Petrs

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Petrs

Příspěvek od Petrs »

Tak jsem se konečně zaregistroval a založil si deníček. Nepředpokládám, že by to někdo čet (a vzhledem k vrozený stydlivosti v to i doufám), ale, asi jako většina místních deníčkářů, to beru jako jeden z prostředků pro to, abych vytrval, poněvadž představa, že bych sem jednou musel napsat "nedokázal jsem to", má určitě svuj význam.
Možná na začátek pár slov k tomu, jak jsem se k "Vašemu/našemu" životnímu stylu dostal...
Za prvé se musim přiznat... ideologicky jsem totální vařoun a mosožrout nejvyššího kalibru a donedávna bych do pusy nestrčil nic, z čeho by pořádně nekapal volej (čim přepálenější, tim líp), zeleninu jsem konzumoval jen tu, co prošla prasetem, prolejval se alkoholem a kdyby se mi začal svěřovat nějakej vegetarián, asi bych se mu nejdřív vysmál, pak ho urazil, prohlásil za blázna a už bych ho nikdy nechtěl vidět, aby mi náhodou nezkazil chuť k jídlu. Dokonce i svoje masožravý kamarády jsem už v sedmnácti znechucoval a udivoval prohlášeníma typu "Pořádný knedlovepřozelo s pivem je lepší než sex!" a tak podobně. (omlouvám se za tyhle řádky těm, co jsou ideologický a etický vege-vega-vitariáni už od desíti let, ale, pokud jste už s odporem nevypnuli počítač, tak věřte, že jsem jinak byl i docela slučnej člověk :)
Ovšem každej mejdan jednou končí a já jsem před dvěma lety (a to mi bude teprv 22) zjistil, že podobnej životní styl rozhodně neni zadarmo! Nejdřív mi selhala prostata, pak trávení a bezstarostnej mladík byl najednou ve stejnym zdravotnim stavu jako jeho 90ti letej děda (tzn. akční radius od toalety cca 20 minut, jak na malou, tak na velkou...). Tim pádem jsem přišel o všechny koníčky (například, že nemůžu dělat zpívání sem zjistil tak, že jsem měl na podiu před 500 lidma v záři reflektorů najednou pocit, že se v turánu počůrám - úžasnej zážitek :shock: ) a rozešla se se mnou přítelkyně, protože v posteli jsem byl najednou k ničemu... Doktory jsem střídal jak ponožky. Jedni mi řikali, že se to vyléčit nedá, jiný, že jsem podle nich zdravej (jeden urolog mě dokonce vyhodil z ordinace s tim, ať si z něj nedělám srandu, že na takový problémy jsem moc mladej), vyzkoušel jsem i akupunkturu a zkončil na psychiatrii s depresema a diagnózou, že všechno je psychosomatický...
Někdy minulý léto, když jsem bral asi 8 prášků 3x denně, díky psychofaramkům jsem ani nevěděl, kde jsem a problémy byly stále horší a horší, jsem si řek, že mě ta moderní medicína přeci jenom nějak neuspokojuje, a že se teda poohlídnu po něčem sám... Začal jsem se zajímat o celostní medicínu, zdravou výživu atp., až jsem jednou, čirou náhodou, narazil na stránku, kde se mluvilo o zázračnym dr. Walkerovi. Zhltnul jsem všechny jeho knížky a selskym rozumem (a s velkou nelibostí) jsem si uvědomil, že má asi pravdu. Prošmejdil jsem všechny weby, vitarian.cz nejvíc, a od srpna začal ze dne na den na syrovo... Po třech dnech jsem mlátil hlavou do zdi s pocitem, že za smažený vajíčka s klobásou bych i zabil, ale vydržel jsem celej měsíc. Pak jsem si přečet Malachova a vrhnul se (já debil) rovnou na sedmidenní půst... třetí den přijeli příbuzný z Moravy a přivezli takovýho žrádla, že jsem to v životě neviděl... zkrátka, pátej den ráno jsem ukončoval mrkvovou šťávičkou, ovšem večer už propukla totální 100% masovo, knedlíkovo, štrůdlová žranice a já spadnul úplně zpátky do starejch kolejí (po takhle přerušenym půstu jsem během 5 dnů přibral 8 kg!!!). Mírný zlepšení vzaly za svý a já byl tam, kde jsem začal, jen s většíma depkama. Když ale začalo letošní zkouškový a já si uvědomil, že bych na zkoušky a státnice neměl ani zdravotně, ani psychicky, tak jsem přerušil školu a rozhod se postavit se svýmu zmršenýmu životu čelem a v následujících měsících se starat jen o svoje zdraví... (což si můžu dovolit jen proto, že eště vy(zne)užívám svoje starostlivý rodiče a na pracáku mi řekli, že prej možná dostanu částečnej invalidní důchod... v 21 letech... neni to náhodou nějakej rekord? :roll: )

Zkrátka, teď jsem třetí den na syrovo podle Grahama, pokoj mam zaplněnej knížkama o sportu, půstu a zdravym životnim stylu vůbec a doufám, že všechno dobře dopadne a já dostanu svuj život zase zpátky tam, kde byl... samozřejmě, až na to zatraceně dobrý jídlo, který mě tak zradilo... po tom, co sem naštudoval, bych si musel ruce urazit, kdybych se chtěl ládovat něčim jinym než ovocem a zeleninou :lol:

Jinak... Mockrát děkuju všem lidem z fóra na vitarian.cz, protože jen díky nim jsem našel odvahu a alespoň částečnej dostatek vědomostí k tomu, abych začal něco dělat... tak to snad vyjde...
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Petrs

Příspěvek od awa »

Fíha,...jsi bezvadnej vypravěč. Hodně jsem se smála, bylo to tak spontánně a upřímně napsáno a přitom s humorem...Tvoje onemocnění a to co ji zažil, je to nejcennější, co tě mohlo potkat.Teď si asi taky myslíš, že jsem cvok, ale to pochopíš ve správný čas. Tohle je totiž impuls k tvému růstu, a to na několika rovinách...Nemoc se nikdy neodehrává jen na rovině fyzické, ale i emocionální...takže si myslím, že pro úspěšnou léčbu budeš řešit obojí. Mně vůbec nevadí, že jsi ( byl?) milovník masa a vařaného...já také milovala steaky, ale nějak už se mi překlopila chuť a flákota mně svým nábojem neuspokojí...Taky ten rozdíl v energetice pocítíš, nelze to osobně přenést, byť bych to ráda udělala.
Přeji moc trpělivosti, pač tvé onemocnění nevzniklo ze dne na den....a užij si testování ovozelu...
Řečí okolí si nevšímej, buď velkorysý ke svobodné volbě každého..Nikdo z nich ti totiž zdraví nedá ani nebude žít s tvým tělem a onemocněním...a přesvědčit se musíš sám...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrs

Příspěvek od Panda »

Velmi Tě vítám. :-) A jsem zvědavý jak se Ti bude dařit zlepšování zdraví, proto piš jakékoliv pokroky. Pokračuješ dál nějakými půsty? Podle mne je to nejrychlejší a nejspolehlivější metoda léčby. Byl bych velmi rád, kdybys byl názorným příkladem potvrzení této metody.
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Jé, děkuju za milou a poučnou reakci...
Kdepak bych si myslel, že si cvok... tohle mi už pár lidí řeklo, dokonce i já sám jsem si to už několikrát řek... jen se mi mě ňák nechce věřit :) ale stejně se nakonec přesvědčim!
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Pano...
máš naprostou pravdu... na jednu stranu je to až fascinující příležitost ověřit funkčnost všech těchhle věcí u "civilizačně" zničenýho zdravotního stavu člověka. Teď najíždim na půsty podle toho pána z pust.cz a uvidim, jaký to bude mít účinky...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Petrs

Příspěvek od Sweetie »

:) jak panda vyzvida pro svou novou website.
panecku, zvladnul jsi zdravotnich problemu dost na svuj vek. procet sis grahama, meho preferovaneho. mas u me plus :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrs

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše::) jak panda vyzvida pro svou novou website.
panecku, zvladnul jsi zdravotnich problemu dost na svuj vek. procet sis grahama, meho preferovaneho. mas u me plus :)
Prokoukla jsi mě! :wink:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Petrs

Příspěvek od Fiona »

No tak to je soda :o
Jak ale rika Awa, vlastne muzes byt rad. Takhle mlady telo se dobre opravuje, i kdyby bylo kdovijak zhuntovany :)

Akorat bych mozna na tvem miste zvazila nejakou mirnejsi odvykaci proceduru, kdyz te ty chute berou az tak moc. Treba par mesicu se slanym syrem nebo tofu apod jednou denne, s vysokym podilem syrovyho ovozelu... Jasne ze ciste vita a pusty apod jsou rychlejsi cesta, jenze lepsi je jit pomalejc a v pohode, nez se zmatecne zmitat mezi pustem a naslednym obzerstvim veprovym. Oni ty chute se casem hodne zmenej, i kdyz nejakou tu vuli potrebovat budes asi furt.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrs

Příspěvek od Panda »

Ale občasné půsty nejrychleji člověka převracejí a umožňují mu odvykat od svých zlozvyků a chutí. ;-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Petrs

Příspěvek od RadkaS »

Vitam :P !
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Petrs

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše::) jak panda vyzvida pro svou novou website.
panecku, zvladnul jsi zdravotnich problemu dost na svuj vek. procet sis grahama, meho preferovaneho. mas u me plus :)
kde je na ne odkaz ??
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluška »

Petrs, máš skvělý styl vyjadřování... četla jsem jedním dechem. A je mi moc líto, že jsi se k takovému příspěvku dostal po životních zkušenostech, které popisuješ. Lítost ti ale nepomůže, tak hodně energie a do boje za lepší život!!! Je to velký obrat oproti tomu co jsi popisoval, jaký jsi byl předtím. Awa má samozřejmě pravdu, že to je do života svým způsobem i vklad. Hlavně se tomu nepoddat a ty působíš, že jsi vyzbrojený vědomosti a odhodláním. Moc fandím.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrs

Příspěvek od Panda »

RadkaS píše:kde je na ne odkaz ??
Odkaz na website? Zatím v tajnosti, protože názory se stále mění, takže bych se nerad ztrapnil prvními pokusy článků. :-)

Teda Petrs mě tak navnadil těmi vařáckými jídly, to je hrozné to číst při půstu, teď už bych jedl cokoliv. :-)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrs

Příspěvek od epony »

aj ja mám radosť, že je zasa o jedného mäsožrúta menej a jedného vita nadšenca viac :) teším sa na dalsie príspevky :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Petrs

Příspěvek od listy »

vítej a bojuj, odhodlání ti nechybí! (znám lidi - a mladé!, co by raději umřeli, než aby změnili svůj životní styl).
četl jsi tady na vitariánovi diskuzi o enzymech? Standa tam píše o terapii velkými dávkami enzymů (wobenzym) a testoval to na sobě právě v souvislosti s prostatou. on tedy samozřejmě nemá takový problém jako ty, ale třeba by to u tebe taky mohlo způsobit zlepšení. tak držím palce, ať se svých dřívějších chutí rychle zbavíš a nová strava ti prospěje. :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Petrs

Příspěvek od RadkaS »

Panda píše:
RadkaS píše:kde je na ne odkaz ??
Odkaz na website? Zatím v tajnosti, protože názory se stále mění, takže bych se nerad ztrapnil prvními pokusy článků. :-)
Dobra, pockam si :P
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: Petrs

Příspěvek od nancycka »

Aj ja ta vitam medzi nami. No je to teda sila. Ja som tiez uz od mlada mala niekolko zaujimavych diagnoz a nemohla som ani poriadne pracovat. Teraz som vita snazivec, casto s vegan prehreskami, ale tu zmenu uz aj tak poznat. Tiez som prerusila skolu a potom si ju dorobila a nevedela som, co ja budem cely zivot v takom stave robit, ako budem zit. Preto ti veeelmi drzim palce, podla mna je zdravotna pausa dobra vec, uvidis, ako sa zlepsi zdravie, zlepsi sa to aj s tou depresiou - mne osobne to pomohlo, a potom pojde vsetko ovela lahsie, nielen preto, ze ma clovek viac zivotnej energie, ale aj preto, ze zivot zacne vnimat v inych dimenziach. Prajem ti vela sil do pozitivnych zmien. :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Petrs

Příspěvek od Jindra »

Vítám Tě, Petrs! Moc pěkně jsi se popsal - skoro jako bys psal o mně (donedávna platilo: vepřoknedlozelo? sem s ním!!), takže Ti dokonale rozumím. Až se divím, že ač mi je dvakrát tolik, co Tobě (42), jsem ještě skoro úplně zdráv, ufff. Ale jedna věc je věk fyzický a druhá věc věk duševní - cítím se na necelých třicet. Ty sis teda prošel dobrou školou, ale zas na druhou stranu Tě ty zdravotní obtíže nutí urychleně řešit a to je přece skvělé. Tak zas platí, že na všem špatném je i něco dobré. Podle fotky to vypadá, že jsi taky náruživý cyklista jako já - vítej dvojnásob :)
Moc Ti držím palce, ať mezi námi vydržíš a hlavně ať se Ti polepší zdravíčko.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Děkuju všem za milé uvítání...
No, náruživej cyklista jsem byl, ale doktoři mi to zakázali, že prej by mi to muj stav zhoršovalo, tak snad pozdějc... Včera už došlo k prvnímu prohřešku. Do večerního salátu jsem si přidal i trochu vařenýho kuřecího masa, ale vůbec mi nechutnalo... Je možný, aby se chutě měnily tak rychle? To asi bylo jen ňáký špatný.
Po pátym dnu na syrovo (tak 98%) a jednom jednodenním půstu jsem zhubnul o 3 kg a stav se zatim zhoršuje (ovšem to proto, že jsem vysadil všechny prášky, takže předpokládám, že se jen musim obrnit trpělivostí). Cejtim se ovšem daleko víc svěže a překvapilo mě, že jsem nebyl nacpanej ani po 6 banánech najednou :) Podle zkušeností z léta můžu nějaký mírný zlepšení očekávat tak za měsíc a váha mi bude padat eště asi čtrnáct dní až na 58 kg, pak se snad ukáže ten Graham (mimochodem, nemá něco společnýho s tim, co se po něm jmenuje ta celozrnná mouka?) a díky pomerančům a banánům se ze mě stane hotovej Schwarzeneger :) (i po tom všem, co jsem přečet se mi tomu nechce ňák věřit, ale stačí si počkat a uvidíme...)
Zejtra jdu taky na nějaký psychotesty, psychiatr mi doporučil nějakou terapii, kde mi prej pomocí relaxace a arteterapie vytlučou ty psychosomatický věci z hlavy... Nechci se k tomu stavět skepticky, ale prostě si nedokážu představit, jak by mi odpočívání a kreslení obrázků (už od 5ti let stejně umim kreslit jen nahatý ženský) mohlo pomoct proti čůrání :lol:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrs

Příspěvek od Panda »

Myslím že děláš velmi dobrý postup a že to máš i dobře nastudované, to je skvělé. :-) Stav by se měl nějakou dobu zhoršovat, protože koncentrovaná vita strava způsobuje detoxikaci těla, máš asi v sobě už hodně usazenin, tak by to mělo být dost poznat jak se toxiny uvolňují a mohou se přenést i jinam a mít negativní vliv než se vyloučí. Váha se ze začátku také rychle snižuje, než se tělo na syrovou stravu adaptuje a naučí se ji efektivněji využívat. A občas nějaký prohřešek není na škodu - naopak člověk tím zjstí, že ta lákadla z vařené stravy mu už nechutnají, protože tělo objevilo něco lepšího.
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Dneska jsem dal živý stravě na frak... do detoxikace normální (bolest hlavy, horkost, lehká nevolnost) se přidalo i vyplavování reziduí psychofarmak do krevního řečiště a já byl každou chvíli v rauši, kdy se všechno vlnilo, neměl jsem pojem o čase a prostoru, to všechno s pocitama tý nejdrsnější kociviny... když jsem pak ráno potřeboval nutně odjet do Prahy, tak přišel takovej ovozelovej průjem, že jsem se půl dne nemoh dostat z domu... usoudil jsem, že je potřeba trochu přibrzdit, aby nedošlo k nějaký otravě, tak jsem sněd dvě baleníčka paštiky a tavenej sýr... jen tak samotný, k pěčivu jsem si totiž už vypěstoval odpor... asi to byl správnej tah, protože tíži v žaludku jsem necítil, ale ty nepříjemný stavy ustoupily, takže můžu zase pokračovat na syrovo... myslim, že takovýhle občasný "přibrždění" snad ani nebude na škodu (pokud se k němu nebudu uchylovat každej druhej den... :?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluška »

Jsi v začátku. To se vytříbí, když budeš sledovat tělo. Určitě bys po tom, co jsi četl, nedával taveňáky a paštiku jen tak. Muselo to být drsné. Stejně jsi šikula, že jsi se vydal na cestu a víš, že co prožíváš, je detoxikace. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Petrs

Příspěvek od 800914 »

cital som to cele odhora, je tam nejedna paralelka s mojim lifom pred par rokmi. teda.. symptomy ine, ale ta zapletka a vyvoj velmi podobne.
pmn co je na tom pozitivne, je, ze, ak, zazijes tazke zdravotne stavy a hladas a potom najdes sposob ako sa z nich dostat, ze ti to da inu perspektivu ako odvtedy vnimas ten bioaparat a jeho mechanizmy. ze sam na sebe zazijes ako to vsetko pekne suvisi a jedno ovplyvnuje druhe, a ze sa to da /a zrejme aj malo by/ regulovat. ze sam /ci o tom uvazujes alebo nje/ rozhodujes ci bude smer k degeneracii, alebo regeneracii, a to nie ako hypotezu z mudrej knizky, ale realne kazdodenne somato-psycho stavy.

tym som chcel vyjadrit ze drzim palce. kazde telo je samoregeneracne, ked bude ubudat tych degenerativuzujucich fplyvov, samo opravi co treba, a ako bonus da prezmenu stavy pozitivne.
a prave tym ze ich uz vies porovnat s tymi negativnymi, tak, asi sa z nich aj viac tesis ked pridu.

a alkalizuj!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluška »

800914 píše:a alkalizuj!
:D
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

A co si vlasntě pod tim často zmiňovanym "alkalizováním" mam představit?... copak každodenní pojídání zásaditotvorný plodový a listový zeleniny nestačí?
dvdmchl

Re: Petrs

Příspěvek od dvdmchl »

stačí
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluška »

alkalické je i pozitivní myšlení, pohyb, vzduch... :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Tak skvělý... hned si hodim hlávkovej salát do baťůžku, pár hodin budu běhat po lese a až se dostanu na kopec, kde vane čerstvej vítr od Alp, tak se zalkalizuju úplně do němoty.... snad se druhej den neprobudim s acidokocivinou :lol:
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Petrs

Příspěvek od k.winky »

Petrs píše:Tak skvělý... hned si hodim hlávkovej salát do baťůžku, pár hodin budu běhat po lese a až se dostanu na kopec, kde vane čerstvej vítr od Alp, tak se zalkalizuju úplně do němoty.... snad se druhej den neprobudim s acidokocivinou :lol:
Skvělý nápad :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrs

Příspěvek od Fuujin »

S těma práškama bacha, jestli byly hodně silný tak by ti to mohlo přivodit problémy, to náhlý úplný vysazení.. ale netušim cos bral.. Jinak vítej, taky sem něco jako nováček
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluška »

Petrs píše:Tak skvělý... hned si hodim hlávkovej salát do baťůžku, pár hodin budu běhat po lese a až se dostanu na kopec, kde vane čerstvej vítr od Alp, tak se zalkalizuju úplně do němoty.... snad se druhej den neprobudim s acidokocivinou :lol:
proč ne :) :D
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Petrs

Příspěvek od Sweetie »

Petrs píše:pak se snad ukáže ten Graham (mimochodem, nemá něco společnýho s tim, co se po něm jmenuje ta celozrnná mouka?)
pokud je mi znamo tak ne, ale kdovi kdo byli jeho predci :) ten vpravo
Přílohy
1big_fitnessweek-296.jpg
(28.83 KiB) Staženo 55 x
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluška »

Ten vlevo je ten fruitarián, co má také nějaké vlastní stránky s rawposilováním, ne? Nejsem si jistá. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Petrs

Příspěvek od 800914 »

asi myslis storma, ale ten nema ziadne tatooo, ale podoba tam je.
http://www.thegardendiet.com/storm2.html
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluška »

:lol: To teda nemyslím! Storma znám z netu už roky a vím, jak vypadá.

Ale tenhle týpek byl někde na webu co se týče posilování také. Nechce se mi to hledat; ani na svalech tolik nepracuju, abych se tam musela inspirovat. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrs

Příspěvek od Katarína »

Az teraz som sa sem dostala. Super pribeh aj priebeh :wink: Petrs, vitaj, rozpravaj a hlavne naivne nedufaj, ze Ti tu ten Tvoj dennicek nebudeme citat! :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Petrs

Příspěvek od Sweetie »

800914 píše:asi myslis storma, ale ten nema ziadne tatooo, ale podoba tam je.
http://www.thegardendiet.com/storm2.html
uz dlouho se chystam neco si o nem najit, tohle si proctu, diky.s tim casem to napsal trefne. podle me pohyb (a zvysovat si mety) a syrova vegan strava je elixir mladi, ostatni prijde s tim.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Petrs

Příspěvek od k.winky »

800914 píše:asi myslis storma, ale ten nema ziadne tatooo, ale podoba tam je.
http://www.thegardendiet.com/storm2.html
:shock: Frajer ... Toho si vytisknu a ukážu, až mi příště bude někdo říkat, že to co jím mi nestačí při mém výdeji a na svaly..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Petrs

Příspěvek od RadkaS »

Petrs píše:Tak skvělý... hned si hodim hlávkovej salát do baťůžku, pár hodin budu běhat po lese a až se dostanu na kopec, kde vane čerstvej vítr od Alp, tak se zalkalizuju úplně do němoty.... snad se druhej den neprobudim s acidokocivinou :lol:
:lol: :lol:
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

No teda, ty Stormovy fotky by si měl člověk v rámci motivace vyvěsit na ledničku, do tělocvičny, do šatny, ložnice, obýváku... ovšem já bych si je každopádně nedal vedle zrcadla, z toho by mohly bejt nějaký lehčí komplexy :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluška »

dala bych na metodu křížem a vyvěsila si, být tebou, nějakou rawslečnu jako Angela Stokes po čase na syrovém atd. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Petrs

Příspěvek od Sweetie »

Pavluška píše:dala bych na metodu křížem a vyvěsila si, být tebou, nějakou rawslečnu jako Angela Stokes po čase na syrovém atd. :)
mam dojem ze angela asi nezafunguje :) to chce vyvolat soutezivost, dej si tam storma
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluška »

Tak do každé místnosti někoho jiného a je vyřešeno. :mrgreen:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
dvdmchl

Re: Petrs

Příspěvek od dvdmchl »

Tak jsem si tu Angelu vygoogloval a při vším respetku mě i jako heteráka více vzrušuje ten Storm. :)
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Taky jsem na ní teďka kouknul... "před" a "po" raw je u Angely sice velikej rozdíl, ovšem kdyby mi někdo řek, že s ní budu chodit, až budu 100% zarytej viťouš, ani nevim, jestli bych radši nezačal chodit do mekáče :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluška »

Lepte si tedy koho chcete, já už mám pár let na nástěnce Storma. :oops: :lol: A je to venku.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

No, tak to je krásný přiznání... to mě skoro nabudilo k tomu, že si ho vyvěsim taky... a aby se neřeklo, tak hned vedle něj dám třeba polonahou Angelinu Jolie :lol:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Petrs

Příspěvek od Sweetie »

ta uz starne. a posledni dobou mi pride ze ma takovy velky vykuleny oci. vsim sis?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluška »

Petrs píše:No, tak to je krásný přiznání... to mě skoro nabudilo k tomu, že si ho vyvěsim taky... a aby se neřeklo, tak hned vedle něj dám třeba polonahou Angelinu Jolie :lol:
Ale já ho napíchla na tu nástěnku před lety a od té doby na něj zapomněla, protože tu nástěnku mám u rodičů a fakt tam denně nekoukám. Jen tam občas utírám prach. :) Aby jako nedošlo k nějakému nedorozumnění, že. (:-)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Petrs

Příspěvek od Fiona »

Nebudte hnusni na Angelu ani na Angelinu. Obe dve jsou moje favourites a vy stejne kecate :P
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět