peet

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
peet
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 14, 2009 21:37

peet

Příspěvek od peet »

Tak začínám... včera sem si dal ještě poslední knedlo-vepřo-zelo a dneska už syrově. Byl jsem nakupovat, ale změnilo se to v poměrně pesimistickou procházku - todle ne, todle už vůbec ne... banán bych mohl, zelenina drahá a hnusná... co jíst? :lol: Nakonec jsem koupil banány, papriky a okurku. Přečetl jsem Günterův Život bez chorob a dočetl jsem se o pojídání suchých obilnin - co vy na to?
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: peet

Příspěvek od awa »

peet píše:Tak začínám... včera sem si dal ještě poslední knedlo-vepřo-zelo a dneska už syrově. Byl jsem nakupovat, ale změnilo se to v poměrně pesimistickou procházku - todle ne, todle už vůbec ne... banán bych mohl, zelenina drahá a hnusná... co jíst? :lol: Nakonec jsem koupil banány, papriky a okurku. Přečetl jsem Günterův Život bez chorob a dočetl jsem se o pojídání suchých obilnin - co vy na to?
Vítám tě mezi námi. Bude záležet na tvém rozhodnutí, jak to celé uchopíš. Buď jsi schopen jíst okamžitě vše raw, ale mám pocit, že to není tvůj případ. Jestli mohu trochu poradit, tak jez jen to syrové, co ti chutná, různě testuj, sleduj jak se po tom cítíš, jaké množství a ev. kombinace ti sedí. Věř mi, zkušenému, nemá smysl nutit se do jezení věcí ke kterým máš nechuť, tělo ví proč to nechce, přestože jsou vita a kdovíjak zdravé. Také musíš počítat, že se ti budou překlápět chutě a některé poživatiny pro tebe časem budou "nepoživatelné". Bývají to třeba nostalgické pochoutky dětských let....
Co se týká obilí, je to věc názoru, mně nesedí, špatně ho trávím a vůbec na něm neprospívám, takže ho vůbec nejím. Ale je dobré si to vyzkoušet na sobě sám párkrát a budeš vědět jestli jo nebo ne. Vždy je důležité, abys ty věřil svým vnitřním rozhodnutím, respektoval signály těla a druhé nebral jako pevné dogma, ale pouze inspiraci.
Co se týká výběru, tak to teď opravdu není hitparáda, nicméně záleží i na tom kolik ti je, jaký máš životní styl a jak dokážeš pracovat s energiemi, které máš a dostáváš. Vita nemusí být drahé, alespoň pokud mluvím za sebe, dokážu těžit i z jiných zdrojů než je jen jídlo a se svojí energií neplýtvám a uvažuju jak s ní co nejefektivněji naložit.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: peet

Příspěvek od RadkaS »

Vitam :P , za me obilniny rozhodne ne, ale jak uz tu awa psala, nakonec je to stejne na tobe.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: peet

Příspěvek od Katarína »

Ahoj, peet, tak ako?
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: peet

Příspěvek od Sweetie »

ja verim stormovi :)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: peet

Příspěvek od epony »

ja som za obilniny, najlepšie naklíčené :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Odpovědět