Listy (a malá k tomu)

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od s.arik »

Přesně ten, někdo by ji snědl :evil:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

hehe, tláskání všeho možného, na střídačku slaného/sladkého, to mi taky vždycky šlo. ale s váhou skoro jako sarik.
i teď jsem ještě občas schopná absolvovat úlet typu brouci-datle-brouci-hroznové víno-čokoláda-brouci-datle... (:-) (doufám, že to přejde)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od k.winky »

listy píše:hehe, tláskání všeho možného, na střídačku slaného/sladkého, to mi taky vždycky šlo. ale s váhou skoro jako sarik.
i teď jsem ještě občas schopná absolvovat úlet typu brouci-datle-brouci-hroznové víno-čokoláda-brouci-datle... (:-) (doufám, že to přejde)
To jsem taky jedno období na vita prováděla :? :lol: Ale naštěstí už se to nekoná a k dělené stravě mám větší úctu :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od s.arik »

O dělenou stravu se snažím opravdu usilovně. Jediné, kdy ji porušuji, jsou sladké koule, tam mám ořechy a semena spolu se sušeným ovocem.
Jinak jsem důsledná - přes den jen ovoce nebo sladké koule, ne dohromady, večer zelenina.

Když už hřeším vařeným, dám si maso nebo rybu se syrovým špenátem nebo polníčkem. Anebo brambory bez masa.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od veri »

Jé, já taky plácala a pořádně, čokoláda, chipsy, křupavé musli s mlékem, jazyk byl nenasytný, ale měla jsem z toho nakonec zácpu no :lol:

Jinak, šari, vyzkoušej ty mandlové kuličky, které jsem psala do receptů (už jsou i na vitakuchařce), není tam kombinace ořechy-sušené. A jestli nemáš ten kokosový olej, nevadí, dá se to slepit jen tím medem a obalíš to v kokosu, abys tam měla i ten kokosový nádech. Je to fakt mňamka, tak jako odlehčení oproti těm koulím se suš ovocem je to super :wink: (a chutná to dost čokoládově, už mlčím, mám půst, ty vlastně taky :lol: )
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

dneska jsme byli na pracovní návštěvě u jedné staré paní. koupila kvůli nám nějaké zákusky, tak jsem fakt nechtěla urazit. z možností roláda / ořechovo-čokoládové banánky (takové to ořechové těsto, na tom krém a vše v čokoládové polevě) jsem si vybrala to svému srdci bližší - banánky. ty jsem dřív mívala docela ráda. akorát že jsem snědla tři, čehož výsledek byl, že mi bylo špatně několik hodin. achjo. už předtím jsem hřešila šopských salátem k obědu v hospodě. zítra snad bude líp. máme další pracovní schůzku, tentokrát o mekáče!!! (fůůůj). tak jsem hned najela na webovky mekáče, abych zjistila, jestli mají něco k jídlu. tak možnosti jsou jen dvě - zahradní salát (směs listových salátů, rajče, okurka, pažitka) a nebo ovocný pytlík (krájená jablka, hroznové víno). ani nechci vědět, kolik ta troška bude stát. (:-)

dělenou stravu zvládám jak kdy. často hřeším právě kombinací sušené ovoce+ořechy, občas i jinak. ale většinou se docela kontroluju.

předvčírem jsem se večer tláskala nemáčenejma lískáčema a mám z toho boláčky na jazyku, auau. :( doufám, že to brzy přejde.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Panda »

Teda vidím, že přechod z vitariánství na smíšenou stravu je dost těžký. :-) Já plánoval, že po půstu začnu experimentovat a začnu si zkoušet k vita stravě přidávat i nějaká ne-vita jídla a najdu si nějakou optimální cestu. Ale zatím mi to připadá jak čtu zkušenosti vás dlouhodobějších vitariánů, že přechod zpět už zřejmě ani není možný. Před půstem jsem si jednou zkusil přidat do ovocného salátu kapku bílého jogurtu jak jsem to míval dříve rád a nechutnal mi tam a spíš mi tam překážel. Tak to aby si člověk pak už nosil všude nějaký pytlík poslední záchrany, jinak ve světě zemře hlady! :-)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

pando, když si dám něco "normálního" jako zeleninu, rýži, brambory atd., tak mi to nic nedělá. dokonce ani domácí koláč na mně nechanechá stopy. ale tohle bylo sladké a s mastným krémem k tomu... (myslím, že by mi po tom bylo špatně i před přechodem na vita, akorát asi ne tolik)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Panda »

Mastný krém - no to jo, třeba nějaké zákusky kde bylo hodně takového toho tučného krému (možná máslového), po tom mi také bývalo vždy špatně. A to jsem původem z Jižní Moravy, kde se mastilo vždy mnohem více než v Čechách, takže snesu mnohem více tuků. :-)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od macik »

lišti,ty máš deníček...no, založila jsi ho, když jsem šmudlala ty eseje, tak jsem ho musela přehlídnout, to je jasný...tož oficiálně vitej :D

šari, ty mě s těmi tvými popisy žravosti fakt sereš (:-) ..já taky sežeru půlku závinu naráz, ale já mám sto kilo a ty padesát i s postelí...to není spravedlivé....plánuju džojnout letošní juice feast, tak snad aspoň nějaké to kilčo ze mě odpadne...bo jinak fakt už nevím, co mám se sebou dělat :(
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od s.arik »

Maciku, asi tě neutěší, že mám kil 55 a s postelí to bude přes sto že? :(
Tak ať ti džusy chutnají a vydrží ti to!!!

Dnes už tě chápu, proč se ti nechce znovu do delšího půstu - jistě bys zhubla, ale ta návratovka...to prostě nejde nezkopat :lol: Já dnes po půstu snědla půl bábovky, nemohla jsem se od ní odtrhnout!!! Za takovou nezodpovědnost bych po dlouhém půstě zaplatila velmi, pokud bych to přežila :roll:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Panda »

macik: Možná jsem to už někde psal, přítelkyně díky 21-dennímu půstu shodila 8 kg (myšleno po kompletní návratovce) a váha jí i nadále pomalu sama klesá, půstem se jí spravil metabolismus. A to předešlé desítky let stále marně bojovala s nadváhou a zkoušela všechny možné diety.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od macik »

no já právě po 21 teskně toužím, ale nejvíc mám za sebou sedmičku a zatím jsem návratovku nikdy nezvládla, takže se fakt bojím, že bych to po dlouhým půstu spíš zhoršila než napravila....furt si říkám, že se prvně musím srovnat(jako naučit se ovládat své tělo) a pak můžu do delších půstů,ale nějak jsem zatím nepřišla na to, jak to udělat...pravidelné půsty mi nejdou, já v životě nic nedělala pravidelně, na to prostě nemám buňky...ale ten juice feast by taky určitě něco posunul a zároveň to nebude mít tak brutus následky,když pak potentočkuju návratovku
Panda píše:macik: Možná jsem to už někde psal, přítelkyně díky 21-dennímu půstu shodila 8 kg (myšleno po kompletní návratovce) a váha jí i nadále pomalu sama klesá, půstem se jí spravil metabolismus. A to předešlé desítky let stále marně bojovala s nadváhou a zkoušela všechny možné diety.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:Teda vidím, že přechod z vitariánství na smíšenou stravu je dost těžký. :-) Já plánoval, že po půstu začnu experimentovat a začnu si zkoušet k vita stravě přidávat i nějaká ne-vita jídla a najdu si nějakou optimální cestu. Ale zatím mi to připadá jak čtu zkušenosti vás dlouhodobějších vitariánů, že přechod zpět už zřejmě ani není možný. Před půstem jsem si jednou zkusil přidat do ovocného salátu kapku bílého jogurtu jak jsem to míval dříve rád a nechutnal mi tam a spíš mi tam překážel. Tak to aby si člověk pak už nosil všude nějaký pytlík poslední záchrany, jinak ve světě zemře hlady! :-)
potrvrzuju ze uz bych zpatky nesla ani za milion :) . neni nad cisty strevo a pravidelny vyprazdnovani. po kazdy nesyrovy vlozce citim jak se strevo zaneslo a posleze se to i projevi. vzdycky po takovym uletu si rikam jak je fajn ze jsem procistena :)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

Mám nějaký úlet na čokoboby! Zatímco první pytlík (ten malý samozřejmě) vydržel asi měsíc, teď jsem spořádala pytlík během týdne. Budu muset koupit ten velký. Ale jak dlouho mi vydrží? :roll:
Pojídám s datlemi nebo rozinkami, mňam!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Sweetie »

pozor na ne, je to stimulant, neni to prirozene.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Panda »

macik píše:no já právě po 21 teskně toužím, ale nejvíc mám za sebou sedmičku a zatím jsem návratovku nikdy nezvládla, takže se fakt bojím, že bych to po dlouhým půstu spíš zhoršila než napravila....
Já mám sice také obavy jak zvládnu návratovku teď po svém půstu, ale říkám si - asi vadí hlavně když někdo předčasně doplní živočišné tuky a bílkoviny, což při vita stravě nehrozí. Takže může vadit jen velké množství, coč je přirozené že tělo se snaží dohnat ten deficit co má, a množství asi nevadí tak moc, jen že pak přichází např. bolest břicha, ale asi pak i tak návratovka moc škody nenadělá. Takže jsem se přestal trénovat v návratovkách (ono to ani nejde) a pustil jsem se do delšího půstu (pokud vydržím).
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od s.arik »

listy píše:Mám nějaký úlet na čokoboby! Zatímco první pytlík (ten malý samozřejmě) vydržel asi měsíc, teď jsem spořádala pytlík během týdne. Budu muset koupit ten velký. Ale jak dlouho mi vydrží? :roll:
Pojídám s datlemi nebo rozinkami, mňam!
Já si koupila kilový pytel. První půlka mizela dva měsíce, druhá půlka dva týdny :roll:

Teď mám objednáno 600g kakaového prášku - výhoda: nedá se přikusovat k banánům :) , a plánuju ho nedávat do koulí jako boby....budu si ho šetřit spíš na výjimečné příležitosti...možná si povolím na něj šáhnout jen v neděli :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od RadkaS »

Panda píše:Teda vidím, že přechod z vitariánství na smíšenou stravu je dost těžký. :-) Já plánoval, že po půstu začnu experimentovat a začnu si zkoušet k vita stravě přidávat i nějaká ne-vita jídla a najdu si nějakou optimální cestu. Ale zatím mi to připadá jak čtu zkušenosti vás dlouhodobějších vitariánů, že přechod zpět už zřejmě ani není možný. Před půstem jsem si jednou zkusil přidat do ovocného salátu kapku bílého jogurtu jak jsem to míval dříve rád a nechutnal mi tam a spíš mi tam překážel. Tak to aby si člověk pak už nosil všude nějaký pytlík poslední záchrany, jinak ve světě zemře hlady! :-)
Neplanuj, ono se to bude vyvijet samo i bez planu m:-)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Katarína »

Pavluška píše:Kaše na snídani: Když už jsem je do sebe natlačila a vsugerovala, že je to dobré, další milník přišel při zavazování bot.
Dobreeeeeeeeeeeeee. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Pavluška »

Kati, fuj, zase jsem si na to vzpomněla. Jak jsem se rozumem do těch kaší tlačila a nevnímala signály těla. :? :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

Sweetie píše:pozor na ne, je to stimulant, neni to prirozene.
Děkuju za upozornění. Ale to je přesně to, co na nich teď využívám. (:-) (mám teď moc práce, kterou musím brzo odevzdat, můžu dělat jen v noci, když malá spí... prostě hrůza, spím jen pár hodin denně, kromě téhle noci, kdy už jsem fakt nezvládla dál prohlubovat deficit a šla jsem spát s malou v půl desáté a spala s dvěma kojopauzama do půl osmé; ovšem dneska pojedu nanovo, uf)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Sweetie »

listy píše:
Sweetie píše:pozor na ne, je to stimulant, neni to prirozene.
Děkuju za upozornění. Ale to je přesně to, co na nich teď využívám. (:-) (mám teď moc práce, kterou musím brzo odevzdat, můžu dělat jen v noci, když malá spí... prostě hrůza, spím jen pár hodin denně, kromě téhle noci, kdy už jsem fakt nezvládla dál prohlubovat deficit a šla jsem spát s malou v půl desáté a spala s dvěma kojopauzama do půl osmé; ovšem dneska pojedu nanovo, uf)
ucel sveti prostredky. studujes? nejak se to na nas vsechny vali. takze az dostanes vyrazku nebo ti bude blbe, aspon vis ze to mas z kakaa :)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

Po poměrně klidném období je to zas nějaké horší. Včera jsem po břichotančení vyzvedávala malou u našich a zlákala mě zeleninová polívka. To by ještě šlo, ale pak jsem se neudržela a dala si chleba se syrečky a když došly, tak s hermelínem. A moooc mi to chutnalo. (cítila jsem se pak po tom trochu těžko, navíc jsem celý den jedla poměrně málo, tak jsem měla velký hlad). Navíc jsem malou nechala, aby poprvé zkusila chleba. Jak byl na stole, tak se po něm hrozně sápala, tak jsem ji nechala. Vzala půl bochníčku do ruky, ohlodávala kůrku, dloubala do střídky a byla úplně nadšená. Tak jí můj táta kousek ukrojil, zdlabala ho s blaženým výrazem. A k tomu ty vítězoslavné obličeje mých rodičů! (:-) Achjo.

(teď tady sedím u pc a malá si zatím vyndala z mého batohu banán, oloupala si ho a jí ho, šikulka jedna šikovná. Kdyby neměla v žaludku rajče a sluněnku, měla bych větší radost. :lol:
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

Sweetie píše: studujes? nejak se to na nas vsechny vali.
Nene, studium už mám nějaký ten pátek za sebou. Normálně pracuju, jako že makáááám! :lol:
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

Dnešní žvanec (teda vlastně včerejší):
2 sweetie (snídaně)
2 banány (svačina+oběd)
sezamová chalva se slunečnicí (svačina)
1 malá bílá ředkev, 1 okurka, 1 mrkev se sluněnkou (sluněnka s mrkví a mladou cibulkou) (večeře)
3 banány rozmačkané s kakaem a skořicí (2. večeře)
nějaké kuličky vína (3. večeře)

(jsem teď nějaký semenožrout - chalva a sluněnka byly ze 100g sezamu a 150g slunečnice, zítra se budu muset trochu krotit; ale nic mi to nedělá, tak coby, furt lepší než chleba se syrečkama (:-) )

konečně jsem zas vyrobila vita placky, už mi chyběly. nevím jak po uschnutí, ale zatím se mi zdá, že Terez je umí nějak líp, sakra! :lol:
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

kromě toho, že jím furt kvanta čokobobů, tak mám novou lásku - panenský kokosový olej, mňam, konzumuju ho poněkud nepřiměřeně. ještě že jsem koupila balení XXL (:-). vůbec můj podíl tuků ve stravě je hodně vysoký (spousta semen a ořechů). ale pořád to svádím na kojení. :lol:

vitaplacky mi zas odřely jazyk, dneska jsem to darazila ananasem, uf!

a malá bude vařák. dneska dostala brambory a jak se oblizovala! ale s rajčatama, těch snědla taky dost, tak aspoň že tak. minulý týden první seznámení s chlebem a hned z toho vyrážka. :(
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Panda »

listy píše:..a malá bude vařák. dneska dostala brambory a jak se oblizovala! ale s rajčatama, těch snědla taky dost,... :(
Zvláštní, že holčičky si rády hrají na vaření, kdy v kuchyňce něco kutí v rendlíčkách - ale nikdy si nehrají na chroupání zeleninky. :-D
dvdmchl

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od dvdmchl »

Zvláštní, že holčičky si rády hrají na vaření,
Holčičky a chlapečkové si vždy především hrají na rodiče. Prostě jen opakují to co vidí.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

Panda píše:Zvláštní, že holčičky si rády hrají na vaření, kdy v kuchyňce něco kutí v rendlíčkách - ale nikdy si nehrají na chroupání zeleninky. :-D
Pando, "vitariánské" hračky:
http://www.eclovicek.cz/detail.php?zbozi=42740
http://www.eclovicek.cz/detail.php?zbozi=644653
http://www.eclovicek.cz/detail.php?zbozi=225108
http://www.eclovicek.cz/detail.php?zbozi=193340
m:-)

Co myslíte, že dostane k příštím Vánocům? (:-)
Naposledy upravil(a) listy dne stř úno 18, 2009 21:04, celkem upraveno 1 x.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

Dneska dobrééé, malá si se mnou dala k snídani (ehmmm někdy v poledne) smoothie z banánu a polníčku, byla jsem překvapená, jak to radostně dlabala ze lžičky, snědla snad deci! k obědu (asi ve tři) sluněnku s řapíkatým a rajčaty. :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Panda »

listy píše: Pando, "vitariánské" hračky:...
Tak žeby přece jenom něco existovalo i v tomto směru? To je moc hezké, škoda že už nemám malé děti. :-)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od veri »

Panda píše:škoda že už nemám malé děti. :-)
Tak si je kup pro sebe :wink: :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Fiona »

Ja bych asi hodne zvazila, jestli dat malemu decku lakovanou hracku. Vim jak vsecko strkaj do pusy, a co teprv kdyz to vypada jak mrkev. Taky se mi nelibi komentar "prevazne pro holcicky". Myslim ze vetsi sranda bude, kdyz se da decku nejaky narocnejsi kousek ovoce, jako treba litchi. Kdyz se mu poprve podari v te cervene kulicce najit bilou a zjisti ze je dobra, nauci se to loupat, to je sola zivota :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

Fiono, ty nemáš děti, viď? :lol: Skutečné jídlo dostává samozřejmě taky a může se s ním vesele seznamovat, ale člověk nemůže dítko furt převlíkat (jako jsem dneska musela, když byla od hlavy až k patě od sluněnky, protože si musela sama máčet řapíkatej celer ve sluněnce, jako to dělá maminka). Takže občas se hodí i "hračky". Krom toho to není pro takové úplné prcky, co všechno bez rozmyslu strkaj do pusy, ale pro malinko větší, co už dokážou pochopit, že něco je jenom "jako". Že tomu říkají "převážně pro holčičky", to mě taky nadzvedlo, ale to je problém dotyčného eshopu a ne hračky jako takové, objednat to můžu i jinde. :wink:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Fiona »

He, jakpak jsi to uhodla :)
Deti nemam, i kdyz zrovna dneska jsem ve snu jedno mela. Myslim ze jsem si pocinala celkem statecne, zachranila jsem ho pred magory co se ho pokouseli zabit, a jeste si u toho zalitala :) Ale vim ze v realu to s detma funguje trochu jinak. Premyslim ze si jedno nebo dve poridim, az budu nekde doma v tropech, aby to mohlo behat nahaty a v pripade uspineni stacilo oplachnout tekouci vodou. A vubec nemusi byt vlastni, klidne sirotce. Na me ted nejak prisly pudy. Asi tim snem, to jak moc jsem to decko v tom snu milovala bylo hodne intenzivni. No, snad me to vcas prejde :)
Ale jinak se mi libi ze "skutecne jidlo dostava taky" :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

Fiono :lol: Máš super sny.
Nápad s tropy je dobrý, to bych brala též. Jen myslím, že tam zas může být problém s nedostatkem vody. No ale to by asi nevadilo, však se ty děti mýt vlastně ani nemusí (i když zaschlé sladké šťávy lákající hmyz :roll:)
Jojo, skutečné jídlo dostává a někdy ho dokonce i jí!, nejen rozpatlává po zemi/sobě/stole/židličce... (:-)
A ještě postřeh k "hračkám" jako liči - tak v tomhle věku (rok) by ho strčila do pusy celé, kousala a pak by něco spolykala a něco vyplivala. Tak to radši néééé!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

Sweetie píše: takze az dostanes vyrazku nebo ti bude blbe, aspon vis ze to mas z kakaa :)
tak blbě mi není, ještě pořád snesu hodně. ale po delším stále trvajícím kakaovém úletu začínám být pěkně opupínkovaná. :lol:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Katarína »

To mi pripomenulo moje davne cokozavislacke casy, kedy som cokolady jedavala ako na beziacom pase, pupaciky nikdy nikde a kamaratky nostalgicky tuziace tiez po niecom takom. :lol: Teraz mi nieco take zrovna nechyba, ale ako skusenost celkom fajn, prispieva to k urcitemu nadhladu. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

tak dneska jsem jen u rodičů ochutnala brambor a dvě lžičky špenátu (nechutnal mi), odolala dortu, na návštěvě u kamarádky odolala chlebu z domácí pekárny s pomazánkami, bábovce... dala jsem si jen dva banány, dvě jabka a pár kuliček vína. :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od s.arik »

listy píše:tak dneska jsem jen u rodičů ochutnala brambor a dvě lžičky špenátu (nechutnal mi), odolala dortu, na návštěvě u kamarádky odolala chlebu z domácí pekárny s pomazánkami, bábovce... dala jsem si jen dva banány, dvě jabka a pár kuliček vína. :D
Dobrá :mrgreen: to já dnes neodolala, ale tak co, nakoplo mne to k půstu tak celková zdravotní bilance snad bude kladná, a finanční též :wink:

Kakao jím posledních pár dní denně a pupínky nemám, jenom takové to klasické dlouholeté akné, ale už to nějak ustupuje! Poslední týden mám fakt pocit, že je to dost dobré, a joooooo vlastně :idea: zlepšilo se to dva dny po třídenním mazání močí :shock: ehmmmmmm, tak já se jdu zase vyčurat a potřít :oops:
(:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od veri »

s.arik píše: tak já se jdu zase vyčurat a potřít
:lol: :lol: to kdyby si četl někdo z "normálního" světa, tak by na nás poslal psychiatry :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od s.arik »

veri píše:
s.arik píše: tak já se jdu zase vyčurat a potřít
:lol: :lol: to kdyby si četl někdo z "normálního" světa, tak by na nás poslal psychiatry :lol:
Tak nějak, a proto mlčeti zlato...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

:lol: :lol: :lol:

Sari, ty JÍŠ kakao denně. já ho denně ŽERU! dělám to už druhý týden a výsledek fakt je, že kromě drobného akné, co mám běžně, se mi vyrazilo víc pupínků na čele, bradě a zádech. nepochybně to z toho kakaa je. leda ještě že by to bylo z panenského kokosového oleje, ale to se mi nezdá. (a nebudu sem snad ani psát, kolik z té XXL sklenice jsem už sežrala, si připadám úplně hrozně! teď si denně(!) dělám pudinky, olejem v nich nešetřím :oops:. vše svádím na kojení a parcovní vytížení. akorát místo abych si ty nevyváženosti ve stravě pomalu odbourávala, tak je akorát prohlubuju. achjo, jdu si udělat večerní salát a pak zas celou noc pracovat. :()
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Katarína »

s.arik píše:Tak nějak, a proto mlčeti zlato...
Hlavne sa nenatieraj tajne pod lavicou. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od awa »

listy píše::lol: :lol: :lol:

Sari, ty JÍŠ kakao denně. já ho denně ŽERU! dělám to už druhý týden a výsledek fakt je, že kromě drobného akné, co mám běžně, se mi vyrazilo víc pupínků na čele, bradě a zádech. nepochybně to z toho kakaa je. leda ještě že by to bylo z panenského kokosového oleje, ale to se mi nezdá. (a nebudu sem snad ani psát, kolik z té XXL sklenice jsem už sežrala, si připadám úplně hrozně! teď si denně(!) dělám pudinky, olejem v nich nešetřím :oops:. vše svádím na kojení a parcovní vytížení. akorát místo abych si ty nevyváženosti ve stravě pomalu odbourávala, tak je akorát prohlubuju. achjo, jdu si udělat večerní salát a pak zas celou noc pracovat. :()
To nic, Lištičko...jak povědomé mi to je! Nevím, kolik ti je, ale mezi cca 15-25 jsem se za svůj vlčí hlad, přesněji bezmeznou rozežrannost, opravdu styděla, jenže to bylo silnější. Já na to jídlo myslela pořád, a hlavně pořád něco žvejkat. Taky jsem to nemohla svést na těhotenství ani kojení. :( Nebylo dne, kdybych neslyšela, že je lepší mě šatit než živit, protože ty mega dávky a obžurka na mě nebyly vidět. Lištičko, netrap se tím, to ve svůj čas přejde. Někteří známí mi říkají, že začali méně jíst až po třicítce, holt je to individuální. Taky jsem si říkala, že už by to snad mohlo skončit, ale holt to pár let k mé nelibosti trvalo. Radši se nezamýšlím nad tím co bylo, kolik peněz jsem do té mé neukojitelné chuti nacpala, pač by to k ničemu dobrému nevedlo. Ale zase díky tomu chápu jiné. Jo, Grahamem a jeho teorií tuků se nezaobírám, raději komunikuji se svým vlastním tělem a snažím se to respektovat. Jo, o některých teoriích si myslím své...taky když mi někdo vykládá o tuku a je to chlap, tak mu prostě těžko předám jak to funguje u žen a jejich hladině tuku v těle. Vycházím ze své vlastní zkušennosti, která je platná v plném rozsahu jen u mně a nepřenosná, taky jí nikomu nevnucuju jako tu nejlepší pro něj. Nikdo není schopen dobře jíst, dokud se nenaučí vnímat a komunikovat se svým tělem. Chce to čas, ale člověk pak najde kombinace a pochutiny, které s ním harmonizují a dělají mu v dlouhodobém horizontu dobře a taky zjistí, ty odchylky od různých vita teorií, no někdy jsou to celkem diametrální rozdíly.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

awo díky, z těch tvých příspěvků vždycky vyzařuje takové nějaké vyrovnané moudro nebo jak to nazvat... ohledně věku - myslím, že jsem zhruba stejně stará jako ty. velkou žravost jsem měla dlouho dlouho, pravda je, že po 25 to začalo klesat, ale jen velmi mírně. ještě před přechodem na skororaw jsem jedla víc než můj muž, teď už nesrovnávám, protože to nejde. své excesy si zas tak neberu, teď je mým cílem, aby se mi raw strava stala samozřejmostí, pak přijde teprve na řadu její vyvážená skladba. dělat to zároveň by jistě bylo lepší, ale na to teď prostě nemám. taky bych byla šťastná, kdybych se naučila víc komunikovat se svým tělem, zatím tedy nic moc... ale ono to snad časem přijde.

můj muž dnes dceři poprvé nabídl malinký kousek kuřete. s výrazem odporu to okamžitě vyslintala. (:-) malé vítězství! :lol:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Katarína »

listy píše:ještě před přechodem na skororaw
To je super paradna terminologia, na Tvojom mieste by som normalne zvazovala copyright, ha-ha. Je to dokonca este vtipnejsie ako ten S.arikov link www.skorovitariani.cz :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od s.arik »

Katarína píše:[Je to dokonca este vtipnejsie ako ten S.arikov link http://www.skorovitariani.cz :lol:
Autorská práva by byla stejně na mé straně (:-) já ostuda píšu na modrého koně už X měsíců o svém skororaw a skorovitariánství :oops:

Dnes půst, do 13h pohoda, teď už je mi ale fakt hnusně, ještě trošku se to zhorší a jdu jíst. Už jsem měla v ruce 3x jídlo, ale zatím jsem se nepřemluvila :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Katarína »

To viem a neupieram Ti to, ale oslovil sa mi ten namakany kontext: prechod na skororaw.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Odpovědět