Listy (a malá k tomu)

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

s.arik píše: Autorská práva by byla stejně na mé straně (:-) já ostuda píšu na modrého koně už X měsíců o svém skororaw a skorovitariánství :oops:
Kdežto já bych si "skororaw" vlastně neměla vůbec brát do huby, protože já jsem přece vlastně úplně normální vařák, co jenom experimentuje na svém těle... (:-)

Dnes obě stopro.
Zvykla jsem si dělat k snídani smoothies - základ je vždy banán, pomerančová šťáva a polníček, volitelně kiwi, mandarinka. akorát dneska banány došly, tak jsem tam dala místo nich jabka a taky dobrý. Ale už došel i polníček a ten u nás v blbé sámošce nemají (ani nic podobného), zítra budu muset někam vyrazit. Pro tyhle situace by se šiklo mít doma ten mladý ječmen nebo tak něco.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od awa »

Každý nějak začínal...každá, byť malá změna, je vždycky lepší než nic. I malé krůčky mají cenu, jen to nevzdat.
Já zase,co se týká zeleného, vzpomínám na Šarika, protože letos už to neprošvihnu a nahamounim na lukách semena pampelišek a budu pěstovat v truhlíku. Kdybych teď chtěla po společnostech, které prodávají semena to pampeliškové, tak by si asi mysleli, že jsem nějaká uhozená. Takový plevel....a v zimě. :lol:
S malou máte hezký jídelníček...a to je základ pro budoucí lásku k jezení ovozelu, i když občas pojí i jiné poživatiny od tatínka, babiček, ve školkách atd.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

jojo, jsem se vytahovala, že stopro, ale nakonec ne, vyžebrala kousek chleba od táty a aby nechtěla ještě víc, tak jsem jí dala i pár rýžových křupek. no co, však ona se neotráví. :D
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

včera jsem malé koupila bio žitný chleba. snědla jsem patku, kůrky, pak mě ještě malá krmila (tak jí přece nebudu kazit radost)... pak jsem dostala v noci žravou a snědla jsem několik krajíců obyčejného chleba s máslem a medem. ráno jsem se vzbudila zahleněná a s bolením v krku. teď už jsem ok. takže jsou dvě možnosti:
1) sápaly se na mě nějaké viry a moje dobře živené tělo si s nimi hned poradilo
2) žádné viry to nebyly a moje tělo mi začíná dávat najevo, co chce a co ne...

dnešní jídlo:
šťáva ze 3 pomerančů
smoothie ze 3 pomerančů, banánu, 2 kiwi a trošku řeřichy
4 jabka
2 1/2 banánu
pár řapíků celeru + trochu provensálské sluněnky
pár lístků sedmikrásek a 1 poupě
kus kokosového ořechu
ochutnávání manželových špaget s rajskou omáčkou :oops:
+ ještě nějaké pokračování určitě bude (čokoboby+rozinky, zeleninový salát)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

tak za prvé je správně. už to v tom krku zase cejtím. doufám, že zítra už budu fit!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

Nějak to tu zanedbávám. Ono ale není obvykle moc co psát, je to většinou skoro stejné. Pokud jsem jen doma, tak jsem skoro vždy raw, jen výjimečně něco uzobnu po dceři nebo mě semtam přemůže něco, co uvařím pro manžela (ale to je fakt velká výjimka). Když jsme pozvaní na oběd k rodičům, tak já tam sice jakože nejím, přinesu si něco raw, ale taky se stává, že mám prostě chutě a dám si třeba pár lžic špenátu a pár brambor.
Ovšem dneska!!! V rámci pěstování našeho manželství jsme dali dceru hlídat babičce a šli s mužem na oběd/večeři do nově otevřené indické restaurace. Rozhodla jsem se, že si budu hrát na normálního vařáka. Samozřejmě že jsem si mohla dát zeleninový salát, taky by to šlo, ale mě se prostě chtělo okusit indickou kuchyni. Nedodržela jsem ani zásady dělené stravy, dala jsem si špenát s panýrem (takový sýr) a pšeničné placky, navrch ještě malou sladkost. No přejedla jsem se, ale to by nebylo to nejhorší, můj kachní žaludek ještě dokáže strávit téměř vše bez zásadních problémů. Nejhorší byla ta malátnost po jídle. Tomu už jsem odvykla, protože moje vařácké hříchy nikdy nejsou v tak velkém množství. Prostě najednou jsem byla jak mátoha, spadlo to do nohou a byla jsem otupělá jak po požití nějakých drog (ale nevím, k čemu přesně to přirovnat, úplně nepříjemný pocit to nebyl, kdyby mohl člověk jen tak ležet na gauči). No a pak jsem to dovršila tím, že nedlouho poté jsem šla na břišní tance. V polovině na mě přišla totální energetická krize, kdy jsem fakt byla najednou úplně zmrtvělá. Nějakou dobu jsem se trápila, pak jsem si musela odpočinout! Uf. Takže proběhl zajímavý experiment na vlastním těle, jehož výsledek je naprosto jednoznačný. Čímž se ale do budoucna nějakých těch úletů stále ještě stoprocentně nezříkám. Ale aspoň už vím, že pak nemůžu počítat s žádnými fyzickými ani duševními výkony.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Sweetie »

cauky listy, hezky popsane. verim ze jste s drahou polovickou stravili krasny cas v indicke restauraci, tuto udalost bych zahrnula do vita stylu taky, zazitek prispel k rozvoji dusevna a dobry nalady. nasledky pozreni varenyho se holt musi obetovat. docela me zarazilo ze az tak silne jsi je prozivala protoze ja treba se drzim dost striktne ovozel bez uletu, a kdyz pride ulet, tak uz mi nic neni. (driv bylo, varily se streva, nateklost). asi to bylo indickym korenim.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

sweetie, žaludek to vzal, střeva si taky poraděj. ale ta ztráta energie!!! (jinak po vařených úletech mi taky nic nebývá, ale jak už jsem psala, ještě nikdy jsem toho nesnědla tolik; i když někdy asi před měsícem snad 3 krajíce chleba s máslem a medem!)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

nějak poslední dny nemám moc chuť na zeleninu (a zrovna je jí plná lednice), skoro se musím nutit ("tak se nenuť" - no jo, ale když je jí plná lednice...? (:-)). asi bych chvíli mohla jíst jen ovoce. ale nejvíc mi jede hroznové víno, což zrovna není v tuhle dobu žádná láce. o víkendu se mi ale podařilo koupit v kauflandu v akci za 30 a poslední dva dny v hypernově za 50. no a k tomu smoothie ráno. to dnešní bylo ze šťávy ze 2 pomerančů, 2 malých banánů a velké hromady špenátu. mělo barvu, jak kdyby tam nic jiného než ten špenát nebylo. a přitom to bylo mňam!
občas nemám chuť na jídlo vůbec, ne že bych neměla hlad, ale prostě mě nic neláká. ale půst nebude, furt kojím ostosedm.

v sobotu začíná global juice feast, rozhodla jsem se symbolicky připojit na jeden den. a koupila jsem si na to bio ovozel - 2,5 kg pomerančů, 1/2 kg mandarinek a skoro 2 kg mrkve. snad to bude stačit. :wink:
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od k.winky »

listy píše:nějak poslední dny nemám moc chuť na zeleninu (a zrovna je jí plná lednice), skoro se musím nutit ("tak se nenuť" - no jo, ale když je jí plná lednice...? (:-)). asi bych chvíli mohla jíst jen ovoce. ale nejvíc mi jede hroznové víno, což zrovna není v tuhle dobu žádná láce. o víkendu se mi ale podařilo koupit v kauflandu v akci za 30 a poslední dva dny v hypernově za 50. no a k tomu smoothie ráno. to dnešní bylo ze šťávy ze 2 pomerančů, 2 malých banánů a velké hromady špenátu. mělo barvu, jak kdyby tam nic jiného než ten špenát nebylo. a přitom to bylo mňam!
občas nemám chuť na jídlo vůbec, ne že bych neměla hlad, ale prostě mě nic neláká. ale půst nebude, furt kojím ostosedm.

v sobotu začíná global juice feast, rozhodla jsem se symbolicky připojit na jeden den. a koupila jsem si na to bio ovozel - 2,5 kg pomerančů, 1/2 kg mandarinek a skoro 2 kg mrkve. snad to bude stačit. :wink:
Listy, tak to jsme na tom úplně stejně ... Mám te´d po dlouhé době ovocné období, nějak na zeleninu ani oříšky není chuť, což nechápu, ale vyhovuje mi to ... Na ovo se zeleným je mi skvěle :) A špenát mi teď taky jede, hlavně s banánem ! mmmm :) A taky se mi stává, že třeba celý den nemám vůbec potřebu jíst, takový ten "špunt" ... Ale zato večer, to jsem odšpuntovaná až běda :lol: A hrozno byl vždycky můj favorit, takové to velké, ne úplně měkké a sláááádkě, mňam :) škoda že ty ceny jsou teď takově :( Dneska jsem si koupila asi třičtvrtě kila za 27kč...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od s.arik »

listy píše: 3 krajíce chleba s máslem a medem!)
díky za tip pro návratovku :P
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

k.winky píše: ... Ale zato večer, to jsem odšpuntovaná až běda :lol:
To mi povídej, já jsem nejodšpuntovanější tak kolem půlnoci... (:-) (ale chodím spát tak kolem třetí, tak to snad strávím)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

tak dneska juice feast:

9:15 vstávám
10:00 2 dl pí vody
10:15 cvičení Pěti Tibeťanů
10:30 1,5 dl mandarinkové šťávy
11:30 2 dl pomerančové šťávy, 1 dl pí vody
14:00 4 dl pomerančové šťávy
15:00 2 dl pí vody
15:00-16:30 procházka
16:30 2 dl pí vody
17:00 3 dl pomerančové šťávy

budu aktualizovat :wink:
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od macik »

listy píše:tak dneska juice feast:

9:15 vstávám
10:00 2 dl pí vody
10:15 cvičení Pěti Tibeťanů
10:30 1,5 dl mandarinkové šťávy
11:30 2 dl pomerančové šťávy, 1 dl pí vody
14:00 4 dl pomerančové šťávy
15:00 2 dl pí vody
15:00-16:30 procházka
16:30 2 dl pí vody
17:00 3 dl pomerančové šťávy

budu aktualizovat :wink:
koukám, že u tebe taky frčí pí voda :D ...mě by se teda při tom džusování vyplatily plínky, onu místnost jsem již dnes navštívila opravdu hoooodněkrát
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

pí vodu jsem koupila poprvé a nějak mi nejede. při tom prvním pití ráno mi vyloženě nechutnala. má prostě nějakou chuť a ta mi není příjemná. mám ráda jen vody, co nemají žádou chuť - z kupovaných balených třeba aquila nebo rajec.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

tak ještě:
18:00 2 dl mrkvové šťávy
20:00 3 dl mrkvové šťávy
ještě bych mohla pomerančovou, ale asi nic a půjdu brzo spát.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

Tak ještě shrnutí dnešního juice feastu:

9:15 vstávám
10:00 2 dl pí vody
10:15 cvičení Pěti Tibeťanů
10:30 1,5 dl mandarinkové šťávy
11:30 2 dl pomerančové šťávy, 1 dl pí vody
14:00 4 dl pomerančové šťávy
15:00 2 dl pí vody
15:00-16:30 procházka
16:30 2 dl pí vody
17:00 3 dl pomerančové šťávy
18:00 2 dl mrkvové šťávy
20:00 3 dl mrkvové šťávy
22:45 2 dl pí vody

celkem 1,5 dl mandarinkové šťávy, 9 dl pomerančové šťávy, 5 dl mrkvové šťávy, 9 dl pí vody.

dojmy celého dne:
první setkání s pí vodou, nechutnala mi, má nějakou "chuť" a ne zrovna příjemnou - zklamání.
po dlouhatánské době jsem se dokopala k cvičení (přestala jsem v těhu a od porodu jsem cvičila asi 2x), překvapilo mě, že jsem dala 9 opakování celkem bez problémů, poté jsem se cítila velmi příjemně.
v 11:30 jsem se musela napít vody, protože ty džusy už na mě byly nějak moc.
odpolední hodinu a půl dlouhá procházka s 9 kg dcerou na zádech byla docela příjemná, ale vrátila se zase zima (a to to před pár dny vypadalo už tak nějak jarně), tak jsem se přišla domů pěkně vyfoukaná a musela jsem si dát horkou sprchu. hlavně mi ale strašně vytrávilo, takže přišel první velký hlad.
pak se to džusíky zase nějak srovnalo.
teď už mám zas hrozný hlad, ale neřeším, půjdu brzo spát, možná si dám ještě jednu sprchu a vydrbu se kartáčem (to mě předtím nenapadlo).
je mi zima. sice menší než při půstu, ale přece.
překvapilo mě, kolik jsem vypila vody. normálně při vita stravě téměř nepiju. nakonec mi začala i chutnat.

na zítra chystám - ráno pomerančová šťáva, zanedlouho smoothie (pomerančová šťáva, banány, špenát a pár lístků, co jsem si přinesla z procházky - pampeliška, řebříček), k obědu pomelo. odpo nějaké další ovoce, asi kokos (namočený sušený), večer salát (asi čínské zelí + rajčata).
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

včera jsem udělala manželovi k svátku čoko-koko dortíky, mňam.

Korpus: mleté rozinky, kokos, trochu kakaa
Náplň: avokádo (1 ks), kokosový olej (2 nebo 3 lžíce), kokos (dle chuti odhadem), kakao (hodně), med (2 lžíce).

Zpracovanou hmotu jsem natlačila do "bábovičkových" formiček, dala zatuhnout do ledničky, pak naplnila náplní, posypala kokosem a dala znovu ztuhnout.

oblizoval se až za ušima a říkal, že to mám dělat častěji. :D
Přílohy
dortiky.jpg
dortiky.jpg (104.48 KiB) Zobrazeno 22383 x
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

dneska jsem šťavila mrkev u rodičů na dost hrozném odšťavňovači, který patří k robotu (sama žádný nemám). a máma se ptala: "a nechceš odšťavňovač k narozeninám?" a já na to: "jasně mami, stojí 13 tisíc!" :lol: :lol: :lol:
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

udělala jsem si večer mňamku. kokosový olej, med, spousta kakaa. ochutnala jsem, byla to nebeská lahoda. ale přišlo mi to moc sladké. tak jsem přihodila ještě kakao, abych to srazila. no za prvé už mi to pak tolik nechutnalo, za druhé jsem totálně předávkovaná stimulantem. uf. už nikdy více, s kakaem opatrně!!! (:-)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od k.winky »

To jsem nedávno házela do receptů, myslím, že kdyby se to tročku rozehřálo a nalilo do nějaké formičky, dalo ztuhnout, že z toho bude něco jako home-made čoko :wink: Ale jako krém to miluji na jablíčka :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od macik »

teda lišti, ty čokodortíky vypadají úžasně, jako pro mě dělané :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od s.arik »

Mňáááááááám! To vypadá senzačně....

Ale kdoví, jestli by mi to chutnalo. Po několika měsících jsem včera koupila avokádo. Rozmíchala jsem ho s medem a kakaem a lžící oleje, ale výsledek byl dost hnusný! Dokonce jsem tu misku dala do lednice (chápete, já, čokoholik...) a počkala jeden den, než jsem to s nechutí dojedla se třemi banány.

Dokonce i čokokaše banán, med, kakao, mi přestává chutnat. Zato chleba a bábovky mne přitahují víc a víc :evil: a jenom na ovoci nevydržím :?

Včera jsem udělala pohankové sušenky: namočenou pohanku pomelu, dodám kokos, med a kakao. Udělám placky a nechám usušit na topení. Je to takové....dá se to jíst, ale nadšení se nekoná. Vůbec, když si to tak vezmu, nadšení se koná jen u ovoce a ořechů a vařených jídel. Zelenina a vitarecepty mi nějak nejedou :oops:

Ale dneska jsem nachystala talíř s pokrájenými ředkvičkami, rajčetem, paprikou a polníček a bylo to dobré....no stejně mě ještě honí mlsná a kdyby se v pekárně nepekl chleba, kned tam vrazím suroviny na bábovku :P

To jsem se tu vypsala :lol:

Tak lišti, ještě jednou chválím sváteční dortíky! Ještěže u macika budeme jen pít, jinak bych tě přinutila to nachystat tam (:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

to noční předávkování kakaem bylo fakt strašné! ve 4 jsem šla spát a ještě jsem byla totálně naspeedovaná! do pěti jsem pořádně neusnula (pak se vzbudila malá na kojení), pak už jo a v osum zas budíček, fuj.

dnes jsem si v kauflandu dala do vozíku president - čerstvý sýr s ořechy (byl za hodně výhodnou cenu v akci) a pak jsem s tím jela přes půl krámu zpátky to vrátit. zato večer jsem si dala porci zelňačky, achjo, proč já tomu chlapovi furt vařím? a proč mu vařím tak, aby mi to chutnalo? (:-)

sari, myslím, že dortíky by ti chutnaly. :wink: ten kokosový olej je fakt zázrak!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

tak jsem nemocná. od sobotního večera. a já se vytahovala, že jsem tuhle zimu nemocná nebyla a že to je určitě kvůli mé stravě. hmmm, taky mi to máma hned dala sežrat. :lol:
včera jsem si dala půst, dneska jsem byla slabá jak moucha - zesláblá nemocí a ještě půstem. ale už je líp, zítra to snad doladím a ve středu budu už úplně fit.
jako bolestné jsem si koupila půlkilový balíček durianu za 190 korun. smrdí v lednici přes 6 pytlíků. zítra ho sním. :D

dneska ráno moje malé zlatíčko spráskalo neuvěřitelné množství smoothie. asi tak 5x víc než obvykle (a to do "obvykle" nepočítám dny, kdy sní sotva pár lžiček. na smoothie taky nedávno zkoušela poprvé jíst sama lžičkou, takhle:
Přílohy
P1100860b.jpg
(223.3 KiB) Staženo 30 x
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

tak se to nějak nepovedlo, zkusím to znovu.
P1100860b.jpg
(223.3 KiB) Staženo 33 x
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Panda »

Teda z té bude vitarián! :-) Chudák manžel - dvě na jednoho.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

Pando nebude. Já jí dávám i vařené jídlo, ona toho ovozelu sní fakt málo. A už je jí 14 měsíců, tak už to nemůžu nechat jen tak plynout a říkat si, že jí kojení stačí. Takže já dávám i brambory a vařenou zeleninu, žitný chleba, dneska obědvala žitné těstoviny... No snažím se do ní ovozel tlačit, ale když nechce, tak nechce, co nadělám. A kdybys viděl, jak se sápe, když manžel večeří své hnusné uzeniny! (ale ty teda zatím fakt nedostane) :(
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

tak dneska byl můj Den D - tedy Den Durianový. kolem poledne jsem vysvobodila balíček s durianem asi ze 7 igelitek, kterými jsem (nepříliš úspěšně) maskovala ten odér před manželem, oh to byla síla! a pak jsem se do něj pustila. smrdutý - to především, hehe, výrazný - a to velmi, osobitý - silně a uchvacujícííí! krémovitý až pudinkovitý, rozplývající se v puse. dcera pohrdla, nechutnal jí. no její chyba. :lol: balení mělo půl kila a byly to čtyři kousky. snědla jsem tři a měla jsem plné bříško. měla jsem hodně co dělat, abych nesnědla i ten čtvrtý, mám vždycky silné puzení sežrat vše, co vidím, ale udržela jsem se. poslední kousek byl k svačině. :D
kdybych si dávala častěji, mám obavu, že přijde závislost. naštěstí si ho můžu dát jen za velmi příznivé konstelace hvězd - když ho v globusu budou mít (celý mívají často, ale balíčky jsem viděla poprvé), manžel bude zrovna pryč :lol: a ještě zrovna budu mít rozhazovačnou náladu! (manžel se vrátí zítra, ale ve čtvrtek zase odjede, tak se budu radši držet na uzdě, abych do toho globusu nevyrazila (:-) !)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od macik »

lišti, kde je ten popis durianu? :)

musíme dát další srazík až dodžusuju, já pak krále duriana klidně koupím, to nás nepoloží, aspoň se budu moct těšit, že až já budu na mateřské a vy se šarikem budete makat, tak mě pak taky pozvete na něco fajnového (:-)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od macik »

jé, tys to mezitím napsala :mrgreen:
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

maci, srazíky dávat můžem. ale myslím, že sarik není durianový typ. že na takové různé smrdutosti skoro až ohavnosti není. (ale třeba jo, nevím, třeba se vyjádří)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

tak jsem strašně dlouho deníček zanedbávala. nějak mě neba psát každý den to samé. ale za tu dlouhou dobu jsem prošla různými stadii, tak to tu ve zkratce popíšu.

byla jsem na tom tak, že jsem byla převážně raw. některé dny 100%, jinak jsem si občas něco trochu dala (polívky u rodičů, užírání vařených jídel pro muže, dojídání zbytků po dítěti). pak jsem měla ale nějak těch úletů víc, tak jsem se rozhodla pro experiment - jíst pár dní téměř jen vařené. už po dvou dnech se to nedalo vydržet (furt divně přecpaná, bez energie - no fuuuuj), takže jsem se rychle ráda vrátila zpátky k vita s občasnými prohřešky.
teď jsem na tom tak, že jsem nějak ztratila motivaci ke 100% raw, říkám si, že když jsem zdravá, tak nemá smysl se o to křečovitě snažit a semtam úlet nevadí. jenže když si to takhle připustím, tak mě to vede k ještě více úletům. teď jsem pár dní dlabala i chleba.
můj obvyklý vitajídelníček:
smoothie z pomerančové šťávy, banánů, kiwi a zeleného (špenát je nejlepší, ale teď ho nekupuju a místo toho si většinou natrhám hrst bylin - pampeliška, jitrocel, řebříček a jetel; zjistila jsem, že se takhle dá použít i nať z ředkviček)
přes den banány, hrozno (k obědu třeba kilo), občas jabka
večer obvykle ledový salát s ředkvičkami/rajčaty/paprikou + často klíčené mungo/červená čočka (někdy olivy, ale teď zrovna nemám)
často jím i okurky s rajčaty nebo jen tak
no a z ořechů/semen sluněnky nebo "vlašenky" nebo sezamovou chalvu (domácí) nebo kakaový sen nebo brouci nebo...
a taky raw čokošku.

no a k tomu ty úlety. v drtivé většině veganské - zeleninové polívky, rýže s něčím, brambory... teď bohužel teda i ten chleba, snad to odbourám. sladkosti mě naštěstí neberou.

i když vím, že by bylo co zlepšovat, jsem relativně spokojená. stejně jím mnohem líp než většina populace.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

malou na raw nedržím, nejde to. snídá se mnou smoothie + třeba kousek banánu, kiwi - dle nálady. k obědu dle situace buď opět ovoce a nebo vařené jídlo - brambory/rýže/pohankové nebo žitné těstoviny + mrkev, květák, brokolice, k svačině jabko/banán/mixovaná mrkev s jabkem/bio ovocná tyčinka, k večeři mixovaný salát rajče + okurka (+ paprika) někdy s máčenou slunečnicí, nebo k tomu žitný bio chleba (popř. obyč. chleba nebo manželovy rohlíky) - pečivo prostě miluje. maso a mléčné výrobky nedostává vůbec.
pořád hodně kojím.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Fuujin »

pečivo miluje každý kdo ho ochutná, je návykové..
Zjistilo se třeba že medvědi nejsou tolik agresivní, než když ochutnají zbytky lidí, pak choděj pravidelně a zase si vyžadujou ty lidské jídla.. A i test s kočkama na tom byl stejně.. ale i tak, čím větší část stravy syrová, tím lépe
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od s.arik »

Myslím že jíš dost dobře...veganská jídla mi připadají v pohodě.

Až přijedeš, zkusíme co nejvíce raw jo? Nevím, jak to zvládnu, ale asi objednám nějaké sny :lol: stejně jsem chtěla koupit zase chlorellu. Awa mne opět poprávu upomíná na zelené, ale když mě to tááák nechutná :? a smoothie nemám na čem dělat, kupovat mašinu nechci, stejně nemám prachy na denní mix banán pomeranč kiwi zelené....chlorella je mi snesitelnější.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

sari, sny přivezu. a smoothie snídám denně, mám-li ingredience, ale to ještě neznamená, že to mít MUSÍM. klidně posnídám jabka.

fuujine, s děckama to není tak jednoduchý. vždycky chtěj všechno, co viděj, a nelze jim upírat vše. takže když můj muž večeří rohlíky a nějaký hnusný uzeniny a dcéra se mu strašně sápe do talíře, tak jí dá aspoň ten rohlík no. však ona z toho neumře. :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od s.arik »

Nesmysl, nebudeš tahat takovou dálku skleničky :)

Zítra udělám velkou objednávku u LF, přidá se i johanda, všechno mi to přijde hezky samo do domu. Chceš něco taky, nebo máte vše v té prodejně?

Sny a čokoláda nějaká tu bude i pro tebe, na oplátku mě pozveš do ZOO :lol: Musím se zásobit sladkým, přece tu nebudu před tebou žrát disko :shock: a budu pod dozorem tři dny, to bez cukru nevydržím :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

sari, ani ledovej salát ti nejede? nebo taky patří do kategorie "příliš drahé"? já ho jím taky skoro denně. (no já vím, proč se mi vita prodražuje :lol:)
jo a zajdem někam na medvědí česnek?
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

s.arik píše:Nesmysl, nebudeš tahat takovou dálku skleničky :)
hehe, těch 428 km to poveze vlak! (:-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od s.arik »

Ale od nádru tě k nám neponesu. Vezmi s sebou co chceš, ale věz, že ovozel i raw sladké tu bude.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od s.arik »

listy píše:sari, ani ledovej salát ti nejede? nebo taky patří do kategorie "příliš drahé"? já ho jím taky skoro denně. (no já vím, proč se mi vita prodražuje :lol:)
jo a zajdem někam na medvědí česnek?

tohle jsem nějak přehlédla.
kolem medvědího česneku půjdeme hned první den k řece, jen nevím, jestli na něj není už pozdě. po květu by se moc neměl jíst, ale trocha nás nezabije.

ledový salát mi chutná, ale už tolikrát mi v lednici hlávka zplesnivěla, protože jsem se k tomu nedokopala včas :?

ale (viz můj deník) pokusím se nyní jíst zelené s pomeranči...

zelené saláty ledový-papriky-rajče mi už moc nejedou, hlavně jsem líná to dělat, ale přikusovat list k pomeranči je docela fajn.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

ehmmmm jak bych tak shrnula ten skoro rok, co jsem tu nebyla? no prostě postupné lapení do osidel vařácké stravy. nevím, jak z toho, nic se mi nechce. umím věci začínat, ale ne u nich vytrvat (zdravím macika :D). jediné, co mi zůstalo, jsou ovocná dopoledne, někdy včetně oběda, někdy už oběd patří do vařácké části dne. k večeři často saláty, ale vždycky k tomu i chleba s něčím. mně to prostě chutná no. v posledních měsících jsem taky sežrala nebývalé množství čokolády a taky jsem se vrátila i ke kafi. tak teď teda nevím, co by mě tak nakoplo, abych na sobě zase trochu zapracovala. :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od s.arik »

MMS :!:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Panda »

Co přečtení si pár článků na Vitariánu? Anebo - co táhnoucí příklad lidí co se po vita cítí perfektně, jako například já teď, po předchozí super večeři z mňam salátu rajčata+paprika+zelí+mletý len+sezam? :-D
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

ale pando... pár článku na vitariánovi? takovejch už jsem četla... :lol: ale ono dostat to z hlavy do žaludku, to není tak jednoduchý! :lol:
šári, mms už mě taky napadlo. ale dokud kojím, nebudu se pouštět do žádných velkých úchyláren. a moje kecy tudlenc o odstavení byly samozřejmě jen a jen kecy, kojím furt a nevypadá to na změnu.
jinak vlastně ani nevím, jestli toužím být 100% vitarián. co bychom si namlouvali, je to svým způsobem sociální vyloučení.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

a ještě dodám, že jsem děsně zlenivěla, takže už ani nevyrábím žádné raw dobroty, narozeninový dort před dvěma týdny byl velkou výjimkou. jen v podstatě denně dělám smoothie a často večer saláty, ale jsem děsně líná i na to krájení zeleniny (zdravím šárku :D).
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Xion »

MMS nepomoze, na zmenu musi byt pripravena hlavne psychika. Az potom maju zmysel barlicky, ako napriklad MMS.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od listy »

a mrňavka má do vita taky daleko, má ráda chleba, mléčné výrobky a maso (nezapomentulená situace, kdy se na na návštěvě na obědě u babičky a dědy nalévá polívka a malá ječí "já chci maso!". to fakt potěší srdce letitého vegetariána :lol:). pečivo jí dávám, mléčné výrobky ne, ale u babičky a dědy je mívá často. no jí i raw ovozel, to zas joooo, ale ne v množství, které by mě těšilo. a hodně vařenou zeleninu, tu má moc ráda, květák, brokolici, mrkev, hrášek... no prostě děti nejde do ničeho nutit.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Listy (a malá k tomu)

Příspěvek od Samira »

listy píše:...jestli toužím být 100% vitarián. co bychom si namlouvali, je to svým způsobem sociální vyloučení.
Vcera som (pocas postu) bola na firemnom stretnuti. Vsetci okolo tlacili varene kolena, halusky, rezne... ja som pila caj. Pokecala som si s nimi skvele, zabavila som sa niekolko hodin, nikto do mna nerypal, bola vyborna nalada. Necitim sa socialne vylucena.
Odpovědět