snad ne?
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od JANA »

sonique1981 píše:Jano drzim moc palce!
udelal jsem ted neco podobneho - konec v praci, 25denni pust s kazdodenni jogou, ted jsem 11 dni pote a je to nadhera!!
jakou delas praci? da se to dobre kombinovat s pustem?
krasny den!
Tak na to sa tesim :) Robim v leasing spolocnosti, ale mam aj ine aktivity. Da sa to kombinovat. Ale na poslednych osem dni som si pre istotu zobrala dovolenku. Neviem ako na tom budem energeticky, ale hlavne potrebujem byt sama so sebou. Lebo mam pocit, akoby som ani nepôstila...
Inak sa zatial citim fantasticky, ale to je len siedmy den :)
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od JANA »

epony píše:Ahoj Janka, fandím ti pri 21, znie to užasne.. :) Ja idem dať pôst od zajtra, telu sa zažiadalo... 8)

Dakujeeeeem. Drzim palce pri poste. Kolko to bude? :)
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od JANA »

Hugo z Hor píše:já si to zatím nedokážu představit ani teoreticky. Moje maximum byla 7 a to už jsem ten poslední den vypadal jak smrt před smrtí (:-) >:-)
Ja som predtym tiez dal najviac sedem, takze kludne skus :). Ale celkovo si myslim, ze je to o nastaveni...ja som sa proste nastavila tak, ze to zvladnem, a zatial ficim v pohode
Najväcsi problem - posledne dva dni do mna nejde voda, ba priam k nej citim odpor :), ale snad to prejde
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od JANA »

Takze....dnes je siedmy den pôstu, co je vlastne skoro nic :), mam dost energie, robim jogu, tancujem (obcas sa zadycham...), ale zvladam to dobre. Za sedem dni som schudla 3,7 kg, co je fajn, lebo neviem-neviem ako budem vyzerat po 21 (sice to rychlo a zdravo naberiem, ale predsa). Zatial sa neobjavil ziadny skryty zdravotny problem, som plna energie az sa sama cudujem. Zase som si overila, cim menej pohybu a aktivity (samozrejme odtial-potial) tym lepsie sa clovek citi, akonahle zalahnem do postele, tak mi trva dlho kym sa rozbehnem. Mozog mi fici velmi dobre....a...
...z ineho sudka, co ma dost prekvapilo...bol som na zachode (velka potreba) a to som dala jeden klystir :), ale chystam sa este aspon na dva...
tak drzte palce :)
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od JANA »

Dnes mám 16-ty deň pôstu, mám dovolenku a asi to nebol dobrý ťah, lebo nemám motiváciu vstať z postele a trvá mi strašne dlho, kým sa do niečoho pustím a toto zažívam len odkedy mám volno. Inak sa cítim fajn, na pere sa mi objavil velmi malinký opar, ale cítim, ze hned aj zmizne. Ubytok na vahe je posledne dni velmi maly. Mam sice 49, 2 kg a uz neviem ako mam ulozit svoje kosti, ked spim, ale viem, ze to hned zdravo naberiem, takze aspon na chvilu sa snazim vzit do ulohy kostlivcov.
Zistila som, ze to co ma startuje je hudba a jazda autom. Maximalne mi to dodava energiu :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od Sweetie »

blizis se do finale preji at to mas stastne za sebou :) m:-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od Panda »

To jsi dobrá takhle to dotáhnout daleko. :-) Možná by Ti pomohlo více procházek aby ses cítila lépe a více motivovaná a zabavená? Přeji ať pak dobře zvládneš návratovku.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od buc11 »

sqělé výkony,
samože i renata a michals
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od Renáta »

Jani, drž sa! Začali sme náhodou v rovnaký termín, tak to už zvládneme, nie? Ja sa snažím byť aktívna po celý čas, hoci by mi bodlo trošku sa povyvaľovať v posteli, ale cítim, že by ma to oberalo o silu pokračovať v pôste. Tak ráno šupky -hupky z postele a do roboty vesele. (:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od kveta »

blahopreju vsem pustujicim, sama vim ze to pokazdy neni prochazka ruzovym sadem, ale kazdy to ma jinak intezivni. libi se mi ze je pust tady hodne popularni.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od JANA »

Takze, uspesne som ukoncila pôst...vlastne neviem, ci uspesne, lebo moj jazyk nebol po 21 dnoch ruzovy a a moc nebol absolutne ciri...napriek tomu som to ukoncila...lebo uz STACI!!! :) Proces som zacala naparenymi cherry paradajkami a teraz pijem stavy riedene Luckou a slinami. Stale sa citim slaba, ale cim dalej tym viac naberam silu. Asi som prilis vela ocakavala od toho pôstu, nic specialne sa neudialo, az na to, ze som zacala nenavidiet destilku :), ziadne duchovne zazitky. Citim sa len opät a raz vnutorne silnejsia a zase som sa utvrdila v tom, ze clovek dokaze cokolvek. Uzavrela by som to vyrokom:
" Ak nebudes verit v to v co pred tebou nikto ani nedufal, nikam nedojdes a nespoznas strukturu celeho vesmiru"
Dakujem za podporu, teraz uz len to neprehnat s jedlom :) (Budem informovat)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od Renáta »

Jani, gratulujem. Jazyk sa môže v pohode dočistiť počas správnej návratovka. Aj mne to ešte pokračuje a mala som len 17 dní. Prajem ti pohodovú návratovku.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od Sweetie »

velka gratulace k vykonu, teda tys jim prosla jakoby nic, a hned 21.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od epony »

VELKY OBDIV, JANKA :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od RadkaS »

Taky velka gratulace a nenech se mylit. Cisteni se muze jeste projevit. Dej si zalezet na navratovce. Super uspech :P !
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od Panda »

Jana perfektní výkon, jsi dobrá. :-) Asi Tě teď čeká možná ještě obtížnější stránka půstu, návratovka, ale jak se zdá podle hladovky asi i tu zvládneš lehce. Referuj jak se Ti bude dařit, jsou to velké zdroje ponaučení pro nás začátečníky.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od JANA »

Naozaj som sa presvedcila, ze telo sa ocistuje aj po pôste, a to som si myslela, ze zacat jest znamena aj ukoncit pôst. Teraz som v navratovke 6-ty den a a je neuveritelne co to telo este robi. Az teraz vidim, ze moja koža maximalne trpi, je uplne vysusena, co doteraz nebolo, ale to sa spravi. Maximalne sa snazim pocuvat svoje telo, co sa tyka stravy a myslim, ze mi to aj ide. Navrat som zacala naparenymi bio cherry paradajkami (4 malicke :)), potom som pila stavy riedene vodou a slinami, na 4. den som postupne pridavala ovocie a zeleninu a napriek tomu, ze som uz 4 dni prijimala nejaku stravu sa moja vaha nemenila. Teraz som plna energie a citim aj apetit, ale uplne si vystacim so surovou stravou. Napriek tomu ma dnes na obed caka rozvarena ryza bez soli. A tak postupne pridavam...Moje nove telo sa mi paci, lebo som schopna urobit asany, ktore som doteraz nikdy neurobila a ostatne asany idu s takou lahkostou, az je to zvlastne...Teraz citim dokonca aj zmeny v mysleni a trochu som zvaznela. Citim, ze sa menim aj duchovne...
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od macik »

JANA píše:Naozaj som sa presvedcila, ze telo sa ocistuje aj po pôste, a to som si myslela, ze zacat jest znamena aj ukoncit pôst. Teraz som v navratovke 6-ty den a a je neuveritelne co to telo este robi. Az teraz vidim, ze moja koža maximalne trpi, je uplne vysusena, co doteraz nebolo, ale to sa spravi. Maximalne sa snazim pocuvat svoje telo, co sa tyka stravy a myslim, ze mi to aj ide. Navrat som zacala naparenymi bio cherry paradajkami (4 malicke :)), potom som pila stavy riedene vodou a slinami, na 4. den som postupne pridavala ovocie a zeleninu a napriek tomu, ze som uz 4 dni prijimala nejaku stravu sa moja vaha nemenila. Teraz som plna energie a citim aj apetit, ale uplne si vystacim so surovou stravou. Napriek tomu ma dnes na obed caka rozvarena ryza bez soli. A tak postupne pridavam...Moje nove telo sa mi paci, lebo som schopna urobit asany, ktore som doteraz nikdy neurobila a ostatne asany idu s takou lahkostou, az je to zvlastne...Teraz citim dokonca aj zmeny v mysleni a trochu som zvaznela. Citim, ze sa menim aj duchovne...
týýý jo, to chci taky zažít :D ..ale na 21 jsem ještě měkkoš, max tu sedmičku, zatím....
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Jana - 21- dnovy pôst

Příspěvek od kveta »

jani, hezky se to cte, ta tvoje syrova cesta, akorat nechapu a jsem pouze zvedava: proc na tebe i pres to ceka varena rejze? :mrgreen:
Odpovědět