Panda

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

A tak to mi jaksi nedoslo, ehm s tim kozorohem. Taky Pandi vsecko nelepsi:).
Jeste vcera jsem Ti nahlizel do profilu a svitilo tam o rok min, mi bylo hned divny, ze tak vysilujes ze nemas moc casu.
Klidek, jeste neco urcite stihnem zazit:).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

:-) děkuji
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: Panda

Příspěvek od Jirka N »

2olfess píše:
Co se tebe týče,
tvá aktuální situace není rozhodně záviděníhodná, pokud neuděláš nápravu začneš degenerovat. Často to jako první odnášejí záda i klouby, kolem páteře jsou takové speciální kanálky, které ji drží a jsou zásobeny vodou, ty má tendence tělo obětovat, o žaludku a slábnutí trávení se toho už napsalo zde taky dost a samozřejmě ruku v ruce s dehydratací změny nálad - a hlavně sklon k depresi(mimochodem jedno nemůže existovat bez druhého..., i když to samozřejmě není jedinou příčinou). Další bude následovat, jak se systém pomalinku začne hroutit, začal by si i víc hubnout, potom ... atd. atd. atd..... je to jistě jasné, tak proč myslet na nejhorší, zatím se nic neděje :wink:.
Aby si měl trochu představu, jak složitého problému se dotýkáme a že mají laici v tomto směru tendence vykládat si to všechno všelijak, jenom ne tak jak to je, doporučuju např. tento odkaz:
Olfeesi klobouk dolu pred tvymi znalostmi ackoli nepustuju tak mi to dost pomohlo. Diky tobe a Pandovi za sdileni.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Jestli jsem správně pochopil dehydrataci, tak k ní může dojít i naopak nadměrným pitím, protože se tím odplavují (kvůli mechanismu v ledvinách) i soli a klesá tak osmotický tlak v buňkách. Pro správnou hydrataci je tedy potřeba nejen pít, ale i doplňovat alespoň v malé míře soli (a zřejmě ve vyrovnané míře NaCl i KCl ?)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Panda

Příspěvek od Samira »

Myslim, ze som premeskala Tvoje narodeniny Mirku, tak dodatocne - vsetko naj ;)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Panda

Příspěvek od Sweetie »

vsecko nej dodatecne :)
kozoroh byla i moje mamka.
a jak ses na tom momentalne tedy mezi pusty? ciste raw? a okoli uz si zvyklo?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Děkuji za přání a přiznám se, že jsem si schválně vypnul narozeninového bonzáka. :oops:

Sweetie mé snahy stále nestojí za řeč, každý krok vpřed doprovázen dva kroky vzad, takže raději bych to více nerozváděl.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Panda

Příspěvek od kveta »

vše nej nej nej pando :D
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Panda

Příspěvek od macik »

jsem furt nevěděla, zda přát či nepřát, když je zjevné, že na to pandi moc nejsi...no, ale nakonec teda moje přirozenost zvítězila, já jsem za slavení a jubilea, takže opožděně vše nej a ať se ti tvé cíle daří!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Sweetie mé snahy stále nestojí za řeč, každý krok vpřed doprovázen dva kroky vzad, takže raději bych to více nerozváděl
ufff, a tak jak jsem na tom pak já... Ty jsi totiž, Pando, pořád ten krok přede mnou, takže já jsem na tom ještě hůř...
Ale tak jako tak jsem náramně spokojený a to je hlavní. Koukej na to pozitivnějc
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Panda

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše: jsem si schválně vypnul narozeninového bonzáka. :oops:
no teda! (ale já ho taky nemám)
Dodatečně vše nejlepší. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Děkuji všem. :-)

Jindro pokud vidíš svou budoucnost jako návrat úplně na začátek, tak pak ano, pak jsem o krok napřed.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

Jindro, neposlouchej ho, mluvi z hladu (a z cesty):).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

Chtěl jsem Pando po čase zkouknout, jak pokračuješ s přechodem, ale na to už máš vlastně jiný deníček, tak si odskočím,
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Ano mám. :-) Protože tady mám obavu z přílišné kritiky.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Panda

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:Ano mám. :-) Protože tady mám obavu z přílišné kritiky.
já myslím, že právem
např. z mého pohledu je breth s vita v naprostém rozporu
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Proč? Breathariánství je přirozeným pokračováním vita (vege->vegan->vita->fruit->liquid->water->breath).
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Panda

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:Proč? Breathariánství je přirozeným pokračováním vita (vege->vegan->vita->fruit->liquid->water->breath).
já jsem se to taky domníval, ale nyní si myslím, že fruit je krajní mez a to ještě jen na rovníku, a to ještě se salátem
1. jednak jsem ovlivněn tím, že jsem se nikdy tehdá jako zájemce ani, kdy mám krizi při půstu, nepřepl
2. věřím, že to existuje a je to možné, ale PMN jde jen o možnost duchovního přežívání, (a to ještě v náboženském či jiném podobném hlubokém zahroužení) o což, vědom si své plytkosti a závislostí, nemůžu mít nejmenšího zájmu
Má představa uspokojujícího (vita) žití je úzce spojená s fyzickou vitálností, která zároveň kladně ovlivňuje tu mentální a zde nemám pochyb, že brethem nelze dosáhnout. Navíc můj guru Harley (přesto že propaguje pití H2O jako základ života) uvádí svou bývalou přítelkyni jako příklad zbytečné smrti při následování tohoto směru.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

Buci, kde beres tu jistotu ze hmota je lepsi nez ne-hmota ?
(smrt neni zbytecna je relativni, akorat ma pro nas hmotare skryty duvod)
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Panda

Příspěvek od 2olfess »

Panda píše:Ano mám. :-) Protože tady mám obavu z přílišné kritiky.
Pando,
já jsem ti chtěl říct jednu věc, já jsem se ozval ve vlákně Bůh, když si napsal "na co číst knihy" ...
To bylo to, co se mi nelíbilo. Co se týče tvé cesty, tak ji nejen respektuju, ale PŘEJU TI z celého srdce, aby byla úspěšná. :D
Drž se a ať se ti daří!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Děkuji! ;-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

Téééda Pando, prokouk sem Tě, Ty podnikateli jeden :wink:

http://www.snidejzdrave.cz/panda/
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

He :-) No naštěstí podnikání a hromadění majetku je dnes už to poslední, co by mě zajímalo. :-)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Panda

Příspěvek od awa »

Panda píše:He :-) No naštěstí podnikání a hromadění majetku je dnes už to poslední, co by mě zajímalo. :-)
No, já jsem chtěla podnikat od svých dvacíti, ale dočkala jsem až o 12 let později, až se sešly okolnosti a znalosti. Určitě to nebylo pro zbohatnutí, společenské postavení či co, ale kvůli větší svobodě a nezávislosti. Moji rodiče tyhle šance neměly díky režimu a já za ty možnosti a příležitostí v dnešní době děkuji. Při mém přístupu a efektivní výkonnosti byla běžná zaměstnanecká pozice jako svěrací kazajka. Prostě každý uvažujeme jinak a vzájemně se doplňujeme.
Tebe si tady cením pro to, že své schopnosti umíš použít i pro druhé. Neocenitelná je čtená Cesta a zajímavý počin Breatharian.eu a mnozí by našli i jiné vychytávky. Tak nikam neutíkej a občas nějaký postřeh napiš. Reakcí se neboj, to patří k životu. I lidé, co se milují, se tu a tam neshodnou.
Negativní pohled z tvého úhlu pohledu má tu hodnotu, že najednou hned přesně víš, co je pravdou a dobré pro tebe. Něco jako rub a líc, taky jsou spolu svázány.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Já to měl s podnikáním úplně obráceně - 10 let jsem podnikal, sice se mi líbila volnost, ale nakonec - ty nejistoty a neustálé starosti byly unavující, obavy a stresy zda proniknu na trh, zda se mi bude dařit být úspěšný. Pak jsem toho nechal a stal se zaměstnancem - a byla to pro mě úleva. Nemuset riskovat ty nejistoty, nemuset se vlastně starat o nic, jen si odbýt povinných pár hodin práce a pak mít klid. Asi je to tak, že pro každého je přínos vyzkoušet si pár let jedno a pak zas druhé, vždy tam bude něco nového pozitivního.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

Panda píše:Já to měl s podnikáním úplně obráceně - 10 let jsem podnikal, sice se mi líbila volnost, ale nakonec - ty nejistoty a neustálé starosti byly unavující, obavy a stresy zda proniknu na trh, zda se mi bude dařit být úspěšný. Pak jsem toho nechal a stal se zaměstnancem - a byla to pro mě úleva. Nemuset riskovat ty nejistoty, nemuset se vlastně starat o nic, jen si odbýt povinných pár hodin práce a pak mít klid. Asi je to tak, že pro každého je přínos vyzkoušet si pár let jedno a pak zas druhé, vždy tam bude něco nového pozitivního.
No vidis Pandi a ja to mam zase uplne obracene, posledni komunisticky premier Adamec jeste pred padem minuleho rezimu me vysvobodil od pichacek uz v r. 1988 (Klausovcum nevdecim ani co by se za nehet veslo akorat za zdrazeni vseho vcetne sockozdravkodani, Adamec chtel po me 100,-/slovy stovku (!!) mesicne za obe (!) pojisteni+smesnou dan uz ani nevim kolik jak byla smesna) ale i tak uz bych nemenil ani nahodou, pro me je svoboda si delat zrovna to na co mam chut nade vsecko, prima.
Skousnu i zlodejnu ze na darmoslapy delam 6 mesicu v tomto nasem hezkym darmoslapistanu, ale to Ty jiste taky .. :D .
Do techto stresu to podnikani totiz nesmis nechat se preklopit, jinak jsi v loji a nasledne i se zdravim.
Nemyslet na to, "co bylo uz nebude a zitrek se o sebe postara sam" se rika, ne ? I bez Tvych stresu z toho co jsi udelal blbe a co bude dal:).
Ja bych neunesl zase stres z toho kdy me pan majitel vykopne ze se firma slozila (taky jsem okusil), nebo utahne srouby vyplaty a nemusim tento typ testovani nervove soustavy zazivat ani omylem.
Takhle si za vsecko muzu sam a jsem spokojeny jako blecha, to jsme ale jini, co ?:)).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Stejní, jen jiná cesta, jiné zkušenosti které nás k něčemu přivedou. ... Jiný "film Pozemského Zábavního Parku".
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

A nebo tak, jiny pribeh v kine .. :D.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Mohl bych zas připsat něco k sobě do deníčku.

Po Monfortově přednášce koncem 2011 jsem začal laborovat s breathariánstvím, což pro mě znamenalo intenzivní půsty a odlehčování stravy. Výsledek se brzy dostavil - přítelkyni došla se mnou trpělivost. Přestalo ji bavit, že se měním, měla pocit, že se jí oddaluju a že to mezi námi už není jako dříve. Na mou stravu i na půsty byla už dost alergická a ještě když se objevila myšlenka že "už nechci nikdy jíst" tak to přeteklo. Dostal jsem ultimátum - buď ona nebo půsty s vita. Hrozilo to vážným rozchodem. Nepomohla vysvětlování, že se mezi námi nic nikdy nezměnilo, že ji mám rád stále stejně, i si myslím že jsem se jí věnoval stejně, nechápal jsem co jí vadí na tom co dělám já.

Takže nakonec abych ji neztratil tak jsem přistoupil k ústupku, že se toho všeho vzdám a zkusím žít "normálně" jako jiní lidé. Přece jen mi ale bylo líto se zaneřádit vařáckými toxikáliemi a úplně si zničit zdraví (které jsem byl rád že se mi celkem dařilo zlepšovat), tak jsem si nakonec vymohl alespoň to, že v týdnu v práci si budu dělat co chci (jen jí to nebudu sdělovat aby ji to nepopuzovalo) a jen v pátek až neděli když jsem doma budu jíst jako oni (vařácky a bez půstů).

Tak jsem to tak nějakou dobu zkoušel provozovat. Zkoušel jsem dělat v týdnu půsty - 3 dny půst a pak 4 dny návratovka. Ale to se moc neosvědčilo - taková varianta půstů se mi ukázala nejhorší kombinací, protože po 3 dnech se vyčerpala rychlá zásoba, nenabíhaly ještě žádné čakry a po krátké návratovce jsem neměl ještě vybudovanou rezervu. Takže návratovka měla formu žranice nevhodnými potravinami a veškerý pozitivní účinek půstu se tím anuloval.

Takže jsem od půstů upustil když neměly efekt a najel jsem na pročišťování stravou. V týdnu jsem byl na šťávách a o víkendu na běžném jídle. Při téhle kombinaci jsem hodně pociťoval rozdíl mezi vařenou a vita stravou, protože když jsem se přes týden trochu pročistil tak vařeniny pro mě pak byly jak jed. Např. jsme jednou měli o víkendu játra - v noci jsem se probudil promočený, točila se mi hlava a ještě i celý následující den jsem byl jak s horečkou. Hodně vařenin se mi projevovalo horečkovitými stavy nebo že jsem pak byl 2 dny jako otrávený než jsem se zas trochu vzchopil.

Tento stav začal být už dost neúnosný. Zdraví i celkový stav (jak jsem se cítil) se mi zhoršovaly. Díky zanesení o víkendu jsem už přestal být schopný zvládat zdravější stravu v týdnu, nakonec jsem musel i v týdnu doplňovat vařeniny (vařený hrách, rýže, snažil jsem se se syrovou zeleninou), nepomáhalo, že jsem se o víkendu snažil nevhodnosti minimalizovat.

Nakonec mě to přestalo bavit, že takhle se pokračovat nedá. Přítelkyně už viděla, že mi to nesvědčí a jak to má na mě negativní dopad, takže nakonec jsme se dohodli na volnosti, že si budu jíst stravu zas podle sebe. (neřešily se půsty, ale ty mě netrápí, protože stejně jsem usoudil že v této době mi nesvědčí).

Začal jsem tedy najíždět zpět na původní lehkou stravu, přechod k současnosti trval měsíc. Nejdříve nejnižší level vitariánství = ovoce, zeleninové saláty s tuky (olej a ořechoviny). Postupně vypuštění ořechovin (ty jsou podle mne hodně blízko vařené stravě tím jak zatěžují organismus, takovou stravu bych snad do vita ani nepočítal). Pak přechod na 100% ovocnou fruktariánskou stravu a v současnosti už jedu zas 100% na ovocných šťávách, přitom se snažím snižovat jejich množství na minimum. Má strava teď je v současnosti odšťavená 2 jablka po 2 hodinách (tj. asi 15 jablek denně ... no, asi 2 kg?). Mám při tom intenzivní detoxikační příznaky, takže potřebuji na tom nějaký čas setrvat než se pročistím a budu pokračovat někam dál.

Nevím zda se mi bude dařit na této stravě setrvat dlouhodobě (zatím jsem na šťávách týden), zkouším, ale vím že za snahu to stojí. Už z dříve vím, že ovoce má špatný vliv v případě, když se ho jí moc. Proto kompenzace když se člověk cítí na ovoci špatně (dokud nezačnou správně fungovat čakry) je: snížit množství ovoce a přidat pohyb. Teorie kolem stravy už jinak neřeším, vím že tohle musí fungovat když se dosáhne správného stavu organismu (a psychiky).
------
S přítelkyní jsem měl tedy nakonec štěstí, že dostala rozum a ustoupila. Ale vím, že o těchto problémech s nejbližšími mluvilo hodně lidí, mnoho se jich muselo rozejít. Těžko pochopitelné proč tomu tak je - proč nejsou tolerantní k nám co se snažíme zlepšit své zdraví a něco pro sebe dělat. Dřív jsem jim nevěřil že je to možné a že taková kolize je možná, ale už jsem si u sebe reálnost takového nebezpečí ověřil také, bez poznání bych neuvěřil.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

Panda píše:Např. jsme jednou měli o víkendu játra - v noci jsem se probudil promočený, točila se mi hlava a ještě i celý následující den jsem byl jak s horečkou. Hodně vařenin se mi projevovalo horečkovitými stavy nebo že jsem pak byl 2 dny jako otrávený než jsem se zas trochu vzchopil.
Pandi predstav si, ze tak cetnymi a intenzivnimi pusty se Ti vnitni organy zacnou zpetne dostavat do stavu ne nepodobnemu miminu - diteti.
A naraz mu o vikendu nalozis jatra, to uz na pohled uzni blbe, co myslis (nemluvne a jatra) ? No tak se nediv ze se stalo co popisujes.
Proste pusty organy zregeneruji a je potom daleko senzitivnejsi na kazdy humus na ktery jsi byl uz lety "navykly" a jako humus Ti nepripadal:).
Obrazem : Vycistis popelnici, ze v ni muzes obrazne receno varit cajicky a jist z ni a pak do ni zase nahazes odpadky, smysl to nedava ze ? .. toz asi tak nejak:).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Nedivím se a je mi to naprosto jasné - proto jsem se tomu tolik bránil a nevěděl jsem jak z té situace vybruslit.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Panda

Příspěvek od jans »

Jaký je rozdíl mezi intenzivním a neintenzivním půstem? :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Panda

Příspěvek od s.arik »

K běžnému pobouření, jak se můžou partneři takhle nutit nebo omezovat v čemkoliv.....mě napadá, že bojem se věci řeší obtížně. Naopak láskou, jakkoliv je to zneužívané slovo, můžeš sobě i okolí jenom pomoci.
Co si tak s přítelkyní (opakovaně, různou formou, třeba jen občasnými letmými poznámkami nebo pečlivým sledováním jejích projevů) promluvit, ale ne o zdraví, ani o toleranci vs. diktátorství, ale o tom, co od partnerství opravdu očekává a potřebuje ona. Proč je s tebou ráda, co jí na tobě vadí, co by chtěla, jak si představuje konkrétněji podporu, pomoc, vyjádření lásky (pro některou je to kompliment, pro jinou pohlazení, nebo kytka občas, pro jinou respektování toho, že když něco umyla, chce to mít čisté, a kdo udělá šmouhu, osobně se jí dotkl :mrgreen: ....atd.). Člověk má většinou dobré úmysly, myslí si, že druhému vychází vstříc, že mu pomáhá, že se ho snaží potěšit....a ten druhý by přitom ocenil něco ÚPLNĚ JINÉHO. Existuje knížka, kterou jsem nečetla, ale jejíž myšlenku více lidí chválí, jmenuje se Pět jazyků lásky. Shrnu to - různí lidé potřebují vyjádřit lásku různým způsobem (prý je jich pět), a když se netrefíš, tak vztah nemůže fungovat nejlepším způsobem. Platí i pro vztah rodiče-děti atd., nejde o sex. Někdo potřebuje fyzično, jiný slovní uznání, někdo je na hmotu (dobré jídlo, dárky)...přičemž ty ostatní formy projevů lásky buď nefungují, nebo jsou adresátovi dokonce nepříjemné! Podobnou myšlenku nesou knihy Mars a Venuše. Je to dost zajímavé a užitečné, když se člověk zamyslí a nebere nic jako doslovný manuál.

Chápeš, Pando, tím nic nemůžeš pokazit, jedině zlepšit. Šťastný člověk bývá i velkorysý a partnerovi více "odpouští" a toleruje. A i kdyby taková pozornost s postojem přítelkyně k vita/půstům/dýchačství nepohnula, projasní se váš vztah celkově a i "jen" to je bezva a skrze tvou psychiku a náladu to tvému zdraví prospěje, ať budeš nakonec jíst melouny nebo játra.

Když se trápíš s jídlem, zkus si život osladit úplně z jiného konce m:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Dík Šári za snahu, ale jo, my spolu docela dost komunikujeme o nás, o vztahu. Myslím že tohle bylo jen krátké období, které bylo dalším poučením a už je to teď všechno zas v jiných vodách. ... Zvláštní, jak se vše stále mění, i ve vztazích, nikdy není žádný měsíc stejný jako kterýkoliv z předešlých měsíců. Ale to vlastně platí i celkově o životě. Člověk má stále snahu dospět do stavu klidu, kdy bude vše fungovat tak jak má a bude to stabilní a přitom přicházejí neustálé změny.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Panda

Příspěvek od s.arik »

Tak to je přesné, s těmi změnami :) Jsem ráda, že k lepšímu.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Panda

Příspěvek od buc11 »

s.arik píše:K běžnému pobouření, jak se můžou partneři takhle nutit nebo omezovat v čemkoliv.....mě napadá, že bojem se věci řeší obtížně. Naopak láskou, jakkoliv je to zneužívané slovo, můžeš sobě i okolí jenom pomoci.
Co si tak s přítelkyní (opakovaně, různou formou, třeba jen občasnými letmými poznámkami nebo pečlivým sledováním jejích projevů) promluvit, ale ne o zdraví, ani o toleranci vs. diktátorství, ale o tom, co od partnerství opravdu očekává a potřebuje ona. Proč je s tebou ráda, co jí na tobě vadí, co by chtěla, jak si představuje konkrétněji podporu, pomoc, vyjádření lásky (pro některou je to kompliment, pro jinou pohlazení, nebo kytka občas, pro jinou respektování toho, že když něco umyla, chce to mít čisté, a kdo udělá šmouhu, osobně se jí dotkl :mrgreen: ....atd.). Člověk má většinou dobré úmysly, myslí si, že druhému vychází vstříc, že mu pomáhá, že se ho snaží potěšit....a ten druhý by přitom ocenil něco ÚPLNĚ JINÉHO. Existuje knížka, kterou jsem nečetla, ale jejíž myšlenku více lidí chválí, jmenuje se Pět jazyků lásky. Shrnu to - různí lidé potřebují vyjádřit lásku různým způsobem (prý je jich pět), a když se netrefíš, tak vztah nemůže fungovat nejlepším způsobem. Platí i pro vztah rodiče-děti atd., nejde o sex. Někdo potřebuje fyzično, jiný slovní uznání, někdo je na hmotu (dobré jídlo, dárky)...přičemž ty ostatní formy projevů lásky buď nefungují, nebo jsou adresátovi dokonce nepříjemné! Podobnou myšlenku nesou knihy Mars a Venuše. Je to dost zajímavé a užitečné, když se člověk zamyslí a nebere nic jako doslovný manuál.

Chápeš, Pando, tím nic nemůžeš pokazit, jedině zlepšit. Šťastný člověk bývá i velkorysý a partnerovi více "odpouští" a toleruje. A i kdyby taková pozornost s postojem přítelkyně k vita/půstům/dýchačství nepohnula, projasní se váš vztah celkově a i "jen" to je bezva a skrze tvou psychiku a náladu to tvému zdraví prospěje, ať budeš nakonec jíst melouny nebo játra.

Když se trápíš s jídlem, zkus si život osladit úplně z jiného konce m:-)
šárko, mám tip, zařiď si poradnu
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Panda

Příspěvek od s.arik »

jojo, kdo umí, ted dělá, kdo neumí, ten radí a učí :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Platí to i obráceně, že čím méně budu radit a učit, tím více budu umět?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

jans píše:Jaký je rozdíl mezi intenzivním a neintenzivním půstem? :)
Ha - ha .. to sme se zase dneska zasmali, no tak jestli uz nic nemas tak ja abych pomalu uz zase sel :D .
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Panda

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše:K běžnému pobouření, jak se můžou partneři takhle nutit nebo omezovat v čemkoliv.....mě napadá, že bojem se věci řeší obtížně. Naopak láskou, jakkoliv je to zneužívané slovo, můžeš sobě i okolí jenom pomoci.
Co si tak s přítelkyní (opakovaně, různou formou, třeba jen občasnými letmými poznámkami nebo pečlivým sledováním jejích projevů) promluvit, ale ne o zdraví, ani o toleranci vs. diktátorství, ale o tom, co od partnerství opravdu očekává a potřebuje ona. Proč je s tebou ráda, co jí na tobě vadí, co by chtěla, jak si představuje konkrétněji podporu, pomoc, vyjádření lásky (pro některou je to kompliment, pro jinou pohlazení, nebo kytka občas, pro jinou respektování toho, že když něco umyla, chce to mít čisté, a kdo udělá šmouhu, osobně se jí dotkl :mrgreen: ....atd.). Člověk má většinou dobré úmysly, myslí si, že druhému vychází vstříc, že mu pomáhá, že se ho snaží potěšit....a ten druhý by přitom ocenil něco ÚPLNĚ JINÉHO. Existuje knížka, kterou jsem nečetla, ale jejíž myšlenku více lidí chválí, jmenuje se Pět jazyků lásky. Shrnu to - různí lidé potřebují vyjádřit lásku různým způsobem (prý je jich pět), a když se netrefíš, tak vztah nemůže fungovat nejlepším způsobem. Platí i pro vztah rodiče-děti atd., nejde o sex. Někdo potřebuje fyzično, jiný slovní uznání, někdo je na hmotu (dobré jídlo, dárky)...přičemž ty ostatní formy projevů lásky buď nefungují, nebo jsou adresátovi dokonce nepříjemné! Podobnou myšlenku nesou knihy Mars a Venuše. Je to dost zajímavé a užitečné, když se člověk zamyslí a nebere nic jako doslovný manuál.

Chápeš, Pando, tím nic nemůžeš pokazit, jedině zlepšit. Šťastný člověk bývá i velkorysý a partnerovi více "odpouští" a toleruje. A i kdyby taková pozornost s postojem přítelkyně k vita/půstům/dýchačství nepohnula, projasní se váš vztah celkově a i "jen" to je bezva a skrze tvou psychiku a náladu to tvému zdraví prospěje, ať budeš nakonec jíst melouny nebo játra.

Když se trápíš s jídlem, zkus si život osladit úplně z jiného konce m:-)
pěkné :)
A je pravda, že šťastný člověk je více velkorysý a více toleruje. Hlavně se netrefit do partnerčina PMS, to jsem schopná být nevrlá také. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

Pando, takovou parádní fotku si dáš a úsměv tomu chybí. Tak prosím, ještě jeden pokus, ať vypadáš veseleji, dyk si bezva kluk
já prej se taky neumím usmívat a heleď jakou mám doslova zázračnou fotku (bodejť ne... to bylo focený když byla manželka cca 300 km daleko, takže spousta důvodů k veselí)

btw letos doufám ve společný výšlap na Svatý kopeček :wink:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Raději jsem aktualizoval na současnější (tahle je z konec 2011). Jindro ale speciálně fotit se nebudu. :-) Nebudu se přece fotit se smajlíkem, když tak běžně nevypadám.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Panda

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše: (bodejť ne... to bylo focený když byla manželka cca 300 km daleko, takže spousta důvodů k veselí)
Ty hajzlíku :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Panda

Příspěvek od Pavluska »

Pando, fakt se moc často nesměješ? :|
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Navenek tak můžu působit. :-)
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Panda

Příspěvek od Zdeníno »

Hernajs dědku si nějak zestár.

Ale takhle jsou tvé příspěvky srozumitelnější, no.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Panda

Příspěvek od Zdeníno »

Jinak ajurvéda, pokud si vzpomínám, vyvozuje, že při perfektním trávení (čili zdravotním stavu) ani jedovaté jídlo neublíží, v porovnání s trávením špatně nastaveným.
Čili bych ty vývody ohledně "sním běžnou potravinu, jsem polomrtvej, protože jsem pročištěnej čili hurá", považoval za jaksi run-away speculation.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Zdeníno píše:...Čili bych ty vývody ohledně "sním běžnou potravinu, jsem polomrtvej, protože jsem pročištěnej čili hurá", považoval za jaksi run-away speculation.
Takže se domníváš, že čím déle jí člověk syrovou stravu, tím má rozsypanější zdraví, a půstaři při návratovce a malé děti jsou na tom zdravotně velmi špatně, než si postupně své trávení vyléčí přísunem hamburgerů?
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Panda

Příspěvek od Lenuška »

mně Panda z jeho příspěvků připadá hodně vtipný. Proto se člověk ale nemusí stále usmívat... Aktualizované foto je prima, já bych měla udělat nějakou fotku s vícero pixlama, aby byly vidět ty kruhy pod očima (:-) . Ale jestli to není zbytečné, více pixelů pro takovou starou pixlu :lol: (:-)
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Panda

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:Takže se domníváš, že čím déle jí člověk syrovou stravu, tím má rozsypanější zdraví, a půstaři při návratovce a malé děti jsou na tom zdravotně velmi špatně, než si postupně své trávení vyléčí přísunem hamburgerů?
Dezinterpretuješ mě. :)
Je třeba si vyléčit své zdraví tak, že ani náhodně snědený hamburger je nerozkolísá (přirozeně zpracování takového jídla bude stát více rezerv). Jestli cesta k tomu vede přes zdravotní stav mimina nejsem chopen posoudit, nicméně mimino bez mateřské péče (matka není mimino) nepřežije. Čili je třeba vědět, co s tím dál. Což zřejmě nevíš/tápeš.
Pro ilustraci, i Mácha (tedy pokud mu chceme věřit), asi den po 40 šel na grilovací párty, jestli se nepletu.

Na té předchozí fotce mi připadáš jaksi vitálnější, no. Subjektivní dojem.
Odpovědět