Panda

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Panda

Příspěvek od veri »

Panda píše:Mě teď napadlo když vidím to slovo "masožrout", že by se mělo začít spíš používat "mrchožrout" - vždyť také jedí dlouho odleželé mršiny a ne žádné čerstvé maso (jako masožravé šelmy).
No ale každý masožrout je mrchožrout, byť žere čerstvé maso. Vždyť i to čerstvé maso je mrtvé maso, ne? Mrchožout je ten, kdo konzumuje mrtvá těla, a to je i ta čerstvě zabitá gazela, kterou uloví šelma. Nezáleží jestli je čerstvé nebo odleželé, spíš to, že je mrtvé..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Panda

Příspěvek od buc11 »

veri píše:
Panda píše:Mě teď napadlo když vidím to slovo "masožrout", že by se mělo začít spíš používat "mrchožrout" - vždyť také jedí dlouho odleželé mršiny a ne žádné čerstvé maso (jako masožravé šelmy).
No ale každý masožrout je mrchožrout, byť žere čerstvé maso. Vždyť i to čerstvé maso je mrtvé maso, ne? Mrchožout je ten, kdo konzumuje mrtvá těla, a to je i ta čerstvě zabitá gazela, kterou uloví šelma. Nezáleží jestli je čerstvé nebo odleželé, spíš to, že je mrtvé..
i když je to pravda, už nás tu nabádávávali k toleranci v názvosloví k "upečencům", ...atha. z ..ců a spol, že sme byli a někeří ještě sme takoví a navíc bůch k tomu přímo navádí
a v podstatě každou vteřinu strávíme spousty mršin-žaludečních mikroorganismů, žánop?
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Panda

Příspěvek od veri »

Dyť jo, já proti nim nic nemám, každý má svůj čas. Tady šlo spíš o slovíčkaření než o konkrétní lidi.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Panda

Příspěvek od kveta »

Panda píše:
veri píše:kiwi mi nepřijde kyselé, naopak, zralé je docela sladké, stejně tak pomeranč - nepřijde mi kyselý, když vybereš dobrý druh (pomelo to samé). grep ano, ale příjemně kyselý
Ano, kiwi bývá sladké, já nečekal na dozrání tak vím že to byla chyba. Řekl bych, že se asi musím naučit nechat věci dozrávat - jsem líný čekat až dozrají a zdlábnu všechno hned po koupení, takže to je asi můj problém. :-)
hahaha spis bych relka ze ovoce je line, nedozrava ti dostatecne rychle, a ty jsi netrpelivy. nezrale ovoce neni zdrave, a dlouhodobe pouzivani muze znicit zubni sklovinu. ano, zraly pomeranc je sladkokysely a cim sladsi tim lepsi.. to samy u grapefruitu a vubec vseho "kyseleho" ovoce.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

kveta píše:hahaha spis bych relka ze ovoce je line, nedozrava ti dostatecne rychle, a ty jsi netrpelivy. nezrale ovoce neni zdrave, a dlouhodobe pouzivani muze znicit zubni sklovinu. ano, zraly pomeranc je sladkokysely a cim sladsi tim lepsi.. to samy u grapefruitu a vubec vseho "kyseleho" ovoce.
Je to pro mne důležité ponaučení - myslel jsem že je chyba že jsem jaksi začal být na to háklivý a začalo mi to vadit, protože dříve jsem na to hledět nemusel, ale vidím že naopak organismus začal konečně fungovat správně a začal mě upozorňovat na nízkou zralost a tedy škodlivost.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Panda

Příspěvek od kveta »

presne tak.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Panda

Příspěvek od k.winky »

Nedavno jsem si trochu poskořicovala mísu nakrájených pomerančů, co jsem měla k obědu a bylo to docela dobré ... Ale chu´t sladkých pomerančů je tak jedinečná, že jsem usoudila, že je netřeba je dochucovat :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Vitariánství je SUPER! :-) Dnes jsem si tak uvědomil, že jsem na některé zdravotní problémy už docela zapomněl. Už mi v podstatě vymizely ty trvalé bolesti kyčelních kloubů co jsem míval, neznám už ani chronickou únavu a ospalost přes den. Živost a chuť do aktivit mám mnohem větší. Cítím se celkově skvěle. :-)

Dnes na své obvyklé sportovní procházce jsem zjistil, že už mi nestačí jen rychlá chůze (z důvodu přebytku energie a dobrého pocitu zdraví), tak jsem ji dnes střídal s během. A myslím že co nevidět si už budu muset prodloužit trasu. Takže brzy už - dvdmchl třes se! Brzy Tě předběhnu!!! :lol:
dvdmchl

Re: Panda

Příspěvek od dvdmchl »

Takže brzy už - dvdmchl třes se! Brzy Tě předběhnu!!! :lol:
No, to si dáváš laťku dost nízko, mně předběhne kdekdo. :)
Ale jinak gratuluju k vita radosti....
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Panda

Příspěvek od awa »

dvdmchl píše:
Takže brzy už - dvdmchl třes se! Brzy Tě předběhnu!!! :lol:
No, to si dáváš laťku dost nízko, mně předběhne kdekdo. :)
Ale jinak gratuluju k vita radosti....
Ty kecko! :lol: Nebuď tak skromný!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od epony »

No, to si dáváš laťku dost nízko, mně předběhne kdekdo. :)
Ale jinak gratuluju k vita radosti....
:mrgreen: :mrgreen: pači sa mi tvoj humor!
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Panda

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:
Takže brzy už - dvdmchl třes se! Brzy Tě předběhnu!!! :lol:
No, to si dáváš laťku dost nízko, mně předběhne kdekdo. :)
Ale jinak gratuluju k vita radosti....
nahodou behaci svaly uz mas dost vymodelovany
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Včera jsem si zas tak trošku zahřešil, takže dneska byl půstíček. :D Asi tak 40-hodinový, příští bašta až zítřejší oběd. Bohužel to odneslo pár rajčat, která se mi mezitím začínají kazit a měla být dneska ke spotřebě. Ještě jsem se nenaučil si jídlo dobře plánovat a tak někdy mám i ztráty.

Přes víkend asi budu muset zařadit tělu trochu klid na regeneraci, nějak jsem si ho běháním přetáhl a mám problém vstát a jít jak mě bolí všechny svaly. :D No ale dobře mu tak, nemělo se tolik let flákat, teď to musí dohnat.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Panda

Příspěvek od Fiona »

Jeje, ahoj Pando :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:Jeje, ahoj Pando :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Panda

Příspěvek od Sweetie »

ahoj Pando,
bezva zmena, a to uz je foto z vita? to se bude hned lip komunikovat nez s pandou
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše:ahoj Pando,
bezva zmena, a to uz je foto z vita? to se bude hned lip komunikovat nez s pandou
Bohužel není z vita, to je 3 roky stará fotka, ze současnosti ani nemám a jsem rád že nemám, protože je to teď daleko daleko daleko daleko horší. :oops:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Panda

Příspěvek od Sweetie »

opravdu? v cem? jestli vytrvas, bude ti lip. poznavam ze vita styl je dlouhodoba zalezitost, detox se me drzi stale a navic telo je vic citlivejsi na nevita, viz muj denicek, kafe, sul. a dale na nezraly ovoce, to uz na me pusobi podobne jako bych si dala kus masa. a i vzhledove vypadam hur nez varak.
na druhy strance, kdyz se clovek neflaka a je na sebe trochu tvrdej, takze beha a sem tam neji, je hned hezci, a ja si, aspon vnitrne, prijdu hezci ted nez treba pred rokem. (spis bych napsala kvalitnejsi :) )
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše:opravdu? v cem? jestli vytrvas, bude ti lip. poznavam ze vita styl je dlouhodoba zalezitost, detox se me drzi stale a navic telo je vic citlivejsi na nevita, viz muj denicek, kafe, sul. a dale na nezraly ovoce, to uz na me pusobi podobne jako bych si dala kus masa. a i vzhledove vypadam hur nez varak.
na druhy strance, kdyz se clovek neflaka a je na sebe trochu tvrdej, takze beha a sem tam neji, je hned hezci, a ja si, aspon vnitrne, prijdu hezci ted nez treba pred rokem. (spis bych napsala kvalitnejsi :) )
Horší - ve vzhledu, pohublý, vystouplé lícní kosti, zešedivělý, bezbarvý, kruhy pod očima - nedávno se mě dokonce ptala ředitelka firmy, zda mi něco není, zda nejsem přepracovaný a neměl bych si vzít dovolenou, že vypadám hrozně sešle - musel jsem se vymluvit že jsem byl nemocný. :lol:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Panda

Příspěvek od Fiona »

No jo, tak ja se taky hlasim do klubu marodu co vypadaji momentalne hrozne :) Abyste nemeli pocit ze jste v tom sami...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Panda

Příspěvek od Pavluška »

také se hlásím do klubu bezbarvých. Už se těším na slunce. 8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od mirunnka »

Znám tě, Pando, od vidění. V Rožnově jsem prožila skoro celý svůj dospělý život, takže jsme se museli potkávat :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

mirunnka píše:Znám tě, Pando, od vidění. V Rožnově jsem prožila skoro celý svůj dospělý život, takže jsme se museli potkávat :)
Fakt? Teda to jsou věci! :o Svět je malý...
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Fuujin »

No a jste si teda jistí že to je swprávně, když vypadáte tak hrozně už nějakou dobu ? začíná mít tak trochu pochyby
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
dvdmchl

Re: Panda

Příspěvek od dvdmchl »

když vypadáte tak hrozně už nějakou dobu
LOL :)

Fuujine ani vitariánství tě neuchrání od stárnutí.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Fuujin »

No stárnutí a to co si tu čtu mi řpijde trošku rozdil, navic Fiona je senior ? tomu se mi moc nechce věřit teda
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Panda

Příspěvek od Fiona »

Kiss Fuujin :) :) :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Je vidět, že každý bojuje u sebe s úplně jinými problémy. Začal jsem teď už zas dost sklouzávat ze všeho - hlavně porušování raw food a problémy s přejídáním, a to hlavně po půstech. Už mívám problémy zvládnout i 1-denní půst a spíš mi to pak škodí. Už nějak často jsem sklouzával k vařeným jídlům - a dokonce mi i zas začala chutnat. Takže - velký reset a začínám znovu od začátku. Musím si sepsat zásady kterých se budu držet a dát si je viditelně na oči, abych zas nezačal zapomínat. Hlavní problém mám s neukázněností a chaotičností v jídle, neustálé ujídání kdykoliv - kompenzuji si tím stresy při práci. A pak problém s večerním jídlem - chodím spát v 1 a do té doby neustále jím. Takže mé nové zásady:

1) Nesmím držet žádný půst, dokud nevydržím být 3 týdny na 100% vita stravě (vcelku, bez jakéhokoliv porušení).

2) Musím jíst jenom ve stanovenou dobu (žádné nepravidelné ujídání v průběhu celého dne):
- 10:00 lehká snídaně (trochu ovoce)
- 12:00 oběd (zelenina)
- 15:00 svačinka (ovoce)
- 18:00 večeře (ovoce)

3) Po večeři už nic nejíst, večerní hlad brát jako půst.

4) Připravit si množství jídla předem a po jídle už nic dalšího nepřidávat.

Pokud se to naučím, bude pak následovat:

5) Zvládat návratovku po 1-denním půstu - jíst stejně jako v běžné dny. Při chybě opakovat půst, dokud se to nenaučím.

6) Naučit se jíst střídmě (malé množství jídla a méně často) a naučit se zvládat návratovky i po delších půstech.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Fuujin »

Líbí se mi že taky nelžeš a tyhle úlety veřejně píšeš - každopádně i ten úlet je dobrej krok dopředu, když si zpracuješ takovej plán a dodržíš ho.. tak hodně štěstí
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Takže - velký reset a začínám znovu od začátku
Tak to je aspoň chlapský slovo!

Pando mohl bych celej tenhle text nakopírovat do deníčku k sobě, protože popisuješ moji situaci (až na vařená jídla, těm se mi daří vyhýbat).

Co se mne týká také:
- ujídání kdykoliv (bohužel spíše než z hladu je to z chuti)
- večerní zahánění chutě ujídáním drobností - nedodržuji nejíst 3 hodiny před spaním
- ještě nejsem 100% raw ("musím" rybičky z konzervy a sem tam jogurt)

Dík za tenhle Tvůj dnešní příspěvek - přiměl mne k hlubšímu zamyšlení, to jsem rád. Zkusím najet na tyhle Tvoje zásady, protože to je skvělá metoda - sepsat položky a dát si je dobře na oči. To musí fungovat! Vážně dík, dneska jsi dal výborný příspěvek :!: Držím palce, ať se Ti daří.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Fuujin Jindra dííííky. :-)

Uf ale mám to teda zlozvyky, snídaně OK (sice množství větší než je zdrávo - ale omezení množství jídla budu řešit až později, snažím se teď postupovat raději po malých krůčkách, velké úkoly jsem nezvládal), jen po snídani jsem měl už zas nutkání ze zvyku si ještě pro něco skočit "mezi jídly", teď si to díky zásadám více uvědomuju a vidím že tohle se musím fakt odnaučit.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od RAWka »

S tým nejedením večer to podla mňa nie je taký dobrý nápad. Ja som takto žila roky, že som po piatej už nejedla a vrátilo sa mi to aj s úrokmi. Ak si dlho hore, tak kludne jedz, len si urči, že budeš dodržovať tie tri hodiny pred spaním. Ak nebudeš jesť, tak budeš iba zbytočne podráždený a unavený a ani mozog vtedy dobre nepracuje. To je moja skúsenosť, ale možno u teba je to inak. Každopádne, rozhodni sa ako chceš, len som ti to chcela napísať.
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

RAWka dík za zájem. Já se byl zvyklý hodně přejídat, třeba i těsně před spaním, což jistě správné není, takže zkusím opačný extrém (tj. večer nejíst) a pak uvidím jaká bude pro mne optimální cesta. Vzory jako Armstrong, Cingroš, Walker jedí velmi střídmě a varují že člověk je navyklý se hodně přejídat, takže si myslím že navyknout si na mnohem nižší spotřebu jídla může být jedině přínosem - že potíže kvůli nedostatku jsou zapřičiněné jenom zvykem a člověk toho tolik nepotřebuje, mnozí jedí jenom jednou denně. Bylo by moc hezké naučit se skromnosti v jídle i v životě.

Mimochodem už Ti delší dobu nefunguje avatar (nebo alespoň u mne), to máš schválně?
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od RAWka »

Tiež sa často prejedám...alebo skôr zajedám (smútok, depku, stres...). Strašne mi vyhovovalo, keď som večer nejedla, dokonca za pár dní som už vôbec nebola večer hladná. Telo si zvykne. Ale otázne je, ako dlho takto vydrží. Lebo ak v noci pracuješ, tak ti treba energiu. Aj keď len psychicky. Ale tak veď uvidíš, aké to bude...držím palce v boji proti prejedaniu:))) Aaaaa...ten avatar...ukazuje to tak všetkým...no, to je tak, že som si ho chcela zmeniť, ale furt to malo nejaké pripomienky, tak som sa nasr...la a kašlem na to:D potom niekedy si ho tam hodím.
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

RAWka píše:...Aaaaa...ten avatar...ukazuje to tak všetkým...no, to je tak, že som si ho chcela zmeniť, ale furt to malo nejaké pripomienky, tak som sa nasr...la a kašlem na to:D potom niekedy si ho tam hodím.
Mrkni do galerie fóra, je tam spousta hezkých avatarů které můžeš snadno a rychle použít. ;-)
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od RAWka »

Jééé...díky, ani som si nevšimla, že tu nejaká galérka je:)
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

RAWka píše:Jééé...díky, ani som si nevšimla, že tu nejaká galérka je:)
RAWka dobrá volba! :-) No jo galerie tu je teprve nedávno.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Panda

Příspěvek od kveta »

galerie, budu se muset po ni porozhlidnout.... pando diky moc za knihy. moc si toho vazim. mam pocit (podle fotky tvyho avataru) ze te znam, i kdyz nevim od kud. neboj, nejsi sam, je to u me dost bezny. preju jarni vita pohodicku.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Chtěl bych se zeptat zkušenějších vitariánů na radu se zdavotními problémy. Sice se mi celkem daří téměř 100% vita, ale sem tam ještě sklouznu k něčemu nevhodnému (rybičky, pečivo, rafinované cukry, sůl), přece jen po těch 46 letech se těžko závislosti odbourávají - ale teď už po každé(!) takové nevhodné stravě následují asi za hodinu velké průjmy trvající asi 1 den (a k tomu zvýšení povlaku jazyku). Celkem chápu, že tělo už začalo rozpoznávat jedy a tak se jich snaží rychle zbavit - ale nevím, takto intenzivně? Stávalo se vám to na začátku také tak? Trochu už mám pochybnosti, jestli to je správná reakce organismu. Kdyby to takhle měli pralidé tak nikdy k vařené stravě nedojdou. Teď už chápu, když jsem byl na fórum přivítán slovy "není cesty zpátky", protože takto už opravdu nejsem schopný vrátit se k vařené stravě i kdybych chtěl.

S přítelkyní se dohadujeme, kdo je zdravější. :-) Zda ona - která se celý život stravuje celkem vyváženě (maso + syrové ovoce a zelenina), je zdravá a cítí se zdravá a její organismus vše snáší bez problémů, nebo já, když vypadám teď jako troska (pohuble) a při každé odchylce od "předepsané" vita stravy mám z toho problémy. Alespoň nachlazení že teď už neznám.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Fuujin »

hm, tohle je přesně ten stav kterého sem se od začátku bál a nechci zažít. Hezkej den
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Panda

Příspěvek od jans »

myslím, že to bude spíš Tvoje podvědomá reakce, přijdeš mi jako takový raw nadšenec, hodně jsi o tom četl a hodně to zkoumáš, potom když si dáš něco, co je podle Tebe špatný, tak z toho můžeš mít takovou reakci
čímž nechci popírat, že po delší době na vita nebude tělo reagovat negativně na vařenou stravu, ale to, cos popsal, mi přijde přehnané
záleží taky na tom, kolik jsi toho snědl, jestli jsi to přehnal, pak to přehnaná reakce není
další možnost mě napadá, že jsi rybičky zajedl kilem jablek, to bych si potom celodenní průjmy dovedl představit :)

a to, že není cesta zpátky, je alespoň u mě dáno spíš tím, že bych se nechtěl vrátit k nemocem a vyčerpnosti, protože už bych to navždy srovnával s vitastavem :)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Panda

Příspěvek od awa »

jans píše:myslím, že to bude spíš Tvoje podvědomá reakce, přijdeš mi jako takový raw nadšenec, hodně jsi o tom četl a hodně to zkoumáš, potom když si dáš něco, co je podle Tebe špatný, tak z toho můžeš mít takovou reakci
čímž nechci popírat, že po delší době na vita nebude tělo reagovat negativně na vařenou stravu, ale to, cos popsal, mi přijde přehnané
záleží taky na tom, kolik jsi toho snědl, jestli jsi to přehnal, pak to přehnaná reakce není
další možnost mě napadá, že jsi rybičky zajedl kilem jablek, to bych si potom celodenní průjmy dovedl představit :)

a to, že není cesta zpátky, je alespoň u mě dáno spíš tím, že bych se nechtěl vrátit k nemocem a vyčerpnosti, protože už bych to navždy srovnával s vitastavem :)
Možná je i tato varianta, ale někdy zasahují i jiné faktory, zdánlivě bezvýznamné...jako třeba rozpoložení, pocity, myšlenky, rychlost konzumace, fáze vegetativního nervstva, denní doba, kvalita a zralost ovoce..atd. Osobně si myslím, že každý většinou skutečnou odpověď zná...
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Primainfo »

Je mi líto tvých problémů, to není to co hledám. Radit nemohu, jsem na začátku, ale co jsem tak nastudovat na netech - tak se mi jeví optimální 75% vita + 25% ostatního v rozumných kombinacích + půstíky.
To je zatím můj dlouhodobý cíl.
Držím palce, ať to dobře dopadne.

Jirka
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Panda

Příspěvek od komonice »

JÁ SI MYSLÍM,ŽE TVOJE PŘÍTELKYNĚ BUDE ZDRAVĚJŠÍ!Protože vyváženost je dle mého názoru nejdůležitější.vše co jsem si tady přečetla ve mě vyvolává dojem,že se strašně trápíš.a podle mě je vitariánství celoživotní odříkání,které v konečném důsledku může člověka velmi vydeptat.hlavní problém vitariánu spočívá v tom,že se nedokáží ovládatz.nesmírně touží po všech těch špatnostech,že před nimi utíkají do tohoto extrému.ale ten jim nepomůže.myslím já.
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Panda

Příspěvek od veri »

komonice píše:hlavní problém vitariánu spočívá v tom,že se nedokáží ovládatz.nesmírně touží po všech těch špatnostech,že před nimi utíkají do tohoto extrému.ale ten jim nepomůže.myslím já.
to je myslím hoodně silné tvrzení, já po ničem vařeném/špatném netoužím a nic si neodpírám - vitariánství není odpírání, naopak bych řekla, že vařáci si dobrovolně odpírají zdraví :roll:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Panda

Příspěvek od komonice »

veri:a bylo to tak vždycky.nikdy sebemenší chutě?vždytˇto tady čtu ze všech stran jak lidi přemáhají chutě.no ale třba ty jsi výjimka.
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Panda

Příspěvek od komonice »

viděla jsem v nějakém přírodˇáku,jak se zvířeta dobrovolně vožírala nějakýma nahnilýma plodama.což mě pobavilo.asi je to přirozené si život ylepšovat.akorád člověk nezná mezí.
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Panda

Příspěvek od veri »

komonice píše:veri:a bylo to tak vždycky.nikdy sebemenší chutě?vždytˇto tady čtu ze všech stran jak lidi přemáhají chutě.no ale třba ty jsi výjimka.
ze začátku jsem chutě neměla, menší krize přišla asi po měsíci, kdy skončilo léto, ale do žádného vařeného extrému jsem nešla. navíc rozdíl je pmn toužit po špatnostech, protože jsem na ně navyklá, ale zakázat si je a nebo je jíst, i když vím, jak moc mi škodí.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Panda

Příspěvek od komonice »

a tak oni to lidi vědí,že jim to škodí.každý to ví.ale zakzpvat si něco právě znamená to škodlivé potlačování.
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Panda

Příspěvek od veri »

neřekla bych, že lidi si uvědomují, nakolik jim to škodí.
nejím to dobrovolně, nezakazuju si to, jen si to prvně musíš jakoby uvědomit v mysli a "zakázat", není to takové to zakázaní jako "odteď to jíst nesmíš", ale odteď to jíst nechci, ne, protože nesmím, ale protože nechci", nevím, jestli mi rozumíš :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Odpovědět