Panda

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

jitulinda píše:Dneska jsme náhodou potkali jahody 500g/30,- Tak jsem hned nabrala 3 kg
hmmm, takový kup docela jde
a nepřijedeš sem na samosběr jahod? Už se pomalu blíží, tam se nacpeš a natrháš si hafo a hafo. Velkou farmu Drahoš tady kousek od Litomyšle náhodou neznáš? Už tam na jahody počítám brzo pojedeme.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Panda

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše: Jak jsem se už zmínil jinde, chodíme teď vždy v sobotu v Mostě na zelinářský trh (a cestou i k Vietnamcům s často velmi zajímavými cenami). Dnešní zajímavější úlovky (kromě jiného) byly bílé sladké hrozny 20Kč/kg, třešně 250g vanička za 5 kč, ananasy střední velikosti 3 kč/ks (trhovec už končil, takže výprodej beden s 10 kusy za 30 kč) a zdarma půlka velkého vodního melounu - jen proto, že se trhovci zdál už příliš přešlý, ale po vychlazení v ledničce byl skvělý. Takže jsme z tržnice šli 3 lidi s plnými baťohy a ještě igelitkami v rukách.
aaaa :) Vietnamci mi chybí - v Praze to bylo super.
Ceny, které zmiňuješ, jsou pro mne tady utopií. Např. třešně tu stojí v Tescu pěknou sumu a meloun stále taky (někde 3, někde 4 libry/kilo)... Ušetřit se dá jen ve výprodejovém koutku - nedávno např. výborný bio salát - tmavě zelený, křupavý, za pár drobných. Ale málokdy je něco pod libru. (ale zase mám jiný plat než v ČR, tak konec brblání)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

jitulinda píše:...rovnou do "mojí" Billy na Vinohradech, kterou miluju...
Jo tak tím se vysvětluje Tvé podivování nad cenami. Billa je na ovozel snad nejdražší market, nenapadá mě dražší. ... No jo mladí. :-)

Můj žebříček hodnocení marketů (podle běžného ovozelu co mě zajímá) je:

1) Kaufland - v současnosti absolutní špička, nízké ceny a velmi velmi časté akce s velkou slevou
2) Tesco - nízké ceny a dost časté slevové akce
3) Lidl - celkem nízké ceny a časté slevové akce
4) Interspar - většinou rozumné ceny a občas dobré akce
5) Penny - průměrné ceny, ale někdy docela zajímavé akce
6) Albert - průměrné ceny, akce nic moc, ale někdy je něco výhodnější než jinde
7) Globus - spíš vysoké ceny, ale někdy zajímavé věci
8 ) Billa - vysoké ceny, na výhodnou akci jsem tam nenarazil (asi proto že tam skoro už nechodím)

... jo a ještě jsme dřív chodili na sobotní mosteckou burzu - často tam prodávali s autem zelináři, např. Vietnamci - no a na konci burzy už tam často něco nechali jen tak volně, protože už to bylo přezrálé a neměli by s tím co dělat, zkazilo by se jim to. Takže jsme občas přišli s bednou akorát zrálých banánů, jindy švestky, brosvke, jablka atd. (vše zdarma). ... Teď nechodíme protože nemáme takovou spotřebu a ta kvanta je problém rychle zpracovat, tak nám to za tu cestu nestojí, raději si koupíme vždy čerstvé.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Panda

Příspěvek od jitulinda »

Jindra píše:
jitulinda píše:Dneska jsme náhodou potkali jahody 500g/30,- Tak jsem hned nabrala 3 kg
hmmm, takový kup docela jde
a nepřijedeš sem na samosběr jahod? Už se pomalu blíží, tam se nacpeš a natrháš si hafo a hafo. Velkou farmu Drahoš tady kousek od Litomyšle náhodou neznáš? Už tam na jahody počítám brzo pojedeme.
no to je super.Právě jsem rodince povídala ať se lets připraví, že budeme objíždět právě tyhle farmy a sady a budeme trhat a trhat :-)
Farmu Drahoš neznám , ale vygúgluju si to :lol:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Panda

Příspěvek od jitulinda »

Panda píše:
jitulinda píše:...rovnou do "mojí" Billy na Vinohradech, kterou miluju...
Jo tak tím se vysvětluje Tvé podivování nad cenami. Billa je na ovozel snad nejdražší market, nenapadá mě dražší. ... No jo mladí. :-)

Můj žebříček hodnocení marketů (podle běžného ovozelu co mě zajímá) je:

1) Kaufland - v současnosti absolutní špička, nízké ceny a velmi velmi časté akce s velkou slevou
2) Tesco - nízké ceny a dost časté slevové akce
3) Lidl - celkem nízké ceny a časté slevové akce
4) Interspar - většinou rozumné ceny a občas dobré akce
5) Penny - průměrné ceny, ale někdy docela zajímavé akce
6) Albert - průměrné ceny, akce nic moc, ale někdy je něco výhodnější než jinde
7) Globus - spíš vysoké ceny, ale někdy zajímavé věci
8 ) Billa - vysoké ceny, na výhodnou akci jsem tam nenarazil (asi proto že tam skoro už nechodím)
Tesco u nás děsně velké - zabere mi moc času tam nakoupit!Mnohdy dost nepěkné zboží.
Lidl-kdekoliv jsem byla u nás poblíž v Lidlu, byl to hnus, všechno zvadlé,staré, ceny normální..
Interšpar -nemám vůbec v okolí
Penny -nemám v okolí
Albert u nás má sekci ovozel malinkou jak plivaneček, cenově mi nepřijde nijak zajímavý
Globus - moc daleko

takže kromě Billy (kde je vždy čestvé a krásné všechno ovozel) zbýva jen Kaufland a tam na akce občas zajedu-je to tam fajn,ale nemají taky vždycky všechno..
Ale co se týče Billy, vím, že mi jejich ovozel vydrží,salát není uprostřed černý, rajčata nejsou uprostřed vaničky shnilá, jabka nejsou moučný, řepa není gumová atd ... :wink: vážně nemůžu jezdit nakupovat denně..
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Dnes opět nákupy u trhovců. Nechápu odkud někteří berou zboží, že to jsou schopní prodávat tak levně. Možná nějaké zbytky z velkoobchodů. Minule to byly 2 melouny po 6 kg, cena 15 Kč za kus (ne za kg!). Byly změklé a přezrálé, ale šťáva z nich chutnala super. A za 15 kč bedna 12 okurek salátovek. Dneska už melouny neměli, ale od trhovce jsme vyptali 2 melouny zdarma odložené stranou, které chtěl vyhazovat. Každý 9 kg a malý nahnilý flíček, vevnitř ale byly suprové a krásně dozrálé. A ještě výborné pomeranče po 19 kč/kg.

Takže máme šťávové hody, výborná sladká melounová šťáva střídaná s pomerančovou šťávou. Člověk se až diví, jak mohl dřív bez těch ovocných šťáv být. Je to nějak 2 týdny co jsem jen na ovocných šťávách (zeleninu jsem už vypustil úplně) a konečně, oproti dřívějším snahám, pozoruju dost výrazné posuny k lepšímu. Někoho možná nabíjejí energií spíš zeleniny, ale mne tedy naopak ovoce. Stále ještě detoxikuju, ale už se mi stává stále častěji, že se ráno probudím a cítím se skvěle, neunaveně a neospale i jen třeba po 4 hodinách spánku. Záda se mi zlepšují a dokonce už se mohu ráno docela sehnout, což jsem už dlouho neznal. Přebytek energie mě nutí k aktivitám, které jsem už dlouho nedělal, např. zas si začínám programovat operační systémy. :-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

A proc si myslis, ze se tim kazdy rano prolivam ? Abych se citil hur ? Hehe .. :D))).
Tady se ale o tom moc nadsene nerozkrikuj Miro, tady na Rudovem dvorku to ted bude brano spis jako provokace:).
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Panda

Příspěvek od jitulinda »

:lol: souhlas..o ovoci jen šeptej :lol: ... ale teď vážně, myslím, že Rudko ví, že každému vyhovuje něco jiného.On si našel, co jeho tělu vyhovuje nejvíc a my také :wink:

já např. denně na snídani vodní meloun - pocit lehkosti po něm je dokonalý.. naopak velký zeleninový salát předevčírem na pozdní večeři zapříčinil nadýmání po celou noc!!!!!!!!!! :?
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
canibalx
Příspěvky: 20
Registrován: úte kvě 22, 2012 17:28
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od canibalx »

V týdnu jsem zahlédl plnou polní vyskládanejch krabiček s jahodama. 500g/ za neuvěřitelných 4,90. Bylo to u nás v Tescu, nějaká nárazová akce, o který se nikde nepsalo. Chudákovi brigádníkovi to rvali z paleťáku div ho ty maminy na mateřský nepovalili a nesnědli i s oblečením. Po chvíli to vzdal a odešel. Hlavně že ty samozvaní všežravci brali po deseti a na mne Vitariána nezbyla ani jedna vanička, že se nestydí, stejně polovinu doma vyházej, hlavně, že levně nakoupili :D Občas se ta naše doba vrací ke svým kořenům a prokazuje se opravdový boj o potravu, i když v rámci TESCO možností. Mít klacek, tak možná zahulákám, rozeženu je a jednu krabičku si taky vezmu :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

doteraz sa taky chlap nenasiel co by mal odvahu sa v obchode postavit proti tlupe zenskych
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Tady se ale o tom moc nadsene nerozkrikuj Miro, tady na Rudovem dvorku to ted bude brano spis jako provokace
V tomhle vlákně jsme u Pandů a i Rudo je tu "jen" na návštěvě :wink:
Panda píše:2 melouny po 6 kg, cena 15 Kč za kus (ne za kg!). za 15 kč bedna 12 okurek salátovek. 2 melouny zdarma odložené stranou, které chtěl vyhazovat
to jsou nákupy, to teda beru :shock:
Panda píše:Přebytek energie mě nutí k aktivitám, které jsem už dlouho nedělal
takžes začal běhat. paráda. To je aspoň relax v porovnání s tím naším vysedáváním u kompu v práci, viď
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:takžes začal běhat. paráda. To je aspoň relax v porovnání s tím naším vysedáváním u kompu v práci, viď
No... :oops:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:
cepheus píše:Tady se ale o tom moc nadsene nerozkrikuj Miro, tady na Rudovem dvorku to ted bude brano spis jako provokace
V tomhle vlákně jsme u Pandů a i Rudo je tu "jen" na návštěvě :wink:
To je dobre Jindro, ze jsou jeste takovy mista, super :D).
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Panda

Příspěvek od jitulinda »

cepheus píše:
Jindra píše:
cepheus píše:Tady se ale o tom moc nadsene nerozkrikuj Miro, tady na Rudovem dvorku to ted bude brano spis jako provokace
V tomhle vlákně jsme u Pandů a i Rudo je tu "jen" na návštěvě :wink:
To je dobre Jindro, ze jsou jeste takovy mista, super :D).
aaaale myslím, že to s Rudkom není tak zlé...když je "na návštěvě" u mě, tak má způsoby naprosto vybrané :wink: :D
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

Rikas Rudo je "jemnych mravu a vybraneho Francouzskeho chovani a stolovani" ? hehehe .. :D)
I cert vem zpusoby, o ty nejde vubec, jen je s tim vita stravovanim ponekud pomyleny:)
Njn, co nadelame, kazdy jsme nejaky:))).
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Panda

Příspěvek od Sitar »

Ahoj Pando, Tys zmizel z fb?

Prosim Tebe, je někde nějaké srozumitelné vysvětlení čtvrtého a vyššího rozměru? Pochopitelně nepočítám čas. Tři rozměry a čas chápu, ale čtvrtý, popřípadě další nejsem schopen pochopit a přijde mi úsměvné, jak vědci mluví o deseti, resp. jedenácti rozměrech.

Díky předem.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Jo, zrušil jsem si účet na FB.

Pro nás je asi nemožné představit si více rozměrů, jedině abstraktně matematickým popisem. Ale docela pěkně je to popsané tady (z knížky Elegantní vesmír): http://www.physics.rutgers.edu/~motl/br ... -08lm.html
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

Sitar píše:je někde nějaké srozumitelné vysvětlení čtvrtého a vyššího rozměru? Tři rozměry a čas chápu, ale čtvrtý, popřípadě další nejsem schopen pochopit a přijde mi úsměvné, jak vědci mluví o deseti, resp. jedenácti rozměrech
jé díky za tuto "dimenzionální" otázku, vidím to úplně stejně, občas si na to vzpomenu, ale nic jsem si k tomu zatím nehledal. takže dík i Tobě Pando za odkaz, rád si počtu. To jsem zvědavej
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Panda

Příspěvek od Lenuška »

Panda píše:
Pro nás je asi nemožné představit si více rozměrů, jedině abstraktně matematickým popisem. Ale docela pěkně je to popsané tady (z knížky Elegantní vesmír): http://www.physics.rutgers.edu/~motl/br ... -08lm.html
Tohle je super vysvětlení. Také jsem si neuměla představit více dimenzí. S mým přítelem jsme se při prvním seznámení bavili o teorii strun a jedenácti dimenzích, což bylo před mnoha lety, a dodnes mi to úplně nevysvětlil. Teď jsem to pochopila i díky obrázkům - a Pandovi, samozřejmě :D
Možná kdyby byla i teorie kvantové fyziky jako obrázková knížka, chápala bych ji lépe >:-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Lenuška píše:...Možná kdyby byla i teorie kvantové fyziky jako obrázková knížka, chápala bych ji lépe >:-)
Vždyť je to tak jednoduché. :-) Svět (a hmota či energie) je jenom matematika, vyjádření téměř nekonečného množství pravděpodobnostních stavů existujících ve Vědomí. Určité shluky se projevují jako vyjádření Vědomí, projevují se jako realita, tvar, hmota, přechody mezi různými stavy jako čas. Jsou to příběhy které Vědomí prožívá. Ze shluků v prostoru pak vznikají vlnové pravděpodobnostní funkce známé v kvantové fyzice. Jinak též různé paralelní reality, což je ale jen koncentrace Vědomí v různých pravděpodobnostních shlucích hmoty. Proto ve skutečnosti neovlivňuje myšlenka realitu, ale Vědomí jen vnímá různé stavy reality, protože ty existují současně paralelně spolu. Zjednodušeně to vysvětlují např. náboženství tak, že Bůh (=Vědomí) stvořil Vesmír. Vesmír je představou Boha (Bůh ne jako bytost, ale jako univerzální Vědomí), je jeho myšlenkou a proto se nelze ptát, zda existuje Bůh, protože Vesmír existuje v něm a ne obráceně.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

Jj Pando, jednoduche jako facka :D.
"Sud kulatý rys tu pije tu je kára ten to ryje". (a nebo abraka-dabraka struny a reality) no hned je mi jasneji a rozsvitilo se mi v palici me dubove:))).
Az na to ze netusim o cem to tu mluvite lidicy zlaty, moudre se u toho tvaric a neco o strunach (z klaviru as ?) si pod Vase vousy drmolic .. :D)))
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Panda

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:Jo, zrušil jsem si účet na FB.

Pro nás je asi nemožné představit si více rozměrů, jedině abstraktně matematickým popisem. Ale docela pěkně je to popsané tady (z knížky Elegantní vesmír): http://www.physics.rutgers.edu/~motl/br ... -08lm.html
Díky, ale vůbec mě to nepřesvědčilo. Spíš to vypadá, že je to opět jen úvaha, teorie, přání.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Panda

Příspěvek od buc11 »

Sitar píše:
Panda píše:Jo, zrušil jsem si účet na FB.

Pro nás je asi nemožné představit si více rozměrů, jedině abstraktně matematickým popisem. Ale docela pěkně je to popsané tady (z knížky Elegantní vesmír): http://www.physics.rutgers.edu/~motl/br ... -08lm.html
Díky, ale vůbec mě to nepřesvědčilo. Spíš to vypadá, že je to opět jen úvaha, teorie, přání.
a eukleidovo okno vás nechalo chladnými
"Euklidovo okno,
včera jsem to na záchodě dočetl a vynikající, jestli z toho někdo pochopil krom evy aspoň 10%, ovšem nezapočítejte si pythagorovku a slovní příklad Mlodinowho 5letého synka Andreja, rád bych si s touto hlavou podiskutoval, nečekaně se to to stočilo od geometrie, přes ajnštajna k witenovi, kdo nezachytil, nyní z matematickofyzikálního pohledu sjednocení kvantové a relativní teorie se uznává M2 teorie(vychází ze strunové, struny jsou již passé), kde mj v jedné větě řečeno se tvrdí, že čas ani prostor neexistuje)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

Joooo !
Konecne srozumitelne slovo vzeslo z WC rozjimaje nad fekousi, kulova hvezdokupa M2 tu znam:) "lihen" hvezd :D.
Kdepak struny, z housli to by bylo asi malo jenom 4 ..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Soukromá "inzerce". :-)

Po 15 letech vývoje jsem uvolnil svůj program Petr do oblasti FREEWARE (dříve licencovaný prodej). Jedná se o programovací nástroj jak pro děti v předškolním věku, tak pro profesionální programátory a herní vývojáře. Malé děti si v něm rády hrají hotové hry a upravují si je podle svých představ, profíci v tom dělají snadno např. 3D hry nebo jiné Windows aplikace. Na stránkách http://petr.hostuju.cz/ se dá od 1.9.2012 zdarma stáhnout instalátor plné verze.
Obrázek
Obrázek
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Panda

Příspěvek od smajliss »

Ta karetní hrá s těma hradama je vytvořená v tom programu ? Docela legenda, pamatuju, že jsem kdysi chodil do kroužku, kde nás učili programovat v Pascalu a o pauzách jsme hráli tohle :- )
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Jo, Mravenci jsou v Petrovi a kupodivu se dost rozšířili (podobně jako předtím Vlak co je na levém obrázku).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Před časem jsem sem dával link na článek "Kvantová fyzika a zázraky". K článku jsem přidal dodatek, ve kterém se snažím vysvětlit smysl života, důvod naší existence a podstatu Vesmíru: http://www.breatharian.eu/clanky/zazrak ... tek-120923
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

Panda píše:Před časem jsem sem dával link na článek "Kvantová fyzika a zázraky". K článku jsem přidal dodatek, ve kterém se snažím vysvětlit smysl života, důvod naší existence a podstatu Vesmíru: http://www.breatharian.eu/clanky/zazrak ... tek-120923

Jedním ze zákonů vývoje je, že živá bytost začíná svůj vývoj bez uvědomění a postupně se propracovává k uvědomění si své Božské podstaty. K tomuto stavu nemůže dospět skokem, protože by tak k vývoji vůbec nedošlo. Postupný vývoj je proto nutný a jedná se opět o přirozený zákon.


Pandi myslis tym analogovy proces
alebo mnozstvo malych skokovych zmien,

lebo formulacia ze sa to nemoze stat skokom mi nesedi
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Je tím myšleno, že člověk by si mohl říct - "jsem na určité vývojové úrovni, vím ale že je k dispozici veškeré poznání a stav nejvyššího stupně vývoje, stačí jen abych si to přál a bylo do mě toto nejvyšší vědomí přeneseno." Čili něco jako rychlé osvícení, kdy málo vyvinutý člověk přeskočí kus svého vývoje a dostane se skokem až do toho koncového stádia. Je to sice možné teoreticky a při osvícení se takové zrychlení trochu i děje, ale nelze s tím počítat v praxi (jen takto výjimečně v malém množství), protože tím by se přeskočila rozsáhlá oblast vývoje Božského Vědomí, což možné není. Je třeba v globálu projít celým procesem vývoje a jsou proto možné jen drobné přeskoky i jedinců, které se v globálu ztratí.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Panda

Příspěvek od Fiona »

Nejsem si jista Pando jestli se da neco preskocit... Urychlit dejme tomu, ale ten proces musis absolvovat. To mas jako s materialnim bohatstvim. Vsichni vime ze existujou biliony a bilionari, taktez jakasi sance stat se jednim z nich. Penize mame radi vsichni a vetsinu zivota je vetsina z nas pro ne dokonce ochotna tvrde pracovat, s ruznymi vysledky. Coz ale nutne neznamena ze staci si to prat a prileti bilion :) Jakasi moznost sice existuje, ale napred musi dotycny "urychlit pohyb kvantovych castic"... aneb proces.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Ano, tak jsem to myslel, vývoj se nedá přeskočit, ale někdo se může domnívat že ano.

... mě vynech z "peníze máme rádi všichni", mě obtěžují :-)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Panda

Příspěvek od Fiona »

Stastny to clovek :)
Me spis obtezuje nutnost je vydelavat :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

Me oboji, vydelavat i utracet :D ..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

.
cepheus píše:Me oboji, vydelavat i utracet :D ..
ne, to jsem se fakt zasmál, Cephe "sto bodov", ale musím uznat, že tohle nejpřesnějác vystihuje aj můj postoj, mě taky otravuje oboje
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

najvacsia pakaren je aj z vydelanych aj utracenych sa plati dan.

pricom bernak podla zakonov fyziky nemusi existovat a Boh ho tiez nestvoril, nacase s tym pozametat rovnako ako s kralovskou rodinou
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

>:-) :mrgreen:
Naposledy upravil(a) cepheus dne úte zář 25, 2012 15:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:.. nacase s tym pozametat rovnako ako s kralovskou rodinou
"Vyhladit to Habsburgske pleme ... nazdar Anicko" .. (:-) :D (Jara Cimrmann lezici a spici):).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

.
já vím, že nemáš v oblibě "hromadný akce", ale v sobotu 8. června se přemůžeš a stavíš se za mnou na vitariánskej sraz, hodíme aspoň chvíli řeč, zvu Tě na raw pizzu ;-)
zahájení odhaduju tak na desátou dopolední a bude to do večera, takže se do restíku stav kdykoli přes den
prosím hoď si to do kalendáře, ať jsi volný, dík
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

:D
Uživatelský avatar
Agness
Příspěvky: 24
Registrován: sob bře 02, 2013 19:11

Re: Panda

Příspěvek od Agness »

3 den jsem na 90% vita.Bílý jogurt si neodpustím :D nebo aspoň ze začátku.Přes den si zalezu do ksleníčku a pustím si rádio.Jenže celé je to jen o jídle:-) (asi budu muset změnit stanici) .taky mi začne kručet v břiše,ale je spodivem, že jakmile začnu myslet na jiné věci hned to přestane.Ráno si doma poručili párky,tousty,rohlík....olalá beru to jako zkoušku výdrže.I ty párky které jsem si dříve dopřávala se mi dnes zdály hnusný,zelený,no prostě ošklivý.
Znám jednoho chlapíka který již 7 let žije ve srubu v lese.Jí jen to co mu příroda dá.Bere to jako odčinění za to co dělal dříve.Čte si bibli a je v pohodě.A je sám,návštěvy moc nemusí z jednoho důvodu.Málo kdo ho pochopí proč to dělá a pro ostatní je blázen.A taky říká, že by ho zbytečně odtahovali s jeho cesty.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

Agness píše:Znám jednoho chlapíka který již 7 let žije ve srubu v lese.Jí jen to co mu příroda dá.Bere to jako odčinění za to co dělal dříve.Čte si bibli a je v pohodě.A je sám,návštěvy moc nemusí z jednoho důvodu.Málo kdo ho pochopí proč to dělá a pro ostatní je blázen.A taky říká, že by ho zbytečně odtahovali s jeho cesty.
dobrej borec. s ním bych si doufám rozuměl, takhle bych mohl žít taky.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Panda

Příspěvek od Zdeníno »

Jo? A co tam asi tak jí, v tom lese, když zrovna nejsou borůvky či maliny. Jehličí? Nebo klade pasti? 8)

Esli nemá vedle bible v rukávu i sbírku motýlů.......
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

.
zrovna včera jsem o takovém žití mluvil s několikaletou vitariánkou, která takto jí po celý rok. jídla je venku až až, i teď v zimě
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Panda

Příspěvek od Zdeníno »

Jo? A to jako v zimě odhrabe sníh, odšťaví mech na ručním odšťavňovači... k tomu kůrku z mladých větví... :)

tak mě napadá, nerozmazlujou se např. srnky krmelcema? když maj jídla až až...

ale souhlasím, takovej život by byl supr... Harry Potter je taky supr
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Panda

Příspěvek od Pavluska »

Zdeníno píše:Jo? A to jako v zimě odhrabe sníh, odšťaví mech na ručním odšťavňovači... k tomu kůrku z mladých větví... :)

tak mě napadá, nerozmazlujou se např. srnky krmelcema? když maj jídla až až...

ale souhlasím, takovej život by byl supr... Harry Potter je taky supr
:mrgreen:

jj, rozviňte to někdo... co přesně v zimě v našem pásmu může vitouš pojídat v lese a spol. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Panda

Příspěvek od galvanometr »

Zdeníno píše:tak mě napadá, nerozmazlujou se např. srnky krmelcema? když maj jídla až až...
Ony se dokrmují, aby se jich mohlo pak víc postřílet.

Leda, že by tam měl kus půdy, kde by odchoval alespoň brambory na zimu.
A nebo přes zimu breathariání.
Pravdu nebudeme skrývat.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Panda

Příspěvek od Pavluska »

galvanometr píše:
Zdeníno píše:tak mě napadá, nerozmazlujou se např. srnky krmelcema? když maj jídla až až...
Ony se dokrmují, aby se jich mohlo pak víc postřílet.
:wink: :|
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

Anastasia kyvne prsom a veverky jej prinesu susene hriby, kyvne druhym prstom a prinesu jej borovicove semiacka
Clovek co to ma v hlave v poroiadku je pan tvorstva a nie naopak sluha zvierat
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

rudo píše:Anastasia kyvne prsom...
:shock:
Odpovědět