Panda

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

Panda píše:
rudo píše:Anastasia kyvne prsom...
:shock:
so, now when I got your attention... :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Buc se několikrát dožadoval manuálu na život, tak tady jeden je. Nenapadlo mě kam ho dát líp, tak ho dávám do svého deníčku.

Smlouva před vtělením
Jo Conrad, 15.3.2002
zdroj: Internet

Návod k použití života:

* §1) Obdržíte tělo. Toto tělo je nové a jedinečné. Nikdo jiný nedostane totéž tělo.

* §2) Obdržíte mozek. Může být výhodné ho používat.

* §3) Obdržíte srdce. Nejlepších výsledků dosáhnete, když se mozek a srdce používají vyváženě.

* §4) Obdržíte lekce. Nikdo jiný nedostane přesně tytéž lekce jako Vy, ani je od Vás nemůže přebrat.

* §5) Můžete dělat cokoliv chcete. Všechno, co uděláte druhým, se k Vám vrátí zpátky.

* §6) Lekce se opakuje tak dlouho, dokud se nepochopí. (I přes více vtělení.)

* §7) Tato smlouva je pro všechny stejná. Neexistují výsady, i když to někteří tvrdí. (Ručně připojené změny nemají platnost.)

* §8) Dostanete zrcadla, abyste se mohli učit. Mnohá zrcadla vypadají jako jiná těla. Jsou tu k tomu, aby Vám ukazovala, co je ve Vás.

* §9) Pokud se Vaše tělo zničí nebo přestane fungovat, dostanete nové. (Může dojít k čekacím lhůtám.)

* §10) Smlouva o vtělení vyprší teprve tehdy, když všechny lekce dospěly k uspokojivému výsledku.

* §11) Co je uspokojivé, to určujete Vy!


Užitečné pokyny a tipy:

Není cílem, mít při opuštění těla pokud možno co nejvíce peněz.

Za slávu či oblíbenost se neposkytuje žádný bonus.

Nemusíte se řídit chybami ostatních.

Pravidla tu jsou od toho, aby se přezkoumala.

Tvrzení druhých o cíli mohou svádět z cesty.

Nemůžete nic udělat špatně. Nanejvýš to může trvat déle.

Čas je iluze!

Máte přístup ke všem odpovědím přes speciální spojení ve Vašem srdci. Všechno v učebním prostoru reaguje na vyzařování srdce.

Pokusy poškodit učební prostor vedou k omezením.

Nikdo Vám nemůže odebrat zodpovědnost.

Násilí nikdy nevede k řešení.

Může být užitečné sledovat, jaké situace se opakují.

Drogy (legální i nelegální) mohou zkreslit vnímání lekcí.

Když si všichni počínají určitým způsobem, nemusí to znamenat, že to je správné. Zřídkakdy existuje jen jediné správné řešení.

Můžete podat žádost o odpuštění.

Pro nikoho neexistují zvláštní dodatky.

Jste milováni. (I když jste v Bronxu nebo v Somálsku.) Všechno ostatní je klam. Lekce jsou zvláštní příležitosti k vývoji a nemají špatné záměry.

Může být riskantní svěřit své tělo někomu jinému.

Bránit druhým ve vývoji nepřináší výhody.

Dostáváte příležitost (především v nočních hodinách) tělo opustit. Vzpomínky na zkušenosti mimo tělo se neukládají v těle, respektive v mozku.

Pohrávat si se svým tělem je Vaše právo. Pohrávat si s tělem ostatních vyžaduje jejich souhlas.

Snažit se opisovat nemá smysl!

Ten, kdo Vám nabízí životní pojištění, je podvodník.

Svévolné ukončení vtělení vede ke spoustě zbytečného papírování.

Vědecká dobrozdání a svaté knihy slouží ke zmatení.

Nejde o to být první.

Nejde o to vypadat chladně a odměřeně.

Nikdo ve Vaší situaci nevypadá lépe než vy.

Nejste jediný, kdo pochybuje o smyslu smlouvy o vtělení.

Jelikož jste s touto smlouvou souhlasili, je zbytečné stěžovat si na to, že jste tady.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Panda

Příspěvek od Pavluska »

:mrgreen: hezké
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: Panda

Příspěvek od maky »

:D Pando díky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

super uz som to copy/paste cez maily
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Panda

Příspěvek od buc11 »

[quote="Panda"]Buc se několikrát dožadoval manuálu na život, tak tady jeden je. Nenapadlo mě kam ho dát líp, tak ho dávám do svého deníčku.

Návod k použití života:

* §3) Obdržíte srdce. Nejlepších výsledků dosáhnete, když se mozek a srdce používají vyváženě.
který mozek?
* §5) Můžete dělat cokoliv chcete. Všechno, co uděláte druhým, se k Vám vrátí zpátky.
někdy když já kamenem, on po mně mrkví
* §6) Lekce se opakuje tak dlouho, dokud se nepochopí. (I přes více vtělení.)
blbosť
* §9) Pokud se Vaše tělo zničí nebo přestane fungovat, dostanete nové. (Může dojít k čekacím lhůtám.)
přání otcem paragrafu
* §10) Smlouva o vtělení vyprší teprve tehdy, když všechny lekce dospěly k uspokojivému výsledku.
?
* §11) Co je uspokojivé, to určujete Vy!
ano, jen totokt mi zbývá

o duši nic, nebo je to ta pumpa?
pěkné, ale takýchto manuálů lze sepsat vícero, já ale potřebuji signované a to jen od autority větší než já sám
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Panda

Příspěvek od galvanometr »

V mnoha bodech bych se také přiklonil na skeptickou stranu bucovu (pokuď takovou Tvá strana není, tak se omlouvám).
Takovéto otázky představují komplexní problémy a dají se definovat velmi jednoduše, ale když už máme tu svobodu slova...
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Do diskuze na Vitariánu už nepřispívám a příspěvky nečtu. Až na výjimky odtud vitariáni odešli a diskutovat s nevitariány který jogurt je lepší se mi nechce. Kdyby mě někdo sháněl tak přes SZ nebo http://www.breatharian.eu (nebo možná i sem, nechám si tu sledování).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

no vidis a ked kuknem na bretha forum tak ziadnen bretaharian a len sa diskutuje ake mnozstvo ovocia pojedli
po prane ani chyru ani slychu

zrejme je kultura na nete ze kazdy diskutuje tam kam nepatri :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Do breathariánství patří ovoce - je to jeden z prostředků k dosažení prány. Stejně jako půsty. Nebo meditace. To vše tam patří. Breathariánů tam je přiměřený poměr, stejně jako jinde v populaci - 1 hotový (PavelM) a ostatní co o to usilují. Ale důležité - usilují o to a ne že řeší jak připravit bifteky, témata která jdou proti zaměření serveru. Tady by měli být lidé, kteří o vitariánství usilují nebo alespoň od něj ostatní neodrazují.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

Panda píše:Do breathariánství patří ovoce - je to jeden z prostředků k dosažení prány. Stejně jako půsty. Nebo meditace. To vše tam patří. Breathariánů tam je přiměřený poměr, stejně jako jinde v populaci - 1 hotový (PavelM) a ostatní co o to usilují. Ale důležité - usilují o to a ne že řeší jak připravit bifteky, témata která jdou proti zaměření serveru. Tady by měli být lidé, kteří o vitariánství usilují nebo alespoň od něj ostatní neodrazují.
zaujimavy nazor, vdaka

o hladovkach a ovoci sa debatuje aj tu
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

Hehe, se mi libi jak se vzdycky ozve potrefena husa (slanina-agitator) :D .
Cemu se furt porad divis Pando ?:)
Kuprikladu u zahradkaru se diskutuje o asfaltem zalitych plochach uplne bezne :mrgreen: (:-) ..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Panda

Příspěvek od s.arik »

Jogurtová husa jsem každopádně já :) Ale držím se s tím pouze ve vyhrazených prostorách.
Nicméně Pandu chápu, že si našel (či vytvořil) útočiště jinde a přeji mu tam spokojenost.
Taky mi všude nesednou všichni lidi či atmosféra a pak už je jedno, zda na daném fóru je nebo není jedno nebo pět vláken, která mi obsahem sedí (protože i zde opravdu je prostor také pro půstaře, aspiranty na pránu nebo ovoco-jedlíky). Koneckonců, do diskuze si člověk až tak nechodí pro výměnu informací, ale spíše kvůli realizování sociálních kontaktů v určité podobě. Až na čestné výjimky typu Dano a tak >:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

I prd velebnosti, Ty nestrkas hnedle nove prichozim tapajicim jogurt (slaninu) pod nos :D.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Panda

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše:Do diskuze na Vitariánu už nepřispívám a příspěvky nečtu. Až na výjimky odtud vitariáni odešli a diskutovat s nevitariány který jogurt je lepší se mi nechce. Kdyby mě někdo sháněl tak přes SZ nebo http://www.breatharian.eu (nebo možná i sem, nechám si tu sledování).
Pando, ať se daří! :) Bude tu ale chybět Tvůj humor...

Někteří vitariáni odsud odešli, ale taky vím o x lidech, kteří tu dřív nadšeně psali a nyní už žádnými vitariány nejsou (a zde už taky nepíší) (takže to statisticky může vypadat všelijak - jako že si vesele vitariánují jinde, což není pravda). Každý si našel svou cestičku. Já jsem upřímně ráda za to, že mne tu pár lidí trklo s tím, že příliš ovoce může poškodit zuby a za pět minut dvanáct jsem si je zachránila. Takže já vítám jakékoli informace zde na fóru, nejen nekriticky pozitivní směrem k vita.


Hezký den :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Panda

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše: Koneckonců, do diskuze si člověk až tak nechodí pro výměnu informací, ale spíše kvůli realizování sociálních kontaktů v určité podobě. Až na čestné výjimky typu Dano a tak >:-)
myslím že primárně pro info, ale po letech už ty lidi člověk zná někdy i osobně, takže nejen pro info... :)
A Ty vlastně pro muže. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

Pando, mali sme to kedysi debatu o tom ze preco breathaweb ma ideologiu ze cesta k breatha je cez fruktozu a dokazovali sme si vzajomne ci tak ten web postaveny je alebo nie cictami z tvojich clankov. Vtedy som uznal ze to tak doslova postavene nie je iba to tak clovek moze vnimat

teraz si ovsem sam jasne povedal ze cesta k bretha je cez fruktozu a preto sa na fore breatha debati o tom kto zje viac akeho ovocia

dalej jediny oficialny breatha v CZE je parve PM ktory je breatha len na ciatskovy uvazok teda urcoite casti v roku a ked nie je tak nejde zrovna na fruktoze ale na vselicom, nic spolocne s vitarianstvom.

ak sa pouzije myslienka ze na bretaha fore su fruktozari pretzoe veria ze sa cez fruktozu dostanu k breatha a teda je to umyslene vybrana cesta pre nich, tak mi to proipada ako nabozenstvo - hocktore - ktore slubuje ze za to co vytrpis clovek na zemi sa dostane do raja,
teda inymi slovami - na dlhe roky za zaplav fruktozou a na konci ta caka breatha.

ritom mnohe priklady co mas na webe rozne ruske babicky pekne varili borsc a jedli bravcovu mast a potom sa len raz specialne pomodlili a uplne bez fruktozy boli zrazu bretha

mne ta myslienka - huta ide na breatha aby som si zdovodnil mnozstvo fruktozy ako nieco vyssie
pripada ako ked spolky zien nechceli chodit do cukrarni lebo je to nezdrave a oni predsa nezdrave jest nebudu, zapisali sa na jogu
vyhlasili sa ze su vegetarianky a zacali chodit do vegetarianskcyh kaviarni kde jedli zase len zakusky, ale bolo to ine oni nejedia zakusky koli zakuskom , oni jedia zakusky lebo su vegetarianky a v zakuskoch nie je maso.

Pnad dufam ze nam oznamis ked nejaky ovocibnar co ide naa mnozstve ovocia v tuhom ci tekutom stave prejde skutocne na breatha

chcel by som vediet aspon o jednom v CZE alebo SVK
5 2 8
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Panda

Příspěvek od mira »

Do diskuze na Vitariánu už nepřispívám, .. jogurt je lepší
To je jistě rozhodnutí po zralém úvaze, ale s Tebou odchází i poslední zbytky seriózní důvěryhodnosti.
Nedomnívám, že zde není místo pro vitazvěrstva a jejich pachatele, když podtitul fóra přímo vybízí k tomu,
abychom měli na háku případnou přehnanou vážnost blíže specifikovaného stravovacího směru, kterým
se ubíráme, někteří hyperaktivně, jiní pak pozvolným plazením, nebo se s občasným zcestným vzepřením
necháváme vléci za neposlušností pokroucený boltec zpět k odpovědnému přístupu k vlastnímu zdráhavému
zdraví hřímajícími ukazateli. Avšak nechutenství diskutovat o těchto konzumních poklescích chápu,
rovněž bych preferoval se jich raději bezprostředně dopouštět.
Tak on už je PavelM úplně hotový,-.-, průduch? Z kultivované výměny názorů, kterou zde kdysi vyloopingoval,
mi také tak připadl.
Odpusť, že se pokouším; marně; zlehčovat někoho, kdo je lehčí než vzduch a je výš a dál, než já kdy budu,
když tuším, že jej ctíš, ale ještě mi dovol jednu střepinu dalšího vlastního mínění, totiž, abych prostřednictvím
klávesního sdělovacího prostředníka vyslovilo názor, že jsi dál, než kdy bude on, minimálně co se projevu týče.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

ja som naopak zistil ze mi je lepsie ked sa jogurtu vyhnem a do diskusie prispejem

ale vsetko je indivindi
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

rudo píše:...teraz si ovsem sam jasne povedal ze cesta k bretha je cez fruktozu...
Nepovedal. :-)
Panda píše:Do breathariánství patří ovoce - je to jeden z prostředků k dosažení prány...
Je to jedna z možností. Ovoce je očišťující, energie s málo minerály, a proto může být důležitým stupněm při přechodu jako prostředek k očišťování organismu (protože očišťování je nutný předpoklad breathariánství). Ale nemusí, jiným lidem může fungovat jiný postup, zeleninové šťávy nebo jen postupné snižování množství jídla (jakéhokoliv) nebo střídání běžné stravy s půsty. Co člověk to specifická cesta. Proto diskuze o těchto věcech do breathariánství patří, protože to jsou možné alternativy pro uchazeče a každý bude mít úplně jinou variantu přechodu.

Společného mají všechny přechody jednak zbavování se psychické závislosti na požitku z jídla a jednak fyzická očista. Psychická stránka je mnohem důležitější než fyzická. Tělo umí poměrně snadno přejít na pránu, ale psychika mu to nedovolí. Proto může být součástí cesty vědomé odepírání si např. ochucování si jídla (koření, sůl). Požitky člověka drží ve fyzické rovině a brání mu povznést se. A naopak duševní povznesení (např. pocítění síly z překonání chladu při otužování, nebo půsty) zajistí více duševní energie k odbourávání závislosti. Očista na fyzické úrovni pak zajistí že tělo jede z větší části na pránu, stává se soběstačnější v produkci vlastních živin a proto mu stačí dodávat jen některou ze složek, ve které si ještě není dost soběstačné, např. energii ve formě ovoce. Záleží na tom, v jaké oblasti je přecházející organismus ještě nevyrovnaný. Při přechodu na breathariánství přestává hrát roli otázku co je a co není zdravá potravina, jde jen o vyrovnávání dočasných nerovnováh a o působení na psychiku.

Např. tento člověk přešel přes ovoce (jablka): http://www.mazil.zaridi.to/metafyzika/9 ... 15let.html

No a samozřejmě Jericho Sunfire přešel na pránu přes ovoce, ten je ukázkovým příkladem: http://www.breatharian.eu/breath/anglie ... rechod.php
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Míro mně by samozřejmě nevadily jiné názory, ale to, že je tu TOLIK balastu zaměřeného úplně opačně, že je to příliš časově zatěžující jen nahlédnout a ohodnotit zda vůbec něco stojí za přečtení nebo ne (z 90% případů ne).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

jj Jericha poznam uz velmi dlho este ked bol len na pomarancovom juiciku, zrovna jeho by som si za prikald nevzal

ked je cesta ku bretaha cez odpieranie si moze byt aj cez odopieranie si ovocia a fruktozy a ked je o odopierani si pozitku z jedla moze byt aj o odopierani si pozitku zo sladkeho a specificky sladkeho stavnateho ovocia

myslim si ze nadeni ovocinari nie su reto ovoicinari ze by smerovai do breatjha ale preto ze si nechcu odopriet sladke
a ze su pozitkari

tie ospevne basne co skladaju na kazde zjedene kilo jablk alebo sliviek na dozrete hrozno atd, je ciste pozitkarstvo
a ten ovocny pozitok vedie az k vyhlaseniam : zivot je krasny

hladovky a ocisty nie su patetom ovocinarov boli tu davnu a budu ru vzdy a robia ich aj ludia co nie su frikto
nechapem kde sa stalo to privlastnenie
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Rudo myslím že stále mícháš hrušky s jablkama a že nejspíš nečteš napsané. :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

Panda píše:Rudo myslím že stále mícháš hrušky s jablkama a že nejspíš nečteš napsané. :-)
ja si zase myslim ze ten isty argument sa da pozuit uplne opacne.

ak obmedozvat chute a pozitok preco sa nesnie hovorit o obmedzovani sladkeho a ovocia ale iba o obmedzovani tukov a bilekovin ?

a ak je furktoza LEN JEDNA Z MOZNYCH CIEST a preto sa o nej moze hovorit

preco sa teda nemoze hovorit o inych moznych cestach, napriklad o vareni borscu bravcovej masti a specialnom modleni ?

ja to stale vidim ze sa slubuje za zivot vo fruktuze nebeska odmena kde si mozu vybrat vybrat alebo 40 panien alebo bretharianstvo

a podla mna je toto vsetko velka skoda pre myslienku bretharianstva

v konecnom dosledku je to tvoje breatha forum a teda ho mas tak ako ho chces mat

ale tazko presvedcis ludi zvonku ze to nie je len fruktozove doupe
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Samozřejmě že je možné na breathariánství přejít i borščem. Záleží na tom jak to chápe psychika dotyčného. Např. to pojme jako dietu a bude jeden čas jíst jen boršč, opakováním přestane být pro něj požitkem ale jen prostředkem výživy, a např. se mu postupně sníží potřebné množství až na nulu.

Fruitarián bere už ovoce také jen jako stravu, ne jako zdroj požitku, proto pro něj neznamená přínos jíst jinou stravu aby si mohl odpírat ovoce. Nejí ovoce kvůli požitku. Požitky jsou pro něj v jiných oblastech, kde může ulítnout. Zpravidla chce-li jít k breathariánství, tak se postupně omezuje i v množství ovoce, pak je úlet k požitku v množství ovoce. Pokud se někdo stravuje jinak a má ovoce jako požitek, tak pak si může odpírat požitek ovoce.

Ale vědomé odpírání si požitku je zas jen jedna z možností. Jiní dospějí k práně např. přes duchovní povznesení, aniž by o nezávislost na jídle mínili někdy usilovat. Cokoliv si člověk vymyslí může u někoho fungovat, jde jen o pravděpodobnosti úspěšnosti, nejčastější cesty které se doporučují že mohou nejpravděpodobněji fungovat. Svou variantu u sebe si musí každý najít sám. Neexistuje "zaručeně nefunkční" ani "zaručeně funkční" cesta, protože lidská psychika je velmi jemná a nevyzpytatelná záležitost.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

a preco je teda diskusia o vareni alebo jedeni nevego prekazajuca k ceste za breatha ?

cim sa to lisi od diskusii kde co prave dozrieva a kde je ake ovocie na zlavu a kolko ho kto zje ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Protože tady nejde o cesty k breathariánství obecně, ale o mou konkrétní cestu. Má cesta (ke které cítím osobní vedení) je skrze vitariánství a fruitariánství. Proto by měl pro mě vitariánský server smysl jen kdyby se tam řešilo vitariánství a fruitariánství, tak jak byl původně v počátcích zaměřen. Pokud je z něj jen obecné diskuzní fórum, ztrácí jeho zaměření smysl. To bych mohl stejně tak klidně chodit na mimibazar.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

Panda píše:Protože tady nejde o cesty k breathariánství obecně, ale o mou konkrétní cestu. Má cesta (ke které cítím osobní vedení) je skrze vitariánství a fruitariánství. Proto by měl pro mě vitariánský server smysl jen kdyby se tam řešilo vitariánství a fruitariánství, tak jak byl původně v počátcích zaměřen. Pokud je z něj jen obecné diskuzní fórum, ztrácí jeho zaměření smysl. To bych mohl stejně tak klidně chodit na mimibazar.
jako osobni duvod to plne chapu

je ale jasne ze breatharian forum je len pre fruktozovu cestu ? alebo su tam vitane aj ine cesty ? a nebudu kritizovane a vyhodene ?

ja osobne beriem vitaforum ako cestu pre psychiku a tak debatim a sranadujem bez obmedzenia temy a nerobim si traumy z nicoho
co bolo uvarene.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

"Zasekla deska" je slaby cajicek, "jak u blbych na pude" je trefnejsi :D ..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Rudo takovým nekonečným diskuzím o ... ničem ... jsem se chtěl právě vyhnout. :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

... o hovne ... ? (volne prelozeno) >:-) :mrgreen:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

Panda píše:Rudo takovým nekonečným diskuzím o ... ničem ... jsem se chtěl právě vyhnout. :D
takove diskuse si ale prave zacal

o jedinecnosti a vyjimecnosti fruktozove cesty ku breatha a o tom jak tohle forum to nesplnuje, ale jak je breatha forum na to skvele.

ja len poukazujem na to ze logika robiaca rozlisenie medzi tymto vitaform a breatha forom neobstoji, kedze
fruktozove forum je len to fruktozove forum a len sa schovava ze ideu breatha.

mas pradu vsetci sme si povedali svoje a je to cyklicke

ako by si reagoval keby som prisiel na breatha forum a napisal tam ze to forum je pod moju uroven lebo nejde ku breatha cielu cez borsc a bravcovu mast a len zdrzuje nezmyslenymi debatami o napchavani sa ovocim a kopou nezmyselnych osobnych kecanin... ?
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Panda

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:ako by si reagoval keby som prisiel na breatha forum a napisal tam ze to forum je pod moju uroven lebo nejde ku breatha cielu cez borsc a bravcovu mast a len zdrzuje nezmyslenymi debatami o napchavani sa ovocim a kopou nezmyselnych osobnych kecanin... ?
Vzdyt to (osle) delas uz jakou dobu tady ! To Ti nestaci ?? :D
Boze ! .. do cehos to rozum dal ? :mrgreen: (:-) .. to uz je no comment, uz tu slivovici nechlastej:).

Zaloz si svy unikatni a prevratny bravcovo-slaninovo-borscovy forum, co Ti brani ?:).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Sice fórum nečtu, tak alespoň sem bych mohl občas něco přihodit.

Stále se divím, kde se tu na fóru vzal takový odpor proti ovoci. Ovoce je nejpřirozenější potravinou člověka (ne maso či rohlíky!). Působí jako nejlepší čistič, hlavně díky vysokému obsahu vody v čisté přirozené podobě (ne ta mrtvá voda plná zanášejících solí co teče z kohoutku). Je to čistý zdroj energie. Látky si tělo umí recyklovat (opakovaným použitím nebo načerpáním ze vzduchu), ale když vydává energii, musí ji odněkud brát - buď z prány nebo z potravin. Ovoce je ideální zdroj energie, ze všech potravin zatěžuje tělo nejméně nepotřebnými složkami.

Mají-li lidé problémy s ovocem, není to ovocem, ale nevhodnými kombinacemi, nevhodným prostředím. Např. ovoce + tuky, ovoce + škroby (hlavně lepek - a to i ten usazený co zůstává ve střevech ještě týdny) způsobují kvašení. A také detoxikační příznaky (např. vyrážky) jsou posuzovány jako špatný vliv. Přitom ovoce je jeden z největších darů co člověk dostal, vzhledem k příznivému působení na organismus. Ani není pravda že by ovoce ochlazovalo - ochlazují potraviny na které organismus není zvyklý a neumí z nich dostatečně vytěžit energii, tj. např. když na vařené stravě se sní ovoce. Ale po trvalejším přechodu a přizpůsobení je to opačně, já jsem naopak po ovoci přežhavený.

Největším nebezpečím pro člověka není ovoce, ale lepek. Pokud lidé vypustí z jídelníčku lepkovité potraviny a pročistí se ovocem, mohou se divit jak jim vymizí všechny zdravotní problémy. Zpočátku když po lepkovité stravě nasadí ovoce, tak mohou mít negativní projevy jako např. kvašení - protože tělo je ještě mnoho týdnů až měsíců zanesené hlenem (čištění se projevuje pokašláváním a potřebou polykat) a ten spolu s ovocem způsobuje problémy. Proto je dobré přecházet postupně přes zeleninu - ta zahájí očišťování od lepku a jen slabou detoxikaci, pozdějším přechodem na ovoce se člověk dočistí důkladně. Není až tak nutná 100% syrová zelenina - lze volit cestu nejmenšího zla, tj. např. vařené luštěniny, i to je mnohem lepší než lepek. Velmi dobře to popsal Helmuth Wandmaker v knížce Tajemství všech nemocí (->ulozto) a přesně to odpovídá i mým zkušenostem ke kterým jsem dospěl, proto knížku velmi doporučuji těm co ji ještě nečetli.

U mne je ovoce základem stravy, asi tak z 90% (asi 3 kg ovoce denně - hlavně teď jsou skvělé broskve a hrozny, ale ještě si občas dám trochu syrové zeleniny nebo např. trochu vařené rýže, čočky či pohanku jako chuťovku, ale i tato psychická potřeba mi pomalu mizí). Sice mívám výkyvy, občas období s více zeleninou, občas období na ovocných šťávách, ale průměrně jsem hlavně fruktarián. Před pár lety jsem míval dost problémy se zády (ranní ztuhlost a nemožnost se sehnout k zemi) a záněty dásní. To díky vypuštění lepku a přechodu na převážně ovoce zásadně kleslo - bolesti zad ani ranní ztuhlost už nejsou, už se sehnu bez problémů k zemi prsty (a věřím že brzy i dlaněmi) a bolesti dásní už také téměř úplně vymizely. Kazivost zubů je naopak menší (po ovoci si už ani nečistím zuby jako kdysi - samozřejmě neplatí pro citrusy, ananas či nezralé ovoce, ale to nejím), zubařka mi opravuje jen zuby zkažené ještě před lety, nové kazy nevznikají. Na ovocné stravě nevzniká zubní kámen - ten je příčinou proč se lidem při běžné stravě kazí sladkostmi (či sladkým ovocem) zuby, tj. příčinou opět především lepek. Před 3 lety mi zubařka řekla - tahle dírka na předním zubu se musí do měsíce plombovat! - nenechal jsem si a za ty 3 roky se mi kaz vůbec nezvětšil. Candida (např. lišeje) se mi projevovala jen v období kdy jsem ulítával např. k pečivu - ale po návratu k ovoci příznaky opět zmizely. Proto dnes již považuji ovoce za dar (kterým jen neznalci pohrdají) a naopak lepek a hlavně pšenici za prokletí lidstva.

Snad jsem někoho přiměl k zapochybování o "nízkosacharidové mánii".
Obrázek
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Panda

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:Sice fórum nečtu, tak alespoň sem bych mohl občas něco přihodit.

Stále se divím, kde se tu na fóru vzal takový odpor proti ovoci. Ovoce je nejpřirozenější potravinou člověka (ne maso či rohlíky!). Působí jako nejlepší čistič, hlavně díky vysokému obsahu vody v čisté přirozené podobě (ne ta mrtvá voda plná zanášejících solí co teče z kohoutku). Je to čistý zdroj energie. Látky si tělo umí recyklovat (opakovaným použitím nebo načerpáním ze vzduchu), ale když vydává energii, musí ji odněkud brát - buď z prány nebo z potravin. Ovoce je ideální zdroj energie, ze všech potravin zatěžuje tělo nejméně nepotřebnými složkami.

Mají-li lidé problémy s ovocem, není to ovocem, ale nevhodnými kombinacemi, nevhodným prostředím. Např. ovoce + tuky, ovoce + škroby (hlavně lepek - a to i ten usazený co zůstává ve střevech ještě týdny) způsobují kvašení. A také detoxikační příznaky (např. vyrážky) jsou posuzovány jako špatný vliv. Přitom ovoce je jeden z největších darů co člověk dostal, vzhledem k příznivému působení na organismus. Ani není pravda že by ovoce ochlazovalo - ochlazují potraviny na které organismus není zvyklý a neumí z nich dostatečně vytěžit energii, tj. např. když na vařené stravě se sní ovoce. Ale po trvalejším přechodu a přizpůsobení je to opačně, já jsem naopak po ovoci přežhavený.

Největším nebezpečím pro člověka není ovoce, ale lepek. Pokud lidé vypustí z jídelníčku lepkovité potraviny a pročistí se ovocem, mohou se divit jak jim vymizí všechny zdravotní problémy. Zpočátku když po lepkovité stravě nasadí ovoce, tak mohou mít negativní projevy jako např. kvašení - protože tělo je ještě mnoho týdnů až měsíců zanesené hlenem (čištění se projevuje pokašláváním a potřebou polykat) a ten spolu s ovocem způsobuje problémy. Proto je dobré přecházet postupně přes zeleninu - ta zahájí očišťování od lepku a jen slabou detoxikaci, pozdějším přechodem na ovoce se člověk dočistí důkladně. Není až tak nutná 100% syrová zelenina - lze volit cestu nejmenšího zla, tj. např. vařené luštěniny, i to je mnohem lepší než lepek. Velmi dobře to popsal Helmuth Wandmaker v knížce Tajemství všech nemocí (->ulozto) a přesně to odpovídá i mým zkušenostem ke kterým jsem dospěl, proto knížku velmi doporučuji těm co ji ještě nečetli.

U mne je ovoce základem stravy, asi tak z 90% (asi 3 kg ovoce denně - hlavně teď jsou skvělé broskve a hrozny, ale ještě si občas dám trochu syrové zeleniny nebo např. trochu vařené rýže, čočky či pohanku jako chuťovku, ale i tato psychická potřeba mi pomalu mizí). Sice mívám výkyvy, občas období s více zeleninou, občas období na ovocných šťávách, ale průměrně jsem hlavně fruktarián. Před pár lety jsem míval dost problémy se zády (ranní ztuhlost a nemožnost se sehnout k zemi) a záněty dásní. To díky vypuštění lepku a přechodu na převážně ovoce zásadně kleslo - bolesti zad ani ranní ztuhlost už nejsou, už se sehnu bez problémů k zemi prsty (a věřím že brzy i dlaněmi) a bolesti dásní už také téměř úplně vymizely. Kazivost zubů je naopak menší (po ovoci si už ani nečistím zuby jako kdysi - samozřejmě neplatí pro citrusy, ananas či nezralé ovoce, ale to nejím), zubařka mi opravuje jen zuby zkažené ještě před lety, nové kazy nevznikají. Na ovocné stravě nevzniká zubní kámen - ten je příčinou proč se lidem při běžné stravě kazí sladkostmi (či sladkým ovocem) zuby, tj. příčinou opět především lepek. Před 3 lety mi zubařka řekla - tahle dírka na předním zubu se musí do měsíce plombovat! - nenechal jsem si a za ty 3 roky se mi kaz vůbec nezvětšil. Candida (např. lišeje) se mi projevovala jen v období kdy jsem ulítával např. k pečivu - ale po návratu k ovoci příznaky opět zmizely. Proto dnes již považuji ovoce za dar (kterým jen neznalci pohrdají) a naopak lepek a hlavně pšenici za prokletí lidstva.

Snad jsem někoho přiměl k zapochybování o "nízkosacharidové mánii".
Obrázek
no nevim, jestlis zvolil ten správný prostor
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

rohliky nie su jedlo a lepok-psenica je prekliatie ludstva.

ano

:br
5 2 8
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Panda

Příspěvek od Dano »

Teda.. Do dennikov takmer nepozeram a nahodou som kukol na poslednu stranku Pandovho a co to tu citam:
s.arik píše:Koneckonců, do diskuze si člověk až tak nechodí pro výměnu informací, ale spíše kvůli realizování sociálních kontaktů v určité podobě. Až na čestné výjimky typu Dano a tak >:-)
Kdeze cestna vynimka, to bude nejaky asocial asi :) Ale skor ten co nema cas na citanie s prepacenim kecov.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Panda

Příspěvek od Dano »

Panda píše:Pokud je z něj jen obecné diskuzní fórum, ztrácí jeho zaměření smysl. To bych mohl stejně tak klidně chodit na mimibazar.
Ked sa dozvies o nejakom cs diskusnom fore, kde bude diskutovat vitariani alebo ti ktori by neboli proti nim a ktorym by radili prave ti vitariani, tak daj vediet. Na nazve mi vobec nezalezi.

Na tvoje sa este necitim. Ale nieco som uz skukol z tych paradnych materialov. Vo stvrtok Moravsky Kras ako som ti pisal, tak uz mam nachystany slubeny pozdrav odtial. Lebo z Jesenikov a uplne skvelych Rychlebskych steziek pred 2 tyzdnami som nestihol postu. Ale tie stezky mate neskutocne, to je raj pre technickych bajkerov, som netusil ze nieco take niekto niekde v sirom okoli dokazal urobit.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Někteří vitariáni co odtud odešli chodí teď na Facebook, skupina RAW FOOD CZ&SK.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Panda

Příspěvek od Dano »

Viem, vsak minimalne s 2 z nich komunikujem.
Ale nie cez tu skupinu. Facebook nie je z podstaty vhodna platforma na diskusiu v skupine. Tam sa da zamotat lahko a zrejme opakovane, kedze temy neexistuju, zreujme sa tam dokola preberaju tie iste veci, kedze hladajuci nema moznost triedit starsie prispevky, skratka je to pre neho uplne neprehladne, tak jednoducho len znova otvori rovnaku temu ci polozi znova tu 100x polozenu a rozdiskutovanu otazku.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Panda

Příspěvek od Dano »

Panda píše:Do diskuze na Vitariánu už nepřispívám a příspěvky nečtu...
Panda píše:U mne je ovoce základem stravy, asi tak z 90% (asi 3 kg ovoce denně - hlavně teď jsou skvělé broskve a hrozny, ale ještě si občas dám trochu syrové zeleniny nebo např. trochu vařené rýže, čočky či pohanku jako chuťovku, ale i tato psychická potřeba mi pomalu mizí).
To je slusne, zda sa ze si takmer vitarian.

Skoda dalsieho. Zostan tu este. Ak nemas cas, tak necitaj. Len obcas nieco napis. Raz za mesiac staci, aj tak vacsinou menej znamena viac.

A este... som zvedavy, prepac. Na tvojom fore by som sa to asi aj tak nedozvedel. Odhadom, kolko jedla si za posledny mesiac zjedol? Staci mi len jedno cislo :), priemer v kcal/den.
Pri akom (ak vobec) ubytku telesnej hmotnosti?
A zhruba akej aktivite?

Pripadne do SZ spravy..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Dano píše:...Tam sa da zamotat lahko a zrejme opakovane, kedze temy neexistuju, zreujme sa tam dokola preberaju tie iste veci,...
Už jsem myslel že jsem jediný divný komu připadá Facebook naprosto nepraktický.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Panda

Příspěvek od rudo »

Panda píše:
Dano píše:...Tam sa da zamotat lahko a zrejme opakovane, kedze temy neexistuju, zreujme sa tam dokola preberaju tie iste veci,...
Už jsem myslel že jsem jediný divný komu připadá Facebook naprosto nepraktický.
alo coby, kopec ludi sa tam ani len nesnazilo zapisat a neunuvalo nieco hladat
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Dano píše:...Odhadom, kolko jedla si za posledny mesiac zjedol? Staci mi len jedno cislo :), priemer v kcal/den....
Tak to nevím. :-) Ale myslím že se teď nějak přecpávám víc než bych potřeboval, asi 3 kg ovoce denně (nektarinky, broskvy, hrozny - nevím ani kolik je to kcal), nějak jsem poslední dobou začal přibírat. Běhám týdně dohromady asi tak 15 km, jinak pasivně u PC.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Pandarian

Příspěvek od mira »

Vivat Helmut, totiž čest jeho památce.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Sice tohle není záležitost týkající se vitariánství, ale snad se nikdo nebude za propagaci zlobit.

Konečně jsem si po mnoha letech přepracoval své osobní www stránky http://panda38.sweb.cz. Možná by mohlo někoho něco odtud zajímat (kromě životopisu a fotek které jsem si tam přidal :-) ) - dal jsem dohromady zajímavější programy které jsem vytvořil a také možná zajímavé popisy různého hardware co jsem vytvářel. Obzvláště bych domácím kutilům doporučil osvětlení vánočního stromku s 320 LED (k dispozici je i ukázkové video na YouTube), které jsem vytvářel domů na minulé Vánoce. No a pak pro případné vývojáře univerzální programátor procesorů.
Obrázek
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Panda

Příspěvek od buc11 »

Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Teda chudáci lidi co se takhle znásilňují a trpí.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Panda

Příspěvek od bukaj »

Panda píše:Teda chudáci lidi co se takhle znásilňují a trpí.
Říci o někom, že trpí, bez znalosti jeho současného stavu mi přijde velmi odvážné. Jak víš, že by netrpěli půstem?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Půstem? .... Podrobněji, k videoklipu: Chudáci lidi co takhle trpí (tak jako v tom klipu), tím že se nutí do nějakých diet a přitom strádají a touží po jídle, odříkají si něco přílišným násilím.
Odpovědět